HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 16 tra 2024, 16:35.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 194 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Vučić - briselski "ćato"
PostPostano: 12 svi 2022, 16:01 
Online
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16228
...jeli sad na redu dodik ..vjerojatno da..Dvije neugodne poruke dočekale su u srijedu navečer u Bruxellesu predsjednika Srbije Aleksandra Vučića na večeri koju je visoki predstavnik EU za vanjsku politiku i sigurnost Josep Borrell priredio za lidere šest država zapadnog Balkana.

Prva je bila jasna poruka da EU očekuje od svih država regije da podrže sankcije protiv Rusije koje je uvela EU jer je to, kako u EU kažu, "glavni element europskog puta". Druga je bila najava ministrice vanjskih poslova Kosova Donika Gërvalla-Schwarz da će ta država predati formalni zahtjev za članstvo u Vijeću Europe.

Sastanak ministara
Te dvije teme, kako je priznao i sam Vučić nakon sastanka, tako su teške za Srbiju da je on sazvao i sastanak Vijeća za nacionalnu sigurnost.

Srbija je do sada nekako uspijevala odolijevati pritiscima za uvođenje sankcija Rusiji, kao što su to učinile sve druge države. Iako su neki predstavnici institucija EU pokušavali relativizirati stavove Srbije i pokazati razumijevanje, mnoge države članice ogorčene su zbog stavova Beograda i jasno traže da se Srbija napokon odluči na kojoj strani želi biti jer više nije moguće biti i na jednoj i na drugoj. Takva će poruka, najavili su diplomati EU u Bruxellesu, biti poslana i u ponedjeljak, kada se u Bruxellesu sastaju ministri vanjskih poslova Europske unije, koji će potom imati i "razmjenu mišljenja" s kolegama sa zapadnog Balkana.

- Što se nas tiče, situacija nije jednostavna, ali nemamo kamo, ne možemo iz svoje kože. Moramo donositi racionalne odluke. Sve u svijetu je postalo apsolutna histerija i nije dobro da se ističete. Naša zemlja nije velika, ali taj naš brod ćemo, nadam se, uspjeti dovesti u mirne vode - rekao je Vučić.

A Borrell je jučer zahvalio svim državama zapadnog Balkana koje su podržale EU u stavovima vezanima uz Rusiju. Osim Srbije, sve države regije podržale su sankcije Rusiji, Srbija nije, ali je barem glasala u UN-u za izbacivanje Rusije iz komisije za ljudska prava. No, to za EU nije dovoljno i od Srbije traže da podrži i sankcije i svakako ne dopusti da se preko Srbije one zaobiđu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: vučić briselski "ćato"..
PostPostano: 12 svi 2022, 16:03 
Online
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16228
..rast bdp-a pretekli smo hrvatsku bla bla...Mi Srbi se teško navikavamo na promjene, mi 1991. i 1992. nismo shvatili značaj pada Berlinskog zida. Tako ni danas ne mislimo da je moguće da na zimu imamo veliku krizu. Neki ljudi će ostati gladni - dodao je Vučić.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: vučić briselski "ćato"..
PostPostano: 12 svi 2022, 17:29 
Online
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16228
…jebiga si je slobo on je reka davno jest cemo travu ako treba a vucko se uvlači u guzu EU..tek će se Morat naguzivat plenkiju kad krenu monitorinzi..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: vučić briselski "ćato"..
PostPostano: 13 svi 2022, 06:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lip 2021, 15:54
Postovi: 5615
To ono kada si konjusar i pusis americki *** po splitu, pa ti krivo sto ti komsija nije konjusar i pusac americkih kurca po splitu=laganini :D

_________________
Srbija je vazda ratovala protiv najjacih imperija, Otomanska, Austro Ugarska, Hitlerova Nemacka, NATO pakt.


A njene komsije, najveca imperija protiv koje su ratovali, je Srbija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: vučić briselski "ćato"..
PostPostano: 13 svi 2022, 06:31 
Online
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16228
..samo ti provociraj al morace te se dobro naguzit hr i plenkiju za uc u EU..a o Kosovu i da ne govorim..inace glad do zime kako je naglasio vucko


Vrh
   
 
 Naslov: Re: vučić briselski "ćato"..
PostPostano: 13 svi 2022, 06:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lip 2021, 15:54
Postovi: 5615
kako ja mogu umnobolnog coveka da provociram, u Srbiji niko nikada nije umro od gladi.

_________________
Srbija je vazda ratovala protiv najjacih imperija, Otomanska, Austro Ugarska, Hitlerova Nemacka, NATO pakt.


A njene komsije, najveca imperija protiv koje su ratovali, je Srbija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: vučić briselski "ćato"..
PostPostano: 13 svi 2022, 09:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12341
Upozorenja: 1
Kako nije... Imas toga i u Srbiji, imas i u BiH...nije to masovna pojava ali neimastina je sigurno ubijala, narocito stariju i bolesnu populaciju, ljude koji nisu imali srece u zivotu....

I ja bih volio da nije tako ali znam da je toga bilo, mozes i sam pronaci na google...ne znam kako je tacno u srbiji al eto u bih postoje javne kuhinje i pune su kazu mediji...to nije dobar znak


Vrh
   
 
 Naslov: Re: vučić briselski "ćato"..
PostPostano: 13 svi 2022, 10:39 
Online
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16228
Tankosic je napisao/la:
kako ja mogu umnobolnog coveka da provociram, u Srbiji niko nikada nije umro od gladi.

..čovječe božji nije to moja teza nego vuciceva…pročitaj malo dva uvodna posta..boli mene *** jel tamo neko gladuje il ne..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: vučić briselski "ćato"..
PostPostano: 13 svi 2022, 12:12 
Online
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16228
..izda li ih Rusija sad su spremni za EU..al se prije toga Morat dobro naguziti hr..PUTIN ZABIO NOŽ U LEĐA SRBIJI
Krajem travnja, provladini tabloidi drastično su promijenili mišljenje o Putinu nakon što je glavnom tajniku UN-a rekao u Moskvi da Rusija ima pravo priznati Donbaske "republike", po uzoru na Kosovo. Putin je rekao Antoniju Guterresu da, ako Međunarodni sud pravde priznaje pravo Kosova na samoopredjeljenje, onda bi Donjeck i Luhansk u istočnoj Ukrajini također mogli proglasiti neovisnost pozivajući se na taj presedan. Tabloidi su brzo osudili njegove izjave naslovima: “Putin zabija nož u leđa Srbiji” i “Putin je zbog svog rata zaboravio na Srbe i Kosovo”.

A na početku rata naslovi su bili: "Ukrajina napada Rusiju!" i "Putin matira Ukrajinu", “Putin šalje svoju vojsku da ujedini Srbiju i Republiku Srpsku”...

U Srbiji se na naslove u tabloidima gleda kao na stavove vlade, pa su s ovim zaokretom mnogi pomislili da bi do srpskih sankcija Rusiji sada ipak moglo doći.

No, Vuksanović je rekao da se ne može reći što znači ta promjena u medijima, jer je "sve u glavi Aleksandra Vučića":

“Srbija zna da Rusija koristi kosovski presedan kao adut u teritorijalnim sukobima na postsovjetskom prostoru. Štoviše, srbijansko vodstvo jednako strahuje da bi Rusija i Putin mogli iskoristiti svoju popularnost u srpskom javnom mnijenju da njih politički potkopaju”, rekao je. “Priča u tabloidima način je da se zadobije naklonost Zapada, a da se priguše neki od proruskih osjećaja kod kuće. Nešto slično vidjeli smo kada se Vučić pokušavao zbližiti s Donaldom Trumpom 2020. godine. Ako se Vučić pridruži sankcijama, to je zato što je stjeran u kut bez izlaza”, kaže Vuk Vuksanović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: vučić briselski "ćato"..
PostPostano: 13 svi 2022, 12:38 
Online
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16228
…kako Vucko priprema teren za poraz Srbije.. VUČIĆ: SITUACIJA U SRBIJI SE PROMENILA NA GORE
Vučić je rekao da se situacija u Srbiji "promijenila na gore" nakon Putinovih komentara koji uspoređuje Donbas s Kosovom, budući da se Beograd sada suočava sa "sve većim pritiskom" da prizna neovisnost svoje bivše pokrajine.

“Zapad će pozvati Srbiju da brzo krene prema priznavanju Kosova kako bi mogli reći Putinu da Donbas i Kosovo nisu isto pitanje”, rekao je Vučić, dodajući da Srbija plaća visoku cijenu što nije uvela sankcije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: vučić briselski "ćato"..
PostPostano: 13 svi 2022, 13:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2022, 07:44
Postovi: 781
Pa ciljano se glasalo za izbacivnje Rusije iz SE , samo kako bi Kosvo laške ušlo u isti .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: vučić briselski "ćato"..
PostPostano: 13 svi 2022, 15:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lip 2021, 15:54
Postovi: 5615
laganini je napisao/la:
Tankosic je napisao/la:
kako ja mogu umnobolnog coveka da provociram, u Srbiji niko nikada nije umro od gladi.

..čovječe božji nije to moja teza nego vuciceva…pročitaj malo dva uvodna posta..boli mene *** jel tamo neko gladuje il ne..

otvorio si ceo topik, tako da te ocigledno trigeruje i boli ***.


Uzeo si da citiras Vucicevu melodramu dok u isto vreme pricas kako je upravo takav rijaliti zvezda i medijski tehnokrata, iskace iz frizidera i ponosi se time batica, i toga smo svi svesni.

Jel ti mislis da je on dobio nadimak ******** zato sto je musko, ili zato sto 10 godina non stop kuka kao poslednja ********, na sve i na svakom koraku, jedan od glavnih mehanizama njegove vlasti je KUKNJAVAC.


Mozda u BiH umiru negde od gladi ne znam nisam upucen, mozda u onim zabiti planinskim, gde te sneg odesece na 4 meseca od civilziacije pa si u kurcu, ali u Srbiji je to prosto nemoguce ne danas, nego bilo kada, svaka porodica u Beogradu imaju svoj plac, vikendicu, selo, babu/dedu/ujku/rodbinu na selu, niko od gladi nije umirao ni 90ti za vreme sankcija, kako vi mislite da bismo drugacije pregurali to, u Srbiji prodjes kojom god hoces cestom i skupljas svo moguce voce koje pada ne moze da se prolazi nigde, hleb uvek ima da se deli, pa i narodne kuhinje kao poslednji nivo odbrane, jednostavno od gladi niko nikada nije umro u Srbiji.

Od BEDE ljudi umiru, tipa stresa zbog toga sto ti otimaju kucu zbog racuna, kardiovaskularnih problema, ali od gladi ne.

_________________
Srbija je vazda ratovala protiv najjacih imperija, Otomanska, Austro Ugarska, Hitlerova Nemacka, NATO pakt.


A njene komsije, najveca imperija protiv koje su ratovali, je Srbija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: vučić briselski "ćato"..
PostPostano: 15 svi 2022, 13:58 
Online
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16228
Tankosic je napisao/la:
kako ja mogu umnobolnog coveka da provociram, u Srbiji niko nikada nije umro od gladi.

..evo sa nebi opet ispalo da ja izmišljam onadi u Srbiji valjda vodja zna..a u hr potrošnja osla pedeset posto znaci ima se..vucko bicemo blagi dok se budes naguzivao dok budemo slali monitoringe po srbiji :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: vučić briselski "ćato"..
PostPostano: 15 svi 2022, 16:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lip 2021, 15:54
Postovi: 5615
laganini je napisao/la:
Tankosic je napisao/la:
kako ja mogu umnobolnog coveka da provociram, u Srbiji niko nikada nije umro od gladi.

..evo sa nebi opet ispalo da ja izmišljam onadi u Srbiji valjda vodja zna..a u hr potrošnja osla pedeset posto znaci ima se..vucko bicemo blagi dok se budes naguzivao dok budemo slali monitoringe po srbiji :zubati


Jel si toliko retadiran, da si citirao njegovu izjavu po pitanju globalnog nivoa, a zaobisao po pitanju Srbije?

Posto je rekao sve suprotno od toga po pitanju Srbije, kao i da neke 2 zemlje gledaju kako da nas u buducnosti miniraju po svetu posto cemo biti u poziciji da izvlacimo priznanja Kosova psenicom.


Ti decko nisi trol, ti si samo umnobolna debilcina.

_________________
Srbija je vazda ratovala protiv najjacih imperija, Otomanska, Austro Ugarska, Hitlerova Nemacka, NATO pakt.


A njene komsije, najveca imperija protiv koje su ratovali, je Srbija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: vučić briselski "ćato"..
PostPostano: 15 svi 2022, 19:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 stu 2021, 10:21
Postovi: 2165
Kako to da Vučić ne računa na širenje ruskog sveta kao srpski rusofili, već jadan polako diže ruke od Kosova?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: vučić briselski "ćato"..
PostPostano: 15 svi 2022, 19:54 
Online
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16228
Tankosic je napisao/la:
laganini je napisao/la:
..evo sa nebi opet ispalo da ja izmišljam onadi u Srbiji valjda vodja zna..a u hr potrošnja osla pedeset posto znaci ima se..vucko bicemo blagi dok se budes naguzivao dok budemo slali monitoringe po srbiji :zubati


Jel si toliko retadiran, da si citirao njegovu izjavu po pitanju globalnog nivoa, a zaobisao po pitanju Srbije?

Posto je rekao sve suprotno od toga po pitanju Srbije, kao i da neke 2 zemlje gledaju kako da nas u buducnosti miniraju po svetu posto cemo biti u poziciji da izvlacimo priznanja Kosova psenicom.


Ti decko nisi trol, ti si samo umnobolna debilcina.

..jel ti neznas latinicu nisi učio u prnjavoru pročitaj ponovo mozes slovkat..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: vučić briselski "ćato"..
PostPostano: 15 svi 2022, 21:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 tra 2022, 13:01
Postovi: 7599
Lokacija: Jug
Nema me neko vreme na forumu i eto svratim, kad ono ništa novo.

Nebo je plavo, trava je zelena, susjedići se i dalje nadaju da će Srbija da uvede sankcije Rusiji i "okrene se zapadu"..


Hahaha..

_________________
Srbijanski ukruh


Vrh
   
 
 Naslov: Re: vučić briselski "ćato"..
PostPostano: 15 svi 2022, 21:11 
Online
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16228
JNA je napisao/la:
Nema me neko vreme na forumu i eto svratim, kad ono ništa novo.

Nebo je plavo, trava je zelena, susjedići se i dalje nadaju da će Srbija da uvede sankcije Rusiji i "okrene se zapadu"..


Hahaha..

..ne nadaju se susjedi ja osobno nebi volio Srbiju u EU ipak je to Bizant al vucko hoće jebiga stari boji se gladi..njega citiram nisam ja izmislio to o gladi..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: vučić briselski "ćato"..
PostPostano: 15 svi 2022, 21:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 tra 2022, 13:01
Postovi: 7599
Lokacija: Jug
Samo ti njega citiraj
Šta je sve taj pričao.
LOL

I nisam pričao o nikakvim susjedima, nego o susjedićima.
Skoncentriraj se.. :)

_________________
Srbijanski ukruh


Vrh
   
 
 Naslov: Re: vučić briselski "ćato"..
PostPostano: 15 svi 2022, 21:14 
Offline

Pridružen/a: 08 lip 2021, 17:22
Postovi: 6131
Lokacija: Herceg-Bosna
laganini je napisao/la:
...jeli sad na redu dodik ..vjerojatno da..Dvije neugodne poruke dočekale su u srijedu navečer u Bruxellesu predsjednika Srbije Aleksandra Vučića na večeri koju je visoki predstavnik EU za vanjsku politiku i sigurnost Josep Borrell priredio za lidere šest država zapadnog Balkana.

Prva je bila jasna poruka da EU očekuje od svih država regije da podrže sankcije protiv Rusije koje je uvela EU jer je to, kako u EU kažu, "glavni element europskog puta". Druga je bila najava ministrice vanjskih poslova Kosova Donika Gërvalla-Schwarz da će ta država predati formalni zahtjev za članstvo u Vijeću Europe.

Sastanak ministara
Te dvije teme, kako je priznao i sam Vučić nakon sastanka, tako su teške za Srbiju da je on sazvao i sastanak Vijeća za nacionalnu sigurnost.

Srbija je do sada nekako uspijevala odolijevati pritiscima za uvođenje sankcija Rusiji, kao što su to učinile sve druge države. Iako su neki predstavnici institucija EU pokušavali relativizirati stavove Srbije i pokazati razumijevanje, mnoge države članice ogorčene su zbog stavova Beograda i jasno traže da se Srbija napokon odluči na kojoj strani želi biti jer više nije moguće biti i na jednoj i na drugoj. Takva će poruka, najavili su diplomati EU u Bruxellesu, biti poslana i u ponedjeljak, kada se u Bruxellesu sastaju ministri vanjskih poslova Europske unije, koji će potom imati i "razmjenu mišljenja" s kolegama sa zapadnog Balkana.

- Što se nas tiče, situacija nije jednostavna, ali nemamo kamo, ne možemo iz svoje kože. Moramo donositi racionalne odluke. Sve u svijetu je postalo apsolutna histerija i nije dobro da se ističete. Naša zemlja nije velika, ali taj naš brod ćemo, nadam se, uspjeti dovesti u mirne vode - rekao je Vučić.

A Borrell je jučer zahvalio svim državama zapadnog Balkana koje su podržale EU u stavovima vezanima uz Rusiju. Osim Srbije, sve države regije podržale su sankcije Rusiji, Srbija nije, ali je barem glasala u UN-u za izbacivanje Rusije iz komisije za ljudska prava. No, to za EU nije dovoljno i od Srbije traže da podrži i sankcije i svakako ne dopusti da se preko Srbije one zaobiđu.

Hamdija i Vučić dva ******** briselska ćata .

_________________
Forumaš Dudu : na komentar o slomu Herceg Bosne i Hrvata u njoj .

"Bmk da prostiš, mene u BIH još samo zanima ispratit muslimane do nula u rođenima"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: vučić briselski "ćato"..
PostPostano: 15 svi 2022, 21:15 
Online
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16228
..ok evo ti citat a ti kako hoćeš....Mi Srbi se teško navikavamo na promjene, mi 1991. i 1992. nismo shvatili značaj pada Berlinskog zida. Tako ni danas ne mislimo da je moguće da na zimu imamo veliku krizu. Neki ljudi će ostati gladni - dodao je Vučić.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: vučić briselski "ćato"..
PostPostano: 15 svi 2022, 21:19 
Offline

Pridružen/a: 12 kol 2013, 00:51
Postovi: 1877
laganini je napisao/la:
..ne nadaju se susjedi ja osobno nebi volio Srbiju u EU ipak je to Bizant al vucko hoće jebiga stari boji se gladi..njega citiram nisam ja izmislio to o gladi..


Hvala na komplimentu, mada ne znam da li baš zaslužujemo taj epitet.
Ipak je Bizant u dobrom delu svog hiljadugodišnjeg postojanja bio civilizacija za većinu tadašnje Evrope.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: vučić briselski "ćato"..
PostPostano: 15 svi 2022, 21:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 tra 2022, 13:01
Postovi: 7599
Lokacija: Jug
Dobro, ponovio si to sto puta, a ja ti opet kažem da on jedno priča a drugo radi.


Kako to nisi naučio za ovih 12 godina njegove vladavine, nije mi jasno?
Kucaj na google-u "zemlje u Evropi koje nisu uvele sankcije Rusiji" pa mi kaži šta si dobio.. :)


Samo to se pika prika, sve ostalo je rekla-kazala za babe i dede i njihove unuke.. :)

.

_________________
Srbijanski ukruh


Vrh
   
 
 Naslov: Re: vučić briselski "ćato"..
PostPostano: 15 svi 2022, 21:26 
Online
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16228
JNA je napisao/la:
Dobro, ponovio si to sto puta, a ja ti opet kažem da on jedno priča a drugo radi.


Kako to nisi naučio za ovih 12 godina njegove vladavine, nije mi jasno?
Kucaj na google-u "zemlje u Evropi koje nisu uvele sankcije Rusiji" pa mi kaži šta si dobio.. :)


Samo to se pika prika, sve ostalo je rekla-kazala za babe i dede i njihove unuke.. :)

.

..ok uvažavam sa ga ti bolje poznaš..al mislim sa ve ova tema bit aktualna pa reci koliko da sačekamo da vidimo da blefira…misec..pola godine..godine..aj lupni rok


Vrh
   
 
 Naslov: Re: vučić briselski "ćato"..
PostPostano: 15 svi 2022, 21:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 tra 2022, 13:01
Postovi: 7599
Lokacija: Jug
Ne postoji rok.
Nećemo uvoditi sankcije Rusiji.

Vladu neće formirati do avgusta.
A posle avgusta ide jesen i zima.
Mora drva da se spremaju.
Biće ladno.

Do tada će biti još milion ovakvih izjava,

jer kapital je kao zec.
Bega u šumu čim nanjuši opasnoS.. :)

_________________
Srbijanski ukruh


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 194 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 23 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO