HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 03:20.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 150 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Ustase svi-ustase i ja?
PostPostano: 29 pro 2011, 18:38 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
Kako gledati na taj termin?povijesno gledano su nastali kao anti-pokret srpskoj dominaciji nad hrvatima...opravdano.tokom ww2 bilo je nepotribnih stvari,preveliko naslanjanje na treci reich te mussolinija.prodaja medjimurja i dalmacije......Poznato je pismo francetica pavelicu da ce se udruziti sa dalmatinskin partizanima, kontra talijana te cetnika.francetic nakon toga se ne vraca vise.jasenovac....sramota.hajka na zidove...sramota i glupost.
Sto taj termin znaci danas?upotrebljavaju ga srbi i bosnjaci za one hrvate koji im nisu podobni.na neki nacin znaci to je i odlikovanje.proud to be ustasa,ili?

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustase svi-ustase i ja?
PostPostano: 29 pro 2011, 20:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Odlicno. Ja vec dugo zelim otvorit temu o franceticu i njegovoj misterioznoj smrti Bas nakon spomenutog pisma pavelicu

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustase svi-ustase i ja?
PostPostano: 29 pro 2011, 20:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9562
Lokacija: HR HB
tema je premještena u ww2, a sam naslov je vic iz birtije "ja ustade, svi ustaše..." :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustase svi-ustase i ja?
PostPostano: 29 pro 2011, 21:22 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
De pribaci nazad, bumbaru.nije samo povijesno pitanje, vec i kako neko gleda na to danas.pa jebemu, nije valjda sve tako politicko korektno da moramo sakrimice razgovarati o takvin stvarima.ili zasto je tema o mogucoj atomskoj bombi opstala?i to je povijest.

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustase svi-ustase i ja?
PostPostano: 29 pro 2011, 21:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2011, 12:01
Postovi: 3688
Lokacija: Edmonton,Alberta,Canada
Tulkas je napisao/la:
Odlicno. Ja vec dugo zelim otvorit temu o franceticu i njegovoj misterioznoj smrti Bas nakon spomenutog pisma pavelicu


Nažalost nikad nećemo točno otkrit što se desilo .
Imam jednu interesantnu sliku . Nadam se da mi neće zamjerit kolege sa kolekcionarskog foruma na kojemu sam član .Radi se o izvješću hvatanja Francetića.
Moje mišljenje je to da je Pavelić bio do kraja odan Adolfu i da se nije htio zamjerat ni na koji način. I to je viđeno u puču Lorkovič-Vokić kad su htjeli preći na savezničku stranu da sačuvaju Hrvatsku Državu kad se već nazirao kraj Hrvatskoj .Pavelić je to saznao i ugušio u krvi .NDH je naš dio povijesti koji je jako misteriozan ,i dan danas se nezna zbilja puno stvari. Pa čak i neke sitnice ,što se tiče opreme Ustaške Vojnice ,Crne Legije...
Da,istina je da je Jure Francetić poslao otvoreno pismo Anti Paveliću u kojem je pisalo da više nemože stojat mirno dok Četnici uz pomoć Talijana protjeruju i ubijaju Hrvatsko stanovništvo u Dalmaciji. I da će se pridružit partizanima u borbi protiv njih. Naravno to bi bila velika sramota za Pavelića jer bi napao Talijane koji su bili najveći Njemački saveznici.Moram napomenit da je fašizam kao ideologija i nastao u Italiji i to je jedan od razloga zašto je Hitler poštivao Mussolinija iako ovi nisu imali ni jedan jedini vojni uspjeh . Nisu mogli ni Grčku osvojit,pa su poremetili planove za napad na Rusiju Nijemcima,a to je već priča za drugu temu ,da sad ne idem u offtopic.


Privitak/ci:
vijesti1942a.jpg
vijesti1942a.jpg [ 149.76 KiB | Pogledano 8462 put/a. ]

_________________
"Nisu svi koji lutaju izgubljeni"
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustase svi-ustase i ja?
PostPostano: 29 pro 2011, 21:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
U duhu ovoga mislim da bi trebali ispraviti naš pravopis, u smislu onog podforuma :
Hrvatska
Lijepa naša , trebalo bi ići Liepa Naša :zubati .

A sada malo ozbiljnosit.
Ante Pavelić je po mom mišljenju čuvao sam sebe u tom puču Lorković-Vokić iz razloga jer je Gestapo saznao za taj isti puč , po kojem je NDH trebala preći na savezničku stranu, da je nastavljen puč vjerojatno bi njega i vladu NDHa Nijemci uhitili i strijeljali , a NDH stavili pod direktni protektorat , kao što je Češka bila.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustase svi-ustase i ja?
PostPostano: 29 pro 2011, 21:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2011, 12:01
Postovi: 3688
Lokacija: Edmonton,Alberta,Canada
Zadar1993 je napisao/la:
U duhu ovoga mislim da bi trebali ispraviti naš pravopis, u smislu onog podforuma :
Hrvatska
Lijepa naša , trebalo bi ići Liepa Naša :zubati .

A sada malo ozbiljnosit.
Ante Pavelić je po mom mišljenju čuvao sam sebe u tom puču Lorković-Vokić iz razloga jer je Gestapo saznao za taj isti puč , po kojem je NDH trebala preći na savezničku stranu, da je nastavljen puč vjerojatno bi njega i vladu NDHa Nijemci uhitili i strijeljali , a NDH stavili pod direktni protektorat , kao što je Češka bila.


Nemoj da krenemo sad ko onaj dane-croatia "Korienski" pričat ,ubit će nas Ministar :zubati
Ili je čuvao sam sebe ako je istina to za Gestapo ,osobno prvi put čujem ,imaš kakav link ?
Ili je jednostavno bio odan Hitleru ,jedno od tog dvoje je sigurno. Al ja mislim da je ovo drugo . Jer je to ipak velik potez bio ,preći na savezničku stranu .Par regularnih Wehrmacht divizija bi nas pregazilo,prerizično bi bilo . NDH je bila protektorat ,al smo imali kakvo tako samostalno upravljanje. Mislim da se u tom trenutku nije moglo bolje uradit. Mogli smo završit kao Srbija ,Češka...E onda bi tek sranje bilo. Pavelić je uzeo ono što je ponuđeno jer je Maček odbio. Mada realno Maček je bio tad autoritet i zakon među Hrvatskim stanovništvom . HSS je tad bio zakon . I u Tuzlanskom kraju kod mene ,gdje ga je stvarno puno i Hrvata Muslimana simpatiziralo.
Općenito mislim da se u to vrijeme zbilja nije moglo ništa bolje napravit od NDH.

_________________
"Nisu svi koji lutaju izgubljeni"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustase svi-ustase i ja?
PostPostano: 29 pro 2011, 21:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
mario_cro je napisao/la:
Zadar1993 je napisao/la:
U duhu ovoga mislim da bi trebali ispraviti naš pravopis, u smislu onog podforuma :
Hrvatska
Lijepa naša , trebalo bi ići Liepa Naša :zubati .

A sada malo ozbiljnosit.
Ante Pavelić je po mom mišljenju čuvao sam sebe u tom puču Lorković-Vokić iz razloga jer je Gestapo saznao za taj isti puč , po kojem je NDH trebala preći na savezničku stranu, da je nastavljen puč vjerojatno bi njega i vladu NDHa Nijemci uhitili i strijeljali , a NDH stavili pod direktni protektorat , kao što je Češka bila.


Nemoj da krenemo sad ko onaj dane-croatia "Korienski" pričat ,ubit će nas Ministar :zubati
Ili je čuvao sam sebe ako je istina to za Gestapo ,osobno prvi put čujem ,imaš kakav link ?
Ili je jednostavno bio odan Hitleru ,jedno od tog dvoje je sigurno. Al ja mislim da je ovo drugo . Jer je to ipak velik potez bio ,preći na savezničku stranu .Par regularnih Wehrmacht divizija bi nas pregazilo,prerizično bi bilo . NDH je bila protektorat ,al smo imali kakvo tako samostalno upravljanje. Mislim da se u tom trenutku nije moglo bolje uradit. Mogli smo završit kao Srbija ,Češka...E onda bi tek sranje bilo. Pavelić je uzeo ono što je ponuđeno jer je Maček odbio. Mada realno Maček je bio tad autoritet i zakon među Hrvatskim stanovništvom . HSS je tad bio zakon . I u Tuzlanskom kraju kod mene ,gdje ga je stvarno puno i Hrvata Muslimana simpatiziralo.
Općenito mislim da se u to vrijeme zbilja nije moglo ništa bolje napravit od NDH.


Ma čitao sam to o Gestapou u nekoj knjizi , ne mogu se sjetiti točno kojoj , pošaljem PP ako se sjetim :wink . Inače istina je ovo o Mačeku, on je bio autoritet među Hrvatima, da je on postao čelnik tog protektorata pitanje je kako bi se stvari dalje odvijale, pitanje je bili bi antifašistički pokret naišao na toliku potporu kod Hrvata .

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustase svi-ustase i ja?
PostPostano: 29 pro 2011, 21:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2011, 12:01
Postovi: 3688
Lokacija: Edmonton,Alberta,Canada
Zadar1993 je napisao/la:

Ma čitao sam to o Gestapou u nekoj knjizi , ne mogu se sjetiti točno kojoj , pošaljem PP ako se sjetim :wink . Inače istina je ovo o Mačeku, on je bio autoritet među Hrvatima, da je on postao čelnik tog protektorata pitanje je kako bi se stvari dalje odvijale, pitanje je bili bi antifašistički pokret naišao na toliku potporu kod Hrvata .


Živa istina . Jedan interesantan primjer je taj da je pojava prvih partizana u Hrvatskom Zagorju bila usko povezana sa Mačekom . Svi odreda su bili HSS-ovci . Vidljivo iz primjera Franje Tuđmana koji je bio HSS-ovac,njegov otac također.

_________________
"Nisu svi koji lutaju izgubljeni"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustase svi-ustase i ja?
PostPostano: 29 pro 2011, 21:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9562
Lokacija: HR HB
puntar2.0 je napisao/la:
De pribaci nazad, bumbaru.nije samo povijesno pitanje, vec i kako neko gleda na to danas.pa jebemu, nije valjda sve tako politicko korektno da moramo sakrimice razgovarati o takvin stvarima.ili zasto je tema o mogucoj atomskoj bombi opstala?i to je povijest.


ne pripada tema onda ni da bude u podforumu "hrvatska" nego na "politika" ako se odnosi na danas.

a glede teme

ustaše su danas više stvar turbo-folklora i predstave nego neka vjerodostojna oličenja ustaša iz ww2. Znači nema ih danas.

korištenje ustaškog folklora, ikonografije, pjesama u domovinskom ratu se koristilo u svrhu zastrašivanja neprijateljskih vojnika, a i njihove televizije su dovoljno mitova prozvele o ustašama da smo u njihovim očima ličili na nadljude.
Takvom prestrašenom vojničkom mozgu je bio dovoljan i ustaški uzvik "Za dom!Spremni" da se sledi, naravno uz pokoju zoJlu i rafal po rovu.

i nema sakrimice, pričaj slobodno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustase svi-ustase i ja?
PostPostano: 29 pro 2011, 22:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2011, 12:01
Postovi: 3688
Lokacija: Edmonton,Alberta,Canada
bumbar92 je napisao/la:
puntar2.0 je napisao/la:
De pribaci nazad, bumbaru.nije samo povijesno pitanje, vec i kako neko gleda na to danas.pa jebemu, nije valjda sve tako politicko korektno da moramo sakrimice razgovarati o takvin stvarima.ili zasto je tema o mogucoj atomskoj bombi opstala?i to je povijest.


ne pripada tema onda ni da bude u podforumu "hrvatska" nego na "politika" ako se odnosi na danas.

a glede teme

ustaše su danas više stvar turbo-folklora i predstave nego neka vjerodostojna oličenja ustaša iz ww2. Znači nema ih danas.

korištenje ustaškog folklora, ikonografije, pjesama u domovinskom ratu se koristilo u svrhu zastrašivanja neprijateljskih vojnika, a i njihove televizije su dovoljno mitova prozvele o ustašama da smo u njihovim očima ličili na nadljude.
Takvom prestrašenom vojničkom mozgu je bio dovoljan i ustaški uzvik "Za dom!Spremni" da se sledi, naravno uz pokoju zoJlu i rafal po rovu.

i nema sakrimice, pričaj slobodno.


Istina . Meni je interesantno da su se Srbi u Hrvatskoj više bojali, odnosno su više smatrali ustaškijim postrojbe ZNG-a nego recimo HOS-a koji je nosao crna odijela i slično ...
Ista stvar je što se nama kosa dizala kad bi čuli da bi četnici mogli doć ili slično .
Ustaše su danas stvar foklora i mnogo ljudi koji "ustašuju" vide srbe kao krivce za sve .A Srbi u RH su u nemogučnosti ništa napravit. Večinom su to balavci koji neznaju ništa o Ustašama.
Banalan je primjer kad se meni jedan dečko mlađi od mene pohvalio da je otkinio tablice nekom Srbinu,i ajd da mi pokaže . A tablice " Subotica". Vjerovatno je nekom Hrvatu otkinio tablice,žalosno.
Ustaše ne postoje ,osim ako ustašama ne smatraš HSP-ovce koji svoje sjedište nazivaju "Glavni Stan" . A tako se zvalo i za vrijeme NDH ,tipa "Glavni Ustaški Stan" ...
Imam ja u posjedu zanimljive dokumentacije iz NDH pa ću postavit još kad uvatim vremena...

_________________
"Nisu svi koji lutaju izgubljeni"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustase svi-ustase i ja?
PostPostano: 29 pro 2011, 22:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
bumbar92 je napisao/la:
puntar2.0 je napisao/la:
De pribaci nazad, bumbaru.nije samo povijesno pitanje, vec i kako neko gleda na to danas.pa jebemu, nije valjda sve tako politicko korektno da moramo sakrimice razgovarati o takvin stvarima.ili zasto je tema o mogucoj atomskoj bombi opstala?i to je povijest.


ne pripada tema onda ni da bude u podforumu "hrvatska" nego na "politika" ako se odnosi na danas.

a glede teme

ustaše su danas više stvar turbo-folklora i predstave nego neka vjerodostojna oličenja ustaša iz ww2. Znači nema ih danas.

korištenje ustaškog folklora, ikonografije, pjesama u domovinskom ratu se koristilo u svrhu zastrašivanja neprijateljskih vojnika, a i njihove televizije su dovoljno mitova prozvele o ustašama da smo u njihovim očima ličili na nadljude.
Takvom prestrašenom vojničkom mozgu je bio dovoljan i ustaški uzvik "Za dom!Spremni" da se sledi, naravno uz pokoju zoJlu i rafal po rovu.

i nema sakrimice, pričaj slobodno.


Znaš li za prvi hrvatski improvizirani minobacač codename "Pijane Ustaše" :D ?
Za vrijeme Domovinskog rata kada su naši napadali jedno brdo (zaboravio sam jeli brdo Križ ili Sveto Brdo) onda su stavljali u minobacače koje su zarobili (jasno bez municije) ručne granate i neke čudne kombinacije. Jasno to nisu prave mine i pukle bi još u zraku, kasnije je to usavršeno.

Kada su četnici na brdu to vidjeli dali su intervju za RTB i rekli nešto tipa :" Ove pijane ustaše ni neznaju da granata treba da pukne kada dodirne telazij " . I tako je rođen naš improvizirani minobacač, prijateljev otac koji je sada za vrijeme građanskog rata bio u Libiji kaže da je ovaj minobacač bio dosta popularan među pobunjenicima :zubati .

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustase svi-ustase i ja?
PostPostano: 29 pro 2011, 22:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2011, 12:01
Postovi: 3688
Lokacija: Edmonton,Alberta,Canada
To je prvi put izumljeno i upotrebljeno u Vukovaru . Imao sam čast vidjeti jedan uživo .
Postavit ću video iz Vukovara na kojem se to vidi.
Uglavnom na kalašnjikov se stavljalo nešto kao "Čaša-lijevak" ,ispod toga je bila kovanica . I u tu "čašu " se stavljala ručna granata . I fino ispališ 300 metara daleko . :zubati

_________________
"Nisu svi koji lutaju izgubljeni"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustase svi-ustase i ja?
PostPostano: 29 pro 2011, 22:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
mario_cro je napisao/la:
To je prvi put izumljeno i upotrebljeno u Vukovaru . Imao sam čast vidjeti jedan uživo .
Postavit ću video iz Vukovara na kojem se to vidi.


Čudno, meni pričali da je ovdje izumljeno u okolici Zadra. Ajde postaj video, to mi je zanimljivo oružje .

Nešto slično ruskim improvizacijama u WW2 :zubati .

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustase svi-ustase i ja?
PostPostano: 29 pro 2011, 22:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24669
Lokacija: Heartbreak Hotel
bumbar92 je napisao/la:

ustaše su danas više stvar turbo-folklora i predstave nego neka vjerodostojna oličenja ustaša iz ww2. Znači nema ih danas.

korištenje ustaškog folklora, ikonografije, pjesama u domovinskom ratu se koristilo u svrhu zastrašivanja neprijateljskih vojnika, a i njihove televizije su dovoljno mitova prozvele o ustašama da smo u njihovim očima ličili na nadljude.
Takvom prestrašenom vojničkom mozgu je bio dovoljan i ustaški uzvik "Za dom!Spremni" da se sledi, naravno uz pokoju zoJlu i rafal po rovu.



Baš tako, nešto ovak`

slika


Inače glede Ustaša..., neka oni počivaju mirno u svojim grobnicama i neka više ne Ustaju.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustase svi-ustase i ja?
PostPostano: 29 pro 2011, 22:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2011, 12:01
Postovi: 3688
Lokacija: Edmonton,Alberta,Canada
Zadar1993 je napisao/la:
mario_cro je napisao/la:
To je prvi put izumljeno i upotrebljeno u Vukovaru . Imao sam čast vidjeti jedan uživo .
Postavit ću video iz Vukovara na kojem se to vidi.


Čudno, meni pričali da je ovdje izumljeno u okolici Zadra. Ajde postaj video, to mi je zanimljivo oružje .

Nešto slično ruskim improvizacijama u WW2 :zubati .


Ovo je improvizacija i to neviđena . :zubati Evo editovao sam post gore ,onako laički objašnjeno .
Video sam sad probao pronać na youtubu ,al nema ga . U biti ima ,al je u nekoj epizodi Heroji Vukovara . Sad točno koja neznam ,al u narednih par dana ću ja to pregledat nabrzaka i pa ti linkam .
Izumili su tokari u Borovo Kombinatu ... mislim da je Borovo.Al lokalni tokari jesu 100 % . :gunsmilie

_________________
"Nisu svi koji lutaju izgubljeni"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustase svi-ustase i ja?
PostPostano: 29 pro 2011, 22:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9562
Lokacija: HR HB
Zadar1993 je napisao/la:
bumbar92 je napisao/la:

ne pripada tema onda ni da bude u podforumu "hrvatska" nego na "politika" ako se odnosi na danas.

a glede teme

ustaše su danas više stvar turbo-folklora i predstave nego neka vjerodostojna oličenja ustaša iz ww2. Znači nema ih danas.

korištenje ustaškog folklora, ikonografije, pjesama u domovinskom ratu se koristilo u svrhu zastrašivanja neprijateljskih vojnika, a i njihove televizije su dovoljno mitova prozvele o ustašama da smo u njihovim očima ličili na nadljude.
Takvom prestrašenom vojničkom mozgu je bio dovoljan i ustaški uzvik "Za dom!Spremni" da se sledi, naravno uz pokoju zoJlu i rafal po rovu.

i nema sakrimice, pričaj slobodno.


Znaš li za prvi hrvatski improvizirani minobacač codename "Pijane Ustaše" :D ?
Za vrijeme Domovinskog rata kada su naši napadali jedno brdo (zaboravio sam jeli brdo Križ ili Sveto Brdo) onda su stavljali u minobacače koje su zarobili (jasno bez municije) ručne granate i neke čudne kombinacije. Jasno to nisu prave mine i pukle bi još u zraku, kasnije je to usavršeno.

Kada su četnici na brdu to vidjeli dali su intervju za RTB i rekli nešto tipa :" Ove pijane ustaše ni neznaju da granata treba da pukne kada dodirne telazij " . I tako je rođen naš improvizirani minobacač, prijateljev otac koji je sada za vrijeme građanskog rata bio u Libiji kaže da je ovaj minobacač bio dosta popularan među pobunjenicima :zubati .


Pijani Ustaša je nastavak na cijev AK47, slično tromblonskom nastavku samo u obliku šalice za čaj u koju se stavljala ručna bomba kašikara i ispaljivala sa tromblonskim metkom.
Nepraktična improvizacija za tromblone sa opasnim imenom :zubati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustase svi-ustase i ja?
PostPostano: 29 pro 2011, 22:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2011, 12:01
Postovi: 3688
Lokacija: Edmonton,Alberta,Canada
Bobovac je napisao/la:
bumbar92 je napisao/la:

ustaše su danas više stvar turbo-folklora i predstave nego neka vjerodostojna oličenja ustaša iz ww2. Znači nema ih danas.

korištenje ustaškog folklora, ikonografije, pjesama u domovinskom ratu se koristilo u svrhu zastrašivanja neprijateljskih vojnika, a i njihove televizije su dovoljno mitova prozvele o ustašama da smo u njihovim očima ličili na nadljude.
Takvom prestrašenom vojničkom mozgu je bio dovoljan i ustaški uzvik "Za dom!Spremni" da se sledi, naravno uz pokoju zoJlu i rafal po rovu.



Baš tako, nešto ovak`

slika

Ustaša Selim ,bar se tako zvao u filmu Živi i Mrtvi ako se dobro sjećam . Ja obožavam čitat o ww2 . Bobo Ustaše su prošlo-svršeno vrijeme i ne brini neće ustat više .
Možda mi ustanemo jednog dana protiv nekog drugog ,bog znade jedini :palacgore1

Inače glede Ustaša..., neka oni počivaju mirno u svojim grobnicama i neka više ne Ustaju.

_________________
"Nisu svi koji lutaju izgubljeni"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustase svi-ustase i ja?
PostPostano: 29 pro 2011, 22:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2011, 12:01
Postovi: 3688
Lokacija: Edmonton,Alberta,Canada
bumbar92 je napisao/la:
Pijani Ustaša je nastavak na cijev AK47, slično tromblonskom nastavku samo u obliku šalice za čaj u koju se stavljala ručna bomba kašikara i ispaljivala sa tromblonskim metkom.
Nepraktična improvizacija za tromblone sa opasnim imenom :zubati.


I ja sam isto to opisao gore kad sam editovao post. Al ti si dao bolji opis .
Evo slike !

slika


Privitak/ci:
stajeovofr2ur8.jpg
stajeovofr2ur8.jpg [ 37.48 KiB | Pogledano 8387 put/a. ]

_________________
"Nisu svi koji lutaju izgubljeni"
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustase svi-ustase i ja?
PostPostano: 29 pro 2011, 22:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23320
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
puntar2.0 je napisao/la:
Kako gledati na taj termin?povijesno gledano su nastali kao anti-pokret srpskoj dominaciji nad hrvatima...opravdano.tokom ww2 bilo je nepotribnih stvari,preveliko naslanjanje na treci reich te mussolinija.prodaja medjimurja i dalmacije......Poznato je pismo francetica pavelicu da ce se udruziti sa dalmatinskin partizanima, kontra talijana te cetnika.francetic nakon toga se ne vraca vise.jasenovac....sramota.hajka na zidove...sramota i glupost.
Sto taj termin znaci danas?upotrebljavaju ga srbi i bosnjaci za one hrvate koji im nisu podobni.na neki nacin znaci to je i odlikovanje.proud to be ustasa,ili?


Mislim da tu nitko ne krivi pojedince, jer svi mi imamo didove ili pradidove, koji su bili tamo. Pokret je bio čisti promašaj. Pogrešno tempirano vrijeme, promašen način djelovanja, promašeni saveznici, pogrešni ljudi na čelu, bio je notorno zločinački i na kraju - također jako bitno - poražen.

Najgore od svega što su proklamirali neovisnost hrvatske države za glavni cilj i svetu ideju jako zaprljali, da su desetljeća trebala, da se ideja vrati na pravi put.

Promašaj. I zločinački progoni i rasni zakoni su im neoprostivi. Ropotarnica povijesti je ono, što zaslužuju.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustase svi-ustase i ja?
PostPostano: 29 pro 2011, 22:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2011, 12:01
Postovi: 3688
Lokacija: Edmonton,Alberta,Canada
lider30 je napisao/la:
puntar2.0 je napisao/la:
Kako gledati na taj termin?povijesno gledano su nastali kao anti-pokret srpskoj dominaciji nad hrvatima...opravdano.tokom ww2 bilo je nepotribnih stvari,preveliko naslanjanje na treci reich te mussolinija.prodaja medjimurja i dalmacije......Poznato je pismo francetica pavelicu da ce se udruziti sa dalmatinskin partizanima, kontra talijana te cetnika.francetic nakon toga se ne vraca vise.jasenovac....sramota.hajka na zidove...sramota i glupost.
Sto taj termin znaci danas?upotrebljavaju ga srbi i bosnjaci za one hrvate koji im nisu podobni.na neki nacin znaci to je i odlikovanje.proud to be ustasa,ili?


Mislim da tu nitko ne krivi pojedince, jer svi mi imamo didove ili pradidove, koji su bili tamo. Pokret je bio čisti promašaj. Promašeno vrijeme, promašen način, promašeni saveznici, pogrešni ljudi na čelu, bio je zločinački i na kraju - također jako bitno - poražen.

Najgore od svega što su proklamirali neovisnost hrvatske države za glavni cilj i svetu ideju jako zaprljali, da su desetljeće trebala da se ideja vrati na pravi put.

Promašaj. I zločinački progoni i rasni zakoni su im neoprostivi. Ropotarnica povijesti je ono, što zaslužuju.



Ne treba zaboravit da su mnogi Domobrani koji nemaju veze sa rasnim zakonima ,progonima, koji su bili regularna vojska ,mobilizirani seljaci . I njihove obitelji pobijene na križnom putu.
Jedan veliki zločin,počivali u miru.

_________________
"Nisu svi koji lutaju izgubljeni"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustase svi-ustase i ja?
PostPostano: 29 pro 2011, 22:22 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
bumbar92 je napisao/la:
puntar2.0 je napisao/la:
De pribaci nazad, bumbaru.nije samo povijesno pitanje, vec i kako neko gleda na to danas.pa jebemu, nije valjda sve tako politicko korektno da moramo sakrimice razgovarati o takvin stvarima.ili zasto je tema o mogucoj atomskoj bombi opstala?i to je povijest.


ne pripada tema onda ni da bude u podforumu "hrvatska" nego na "politika" ako se odnosi na danas.

a glede teme

ustaše su danas više stvar turbo-folklora i predstave nego neka vjerodostojna oličenja ustaša iz ww2. Znači nema ih danas.

korištenje ustaškog folklora, ikonografije, pjesama u domovinskom ratu se koristilo u svrhu zastrašivanja neprijateljskih vojnika, a i njihove televizije su dovoljno mitova prozvele o ustašama da smo u njihovim očima ličili na nadljude.
Takvom prestrašenom vojničkom mozgu je bio dovoljan i ustaški uzvik "Za dom!Spremni" da se sledi, naravno uz pokoju zoJlu i rafal po rovu.

i nema sakrimice, pričaj slobodno.
bumbaru, pricaj jos.... :ujko :D
Imas pravo, tema prilici tu.sto se tice danasnjice se slazemo, samo sto ni nema vise bas nekog folklora oko toga.nema ravnoteze pogleda na partizane i ustase....to je steta.

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustase svi-ustase i ja?
PostPostano: 29 pro 2011, 22:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23320
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
mario_cro je napisao/la:
lider30 je napisao/la:

Mislim da tu nitko ne krivi pojedince, jer svi mi imamo didove ili pradidove, koji su bili tamo. Pokret je bio čisti promašaj. Promašeno vrijeme, promašen način, promašeni saveznici, pogrešni ljudi na čelu, bio je zločinački i na kraju - također jako bitno - poražen.

Najgore od svega što su proklamirali neovisnost hrvatske države za glavni cilj i svetu ideju jako zaprljali, da su desetljeće trebala da se ideja vrati na pravi put.

Promašaj. I zločinački progoni i rasni zakoni su im neoprostivi. Ropotarnica povijesti je ono, što zaslužuju.



Ne treba zaboravit da su mnogi Domobrani koji nemaju veze sa rasnim zakonima ,progonima, koji su bili regularna vojska ,mobilizirani seljaci . I njihove obitelji pobijene na križnom putu.
Jedan veliki zločin,počivali u miru.

Slažem se.
Za ustaše stoji teza - najviše zla su napravili Hrvatima.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustase svi-ustase i ja?
PostPostano: 29 pro 2011, 22:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2011, 12:01
Postovi: 3688
Lokacija: Edmonton,Alberta,Canada
To je bilo jedno specifično vrijeme koje nemožemo gledati samo kroz rasne zakone. Ustaše ,Partizane ove one i tako dalje.
Treba se probat stavit u to vrijeme ,na neki način .To je previše komplicirana tema za jedan thread. Tad nije bilo nekog izbora ,uzelo se šta se moglo kad se pogleda sa šireg gledišta . Na kraju je to sve bio jedan veliki promašaj .U početku je počelo dobro ,kao otpor Srbima ,prvi put Hvati imali svoju državu ,odgovor na pokolje ostataka trupa Kraljevine Jugoslavije točnije četnike.
Njih je recimo bilo više frakcija, Crnogorski četnici koji su bili u savezništvu sa Pavelićem ,odnosno Sekula Drljević koji je smatrao da su Crnogorci Crveni Hrvati ...Onda Draža Mihailović koji je šurovao sa partizanima ,pa Nijemcima ,pa Talijanima ,pa Amerikancima ...
Mora se reć da je bilo Ustaša koji su se "ufurali" u rasne zakone pa se znalo desit likvidacija Židova u sred Zagreba ako je netko bio živčan u prolazu. A mora se bit realan i reć da ih je bilo i domoljubno nastrojenih koje je zanimala Hrvatska i koji isto nisu imali veze sa rasnim zakonima.
Sve u svemu ,NDH i Ustaše su jako komplicirana i opširna tema ,sa mnogo činjenica,nepoznatih stvari i tako dalje...

_________________
"Nisu svi koji lutaju izgubljeni"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustase svi-ustase i ja?
PostPostano: 29 pro 2011, 22:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23320
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
mario_cro je napisao/la:
To je bilo jedno specifično vrijeme koje nemožemo gledati samo kroz rasne zakone. Ustaše ,Partizane ove one i tako dalje.
Treba se probat stavit u to vrijeme ,na neki način .To je previše komplicirana tema za jedan thread. Tad nije bilo nekog izbora ,uzelo se šta se moglo kad se pogleda sa šireg gledišta . Na kraju je to sve bio jedan veliki promašaj .U početku je počelo dobro ,kao otpor Srbima ,prvi put Hvati imali svoju državu ,odgovor na pokolje ostataka trupa Kraljevine Jugoslavije točnije četnike.
Njih je recimo bilo više frakcija, Crnogorski četnici koji su bili u savezništvu sa Pavelićem ,odnosno Sekula Drljević koji je smatrao da su Crnogorci Crveni Hrvati ...Onda Draža Mihailović koji je šurovao sa partizanima ,pa Nijemcima ,pa Talijanima ,pa Amerikancima ...
Mora se reć da je bilo Ustaša koji su se "ufurali" u rasne zakone pa se znalo desit likvidacija Židova u sred Zagreba ako je netko bio živčan u prolazu. A mora se bit realan i reć da ih je bilo i domoljubno nastrojenih koje je zanimala Hrvatska i koji isto nisu imali veze sa rasnim zakonima.
Sve u svemu ,NDH i Ustaše su jako komplicirana i opširna tema ,sa mnogo činjenica,nepoznatih stvari i tako dalje...


Kako se rezultat uvijek na kraju broji... nema se šta dodati.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 150 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 96 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO