Web katalog
Najčitanije
Najčitanije zadnjih 7 dana
Najkomentiranije
Najbolje ocijenjeno
Statistika
- Ukupno registriranih korisnika: 9796
- Ukupno članaka: 23656
- Ukupno komentara: 2087
- Posljednji unos: Imenovan novi Nadzorni odbor Aluminija
- Zadnja promjena: 11.01.2019. 23:44
Beba zaražena MRSA-om nakon što joj je narukvica napravila ranu
Beba zaražena MRSA-om nakon što joj je narukvica napravila ranu
Beba je morala biti podvrgnuta operaciji nakon čega se stanje popravilo
Nakon što je Večernji list jučer objavio tekst o pojavi opasne bakterije MRSA na sarajevskom Kliničkom centru, u našu redakciju javilo se nekoliko osoba kako bi potvrdili da nisu u pitanju izolirani slučajevi.
Otac (ime i prezime poznati redakciji) bebe koja je rođena krajem travnja na sarajevskom porodilištu ispričao nam je da je njegovo dijete zaraženo bakterijom MRSA dok je još bilo u bolnici.
Pogoršano stanje
-Beba je imala neke gnojne bubuljice i nakon što je plastična narukvica razrezala jednu od tih bubuljica, u roku od nekoliko dana pojavio se velik gnojni otok i visoka temperatura. Supruga i beba su u međuvremenu otpuštene iz bolnice, ali kako se zdravstveno stanje bebe pogoršavalo, mi smo se obratili pedijatrici u Domu zdravlja “Omer Maslić”, koja je odmah posumnjala na bakteriju i žurno nas uputila na kirurgiju. Ta gnojna kugla je uspješno operirana i, srećom, ispostavilo se da bakterija nije prodrla u krv, jer bi onda liječenje bilo mnogo teže, priča otac bebe, čiji je posljednji nalaz krvi bio uredan. Iako se i on i supruga još uvijek oporavljaju od ovog šoka, hvale liječnike koji su žurnom i profesionalnom intervencijom spriječili širenje opasne MRSA bakterije u dječjem organizmu. -Moja supruga je upoznala i jednu porodilju iz Mostara čija je beba također u to vrijeme zaražena bakterijom, a dobili smo informacije da je u tih nekoliko dana, oko 1. svibnja, bilo još ovakvih slučajeva. Nadam se da će se preseljenjem Ginekološko-akušerske klinike u novu zgradu, koje je najavljeno u ovoj godini, riješiti i problem s bakterijom MRSA, kaže naš sugovornik koji, naravno, inzistira na anonimnosti. Našoj redakciji javila se i Aida iz Sarajeva, koja nam je ispričala slučaj svoje susjede koja je zaražena bakterijom MRSA nakon što su joj u Kliničkom centru operirane vene na nozi. Njezino zdravstveno stanje se nakon operacije pogoršalo, a liječnici su uporno tvrdili da je to posljedica pojave tromba. Međutim, naknadno su utvrdili da je riječ o bakteriji MRSA.
Zid šutnje
Iako smo jučer uputili službene dopise još nekim kliničkim centrima u zemlji s pitanjima o prisutnosti bakterije MRSA u njihovim bolnicama, odgovori su uglavnom izostali. Večernji list će u interesu javnosti i dalje inzistirati na ovoj temi. Nije nam cilj stvarati paniku u javnosti ili umjetno stvoriti senzacionalizam, nego jasno ukazati na potrebu suočavanja s problemom koji sigurno nije karakteristika samo sarajevskog Kliničkog centra.
Vezani članci
- Ilija Cvitanović: Kad me Slavo Kukić napada, to je napredak
- Ramiz Halkić i Anel Šahinović predstavljat će Hrvate u Domu naroda
- Košarac: Vidljivo je da dva od tri konstitutivna naroda u BiH nisu zadovoljna stanjem u zemlji
- Nadbiskup Hoser: Najveći plodovi Međugorja su obraćenja
- Pogaziš popis iz '91, prekršiš Ustav FBiH i formiraš etnički čistu Vladu Kantona Sarajevo
- Arhiva vezanih članaka
Nema komentara