HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 lip 2026, 21:04.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 5397 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208 ... 216  Sljedeća

Koja opcija
0 38%  38%  [ 26 ]
1 12%  12%  [ 8 ]
2 6%  6%  [ 4 ]
3 3%  3%  [ 2 ]
4 6%  6%  [ 4 ]
5 9%  9%  [ 6 ]
6 4%  4%  [ 3 ]
7 6%  6%  [ 4 ]
8 6%  6%  [ 4 ]
9 3%  3%  [ 2 ]
10 7%  7%  [ 5 ]
Ukupno glasova : 68
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 14 lip 2025, 13:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 tra 2017, 21:00
Postovi: 3547
Citat:
Najizglednija nada za opstanak Hrvata jeste nuklerani rat


Ako nam je to nada, onda nade nema. Ako je cijena da opstanemo kao narod život u post-nuklearnoj apokalipsi, onda hvala lijepa, biram ovo bez ikakvog razmišljanja.

_________________
5. avgust 1995. - Dan ujedinjenja Srbijanaca i Srba iz regiona.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 14 lip 2025, 13:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 tra 2017, 21:00
Postovi: 3547
Tako vam je to, kako u životu imate pobjednike i luzere, tako imate pobjednike i luzere među narodima i državama u povijesti, Hrvati su definitivno luzeri. Usporedite samo Židove i Hrvate. Jedni su od ničega napravili sve, a drugi će od svega što su imali napraviti ništa. Zašto uopće pokušat spasit takav narod i zašto ga žaliti? Narod koji je fol 1000 godina čekao svoju državu i kad ju je dobio, samouništio se u 50 godina do mjere da će nestati. To znači da je nešto u tom narodu i naciji jako defektno. Sve ovo što se događa sa Hrvatima govori o tome da nisu dovoljno nacionalno osviješteni da bi u ovim okolnostima opstali. Postoje narodi koji jesu i koji će opstati, mi to nismo i tu priča staje. Deklarativno su skoro svi veliki Hrvati, ali problem je u tome što nam opstanak neće osigurati ni mahanje hrvatskom zastavom, ni pjevanje pjesama, ni recitiranje himne, a tu što se Hrvata i hrvatskog nacionalizma tiče priča počinje i staje.

_________________
5. avgust 1995. - Dan ujedinjenja Srbijanaca i Srba iz regiona.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 14 lip 2025, 14:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 19101
To je to. Kratko i jasno. Jedino što nas može spasit je neprimanje migranata i nada da će neke buduće generacije moć nešto promijenit što mi nismo u stanju. No budući da Hrvati(većina) žele migrante osudili smo i potomke na nestanak i to nestanak u mukama.

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503
2025/2026 - 14,366


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 14 lip 2025, 15:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 stu 2024, 22:06
Postovi: 4711
Lokacija: Dridska Župa
Ne znam čemu tolika crnina, je li stanje bajno nije, ali ima i dobrih pokazatelja, ljudi se vracaju, natalitet se u nekim djelovima počinje dizat...

_________________
Hrvatski Džihad je dielo visokog intelektulnog i moralnog dosega


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 14 lip 2025, 23:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 sij 2013, 22:28
Postovi: 2613
Mnogim narodima prijeti propast, pogotovo malim. Nemaš demografiju, mali i slab si i na to otvoriš granice.
Veliki narodi Europe su takodjer u nezavidnoj situaciji mali su gotovo u bezizlaznoj.
Što je najgore sva ta miješanja, pogotovo nespojivih kultura imaju ogroman potencijal za probleme kao što vidimo po državama gdje imigranti čine dobar dio stanovništva. Uglavnom cijela Europa svojim potomcima pravi pravu medvjeđu uslugu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 15 lip 2025, 14:20 
Online

Pridružen/a: 14 lis 2024, 22:36
Postovi: 31
Primarijus je napisao/la:
Tako vam je to, kako u životu imate pobjednike i luzere, tako imate pobjednike i luzere među narodima i državama u povijesti, Hrvati su definitivno luzeri. Usporedite samo Židove i Hrvate. Jedni su od ničega napravili sve, a drugi će od svega što su imali napraviti ništa. Zašto uopće pokušat spasit takav narod i zašto ga žaliti? Narod koji je fol 1000 godina čekao svoju državu i kad ju je dobio, samouništio se u 50 godina do mjere da će nestati. To znači da je nešto u tom narodu i naciji jako defektno. Sve ovo što se događa sa Hrvatima govori o tome da nisu dovoljno nacionalno osviješteni da bi u ovim okolnostima opstali. Postoje narodi koji jesu i koji će opstati, mi to nismo i tu priča staje. Deklarativno su skoro svi veliki Hrvati, ali problem je u tome što nam opstanak neće osigurati ni mahanje hrvatskom zastavom, ni pjevanje pjesama, ni recitiranje himne, a tu što se Hrvata i hrvatskog nacionalizma tiče priča počinje i staje.


Hrvati nisu 1000 godina cekali drzavu, nego je Hrvatsko Kraljestvo postojalo svih tih 1000 godina sve do 1918te.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 19 lip 2025, 13:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 20874

_________________
🇭🇷🇧🇦


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 23 lip 2025, 14:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 29405
Lokacija: Heartbreak Hotel
U mene susjed jedan...Stjepan-Pepo... Dobio otkaz.
Inače lik u mirovini, izbjeglica iz Bosne. Radio na plantažama dolje Opuzen, folovi... tanka mirovina pa se mora pod stare dane... jbg...

Prije neki dan došli šefovi da "sastavljaju spiskove" koga će otpustiti jer uskoro dolaze imigranti raditi. " Čim im srede papire".

Prvo otpustitli Srbe, tamo od Nevesinja i okolice. Pa onda đuturume kao što je Pepo. Jbg Pepo star si, ne možeš više raditi.
Al eto, bar su išli po redu. Prvo Srbe. :D

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 23 lip 2025, 14:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 10:30
Postovi: 8401
Bobovac je napisao/la:
U mene susjed jedan...Stjepan-Pepo... Dobio otkaz.
Inače lik u mirovini, izbjeglica iz Bosne. Radio na plantažama dolje Opuzen, folovi... tanka mirovina pa se mora pod stare dane... jbg...

Prije neki dan došli šefovi da "sastavljaju spiskove" koga će otpustiti jer uskoro dolaze imigranti raditi. " Čim im srede papire".

Prvo otpustitli Srbe, tamo od Nevesinja i okolice. Pa onda đuturume kao što je Pepo. Jbg Pepo star si, ne možeš više raditi.
Al eto, bar su išli po redu. Prvo Srbe. :D


To je zalosno

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 23 lip 2025, 14:26 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2023, 17:49
Postovi: 486
Bobovac je napisao/la:
U mene susjed jedan...Stjepan-Pepo... Dobio otkaz.
Inače lik u mirovini, izbjeglica iz Bosne. Radio na plantažama dolje Opuzen, folovi... tanka mirovina pa se mora pod stare dane... jbg...

Prije neki dan došli šefovi da "sastavljaju spiskove" koga će otpustiti jer uskoro dolaze imigranti raditi. " Čim im srede papire".

Prvo otpustitli Srbe, tamo od Nevesinja i okolice. Pa onda đuturume kao što je Pepo. Jbg Pepo star si, ne možeš više raditi.
Al eto, bar su išli po redu. Prvo Srbe. :D


Jel Pepo radio u Agroneretvi? Ako je, spasio se sto je dobio otkaz. Cuo sam da je Nepalcima satnica oko 4e.

Inace Nevesinjci I dalje dolaze samo nisu u njega.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 23 lip 2025, 14:27 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 47230
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Znači umirovljenike Hrvate koji krpaju mirovinu se mijenja Nepalcima.
Danas stariji Hrvati, sutra mlađi, jer Nepalci su ipak jeftiniji.
Onda takvi sutra dođu u Plodove zemlje kukati kako nema radne snage pa moraju naručivati Nepalce.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 23 lip 2025, 14:30 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2023, 17:49
Postovi: 486
daramo je napisao/la:
Znači umirovljenike Hrvate koji krpaju mirovinu se mijenja Nepalcima.
Danas stariji Hrvati, sutra mlađi, jer Nepalci su ipak jeftiniji.
Onda takvi sutra dođu u Plodove zemlje kukati kako nema radne snage pa moraju naručivati Nepalce.


Ne mjenjaju svi radnike sa Nepalcima!!! Samo velike gazde. Kod malih i srednjih proizvodaca je i dalje domaca radna snaga, dosta iz Hercegovine.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 23 lip 2025, 14:37 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 47230
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Tako to krene, kad srednji i veliki krenu onda idu i mali.
Njima je ipak teže uvesti Nepalce, ali tu onda uskaču agencije.
Baš gledao reportažu iz okolice Zagreba, mali opg, u staklenicima sve rade Nepalci.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 23 lip 2025, 14:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 19101
Dolazit će ih još svake godine, sve više i više će ih bit, ovi što su tu godinu, dvije će dovodit žene i djecu. Zbog rušenja cijeni rada će Hrvati i dalje iseljavat. Hrvatski narod je pred nestankom no 70% hrvatskog naroda to očito ne smeta. Tako da ni mene ne zanima više to. Što da gubim živce u borbi s vjetrenjačama? Žao mi moje djece jedino jer će za 20, 30 godina živit u totalno nesigurnom kaotičnom društvu ali pokušat ću im sredit azil u Rusiji.

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503
2025/2026 - 14,366


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 23 lip 2025, 14:45 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2023, 17:49
Postovi: 486
Ma nece ja sam od tamo dobro znam vecinu poljoprovrednika. Vecinom stranci rade na kalibratorima u opkupnim centrima i na zemlji kod nekoliko vecih poljoprivrednika. Dosta je u nas srednjoskolaca i studenata na dnevnicama. I policajaca takoder. Najvise ljeti kad su lubenice.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 05 srp 2025, 18:37 
Online

Pridružen/a: 04 svi 2022, 15:07
Postovi: 2821
Primarijus je napisao/la:
Ovaj jurić je "katastrofičar" kao i šterc. Govori sve ono što svaka budala zna, migracije ne valjaju prijeti nam ovo, prijeti nam ono, nestat ćemo, neće se za 100 godina pričat hrvatski bla bla truć truć, a ne nudi nikakvo realno rješenje da popravimo demografiju niti da se mladi Hrvati prihvate poslova za niže obrazovane koje rade migranti. Samo kuknjava i katastrofičarsko naricanje.


Rješenje? Za početak na političko smetlište poslati HDZ i ostale liberalne ljevičare, jer su prihvatili IK, "Marakeš" i ne brane hrvatsku granicu. Također, ne žele zabraniti pobačaj (uz iznimke) i podržavaju razne udruge koje nisu za život. Npr. udrugu YIHR koja je gadila Božićnu jelku na trgu antihrvatskim "nakitom", HDZ vlada financira po dva osnova, od kojih je jadan iz nekakvog fonda za - demografiju. Kakve crne veze ima YIHR sa demografijom (?), to samo zna HDZ.

Za mladu obitelj stan na kredit, s tim da sa svakim rođenim djetetom visina rate pada, a sa četvrtim ili petim djetetom - kredit se smatra otplaćenim.
Ne financiranje visokog školovanja onih koji nisu spremni potpisati kako svoj radni vijek neće provesti u Hrvatskoj.
Reindustrijalizacija zemlje. Gospodarski nacionalizam.
....

Ako se iz državnog budžeta izbace gluposti - novac nije problem.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 05 srp 2025, 18:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 19101
Dijelit kuće mladim obiteljima s djecom i jednostavno proglasit majku troje djece poslom za koji dobiva od države 2000 eura mjesečno uz mirovinsko i zdravstveno. To bi podgilo fertilitet naveliko.
Što se tiče abortusa, Hrvatska je na samom dnu svijeta. Tu smo zaista dobri.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_c ... rtion_rate

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503
2025/2026 - 14,366


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 05 srp 2025, 18:58 
Online

Pridružen/a: 04 svi 2022, 15:07
Postovi: 2821
Rika sv Vida je napisao/la:
Dijelit kuće mladim obiteljima s djecom i jednostavno proglasit majku troje djece poslom za koji dobiva od države 2000 eura mjesečno uz mirovinsko i zdravstveno. To bi podgilo fertilitet naveliko.
Što se tiče abortusa, Hrvatska je na samom dnu svijeta. Tu smo zaista dobri.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_c ... rtion_rate


Ovo prvo, nije loša ideja.

A pobačaj?! Pa ~ 7800 djece godišnje, ne bi to nazvao dobrim. Kada je i Irskoj legaliziran pobačaj (zbog toga se putovalo u strane zemlje), broj pobačaja je zbog komocije porastao za 30%. Kada bi kod nas zabrane (uz iznimke) broj pobačaja pao za 20% - spasili bi djece za ~ 70 razreda prvoškolaca.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 05 srp 2025, 19:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 stu 2024, 22:06
Postovi: 4711
Lokacija: Dridska Župa
goran2hr je napisao/la:
Rika sv Vida je napisao/la:
Dijelit kuće mladim obiteljima s djecom i jednostavno proglasit majku troje djece poslom za koji dobiva od države 2000 eura mjesečno uz mirovinsko i zdravstveno. To bi podgilo fertilitet naveliko.
Što se tiče abortusa, Hrvatska je na samom dnu svijeta. Tu smo zaista dobri.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_c ... rtion_rate


Ovo prvo, nije loša ideja.

A pobačaj?! Pa ~ 7800 djece godišnje, ne bi to nazvao dobrim. Kada je i Irskoj legaliziran pobačaj (zbog toga se putovalo u strane zemlje), broj pobačaja je zbog komocije porastao za 30%. Kada bi kod nas zabrane (uz iznimke) broj pobačaja pao za 20% - spasili bi djece za ~ 70 razreda prvoškolaca.



2.5 iljade, a šta bi bilo kad bi bilo...

_________________
Hrvatski Džihad je dielo visokog intelektulnog i moralnog dosega


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 05 srp 2025, 19:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 19101
Ovdje piše 2594. Naravno i 1 je previše ali imamo ih 2,7 na 1000 žena i po tome smo 150.a od 153 zemlji svijeta

slika

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503
2025/2026 - 14,366


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 05 srp 2025, 19:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 19101
Jedan Meksiko ima preko milijun abortusa godišnje. Francuska i Engleska po 250,000. SAD milijun. Bangladeš milijun i pol.

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503
2025/2026 - 14,366


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 05 srp 2025, 19:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 stu 2024, 22:06
Postovi: 4711
Lokacija: Dridska Župa
Rika sv Vida je napisao/la:
Ovdje piše 2594. Naravno i 1 je previše ali imamo ih 2,7 na 1000 žena i po tome smo 150.a od 153 zemlji svijeta

slika



Mislim da se broj u zadnjih 30ak godina doslovno sreza za 90% i više

_________________
Hrvatski Džihad je dielo visokog intelektulnog i moralnog dosega


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 06 srp 2025, 12:09 
Online

Pridružen/a: 04 svi 2022, 15:07
Postovi: 2821
goran2hr je napisao/la:
Primarijus je napisao/la:
Ovaj jurić je "katastrofičar" kao i šterc. Govori sve ono što svaka budala zna, migracije ne valjaju prijeti nam ovo, prijeti nam ono, nestat ćemo, neće se za 100 godina pričat hrvatski bla bla truć truć, a ne nudi nikakvo realno rješenje da popravimo demografiju niti da se mladi Hrvati prihvate poslova za niže obrazovane koje rade migranti. Samo kuknjava i katastrofičarsko naricanje.


Rješenje? Za početak na političko smetlište poslati HDZ i ostale liberalne ljevičare, jer su prihvatili IK, "Marakeš" i ne brane hrvatsku granicu. Također, ne žele zabraniti pobačaj (uz iznimke) i podržavaju razne udruge koje nisu za život. Npr. udrugu YIHR koja je gadila Božićnu jelku na trgu antihrvatskim "nakitom", HDZ vlada financira po dva osnova, od kojih je jadan iz nekakvog fonda za - demografiju. Kakve crne veze ima YIHR sa demografijom (?), to samo zna HDZ.

Za mladu obitelj stan na kredit, s tim da sa svakim rođenim djetetom visina rate pada, a sa četvrtim ili petim djetetom - kredit se smatra otplaćenim.
Ne financiranje visokog školovanja onih koji nisu spremni potpisati kako svoj radni vijek neće provesti u Hrvatskoj.
Reindustrijalizacija zemlje. Gospodarski nacionalizam.
....

Ako se iz državnog budžeta izbace gluposti - novac nije problem.


Jučer sam spomenuo udrugu YIHR koju HDZ plaća (između ostalog) i za "demografiju".
Kad ono, evo njih opet - https://www.vecernji.hr/vijesti/otkrili ... tu-1874657 Promiču oni HDZ - "demografiju".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 06 srp 2025, 12:16 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 47230
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Najveći koncept tih je živjeti na račun države koju mrze.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 12 srp 2025, 20:22 
Offline

Pridružen/a: 21 lip 2023, 13:22
Postovi: 6574
https://bljesak.info/gospodarstvo/posao ... koj/524659

Citat:
Od početka godine do kraja lipnja u Hrvatskoj je izdano 99.118 dozvola za boravak i rad državljanima trećih zemalja – pokazuju najnoviji podaci Ministarstva unutarnjih poslova.


Citat:
Od ukupno 99.118 stranih radnika, njih čak 90 posto dolazi iz deset zemalja, od kojih su šest izvan Europe:

Nepal – 19.207
Bosna i Hercegovina – 18.117
Srbija – 15.214
Filipini – 9.286
Indija – 9.060
Sjeverna Makedonija – 7.640
Kosovo – 3.314
Egipat – 3.112
Uzbekistan – 2.898
Bangladeš – 1.865


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 5397 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208 ... 216  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO