|
|
Stranica: 334/427.
|
[ 10666 post(ov)a ] |
|
| Autor/ica |
Poruka |
|
Junuz Djipalo
|
Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra... Postano: 24 ruj 2023, 20:58 |
|
Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58 Postovi: 39461 Lokacija: Gl. grad regije
|
|
Amen.
_________________ Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Imota
|
Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra... Postano: 24 ruj 2023, 21:01 |
|
Pridružen/a: 24 sij 2023, 15:54 Postovi: 7062
|
|
Ukratko nema veze s kosovskom situacijom. Je tribali smo vise postic u bih al koštala nas je naivnost oko muslimana.
Neko je ovo usporedio s operacijom Felix, bogme Felixovce je vatalo par iljada ljudi danima i na kraju je vise zrtava bilo na jugoslavenskoj strani. Ovi su pobijeni i pohapšeni u jedno popodne s minimalnim kosovskim žrtvama.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
laganini
|
Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra... Postano: 24 ruj 2023, 21:04 |
|
Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33 Postovi: 15397
|
potocnj je napisao/la: laganini je napisao/la: ..zasto onda ne pohvališ maticnu drzavu koja vam nije dala lažne ideale..dobar izraz respectiram ..Kosovo je realnost a hb iluzija.. Hrvatima iz BiH je podvaljeno da će sa BiH muslimanima biti nekakva dioba vlasti, a onda se, kroz djelovanje Visokih predstavnika i nedorečenost Ustava to erodiralo. Tu je bila srpska strana koje je, za vođe Daytonskih pregovora sa hrvatske strane bila viđena kao glavna opasnost pa se dosta toga ignoriralo što bi moglo doći sa muslimanske strane. Na Kosovu je drugačije, nema tog Visokog predstavnika da nešto uzme jednima, da malo nešto drugima, nema treće strane i sve se svodi na pregovore. Također hrvati nisu srbi i puno lakše prihvaćaju i tuđu vlast. Srbi, tamo kud nisu bili većina, otišli su i kad nisu protjerani, najveća seoba se dogodila u post-ratnom periodu, i u vrijeme primirja. Srbi to i otvoreno kažu, neće da žive tamo gdje im nije njihova vlast. Problem na Kosovu je brojnost, srbi ju tamo nemaju. Što se tiče Herceg-Bosne, jednako je realna kao i neka zamišljena bošnjačka gradžanska Republika Bosna, bez entiteta, gdje postoji samo državni i općinski nivo a svi hrvati i srbi su Komšići i Mijatovići  ..eto da si odgovor i složio s onim sto sam reka hb i gradjanska ista iluzija zbog koje su i jesu sranja u bih čak veca nego sto ih dodik radi..
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Junuz Djipalo
|
Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra... Postano: 24 ruj 2023, 21:08 |
|
Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58 Postovi: 39461 Lokacija: Gl. grad regije
|
|
Eto koliko i kosovski Srbi mogu računat na Srbiju. RS može potpuno zaboravit i na Srbiju i na Rusiju.
Još smo im mi najkorisniji saveznik. Dok god ne blokiraju put BiH u EU.
_________________ Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Posljednji mohikanac
|
Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra... Postano: 24 ruj 2023, 21:11 |
|
Pridružen/a: 01 stu 2020, 15:09 Postovi: 763
|
Novdan je napisao/la: Zanimljivo kako stvar nije riješio KFOR, već kosovska policija. Zapravo, KFOR-ovci su se pokazali kao totalni mlakonje u nedavnim srpskim nasilnim prosvjedima, dok kosovska policija odrađuje posao odlučno.
Treba još vidjeti što će se saznati o ovome, ali za sada bih rekao da je ovdje Kosovo pokazalo ozbiljnost. Srbi su faktor nestabilnosti kao i uvijek, ne znam hoće li im i na ovo Zapad zažmiriti ili će ovaj put Srbi dobiti po tintari. Možda su se Srbi upravo ohrabrili time što je Zapad kritizirao Kurtija i što su nekažnjeno napadali KFOR. I onda Srbi kažu kako bi lako izašli na kraj sa Šiptarima na Kosovu da nema KFOR-a i međunarodne zajednice. Ovo ih možda otrijezni. Vidjeli Srbi kako su Azeri lako riješili Gorski Karabah, pa se i on malo zaigrali. Vučić je sigurno znao za to, jedino je pitanje je li bio umiješan i u kojoj mjeri?
_________________ Schwarzenegger u Predatoru.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Posljednji mohikanac
|
Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra... Postano: 24 ruj 2023, 21:13 |
|
Pridružen/a: 01 stu 2020, 15:09 Postovi: 763
|
Imota je napisao/la: Ukratko nema veze s kosovskom situacijom. Je tribali smo vise postic u bih al koštala nas je naivnost oko muslimana.
Neko je ovo usporedio s operacijom Felix, bogme Felixovce je vatalo par iljada ljudi danima i na kraju je vise zrtava bilo na jugoslavenskoj strani. Ovi su pobijeni i pohapšeni u jedno popodne s minimalnim kosovskim žrtvama. Fenix kao ptica koja se uzdiže iz vatre i pepela, a ne Felix kao srećković ili onaj mačak.
_________________ Schwarzenegger u Predatoru.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Noname01
|
Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra... Postano: 24 ruj 2023, 21:14 |
|
Pridružen/a: 21 lip 2023, 13:22 Postovi: 6574
|
Novdan je napisao/la: potocnj je napisao/la: Hrvatima iz BiH je podvaljeno da će sa BiH muslimanima biti nekakva dioba vlasti, a onda se, kroz djelovanje Visokih predstavnika i nedorečenost Ustava to erodiralo. Tu je bila srpska strana koje je, za vođe Daytonskih pregovora sa hrvatske strane bila viđena kao glavna opasnost pa se dosta toga ignoriralo što bi moglo doći sa muslimanske strane. Što se tiče Herceg-Bosne, jednako je realna kao i neka zamišljena bošnjačka gradžanska Republika Bosna, bez entiteta, gdje postoji samo državni i općinski nivo a svi hrvati i srbi su Komšići i Mijatovići  1. Nije vam to podvalila RH, nego MZ 2. Jesi li prespavao nametanja izbornog zakona? Ništa od majorizacije. Vidiš i sam da postoji dioba kako je i obećano 3. Herceg-Bosna nije bila ostvariva bez izravnog rata RH protiv ARBiH, a niti lokalne niti međunarodne okolnosti nisu bile povoljne. Da, bila bi ostvariva u Hercegovini, ali što je sa Srednjom Bosnom? Zato je potpisana Federacija gdje Hrvati drže (s obzirom na broj stanovnika) izrazito velik dio vlasti. To zapravo nije poraz Hrvata, već Bošnjaka. Bošnjaci su nakon operacije Tvigi bili prisiljeni prihvatiti hrvatski model (federalni i konstitutivni), nasuprot njihovog psuedograđanskog. Oni su poklekli, ne Hrvati. To danas i vidimo na djelu. 4. RH ima svojih izdajica i bilo je nepravdi u odnosu prema BiH Hrvatima, ali to se uglavnom svodilo na izjave pojedinaca (tipa Vesna Pusić, Mesić). U praksi opstaak BH Hrvata je u zasluga Zagreba. Zagreb je spasio u ratu i nakon rata. RH stoji iza Sveučilišta u Mostaru, bolnice u Mostaru, bolnice u Novoj Biloj, postavila je prava Hrvata u BiH kao vanjskopolitički cilj broj jedan (rezultat vidimo), podijelila je Hrvatima svoja državljanstva, mirovine borcima HVO itd itd itd. Naravno da uvijek može bolje, ali nema govora o maćehinskom odnosu Ma postiglo se koliko se moglo.Mozda šeta što se ih se nije na vrijeme poklopilo i ne bi bilo sukoba uopće s Muslimanima ili sto se poslije Tvigija nije probala jos jedna akcija spajanja s Lepenicom,ali opet prevelik pritisak Mz-a.Da tog nije bilo satrali bi Bošnje da smo mogli ući kao 95. u Maestralu i Juznom potezu. Ako se već o nekog ogriješila RH to je pitanje Posavine(HZBP) u Daytonu.Eh sad jel moralo biti tako ili ne,tko zna?To znaju oni koji su bili na pregovorima i bili kod crtanja karata.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Junuz Djipalo
|
Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra... Postano: 24 ruj 2023, 21:15 |
|
Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58 Postovi: 39461 Lokacija: Gl. grad regije
|
Taj zeleni glumi Hrvata iz Imotskog. Vrijeđa i napada. Nema Hrvata koji bi operaciju nazvao Felix. 
_________________ Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Imota
|
Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra... Postano: 24 ruj 2023, 21:15 |
|
Pridružen/a: 24 sij 2023, 15:54 Postovi: 7062
|
Posljednji mohikanac je napisao/la: Imota je napisao/la: Ukratko nema veze s kosovskom situacijom. Je tribali smo vise postic u bih al koštala nas je naivnost oko muslimana.
Neko je ovo usporedio s operacijom Felix, bogme Felixovce je vatalo par iljada ljudi danima i na kraju je vise zrtava bilo na jugoslavenskoj strani. Ovi su pobijeni i pohapšeni u jedno popodne s minimalnim kosovskim žrtvama. Fenix kao ptica koja se uzdiže iz vatre i pepela, a ne Felix kao srećković ili onaj mačak. Hahah da ne znan zasto sam stavio felix Odvuklo me nesto nisan ni skužio
|
|
| Vrh |
|
 |
|
laganini
|
Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra... Postano: 24 ruj 2023, 21:16 |
|
Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33 Postovi: 15397
|
|
..Posavina je bila žrtva mirne reintegracije Baranje jebiga ..
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Imota
|
Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra... Postano: 24 ruj 2023, 21:16 |
|
Pridružen/a: 24 sij 2023, 15:54 Postovi: 7062
|
Junuz Djipalo je napisao/la: Taj zeleni glumi Hrvata iz Imotskog. Vrijeđa i napada. Nema Hrvata koji bi operaciju nazvao Felix.  Ti se kljuiću u to razumiš.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Junuz Djipalo
|
Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra... Postano: 24 ruj 2023, 21:19 |
|
Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58 Postovi: 39461 Lokacija: Gl. grad regije
|
|
Bilo bi vrlo interesantno ako je ubijeni policajac Srbin. Nešto ga Vučko žali.
_________________ Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...
|
|
| Vrh |
|
 |
|
oak
|
Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra... Postano: 24 ruj 2023, 21:20 |
|
Pridružen/a: 17 sij 2013, 22:28 Postovi: 2613
|
Imota je napisao/la: oak je napisao/la: Vučić je nevidjeni amater i loš državnik. Samo zasjeda i nešto kuka. Treba kao nama Hrvatska, odjebati Srbe sa Kosova ili im ne davati lažnu nadu ako je već daješ onda interveniraj.  Sta je Hrvatska odjebala? Guralo se do ruba međunarodne intervencije i otvorene prijetnje američke intervencije. Izvuklo se federalno uređenje i totalna vlast tamo di smo uvjerljiva većina. Više se nije moglo izvuć s obzirom na ratne okolonosti i činjenice da je bih međunarodno priznata i da su nam tu ruke svezane. Vučić je doktor zaluđivanja mase i ovo će iskoristit u svoju korist a zapravo su kosovski policajci zaveli vlast na sjeveru. Period Mesić-Sanader-Kosor definitivno. Odjebaus samo takav čak se otvoreno radilo na gradjanskoj. No tema je Kosovo i patetični Vučić.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Posljednji mohikanac
|
Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra... Postano: 24 ruj 2023, 21:26 |
|
Pridružen/a: 01 stu 2020, 15:09 Postovi: 763
|
Junuz Djipalo je napisao/la: Bilo bi vrlo interesantno ako je ubijeni policajac Srbin. Nešto ga Vučko žali. Nedavno je Kurti na sjever Kosova poslao, nove policajce i nije propustio spomenuti OVK. Zanimljivo nitko od njih nije Albanac, nego uglavnom Srbi i manjine. Možda su to upravo ti. https://kossev.info/kurti-novim-policaj ... leo-uspeh/Kurtiju čestitke na uspješnom gušenju pobune. Tako smo i mi 1991. riješili Srbe u Pakracu i Plitvičkim Jezerima brzo i efikasno, ali kao što znamo tad nije stalo samo na tome.
_________________ Schwarzenegger u Predatoru.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
dudu
|
Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra... Postano: 24 ruj 2023, 21:30 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39 Postovi: 64239 Lokacija: DAZP HQ
|
Junuz Djipalo je napisao/la: Bilo bi vrlo interesantno ako je ubijeni policajac Srbin. Nešto ga Vučko žali. Albanac je, Afrim Bunjaku.
_________________ "Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Junuz Djipalo
|
Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra... Postano: 24 ruj 2023, 21:37 |
|
Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58 Postovi: 39461 Lokacija: Gl. grad regije
|
I ranjeni je Albanac. Eto, Vučko žali Albance ne i Srbe. https://fenix-magazin.de/kosovo-i-dalje ... manastiru/Ja da sam na mjestu Kosovara, otkupio bih 10 000 kuća stanova u kojima Srbi žive u tom dijelu Kosova i riješeno. Neka je prosječni stan ili kuća 20 k € to je 200 mil € i sve riješeno. Pelješki je koštao 300, samo most.
_________________ Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Posljednji mohikanac
|
Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra... Postano: 24 ruj 2023, 21:39 |
|
Pridružen/a: 01 stu 2020, 15:09 Postovi: 763
|
|
| Vrh |
|
 |
|
saskia
|
Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra... Postano: 24 ruj 2023, 21:41 |
|
Pridružen/a: 07 lip 2019, 15:42 Postovi: 3070 Lokacija: Negdi na granici svitova
|
|
Što nije moj drug Aco na barikadama? Ja sam očekivo on i Vučko će u najgorem slučaju večeras vratiti Kosovo
_________________ Čujem iz daljine glas domovine, čuvaj Tuta Mostar nikom ne daj me!
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Imota
|
Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra... Postano: 24 ruj 2023, 21:44 |
|
Pridružen/a: 24 sij 2023, 15:54 Postovi: 7062
|
|
A di su vučićevi botovi? Sta je takva panika nema ih tu nesto danas.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
HusoBaznijek
|
Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra... Postano: 24 ruj 2023, 22:18 |
|
Pridružen/a: 31 ožu 2021, 10:10 Postovi: 1266
|
Imota je napisao/la: A di su vučićevi botovi? Sta je takva panika nema ih tu nesto danas. Možda su na terenu 
_________________ Britanski dnevni list “Manchester Guardian” od 03. kolovoza 1914. donio je: “Kad bi se Srbiju moglo odvući na sredinu oceana i potopiti, tada bi se Europski zrak pročistio.”
|
|
| Vrh |
|
 |
|
PCM
|
Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra... Postano: 24 ruj 2023, 23:09 |
|
Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01 Postovi: 14229 Lokacija: ZG
|
|
Srbi obrali bostan opet, Vučko je kosovske Srbe nevidjeno ujebo.
_________________ Muslimane ko je kleo, nije dangubio.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Robbie MO
|
Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra... Postano: 24 ruj 2023, 23:21 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29 Postovi: 90159 Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
|
|
Praktički mali rat.
Score loš za Srbe, ne znam kad će se slijedeći put pobuniti, pogotovo ako su ovo momci sa Sjevera a ne Srbije. Izginuše im najhrabriji i pohapsiše ih.
_________________ Bošnjaci su primali 30 godina ogromnu političku pomoć, da ne liče na potpuni kurac.
Pomoć je presahla nažalost.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Robbie MO
|
Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra... Postano: 24 ruj 2023, 23:28 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29 Postovi: 90159 Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
|
Poslije ovoga, trajno jače prisustvo kosovske policije na sjeveru, i to uz potporu EU, te puna i kapilarna sigurnosna kontrola Sjevera. Citat: Šef EULEX-a: Spremni smo da podržimo kosovske institucije da se održi bezbednost U svakom slučaju, ovo je jedna oružana bitka koju su albanci dobili, a rezultat će se masovno iskoristiti za jačanje kontrole Sjevera.
_________________ Bošnjaci su primali 30 godina ogromnu političku pomoć, da ne liče na potpuni kurac.
Pomoć je presahla nažalost.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Robbie MO
|
Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra... Postano: 25 ruj 2023, 00:01 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29 Postovi: 90159 Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
|
|
Pitanje je, je li ovo možda kazna Putina Vučiću, slično kao Pašinjanu.
Ako je Rusija iskoristila utjecaj da gurne neke likove u pogibelj i sjebe zapadne napore za dijalogom na Kosovu, te sjebe Vučića.
Neki od uhapšenih će propjevati.
_________________ Bošnjaci su primali 30 godina ogromnu političku pomoć, da ne liče na potpuni kurac.
Pomoć je presahla nažalost.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Robbie MO
|
Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra... Postano: 25 ruj 2023, 00:04 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29 Postovi: 90159 Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
|
Citat: Vučić je na početku press-konferencije rekao da je "današnji dan jedan od najtežih za njihovu zemlju i njihov narod od 2004. i 2008. godine".
_________________ Bošnjaci su primali 30 godina ogromnu političku pomoć, da ne liče na potpuni kurac.
Pomoć je presahla nažalost.
|
|
| Vrh |
|
 |
Online |
Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju. |
|
Ne možeš započinjati nove teme. Ne možeš odgovarati na postove. Ne možeš uređivati svoje postove. Ne možeš izbrisati svoje postove. Ne možeš postati privitke.
|
|
|