HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 27 srp 2024, 22:30.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 158 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: HVO Brigada Kralj Tvrtko
PostPostano: 19 vel 2012, 15:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 sij 2012, 14:24
Postovi: 95
Najveca nesreca nas Hrvata je bila sto smo imali takve Hrvate kao Zrinski.Na pocetku rata bili zajedno sa armijom, i bili protiv Ustasa,kako oni kazu.Na pocetku rata je bila rezervna policija i razne bande pod kontrolom ,Alije i SDA.Stari grad je drzao Sakib Puska,dio pod Trebevicu Caco,Kosevsko brdo CELO, Marijin dvor neki drugi Celo2,od televizije je vladao Juka,i postojale su zelene beretke Svrakica.U mom naselju kada su muslimani izvukli svoje zastave,poceli pjevati,Alah uekber ja sam vidio da ne pripadam tamo,a to sto pojedine budale nisu znale tko su,pa ih muslimani ,iskoristili kada su im trebali pa ih poslije odbacili,to je njihova stvar.Sa takvim HRVATIMA NEBI NI CEKAO TRAMVAJ.Dobar naziv za njih,Muslimani.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Brigada Kralj Tvrtko
PostPostano: 04 ožu 2012, 11:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 09:25
Postovi: 44023
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
slika

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Brigada Kralj Tvrtko
PostPostano: 18 ožu 2012, 16:02 
Offline

Pridružen/a: 19 sij 2012, 21:28
Postovi: 99
imam knjigu od marija pejića "HVO Sarajevo". mogao bih je snimit i ovdje postavit u pdf. ali prije nego se namučim, da pitam, jel te knjige već ima negdje online za čitat besplatno? ima li hercegbosna.org u arhivu? ja je nisam našao u intenetu. ima skoro 500 stranica, gomila materijala.
slika

_________________
Bošnjaci u gradu na Neretvi, zbog, kako je rečeno, uvođenja principa “jedan čovjek - jedan glas” diskriminirani.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Brigada Kralj Tvrtko
PostPostano: 18 ožu 2012, 16:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Hasane ba, ne postoje ta vremena više. Situacija se izmjenila, bezveze se trudiš.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Brigada Kralj Tvrtko
PostPostano: 18 ožu 2012, 16:07 
Offline

Pridružen/a: 19 sij 2012, 21:28
Postovi: 99
ja mahnita insana

_________________
Bošnjaci u gradu na Neretvi, zbog, kako je rečeno, uvođenja principa “jedan čovjek - jedan glas” diskriminirani.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Brigada Kralj Tvrtko
PostPostano: 18 ožu 2012, 16:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Proziran si. Radi to manje upadljivije.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Brigada Kralj Tvrtko
PostPostano: 18 ožu 2012, 16:23 
Offline

Pridružen/a: 19 sij 2012, 21:28
Postovi: 99
četnik

_________________
Bošnjaci u gradu na Neretvi, zbog, kako je rečeno, uvođenja principa “jedan čovjek - jedan glas” diskriminirani.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Brigada Kralj Tvrtko
PostPostano: 18 ožu 2012, 16:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Je, je Hasane.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Brigada Kralj Tvrtko
PostPostano: 18 ožu 2012, 16:42 
Offline

Pridružen/a: 19 sij 2012, 21:28
Postovi: 99
nakarado od čoeka, nemaš ti ništa. pa tako nemaš ni respekta za hvo branitelje koji su dali svoje živote braneći sarajevo od četnika.
http://www.2shared.com/document/-qyC3JT ... _Sara.html

_________________
Bošnjaci u gradu na Neretvi, zbog, kako je rečeno, uvođenja principa “jedan čovjek - jedan glas” diskriminirani.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Brigada Kralj Tvrtko
PostPostano: 18 ožu 2012, 16:45 
Offline

Pridružen/a: 19 sij 2012, 21:28
Postovi: 99
ma đe je bumbar da banira ovog bezobraznog bbc papka?

_________________
Bošnjaci u gradu na Neretvi, zbog, kako je rečeno, uvođenja principa “jedan čovjek - jedan glas” diskriminirani.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Brigada Kralj Tvrtko
PostPostano: 18 ožu 2012, 18:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Stipe je napisao/la:
nakarado od čoeka, nemaš ti ništa. pa tako nemaš ni respekta za hvo branitelje koji su dali svoje živote braneći sarajevo od četnika.
http://www.2shared.com/document/-qyC3JT ... _Sara.html


I danas muslimani u Sarajevu ne daju spomenik sa šahovnicom.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Brigada Kralj Tvrtko
PostPostano: 18 ožu 2012, 20:29 
Offline

Pridružen/a: 17 svi 2009, 22:48
Postovi: 1387
Stipe je napisao/la:
imam knjigu od marija pejića "HVO Sarajevo". mogao bih je snimit i ovdje postavit u pdf. ali prije nego se namučim, da pitam, jel te knjige već ima negdje online za čitat besplatno? ima li hercegbosna.org u arhivu? ja je nisam našao u intenetu. ima skoro 500 stranica, gomila materijala.
slika

tu knjigu mozes zapaliti što se nas tiče , jer je njegov otac platformaški poslušnik ( tako je svog sina Marija uspio uvaliti za direktora BKC u Sarajevu ) i samoproglašeni čelnik udruge organizatori otpora tak nešto , da su pravi pripadnici Hvo Sarajevo morali organizirati novu udrugo jer jer je ovaj Pejić tzv organizator otpora ,otpor organizirao tako dobro da je vec u augustu 92 zbrisao u Zagreb da bi na jesen predavo u nekoj srednjoj školi . Piše li to u knjizi ? pogan vakat za pogana čovjeka što bi se reklo...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Brigada Kralj Tvrtko
PostPostano: 18 ožu 2012, 21:08 
Offline

Pridružen/a: 19 sij 2012, 21:28
Postovi: 99
nisam to znao. knjigu sam tek danas kupio. tako da ne znam još šta unutra sve stoji. misliš li da u knjizi nije sve prikazano onako kako je bilo? u redakciji su: marinko pejić, alenko zornija, hrvoje šapina, dražen trlin i željko gudelj. je li marinko njegov otac?

_________________
Bošnjaci u gradu na Neretvi, zbog, kako je rečeno, uvođenja principa “jedan čovjek - jedan glas” diskriminirani.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Brigada Kralj Tvrtko
PostPostano: 18 ožu 2012, 21:42 
Offline

Pridružen/a: 17 svi 2009, 22:48
Postovi: 1387
Stipe je napisao/la:
nisam to znao. knjigu sam tek danas kupio. tako da ne znam još šta unutra sve stoji. misliš li da u knjizi nije sve prikazano onako kako je bilo? u redakciji su: marinko pejić, alenko zornija, hrvoje šapina, dražen trlin i željko gudelj. je li marinko njegov otac?

da otac, alenko je urednik hvo riječ časopisa u ratu bio , ovu trojcu neznam ,Trlini su iz Konjica, ko je ovaj veze nemam, pa vidiš mu ljiljana na naslovnici , nitko ga od pripadnika hvo sarajevo nije nosio , al ovi kreteni hoće da se uvuku u guzicu muslimanima , velim ti , Mario posta neki dan direktor , bit će i babo bi da bude kakav ministar


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Brigada Kralj Tvrtko
PostPostano: 29 svi 2012, 10:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36535
Lokacija: Gl. grad regije
Marijo Pejić izabran za novog direktora BHT 1

http://www.hrvatska-rijec.com/2012/05/m ... ora-bht-1/

Citat:

BIOGRAFIJA:

Marijo Pejić

slika

Rođen je 6.7.1977. godine u Sarajevu. Osnovnu školu završio je u rodnom gradu, a Klasičnu gimnaziju u Zagrebu. Studirao je sociologiju na Filozofskom fakultetu u Zagrebu i Fakultetu političkih nauka u Sarajevu. Diplomirao je na Fakultetu političkih nauka u Sarajevu i stekao zvanje profesor sociologije. Trenutno pohađa poslijediplomski studij na Odsjeku za žurnalistiku na Fakultetu političkih nauka u Sarajevu- naučna oblast komunikologija-odnosi s javnostima.
2002. godine završio je Školu demokratskog upravljanja, u organizaciji „National Democratic Institute for international affairs“ (NDI).
Kao novinar i urednik surađivao je s listovima “Oslobođenje”, “Hrvatska riječ”, “Domovina”, “Stećak” i „San“. Obnašao je i dužnost direktora Medijskog centra „Napredak“-Sarajevo, koji djeluje u okviru HKD„ Napredak“. Član je Društva novinara BiH.
Tijekom razdoblja od 1998. do 2001. godine, kao glasnogovornik i organizator, bio je angažiran u HKD „Napredak“. Sudjelovao je u realizaciji mnogobrojnih kulturnih programa HKD „Napredak“, a od 2001.do 2004. godine obnašao je dužnost člana Središnje Uprave HKD “Napredak”.
U Udruzi „Libertas“ iz Sarajeva aktivno je angažiran od 2002. godine. Kao organizator, autor, promotor i producent realizirao je više od stotinu različitih kulturno-zabavnih manifestacija (koncerti zabavne i klasične glazbe, teatarski programi, programi za djecu, modno-glazbeni performansi,večeri poezije, promocije knjiga i književne večeri...), surađujući s uglednim umjetnicima i izvođačima kao što su Tereza Kesovija, Krunoslav Slabinac, Krunoslav Cigoj, Gertruda Munitić, „Novi Fosili“, Rajko Dujmić, Zorica Kondža, Vera Svoboda, Goran Karan, „Crvena Jabuka“, Minja Subota, „Tutti fruti band“, Matko Jelavić, Petar Grašo, Ibrica Jusić, Nina Badrić,“Latino“, Davor Radolfi, Meri Cetinić, Matija Vuica i mnogi drugi.
Autor je Festivala božićnih pjesama, narodnih igara i običaja „Kao nekad pred Božić“ i Festivala dječje pjesme „Lino-Fest“.Dobitnik je priznanja za očuvanje hrvatske tradicije i kulture ( Udruga hrvatskih amaterskih kulturno-umjetničkih društava BiH, 2006.g.), priznanja za očuvanje božićne tradicije i produkciju novih božićnih pjesama ( Udruga estradnih i slobodnih umjetnika BiH, 2007.g.) i priznanja za doprinos afirmaciji stvaralaštva u oblasti dječje glazbe i scenskog pokreta i estetsko-etičkom odgoju djece ( Udruga estradnih i slobodnih umjetnika BiH, 2008.g.).
Organizirao je i mnogobrojne projekate iz oblasti socijalne politike, prilikom čega je surađivao sa različitim institucijama i humanitarnim organizacijama.
Autor je znanstvenih knjiga „Poimanje obitelji u vrijednosno- normativnim sustavima židovstva, kršćanstva i islama“ i „HVO Sarajevo“. Koautor je znastvene knjige „Financije nevladinih organizacija“ i stručnog priručnika „Svako dijete ima pravo“. Objavio je i brojne stručne priloge i prikaze knjiga, koje je prezentirao na promocijama, okruglim stolovima i konferencijama. Uposlen je u tvrtki MGH d.o.o. Sarajevo.



Ajde da vidimo kako će BHT funkcionirati. Slabo sam čuo da se iko žali na BHT.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Brigada Kralj Tvrtko
PostPostano: 29 svi 2012, 11:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 09:25
Postovi: 44023
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Pa ti Đunuze ništa nisi pratio. Ovaj (i njegov otac) su osnovali neku paralelnu-daidžansku udrugu HVO Sarajevo koja je podržava platformašku vlast, a koja je također i na godišnjicu Alijine smrti napisala ulizivački panegirik. Ova funkcija je nagrada za djelovanje u tom smislu, tako da i na inače nelošem BHT-u, možeš očekivati FTV "štih".

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Brigada Kralj Tvrtko
PostPostano: 29 svi 2012, 12:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36535
Lokacija: Gl. grad regije
Ministry of Sound je napisao/la:
Pa ti Đunuze ništa nisi pratio. Ovaj (i njegov otac) su osnovali neku paralelnu-daidžansku udrugu HVO Sarajevo koja je podržava platformašku vlast, a koja je također i na godišnjicu Alijine smrti napisala ulizivački panegirik. Ova funkcija je nagrada za djelovanje u tom smislu, tako da i na inače nelošem BHT-u, možeš očekivati FTV "štih".


Pa naravno da jesam pratio, namjerno sam stavio na ovu temu baš kako bi se "Pejići" mogli pratit. A vidjet ćemo za BHT.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Brigada Kralj Tvrtko
PostPostano: 29 svi 2012, 13:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 18:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Pejići, još jedne lutke na koncu velikobošnjačkog hegemonizma i antihrvatskog šovinizma koji dolazi iz Sarajeva.

Mogli bi sastaviti listu takvih istaknutijih kvislinga, etničkih ili deklarativnih Hrvata, po potrebi medijskog predstavljanja multikulturalizma, kojima Bošnjaci/Muslimani "hrvatstvo" naplaćuju funkcijama, medijskim prostorom, ali i raspodjelom financija:

- politika - Željko Komšić, Ivo Komšić, Zvonko Jurišić, Živko Budimir, Željko Asić, Stanko Primorac-Ćane, Jerko Ivanković-Lijanović, Mladen Ivanković-Lijanović, Lidija Korać...

- Katolička crkva - fra Luka Markešić, fra Marko Oršolić, fra Ivan Šarčević, fra Ivo Marković, fra Drago Bojić, fra Petar Jeleč, Franjo Topić...

- sveučilište, instituti, znanost - Slavo Kukić, Dubravko Lovrenović, Zdravko Grebo, Josip Baotić...

- mediji, kultura, udruge - Gradimir Gojer, Josip Pejaković, Ivica Šarić, Zvonimir Jukić, Igor Soldo, Darijan Babić, Marinko Pejić, Marijo Pejić...

Dopunite popis.

Iako se nimalo ne slažem s viđenjem unutarnjeg uređenja BIH, rješavanja nacionalnog pitanja Hrvata u njoj, te još nekih svjetonazorskih odrednica, Željko Ivanković i Ivan Lovrenović za njih su moralne veličine. :wink


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Brigada Kralj Tvrtko
PostPostano: 29 svi 2012, 13:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36535
Lokacija: Gl. grad regije
Josip Pejaković i franjo Topić nisu baš eksplicite u toj skupini. Grebo koliko znam uopće nije Hrvat (ni po kojem osnovu).

Ali fakat ih ima... Izlaziš na izbore, glasaš i onda ova ekipa izvire, dominira medijima i vlada bez glasova.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Brigada Kralj Tvrtko
PostPostano: 29 svi 2012, 13:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 18:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Junuz Djipalo je napisao/la:
Josip Pejaković i franjo Topić nisu baš eksplicite u toj skupini.

Slažem se djelomično, oko njih sam i dvojio treba li ih svrstati tu, ali sam se onda sjetio nekih njihovih ljigavih papagajskih medijskih istupa (Pejaković - "On će meni nema Bosne! Ima Bosne!", Topić - "Hrvati u BIH imaju 200 župa, 100 folklornih društava, 50 podružnica Napretka i 10 školskih centara.") i zaključio kako im je ipak mjesto tu. :zubati
Junuz Djipalo je napisao/la:
Grebo koliko znam uopće nije Hrvat (ni po kojem osnovu).

Negdje sam pročitao/čuo/vidio da se tako izjašnjava. :neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Brigada Kralj Tvrtko
PostPostano: 29 svi 2012, 14:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 09:25
Postovi: 44023
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Grebo je Musliman, porijeklom iz Hercegovine, nemoj da te zbunjuje ono "Zdravko", to je bilo u duhu jugoslavenstva tipa Zlatko/Zlatan, Damir i sl.

Nastavite političke diskusije na drugoj temi.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Brigada Kralj Tvrtko
PostPostano: 30 svi 2012, 11:09 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Ministry of Sound je napisao/la:
Grebo je Musliman, porijeklom iz Hercegovine, nemoj da te zbunjuje ono "Zdravko", to je bilo u duhu jugoslavenstva tipa Zlatko/Zlatan, Damir i sl.

Nastavite političke diskusije na drugoj temi.


Je. Ja sam se jednom tako zeznuo s jednim Muslimanom iz Mostara koji je isto tako ima neko Jugo ime a prezime Kovacevic il nesto slicno. Pitam ja njega kako to da si dosao u Sa. a nisi u ZG. :zubati

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Brigada Kralj Tvrtko
PostPostano: 01 lip 2012, 18:00 
Offline

Pridružen/a: 17 svi 2009, 22:48
Postovi: 1387
Evo kako se napreduje kad si SDP poslušnik....prvo direktor BKC-a a sad i TV-a , kao da nema drugih Hrvata za direktorske funkcije ...pljuc pljuc


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Brigada Kralj Tvrtko
PostPostano: 04 kol 2013, 11:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 20:22
Postovi: 5990
IN MEMORIAM
ZLATKO FABIJANI
4. 8. 1995 - 4. 8. 2013.
http://www.oslobodjenje.ba/portal/image ... 8.2013.pdf

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Brigada Kralj Tvrtko
PostPostano: 04 kol 2013, 21:14 
Offline

Pridružen/a: 17 svi 2009, 22:48
Postovi: 1387
pokoj mu duši


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 158 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO