Treće kolo Lige za prvaka BiH u košarci: Nema više neporaženih

Napisano 01.04.2018. 22:27

Košarkaši Zrinjskog pobijedi su proteklog vikenda na gostovanju ekipu Sparsa rezultatom 91:66 u susretu trećeg kola Lige za prvaka BiH, a sigurni su bili Igokea i Široki.

Susret u Sarajevu protekao je u dominaciji mostarskog tima. Marko Ramljak kod gostiju iz Mostara ubacio je 20 poena uz 10 skokova, pišu Nezavisne novine.

"U utakmicu smo ušli sa nekoliko grešaka u odbrani i došli u minus. Nismo nametnuli onaj ritam, a rekao sam u pripremi utakmice, ko bude kontrolirao ritam i skok da će i slaviti u ovom meču. Sparsi su imali dosta ishitrenih šutova, a mi smo uspjeli to kontrolirati", kazao je Hrvoje Vlašić, trener Zrinjskog za Sportsport.ba.

Uvjerljivu pobjedu ostvarili su i košarkaši Širokog, koji su na "Pecari" savladali Bosna Royal rezultatom 95:68. Širokobriježanima je ovo bila prva pojeda, a Bosni drugi poraz. Široki je do pobjede predvodio T.J Cromer s 28 poena i 10 skokova.

Od ovog kola više nema neporažene ekipa, jer je Igokea u Laktašima savladala Kakanj 91:75 i gostima nanijela prvi poraz u Ligi za prvaka.

Aktualni šampioni BiH na odmor su otišli sa devet poena zaostatka, a u drugom poluvremenu su pokazali zašto su prvi favoriti i ostvarili pobjedu sa 16 poena viška.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Dominik Artis, koji je postigao 25 poena i zabilježio šest asistencija, Robert Rikić je dodao 17, a dvocifreni su još bili Stefan Glogovac sa 11 i Dalibor Ilić sa 10 poena. Na drugoj strani, Milivoje Božović ubacio je 22 poena, a 16 je dodao Nikola Gaćeša.

"Poslije prvog poluvremena sakupili smo se i pogledali u lice. Jednostavno mi treba da ostvarimo neki cilj, koji je postavljen pred nas na početku godine. Taj cilj možemo da ostvarimo ako svi damo maksimum, onda neće biti problema. Tako se pokazalo u finišu treće četvrtine i početkom četvrte i onda smo uveli utakmicu u finišu u 'mirne vode'", kazao je plejmejker Igokee Marko Ljubičić za Košarka24.ba.

Rezultati trećeg kola Lige za prvaka BiH: Spars - Zrinjski 66:91, Igokea - Kakanj 91:75, Široki - Bosna Royal 95:68. Rezultati 5. kola Lige za opstanak BiH: Student - Bošnjak 87:80, Mladost - Vogošća 72:69, Sloboda - Radnik 96:65.