HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 16 tra 2024, 05:10.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 179 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sljedeća

"Bošnjački" jezik je ?
Srpsko-hrvatski jezik sa puno turcizama 69%  69%  [ 20 ]
Originalan jezik naroda koji se samostalno razvijao 10%  10%  [ 3 ]
Ne znam, sve je to fucked up 21%  21%  [ 6 ]
Ukupno glasova : 29
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: "Bošnjački" jezik je ?
PostPostano: 05 stu 2019, 22:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Carmello Šešelj je napisao/la:
Nikog ne zanima da li oni svoj jezik smatraju različitim i posebnim. Problem je naziv "bosanski". I takođe, nikog ne zanima što oni taj jezik zovu "bosanski", kao što ni njih ne bi trebalo da zanima činjenica da ga zvanično zovemo "bošnjački". A oni kukaju i leleče do nebesa što odbijamo da ga zovemo "bosanski" i tvrde da tako ugrožavamo njihova ljudska prava, ni manje ni više. Ugrožavamo im ljudska prava zato što u zvaničnoj komunikaciji njihov jezik zovemo "bošnjački". Jel to tebi normalno ponašanje?


U zvaničnoj komunikaciji mi ga možemo zvati bošnjački , nego je problem što im se ne dozvoljava da im u zvaničnom dokumentu(tipa školsko svedočanstvo) piše bosanski jezik , već im vlasti RS-a određuje ono što se samo njih tiče.

Problem bi nastao kad bi npr.Bošnjaci tražili da im sam formular svedočanstva bude na bošnjačkom jeziku , pa da umesto Republika Srpska piše Republika Mrska , jer eto na bosanskom jeziku se RS zove RM.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjački" jezik je ?
PostPostano: 05 stu 2019, 22:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
U Republici Srpskoj je to zvaničan naziv tog jezika, i Republika Srpska ima pravo da ga zove tako i zapisuje tako u svim zvaničnim dokumentima. Ime Republika Srpska je deo ustava BiH i Bošnjaci nemaju pravo da ga pišu drugačije ni na jednom zvaničnom dokumentu. A i samo poređenje te dve stvari je malo preterano.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjački" jezik je ?
PostPostano: 05 stu 2019, 22:37 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
Nadrealisti su davno sve objasnili.

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjački" jezik je ?
PostPostano: 05 stu 2019, 22:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
joe enter je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Nikog ne zanima da li oni svoj jezik smatraju različitim i posebnim. Problem je naziv "bosanski". I takođe, nikog ne zanima što oni taj jezik zovu "bosanski", kao što ni njih ne bi trebalo da zanima činjenica da ga zvanično zovemo "bošnjački". A oni kukaju i leleče do nebesa što odbijamo da ga zovemo "bosanski" i tvrde da tako ugrožavamo njihova ljudska prava, ni manje ni više. Ugrožavamo im ljudska prava zato što u zvaničnoj komunikaciji njihov jezik zovemo "bošnjački". Jel to tebi normalno ponašanje?


U zvaničnoj komunikaciji mi ga možemo zvati bošnjački , nego je problem što im se ne dozvoljava da im u zvaničnom dokumentu(tipa školsko svedočanstvo) piše bosanski jezik , već im vlasti RS-a određuje ono što se samo njih tiče.

Problem bi nastao kad bi npr.Bošnjaci tražili da im sam formular svedočanstva bude na bošnjačkom jeziku , pa da umesto Republika Srpska piše Republika Mrska , jer eto na bosanskom jeziku se RS zove RM.


Niko njima ne brani da zovu svoj jezik kako god hoce. Niti im se to moze zabraniti.
Al u ustavu RS ne postoji "bosanski jezik", toga kod nas nema.
Zamisli da se Njemci pobune sto im mi jezik nazivamo njemackim jezikom umjesto Deutsche Sprache. "Ne pričamo mi njemački jezik! Mi pričamo Deutsche Sprache!" "Nećemo da u djackim knjizicama pise "Njemacki jezik" hocemo da pise Deutsche Sprache!"

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjački" jezik je ?
PostPostano: 05 stu 2019, 22:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10155
Lokacija: Banja Luka
Ništa , što u ex YU nismo već više puta vidjeli...
Prvo po komadu geografije nazoveš naciju , a onda od Srba lapiš jezik , koliko god možeč više istorije i kulture , i samo kažeš , MOJE !! Tako da je, kod mnogih novopečenih ex YU nacija , veći dio njihovog svježe sklepanog identiteta , zasnovan na pljaćki.
Čini mi se , da smo nespremo dočekali tu maraulu .
No ,Muslimani idu i korak dalje , ''evoluiraju'' :zubati ..pa poslije prvobitnog ''bosnjačkog' , i jezik prozvaše po komadu , inače jako nestabilne geografije , '' bosanski'' .
Time bezobrazno koriste srpski jezik kao političku alatku .
Sumnjam da će se od toga dugoročno ovajditi . Naprotiv .
PS.
Mirenje sa tim lopovlukom , od strane bilo kojeg Srbina, je čin veleizadaje.

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjački" jezik je ?
PostPostano: 05 stu 2019, 23:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
U Srbiji je priznat bosanski jezik pod tim nazivom i deci se u Pazaru tako zabeležava u svedočanstvu.

To što nešto piše u ustavu ne znači da je dobro , jer ustav se može menjati od strane većine , pa npr.sad u Hrvatskoj dođe neka ustašoidna vlast i u ustavu promeni naziv "srpski jezik" u "srbočetnički" i onda nam se cinično iscere u lice i kažu da oni tako na hrvatskom zovu srpski jezik.

Kad bi ono malo Nemaca u Vojvodini zatražilo da se iz ustava izbaci naziv "nemački" i uvede "deutsche šprahe" , mi bi ako imamo svesti o ljudskim pravima i demokraitji to morali da uradimo bez obzira na većinu šta misli i kako glasa , jer da ponovim ustav može menjati i fašisoidna vlast kako im padne napamet.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjački" jezik je ?
PostPostano: 05 stu 2019, 23:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
joe enter je napisao/la:
U Srbiji je priznat bosanski jezik pod tim nazivom i deci se u Pazaru tako zabeležava u svedočanstvu.

To što nešto piše u ustavu ne znači da je dobro , jer ustav se može menjati od strane većine , pa npr.sad u Hrvatskoj dođe neka ustašoidna vlast i u ustavu promeni naziv "srpski jezik" u "srbočetnički" i onda nam se cinično iscere u lice i kažu da oni tako na hrvatskom zovu srpski jezik.

Kad bi ono malo Nemaca u Vojvodini zatražilo da se iz ustava izbaci naziv "nemački" i uvede "deutsche šprahe" , mi bi ako imamo svesti o ljudskim pravima i demokraitji to morali da uradimo bez obzira na većinu šta misli i kako glasa , jer da ponovim ustav može menjati i fašisoidna vlast kako im padne napamet.


Slazem se ja sa tobom da manjinama treba izaci u susret.
Al dok su Muslimani fasisoidni ne treba im izlaziti u susret.
Sutra kad se unormale, kad nestane BiH, mozemo im udovoljiti.
To tada... mi ratujemo, sreca pa se ne puca.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjački" jezik je ?
PostPostano: 06 stu 2019, 00:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9968
joe enter je napisao/la:
Negiranje tuđeg jezika i nacije je potpuno promašeno i glupo jer nacija i naziv jezika je čist društveni konstrukt , i ako taj konstrukt prihvati određena grupa ljudi , on definitvno postoji i ravnopravan je sa svim ostalim.

Po tvojoj logici postoje i kanadski,austrijski,i australijski jezik ? Te "jezike" skupa s bosanskim je potpuno promašeno negirat ?

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjački" jezik je ?
PostPostano: 06 stu 2019, 00:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9968
joe enter je napisao/la:
nego je problem što im se ne dozvoljava da im u zvaničnom dokumentu(tipa školsko svedočanstvo) piše bosanski jezik , već im vlasti RS-a određuje ono što se samo njih tiče.

Dakle tebi je problem što se ne dozvoljava da u svjedodžbi piše nepostojeći bosanski jezik ?
Sad zamisli da se neko u Kanadi pobuni što mu u svjedodžbi ne piše kanadski jezik,već engleski ?
Teško da bi ga iko smatro normalnim.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjački" jezik je ?
PostPostano: 06 stu 2019, 01:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9968
KASAP je napisao/la:
Nadrealisti su davno sve objasnili.

Nadrealisti su mogli eventualno objasnit zašto opada lišće u oktobru. Inače za ništa drugo nisu nadležni,pogotovo ne za jezik.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjački" jezik je ?
PostPostano: 06 stu 2019, 03:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Graničar18 je napisao/la:
joe enter je napisao/la:
Negiranje tuđeg jezika i nacije je potpuno promašeno i glupo jer nacija i naziv jezika je čist društveni konstrukt , i ako taj konstrukt prihvati određena grupa ljudi , on definitvno postoji i ravnopravan je sa svim ostalim.

Po tvojoj logici postoje i kanadski,austrijski,i australijski jezik ? Te "jezike" skupa s bosanskim je potpuno promašeno negirat ?


Pa ako Kanađani odluče da svoj jezik zovu kanadskim , on će onda početi da postoji pod tim imenom jednako sa svim drugim jezicima.
Šta ti ovde nije jasno zeko peko??

Jednog dana kad se bude stvorio Treći entitet a onda i država , sasvim je moguće da stanovnici zapadne Hercegovine(trećeg entiteta i države) se mogu posvađati sa Hrvatskom i krenuti praviti svoj poseban nacionalni identitet.
I krenu sebe zvati Hercegnjaci , a svoj jezik hercegovačkim.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjački" jezik je ?
PostPostano: 06 stu 2019, 07:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68808
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Mi za ovaj jezik koristimo identičan termin kojeg Turci, Albanci, Talijani, Poljaci, Srbi i Mađari koriste.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Język_bośniacki
https://sq.wikipedia.org/wiki/Gjuha_boshnjake
https://it.wikipedia.org/wiki/Lingua_bosniaca
https://hu.wikipedia.org/wiki/Bosnyák_nyelv
https://tr.wikipedia.org/wiki/Boşnakça

_________________
Bošnje kontroliraju 5% prostora Ex Yu
Vojni proračun im je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjački" jezik je ?
PostPostano: 06 stu 2019, 10:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Robbie MO je napisao/la:
Mi za ovaj jezik koristimo identičan termin kojeg Turci, Albanci, Talijani, Poljaci, Srbi i Mađari koriste.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Język_bośniacki
https://sq.wikipedia.org/wiki/Gjuha_boshnjake
https://it.wikipedia.org/wiki/Lingua_bosniaca
https://hu.wikipedia.org/wiki/Bosnyák_nyelv
https://tr.wikipedia.org/wiki/Boşnakça


Mujo Abroad... Ne pričam ja bośniackim! Nj boshnjakenim! Ni bosniacanim! Ni bosnyáknim! Ni boşnakçanim! Naš jezik je bosanski! Morate ga zvati bosanski! Đenosajd! HINCKOOOOOOO OOOO! BUREK JE SA MESOM!

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjački" jezik je ?
PostPostano: 06 stu 2019, 10:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9968
joe enter je napisao/la:
Pa ako Kanađani odluče da svoj jezik zovu kanadskim , on će onda početi da postoji pod tim imenom jednako sa svim drugim jezicima.
Šta ti ovde nije jasno zeko peko??

Jednog dana kad se bude stvorio Treći entitet a onda i država , sasvim je moguće da stanovnici zapadne Hercegovine(trećeg entiteta i države) se mogu posvađati sa Hrvatskom i krenuti praviti svoj poseban nacionalni identitet.
I krenu sebe zvati Hercegnjaci , a svoj jezik hercegovačkim.

Mogu se Kanađani odlučit isto ko i tzv.bošnjaci zašto žele.
Samo je pitanje ko bi im prizno kanadski jezik ?
Mislim da u SAD i Engleskoj ne bi. Šta ti kažeš ?
Ovo da bi se Hrvati iz zap.Hercegovine mogli posvađat s Hrvatskom,pa mjesto hrvatskog proglasit hercegovački jezik je za psihijatriju. Češće radi kontrole.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjački" jezik je ?
PostPostano: 06 stu 2019, 10:42 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
novovrijeme je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Mi za ovaj jezik koristimo identičan termin kojeg Turci, Albanci, Talijani, Poljaci, Srbi i Mađari koriste.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Język_bośniacki
https://sq.wikipedia.org/wiki/Gjuha_boshnjake
https://it.wikipedia.org/wiki/Lingua_bosniaca
https://hu.wikipedia.org/wiki/Bosnyák_nyelv
https://tr.wikipedia.org/wiki/Boşnakça


Mujo Abroad... Ne pričam ja bośniackim! Nj boshnjakenim! Ni bosniacanim! Ni bosnyáknim! Ni boşnakçanim! Naš jezik je bosanski! Morate ga zvati bosanski! Đenosajd! HINCKOOOOOOO OOOO! BUREK JE SA MESOM!



Normalno je da je burek s mesom.

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjački" jezik je ?
PostPostano: 06 stu 2019, 10:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9968
KASAP je napisao/la:
Normalno je da je burek s mesom.

Nije. Može bit i sa sirom.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjački" jezik je ?
PostPostano: 06 stu 2019, 10:57 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
Graničar18 je napisao/la:
KASAP je napisao/la:
Normalno je da je burek s mesom.

Nije. Može bit i sa sirom.



To se zove sirnica, valjda.

Doduse vi Hrvati i za cevape kazete cevapcici. Tako da me nista ne cudi.

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjački" jezik je ?
PostPostano: 06 stu 2019, 11:43 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
KASAP je napisao/la:
Graničar18 je napisao/la:
Nije. Može bit i sa sirom.



To se zove sirnica, valjda.

Doduse vi Hrvati i za cevape kazete cevapcici. Tako da me nista ne cudi.


Nisam nikad čuo "čevapčići", ali ima smisla termin. Cijene su sve veće, a čevapi iz godine u godinu sve manjih proporcija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjački" jezik je ?
PostPostano: 06 stu 2019, 12:12 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
Purger111 je napisao/la:
KASAP je napisao/la:


To se zove sirnica, valjda.

Doduse vi Hrvati i za cevape kazete cevapcici. Tako da me nista ne cudi.


Nisam nikad čuo "čevapčići", ali ima smisla termin. Cijene su sve veće, a čevapi iz godine u godinu sve manjih proporcija.



To je za svapske turiste koji su navikli da jedu "Tschewaptschitschi".

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjački" jezik je ?
PostPostano: 06 stu 2019, 12:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
KASAP je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:

Mujo Abroad... Ne pričam ja bośniackim! Nj boshnjakenim! Ni bosniacanim! Ni bosnyáknim! Ni boşnakçanim! Naš jezik je bosanski! Morate ga zvati bosanski! Đenosajd! HINCKOOOOOOO OOOO! BUREK JE SA MESOM!


Normalno je da je burek s mesom.


https://en.wikipedia.org/wiki/B%C3%B6rek
Burek je neshvaćeni turcizam. Mujo i Fata nisu razumjeli šta im aga objašnjava. :zubati "Fato naprav mi hono... hono... burek! Jel to hono samesom? Jes!"

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjački" jezik je ?
PostPostano: 06 stu 2019, 12:14 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
novovrijeme je napisao/la:
KASAP je napisao/la:

Normalno je da je burek s mesom.


https://en.wikipedia.org/wiki/B%C3%B6rek
Burek je neshavećeni turcizam. Mujo i Fata nisu razumjeli šta im aga objašnjava. :zubati



Sad se i srBska reayah pocela da se fura na Perziju oridjinale. Tobejarabi.

A ja mislio samo Hrvati vuku podrijetlo od perzijskih Arijevaca..

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjački" jezik je ?
PostPostano: 06 stu 2019, 14:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Samo 2 Muhamedanca glasovala na anketi.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjački" jezik je ?
PostPostano: 06 stu 2019, 16:05 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
Ja sam glasao za opciju broj 3. A za tebe sam "Muhamedanac", ili kakav god ti pezorativan epitet padne na pamet.

Tako da su vjerojatno glasala 3. Ili je ipak neko od Srba i Hrvata glasao za opciju broj 2.

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjački" jezik je ?
PostPostano: 06 stu 2019, 16:29 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2841
Isti jezik velika je nevolja i teret. Jeste li se ikada zapitali zašto ima tako puno mješovitih brakova sklopljenih između Hrvata, Srba, Bošnjaka i Crnogoraca? Ni zbog čega drugog nego zbog jezika. U jeziku je ključ svega. Da Hrvati žive zajedno s Mađarima, uopće ne bi bilo mješovitih brakova, jer bi jezična barijera onemogućavala kontakt. Ti možeš lako stupiti u kontakt sa Srpkinjom, kad ju sve razumiješ. Jednostavno dođe do upoznavanja, druženja, strasti, ljubavi, braka. Uopće ne bi mogao oženiti Mađaricu ni pripadnicu bilo kojeg naroda koji govori tebi nerazumljivim jezikom. Ne možeš uopće stupiti u kontakt s Mađaricom, kad ju ništa ne razumiješ. Gotovo nitko sa svojom suprugom ne komunicira na stranom jeziku, to je veoma nezgodno. Stoga su neželjeni mješoviti brakovi upravo posljedica nevolje što govorimo istim jezikom.

Velika je šteta što smo mi ratovali s narodom od kojega se gotovo uopće ne razlikujemo. Rat puno gubi na draži kad zaraćene strane govore istim jezikom. Što nismo ratovali s nekim potpuno drukčijim narodom od kojega se može lako diferencirati i ograditi, koji govori potpuno drukčijim jezikom? Što nismo ratovali s Mađarima? To bi bilo ono pravo. Mogao bi bez ikakvih teškoća prepoznati tko je tko. Da smo ratovali s Mađarima, u ratu pregovarati i poslije se po portalima svađati s neprijateljem mogli bi samo oni koji izvrsno poznaju engleski. Neprijateljska vojska ne bi bacala letke jer nitko ne bi mogao odgonetnuti što na njima piše. Kad bi te neprijateljski vojnik zarobio, ne bi te mogao ispitati jer te ne bi ništa razumio. Mogao bi mu slagati da ne govoriš engleski i on ne bi mogao ništa izvući od tebe. Nakon rata nitko ne bi slušao neprijateljske pjesme jer ne bi vidio smisla slušati nešto što uopće ne razumije. Mogao bi reći da ne želiš čuti u Hrvatskoj mađarski jezik i mađarsku pjesmu. Ne možeš reći da ne želiš čuti srpski jezik kad je identičan hrvatskom, a onda i izvođač pjesme na istom jeziku ne predstavlja veliku razliku.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjački" jezik je ?
PostPostano: 06 stu 2019, 16:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68808
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Ateist je napisao/la:
Rat puno gubi na draži kad zaraćene strane govore istim jezikom.


:laugh

_________________
Bošnje kontroliraju 5% prostora Ex Yu
Vojni proračun im je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 179 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO