HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 22:34.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 237 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Nacionalizam i seksualnost
PostPostano: 17 sij 2017, 16:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Dragi mladići, nemojte se osećati zapostavljenim jer i za vas imamo nešto, pa birajte.


slika slika







A ovu gospođicu da niko nije dirnuo, ona je za gospodina Tutu.


slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalizam i seksualnost
PostPostano: 17 sij 2017, 17:43 
Offline

Pridružen/a: 25 stu 2016, 17:24
Postovi: 698
zasto tuti uvijek najbolje picke?

tu bi vala mogo komotno i meni nista mi nebi smetalo

pogotovo mi se svidja haljina na tufne

_________________
BBC u obrani okcidentalnih tekovina > https://www.youtube.com/watch?v=XOteEdeW9ME


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalizam i seksualnost
PostPostano: 17 sij 2017, 17:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
telaad je napisao/la:
Hrobatose, istine radi, Srbi su vas oslobodili 1918. I onda se polako pocinjete buditi..kao nacija. Ljudevit i pizdarije, ovo, ono, pa loma kroasanstvo, pa poslije malo ndhazija, i onda ovo danasnje, sasvim solidno stanje. Trebali bi ste im biti zahvalni do poda.

A sto se tog vojevanja protiv OSmanlija tice, de bogati, pa opstepoznato je (hocu reci: i djeca u besikama znaju) da je Hrvatska tad branjena od Svabe.

To bi bilo kao kad bi se Bosnjaci busali u prsa sto su opsjedali Bec dva puta. :D


PFF hihihihihi

Srbi nas oslobodili hrvatskog sabora,vlasti nad svim unutarnjim pitanjima i domobranskih postrojbi koje smo imali u AU!!

Jebo tako oslobadjanje,to je nekakvo cigansko oslobadjenje kod nas normalnih ljudi se to drugacije zove!

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalizam i seksualnost
PostPostano: 06 vel 2017, 16:17 
Offline

Pridružen/a: 06 lis 2015, 20:58
Postovi: 14
u nasoj familiji,skoro svi muskarci hrvati,a skoro sve zene srbkinje,i to jos srbijanke.neznam zbog cega,ali srbijanke se jako pale na mene,moju bracu,rodjake,.,.inace moj caca se je rodio u sredisnjoj bosni u jako multi kulti gradu i rekao mi kako su Hrvati uvijek setali najbolje ribe.ne treba zaboravit ni da je od prosineckog caca hrvat,majka srpkinja,u istoj kombinaciji su se rodili i goran bregovic,nikola karabatic,marin cilic,luka modric,zeljko bebek pa i goran ivanisevic.prva velika zvijezda koja se je udala(prodala) za "susjeda" bila je Dragana Mirkovic.iz ljubavi srpkinje i hrvata rodio se i jedan od najpoznatijih mafijasa sa ovih prostora Ljuba Zemunac.jako puno srpkinja je poslednjih godina doslo u hrvatsku,ali mi od toga ne pravimo vjesti,senzacije,.,.kao sto to rade oni.pa sjetite se samo,sta sve su izmisljali o nasoj predsjednici Kolindi,pa vise se oni bave sa nama,nego sa sobom.komleksi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalizam i seksualnost
PostPostano: 06 vel 2017, 16:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
telaad je napisao/la:
zasto tuti uvijek najbolje picke?

tu bi vala mogo komotno i meni nista mi nebi smetalo

pogotovo mi se svidja haljina na tufne



Pa šta ti misliš da je tuta budala, da se odriče vjere i naije onako bezveze.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalizam i seksualnost
PostPostano: 09 vel 2017, 05:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
savudrijska vala je napisao/la:
u nasoj familiji,skoro svi muskarci hrvati,a skoro sve zene srbkinje,i to jos srbijanke.neznam zbog cega,ali srbijanke se jako pale na mene,moju bracu,rodjake,.,.inace moj caca se je rodio u sredisnjoj bosni u jako multi kulti gradu i rekao mi kako su Hrvati uvijek setali najbolje ribe.ne treba zaboravit ni da je od prosineckog caca hrvat,majka srpkinja,u istoj kombinaciji su se rodili i goran bregovic,nikola karabatic,marin cilic,luka modric,zeljko bebek pa i goran ivanisevic.prva velika zvijezda koja se je udala(prodala) za "susjeda" bila je Dragana Mirkovic.iz ljubavi srpkinje i hrvata rodio se i jedan od najpoznatijih mafijasa sa ovih prostora Ljuba Zemunac.jako puno srpkinja je poslednjih godina doslo u hrvatsku,ali mi od toga ne pravimo vjesti,senzacije,.,.kao sto to rade oni.pa sjetite se samo,sta sve su izmisljali o nasoj predsjednici Kolindi,pa vise se oni bave sa nama,nego sa sobom.komleksi
Ma jebala te Kolinda...
Negooo..ti...?..
Šta se radi?
Vidiš.Ja napišem da su čisti Srbi i čisti Hrvati inferiorni u odnosu na nas a ovi mi obrišu.Dva puta su mi to obrisali.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalizam i seksualnost
PostPostano: 09 vel 2017, 05:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
@Granica,tele,nema pravo na ženske,pogotovu na dobre pičke jer se zaljubljuje,pati,hoće da se ubije,biva depresivan.Emotivac!
Mora mu se privesti neka sa sela dobra mirna priprosta,vredna,smerna,ako uopšte ima takvih,i da se čovek vrati u vinklu.
@Korisnik takođe.Nega cura da ostavi razneo bi se pojasom eksploziva na sred šume i kasnije folirao Alaha da je to uradio zbog njega.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalizam i seksualnost
PostPostano: 10 vel 2017, 18:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Citat:
STARIH ZVONIKA ODJEKUJE ZVON
SVI ĆEMO ČUVATI HRVATSKI DOM

:001_unsure :tongue_smilie

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalizam i seksualnost
PostPostano: 10 vel 2017, 18:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
Kačamak je napisao/la:
Citat:
STARIH ZVONIKA ODJEKUJE ZVON
SVI ĆEMO ČUVATI HRVATSKI DOM

:001_unsure :tongue_smilie


Stihovi kojima se bare pičoke...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalizam i seksualnost
PostPostano: 23 vel 2017, 15:48 
Offline

Pridružen/a: 06 lis 2015, 20:58
Postovi: 14
ne kuizim zast se srbi toliko lijepe na hrvatske forume,pa to su opasni kompleksi.na youtubu nema hr pjesme,bez njihovih komentara,obrnuto je toga jako malo.srbi se vise bave sa hrvatima,nego sa sobom.sta reci osim da su to opasni kompleksi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalizam i seksualnost
PostPostano: 25 vel 2017, 21:37 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
telaad je napisao/la:
pogotovo mi se svidja haljina na tufne


Može? :D

slika

Piše da je iz Vojvodine a od kojih, to nije važno, pusti glupi naslov slika

(Tuta otvorio temu :tongue_smilie


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalizam i seksualnost
PostPostano: 25 vel 2017, 22:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
O fuj

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalizam i seksualnost
PostPostano: 26 vel 2017, 12:55 
Offline

Pridružen/a: 25 stu 2016, 17:24
Postovi: 698
moze, moze, sami stisni send :D

cuj fuj, sta ti je?

_________________
BBC u obrani okcidentalnih tekovina > https://www.youtube.com/watch?v=XOteEdeW9ME


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalizam i seksualnost
PostPostano: 26 vel 2017, 21:22 
Offline

Pridružen/a: 25 stu 2016, 17:24
Postovi: 698
FPÖ Innsbruck. Sta reci? Koju poruku poslati?



:smijeh

Dakle primjer nacionalisticke seksipilnosti. Ma uopsteno...hahaha

_________________
BBC u obrani okcidentalnih tekovina > https://www.youtube.com/watch?v=XOteEdeW9ME


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalizam i seksualnost
PostPostano: 26 vel 2017, 21:23 
Offline

Pridružen/a: 25 stu 2016, 17:24
Postovi: 698
Ima i Remix





_________________
BBC u obrani okcidentalnih tekovina > https://www.youtube.com/watch?v=XOteEdeW9ME


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalizam i seksualnost
PostPostano: 26 vel 2017, 21:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 tra 2016, 10:56
Postovi: 889
Lokacija: Stockholm - Banja Luka
Kolega Tuta, ovo neka zeza? Ne bih da govorim u ime drugih zenskih osoba, ali sumnjam da je situacija takva. Mene definitivno ne "pali" cetnik. Naprotiv.

_________________
“To write well and to speak well is mere vanity if one does not live well."

– Bridget of Sweden (1303-1373)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalizam i seksualnost
PostPostano: 27 vel 2017, 01:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
telaad je napisao/la:
moze, moze, sami stisni send :D

cuj fuj, sta ti je?

Razmažen sam.Ili kao sa instagrama ili je ne vidim.Znam da je to bolesno ali jbg.
+mora da ima hemiju
+mora da ima kompatibilan mentalni sklop,karakter.
Teška priča.
A ova krava konkretno..
frizura 0
zinula je tako bezveze uopšte nije seksi
po konstituciji obliku butina vidim da je moje visine znači -
ceo taj tufnasti retro fazon sa komplet frizurom mi je ogavan.
Nema hemiju.

Šta da kažem.Da se vidimo kod mene bolje cice bi ti našao ..ako me kapiraš.A i mlađe ova je već matora,mada ni to ne mora da znači nešto..
Brate jbt,krš treba,u dve reči.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalizam i seksualnost
PostPostano: 27 vel 2017, 01:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Audrey je napisao/la:
Kolega Tuta, ovo neka zeza? Ne bih da govorim u ime drugih zenskih osoba, ali sumnjam da je situacija takva. Mene definitivno ne "pali" cetnik. Naprotiv.

A ti znaš ko ili šta te pali?Zanimljivo..Have a drink.
slikaIzvini nema jagoda,bilo je ne planirano.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalizam i seksualnost
PostPostano: 27 vel 2017, 11:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 tra 2016, 10:56
Postovi: 889
Lokacija: Stockholm - Banja Luka
Kačamak je napisao/la:
Audrey je napisao/la:
Kolega Tuta, ovo neka zeza? Ne bih da govorim u ime drugih zenskih osoba, ali sumnjam da je situacija takva. Mene definitivno ne "pali" cetnik. Naprotiv.

A ti znaš ko ili šta te pali?Zanimljivo..Have a drink.
slikaIzvini nema jagoda,bilo je ne planirano.


Cetnici, talibani, ustase i ostali slicni njima svakako ne. Obicni likovi imaju prednost. :)
Zivjeli. Hvala za picence.

_________________
“To write well and to speak well is mere vanity if one does not live well."

– Bridget of Sweden (1303-1373)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalizam i seksualnost
PostPostano: 27 vel 2017, 16:45 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
Kačamak je napisao/la:
telaad je napisao/la:
moze, moze, sami stisni send :D

cuj fuj, sta ti je?

Razmažen sam.Ili kao sa instagrama ili je ne vidim.Znam da je to bolesno ali jbg.
+mora da ima hemiju
+mora da ima kompatibilan mentalni sklop,karakter.
Teška priča.
A ova krava konkretno..
frizura 0
zinula je tako bezveze uopšte nije seksi
po konstituciji obliku butina vidim da je moje visine znači -
ceo taj tufnasti retro fazon sa komplet frizurom mi je ogavan.
Nema hemiju.

Šta da kažem.Da se vidimo kod mene bolje cice bi ti našao ..ako me kapiraš.A i mlađe ova je već matora,mada ni to ne mora da znači nešto..
Brate jbt,krš treba,u dve reči.


Kako pišeš sve zamišljam da si bolji frajer od npr. Roberta Downey Jr ili brata mu. :zubati

Toliko zamerke a ja fotografiju postavila zbog tufnaste haljinice a ne zbog nje.

Hajde sada da te čujem, imaš li zamerke osim što se razgolitila bestidnica.

slika

Teraš me da postavljam golotinju na forum, nije to dobro ali moram zbog skromnog @telaad. Izbor tufnastih modela je vrlo sužen. :smajl006


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalizam i seksualnost
PostPostano: 27 vel 2017, 21:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Bolji sam vrlo verovatno mada je nezahvalno ocenjivati samog sebe.Sve je to relativno..
Slika.. opet 185-7-8 cm znači -
Glava se ni ne vidi.Lice deformisano osmehom.Kosa u više boja deluje zapušteno i oštećeno.Nebitno..
Vidi ti taj struk??Jel u drugom stanju?
Ne znam o kakvoj razgolićenosti pričaš.Valjda za arapske standarde.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalizam i seksualnost
PostPostano: 27 vel 2017, 21:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Masna.Sklona brzom opuštanju.Posle prvog deteta ličiće na mršavog medveda posle drugog biće to ozbiljan grizli.I onda sa tim medvedom valja živeti.Teško.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalizam i seksualnost
PostPostano: 27 vel 2017, 21:52 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
Kačamak je napisao/la:
Bolji sam vrlo verovatno mada je nezahvalno ocenjivati samog sebe.Sve je to relativno..
Slika.. opet 185-7-8 cm znači -
Glava se ni ne vidi.Lice deformisano osmehom.Kosa u više boja deluje zapušteno i oštećeno.Nebitno..
Vidi ti taj struk??Jel u drugom stanju?
Ne znam o kakvoj razgolićenosti pričaš.Valjda za arapske standarde.

Kažeš bolji si verovatno, znači ocenio si se. Zahvaljuje ti se vaskoliko žensko forumsko pučanstvo. :zubati
Ok, po tebi ova ne valja a ja opet postavila zbog haljine na tufne. O njoj ni reči, čak se nisi zapitao koje je nacionalnosti pa smo u teškom offu.
Što se razgolićenosti tiče, mislim da su arapski standardi daleko bolji od ostalih pod uslovom da se ne ide u surovu krajnost.

Kačamak je napisao/la:
Masna.Sklona brzom opuštanju.Posle prvog deteta ličiće na mršavog medveda posle drugog biće to ozbiljan grizli.I onda sa tim medvedom valja živeti.Teško.


Pusti se proricanja, kako god okreneš-obrneš i posle rađanja će izgledati bolje nego njen partner ispisnik. Nauka je dokazala da muškarci brže stare od žena. Nije to tako strašno i ta činjenica ne treba obeshrabrivati muškarce ako znaju biti posebni u nečemu a ne kao svi, štancovani što od majke što od supruge izuzimajući retke. Jedino momci još uvek imaju tu privilegiju da se sami "friziraju" i budu dopadljivi suprotnom polu bez obzira na nacionalnost. Ni jednom na čelu ne piše ko je osim da je čovek.

Gospodična u crvenoj tufnastoj haljini je za moj ukus izvrsna, lepo građena, širok osmeh, kosa razbarušena vetrom, haljina kao skrojena za njeno lepo, vitko, graciozno telo, jednom rečju potpuna ženstvenost.

Nekada je bolje živeti sa "medvedicom" nego sa vitkom "lisicom".

Da se odjavim sa ove teme uz prilog jedne polutanke od oca Hrvata i majke Srpkinje. Muslimansko se umešalo od babe po ocu. Mislim da je to fantastičan miks.

slika
Sinteza odlučnosti, dostojanstva, smernosti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalizam i seksualnost
PostPostano: 28 vel 2017, 05:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Nema potrebe prosipati žuč.Rekao sam u startu
Citat:
Razmažen sam.Ili kao sa instagrama ili je ne vidim.Znam da je to bolesno ali jbg.

Šarolikom ženskom svetu proseka,podproseka,ostaje gomila raznih Granica i Vladi i to je sasvim OK.Što se tiče starenja,kako ko.I to je individualno.Moji vršnjaci izgledaju kao moj ćale.Imaš li ti uopšte predstavu koliko sam se namučio da sebi nađem kompatibilnu ženu?Čak i sada iz ove pozicije i u ovom vremenu to bi bio herojski zadatak.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalizam i seksualnost
PostPostano: 26 stu 2018, 10:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 stu 2018, 12:00
Postovi: 274
NAVEĆI PSIHOANALITIČAR SVIH VREMENA SIGMUND FREUD:
Glupog čovjeka možete otkriti vrlo lako! Evo kako…

Sigmund Freud, najpoznatiji psihijatar i otac psihoanalize ostavio nam je genijalne mudrosti i izreke za sva vremena
Među njima, tu je i lekcija koju svatko treba zapamtiti – kako da prepoznate glupe ljude?


Legendarni psihijatar je ljudsku glupost otkrivao vrlo brzo, a kako da ih i vi otkrijete, savjetuje u jednoj jedinoj rečenici:

“Prvi znak ljudske gluposti je potpuno odsustvo stida“ – rekao je Frojd. (Tacno, pisati morbidno o necijoj losoj sudbini, pljuvati mrtve ljude koji ne mogu da se brane, zazivati zlo drugome, sve u svemu ljudi sve manje imaju stida, aga, bbc lakeplacid i ona nema mozga)

Dakle, kada se nađete u situaciji da vas je sramota zbog tuđeg ponašanja ili izjave, ili se čudite nekim suludim postupcima – odmah znate s kim imate posla.

Ako vas ne cijene, nemojte se dokazivati – budite to što jeste! (Tacno, moze neko da izgleda luckasto i vanserijski, ali veoma sirokog pogleda na sve, tako da uskogrudnim se ne može dokazati kao covjek)
Nije problem u vama, u njima je. Nemojte zbog toga spuštati svoje kriterije i raditi sve što oni požele, izigravati njihovog klauna. (za Carmello Šešelj )

Vjerujte da će vas u jednom trenutku iskoristiti, to je u ljudima. Kada im date jedan prst – oni uzimaju cijelu ruku. Na kraju vas zbog svega doista više neće niti cijeniti, pa će sve to što ste učinili i prošli biti uzalud.

Ako vas ne cijene nemojte se dokazivati – budite to što jeste. Nemojte spuštati cijenu svoga dostojanstva radi stjecanja povjerenja, nećete ga ionako dobiti.
Ako vam ne vjeruju – nemojte im dokazivati i pravdati se što radite, kako radite, zašto radite. Kad ne žele vjerovati – neće.

Iskoristit će to za neke loše namjere. Dovoljno je da ostanete vjerni sebi usprkos svemu i vidjet ćete kako će se stvari nakon nekog vremena same mijenjati. No ne očekujte promjene preko noći.

Ako vas ne cijene nemojte se dokazivati – budite to što jeste. Nemojte ih moliti za ljubav ako vas ne vole. To će vas satrati i uništiti vam svaku vjeru u ljude.

Nemojte puzati pred takvim ljudima, dopuštati da u vašoj prisutnosti iznose samo negativnosti iz tuđeg života, to vam je najbolji znak da se od takvih ljudi trebate odmaknuti što prije i da morate razmisliti o vašoj želji da budete dio njihovog života. (Ne pada mi na pamet puzati i popustiti im)

Pravi ljudi će prije ili kasnije otkriti vašu vrijednost. Kada pronađete takve ljude držite ih kao kap vode na dlanu, a ostale zanemarite.

Vaše oči neće odmah primjetiti vrijednost takvih ljudi, ali jednom kada ih prepoznate nemojte dopustiti da vas išta od njih odvuče.

Kada vi postanete najbolja verzija sebe onda će se pojaviti ljudi čija će prisutnost postati prava avanutra zajedničkog življenja. Tada će vaš zajednički život postati ono što ste oduvijek željeli.

I NA KRAJU ZA ONE KOJI SE PITAJU ZAŠTO NA OVU TEMU TEKST....NACIONALISTI SA SMANJENIM LIBIDOM I PRAZNOM GLAVOM I GORNJOM I DONJOM

_________________
Ljudski rod preuveličava sve živo, svoje junake, svoje neprijatelje, svoj značaj.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 237 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 15 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO