HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 tra 2024, 12:33.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 316 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 11 srp 2019, 11:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Kačamak je napisao/la:
buenos aires je napisao/la:

Gle njega, kako se unezverio... :D
Dosan si i smaraš.


Za čije babe zdravlja onda spopadaš ljude pitanjima?

Oće neće priča, ljuti se ne ljuti se... ko mala Juca. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 11 srp 2019, 11:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7986
Citat:
Imao sam problema s praškom, nije bio dobro spremljen. Griješim tri puta s praškom – iz kesice ništa ne ispada, prvi put, drugi put… Uputili ste me da prašak ne diram rukama, a ja se razljutio, uzmem prstima, sve istresem u šolju i zašećerim. Oprao sam ruke pet puta. Uzmem čekić, koji sam donio iz sobe, stavim ga za pojas i odnesem generalu kavu. Kažem: “Generale, kava”. Maks pije kavu. Popio je kavu, a ja čekam.



Čekić držim, štanga je tamo pod krevetom. Nisam htio štangu odmah da uzimam, mislio sam da će prašak djelovati. Kad ništa, majko moja, popio je kavu i ništa. A meni je “Stanko” rekao da je odmah gotov, momentalno, kad popije prašak”, govori agent Mungos, otirući znoj sa čela. Drugi agent šuti i sluša, povremeno zapisuje, traka se okreće i snima.

Pocrnio ko zemlja, dahće

“Prošlo je deset-petnaest minuta, točno u deset do jedanaest Maks me zove: “Ilija, nešto mi je zlo”. Ja brzo doletim do njega i pitam: “Generale, što je, treba li pomoć?” On sjedi za stolom, pocrnio skoro kao zemlja, ispred njega radio – vidim da mu je zlo. On kaže: “Ilija dragi, ovo mi se nikad nije desilo”.

Kažem: “Šta je, generale?” On se digne, dahće i otiđe u kuhinju na česmu. Ja mu pustim vodu, on povrati. Ja mu rukom pljuskam vodu po licu. U tren uzmem čekić i lupim ga po čelu: tup! Maks pade kao svijeća. Ušao mu čekić u glavu.



U tom momentu ja sam mislio da se više nikad neće dići. Kad me on pogleda kao zvjerka neka, ležeći onako na podu. Ja zamahnem opet čekićem, a on se diže i pokrije rukama. Ja mu kažem: “Majku ti jebem ustašku, vidiš što te čeka”. Zamahnem opet, pogodi ga čekić kroz prste u čelo. Puče lobanja.

Izvučem čekić iz glave i okrenem se. Odem do vrata, vrata su zaključana, ali za svaki slučaj odem da provjerim je li ključ u bravi, jer ne znam da li mali ima ključ. Zatvorim vrata, išao sam sve na sigurno, nisam htio nijedan momenat da riskiram.

Kad se vratim u kuhinju, Maks se digao na noge. To je bilo najveće iznenađenje u mom životu. Digao se na noge i dahće. Sto kila u njemu. Uzmem onu štangu, pa ga raspalim po čelu. Puče glava kao lubenica, kao tikva. Krv se rasu po kuhinji. Maks tresnu dolje kao da je pao sa sto metara visine.



Puknem ga još jednom na isto mjesto. On se umiri. Umotam ga u jednu deku i vučem ga na deci. Mislio sam ga odvući u tiskaru, ali Maks otežao, ne bi ga dva čovjeka mogla nositi. Jedva sam ga dovukao pod otoman. Nemam puno vremena, žurim se, uzbuđen sam. Čekić i štangu bacio sam u moju sobu, njega sam fino spakirao da ga ne pronađu. Presvučem se brzo, izađem na ulicu i uzmem taksi za Valenciju.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 11 srp 2019, 12:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
bezimeni12 je napisao/la:
Citat:
Imao sam problema s praškom, nije bio dobro spremljen. Griješim tri puta s praškom – iz kesice ništa ne ispada, prvi put, drugi put… Uputili ste me da prašak ne diram rukama, a ja se razljutio, uzmem prstima, sve istresem u šolju i zašećerim. Oprao sam ruke pet puta. Uzmem čekić, koji sam donio iz sobe, stavim ga za pojas i odnesem generalu kavu. Kažem: “Generale, kava”. Maks pije kavu. Popio je kavu, a ja čekam.



Čekić držim, štanga je tamo pod krevetom. Nisam htio štangu odmah da uzimam, mislio sam da će prašak djelovati. Kad ništa, majko moja, popio je kavu i ništa. A meni je “Stanko” rekao da je odmah gotov, momentalno, kad popije prašak”, govori agent Mungos, otirući znoj sa čela. Drugi agent šuti i sluša, povremeno zapisuje, traka se okreće i snima.

Pocrnio ko zemlja, dahće

“Prošlo je deset-petnaest minuta, točno u deset do jedanaest Maks me zove: “Ilija, nešto mi je zlo”. Ja brzo doletim do njega i pitam: “Generale, što je, treba li pomoć?” On sjedi za stolom, pocrnio skoro kao zemlja, ispred njega radio – vidim da mu je zlo. On kaže: “Ilija dragi, ovo mi se nikad nije desilo”.

Kažem: “Šta je, generale?” On se digne, dahće i otiđe u kuhinju na česmu. Ja mu pustim vodu, on povrati. Ja mu rukom pljuskam vodu po licu. U tren uzmem čekić i lupim ga po čelu: tup! Maks pade kao svijeća. Ušao mu čekić u glavu.



U tom momentu ja sam mislio da se više nikad neće dići. Kad me on pogleda kao zvjerka neka, ležeći onako na podu. Ja zamahnem opet čekićem, a on se diže i pokrije rukama. Ja mu kažem: “Majku ti jebem ustašku, vidiš što te čeka”. Zamahnem opet, pogodi ga čekić kroz prste u čelo. Puče lobanja.

Izvučem čekić iz glave i okrenem se. Odem do vrata, vrata su zaključana, ali za svaki slučaj odem da provjerim je li ključ u bravi, jer ne znam da li mali ima ključ. Zatvorim vrata, išao sam sve na sigurno, nisam htio nijedan momenat da riskiram.

Kad se vratim u kuhinju, Maks se digao na noge. To je bilo najveće iznenađenje u mom životu. Digao se na noge i dahće. Sto kila u njemu. Uzmem onu štangu, pa ga raspalim po čelu. Puče glava kao lubenica, kao tikva. Krv se rasu po kuhinji. Maks tresnu dolje kao da je pao sa sto metara visine.



Puknem ga još jednom na isto mjesto. On se umiri. Umotam ga u jednu deku i vučem ga na deci. Mislio sam ga odvući u tiskaru, ali Maks otežao, ne bi ga dva čovjeka mogla nositi. Jedva sam ga dovukao pod otoman. Nemam puno vremena, žurim se, uzbuđen sam. Čekić i štangu bacio sam u moju sobu, njega sam fino spakirao da ga ne pronađu. Presvučem se brzo, izađem na ulicu i uzmem taksi za Valenciju.”


Kaće knjiga?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 11 srp 2019, 17:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9988
dane-croatia je napisao/la:

Niti je na slici ustaša Maks Luburić,niti je glava od Đurišića.
Slika je iz 1942.kad je crna legija porazila dangićeve četnike i izbila na Drinu. Neki se ustaša sliko sa odrubljenom glavom četnika.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 12 srp 2019, 03:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4432
Lokacija: Grobnik
Graničar18 je napisao/la:
dane-croatia je napisao/la:

Niti je na slici ustaša Maks Luburić,niti je glava od Đurišića.
Slika je iz 1942.kad je crna legija porazila dangićeve četnike i izbila na Drinu. Neki se ustaša sliko sa odrubljenom glavom četnika.


Imaš neki izvor za to?

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 12 srp 2019, 04:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7986
Poprilicno los Photoshop rad.
Mrtva glava poprilicno zivahna, a ustasina desna ruka umjesto da drzi glavu okrenuta u suprotnom smjeru.
Ustasina slika i poza ocigledno iz nekog foto studija, cetnikova glava se mogla i bolje nalijepiti.
Sve u svemu, ovako nesto sa Maksovom glavom se ne moze fotosopirati jer mu je glava pretvorena u pastetu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 12 srp 2019, 04:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7986
Cak i da je autenticna slika, ko ga jebe ionako je Djurisic odbio poslusnost Drazi Mihajlovicu i surovao sa Svabama i ustasama.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 12 srp 2019, 05:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18538
Graničar18 je napisao/la:
dane-croatia je napisao/la:

Niti je na slici ustaša Maks Luburić,niti je glava od Đurišića.
Slika je iz 1942.kad je crna legija porazila dangićeve četnike i izbila na Drinu. Neki se ustaša sliko sa odrubljenom glavom četnika.


Crna Legija je koristila plodove nemačke ofanzive i uglavnom je činila zločine nad civilima. Dangića su zarobili Nemci.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 12 srp 2019, 05:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18538
bezimeni12 je napisao/la:
Cak i da je autenticna slika, ko ga jebe ionako je Djurisic odbio poslusnost Drazi Mihajlovicu i surovao sa Svabama i ustasama.


Đurišić je slovio za prilično svojeglavog komandanta, i dolazilo je do nesporazuma sa Dražom. Šurovanja sa ustašama i Nemcima nikada nije bilo u nekom smislu ozbiljnijem od pokušaja da neko nekog nadmudri. Da je bilo drugačije, ne bi bilo napada ustaša na Lijevče Polju. Nigde nije zabeleženo da su nemački saveznici napadali jedni druge. Ustaše, ma kako kasnije bili ljuti na Italijane, nikada nisu pucali na njih. Ustaše i ljotićevci, isto.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 12 srp 2019, 06:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4432
Lokacija: Grobnik
aleksije radicevic je napisao/la:
Graničar18 je napisao/la:
Niti je na slici ustaša Maks Luburić,niti je glava od Đurišića.
Slika je iz 1942.kad je crna legija porazila dangićeve četnike i izbila na Drinu. Neki se ustaša sliko sa odrubljenom glavom četnika.


Crna Legija je koristila plodove nemačke ofanzive i uglavnom je činila zločine nad civilima. Dangića su zarobili Nemci.


Ako se ne varam, Crna legija je podpuno samotalno izišla na Drinu 1941.ve, i to čak uz protvljenje Niemaca.

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 12 srp 2019, 06:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4432
Lokacija: Grobnik
aleksije radicevic je napisao/la:
bezimeni12 je napisao/la:
Cak i da je autenticna slika, ko ga jebe ionako je Djurisic odbio poslusnost Drazi Mihajlovicu i surovao sa Svabama i ustasama.


Đurišić je slovio za prilično svojeglavog komandanta, i dolazilo je do nesporazuma sa Dražom. Šurovanja sa ustašama i Nemcima nikada nije bilo u nekom smislu ozbiljnijem od pokušaja da neko nekog nadmudri. Da je bilo drugačije, ne bi bilo napada ustaša na Lijevče Polju. Nigde nije zabeleženo da su nemački saveznici napadali jedni druge. Ustaše, ma kako kasnije bili ljuti na Italijane, nikada nisu pucali na njih. Ustaše i ljotićevci, isto.


Četnici su šurovali sa svim vojskama, a opet su ih znali i napadati. Reklo bi se, prave podmuklice bez imalo obraza i časti...

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 12 srp 2019, 07:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
bezimeni12 je napisao/la:
Cak i da je autenticna slika, ko ga jebe ionako je Djurisic odbio poslusnost Drazi Mihajlovicu i surovao sa Svabama i ustasama.


Zato je i Kosta Pećanac bio likvidiran.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 12 srp 2019, 13:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18538
dane-croatia je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:

Crna Legija je koristila plodove nemačke ofanzive i uglavnom je činila zločine nad civilima. Dangića su zarobili Nemci.


Ako se ne varam, Crna legija je podpuno samotalno izišla na Drinu 1941.ve, i to čak uz protvljenje Niemaca.


Dangic je do kraja 1941. oslobodio istocnu Bosnu. Nemci su pocetkom 1942. krenuli da to vrate. To je bila nemacka ofanziva, a ustase su koristili cinjenicu da veca sila ide protiv cetnika. Cak su i partizani napali Dangica, u tom periodu.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 12 srp 2019, 13:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7986
Cetnici nisu bili jedinstvena organizacija nego kolekcija lokalnih serifa koji se izmedju sebe nisu podnosili.
Najkorisniju ulogu je imao vojvoda Momcilo koji je spasio narod od istrebljenja.
Na kraju je i Draza odbio poslusnost vrhovnom komandantu- kralju da se pretpocini Titu i partizanima i postao dezerter.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 12 srp 2019, 13:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18538
dane-croatia je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:

Đurišić je slovio za prilično svojeglavog komandanta, i dolazilo je do nesporazuma sa Dražom. Šurovanja sa ustašama i Nemcima nikada nije bilo u nekom smislu ozbiljnijem od pokušaja da neko nekog nadmudri. Da je bilo drugačije, ne bi bilo napada ustaša na Lijevče Polju. Nigde nije zabeleženo da su nemački saveznici napadali jedni druge. Ustaše, ma kako kasnije bili ljuti na Italijane, nikada nisu pucali na njih. Ustaše i ljotićevci, isto.


Četnici su šurovali sa svim vojskama, a opet su ih znali i napadati. Reklo bi se, prave podmuklice bez imalo obraza i časti...


"Surovanje" je rec koja zbog svoje lose konotacije jeste pogodna za antisrpsku propagandu, pa je koriste komunisti i ustase. Inace, rec je infiltraciji u neprijatelske redove, a neprijatelja je bilo mnogo.
To je strategija koju je osmislio ekspert za gerilski rat, djeneralstabni pukovnik ciji cin oznacava znanje doktora vojnih nauka. Rec je o generalu Mihailovicu, naravno.
Taj njegov nacin je znacio uspostavljanje stabilne slobodne teritorije od Romanije do usca Zapadne Morave, od Avale do Lovcena, zastitu civila, izvore snabdevanja i nanosenje stete okupatoru.
Druga gerila, koju je predvodio bravar, tako nesto nije ni blizu imala, i svakako bi izgubila u gradjanskom ratu da nije bilo intervencije CA.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 12 srp 2019, 14:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
aleksije radicevic je napisao/la:
dane-croatia je napisao/la:

Četnici su šurovali sa svim vojskama, a opet su ih znali i napadati. Reklo bi se, prave podmuklice bez imalo obraza i časti...


"Surovanje" je rec koja zbog svoje lose konotacije jeste pogodna za antisrpsku propagandu, pa je koriste komunisti i ustase. Inace, rec je infiltraciji u neprijatelske redove, a neprijatelja je bilo mnogo.
To je strategija koju je osmislio ekspert za gerilski rat, djeneralstabni pukovnik ciji cin oznacava znanje doktora vojnih nauka. Rec je o generalu Mihailovicu, naravno.
Taj njegov nacin je znacio uspostavljanje stabilne slobodne teritorije od Romanije do usca Zapadne Morave, od Avale do Lovcena, zastitu civila, izvore snabdevanja i nanosenje stete okupatoru.
Druga gerila, koju je predvodio bravar, tako nesto nije ni blizu imala, i svakako bi izgubila u gradjanskom ratu da nije bilo intervencije CA.


Ma kakva infiltracija, tako mastni i bradati štrčali su kao *** u zdjeli za punč. :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 12 srp 2019, 19:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Citat:
PISMO MILOŠA S. MILOJEVIĆA STAREŠINAMA USTAŠA I DOBROVOLJACA, RAŠKA 16 SEPTEMBAR 1876.

Doznao sam da ustaši i dobrovoljci idu u pljačku i zahvaćene neturske stvari među sobom nepravo dele. Pošto se to ne može odobriti, da se od boraca za slobodu i ujedinjenje srpstva stvore razbojničke čete, nalažem starešinama, da svako nasrćene i pljačku zabrani vojnicima, i što se u borbi od Turaka otme da su dužni odneti i oterati Komandi, pa će se u njoj izdavati priznanica na ono što je borba donela prela zakonu i pravedno deliti i ćive i porodicama mrtvih.


Oduvijek alavi na tuđe, ne možeš ti ukazom genetiku promijeniti. :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 12 srp 2019, 19:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 lis 2009, 09:48
Postovi: 482
Neces vjerovati ali ratovi se od Kaina i Avelja pa na ovamo vode za ratni plijen


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 12 srp 2019, 20:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
stratilat je napisao/la:
Neces vjerovati ali ratovi se od Kaina i Avelja pa na ovamo vode za ratni plijen


Svaki rat ima dvije strane. Jedna otima, druga brani svoje.

A Kain nije ubio Avelja zbog plijena, već naklonosti Boga. Što se ne može oteti, zaludna je zavist...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 12 srp 2019, 20:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 lis 2009, 09:48
Postovi: 482
Nekom je plijen privilegovan polozaj nekom mikrovalna neko pak zadovolji prikrivene porive.uglavnom budaletine se u vecini slucajeva nadju u toj preraspodjeli.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 12 srp 2019, 20:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
stratilat je napisao/la:
Nekom je plijen privilegovan polozaj nekom mikrovalna neko pak zadovolji prikrivene porive.uglavnom budaletine se u vecini slucajeva nadju u toj preraspodjeli.


Toster za srpstvo, srpstvo nizašto.

Lopine.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 12 srp 2019, 20:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 lis 2009, 09:48
Postovi: 482
Vratite Knin,Benkovac,Drvar,Glamoc,Grahovo jebo vas toster


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 12 srp 2019, 21:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7986
buenos aires je napisao/la:
Citat:
PISMO MILOŠA S. MILOJEVIĆA STAREŠINAMA USTAŠA I DOBROVOLJACA, RAŠKA 16 SEPTEMBAR 1876.

Doznao sam da ustaši i dobrovoljci idu u pljačku i zahvaćene neturske stvari među sobom nepravo dele. Pošto se to ne može odobriti, da se od boraca za slobodu i ujedinjenje srpstva stvore razbojničke čete, nalažem starešinama, da svako nasrćene i pljačku zabrani vojnicima, i što se u borbi od Turaka otme da su dužni odneti i oterati Komandi, pa će se u njoj izdavati priznanica na ono što je borba donela prela zakonu i pravedno deliti i ćive i porodicama mrtvih.


Oduvijek alavi na tuđe, ne možeš ti ukazom genetiku promijeniti. :kava


Pricas o Hrvatima u avgustu 1995? Neprevazidjena pljacka, osim kamiona, specijalni vozovi/vlakovi iz Splita u Knin, pretovareni se vracali, sa velikim zadovoljnim osmjehom na licu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 12 srp 2019, 22:12 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
stratilat je napisao/la:
Neces vjerovati ali ratovi se od Kaina i Avelja pa na ovamo vode za ratni plijen


Postoji racionalni i iracionalni ciljevi. Svetosavci imaju iracionalni cilj homogene Velike Srbije gdje ce se nesrpski narodi fizicki istrijebiti ili etnicki pocistiti ispod granica Karlobag-Karlovac-Virovitica. Oni su spremni na najvecu zrtvu, materijalne stete, masovna protjerivanja vlastitog stanovnista, smrti vlastitog stanovnistva za taj cilj. Koji su to ratni cilj imali svetosavci u Krajini oko ratnog plijena? Tamo je siromastvo pa tamo i Hrvati sve manje zive.

Prvi svjetski rat milijun mrtvih, Drugi svjetski rat milijun mrtvih, raspad SFRJ 110.000 mrtvih. Svetosavlje vodi k masovnom istrebljenju Srba i Hrvata tocno onako kako je zamislio Karl Marx. Sto je i Solzenjicin primjetio, da su u Drugom svjetskom ratu najbrojniji stradali Slaveni prena kojima je Marx imao toliku mrznju.

Toliko mrtvih i jos im nije dosta. Pa svecenici SPC-a dizu k svetosti Drazu Mihajlovica, sv. Macu, sv. Nikolaja Vladimirovica, Slobodana Milosevica, Vojislava Seselja, patrijarha Pavla itd. Srbocetnistvo s pripadnim svetosavljem tako je u Srbiji rehabilitirano, skupa s najmalignijim zlocincem u 20. stoljecu Stevanom Moljevicem i njegovim genocidnim planom istrebljenja 'Homogema Srbija' iz lipnja 1941. i strateskom klevetom SPC-a u vidu Valerijevog memoranduma koji je isao istovremeno (ustase toboze do lipnja pobili 100.000 Srba, a kada se sve iz izvora zbroji nema vise od 1.000 ukupno mrtvih u NDH, a broj moze biti samo manji).

A u tom svetosavlju i srbocetnistvu su Srbi kao zrtva u kaljuzi svojih laznih mitova. Sto je patrijarh Pavle rekao 'laz nije greh ako je u interesu srpskog naroda'. Samo mi moramo zivjet s takvim Srbima uz koje izumiremo demografski.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 12 srp 2019, 22:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 lis 2009, 09:48
Postovi: 482
Bujanec ti li si?
Mislim da si zaboravio pomenuti Dobicu Cosica i SANU


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 316 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 35 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO