HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 06:50.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 2433 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 98  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: O svemu i svacemu...
PostPostano: 19 ožu 2015, 14:44 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
Ksenija je napisao/la:
chat nick je napisao/la:
O Srbijo serem se u tebe.


:mad Povuci reči brate, i Bogu će biti milo. Pusti kurir, imaš oči.

Gde si Svarog?! slika

Srbija je okupirana a narod nemo cuti. :(


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O svemu i svacemu...
PostPostano: 19 ožu 2015, 20:49 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
chat nick je napisao/la:
Srbija je okupirana a narod nemo cuti. :(

Znaš šta je rekao Knjaz Miloš kada narod ćuti? Ali ne bih o tome dalje, ni ovde i nigde.
Verba volant, scripta manent. Treba delati, a o tome može i drugačije. ;)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O svemu i svacemu...
PostPostano: 23 ožu 2015, 21:18 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
Gde li je Svarog, htela sam ga nešto pitati slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O svemu i svacemu...
PostPostano: 26 ožu 2015, 01:19 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
Svarog je napisao/la:
korrisnik je napisao/la:
Poslije ljubitelja Južne Koreje dobili smo ljubitelja Kine.

Mislis , kinezofila :zubati
Ma jok .
Vise je to respekt prema velikoj naciji , koja je ojacala bez da pljacke druge .



Da, plagijati su nepoznanica za Kineze. Sve izmisljaju sami.

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O svemu i svacemu...
PostPostano: 26 ožu 2015, 17:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10158
Lokacija: Banja Luka
puntar2.0 je napisao/la:
Svarog je napisao/la:
Mislis , kinezofila :zubati
Ma jok .
Vise je to respekt prema velikoj naciji , koja je ojacala bez da pljacke druge .



Da, plagijati su nepoznanica za Kineze. Sve izmisljaju sami.





slika

slika

slika

slika


slika

slika

slika

slika

(dve dzukele, spremne za safari )

slika

slika

slika


slika

slika

slika


slika

slika

slika


slika


slika


slika


slika

slika


slika

... i jos desetine , pa i stotine hiljada, ovakvih ''naprezanja'' sirom svijeta...americkih i zapadnih smradova.
I to djelic gdje su oni licno ucestovali .
Nista manje krvi nije proliveno , u ratovima koje su oni zakuhali , a nisu direktno ucestovali .Poput Sirije npr. ili kojekakvih ''proljeca'' i ''šatiranih revolucija''..

Svjetske krvopije moraju pasti , ili ce otici sve u tri materine..





PS.
I velis , krvožedni Kinezi kopirali Ipod..

Barabe su to. :zubati

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O svemu i svacemu...
PostPostano: 26 ožu 2015, 18:42 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
Kinezi su do srzi rasistican narod, uglavno optuzujuci Japance za isto, hmm, cek cek....oklen mi to poznato. :confused1 Dobro, nema veze, pustimo sa strane sto smatraju da su Europljani barbari, sto trenutacno jebu Afrikance di stignu i sto opcenito misle da su najfinija rasa na kugli zemaljskoj. Tibet.

Zanemarimo cinjenicu da svu tehniku izkopiraju, bacaju plagijate na trziste, sto ide daleko dalje od kopija iphone-a.

Ako se to sve izuzme, bas su cakani.

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O svemu i svacemu...
PostPostano: 26 ožu 2015, 18:49 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
Inace, zanimljivo mi je sto se imputira zapadnjacima da su rasisti od rodjenja, a ovi narodi koje User Svarog tu brani, Kinezi i Arapi, su luconose rasizma. Kako povijestno, tako i u danasnjici, crnci su za Arape ***, inace imaju misljenje o sebi kao da zive u periodu najvece islamske ekspanzije, a za Kineze je sve sto nema oci kao mendule sljam.

Mogli bi se i podjsetiti da su Arapi zestoko sudjelovali u prodaji africkih robova itd. itd.

Jedino sto sprijecava jedne i druge da cine zlo po kugli zemaljskoj je nemoc, ne nekakva moralna superiornost nad zapadnjacima, sto bi moralo svakoj susi biti jasno koja ima dvi ciste u glavi.

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O svemu i svacemu...
PostPostano: 30 ožu 2015, 09:01 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
Pravoslavni narodi imaju tapiju na moralnu superiornost u odnosu na zapadnu civilizaciju.To je jednostavno tako.Inače to predstavlja slabost u Svetu kojim trenutno upravljaju divljaci i američki model histeričnog kapitalizma.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O svemu i svacemu...
PostPostano: 30 ožu 2015, 09:16 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
puntar2.0 je napisao/la:
Inace, zanimljivo mi je sto se imputira zapadnjacima da su rasisti od rodjenja, a ovi narodi koje User Svarog tu brani, Kinezi i Arapi, su luconose rasizma. Kako povijestno, tako i u danasnjici, crnci su za Arape ***, inace imaju misljenje o sebi kao da zive u periodu najvece islamske ekspanzije, a za Kineze je sve sto nema oci kao mendule sljam.

Mogli bi se i podjsetiti da su Arapi zestoko sudjelovali u prodaji africkih robova itd. itd.

Jedino sto sprijecava jedne i druge da cine zlo po kugli zemaljskoj je nemoc, ne nekakva moralna superiornost nad zapadnjacima, sto bi moralo svakoj susi biti jasno koja ima dvi ciste u glavi.

I ovo je istina naravno.Ali nikako ne opravdava divljaštvo anglo saksonaca.
Jednostavno.Ako poseduješ moć MORAŠ imati i svest i savest da tu moć ne koristiš i ne zloupotrebljavaš.
Ono što radi tkz.Zapad nije ogavno jer to je preblaga reč.To je čist satanizam.
Novac i materijalna dobra koja troši recimo SAD,uzimam nju kao primer jer najviše troši,sa tim novcem bi se moglo bezbroj stvari korisnih uraditi za narod u toj zemlji.
Deca u SAD umiru od gluposti koje su kod nas neshvatljive.
Gledao sam neku crnkinju koja priča kako joj je kćerka umrla zbog komplikacija usled povišene temperature.
Koliko košta recimo Bruffen sirup?2€?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O svemu i svacemu...
PostPostano: 30 ožu 2015, 09:37 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
Sve vozace Yuga uhapsiti i poslati na detaljan psihicki pregled.Vozila dati na reciklazu.
Sve vozace BMWa hapsiti 1 mesecno i opaliti po 5 zidarskih samara,po zasluzi ili preventivno svejedno.
Prvo vozim u koloni 10 minuta jer idiot u svom korodiranom ulubljenom jugu ide 60 na sat na magistralnom putu,onda u gradu ukocim da zena i covek sa detetom predju ulicu a marva iz bmw-a mi svira zaobilazi me i u surotnoj traci koci da ne pregazi pesake.Gledam ga pogledom:E dorate.On me gleda ono kao:Sta je?
Smejem se.Mislim se.Siso mogao bih da te nateram da vristis kao zena i kad dodje policija samo da izvadim licnu kartu odslusam njihovo izvinjenje i odem,ali mator sam za takva sranja.Koga to vise zanima..Ljudima stvarno treba neka kultura.Kad idem kuci u RS.Ne znam.Divljina.Na putevima.Strasno.U CG su to lepo sredili.Kad ti zavali kaznu bolje da te rani.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O svemu i svacemu...
PostPostano: 30 ožu 2015, 09:47 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
Opustajuca atmosfera u kaficu.Domaca kafa.Neka muzikica od Tine Tarner.Ubijanje vremena.Na Viberu drugar iz Austrije na Operi HB forum.Konobarica se seta,tip do mene cita novine,ljudi prolaze pored kafica.Oblacno je.Sasvim obican dan.Kisa ce popodne.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O svemu i svacemu...
PostPostano: 30 ožu 2015, 10:00 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
Nesto sad analiziram svoj zivot..Moglo je i mnogo bolje a dobro je i ovako.Mozda bi mogao da kazem da sam zadovoljan.Ustvari.Zadovoljan sam. :)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O svemu i svacemu...
PostPostano: 01 tra 2015, 09:51 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
Igram sniper 3D na fonu pijem kafu i gledam kroz prozor.
To je meni moja borba dala.
:)
Preporuka

https://play.google.com/store/apps/deta ... s.sniper3d


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O svemu i svacemu...
PostPostano: 01 tra 2015, 09:52 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
Oblacno.Nocas padala kisa i opet ce.
Kuda zure ovi ljudi kad ionako nigde nece stici.
Nije bitno koliko brzo ides nego u kom se pravcu kreces. :)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O svemu i svacemu...
PostPostano: 01 tra 2015, 10:33 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
Znaci moze i ovako?!

http://www.alo.rs/vesti/bizzare/tata-iz ... ideo/91847


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O svemu i svacemu...
PostPostano: 02 tra 2015, 05:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853


Mater im blesavu... :smijeh


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O svemu i svacemu...
PostPostano: 30 tra 2015, 15:44 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
Danas sam video na putu belog Ficu 750.Isao je 90/h,prati sam ga,da ga gledam,Fica,beli,restauriran,sa sve onim svojim sada smesnim izgledom i onim tankim gumama na tockovima .Detinjstvo.
Secam se jednog zutog fice kome smo brusilicom odsekli krov i vozikali se gornjom cestom i po potoku.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O svemu i svacemu...
PostPostano: 30 tra 2015, 15:49 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
slikaBeli fico.
Paklena masina ili masina iz pakla.Sve zavisi kako se gleda.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O svemu i svacemu...
PostPostano: 06 svi 2015, 19:52 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
Seva.Kisa ce.Danas bila vrucina.Oprao kola.Dao 400 din.Parkirao ispod drveta u hlad.Neka pticurina se posrala odozgo na gepek.Valjda ce se sprati.Boze...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O svemu i svacemu...
PostPostano: 07 svi 2015, 06:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2011, 20:26
Postovi: 1431
Imal netko znanstveni tekst o ekonomskoj politici Austro-Ugarske u BiH od oslobođenja do rata? Na koji način je djelovala na gospodarstvo u BiH? Znamo da se grade prometnice, škole, podiže javno-pravosudna uprava i da je migracijska bilanca pozitivna.

_________________
The only true national autonomy is the freedom of the individual against the state and society.

Mises


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O svemu i svacemu...
PostPostano: 07 svi 2015, 08:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
I da su današnja klizišta njihova ostavština. Dobro su šumu posijekli.
Ali nećemo amnestirati narod koji siječe za grijanje, kuhannje, i prodaju na tržnicama.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O svemu i svacemu...
PostPostano: 07 svi 2015, 08:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2011, 20:26
Postovi: 1431
Šume su trebale biti sječene davno prije, negdje održivo, drugdje neodrživo. Slavonija je bila šumetina. Bilo je mudro krčiti, stvarati plodno tlo, dio ostaviti za šumu, dio za kuću, dio za cestu. Šerijat kao i svaki drugi socijalizam gledao je samo kako što više ubrati porezima i izgraditi ono nužno za daljnje ubiranje što većih poreza u što kraćem roku. Tako su se u Turci sjetili izgraditi svega par mostova i tisuće džamija. Kakve je promjene donijela A-U? Neki stručan tekst? Nešto je radila vojska, nešto državni monopoli poput željeznica. Što je s ostalim? Znamo da se radi o ogromnom gospodarskom skoku. Kako?

_________________
The only true national autonomy is the freedom of the individual against the state and society.

Mises


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O svemu i svacemu...
PostPostano: 07 svi 2015, 08:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5391
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
protein je napisao/la:
Imal netko znanstveni tekst o ekonomskoj politici Austro-Ugarske u BiH od oslobođenja do rata? Na koji način je djelovala na gospodarstvo u BiH? Znamo da se grade prometnice, škole, podiže javno-pravosudna uprava i da je migracijska bilanca pozitivna.


Ako ti se da prebirati kroz zbornik članaka naći ćeš nešto podataka:
http://www.anubih.ba/images/publikacije/posebna_izdanja/OHN/35_posebna_izdanja_CXVI_35_full.pdf

Npr. 1908.g. drvo je predstavljalo 63% izvozne mase iz BiH. Koliko je to u postotku odnosu na vrijednost izvoza, ne piše. (str. 99)

Turska je izgradila 104.2 km željeznica (str. 156).

Željeznička mreža u BiH je 1910. iznosila: 1002 km pod upravom Direkcije bh. zemaljskih željeznica, a privatne linije su iznosile 795.64 km s parnom vučom i 1245.32 na gravitacijski pogon (str. 173). Ukupno: 3042.96 km željeznica.

BiH je pod A-U upravom do 1910. proširila željezničku mrežu za 29.2x u odnosu na zatečeno od Turske.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O svemu i svacemu...
PostPostano: 13 svi 2015, 08:45 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
Danas ce biti lep dan.Vreme.U bastici kafica.Duzi espreso i Red Bull.Ljudi prolaze.Koso desno kontejneri.Za sat vremena prisla im je jedna ciganka jedan ciga i dva belca.Posmatram idiota koji se guzi sa pikapom na kraju ce mi ogrebati onu moju sirotinju.Neki nesrecnik ide sa zenom,sere mu nesto,histericno.Cuju se pticice kako cvrkucu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O svemu i svacemu...
PostPostano: 13 svi 2015, 09:56 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
Jako teško


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 2433 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 98  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO