|
|
Stranica: 205/216.
|
[ 5397 post(ov)a ] |
|
| Autor/ica |
Poruka |
|
Primarijus
|
Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku Postano: 14 lip 2025, 13:43 |
|
Pridružen/a: 09 tra 2017, 21:00 Postovi: 3547
|
Citat: Najizglednija nada za opstanak Hrvata jeste nuklerani rat Ako nam je to nada, onda nade nema. Ako je cijena da opstanemo kao narod život u post-nuklearnoj apokalipsi, onda hvala lijepa, biram ovo bez ikakvog razmišljanja.
_________________ 5. avgust 1995. - Dan ujedinjenja Srbijanaca i Srba iz regiona.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Primarijus
|
Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku Postano: 14 lip 2025, 13:51 |
|
Pridružen/a: 09 tra 2017, 21:00 Postovi: 3547
|
|
Tako vam je to, kako u životu imate pobjednike i luzere, tako imate pobjednike i luzere među narodima i državama u povijesti, Hrvati su definitivno luzeri. Usporedite samo Židove i Hrvate. Jedni su od ničega napravili sve, a drugi će od svega što su imali napraviti ništa. Zašto uopće pokušat spasit takav narod i zašto ga žaliti? Narod koji je fol 1000 godina čekao svoju državu i kad ju je dobio, samouništio se u 50 godina do mjere da će nestati. To znači da je nešto u tom narodu i naciji jako defektno. Sve ovo što se događa sa Hrvatima govori o tome da nisu dovoljno nacionalno osviješteni da bi u ovim okolnostima opstali. Postoje narodi koji jesu i koji će opstati, mi to nismo i tu priča staje. Deklarativno su skoro svi veliki Hrvati, ali problem je u tome što nam opstanak neće osigurati ni mahanje hrvatskom zastavom, ni pjevanje pjesama, ni recitiranje himne, a tu što se Hrvata i hrvatskog nacionalizma tiče priča počinje i staje.
_________________ 5. avgust 1995. - Dan ujedinjenja Srbijanaca i Srba iz regiona.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Rika sv Vida
|
Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku Postano: 14 lip 2025, 14:51 |
|
Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37 Postovi: 19101
|
|
To je to. Kratko i jasno. Jedino što nas može spasit je neprimanje migranata i nada da će neke buduće generacije moć nešto promijenit što mi nismo u stanju. No budući da Hrvati(većina) žele migrante osudili smo i potomke na nestanak i to nestanak u mukama.
_________________ Broj učenika u osnovnim školama u USK 2013/2014 - 25,758 2023/2024 - 15,503 2025/2026 - 14,366
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Li Zongren
|
Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku Postano: 14 lip 2025, 15:18 |
|
Pridružen/a: 20 stu 2024, 22:06 Postovi: 4711 Lokacija: Dridska Župa
|
|
Ne znam čemu tolika crnina, je li stanje bajno nije, ali ima i dobrih pokazatelja, ljudi se vracaju, natalitet se u nekim djelovima počinje dizat...
_________________ Hrvatski Džihad je dielo visokog intelektulnog i moralnog dosega
|
|
| Vrh |
|
 |
|
oak
|
Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku Postano: 14 lip 2025, 23:48 |
|
Pridružen/a: 17 sij 2013, 22:28 Postovi: 2613
|
|
Mnogim narodima prijeti propast, pogotovo malim. Nemaš demografiju, mali i slab si i na to otvoriš granice. Veliki narodi Europe su takodjer u nezavidnoj situaciji mali su gotovo u bezizlaznoj. Što je najgore sva ta miješanja, pogotovo nespojivih kultura imaju ogroman potencijal za probleme kao što vidimo po državama gdje imigranti čine dobar dio stanovništva. Uglavnom cijela Europa svojim potomcima pravi pravu medvjeđu uslugu.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
shteva
|
Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku Postano: 15 lip 2025, 14:20 |
|
Pridružen/a: 14 lis 2024, 22:36 Postovi: 31
|
Primarijus je napisao/la: Tako vam je to, kako u životu imate pobjednike i luzere, tako imate pobjednike i luzere među narodima i državama u povijesti, Hrvati su definitivno luzeri. Usporedite samo Židove i Hrvate. Jedni su od ničega napravili sve, a drugi će od svega što su imali napraviti ništa. Zašto uopće pokušat spasit takav narod i zašto ga žaliti? Narod koji je fol 1000 godina čekao svoju državu i kad ju je dobio, samouništio se u 50 godina do mjere da će nestati. To znači da je nešto u tom narodu i naciji jako defektno. Sve ovo što se događa sa Hrvatima govori o tome da nisu dovoljno nacionalno osviješteni da bi u ovim okolnostima opstali. Postoje narodi koji jesu i koji će opstati, mi to nismo i tu priča staje. Deklarativno su skoro svi veliki Hrvati, ali problem je u tome što nam opstanak neće osigurati ni mahanje hrvatskom zastavom, ni pjevanje pjesama, ni recitiranje himne, a tu što se Hrvata i hrvatskog nacionalizma tiče priča počinje i staje. Hrvati nisu 1000 godina cekali drzavu, nego je Hrvatsko Kraljestvo postojalo svih tih 1000 godina sve do 1918te.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
MiB
|
Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku Postano: 19 lip 2025, 13:56 |
|
Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26 Postovi: 20874
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Bobovac
|
Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku Postano: 23 lip 2025, 14:10 |
|
Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09 Postovi: 29405 Lokacija: Heartbreak Hotel
|
U mene susjed jedan...Stjepan-Pepo... Dobio otkaz. Inače lik u mirovini, izbjeglica iz Bosne. Radio na plantažama dolje Opuzen, folovi... tanka mirovina pa se mora pod stare dane... jbg... Prije neki dan došli šefovi da "sastavljaju spiskove" koga će otpustiti jer uskoro dolaze imigranti raditi. " Čim im srede papire". Prvo otpustitli Srbe, tamo od Nevesinja i okolice. Pa onda đuturume kao što je Pepo. Jbg Pepo star si, ne možeš više raditi. Al eto, bar su išli po redu. Prvo Srbe. 
_________________ "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
krstjanin
|
Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku Postano: 23 lip 2025, 14:15 |
|
Pridružen/a: 02 tra 2012, 10:30 Postovi: 8401
|
Bobovac je napisao/la: U mene susjed jedan...Stjepan-Pepo... Dobio otkaz. Inače lik u mirovini, izbjeglica iz Bosne. Radio na plantažama dolje Opuzen, folovi... tanka mirovina pa se mora pod stare dane... jbg... Prije neki dan došli šefovi da "sastavljaju spiskove" koga će otpustiti jer uskoro dolaze imigranti raditi. " Čim im srede papire". Prvo otpustitli Srbe, tamo od Nevesinja i okolice. Pa onda đuturume kao što je Pepo. Jbg Pepo star si, ne možeš više raditi. Al eto, bar su išli po redu. Prvo Srbe.  To je zalosno
_________________ “Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Ante1950
|
Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku Postano: 23 lip 2025, 14:26 |
|
Pridružen/a: 20 pro 2023, 17:49 Postovi: 486
|
Bobovac je napisao/la: U mene susjed jedan...Stjepan-Pepo... Dobio otkaz. Inače lik u mirovini, izbjeglica iz Bosne. Radio na plantažama dolje Opuzen, folovi... tanka mirovina pa se mora pod stare dane... jbg... Prije neki dan došli šefovi da "sastavljaju spiskove" koga će otpustiti jer uskoro dolaze imigranti raditi. " Čim im srede papire". Prvo otpustitli Srbe, tamo od Nevesinja i okolice. Pa onda đuturume kao što je Pepo. Jbg Pepo star si, ne možeš više raditi. Al eto, bar su išli po redu. Prvo Srbe.  Jel Pepo radio u Agroneretvi? Ako je, spasio se sto je dobio otkaz. Cuo sam da je Nepalcima satnica oko 4e. Inace Nevesinjci I dalje dolaze samo nisu u njega.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
daramo
|
Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku Postano: 23 lip 2025, 14:27 |
|
Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47 Postovi: 47230 Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
|
|
Znači umirovljenike Hrvate koji krpaju mirovinu se mijenja Nepalcima. Danas stariji Hrvati, sutra mlađi, jer Nepalci su ipak jeftiniji. Onda takvi sutra dođu u Plodove zemlje kukati kako nema radne snage pa moraju naručivati Nepalce.
_________________ mostarski europski
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Ante1950
|
Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku Postano: 23 lip 2025, 14:30 |
|
Pridružen/a: 20 pro 2023, 17:49 Postovi: 486
|
daramo je napisao/la: Znači umirovljenike Hrvate koji krpaju mirovinu se mijenja Nepalcima. Danas stariji Hrvati, sutra mlađi, jer Nepalci su ipak jeftiniji. Onda takvi sutra dođu u Plodove zemlje kukati kako nema radne snage pa moraju naručivati Nepalce. Ne mjenjaju svi radnike sa Nepalcima!!! Samo velike gazde. Kod malih i srednjih proizvodaca je i dalje domaca radna snaga, dosta iz Hercegovine.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
daramo
|
Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku Postano: 23 lip 2025, 14:37 |
|
Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47 Postovi: 47230 Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
|
|
Tako to krene, kad srednji i veliki krenu onda idu i mali. Njima je ipak teže uvesti Nepalce, ali tu onda uskaču agencije. Baš gledao reportažu iz okolice Zagreba, mali opg, u staklenicima sve rade Nepalci.
_________________ mostarski europski
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Rika sv Vida
|
Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku Postano: 23 lip 2025, 14:42 |
|
Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37 Postovi: 19101
|
|
Dolazit će ih još svake godine, sve više i više će ih bit, ovi što su tu godinu, dvije će dovodit žene i djecu. Zbog rušenja cijeni rada će Hrvati i dalje iseljavat. Hrvatski narod je pred nestankom no 70% hrvatskog naroda to očito ne smeta. Tako da ni mene ne zanima više to. Što da gubim živce u borbi s vjetrenjačama? Žao mi moje djece jedino jer će za 20, 30 godina živit u totalno nesigurnom kaotičnom društvu ali pokušat ću im sredit azil u Rusiji.
_________________ Broj učenika u osnovnim školama u USK 2013/2014 - 25,758 2023/2024 - 15,503 2025/2026 - 14,366
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Ante1950
|
Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku Postano: 23 lip 2025, 14:45 |
|
Pridružen/a: 20 pro 2023, 17:49 Postovi: 486
|
|
Ma nece ja sam od tamo dobro znam vecinu poljoprovrednika. Vecinom stranci rade na kalibratorima u opkupnim centrima i na zemlji kod nekoliko vecih poljoprivrednika. Dosta je u nas srednjoskolaca i studenata na dnevnicama. I policajaca takoder. Najvise ljeti kad su lubenice.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
goran2hr
|
Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku Postano: 05 srp 2025, 18:37 |
|
Pridružen/a: 04 svi 2022, 15:07 Postovi: 2821
|
Primarijus je napisao/la: Ovaj jurić je "katastrofičar" kao i šterc. Govori sve ono što svaka budala zna, migracije ne valjaju prijeti nam ovo, prijeti nam ono, nestat ćemo, neće se za 100 godina pričat hrvatski bla bla truć truć, a ne nudi nikakvo realno rješenje da popravimo demografiju niti da se mladi Hrvati prihvate poslova za niže obrazovane koje rade migranti. Samo kuknjava i katastrofičarsko naricanje. Rješenje? Za početak na političko smetlište poslati HDZ i ostale liberalne ljevičare, jer su prihvatili IK, "Marakeš" i ne brane hrvatsku granicu. Također, ne žele zabraniti pobačaj (uz iznimke) i podržavaju razne udruge koje nisu za život. Npr. udrugu YIHR koja je gadila Božićnu jelku na trgu antihrvatskim "nakitom", HDZ vlada financira po dva osnova, od kojih je jadan iz nekakvog fonda za - demografiju. Kakve crne veze ima YIHR sa demografijom (?), to samo zna HDZ. Za mladu obitelj stan na kredit, s tim da sa svakim rođenim djetetom visina rate pada, a sa četvrtim ili petim djetetom - kredit se smatra otplaćenim. Ne financiranje visokog školovanja onih koji nisu spremni potpisati kako svoj radni vijek neće provesti u Hrvatskoj. Reindustrijalizacija zemlje. Gospodarski nacionalizam. .... Ako se iz državnog budžeta izbace gluposti - novac nije problem.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Rika sv Vida
|
Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku Postano: 05 srp 2025, 18:43 |
|
Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37 Postovi: 19101
|
Dijelit kuće mladim obiteljima s djecom i jednostavno proglasit majku troje djece poslom za koji dobiva od države 2000 eura mjesečno uz mirovinsko i zdravstveno. To bi podgilo fertilitet naveliko. Što se tiče abortusa, Hrvatska je na samom dnu svijeta. Tu smo zaista dobri. https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_c ... rtion_rate
_________________ Broj učenika u osnovnim školama u USK 2013/2014 - 25,758 2023/2024 - 15,503 2025/2026 - 14,366
|
|
| Vrh |
|
 |
|
goran2hr
|
Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku Postano: 05 srp 2025, 18:58 |
|
Pridružen/a: 04 svi 2022, 15:07 Postovi: 2821
|
Rika sv Vida je napisao/la: Dijelit kuće mladim obiteljima s djecom i jednostavno proglasit majku troje djece poslom za koji dobiva od države 2000 eura mjesečno uz mirovinsko i zdravstveno. To bi podgilo fertilitet naveliko. Što se tiče abortusa, Hrvatska je na samom dnu svijeta. Tu smo zaista dobri.https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_c ... rtion_rateOvo prvo, nije loša ideja. A pobačaj?! Pa ~ 7800 djece godišnje, ne bi to nazvao dobrim. Kada je i Irskoj legaliziran pobačaj (zbog toga se putovalo u strane zemlje), broj pobačaja je zbog komocije porastao za 30%. Kada bi kod nas zabrane (uz iznimke) broj pobačaja pao za 20% - spasili bi djece za ~ 70 razreda prvoškolaca.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Li Zongren
|
Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku Postano: 05 srp 2025, 19:07 |
|
Pridružen/a: 20 stu 2024, 22:06 Postovi: 4711 Lokacija: Dridska Župa
|
goran2hr je napisao/la: Rika sv Vida je napisao/la: Dijelit kuće mladim obiteljima s djecom i jednostavno proglasit majku troje djece poslom za koji dobiva od države 2000 eura mjesečno uz mirovinsko i zdravstveno. To bi podgilo fertilitet naveliko. Što se tiče abortusa, Hrvatska je na samom dnu svijeta. Tu smo zaista dobri.https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_c ... rtion_rateOvo prvo, nije loša ideja. A pobačaj?! Pa ~ 7800 djece godišnje, ne bi to nazvao dobrim. Kada je i Irskoj legaliziran pobačaj (zbog toga se putovalo u strane zemlje), broj pobačaja je zbog komocije porastao za 30%. Kada bi kod nas zabrane (uz iznimke) broj pobačaja pao za 20% - spasili bi djece za ~ 70 razreda prvoškolaca. 2.5 iljade, a šta bi bilo kad bi bilo...
_________________ Hrvatski Džihad je dielo visokog intelektulnog i moralnog dosega
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Rika sv Vida
|
Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku Postano: 05 srp 2025, 19:08 |
|
Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37 Postovi: 19101
|
Ovdje piše 2594. Naravno i 1 je previše ali imamo ih 2,7 na 1000 žena i po tome smo 150.a od 153 zemlji svijeta 
_________________ Broj učenika u osnovnim školama u USK 2013/2014 - 25,758 2023/2024 - 15,503 2025/2026 - 14,366
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Rika sv Vida
|
Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku Postano: 05 srp 2025, 19:11 |
|
Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37 Postovi: 19101
|
|
Jedan Meksiko ima preko milijun abortusa godišnje. Francuska i Engleska po 250,000. SAD milijun. Bangladeš milijun i pol.
_________________ Broj učenika u osnovnim školama u USK 2013/2014 - 25,758 2023/2024 - 15,503 2025/2026 - 14,366
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Li Zongren
|
Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku Postano: 05 srp 2025, 19:11 |
|
Pridružen/a: 20 stu 2024, 22:06 Postovi: 4711 Lokacija: Dridska Župa
|
Rika sv Vida je napisao/la: Ovdje piše 2594. Naravno i 1 je previše ali imamo ih 2,7 na 1000 žena i po tome smo 150.a od 153 zemlji svijeta  Mislim da se broj u zadnjih 30ak godina doslovno sreza za 90% i više
_________________ Hrvatski Džihad je dielo visokog intelektulnog i moralnog dosega
|
|
| Vrh |
|
 |
|
goran2hr
|
Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku Postano: 06 srp 2025, 12:09 |
|
Pridružen/a: 04 svi 2022, 15:07 Postovi: 2821
|
goran2hr je napisao/la: Primarijus je napisao/la: Ovaj jurić je "katastrofičar" kao i šterc. Govori sve ono što svaka budala zna, migracije ne valjaju prijeti nam ovo, prijeti nam ono, nestat ćemo, neće se za 100 godina pričat hrvatski bla bla truć truć, a ne nudi nikakvo realno rješenje da popravimo demografiju niti da se mladi Hrvati prihvate poslova za niže obrazovane koje rade migranti. Samo kuknjava i katastrofičarsko naricanje. Rješenje? Za početak na političko smetlište poslati HDZ i ostale liberalne ljevičare, jer su prihvatili IK, "Marakeš" i ne brane hrvatsku granicu. Također, ne žele zabraniti pobačaj (uz iznimke) i podržavaju razne udruge koje nisu za život. Npr. udrugu YIHR koja je gadila Božićnu jelku na trgu antihrvatskim "nakitom", HDZ vlada financira po dva osnova, od kojih je jadan iz nekakvog fonda za - demografiju. Kakve crne veze ima YIHR sa demografijom (?), to samo zna HDZ.Za mladu obitelj stan na kredit, s tim da sa svakim rođenim djetetom visina rate pada, a sa četvrtim ili petim djetetom - kredit se smatra otplaćenim. Ne financiranje visokog školovanja onih koji nisu spremni potpisati kako svoj radni vijek neće provesti u Hrvatskoj. Reindustrijalizacija zemlje. Gospodarski nacionalizam. .... Ako se iz državnog budžeta izbace gluposti - novac nije problem. Jučer sam spomenuo udrugu YIHR koju HDZ plaća (između ostalog) i za "demografiju". Kad ono, evo njih opet - https://www.vecernji.hr/vijesti/otkrili ... tu-1874657 Promiču oni HDZ - "demografiju".
|
|
| Vrh |
|
 |
|
daramo
|
Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku Postano: 06 srp 2025, 12:16 |
|
Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47 Postovi: 47230 Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
|
|
Najveći koncept tih je živjeti na račun države koju mrze.
_________________ mostarski europski
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Noname01
|
Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku Postano: 12 srp 2025, 20:22 |
|
Pridružen/a: 21 lip 2023, 13:22 Postovi: 6574
|
https://bljesak.info/gospodarstvo/posao ... koj/524659Citat: Od početka godine do kraja lipnja u Hrvatskoj je izdano 99.118 dozvola za boravak i rad državljanima trećih zemalja – pokazuju najnoviji podaci Ministarstva unutarnjih poslova. Citat: Od ukupno 99.118 stranih radnika, njih čak 90 posto dolazi iz deset zemalja, od kojih su šest izvan Europe:
Nepal – 19.207 Bosna i Hercegovina – 18.117 Srbija – 15.214 Filipini – 9.286 Indija – 9.060 Sjeverna Makedonija – 7.640 Kosovo – 3.314 Egipat – 3.112 Uzbekistan – 2.898 Bangladeš – 1.865
|
|
| Vrh |
|
 |
Online |
Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju. |
|
Ne možeš započinjati nove teme. Ne možeš odgovarati na postove. Ne možeš uređivati svoje postove. Ne možeš izbrisati svoje postove. Ne možeš postati privitke.
|
|
|