|
|
Stranica: 9/16.
|
[ 381 post(ov)a ] |
|
| Autor/ica |
Poruka |
|
Agathonikos
|
Naslov: Re: Primjer srpskog debilizma. Postano: 23 ožu 2012, 10:28 |
|
Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36 Postovi: 25801 Lokacija: СРПСКА
|
totem je napisao/la: A Cetinje vec vise od jednog stoljeca je center of independence. Nije. To je tek 20-ak godina. 30-ih i 40-ih bilo je kao što kažem, par šupaka koji su morali fatati crtu za Zagreb i tu su pokupili te ideje o nezavisnosti CG od Kraljevine Jugoslavije. Te ideje su poslije toga naslijedili upravo ostrašćeni komunisti i njihovi potomci što je paradoks pa imate klasičan primjer titogorskog ideologa kao što je Jovo Kapičić, čuveni golootočki satrap i turbokomunjara. Danas je ideja nezavisne Crne Gore najbolji pokazatelj čiji su đedovi bili u partizanima a čiji u četnicima, uz naravno i izuzetke. Ovi prvi puše priču o Crnogorcima kao posebnoj naciji mada ih dosta ima i koji ne negiraju pripadnost srpskoj naciji a crnogorskom narodu a ovi drugi su uglavnom potomci četnika i smatraju se Srbima ali i zavičajno Crnogorcima, kao što se hercegovački Srbi smatraju Srbima ali i zavičajno Hercegovcima.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Agathonikos
|
Naslov: Re: Primjer Viinog debilizma. Postano: 23 ožu 2012, 10:30 |
|
Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36 Postovi: 25801 Lokacija: СРПСКА
|
zlatni_ljiljan je napisao/la: Ja jebem prvo mater onome ko dozvoli radikalnoj chetnikushi poput tebe da ovdje ispushta svoje mentalne prdeze,Vii je u poredjenju s tobom Nobelovac... Kad smo kod jebanja matere, zašto neko ne bi jebao i vašu, gospodine Ljiljane. Evo recimo ja, šta bi starki falilo da je zajašim pod stare dane 
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Tomislav Diablo
|
Naslov: Re: Primjer srpskog debilizma. Postano: 23 ožu 2012, 10:53 |
|
Pridružen/a: 22 vel 2012, 03:56 Postovi: 680
|
Agathonikos je napisao/la: totem je napisao/la: A Cetinje vec vise od jednog stoljeca je center of independence. Nije. To je tek 20-ak godina. 30-ih i 40-ih bilo je kao što kažem, par šupaka koji su morali fatati crtu za Zagreb i tu su pokupili te ideje o nezavisnosti CG od Kraljevine Jugoslavije. Te ideje su poslije toga naslijedili upravo ostrašćeni komunisti i njihovi potomci što je paradoks pa imate klasičan primjer titogorskog ideologa kao što je Jovo Kapičić, čuveni golootočki satrap i turbokomunjara. Danas je ideja nezavisne Crne Gore najbolji pokazatelj čiji su đedovi bili u partizanima a čiji u četnicima, uz naravno i izuzetke. Ovi prvi puše priču o Crnogorcima kao posebnoj naciji mada ih dosta ima i koji ne negiraju pripadnost srpskoj naciji a crnogorskom narodu a ovi drugi su uglavnom potomci četnika i smatraju se Srbima ali i zavičajno Crnogorcima, kao što se hercegovački Srbi smatraju Srbima ali i zavičajno Hercegovcima. Da, tako su i Bošnjaci ustaških korijena gajili simpatije prema Hrvatima. Neko vrijeme. Ali i njihova ljubav je prestala, počeli su otkrivat pisma koja su vjekovno nacionalno svjesni "Bošnjaci" slali Hitleru i tražili samostalnost i tako dokazali svoju nacionalnu posebnost tako da im ta ustaška prošlost malo znači. Ako misliš da će u Crnoj Gori biti što drugačije, grdno se varaš. Da ste ostavili Metohiju - središte srpske kulture u Crnoj Gori i da im niste pripojili središte hrvatske kulture - Boku Kotorsku, onda ne bi imali iz čega crpiti kulturnu baštinu koja ih odvaja od srpstva. Ali sad je gotovo. Crnogorci su samostalni, Boka nije srpska, već je sada crnogorska, Metohija je sada šiptarska, a Srbija nema more. Zbog idiotske pretenzije na mali dio hrvatskog teritorija ste izgubili cijelu Crnu Goru i Metohiju. A vi se sada tješite nadom da će se Crnogorci vratiti srpstvu. Kako vrijeme prolazi, nade će sve više nestajati, kao i srpskog teritorija.
_________________ [url]http://www.youtube.com/watch?v=8BhSmd5ZWkw[/url]
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Agathonikos
|
Naslov: Re: Primjer srpskog debilizma. Postano: 23 ožu 2012, 11:05 |
|
Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36 Postovi: 25801 Lokacija: СРПСКА
|
Tomislav Diablo je napisao/la: središte hrvatske kulture - Boku Kotorsku Ju gospodine Tomislave, kakove su to fix-ideje Što se ostalog tiče, polako jer tačka na Crnu Goru i KiM još nije stavljena, kao što i sami znate 
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Melcher
|
Naslov: Re: Primjer srpskog debilizma. Postano: 23 ožu 2012, 11:08 |
|
Pridružen/a: 16 vel 2012, 14:37 Postovi: 952 Lokacija: AID Headquarters
|
Nije li malo indikativno da su se na zadnjoj stranici teme javili sve sami primjerci srpskog debilizma? 
_________________ Bismillah ir rahmani rahim, rabbi yessir, velatuassir, rabbi temim, bil hajr - Amin!
|
|
| Vrh |
|
 |
|
totem
|
Naslov: Re: Primjer srpskog debilizma. Postano: 23 ožu 2012, 11:08 |
|
Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33 Postovi: 4134 Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
|
Agathonikos je napisao/la: totem je napisao/la: A Cetinje vec vise od jednog stoljeca je center of independence. Nije. To je tek 20-ak godina. 30-ih i 40-ih bilo je kao što kažem, par šupaka koji su morali fatati crtu za Zagreb i tu su pokupili te ideje o nezavisnosti CG od Kraljevine Jugoslavije. Te ideje su poslije toga naslijedili upravo ostrašćeni komunisti i njihovi potomci što je paradoks pa imate klasičan primjer titogorskog ideologa kao što je Jovo Kapičić, čuveni golootočki satrap i turbokomunjara. Danas je ideja nezavisne Crne Gore najbolji pokazatelj čiji su đedovi bili u partizanima a čiji u četnicima, uz naravno i izuzetke. Ovi prvi puše priču o Crnogorcima kao posebnoj naciji mada ih dosta ima i koji ne negiraju pripadnost srpskoj naciji a crnogorskom narodu a ovi drugi su uglavnom potomci četnika i smatraju se Srbima ali i zavičajno Crnogorcima, kao što se hercegovački Srbi smatraju Srbima ali i zavičajno Hercegovcima. Ne bi se slozio. Cetinje za vrijeme kralja Nikole je stub crnogorstine. I poslije toga. Tamo je i izbila pobuna dvadesetih. I zelenasima je bio centar za vrijeme 2sv. rata. U Cetinje je i bilo sjediste secesionista poslije raspada SFRJ. Nikada tamo srpske prtije nisu dobili izbore. Cetinje odavno je napustilo srpstvo.
_________________ Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Agathonikos
|
Naslov: Re: Primjer srpskog debilizma. Postano: 23 ožu 2012, 11:09 |
|
Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36 Postovi: 25801 Lokacija: СРПСКА
|
Melcher je napisao/la: Nije li malo indikativno da su se na zadnjoj stranici teme javili sve sami primjerci srpskog debilizma?  Ako računamo i debilizam poturčenih Srba, vi ste sam vrh navedenog 
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Melcher
|
Naslov: Re: Primjer srpskog debilizma. Postano: 23 ožu 2012, 11:10 |
|
Pridružen/a: 16 vel 2012, 14:37 Postovi: 952 Lokacija: AID Headquarters
|
Agathonikos je napisao/la: Melcher je napisao/la: Nije li malo indikativno da su se na zadnjoj stranici teme javili sve sami primjerci srpskog debilizma?  Ako računamo i debilizam poturčenih Srba, vi ste sam vrh navedenog  Nit' ginu braca Srbi katolici!
_________________ Bismillah ir rahmani rahim, rabbi yessir, velatuassir, rabbi temim, bil hajr - Amin!
|
|
| Vrh |
|
 |
|
totem
|
Naslov: Re: Primjer srpskog debilizma. Postano: 23 ožu 2012, 11:12 |
|
Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33 Postovi: 4134 Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
|
Agathonikos je napisao/la: Tomislav Diablo je napisao/la: središte hrvatske kulture - Boku Kotorsku Ju gospodine Tomislave, kakove su to fix-ideje Što se ostalog tiče, polako jer tačka na Crnu Goru i KiM još nije stavljena, kao što i sami znate  Aga, u pravu je. Vrijeme ce pokazati. Kao sto RS svakim danom postaje sve vise Srpska, tako i CG postaje sve vise Crnogorska. Ali ovdje ljudi ne znaju, nisu bili u CG, barem vecina. Svi, ali kazem svi, pa cak i liberali navijaju za srpsku reprezentaciju, maltene ko da su sumadinci. Izmjedju srba i crnogoraca nikada nece biti antagonizma. Nemoguce je.
_________________ Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Jagnjeca brigada
|
Naslov: Re: Primjer srpskog debilizma. Postano: 23 ožu 2012, 11:15 |
|
Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30 Postovi: 12877
|
|
Tomislave, ove tvoje paralele i zaključci su smešni.
Uostalom, to sa Metohijom je zamešateljstvo vašeg ćopavog zagorca. U "naše" vreme Crna Gora je obuhvatala (kao što i treba) i Hercegovinu i Boku i Metohiju. Samo je još Skadar falio.
U svakom slučaju, ne brinite vi za našu crnogorsku braću.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Agathonikos
|
Naslov: Re: Primjer srpskog debilizma. Postano: 23 ožu 2012, 11:16 |
|
Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36 Postovi: 25801 Lokacija: СРПСКА
|
totem je napisao/la: Ne bi se slozio. Cetinje za vrijeme kralja Nikole je stub crnogorstine.
Kakve crnogorštine, gospodine Totem? Upravo one koja crnogorstvo izdvaja kao "pijemont srpstva". Otad i seže ona sintagma o Crnoj Gori kao "Srpskoj Sparti", oslonjena na kosovsko/njegoševsku zaostavštinu koja je i danas jaka među Srbima tamo, mada ima i pokušaja da se i sam Njegoš predstavi kao nacionalni Crnogorac što cijeloj stvari daje komičan template 
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Agathonikos
|
Naslov: Re: Primjer srpskog debilizma. Postano: 23 ožu 2012, 11:18 |
|
Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36 Postovi: 25801 Lokacija: СРПСКА
|
totem je napisao/la: Izmjedju srba i crnogoraca nikada nece biti antagonizma. Nemoguce je. Naravno da neće jer te veze su toliko isprepletene da ih je teško narušiti, bez obzira na trenutnu politiku u Crnoj Gori.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Melcher
|
Naslov: Re: Primjer srpskog debilizma. Postano: 23 ožu 2012, 11:18 |
|
Pridružen/a: 16 vel 2012, 14:37 Postovi: 952 Lokacija: AID Headquarters
|
ManInBlack je napisao/la: Lebowski je napisao/la: Zašto izmišljaš priče?  Molim? Tko uništi katoličke bogomolje po podrinju srbi ili muslimani? Tko uništi crkvu i od nje napravi džamiju?  i xy sličnih priča http://hr.wikipedia.org/wiki/Gradovrhhttp://www.fst.ba/zupe/tuzla_povijest.phpNe seri. Katolicke bogomolje u Podrinju vremenski su preuredene u pravoslavne. Od strane lokalnih Srba. Sponsored by Otomanija. http://hr.wikipedia.org/wiki/Crkva_Uzne ... je_u_Olovuhttp://www.bosnasrebrena.ba/v2010/pasto ... bozje.html.............  Citat: I DŽAMIJA NA PIJESKU NA TEMELJIMA CRKVE
Najava obnove treće po redu džamije u zapadnom, većinski hrvatskom dijelu Mostara podigla je veliku prašinu u gradu na Neretvi, jer dr. fra Andrija Nikić, predsjednik Hrvatskog kulturnog društva (HKD) «Napredak», podružnica Mostar, tvrdi da je džamija izgrađena na temeljima crkve i traži da se obnova na tom mjestu ne dopusti.
Radi se o džamiji Ali-bega Lafe na lokalitetu poznatom kao Pijesak u naselju Zahum koja je sagrađena prije 1631., a srušena 1993. Ova je džamija uvrštena na listu spomenika pod zaštitom države, jer spada u kategoriju najvrednijeg graditeljskog nasljeđa iz osmanskog razdoblja.
Crkva iz 1390., a džamija iz 1631.
“U ime HKD-a Napredak Mostar koje, uz ostalo, brine i o zaštiti hrvatskih i katoličkih kulturnih spomenika, tražim da se prije bilo kakvih radova na lokalitetu Pijesak izvrše arheološka iskopavanja, te da se ustanove temelji porušenoga franjevačkog samostana, a potom da se pomogne obnoviti starije crkveno zdanje nad kojim je sagrađena mlađa džamija”, naglašava Nikić. On tvrdi, pozivajući se na povijesne zapise, da je spomenuta džamija sagrađena na temeljima franjevačkoga sakralnog zdanja - samostana i crkve sv. Ante koju su franjevci sagradili oko 1390. To bi značilo da je samostansko zdanje starije za oko 240 godina od džamije. Nikić tvrdi da se obnova oronuloga franjevačkoga samostana u Zahumu spominje u dokumentima iz Dubrovačkog arhiva iz 1426.. Objašnjava da su taj samostan Turci nakon okupacije ovih područja porušili, kao i još šest ostalih katoličkih crkava, te na temeljima sagradili džamiju. Fra Andrija Nikić kaže da su katolička zdanja u Bosni i Hercegovini postala “arhiv pod zemljom”, koji još uvijek nije dopušteno obnoviti. On traži pomoć od nadležnih institucija u gradovima, županijama i Federaciji da bi se obnovila “starija zdanja nad kojima su sagrađene mlađe džamije”. “Pretvaranje katoličke crkve, izgrađene u vrijeme Austrougarske Monarhije, u Sjevernom logoru u Mostaru nakon rata u džamiju, suvremeni je primjer da se i danas crkve pretvaraju u džamije, na što se nitko od međunarodnih dužnosnika i ne osvrće. Bojim se da međunarodna zajednica u Mostaru od Hrvata katolika želi naplatiti neke azijske dugove. A što se radi na Cipru, nije daleka prošlost. Tamo je i katedrala pretvorena u džamiju, a kršćanske svetinje se nezaustavljivo uništavaju na razne načine. Kada je u pitanju lokalitet Pijesak, predlažem da se ne gradi džamija na crkvi jer to je 'kamen mali velike smutnje', jer se u ovom kraju mnogo toga rješava na račun Katoličke crkve. Nego, ako se želi da na ovim stranama bude mira, onda neka se izgradi džamija pokraj crkve, a ne na crkvi jer bi to bila potvrda povijesnog zločina”, poručuje ovaj mostarski franjevac. Upozorava da će HKD Napredak prosvjed uputiti i UN-u i Sudu za ljudska prava u Strasbourgu.
Za muftiju neutemeljene tvrdnje
Mostarski muftija Seid Smajkić za Katolički tjednik nije želio prokomentirati tvrdnje dr. fra Andrije Nikića, za što, kako je kazao, "trenutačno nema vremena jer putuje za Stolac". Za domaće medije je pak kazao da "tvrdnje fra Andrije Nikića nemaju nikakve osnove i da ne doprinose atmosferi pomirenja". “Nikić za svoje izjave nema nikakvih argumenata. Mi ćemo mu poslati knjigu 'Sumarni popis sandžaka Bosna' u kojoj je naveden popis i objekata i imovine i ljudi kada su došli Turci. Taj objekt je star više od 400 godina i mi smo gruntovni vlasnici. On, ako se bavi istraživačkim radom, svoje izjave treba bazirati na autentičnoj građi, a ne na glasinama. Franjevci sada masovno posežu za tim pričama o izgradnji džamija na lokalitetima nekadašnjih crkava. Mislim da je to nepotrebno, jer to ne doprinosi ničemu”, kazao je muftija, potvrdivši da će natječaj za obnovu džamije biti uskoro raspisan. Međutim, kada muftija govori o popisu ljudi prilikom dolaska Turaka, svjesno ili nesvjesno on zanemaruje činjenicu bježanja velikog broja ljudi s ovih prostora pred osmanskom navalom, a koji su završavali na dalmatinskim otocima, u Moliseu u Italiji, Gradišću u Austriji, Mađarskoj, prekosavlju itd.
I Karađozbegova džamija bila crkva
Kad su u pitanju džamije izgrađene na temeljima crkava, u Mostaru se spominje još nekoliko primjera. Tako za Karađozbegovu džamiju, najveću u Mostaru, pravoslavni pisani izvori tvrde da je to nekad bila pravoslavna crkva svetog Mihovila, dok katolički izvori samo navode da je Ćejvan-ćehajina džamija sagrađena na temeljima crkve sv. Stjepana, a također i da je postojeća sahat-kula zapravo zvonik crkve sv. Luke.
I Careva džamija građena na crkvi
Podsjetimo, i Careva džamija u Stocu je napravljena na tlocrtu kršćanskoga hrama i na prostoru kršćanskoga groblja, o čemu svjedoče brojni arhivski dokumenti, povijesni izvori, ali i sam tlocrt kršćanskog hrama, koji je postao vidljiv nakon rušenja džamije 1993. Mjesni biskup msgr. dr. Ratko Perić o tome je, između ostalog, kazao: "Ni prema islamskom ni prema kršćanskom učenju nije džamiji mjesto ni na kršćanskoj crkvi, ni na kršćanskom groblju. Niti je kršćanskoj crkvi mjesto na islamskoj džamiji ni na islamskom haremu. Ako se to radi nasilno, onda je to zločin". Biskup je tada izjavio da islamski vjernici imaju pravo graditi džamiju u Stocu, pa i rekonstruirati Carevu džamiju, ali naglašava da ako oni nasilno i svjesno kane obnavljati tu i takvu bogomolju upravo tu, na nekadašnjoj kršćanskoj crkvi i groblju, onda oni najprije temeljito rade protiv dostojanstva svoje vlastite religije, a onda i protiv religije drugoga.
_________________ Bismillah ir rahmani rahim, rabbi yessir, velatuassir, rabbi temim, bil hajr - Amin!
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Jagnjeca brigada
|
Naslov: Re: Primjer srpskog debilizma. Postano: 23 ožu 2012, 11:20 |
|
Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30 Postovi: 12877
|
totem je napisao/la: Aga, u pravu je. Vrijeme ce pokazati. Kao sto RS svakim danom postaje sve vise Srpska, tako i CG postaje sve vise Crnogorska. Ali ovdje ljudi ne znaju, nisu bili u CG, barem vecina. Svi, ali kazem svi, pa cak i liberali navijaju za srpsku reprezentaciju, maltene ko da su sumadinci. Izmjedju srba i crnogoraca nikada nece biti antagonizma. Nemoguce je. Ne bih se potupno složio. Ali da, antagonizam između dela Crne Gore i Srbijanaca je sada velik. Ko god da je pričitao crnogorske novine shvata i zašto. Bukvalno svaki dan vladini mediji imaju tekst o velikosrpskom hegemonizmu itd. Ok, takvo je vreme, ali to će proći, pa će se odnosi normalizovati. Nikom normalnom ne smetaju dve države, ako su bratske i uvažavaju se. Ono što mnogi zaboravljaju, a što predstavlja neraskidivu sponu između Srbije i Crne Goru su ljudi. Malo ko u Srbiji nema rodbinu u Crnoj Gori i obrnuto. Svake godine hiljade studenata dolazi u Beograd i Novi Sad. Ekonomske veze su jake. Sve osnovi za jedan pristojan odnos.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
totem
|
Naslov: Re: Primjer srpskog debilizma. Postano: 23 ožu 2012, 11:23 |
|
Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33 Postovi: 4134 Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
|
Agathonikos je napisao/la: totem je napisao/la: Ne bi se slozio. Cetinje za vrijeme kralja Nikole je stub crnogorstine.
Kakve crnogorštine, gospodine Totem? Upravo one koja crnogorstvo izdvaja kao "pijemont srpstva". Otad i seže ona sintagma o Crnoj Gori kao "Srpskoj Sparti", oslonjena na kosovsko/njegoševsku zaostavštinu koja je i danas jaka među Srbima tamo, mada ima i pokušaja da se i sam Njegoš predstavi kao nacionalni Crnogorac što cijeloj stvari daje komičan template  Koliko je Njegos Crnogorac, objasnjava "Gorski Vijenac". O snu kralja Nikole, kao kralja svih srba elaborirano. Ali poslije odlucivanja velikih sila, da se na to mjesto stavi netko iz kuce karadjordjevih, dolazi do novog pravca politike petrovica. To su zaceci crnogorstine. A sam centar je bio Cetinje.
_________________ Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
totem
|
Naslov: Re: Primjer srpskog debilizma. Postano: 23 ožu 2012, 11:26 |
|
Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33 Postovi: 4134 Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
|
Jagnjeca brigada je napisao/la: totem je napisao/la: Aga, u pravu je. Vrijeme ce pokazati. Kao sto RS svakim danom postaje sve vise Srpska, tako i CG postaje sve vise Crnogorska. Ali ovdje ljudi ne znaju, nisu bili u CG, barem vecina. Svi, ali kazem svi, pa cak i liberali navijaju za srpsku reprezentaciju, maltene ko da su sumadinci. Izmjedju srba i crnogoraca nikada nece biti antagonizma. Nemoguce je. Ne bih se potupno složio. Ali da, antagonizam između dela Crne Gore i Srbijanaca je sada velik. Ko god da je pričitao crnogorske novine shvata i zašto. Bukvalno svaki dan vladini mediji imaju tekst o velikosrpskom hegemonizmu itd. Ok, takvo je vreme, ali to će proći, pa će se odnosi normalizovati. Nikom normalnom ne smetaju dve države, ako su bratske i uvažavaju se. Ono što mnogi zaboravljaju, a što predstavlja neraskidivu sponu između Srbije i Crne Goru su ljudi. Malo ko u Srbiji nema rodbinu u Crnoj Gori i obrnuto. Svake godine hiljade studenata dolazi u Beograd i Novi Sad. Ekonomske veze su jake. Sve osnovi za jedan pristojan odnos. Nisam mislio na trvenje politicara, i piskaranje stampi. Mislio sam na raspolozenje u narodu. I najzagrizli Crnogorci, opet gledaju na srbe sa simpatijom.
_________________ Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
totem
|
Naslov: Re: Primjer srpskog debilizma. Postano: 23 ožu 2012, 11:30 |
|
Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33 Postovi: 4134 Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
|
Tomislav Diablo je napisao/la: Agathonikos je napisao/la: Nije. To je tek 20-ak godina. 30-ih i 40-ih bilo je kao što kažem, par šupaka koji su morali fatati crtu za Zagreb i tu su pokupili te ideje o nezavisnosti CG od Kraljevine Jugoslavije. Te ideje su poslije toga naslijedili upravo ostrašćeni komunisti i njihovi potomci što je paradoks pa imate klasičan primjer titogorskog ideologa kao što je Jovo Kapičić, čuveni golootočki satrap i turbokomunjara. Danas je ideja nezavisne Crne Gore najbolji pokazatelj čiji su đedovi bili u partizanima a čiji u četnicima, uz naravno i izuzetke. Ovi prvi puše priču o Crnogorcima kao posebnoj naciji mada ih dosta ima i koji ne negiraju pripadnost srpskoj naciji a crnogorskom narodu a ovi drugi su uglavnom potomci četnika i smatraju se Srbima ali i zavičajno Crnogorcima, kao što se hercegovački Srbi smatraju Srbima ali i zavičajno Hercegovcima. Da, tako su i Bošnjaci ustaških korijena gajili simpatije prema Hrvatima. Neko vrijeme. Ali i njihova ljubav je prestala, počeli su otkrivat pisma koja su vjekovno nacionalno svjesni "Bošnjaci" slali Hitleru i tražili samostalnost i tako dokazali svoju nacionalnu posebnost tako da im ta ustaška prošlost malo znači. Ako misliš da će u Crnoj Gori biti što drugačije, grdno se varaš. Da ste ostavili Metohiju - središte srpske kulture u Crnoj Gori i da im niste pripojili središte hrvatske kulture - Boku Kotorsku, onda ne bi imali iz čega crpiti kulturnu baštinu koja ih odvaja od srpstva. Ali sad je gotovo. Crnogorci su samostalni, Boka nije srpska, već je sada crnogorska, Metohija je sada šiptarska, a Srbija nema more. Zbog idiotske pretenzije na mali dio hrvatskog teritorija ste izgubili cijelu Crnu Goru i Metohiju. A vi se sada tješite nadom da će se Crnogorci vratiti srpstvu. Kako vrijeme prolazi, nade će sve više nestajati, kao i srpskog teritorija. Isti si kao neki sto su ranije ovdje pisali. nije tebi bitno kako je hrvatskoj i hrvatima. Bitno da je srbima lose. To se zove opsjednutost.
_________________ Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Jagnjeca brigada
|
Naslov: Re: Primjer srpskog debilizma. Postano: 23 ožu 2012, 11:33 |
|
Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30 Postovi: 12877
|
Totem, moram da priznam da sam sa nepažnjom pročitao post, pa sam mu dao drugi smisao. Moje izvinjenje. Mada, opet mislim da nije sve tako bajno. Postoji grupa baš zagriženih, ekstremnih "Crnogoraca" (za ove namerno stavljam znake navoda). A politika i štampa uopšte ne pomažu situaciji. Imam osećaj da veštački stvaraju neprijatelja da bi imali osnov za ostanak na vlasti.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Agathonikos
|
Naslov: Re: Primjer srpskog debilizma. Postano: 23 ožu 2012, 11:38 |
|
Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36 Postovi: 25801 Lokacija: СРПСКА
|
totem je napisao/la:
Koliko je Njegos Crnogorac, objasnjava "Gorski Vijenac". O snu kralja Nikole, kao kralja svih srba elaborirano. Ali poslije odlucivanja velikih sila, da se na to mjesto stavi netko iz kuce karadjordjevih, dolazi do novog pravca politike petrovica. To su zaceci crnogorstine. A sam centar je bio Cetinje.
To su bile dinastičke šeme, prevlast jednog ili drugog dvora. Nema to veze sa začecima crnogorštine. Ali istina je da današnji titogorci pokušavaju to predstaviti kao takvo, čak idu i dotle da Kralja Nikolu predstavljaju kao nacionalnog Crnogorca a zna se ko je i šta bio Kralj Nikola. Znači, ide se u krajnost, sve se okreće naopačke. Neko duva te fore a neko ne, a ko duva a ko ne, rekao sam o tome već ranije, pominjući podjelu na četništvo i partizanštinu koja je vremenom poprimila obrise rigidnog komunizma koji je idealan za brisanje svijesti o tome šta si i ko. Čudna je Crna Gora, prepuna paradoksa. Imate sv. Vasilija Ostroškog na čiji pomen imate običaj tamo da ljudi ustaju i krste se, čak i za vrijeme komunizma uživao je veliki ugled dok je istovremeno Crkva u CG u vrijeme komunizma najviše bila proganjana i omalovažavana a u tome su perjanice bili komunistički preci onih koji danas forsiraju priču o tzv. CPC itd.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
totem
|
Naslov: Re: Primjer srpskog debilizma. Postano: 23 ožu 2012, 11:45 |
|
Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33 Postovi: 4134 Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
|
Jagnjeca brigada je napisao/la: Totem, moram da priznam da sam sa nepažnjom pročitao post, pa sam mu dao drugi smisao. Moje izvinjenje. Mada, opet mislim da nije sve tako bajno. Postoji grupa baš zagriženih, ekstremnih "Crnogoraca" (za ove namerno stavljam znake navoda). A politika i štampa uopšte ne pomažu situaciji. Imam osećaj da veštački stvaraju neprijatelja da bi imali osnov za ostanak na vlasti. To koje ti nazivas ekstremnih, to je mala grupa. Ostali opet se poistovjecuju sa srbima, makar kulturno. Crna Gora je zauvjek izgubljeni pojam, sto se teritorije tice. Ali blizina ljudi ne moze se nikako potrositi. Mjesani brakovi, imoti(na CG primorju vise kuca na moru imaju srbijanci, nego domorodci), rodbina, kultura ista...Previse argimenata ide na to da jedni druge gledaju sa osmjehom na licu.
_________________ Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
totem
|
Naslov: Re: Primjer srpskog debilizma. Postano: 23 ožu 2012, 11:47 |
|
Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33 Postovi: 4134 Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
|
Agathonikos je napisao/la: totem je napisao/la:
Koliko je Njegos Crnogorac, objasnjava "Gorski Vijenac". O snu kralja Nikole, kao kralja svih srba elaborirano. Ali poslije odlucivanja velikih sila, da se na to mjesto stavi netko iz kuce karadjordjevih, dolazi do novog pravca politike petrovica. To su zaceci crnogorstine. A sam centar je bio Cetinje.
To su bile dinastičke šeme, prevlast jednog ili drugog dvora. Nema to veze sa začecima crnogorštine. Ali istina je da današnji titogorci pokušavaju to predstaviti kao takvo, čak idu i dotle da Kralja Nikolu predstavljaju kao nacionalnog Crnogorca a zna se ko je i šta bio Kralj Nikola. Znači, ide se u krajnost, sve se okreće naopačke. Neko duva te fore a neko ne, a ko duva a ko ne, rekao sam o tome već ranije, pominjući podjelu na četništvo i partizanštinu koja je vremenom poprimila obrise rigidnog komunizma koji je idealan za brisanje svijesti o tome šta si i ko. Čudna je Crna Gora, prepuna paradoksa. Imate sv. Vasilija Ostroškog na čiji pomen imate običaj tamo da ljudi ustaju i krste se, čak i za vrijeme komunizma uživao je veliki ugled dok je istovremeno Crkva u CG u vrijeme komunizma najviše bila proganjana i omalovažavana a u tome su perjanice bili komunistički preci onih koji danas forsiraju priču o tzv. CPC itd. Kralj Nikola i jeste bio pobornik nezavisne drzave Crne Gore, kada je vidio da je popusio. Nije bitno koja mu je bila polazna tacka toga, bitno da je on postao zacetnik te ideje.
_________________ Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
puntar2.0
|
Naslov: Re: Primjer srpskog debilizma. Postano: 23 ožu 2012, 11:48 |
|
Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02 Postovi: 8413
|
_________________ Oj Hrvati, svi na desno krilo....
|
|
| Vrh |
|
 |
|
MiB
|
Naslov: Re: Primjer srpskog debilizma. Postano: 23 ožu 2012, 11:52 |
|
Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26 Postovi: 20811
|
Melcher je napisao/la: Ne seri. Katolicke bogomolje u Podrinju vremenski su preuredene u pravoslavne. Od strane lokalnih Srba. Sponsored by Otomanija.
Ja govorim o srušenim i preuređenim crkvama u džamije. Citat: U prvim desetljećima 16. st. bosanski franjevci izloženi su teškim progonima. Tako je 1538. razoren samostan u Zvorniku, a crkva pretvorena u džamiju. Franjevci su napustili Zvornik, ponijeli sa sobom čudotvornu Gospinu sliku i nastanili se u Gornjoj Tuzli. Godine 1541. zvornički franjevci s gornjotuzlanskim franjevcima morali su napustiti taj samostan te su se nastanili na Gradovrhu Da krv nije voda, pokazuje i tvoja aktivnost na ovom forumu ;) Citat: Stanovništvo oko Teočaka nekada je bilo katoličko. Do danas su u Teočaku očuvane priče o mađarskoj i rimskoj crkvi i samostanu. Tko je srušio / uništio crkvu i samostan???
_________________ 🇭🇷🇧🇦
|
|
| Vrh |
|
 |
|
pozitivac
|
Naslov: Re: Primjer srpskog debilizma. Postano: 23 ožu 2012, 11:54 |
|
Pridružen/a: 29 lis 2011, 03:29 Postovi: 2548 Lokacija: Glavni stan
|
puntar2.0 je napisao/la: Ne znaš ni video postavit, a nešto pametuješ o politici 
|
|
| Vrh |
|
 |
|
puntar2.0
|
Naslov: Re: Primjer srpskog debilizma. Postano: 23 ožu 2012, 11:56 |
|
Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02 Postovi: 8413
|
Sa lovcena vila klice, oprosti nama dubrovnice.to su bili sve cetnici...cetinje.u ovon videu dolazu najprije srbi crnogorci, pa onda crnogorci. http://m.youtube.com/watch?v=7kddpzdiab8
_________________ Oj Hrvati, svi na desno krilo....
|
|
| Vrh |
|
 |
Online |
Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju. |
|
Ne možeš započinjati nove teme. Ne možeš odgovarati na postove. Ne možeš uređivati svoje postove. Ne možeš izbrisati svoje postove. Ne možeš postati privitke.
|
|
|