RSS
English

Web katalog

Najčitanije

Najčitanije zadnjih 7 dana

Najkomentiranije

Najbolje ocijenjeno

Statistika

U ponedjeljak Vitežani ostaju bez odlagališta - Horizont zatvara vrata

Napisano 27.05.2011. 14:02

Vitez - Gradsko odlagalište truje radnike poduzeća Horizont
 
U ponedjeljak Vitežani ostaju bez odlagališta - Horizont zatvara vrata

■ Samo 20 posto građana Viteza plaća odvoz smeća te komunalno nema sredstava za održavanje gradskoga odlagališta u blizini poduzeća Horizont
■ Sanirali odlagalište s 200 kamiona zemlje, a smeće se i dalje dovozi

Gradsko odlagalište najvjerojatnije od ponedjeljka više neće biti u funkciji jer se ne održava po propisu, a radnike poduzeća Horizont u blizini odlagališta guši smrad.

Većina građana ne plaća

Odlagalište je na privatnom posjedu, a odluku o uključivanju svih građana u sustav plaćanja smeća, općinske službe ne mogu provesti u djelo. Samo 20 posto građana Viteza plaća odvoz smeća.

- Shvaćam Mirka Bobaša, vlasnika Horizonta, ali koje to smeće ne smrdi, pogotovo sada kada se stalno izmjenjuju kiša i sunce. Zrak je pun vlage, a mi nemamo sredstava održavati odlagalište. Odlukom OV-a svi građani su obvezni plaćati odvoz smeća, međutim samo 20 posto građana plaća. U naseljima Počulici i Preočici ljudi neće ni čuti o plaćanju, tvrdi direktor VTKOM-a Dragan Stojak.

Vlasnik Horizonta Mirko Bobaš kaže da je postalo nepodnošljivo raditi u blizini odlagališta koje se propisno ne održava.

Strah radnika od zaraze

- Plašimo se zaraze jer ovdje se priprema hrana u kuhinji za radnike. Dvojica radnika su završila u Hitnoj pomoći. Odlučio sam besplatno sanirati deponij s 200 kamiona zemlje. Prekrio sam dio deponija, ali opet su počeli dovoziti smeće i ne zatrpavaju ga. Ako se ništa ne uradi na stalnom održavanju, od ponedjeljka nitko neće moći pristupiti odlagalištu jer ćemo zatvoriti vrata poduzeća, kaže Bobaš.
 
Zanimljivo je napomenuti da je zemljište na kojem se odlaže otpad privatno vlasništvo Ane Grebenar i Ljiljane Šuman koje su intervenirale prema Horizontu kako bi zaustavile odlaganje smeća na parceli Veliki Mošunj jer ih je, navodno, neka općinska služba uputila tom poduzeću da rješavaju problem uzurpacije. Međutim, Općina Vitez čak je stanovnicima MZ-a Veliki Mošunj na račun dozvole za odlagalište asfaltirala put od Divjaka do Klanca kako mještani ne bi pravili probleme zbog odlaganja smeća. Odlagalište je na 90 posto privatnog zemljišta.

| VL | HB.org |


Nema komentara

Anketa

Ustavi