HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 05:37.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 75 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Partizanski narodni heroji Science Fiction
PostPostano: 04 svi 2010, 16:40 
Offline

Pridružen/a: 05 sij 2010, 20:43
Postovi: 306
Ceha je napisao/la:
GraničarDrine je napisao/la:
Molim lijepo čitam ovo,ma koji Partizani vraga bi oni napali NDH da ludi Rusi i Njemci nisu zartali oni nebi niti metka ispalili da se to nije dogodilo.I kakava borba protiv rušenja NDH i stvranje Jugoslavije što nisu se mogli boriti porotiv režima u zemlji srušiti vlast i postaviti komunističku da NDH ostane nego oni se bore za Jugoslaviju i za Tita.A taj isti Tito je htio biti veći od Kralja Petra Karađoređevića.A kada smo kod Talijana ti Talijani su zabranili Ustašama da uopće budu u Dalmaciji pa su se morali presvlačiti u domobranske odore da bi mogli biti.Sam Jure Francetić je govorio da mu je Talijane natjerati da plivaju preko Jadrana u Italiju.Talijani pomažu Četnike da se bore protiv NDH.

Najtanje knjige na svijetu; Srpske vojne pobjede, Talijanske vojne pobjede, Crnogorske radne akcije :zubati

Zaboravio si albanski telefonski imenik :zubati

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GLusVOAzJ0c


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Partizanski narodni heroji Science Fiction
PostPostano: 04 svi 2010, 17:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2009, 21:46
Postovi: 176
pinco je napisao/la:
Pa šta se onda nisu borili protiv talijana......., marionetska država, nesmiš dirat ruku koja ti daje jist, takvih je bilo više u okupiranoj Europi, da je NDH bila legitimna država Hrvatskog naroda, onda sigurno nebi imala rasne zakone, logore itd..., to nije u duhu našeg naroda, Njemci su instalirali vlast koja in je odgovarala, nisu bili neki izbori na kojima je Pavelić doša na vlast.... Osim toga nerealno je bilo da Hrvatska obuhvaća teritoreije u kojemu je ostalo živit tolko Srba i Muslimana ( najbolje se danas vidi kolko su oni tada stvarno sebe smatrali Hrvatima ), Granice Banovine hrvatske uz neke korekcije bila bi dobra osnova, obićno kad oćeš puno više nego šta imaš izgubiš i to....., primjer Njemačke, u ww2 izgubili su trečinu teritorija u korist Poljske, Rusije......, a išli su u teritorijalno širenje, iskreno mene ne zanima Hrvatska u kojoj živi 54% Hrvata uz daljnu tedenciju opadanja udjela.......
NDH je ćinila ništa da pomogne Hrvatima u Dalmaciji koji su trpili represiju od strane Talijana, a i da sprijeći ćetnićke zloćine....., oni su in pomagali di su kod mogli, jel je bilo jasno da su partizani njihovi zajednički neprijatelji....
Prvi pokolj u selu od moje mame su napravili talijani, a drugi ustaše iz obližnjeg sela jel je selo bilo partizansko. Ako je velika Njemačka posli rata izgubila trečinu teritorija od Hrvatske nebi ostalno ništa, da nije bilo Hrvatskih partizana. U Hrvatskoj je bila najjaća HSS a ne komunisti u to vrime, šta se dogodilo je jednostavno bija sljed katastrofalnih ili nametnutih odluka političkog vodstva, Hrvatska nikako nije mogla ostat u granicama NDH ni samostalna, sve da je progllašena komunistička......, jednostavno su se povjesne ćinjenice prominile, možemo "zahvalit" Austrougarskoj, šta je Hrvatsko pitanje rješavala naseljavanjem Srba, Turskim osvajanjima, itd, jednostavno se situacija na terenu prominila...., tribalo je povuć negdi crtu, jel prije ili kasnije bi nan se jednako dogodilo "kosovo" ili da budemo mašinerija zloćina koja bi istribila sve ostale, meni netriba ni jedno ni drugo...
Naravno, ja nemogu niti bi ikad osuđiva ljude na bilo kojin stranama, sve je ovisilo o momentu, poziciji itd, diće se ko nać, stvari koje su se jednima ćinile logićne drugima nisu, uglavnom zamršena situacija, nemoš reć da su svi u jednome selu OK a drugome zločinci....
Tada je jugoslavija bila stara tek 20-tak god, baš kome bilo briga za ton tvorevinon....., ljudi su jedva doćekali stvaranje Hrvatske države, oduševljenje je brzo splasnilo iz objektivnih razloga.
Najbitnije je od svega da je u Domovinskom ratu naš narod pokaza snagu i jedinstvo, i to je najbitnije, iz povjesti triba izvuć veliku pouku, i neponovilo se više...



Potpisujem svaku rijec
jer NDH je bila osudjena na raspad kad tad
kada pogledamo danasnju puno manju Hrvatsku drzavu u kojoj zivi 90%Hrvata a kolike probleme i svadje imamo medju Hrvatskim narodom
kako bi se onda odrzala jedna multietnicka NDH nema sanse :smajl041


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Partizanski narodni heroji Science Fiction
PostPostano: 04 svi 2010, 17:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24666
Lokacija: Heartbreak Hotel
Ma Hrvatska Banovina iz 1939. je zakon. Plus dakako hrvatski teritoriji koje su nakon WW1 pripali Italiji i Bihaćka krajina. Više nam ne treba, a komu se ratuje za Drinu nek samo izvoli, živjeće vječito u našim srcima. :)

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Partizanski narodni heroji Science Fiction
PostPostano: 04 svi 2010, 18:02 
Offline

Pridružen/a: 05 sij 2010, 20:43
Postovi: 306
Bobovac je napisao/la:
Ma Hrvatska Banovina iz 1939. je zakon. Plus dakako hrvatski teritoriji koje su nakon WW1 pripali Italiji i Bihaćka krajina. Više nam ne treba, a komu se ratuje za Drinu nek samo izvoli, živjeće vječito u našim srcima. :)

Kaj bi ti sa bihackom krajinom?Sa najciscim etnickim prostorom u bivsoj SFRJ,kaj mislis da je lahko asimilirati 300 000 Bosnjaka-muslimana?Daj iskuliraj pusti si Badricku i cagaj sa ekipom :zubati

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GLusVOAzJ0c


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Partizanski narodni heroji Science Fiction
PostPostano: 04 svi 2010, 18:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24666
Lokacija: Heartbreak Hotel
Da je tada takva Banovina zaživjela bilo bi puno Hrvata islamske vjeroispovjesti. :) Što se mene tiče mogli su imati široku autonomiju, npr. ranga kantona/županije u sadašnjoj FBiH.
Bihać je potreban prvestveno iz geostrateških razloga jer je bez njega Banovina Hrvatska na najznačajnijem mjestu pretanka, o tomu ja govorim, a tih 300000 muslimana me apsolutno ne zanima.
Nek žive ljudi kako hoće pod svojom autonomijom.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Partizanski narodni heroji Science Fiction
PostPostano: 04 svi 2010, 22:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21660
Bobovac je napisao/la:
Da je tada takva Banovina zaživjela bilo bi puno Hrvata islamske vjeroispovjesti. :) Što se mene tiče mogli su imati široku autonomiju, npr. ranga kantona/županije u sadašnjoj FBiH.
Bihać je potreban prvestveno iz geostrateških razloga jer je bez njega Banovina Hrvatska na najznačajnijem mjestu pretanka, o tomu ja govorim, a tih 300000 muslimana me apsolutno ne zanima.
Nek žive ljudi kako hoće pod svojom autonomijom.

Većina tih ljudi ima hrv. putovnice. Zar misliš da bi njima bilo loše u Hrvatskoj? Ili da imaju više veze sa Sarajevom nego sa Zagrebom? :zivili


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Partizanski narodni heroji Science Fiction
PostPostano: 05 svi 2010, 07:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24666
Lokacija: Heartbreak Hotel
Pa oni sami kažu da su oduvjek više gravitirali Zagrebu nego Sarajevu. Što se tiče toga da li bi im bilo loše u Hrvatskoj... ovisi kako komu, a većini bi bilo u gospodarskom smislu bolje.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Partizanski narodni heroji Science Fiction
PostPostano: 05 svi 2010, 08:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 lis 2009, 09:48
Postovi: 482
Ajde vraćajte se na temu.Bljutavite po svakoj novootvorenoj.

Beton je napisao/la:
Uz nezaboravnog narodnog heroja Titinog dzukca Lux-a koji je kao skociju na Titu i tako mu spasio zivot ,a ludilo ,mora da su partizani pusili dobar shit u to vrijeme kad su imali takve tripove ...

Ja mislim da je Tile glođo neki špinjetak.Ćuko ga skeniro kako glaba a ovaj ga počo zajebavat.Ćuko popizdio i jamio ga za ruku.
Popio je Lux metak a Tito se upisao u registar RVI.Dedijer je malo doradio tipa ono kad se dim razišao Tile leži u granama i ko fol prvo što je skonto jest tičica koja na panju cvrkuće a pri tomu joj šarpnel otkino nogu.Kaka patetika.Mislim da smo svi već vidjeli kako Šaban plače za hudom srećom male tice...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Partizanski narodni heroji Science Fiction
PostPostano: 18 svi 2010, 15:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 11:36
Postovi: 1136
stratilat je napisao/la:
Ajde vraćajte se na temu.Bljutavite po svakoj novootvorenoj.

Beton je napisao/la:
Uz nezaboravnog narodnog heroja Titinog dzukca Lux-a koji je kao skociju na Titu i tako mu spasio zivot ,a ludilo ,mora da su partizani pusili dobar shit u to vrijeme kad su imali takve tripove ...

Ja mislim da je Tile glođo neki špinjetak.Ćuko ga skeniro kako glaba a ovaj ga počo zajebavat.Ćuko popizdio i jamio ga za ruku.
Popio je Lux metak a Tito se upisao u registar RVI.Dedijer je malo doradio tipa ono kad se dim razišao Tile leži u granama i ko fol prvo što je skonto jest tičica koja na panju cvrkuće a pri tomu joj šarpnel otkino nogu.Kaka patetika.Mislim da smo svi već vidjeli kako Šaban plače za hudom srećom male tice...






Pošto ta priča o psu Titovom je nastala na nagađanju i bujnoj mašti. Meni se više čini vjerovatnija verzija da je pas(kao što inače rade kada se popnu na ljudsku nogu i krenu pariti) zaskočio Titovu nogu, te ga Tito morao ubiti. Na pitanje kolega ''gdje je pas?'' lakše mu je bilo odgovoriti da mu je spasio život, nego ''pobijelio'' hlaće.



slika
Vidljivo istrugane hlaće i odora bravara Tita, očigledno djelo njegovog omiljenog psa. Koji je u dobro utvrđenoj špilji. ''Poginuo'' braneći Titu, od Titotvog pištolja.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=X22yhleS ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Partizanski narodni heroji Science Fiction
PostPostano: 18 svi 2010, 17:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24666
Lokacija: Heartbreak Hotel
Neki pričaju da su tog psa ubili i pojeli gladni partizani!! Sram ih i stid bilo!

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Partizanski narodni heroji Science Fiction
PostPostano: 18 svi 2010, 19:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 15:46
Postovi: 494







Ako želite gledati pravi partizanski SF,pogledajte večeras na HRT2 u 21:00 novu epizodu ,,Nepokorenog grada'' :zubati

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Partizanski narodni heroji Science Fiction
PostPostano: 18 svi 2010, 19:44 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774


1:37 - :cool

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Partizanski narodni heroji Science Fiction
PostPostano: 10 lip 2010, 21:30 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2010, 02:19
Postovi: 18
Beton je napisao/la:
Koja vam je prica daleko najsmijesnija o partizanskim narodnim herojima iz tzv NOB-a???

Meni svakako ona kad je mlada nadobudna partizanka Mika Bosnic skinula deku sa partizanskog tenka koji je negdje shatro zalutao pa je ona pala za slobodu :zubati da njemacki protupanzerski vod ne bi kao sjebo jedini partizanski tenk...

Ako imate jos koju dobro o narodnim herojima Bujrum :zubati



Nedavno sam čuo jednu dobru priču, istina iz druge ruke, al bi moglla bit istinita, u svako slučaju je jako zanimljiva.

Dakle, svako ko ima bilo kakve veze sa Travnikom čuo je za narodne heroje braću Lolić, u Travniku se skoro sve zvalo po njima, OŠ itd.

Uglavnom njih su ustaše, skupa s još desetak partizana likvidirale na Meokrnju, to je s istoćne strane Vlašića negdje iznad sela Gluha Bukovica, i danas se ide na Meokrnje obilježavat taj događaj.

Priča ide ovako, kako su se oni gore skrivali u nekoj kućari (to je nastamba gdje su obitavali ovčari za vrijeme ispaše ovaca), mještani Gluhe Bukovice su im dostavljali hranu pa je tako jednom prilikom neka mlada djevojka odnjela klopu gore, a oni su je ni manje ni više nego silovali, i to navodno baš jedan od braće Lolić (e sad možda je bilo i dobrovoljno al u to ne ulazim). Kad se vratila kući otac joj za dan dva primjeti da nešto nije u redu sa njom, malo je pritisne i ona mu prizna šta se dogodilo. I naravno on tako revoltiran zaputi se u hrvatsko selo Miletiće (tu je počinjen zločin za vrijeme ovog rata) i pravo na vrata nekom Frani Pavloviću ustaši i ispriča mu šta je bilo, a ovaj pravo u Guču Goru gdje je stalno bila smještena jedna ustaška satnija. Njih dvadestetak zaputi se na Meokrnje, opkoli kućaru, pobije partizane , a među njima i braću Loliće koji su nakon rata postali narodni heroji u Travniku.

_________________
Zastava će nova viti, Iznad naših glava tad. Radnik seljak jedno biti, Isti im je trud i rad!

Juriš


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Partizanski narodni heroji Science Fiction
PostPostano: 10 lip 2010, 22:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5926
Slažem se praktički sa svim oko Goldsteina, no čovjek štanca knjige (koje vrijednosti, to je rečeno).
A što radi, recimo, Jurčević ?
Pravi od sebe klauna.

Problem je u hrvatskoj historiografiji u tom da su nehrvatski tipovi raspisani i nešto rade.
Nitko nacionale povjesničare ne sprječava da nešto napišu i ostave trajniji pečat.
A ne da izigravaju budale.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Partizanski narodni heroji Science Fiction
PostPostano: 12 lip 2010, 19:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 11:36
Postovi: 1136
caporegime je napisao/la:


1:37 - :cool



Ovi podatci na kraju su oravi SF.
Šteta šta nisu istinu nabrojali. Zagreb je imao 250 000 stanovnika, glavni grad od straha pred partizanskim nožem napustilo je 150 000 IZVORNIH građana

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=X22yhleS ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Partizanski narodni heroji Science Fiction
PostPostano: 12 lip 2010, 22:26 
Offline

Pridružen/a: 24 svi 2010, 19:48
Postovi: 2948
Lokacija: predvorje dzeneta
Polako komšije.... je napisao/la:
Beton je napisao/la:
Koja vam je prica daleko najsmijesnija o partizanskim narodnim herojima iz tzv NOB-a???

Meni svakako ona kad je mlada nadobudna partizanka Mika Bosnic skinula deku sa partizanskog tenka koji je negdje shatro zalutao pa je ona pala za slobodu :zubati da njemacki protupanzerski vod ne bi kao sjebo jedini partizanski tenk...

Ako imate jos koju dobro o narodnim herojima Bujrum :zubati



Nedavno sam čuo jednu dobru priču, istina iz druge ruke, al bi moglla bit istinita, u svako slučaju je jako zanimljiva.

Dakle, svako ko ima bilo kakve veze sa Travnikom čuo je za narodne heroje braću Lolić, u Travniku se skoro sve zvalo po njima, OŠ itd.

Uglavnom njih su ustaše, skupa s još desetak partizana likvidirale na Meokrnju, to je s istoćne strane Vlašića negdje iznad sela Gluha Bukovica, i danas se ide na Meokrnje obilježavat taj događaj.

Priča ide ovako, kako su se oni gore skrivali u nekoj kućari (to je nastamba gdje su obitavali ovčari za vrijeme ispaše ovaca), mještani Gluhe Bukovice su im dostavljali hranu pa je tako jednom prilikom neka mlada djevojka odnjela klopu gore, a oni su je ni manje ni više nego silovali, i to navodno baš jedan od braće Lolić (e sad možda je bilo i dobrovoljno al u to ne ulazim). Kad se vratila kući otac joj za dan dva primjeti da nešto nije u redu sa njom, malo je pritisne i ona mu prizna šta se dogodilo. I naravno on tako revoltiran zaputi se u hrvatsko selo Miletiće (tu je počinjen zločin za vrijeme ovog rata) i pravo na vrata nekom Frani Pavloviću ustaši i ispriča mu šta je bilo, a ovaj pravo u Guču Goru gdje je stalno bila smještena jedna ustaška satnija. Njih dvadestetak zaputi se na Meokrnje, opkoli kućaru, pobije partizane , a među njima i braću Loliće koji su nakon rata postali narodni heroji u Travniku.



Dobra storija pravo,a nisu Lolici prvi koji su zijanili radi pichohare :zubati

_________________
Bismillahi rrahmani rrahim
Kul huvallahu Ehad
Allahu Samed
Lem Jelid Ve Lem Juled
Vel Lem Jekullehu Kufuven Ehad


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Partizanski narodni heroji Science Fiction
PostPostano: 12 lip 2010, 22:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Predugo su nas lagali. Partizani do kraja 44 su bili obični banditi, tifusari, seoska rulja koja se potucala po vukojebinama bježeći od trećerazrednih njemačkih divizija popunjenim najgorim škartom (izuzev par operacija gdje su se Njemci uozbiljili).

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Partizanski narodni heroji Science Fiction
PostPostano: 12 lip 2010, 22:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32145
Ministry of Sound je napisao/la:
Predugo su nas lagali. Partizani do kraja 44 su bili obični banditi, tifusari, seoska rulja koja se potucala po vukojebinama bježeći od trećerazrednih njemačkih divizija popunjenim najgorim škartom (izuzev par operacija gdje su se Njemci uozbiljili).


A zanimljivo da su čekali Švabe i 41.-45. da pokušaju napraviti državu po svome?Zar je Kraljevina Jugoslavija toliko bila jaka i moćna,pa nisu mogli prije!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Partizanski narodni heroji Science Fiction
PostPostano: 12 lip 2010, 22:39 
Offline

Pridružen/a: 24 svi 2010, 19:48
Postovi: 2948
Lokacija: predvorje dzeneta
Ministry of Sound je napisao/la:
Predugo su nas lagali. Partizani do kraja 44 su bili obični banditi, tifusari, seoska rulja koja se potucala po vukojebinama bježeći od trećerazrednih njemačkih divizija popunjenim najgorim škartom (izuzev par operacija gdje su se Njemci uozbiljili).


Huchi tece Sutjeska krv pliva po njoj,
divizija Savina bije teski boj,
hej haj hej haj bije teski boj,
:zubati :zubati
Ja sam vec u onom rezimu znao da su price o partizanima ustvari lovacke price,posebno mi je bilo interesantno slusati nosioce partizanskih spomenica koji su srali ko foke i to napushene najboljim avganistancem...u sustini bivsi rezim je sam po sebi bio jedna velika laga...
Dovoljno je bilo pogledati bilo koji film Hajrudina Krvavca i vidjeti da je sva ta prica bullshit...

_________________
Bismillahi rrahmani rrahim
Kul huvallahu Ehad
Allahu Samed
Lem Jelid Ve Lem Juled
Vel Lem Jekullehu Kufuven Ehad


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Partizanski narodni heroji Science Fiction
PostPostano: 13 lip 2010, 06:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
Da se lagalo, jeste, lagalo se. Ali ljudi ne zaboravljajte, oni su bili jedina vojska koja nije bila naoruzavana od nicije strane(44 su poceli Englezi). Za razliku od ustasa, cetnika i svih ostalih. Ako su oni lagali, bar da mi budemo objektivni. Ako cemo iskreno, kao pokret oslobodioca nema tko im to ne priznaje da su bili najaci u europi. E sada sto im filmovi slice na Rambo 1,2 i 3 skupa, to je druga stvar. (Rambo je mala maca za batu zivojinovica). Sto se tice heroja,ok, skoro svi su napuhani. Ali pokusajmo malo realno sagledati situaciju. Sjetite se stjepana filipovica. I pogledajte istinitu fotografiju. Mozda jedinu u povjesti. Zar to nije heroj? Njihov mislim. Po mojoj procjeni, borio se za krivu stvar. Zar je veci mudonja Dinko Sakic?(naveo sam ovih dvoje, jer su obojica Hrvati) Koji je obarao rekorde u trcanju, 1945. Da su imali muda, imali su. Partizanski pokret u globali nije bio uopce los za vrijeme rata. Poslije rata se deformisao, kada su se ljudi slili u partiju, i sve se zavrsilo kako se zavrsilo. Kako je ime ove teme, cini mi se da ne odgovara stvarnosti. Onaj frajer koga sam napomenuo(Stipe), uopce nije SF. Nisam neki pristalica partizana, KPJ uopce, NDH mi se cini kao jako bolja opcija, da su je vodili sposobniji i odvazniji ljudi. Al eto... :hajduk1

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Partizanski narodni heroji Science Fiction
PostPostano: 13 lip 2010, 19:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
zanimljiv sukob RS Ćetnika i jugobosanskih multi-kulti partizana oko pojma "antifašizam" i tko ima primat u korištenju tog pojma...zanimljiv povez bitke na Kolubari sa Neretvom :biceovodobro

Citat:
TJENTIŠTE - Član Predsjedništva BiH iz RS-a Nebojša Radmanović prisustvovao je u nedjelju na Tjentištu na obilježavanju 67. godišnjice čuvene bitke iz Drugog svjetskog rata, Bitke na Sutjesci. U Drugom svjetskom ratu bilo je mnogo teških i krvavih bitaka. Svaka od tih bitaka bila je posebna na svoj način. Svaka generacija na ovim prostorima...

... imala je u dugoj istoriji oslobodilačkih ratova svoje "sudbinske bitke" vremena, svoje Kolubare, Cerove, Kozare i Neretve, ali ono po čemu će bitka na Sutjesci ostati jedinstvena, to je krajnja požrtvovanost malobrojne narodne vojske u svjetskom ratu, u kojem je na kocku bila stavljena sudbina ne samo jednog naroda ili države, nego sudbina i budućnost cijelog čovječanstva, rekao je u svom govoru član Predsjedništva BiH Radmanović.

On je istakao da su tu pobjedu izvojevali borci partizanskog pokreta svih naroda i narodnosti Jugoslavije.

- Mi nikada nećemo zaboraviti, doprinos antifašističkoj borbi koji je dala generacija naših očeva u Velikom ratu, pridružujući se tako naprednim snagama cijelog čovječanstva u proteklom vijeku u borbi za slobodu svakog čovjeka i svih naroda svijeta, kazao je Radmanović.

Prema njegovim riječima, ratna partizanska generacija ostaće trajna inspiracija savremenim i budućim generacijama mladih ljudi, kao svjedočanstvo nepokolebljive hrabrosti, samopožrtvovanja i patriotske odanosti svojoj zemlji.

- Dolazeće generacije siguran sam, znaće cijeniti vaše samopožrtvovanje, hrabrost i odanost svijetlim idelima slobode, otadžbine i pravde. U borbi protiv mračnih sila nacizma i fašizma Vi ste imali dovoljno hrabrosti, morala i časti stati u odbranu ovih vrijednosti, i izborili pobjedu koja je danas u temelju zajedničkog evropskog i svjetskog mira i slobode. Zbog sve češćih iskrivljavanja istorije danas moramo reći: Jugoslovenski antifašistički pokret bio je autentični narodni pokret jugoslavenskih naroda i značajan dio evropskog i svjetskog antifašističkog pokreta u okupiranom svijetu u periodu od 1941. do 1945. godine, istakao je Radmanović.

On je dodao da su učešćem u narodnooslobodilačkoj borbi u antifašističkoj koaliciji slobodnih naroda i država, narodi s prostora tadašnje Jugoslavije dali ogroman doprinos pobjedi onih demokratskih i humanističkih vrijednosti na kojima je izgrađena moderna demokratska Evropa i savremeni svijet.

- I ova bitka, kao i mnoge druge bitke iz Drugog svjetskog rata, doprinjela je da bude završen najveći svjetski ratni sukob u istoriji čovječanstva, veličanstvenom pobjedom koalicije međunarodnih saveznika protiv nacističkih i fašističkih sila, i udareni temelji poslijeratnog demokratskog razvoja svijeta, a posebno ujedinjene Evrope, rekao je Radmanović.

Naglasio je da se prije 67 godina "ovdje krvlju i borbom partizanskih oslobodilačkih jedinica na prostoru bivše Jugoslavije, kovala buduća poslijeratna Evropa".

- Evropska unija, po mnogo čemu jedinstvena politička tvorevina u istoriji savremene Evrope, nikada ne bi postala realnost da nije bilo veličanstvene pobjede savezničkih snaga u drugom svjetskom ratu, čemu je veliki istorijski doprinos dala i narodnooslobodilačka vojska Jugoslavije, istakao je član Predsjedništva BiH Radmanović.

Nažalost, istakao je on, tradicionalni pojam antifašizma danas se često zlopotrebaljava od određenih grupa i pojedinaca za dnevno-političke potrebe u političkim obračunima protiv političkih neistomišljenika.

- Ispražnjen od svog stvarnog istorijskog značenja i smisla, pojam antifašizma danas prisvajaju jedni samo za sebe odričući pravo na antifašizam drugima. Zato, sve one koji umanjuju, omalovažavaju i svjesno degradiraju učešće i doprinos srpskog naroda u borbi protiv nacizma i fašizma, želim da podsjetim na rodoljublje, zahvalnost, i poštovanje prema našoj istoriji, našim žrtvama i trajnim vrijednostima koje su nas održale, bez kojih ne bi opstali, kao trajnih putokaza naše nacionalne istorije, rekao je Radmanović.

Podsjetio je da je "prošlost ovih prostora puna nesrećnih i tragičnih događaja".

- Baš zbog toga, mi se s posebnim senzibilitetom i punim razumjevanjem odnosimo prema tim događajima, kako se ne bi obistinila ona čuvena kletva znamenitog mislioca: "Narodi koji zaboravljaju svoju prošlost, prinuđeni su da je ponove." Ali, kao što nas istorija uči, postoji vrijeme rata i vrijeme mira, vrijeme kada se ruši i kada se gradi, vrijeme kada se ratuje i kada se radi. Danas živimo u miru i gledamo na svijet očima onih koji žele da grade i rade. Duboko sam uvjeren da je vrijeme rata, sukoba i mržnje iza nas, a ispred nas vrijeme stvaranja, optimizma i napretka na svim poljima, rekao je u svom govoru član Predsjedništva BiH iz RS-a Nebojša Radmanović na proslavi obilježavanja 67. godišnjice Bitke na Sutjesci na Tjentištu, saopćeno je iz Službe za odnose s javnošću Predsjedništva BiH.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Partizanski narodni heroji Science Fiction
PostPostano: 13 lip 2010, 23:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
Antifasisti su bili oni koji nisu pili vodu sa fasistickog bunara. Logicno, jel da? :hajduk1

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Partizanski narodni heroji Science Fiction
PostPostano: 13 lip 2010, 23:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
I koji *** se ovdje pominju cetnici? Bez veze. :hajduk1 Koje veze imaju oni sa antifastima?

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Partizanski narodni heroji Science Fiction
PostPostano: 18 lip 2010, 06:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
totem je napisao/la:
I koji *** se ovdje pominju cetnici? Bez veze. :hajduk1 Koje veze imaju oni sa antifastima?



Ima detalja koji upućuju na antifašizam četnika.

Npr. Švabe su za Dražom, kao i za Titom raspisale potjernicu sa nagradom od 100.000 maraka.

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Partizanski narodni heroji Science Fiction
PostPostano: 18 lip 2010, 13:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
pjosip je napisao/la:
totem je napisao/la:
I koji *** se ovdje pominju cetnici? Bez veze. :hajduk1 Koje veze imaju oni sa antifastima?



Ima detalja koji upućuju na antifašizam četnika.

Npr. Švabe su za Dražom, kao i za Titom raspisale potjernicu sa nagradom od 100.000 maraka.

I dokle je trajala ta potjernica? I sto kazu slike drazinih komandanta skupa sa njemackim oficirima? :hajduk1

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 75 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 31 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO