HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 02 lis 2024, 21:53.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 4730 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 190  Sljedeća

Koja opcija
0 34%  34%  [ 21 ]
1 13%  13%  [ 8 ]
2 7%  7%  [ 4 ]
3 3%  3%  [ 2 ]
4 7%  7%  [ 4 ]
5 10%  10%  [ 6 ]
6 5%  5%  [ 3 ]
7 5%  5%  [ 3 ]
8 7%  7%  [ 4 ]
9 3%  3%  [ 2 ]
10 7%  7%  [ 4 ]
Ukupno glasova : 61
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 26 lis 2022, 19:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36951
Lokacija: Gl. grad regije
Pa bila je priča zašto Hrvati idu u Njemačku.

Idu jer tamo trebaju tog kadra više nego drugi ali i mi trebamo neke kadrove kojih nema. Tako da bi prekvalifikacijom neki Slavonac mogao doći do dobrih primanja i ne bi selio u Njemačku.

Povećanje nataliteta je teško postići, a i da sad krenemo opet će se rezultati vidjeti tek za 20 g.

Ostaje za opstanak nacije samo imigracija i hrvatizacija :D imigranata.

Inače nam slijedi sudbina Bugarske koja nam naoči stari i nestaje, Srbija je sljedeća Bugarska, a možda i mi budemo jako brzo u toj fazi ako sve niže od 8 primjenimo jer neće bit dovoljno.

E sad, koliko vam se sviđaju šareni Hrvati ne znam ali je alternativa šareni Nijemac na prostoru Hr pa je valjda bolje.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 26 lis 2022, 19:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 17:45
Postovi: 7150
Junuz Djipalo je napisao/la:
Pa bila je priča zašto Hrvati idu u Njemačku.

Idu jer tamo trebaju tog kadra više nego drugi ali i mi trebamo neke kadrove kojih nema. Tako da bi prekvalifikacijom neki Slavonac mogao doći do dobrih primanja i ne bi selio u Njemačku.

Povećanje nataliteta je teško postići, a i da sad krenemo opet će se rezultati vidjeti tek za 20 g.

Ostaje za opstanak nacije samo imigracija i hrvatizacija :D imigranata.

Inače nam slijedi sudbina Bugarske koja nam naoči stari i nestaje, Srbija je sljedeća Bugarska, a možda i mi budemo jako brzo u toj fazi ako sve niže od 8 primjenimo jer neće bit dovoljno.

E sad, koliko vam se sviđaju šareni Hrvati ne znam ali je alternativa šareni Nijemac na prostoru Hr pa je valjda bolje.


Nema šarenih Hrvata, kao što nema Francuza, Talijana, Šveda ili Nijemaca.

To su jedino skupine koje mogu izazivati nerede, a ako su i relativno OK, nemaju veze s tim narodima.
Ako i nisu teroristi, niti subverzivni, niti kriminalci, niti paraziti..vječni su starnci.

Turci u Njemačkoj ostaju stranci već 60 godina.

Paralelno društvo.

Nema asimilacije-a Turci su ipak kavkazoidi, nisu crni ili žuti- jer tu je islam, a gdje za muslimana može biti realno da kaže: Naši stari su velikani kao Luther, Bach, Beethoven, Goethe, Brahms (Ein deutsches Requiem), a šteta što Hindenburg nije dovršio posao na istoku u 1. svj. ratu.
Pa kad smo se zakašnjelo počeli nacionalno integrirati u sukobu s Francuzima u dona Napoleonskih ratova..


Koji Turčin, crnac,... to može reći u Njemačkoj da itko u to ozbiljno povjeruje ili da ne prasne u smijeh?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 26 lis 2022, 19:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lis 2022, 12:47
Postovi: 1515
Junuz Djipalo je napisao/la:
Pa bila je priča zašto Hrvati idu u Njemačku.

Idu jer tamo trebaju tog kadra više nego drugi ali i mi trebamo neke kadrove kojih nema. Tako da bi prekvalifikacijom neki Slavonac mogao doći do dobrih primanja i ne bi selio u Njemačku.

Povećanje nataliteta je teško postići, a i da sad krenemo opet će se rezultati vidjeti tek za 20 g.

Ostaje za opstanak nacije samo imigracija i hrvatizacija :D imigranata.

Inače nam slijedi sudbina Bugarske koja nam naoči stari i nestaje, Srbija je sljedeća Bugarska, a možda i mi budemo jako brzo u toj fazi ako sve niže od 8 primjenimo jer neće bit dovoljno.

E sad, koliko vam se sviđaju šareni Hrvati ne znam ali je alternativa šareni Nijemac na prostoru Hr pa je valjda bolje.


U biti smatraš da je glavni razlog iseljavanja Slavonaca njihova lijenost da se prekvalificiraju u keramičare i instruktore kajakarenja?
Koliko ja znam, prije ulaska RH u EU i velikog iseljavanja nisu ni keramičari ni vodoinstalateri bili tako dobro plaćeni, upravo je njihovo iseljavanje dovelo do veće potražnje i posljedično do bolje plaćenosti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 26 lis 2022, 19:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 17:45
Postovi: 7150
Stari je Israeli još davno rekao istinu, no Englezi nisu slušali, a sad i niz drugih smušenjaka baulja...

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 26 lis 2022, 19:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 sij 2021, 01:17
Postovi: 1489
Novdan je napisao/la:
Hroboatos je napisao/la:
Dosta nesuvislo i slobodnoasocijativno.

Što sudionici zapravo hoće?

Svi bi htjeli demografsku obnovu Hrvatske itd., no nitko se ne pita tko su Hrvati. Niti da je smiješno kalkulirati s nekim bliskim narodima kao materijalom za asimilaciju, nisu ljudi neka amorfna materija za vaše planove.

Sve dok nema samopouzdanja, vjere u budućnost, ponosa i razuma što i kako, ovi su planovi prazni.

Na primjer, bio sam napisao pismo onom idiotu Prkačinu o mogućoj rasprodaji nekretnina kako vrijeme ide, a on ništa. Nego samo telali o 2. svjetskom ratu i slične burgije.

Naveo sam da je kod nas niska razina svijesti, primitivizam, pohlepa i nepostojanje modernog nacionalnog identiteta.

Naveo sam primjer Danske:
Unless you have domicile in Denmark or you have had residence in Denmark for at least five years, you must have permission from the Department of Civil Affairs to acquire real property in Denmark

Dakle-osim ako nisi Danac ili bar živiš bez prekida 5 godina- nema ništa od rasprodaje Danske bilo kom, EU ili ne-EU. Nikakvim šeicima ili bogatim turistima. Samo ako si tu- i onda te povjerenstvo ispituje.

To je prava nacionalna svijest za moderni svijet.

Ili kako šupiraju migrante:



Kod Hrvata nema ni kulture prosvjeda, ni organizacije oko bitnih pitanja, samo kokošarski mentalitet i divljanje na nogometnim stadionima.

Promijenite sebe pa će vam i budućnost biti bolja.

Uz kokošarenje, pasivu, kalkulacije oko demografije.... bez jasne svijesti i organizacije nacije, nema rješenja.


U Danskoj je inače lijeva (socijaldemokratska) vlada gurala i gura antiimigracijsku politiku kada je riječ o muslimanima. Inače, u Zagrebu i na obali 70% prodanih nekretnina kupuju stranci Zato su nam cijene tamo nepriuštive Nisam znao da ovakav zakon imaju Danci, je li to u skladu sa zakonima EU? Recimo, nama ističe uskoro moratorij na prodaju poljoprivredne zemlje, zbog EU zakona


Piše domicile in Denmark, nisam siguran što to znači, na internetu se obično navodi za kompanije. Pa je valjda za pojedince samo birno ovo drugo. Po EU pravu ne smije biti diskriminacije po državljanstvu, ali smije po prebivalištu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 26 lis 2022, 19:58 
Offline

Pridružen/a: 24 stu 2020, 22:56
Postovi: 1137
.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 26 lis 2022, 20:00 
Offline

Pridružen/a: 24 stu 2020, 22:56
Postovi: 1137
Junuz Djipalo je napisao/la:
Pa bila je priča zašto Hrvati idu u Njemačku.

Idu jer tamo trebaju tog kadra više nego drugi ali i mi trebamo neke kadrove kojih nema. Tako da bi prekvalifikacijom neki Slavonac mogao doći do dobrih primanja i ne bi selio u Njemačku.

Povećanje nataliteta je teško postići, a i da sad krenemo opet će se rezultati vidjeti tek za 20 g.

Ostaje za opstanak nacije samo imigracija i hrvatizacija :D imigranata.

Inače nam slijedi sudbina Bugarske koja nam naoči stari i nestaje, Srbija je sljedeća Bugarska, a možda i mi budemo jako brzo u toj fazi ako sve niže od 8 primjenimo jer neće bit dovoljno.

E sad, koliko vam se sviđaju šareni Hrvati ne znam ali je alternativa šareni Nijemac na prostoru Hr pa je valjda bolje.



Hrvat koji mjesecno zaradjuje 6 milijuna eura na kajakarenju a iza sebe ostavi

1 dijete

nije rjesenje demografskoga problema opadanja broja Hrvata.

Ako to ne mozes shvatiti onda sto da ti kazem.

Ako je pri tome jos uveo 3 Nepalca onda je samo pomogao okretanju omjera broja Hrvata i stranaca u Hrvatskoj u korist stranaca.

Samo to ti govorim. Nista drugo.

Nista ne govorim o toj osobi, nista ne govorim o njemu kao covjeku, nista ti ne govorim o kajakarenju, nista ne kazem o zaradjivanju, nista o prekvalificiranju, NISTA O NEPALCIMA KAO LJUDIMA, nista o salati od rajcice, nista o...

Samo kazem vrlo jasno: ne vidim trenutno da europske nacije (pa tako ni Hrvati) imaju ikakvo rjesenje vlastitoga demografskoga deficita.

A to je upravo tema rasprave.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 26 lis 2022, 20:00 
Offline

Pridružen/a: 24 stu 2020, 22:56
Postovi: 1137
Junuz Djipalo je napisao/la:
Pa bila je priča zašto Hrvati idu u Njemačku.

Idu jer tamo trebaju tog kadra više nego drugi ali i mi trebamo neke kadrove kojih nema. Tako da bi prekvalifikacijom neki Slavonac mogao doći do dobrih primanja i ne bi selio u Njemačku.

Povećanje nataliteta je teško postići, a i da sad krenemo opet će se rezultati vidjeti tek za 20 g.

Ostaje za opstanak nacije samo imigracija i hrvatizacija :D imigranata.

Inače nam slijedi sudbina Bugarske koja nam naoči stari i nestaje, Srbija je sljedeća Bugarska, a možda i mi budemo jako brzo u toj fazi ako sve niže od 8 primjenimo jer neće bit dovoljno.

E sad, koliko vam se sviđaju šareni Hrvati ne znam ali je alternativa šareni Nijemac na prostoru Hr pa je valjda bolje.



Hrvat koji mjesecno zaradjuje 6 milijuna eura na kajakarenju a iza sebe ostavi

1 dijete

nije rjesenje demografskoga problema opadanja broja Hrvata.

Ako to ne mozes shvatiti onda sto da ti kazem.

Ako je pri tome jos uveo 3 Nepalca onda je samo pomogao okretanju omjera broja Hrvata i stranaca u Hrvatskoj u korist stranaca.

Samo to ti govorim. Nista drugo.

Nista ne govorim o toj osobi, nista ne govorim o njemu kao covjeku, nista ti ne govorim o kajakarenju, nista ne kazem o zaradjivanju, nista o prekvalificiranju, NISTA O NEPALCIMA KAO LJUDIMA, nista o salati od rajcice, nista o...

Samo kazem vrlo jasno: ne vidim trenutno da europske nacije (pa tako ni Hrvati) imaju ikakvo rjesenje vlastitoga demografskoga deficita.

A to je upravo tema rasprave.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 26 lis 2022, 20:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36951
Lokacija: Gl. grad regije
Hroboatos je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
Pa bila je priča zašto Hrvati idu u Njemačku.

Idu jer tamo trebaju tog kadra više nego drugi ali i mi trebamo neke kadrove kojih nema. Tako da bi prekvalifikacijom neki Slavonac mogao doći do dobrih primanja i ne bi selio u Njemačku.

Povećanje nataliteta je teško postići, a i da sad krenemo opet će se rezultati vidjeti tek za 20 g.

Ostaje za opstanak nacije samo imigracija i hrvatizacija :D imigranata.

Inače nam slijedi sudbina Bugarske koja nam naoči stari i nestaje, Srbija je sljedeća Bugarska, a možda i mi budemo jako brzo u toj fazi ako sve niže od 8 primjenimo jer neće bit dovoljno.

E sad, koliko vam se sviđaju šareni Hrvati ne znam ali je alternativa šareni Nijemac na prostoru Hr pa je valjda bolje.


Nema šarenih Hrvata, kao što nema Francuza, Talijana, Šveda ili Nijemaca.

To su jedino skupine koje mogu izazivati nerede, a ako su i relativno OK, nemaju veze s tim narodima.
Ako i nisu teroristi, niti subverzivni, niti kriminalci, niti paraziti..vječni su starnci.

Turci u Njemačkoj ostaju stranci već 60 godina.

Paralelno društvo.

Nema asimilacije-a Turci su ipak kavkazoidi, nisu crni ili žuti- jer tu je islam, a gdje za muslimana može biti realno da kaže: Naši stari su velikani kao Luther, Bach, Beethoven, Goethe, Brahms (Ein deutsches Requiem), a šteta što Hindenburg nije dovršio posao na istoku u 1. svj. ratu.
Pa kad smo se zakašnjelo počeli nacionalno integrirati u sukobu s Francuzima u dona Napoleonskih ratova..


Koji Turčin, crnac,... to može reći u Njemačkoj da itko u to ozbiljno povjeruje ili da ne prasne u smijeh?


Naš Hamed Bangoura je primjer Hrvata koji može citirat Frankopane. Npr.

Nije nemoguće a ustalom, koliko god prošlost bila važna, budućnost je važnija. Bitno je da isto gledamo na budućnost.

Zato sam i naveo da je bitno hrvatiziranje imigranata. Koliko god je moguće.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 26 lis 2022, 21:00 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 11:09
Postovi: 25597
Lokacija: Heartbreak Hotel
Vidi @Amidze shupka, glasovao za točku 10.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 26 lis 2022, 21:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 svi 2020, 12:40
Postovi: 4519
Hroboatos je napisao/la:
Naveo sam primjer Danske:
Unless you have domicile in Denmark or you have had residence in Denmark for at least five years, you must have permission from the Department of Civil Affairs to acquire real property in Denmark

Dakle-osim ako nisi Danac ili bar živiš bez prekida 5 godina- nema ništa od rasprodaje Danske bilo kom, EU ili ne-EU. Nikakvim šeicima ili bogatim turistima. Samo ako si tu- i onda te povjerenstvo ispituje.

Malo si slab s engleskim?
"Have domicile in Denmark" znači imati stalno prebivalište u Danskoj.
"Have had residence in Denmark for at least five years" znači imao (može u prošlosti) prebivalište u Danskoj u trajanju od najmanje pet godina.

EU državljani slobodno kupuju stanove i kuće u Danskoj, osobe s prebivalištem (znači svi legalni i legalizirani imigranti) isto slobodno kupuju stan i kuću u Danskoj. Ovaj zakon spriječava samo strance koji ne namjeravaju živjeti u Danskoj da kupe nekretninu. Znači da Hrvat koji živi u Zagrebu ili Francuz koji živi u Parizu ne mogu kupiti dansku nekretninu za rentanje.

Ako kao stranac kupuješ nekretninu u Danskoj, jedini problem je ako odlaziš iz Danske, ne možeš zadržati nekretninu, nego moraš prodati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 26 lis 2022, 21:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 svi 2020, 12:40
Postovi: 4519
Dr. Van Nostrand je napisao/la:
Hroboatos je napisao/la:
Naveo sam primjer Danske:
Unless you have domicile in Denmark or you have had residence in Denmark for at least five years, you must have permission from the Department of Civil Affairs to acquire real property in Denmark

Dakle-osim ako nisi Danac ili bar živiš bez prekida 5 godina- nema ništa od rasprodaje Danske bilo kom, EU ili ne-EU. Nikakvim šeicima ili bogatim turistima. Samo ako si tu- i onda te povjerenstvo ispituje.

Malo si slab s engleskim?
"Have domicile in Denmark" znači imati stalno prebivalište u Danskoj.
"Have had residence in Denmark for at least five years" znači imao (može u prošlosti) prebivalište u Danskoj u trajanju od najmanje pet godina.

EU državljani slobodno kupuju stanove i kuće u Danskoj, osobe s prebivalištem (znači svi legalni i legalizirani imigranti) isto slobodno kupuju stan i kuću u Danskoj. Ovaj zakon spriječava samo strance koji ne namjeravaju živjeti u Danskoj da kupe nekretninu. Znači da Hrvat koji živi u Zagrebu ili Francuz koji živi u Parizu ne mogu kupiti dansku nekretninu za rentanje.

Ako kao stranac kupuješ nekretninu u Danskoj, jedini problem je ako odlaziš iz Danske, ne možeš zadržati nekretninu, nego moraš prodati.
Btw, za imigrante koji dolaze izvan EU Hrvatska ima puno stroža pravila za kupovinu nekretnine nego Danska. Npr. Afganistanac s legalnim boravištem u Danskoj može kupiti nekretninu, dok Afganistanac s legalnim boravištem u Hrvatskoj ne može, morao bi prije toga dobiti hrvatsko državljanstvo (ili državljanstvo neke zemlje čiji državljani imaju pravo kupovati nekretnine).

https://mpu.gov.hr/informacije-o-uzajamnosti-u-stjecanju-prava-vlasnistva-nekretnina-izmedju-republike-hrvatske-i-drzava-izvan-europske-unije-republike-island-knezevine-lihtenstajn-kraljevine-norveske-te-svicarske-konfederacije/6186


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 27 lis 2022, 10:22 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 12:38
Postovi: 4019
Jedan od faktora demografskog pada je i turizam. Zbog kojega je obitelji npr. iz Slavonije nemoguće kupiti ili iznajmiti nekretninu po pristupačnoj cijeni na Jadranu.

Inače bi možda mnogi migrirali unutar Hrvatske a ovako kad odseljavanjem iz svojeg mjesta u Dalmaciju, Istru troškovi života jednako rastu kao iseljavanjem u Njemačku, a plaća je bitno niža, jasno je što će odlučiti.

Nekretnine su nama kao Arapima nafta, izvor zarade za odabrane, a sve ostale poslove gdje se nešto radi raditi će migranti.

Iako s druge strane zahvaljujući posjedovanju vlastite nekretnine mnogi nisu ni otišli, ali država treba urediti da svaka mlada obitelj s djecom ima pristupačno mjesto za stanovanje , a sve dodatne stanove, kuće, bazene, jacuzzie oporezovati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 27 lis 2022, 10:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 svi 2020, 12:40
Postovi: 4519
Kaftanzoglio je napisao/la:
Jedan od faktora demografskog pada je i turizam. Zbog kojega je obitelji npr. iz Slavonije nemoguće kupiti ili iznajmiti nekretninu po pristupačnoj cijeni na Jadranu.

Inače bi možda mnogi migrirali unutar Hrvatske a ovako kad odseljavanjem iz svojeg mjesta u Dalmaciju, Istru troškovi života jednako rastu kao iseljavanjem u Njemačku, a plaća je bitno niža, jasno je što će odlučiti.
Kakve to veze ima s demografskim padom? Da nema turizma, Dalmacija, Istra i Primorje imale bi iste niske cijene nekretnina kao i Slavonija, ali bile bi i jednako ekonomski pasivne i Slavonci ne bi imali razloga za doseljavanje.

Doseljavaju li se Slavonci danas u druge krajeve s jeftinim nekretninama: Banovinu, Liku, unutrašnjost Dalmacije, sela na Ćićariji?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 27 lis 2022, 11:06 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 12:38
Postovi: 4019
Dr. Van Nostrand je napisao/la:
Kaftanzoglio je napisao/la:
Jedan od faktora demografskog pada je i turizam. Zbog kojega je obitelji npr. iz Slavonije nemoguće kupiti ili iznajmiti nekretninu po pristupačnoj cijeni na Jadranu.

Inače bi možda mnogi migrirali unutar Hrvatske a ovako kad odseljavanjem iz svojeg mjesta u Dalmaciju, Istru troškovi života jednako rastu kao iseljavanjem u Njemačku, a plaća je bitno niža, jasno je što će odlučiti.
Kakve to veze ima s demografskim padom? Da nema turizma, Dalmacija, Istra i Primorje imale bi iste niske cijene nekretnina kao i Slavonija, ali bile bi i jednako ekonomski pasivne i Slavonci ne bi imali razloga za doseljavanje.

Doseljavaju li se Slavonci danas u druge krajeve s jeftinim nekretninama: Banovinu, Liku, unutrašnjost Dalmacije, sela na Ćićariji?


Pa sjećaš se da se nekad na moru živjelo i od drugih djelatnosti, luke, pomorstvo, prijevoz. I da su se doseljavali Slavonci, Bosanci i ostali kontinentalci, a turizam je činio puno manji dio BDP-a. Na HŽ-u ili nekad JŽ nije radio nijedan Primorac ni Bodul.

Ili recimo u Rijeci i okolici je manjak i vozača autobusa, zar ne bi neki Slavonac vozač autobusa došao u Rijeku da mu je život jeftiniji nego u Njemačkoj?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 27 lis 2022, 11:11 
Offline

Pridružen/a: 24 stu 2020, 22:56
Postovi: 1137
Kaftanzoglio je napisao/la:
Jedan od faktora demografskog pada je i turizam. Zbog kojega je obitelji npr. iz Slavonije nemoguće kupiti ili iznajmiti nekretninu po pristupačnoj cijeni na Jadranu.

Inače bi možda mnogi migrirali unutar Hrvatske a ovako kad odseljavanjem iz svojeg mjesta u Dalmaciju, Istru troškovi života jednako rastu kao iseljavanjem u Njemačku, a plaća je bitno niža, jasno je što će odlučiti.

Nekretnine su nama kao Arapima nafta, izvor zarade za odabrane, a sve ostale poslove gdje se nešto radi raditi će migranti.

Iako s druge strane zahvaljujući posjedovanju vlastite nekretnine mnogi nisu ni otišli, ali država treba urediti da svaka mlada obitelj s djecom ima pristupačno mjesto za stanovanje , a sve dodatne stanove, kuće, bazene, jacuzzie oporezovati.



Sad se samo ceka na Riku. sv Vida i diviziju da proglase sve koji se bave turizmom u Dalmaciji i Istri izdajnicima i da se njihova imovina uruci Riki i diviziji.


:zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 27 lis 2022, 11:20 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 12:38
Postovi: 4019
dalate2020 je napisao/la:


Sad se samo ceka na Riku. sv Vida i diviziju da proglase sve koji se bave turizmom u Dalmaciji i Istri izdajnicima i da se njihova imovina uruci Riki i diviziji.


:zubati


Nisu izdajnici , samo koriste mogućnost nesrazmjerno velike zarade uz mala davanja. I briga ih za tamo neku mladu obitelj iz unutrašnjosti kad dođe stari Austrijanac koji plaća 150 eura na dan.

Sad je državi to i problem riješiti jer kad bi se nekretnindžije i apartmandžije udružile u prosvjed mogu srušiti svaku vladu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 27 lis 2022, 11:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 svi 2020, 12:40
Postovi: 4519
Kaftanzoglio je napisao/la:
Nisu izdajnici , samo koriste mogućnost nesrazmjerno velike zarade uz mala davanja. I briga ih za tamo neku mladu obitelj iz unutrašnjosti kad dođe stari Austrijanac koji plaća 150 eura na dan.
To je lažna dilema, nekretnina koju stari Austrijanac plaća 150 eura na dan nije ista ona koju bi rentala mlada obitelj iz unutrašnjosti. Oni bi rentali ono što se sada nudi kao najjeftiniji suterenski apartman s namještajem iz 1980-ih za 50 eura.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 27 lis 2022, 11:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 17:45
Postovi: 7150
Dr. Van Nostrand je napisao/la:
Hroboatos je napisao/la:
Naveo sam primjer Danske:
Unless you have domicile in Denmark or you have had residence in Denmark for at least five years, you must have permission from the Department of Civil Affairs to acquire real property in Denmark

Dakle-osim ako nisi Danac ili bar živiš bez prekida 5 godina- nema ništa od rasprodaje Danske bilo kom, EU ili ne-EU. Nikakvim šeicima ili bogatim turistima. Samo ako si tu- i onda te povjerenstvo ispituje.

Malo si slab s engleskim?
"Have domicile in Denmark" znači imati stalno prebivalište u Danskoj.
"Have had residence in Denmark for at least five years" znači imao (može u prošlosti) prebivalište u Danskoj u trajanju od najmanje pet godina.

EU državljani slobodno kupuju stanove i kuće u Danskoj, osobe s prebivalištem (znači svi legalni i legalizirani imigranti) isto slobodno kupuju stan i kuću u Danskoj. Ovaj zakon spriječava samo strance koji ne namjeravaju živjeti u Danskoj da kupe nekretninu. Znači da Hrvat koji živi u Zagrebu ili Francuz koji živi u Parizu ne mogu kupiti dansku nekretninu za rentanje.

Ako kao stranac kupuješ nekretninu u Danskoj, jedini problem je ako odlaziš iz Danske, ne možeš zadržati nekretninu, nego moraš prodati.



To u praksi znači da samo Danci i pridruženi Danci smiju kupovati nekretnine.

Ako tko živi u Danskoj cijeli život, a tehnički nema državljanstvo- može kupovati jer je u praksi Danac uzkorijenjen u tu zajednicu.
Ako netko ima dansko državljanstvo, a otišao je s 2 dodine van i nije ga bilo 50 godina- ne može kupovati jer realno i nije Danac.

Ako tko živi kontinuirano u Danskoj 5 godina, onda povjerenstvo odlučuje smije li ili ne.

Dakle- samo oni koji žive u Danskoj i uklopljeni su u dansko društvo mogu kupovati nekretnine.

Ne može bilo tko u Danskoj, a da ne ispunjava te uvjete (npr. ne može neki Nijemac ili Englez koji samo navrati u Dansku; ne može nitko tko nije "zakucan" u zemlju Dansku kupiti nekretninu da mu bude samo turistička ili na iznajmljivanje drugima).

Za razliku od tupave hrvatske politike rasprodaje zemlje strancima koji s Hrvatskom nemaju veze, ali bi tu i tamo skočili na svoj mali kolonijalni posjed.

Danci su to donijeli da se obrane od rasprodaje zemlje Nijemcima.

https://lifeindenmark.borger.dk/housing ... l-property


Can I purchase real property in Denmark?


Special rules apply if you wish to purchase a detached house, construction plot, owner-occupied apartment, holiday home, cooperative housing unit (andelsbolig) or other real property in Denmark. These rules apply regardless of how you intend to use the property (a permanent or non-permanent dwelling).

The general rule is that, unless you have domicile in Denmark or you have had residence in Denmark for at least five years, you must have permission from the Department of Civil Affairs to acquire real property in Denmark.

This means that you will not need permission from the Department of Civil Affairs if you:

have domicile in Denmark, or
have had residence in Denmark for at least five years.

Domicile means having your fixed and permanent home in Denmark


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 27 lis 2022, 11:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 svi 2020, 12:40
Postovi: 4519
Hroboatos je napisao/la:
Dr. Van Nostrand je napisao/la:
Malo si slab s engleskim?
"Have domicile in Denmark" znači imati stalno prebivalište u Danskoj.
"Have had residence in Denmark for at least five years" znači imao (može u prošlosti) prebivalište u Danskoj u trajanju od najmanje pet godina.

EU državljani slobodno kupuju stanove i kuće u Danskoj, osobe s prebivalištem (znači svi legalni i legalizirani imigranti) isto slobodno kupuju stan i kuću u Danskoj. Ovaj zakon spriječava samo strance koji ne namjeravaju živjeti u Danskoj da kupe nekretninu. Znači da Hrvat koji živi u Zagrebu ili Francuz koji živi u Parizu ne mogu kupiti dansku nekretninu za rentanje.

Ako kao stranac kupuješ nekretninu u Danskoj, jedini problem je ako odlaziš iz Danske, ne možeš zadržati nekretninu, nego moraš prodati.



To u praksi znači da samo Danci i pridruženi Danci smiju kupovati nekretnine.

Ako tko živi u Danskoj cijeli život, a tehnički nema državljanstvo- može kupovati jer je u praksi Danac uzkorijenjen u tu zajednicu.
Ako netko ima dansko državljanstvo, a otišao je s 2 dodine van i nije ga bilo 50 godina- ne može kupovati jer realno i nije Danac.

Ako tko živi kontinuirano u Danskoj 5 godina, onda povjerenstvo odlučuje smije li ili ne.

Dakle- samo oni koji žive u Danskoj i uklopljeni su u dansko društvo mogu kupovati nekretnine.

Ne može bilo tko u Danskoj, a da ne ispunjava te uvjete (npr. ne može neki Nijemac ili Englez koji samo navrati u Dansku; ne može nitko tko nije "zakucan" u zemlju Dansku kupiti nekretninu da mu bude samo turistička ili na iznajmljivanje drugima).

Za razliku od tupave hrvatske politike rasprodaje zemlje strancima koji s Hrvatskom nemaju veze, ali bi tu i tamo skočili na svoj mali kolonijalni posjed.

Danci su to donijeli da se obrane od rasprodaje zemlje Nijemcima.
Afganistanac koji je u Danskoj legalno 5 godina može kupiti nekretninu bez ikakve komisije. U Hrvatskoj ne može.

Komisija je za danskog dijasporca koji je otišao s 2 godine i nije ga bilo 50 godina, on mora uvjeriti komisiju da namjerava ostati živjeti u Danskoj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 27 lis 2022, 11:51 
Offline

Pridružen/a: 23 lip 2009, 19:32
Postovi: 642
Kaftanzoglio je napisao/la:

Pa sjećaš se da se nekad na moru živjelo i od drugih djelatnosti, luke, pomorstvo, prijevoz. I da su se doseljavali Slavonci, Bosanci i ostali kontinentalci, a turizam je činio puno manji dio BDP-a. Na HŽ-u ili nekad JŽ nije radio nijedan Primorac ni Bodul.

Ili recimo u Rijeci i okolici je manjak i vozača autobusa, zar ne bi neki Slavonac vozač autobusa došao u Rijeku da mu je život jeftiniji nego u Njemačkoj?


Da u Rijeci i okolici nema turizma bilo bi i puno više domaćih koji bi vrlo rado vozili autobuse, još bi se potezale veze da te zaposle.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 27 lis 2022, 11:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 17:45
Postovi: 7150
Dr. Van Nostrand je napisao/la:
Afganistanac koji je u Danskoj legalno 5 godina može kupiti nekretninu bez ikakve komisije. U Hrvatskoj ne može.

Komisija je za danskog dijasporca koji je otišao s 2 godine i nije ga bilo 50 godina, on mora uvjeriti komisiju da namjerava ostati živjeti u Danskoj.


Danski dijasporac to može, i to bez problema.



Purchase of a non-permanent dwelling requires particularly strong ties to Denmark


You can only be granted permission to purchase a non-permanent dwelling if you have particularly strong ties to Denmark.

The most important factor is whether you have spent a high proportion of your holidays in Denmark over an extended period of time. For example, if you have had at least one week's holiday in Denmark during each of the past 25 years, you will normally be considered to have sufficiently strong ties to Denmark.

However, the Department of Civil Affairs will also take into account other factors, such as

your family ties with Denmark,
your linguistic or cultural ties to Denmark, or
your association with the property that you wish to purchase
.

Ovaj imaginarni Afganistanac je karikatura, toga i nema..

Bitna je realnost: u RH može kuću, napose na moru, kupiti bilo koji Norvežanin, Talijan, Francuz, Čeh..ako da novac, a uopće ne mora niti misli živjeti u Hrvatskoj, te na taj način "oduzima" nekretnine domaćim ljudima. To su realni stranci koji postoju polukolonijalni vlasnici.

A to je u Danskoj nezamislivo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 27 lis 2022, 12:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 svi 2020, 12:40
Postovi: 4519
Hroboatos je napisao/la:
Dr. Van Nostrand je napisao/la:
Afganistanac koji je u Danskoj legalno 5 godina može kupiti nekretninu bez ikakve komisije. U Hrvatskoj ne može.

Komisija je za danskog dijasporca koji je otišao s 2 godine i nije ga bilo 50 godina, on mora uvjeriti komisiju da namjerava ostati živjeti u Danskoj.


Danski dijasporac to može, i to bez problema.

Ovaj imaginarni Afganistanac je karikatura, toga i nema..
Kako misliš karikatura, pun Nørrebro legalnih Afganistanaca, istina je da su skoro svi dobili od države socijalne stanove, tako da nemaju ambicije kupovati, ali imaju i oni neku vrstu srednje klase, drže trgovinice i fast foodove, voze taxije, mogu bez pitanja i posebnog dopuštenja kupiti nekretninu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 27 lis 2022, 12:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 17:45
Postovi: 7150
Dr. Van Nostrand je napisao/la:
Hroboatos je napisao/la:

Danski dijasporac to može, i to bez problema.

Ovaj imaginarni Afganistanac je karikatura, toga i nema..
Kako misliš karikatura, pun Nørrebro legalnih Afganistanaca, istina je da su skoro svi dobili od države socijalne stanove, tako da nemaju ambicije kupovati, ali imaju i oni neku vrstu srednje klase, drže trgovinice i fast foodove, voze taxije, mogu bez pitanja i posebnog dopuštenja kupiti nekretninu.


Ovo je toliko blesavo da jedva zavrjeđuje komentar. Kakvi yebeni Afganistanci, to je za idiote.

Kod kupovine nekretnina, napose na obali, ali i drugdje, statistička važnost je da 20-40% tih nekretnina kupuju Talijani, Austrijanci, Francuzi, Norvežani... koji nemaju nikakve veze s Hrvatskom, niti misle tu biti, živjeti, asimilirati se, uklopiti ni išta slučno.

To je kao eksproprijacija urođenika na Havajma ili Polineziji.

Ne dolazite mi više s tim blesavim Afganistancima kojih i nema i koji su običan "red herring" u cijeloj priči. To je više nego idiotski.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 27 lis 2022, 12:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 svi 2020, 12:40
Postovi: 4519
Hroboatos je napisao/la:
Dr. Van Nostrand je napisao/la:
Kako misliš karikatura, pun Nørrebro legalnih Afganistanaca, istina je da su skoro svi dobili od države socijalne stanove, tako da nemaju ambicije kupovati, ali imaju i oni neku vrstu srednje klase, drže trgovinice i fast foodove, voze taxije, mogu bez pitanja i posebnog dopuštenja kupiti nekretninu.


Ovo je toliko blesavo da jedva zavrjeđuje komentar. Kakvi yebeni Afganistanci, to je za idiote.

Kod kupovine nekretnina, napose na obali, ali i drugdje, statistička važnost je da 20-40% tih nekretnina kupuju Talijani, Austrijanci, Francuzi, Norvežani... koji nemaju nikakve veze s Hrvatskom, niti misle tu biti, živjeti, asimilirati se, uklopiti ni išta slučno.

To je kao eksproprijacija urođenika na Havajma ili Polineziji.

Ne dolazite mi više s tim blesavim Afganistancima kojih i nema i koji su običan "red herring" u cijeloj priči. To je više nego idiotski.
Kakva eksproprijacija, jesu li ti novi vlasnici kupili i pošteno platili nekretnine, po punoj tržišnoj cijeni? Tko je dobio novac od prodaje tih nekretnina?

Sad neke nekretnine imaju vlasnike iz inozemstva, da država želi to na neki način smanjiti, može povećati porez na kuće za odmor, ali onda bi Hrvati kmečali kako im se nameće porez na "djedovine" i na "vikendice"...

Kakve ima veze je li vlasnik neke preko zime prazne nekretnine na otoku iz Zagreba ili iz Osla?


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 4730 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 190  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO