HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 lis 2024, 06:33.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 714 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 16 ruj 2024, 18:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 srp 2012, 00:08
Postovi: 20767
Lokacija: među zvijezdama
Upozorenja: 1
Cesi inace tvrde da su Austrijanci pokrali njihovu nacionalnu kuhinju. I to postoje ozbiljni prijepori. Kao kod nas cevap i mljevenik. LOL

U Cehi je policija naoruzana, ako je neki koncert Ili dogadjanja dugim cijevima. Nemoj se prepasti Bobi.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 16 ruj 2024, 20:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 37271
Lokacija: Gl. grad regije
Bobovac je napisao/la:
Možda odem uskoro u Prag.

Tko je bio tamo? :) Neki savjet, preporuka...?


Flek, to je stvar temeljne kulture i naše povijesti, iako nisam hajdukovac. Pive su svugdje dobre i piju se umjesto vode, znači ništa drugo ne piješ, koljenice ili gulaš s nekim knedlima od kruha su im tradicija i već spomenuti trdelnik za kraj ili marlenka.

Samo nemoj k'o ja ući u restoran na klopu odmah ispod Hradčana, i naletit na gazdu mislim iz Banja Luke, zapravo nisam skužio što je, ali je toliko bio sretan što smo ga pustili da sjedne s nama i priča, da nas je htio častit klopom i pićem. Na kraju sam ipak ga natjerao da klopu naplati ali piće je išlo na njega.

Našao sam: Nicolas bar & restaurant

https://maps.app.goo.gl/ZKNq2ww5afiViu2R9

Osim ovih standardnih mjesta, kojih fakat ima puno, ovo odi i slikaj se:

https://hr.wikipedia.org/wiki/Lennonov_zid

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 16 ruj 2024, 20:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 37271
Lokacija: Gl. grad regije
E da, ja sam bio sa ženom ali s obzirom da si ti free, mislim da ćeš se osjećati kao u samoposluzi. Ženske nisu prekrasne, ružnije su od naših najljepših ali su zato većinom vrlo dobre. Tj. četvorki imaju more i pristupačne su. I svi, baš svi, obožavaju Hrvatsku i Hrvate. To je nevjerojatno, onoliko koliko nas Bošnjaci ili Srbi ne vole toliko nas oni i Slovaci vole. Laži da imaš nešto na moru i svaka je tvoja. :zubati

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 16 ruj 2024, 20:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 srp 2012, 00:08
Postovi: 20767
Lokacija: među zvijezdama
Upozorenja: 1
https://de.m.wikipedia.org/wiki/Franz-Kafka-Kopf

Kafka je kul.

https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Ple%C5% ... _ku%C4%87a

Ovo je nešto Češko a vaše!

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 19 ruj 2024, 21:34 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 16:06
Postovi: 2924
Danas sam se iz Seville za 14.52 eura autobusom odvezao u Córdobu, drugi od tri bisera Andaluzije. Našao sam u samom centru, u neposrednoj blizini čuvene džamije-katedrale, hostel za 22 eura za noć. Na ploči namijenjenoj turistima piše da je prije dolaska Arapa na mjestu Mezquite stajala skromna vizigotska crkva, tako da je onda zdanje bilo crkva pa džamija pa katedrala. Još nisam posjetio unutrašnjost zdanja, ulaznica je 13 eura.

Ulaznica za Alcázar, rezidenciju maurskih vladara pa katoličkih kraljeva, je blizu 5 eura. Rezidencija je čuvena po vrtovima. Za popeti se na vrh tornja uz čuveni rimski most treba također izdvojiti skoro 5 eura.

U restoranu sam za 16.8 eura pojeo paellu, španjolsko tradicionalno jelo s morskim plodovima. Izrazito ukusno, jedno od najboljih jela koja sam kušao proteklih mjeseci, uz bouillabaisse u Marseilleu.

* paella: https://commons.m.wikimedia.org/wiki/Fi ... paella.jpg

* ja danas u Córdobi: https://commons.m.wikimedia.org/wiki/Fi ... 3rdobi.jpg


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 20 ruj 2024, 21:52 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 16:06
Postovi: 2924
Sve turističke top liste su veoma subjektivne, jednostavno je nemoguće stupnjevati gradove i države po ljepoti. Svaka država je predivna, svaka na svoj jedinstven način. Svaka je unikat. Čudesno krasnih gradova ima diljem svijeta na tisuće. George Bernard Shaw je kazao da je Dubrovnik raj na zemlji, i to naši djelatnici u turizmu ističu, kao što u Portugalu ističu kako je lord Byron rekao za Sintru da je najljepše mjesto na svijetu. To je skroz individualno i subjektivno i može se reći i rečeno je za tisuće destinacija.

Svaki glavni grad u Europi je krasan, jedino su možda Podgorica, Priština i Kišinjev ružni. Kako odgovoriti na pitanje koja je najljepša europska metropola. Kako izmjeriti je li Rim, Pariz, London, Madrid, Lisabon, Amsterdam, Stockholm, Valleta, Atena, Prag, Beč ili Budimpešta ljepši, kad je svaki zapanjujuće spektakularan? To je nalik pitanju koja je najljepša pjesma na svijetu. Ima krcato puno dobrih pjesama, po kojim parametrima i kako izmjeriti i zaključiti za jednu od njih da je eto baš najljepša. Ili koja je najljepša žena. Od deset izrazito atraktivnih, kako izmjeriti i reći da je jedna najatraktivnija, a na svijetu ima na tisuće atraktivnih.

Iako je ljepota subjektivna i u oku promatrača, opet je neki objektivni parametar kulturno-povijesna baština. Stari utvrđeni grad tipa Dubrovnika je valjda svakome ljepši nego novi grad sastavljen od ordinarnih suvremenih stambenih zgrada kao što su Neum, Ploče ili Podgorica. Netko bi vidio neku ljepotu i u Neumu, ali opet koliko god ljepota bila subjektivan i rastezljiv pojam nitko ne bi rekao da je Neum ljepši od Dubrovnika.

Međutim, ima ljudi kojima kultura i povijest ne znače puno. Nekome stara tvrđava, spomenik, katedrala ili palača ništa ne predstavljaju, prođe pored njih kako bi sate proveo u trgovačkom centru. Ne voli svatko povijest. Netko putuje da bi kupovao, netko da bi ronio, netko da bi se izležavao na plažama, netko da bi se opijao, netko da bi se seksao, netko da bi planinario, netko da bi se liječio. Ne shvaćam turiste koji putuju zbog noćnih klubova. Isto ti je biti pijan doma i na Ibizi.

Postoje novi gradovi, bez duge povijesti, koji su posjećeniji od starih gradova bogate kulturno-povijesne baštine. Zašto je Cancún odredište broj jedan u Meksiku, kad je grad osnovan 1970-ih i sastoji se od suvremenih zgradurina uz plažu? Zašto više turista posjećuje Cancún nego višestruko ljepše Pueblu, Tlaxcalu, Oaxacu, Guadalajaru? Što toliki turisti vide u Dubaiju, u kojem je gotovo sve izgrađeno unatrag par desetljeća?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 21 ruj 2024, 00:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 srp 2012, 00:08
Postovi: 20767
Lokacija: među zvijezdama
Upozorenja: 1
Postoje gradovi koji se podsjecuju „ radi prestiza“. Dubaji je broj jedan na svijetu.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 23 ruj 2024, 09:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 37271
Lokacija: Gl. grad regije
Napokon sam odradio Oktoberfest. Teferičina, vašarčina. Nije moj đir. Sad sam bio i više neću nikad. 16 € piva. :D

Uzgred, Minhen je lijep, konačno sam kao turist bio, uvijek nekim poslom pa samo prozujim. "Naš" jezik se čuje na sve strane. Hrvata ima malo manje nego u Varaždinu. I to službeno, neslužbeno vjerojatno puno više. Preravan za moj ukus.

Kad vidiš stare ljude po cesti znaš da su Švabe, vrlo mlade, neki mrvicu obojeni. Za koju godinu bit će cijela Njemačka kao nogometni klub Bayern.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 23 ruj 2024, 11:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 11:30
Postovi: 6293
Junuz Djipalo je napisao/la:
Napokon sam odradio Oktoberfest. Teferičina, vašarčina. Nije moj đir. Sad sam bio i više neću nikad. 16 € piva. :D

Uzgred, Minhen je lijep, konačno sam kao turist bio, uvijek nekim poslom pa samo prozujim. "Naš" jezik se čuje na sve strane. Hrvata ima malo manje nego u Varaždinu. I to službeno, neslužbeno vjerojatno puno više. Preravan za moj ukus.

Kad vidiš stare ljude po cesti znaš da su Švabe, vrlo mlade, neki mrvicu obojeni. Za koju godinu bit će cijela Njemačka kao nogometni klub Bayern.


Jesi nosio Lederhose :zubati

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 23 ruj 2024, 17:11 
Offline

Pridružen/a: 08 ruj 2010, 02:28
Postovi: 449
https://youtu.be/QAOMtCzLKWE?si=g49e329wgDfSXIn_


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 23 ruj 2024, 19:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 srp 2012, 00:08
Postovi: 20767
Lokacija: među zvijezdama
Upozorenja: 1
Karte za OF, se kupuju i po 5 godina unaprijed. Kad kažem karte, to je ustvari mjesto sa stolom i pratećim doživljajima u nekom od promotivnih “šatora”. Ako ides popiti pivu negdje usput i pohvaliti se cijenom, naslikati i sl. To je cisti proser. Stoga Juka je otišao prošetao malo po “ vasaru” popio pivo i vrnuo se u Zegej.

Tako da nije doživio ni O. Ali hajde.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 25 ruj 2024, 04:53 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 16:06
Postovi: 2924
Jučer sam se za 18.41 eura prebacio iz Córdobe u Granadu, treći biser Andaluzije. Prekjučer sam praktično cijeli dan proveo u katedrali u Córdobi, jednom od arhitektonski najčudesnijih zdanja svijeta. Mezquita-Catedral. Nekad vizigotska crkva, pa džamija, najzad katolička katedrala. Krcato zadivljujućih pojedinosti, možda uz Baziliku svetog Petra najupečatljivija u golemoj konkurenciji krasnih crkvi koje sam razgledao. Napravio 136 fotografija i jedan videozapis u samo jednoj građevini. Vrijedi svakog centa od 13 eura koliko je ulaznica.

Granada je posljednje uporište muslimana u Španjolskoj koje je palo u ruke katoličkih kraljeva. Potrefilo se iste godine, 1492., da se Španjolska riješi svih nekatolika i da Kolumbo dođe do Amerike i počne španjolska ekspanzija i ekspanzija katoličanstva u Americi. Stojim pri mišljenju da je Španjolska sinonim za katolički fundamentalizam i da nema zadrtijih katolika od Španjolaca. Španjolci = rigidno iskonsko fundamentalno katoličanstvo.

Ustvari, najodaniji papi su u sredozemnom pojasu. Portugal, Španjolska, južna Francuska i Italija. Tu je sve prožeto rimokatoličanstvom. Najljući katolici su na Pirenejskom poluotoku, slično su odani i oni na Apeninskom. Francusku su prije Napoleona zvali prvom kćeri Katoličke crkve, pape su stolovali jedno vrijeme u Avignonu, ali u Francuskoj revoluciji pobijedile su ideje liberalizma i sekularizacije i od te revolucije Francuze više ne ubrajamo u zatucane papiste. Najvatreniji su Španjolci, Portugalci i Talijani, zatim slijede u određenoj mjeri Francuzi i Poljaci. To je pet naroda najviše privrženih papi, upravo tim redoslijedom.

U nedjelju sam bio na cijeloj misi u Crkvi svetog Nikole u Córdobi, na čijem se zvoniku vidi da je nekada bio minaret. Uzeo sam hostiju iako nisam bio na ispovijedi. U proteklih par mjeseci slično me jednom povuklo i u Sassariju na Sardiniji pa odslušah cijelu misu. Iako na stranom jeziku, u Sassariju na talijanskom, u Córdobi na španjolskom. Živim izazovnim pustolovnim putničkim životom, ako Bog postoji bolje ga imati na svojoj strani, a ako ne postoji ništa ne gubim.

Navodno današnji Španjolci imaju 11.6% udjela sjevernoafričkih gena. Tako su stvarno Španjolci u jednoj mjeri pokatoličeni Arapi. Većina Maura je pobijena ili protjerana u današnje Maroko, Alžir i Tunis. No, jedan se dio pokatoličio i njihovi potomci danas su Španjolci. Ima baš u ovom pojasu Portugal-Španjolska-južna Francuska-Italija neobično puno atraktivnih žena, veći postotak žena privlačno izgleda nego u drugim zemljama koje sam proputovao. Ali, kako su katolkinje, ne daju se lako taknuti. One prostitutke u Calle Montera u Madridu su obično iz Rumunjske ili Venezuele, nisu španjolske narodnosti.

U Granadi, koja je za razliku od ravnih Seville I Córdobe nešto brdovitija, cilj je naravno razgledati palaču Alhambru. Gledao sam ju danas s više vidikovaca, ulaznica za unutra je blizu 20 eura.

Danas kad sam tek došao slučajno sam se na jednom od gradskih trgova gdje su fontane počeo družiti s nekom Arapkinjom iz Maroka. Da radi kao konobarica, ima 47 godina, živi sama u svojoj kući. Da je iz ekonomskih razloga migrirala u Španjolsku, koja joj je blizu jer je iz Tangiera. U doba gospodarske krize u Španjolskoj cijena nekretnina je naglo pala pa posjeduje svoju kuću u kojoj sama živi. Pored arapskog i španjolskog poznaje malo francuskog i još manje engleskog, tako da mi je puno pomogao Googleov prevoditelj. Dodala me na društvene mreže pa smo se kasnije dopisivali. Na rastanku mi je dala tri puta joj poljubiti ruku i jednom obraz, a ona mene jednom u obraz.

Računao sam, da uštedim na smještaju, pa je pitao preko interneta bi li me ugostila u svojoj kući. Da joj je žao, da je muslimanka, da ne smije primati muškarce u kuću. Samo oca, brata ili kad se uda muža. Izbjegava alkohol i svinjetinu. Da sam joj atraktivan.

Pitao sam zašto je ipak dala da ju četiri puta poljubim. Prema šerijatskom pravu, ne smije se osamljivati s muškarcima koji joj nisu trajni mahremi, i još k tome s nevjernikom. Zabranjena je udaja za nevjernika, a i bilo kakvo osamljivanje prije udaje s bilo kime. Odgovorila je da zna da je sagriješila, ali da nije to tako velika stvar, da nije tako zatvorena. Odlučili smo dalje se družiti samo virtualno, biti samo prijatelji na društvenim mrežama. Tako sam poljubio Arapkinju tijekom prvog dana boravka u zadnjem arapskom uporištu nekada na Pirenejskom poluotoku.

Žene koje sam poljubio bile su po narodnosti Japanka, Meksikanka, Venezuelanka, Rumunjka, dosta Britanki i Irkinja i najzad čak i jedna Arapkinja. Nije puno putovala, osim Maroka i Španjolske kaže da je bila samo u Finskoj. Konobari u restoranu riblje hrane i navodno zarađuje samo oko 1000 eura mjesečno u Granadi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 25 ruj 2024, 06:12 
Online
Avatar

Pridružen/a: 15 srp 2019, 21:21
Postovi: 882
Ateist je napisao/la:
Navodno današnji Španjolci imaju 11.6% udjela sjevernoafričkih gena. Tako su stvarno Španjolci u jednoj mjeri pokatoličeni Arapi. Većina Maura je pobijena ili protjerana u današnje Maroko, Alžir i Tunis. No, jedan se dio pokatoličio i njihovi potomci danas su Španjolci. Ima baš u ovom pojasu Portugal-Španjolska-južna Francuska-Italija neobično puno atraktivnih žena, veći postotak žena privlačno izgleda nego u drugim zemljama koje sam proputovao. Ali, kako su katolkinje, ne daju se lako taknuti. One prostitutke u Calle Montera u Madridu su obično iz Rumunjske ili Venezuele, nisu španjolske narodnosti.

U Granadi, koja je za razliku od ravnih Seville I Córdobe nešto brdovitija, cilj je naravno razgledati palaču Alhambru. Gledao sam ju danas s više vidikovaca, ulaznica za unutra je blizu 20 eura.


Pirinejski poluotok je od prapovijesti bio povezan sa sj. Afrikom i obrnuto, sjeverni afrikanci imaju određeni postotak Iberijskih gena, u prošlosti je to bilo puno intenzivnije, ljudi su prelazili Gibraltar od prapovijesti, za vrijeme antike i za vrijeme kartažanske i za vrijeme rimske vlasti imaš sa obje strane Mediterana miješane populacije. Cjela španjolska je prvi put u povijesti bila dio neke jedinstvene države za vrijeme Kartage, točnije polu-autonomne provincije koju je obitelj Barca (Hanibalova obitelj) napravila u španjolskoj. Kasnije dolazi rimska vlast gdje se u Africi nalazila nekad najbogatija provincija zapadnog rimskog carstva Africa proconsularis. Za usporedbu, Britanija je bila najsiromašnija provincija ne samo zapadnog, nego cijelog Rimskog carstva.
Africa proconsularis je također bila jedan od ranih centara kršćanstva, dakle područje je prije bilo kršćansko nego muslimansko.
Tek za vrijeme arapske vlasti prekidaju se veze između sjeverne Afrike i Europe.
Btw ti Marokanci su genetski većim dijelom Berberi, imaju nešto arapskih gena ali ne većinu.
Marokacni i Alžirci su prvi koji će se distancirati od arapskog identiteta.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 25 ruj 2024, 15:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 20:27
Postovi: 17438
Lokacija: יום טוב
Ateist je napisao/la:

Postoje novi gradovi, bez duge povijesti, koji su posjećeniji od starih gradova bogate kulturno-povijesne baštine. Zašto je Cancún odredište broj jedan u Meksiku, kad je grad osnovan 1970-ih i sastoji se od suvremenih zgradurina uz plažu? Zašto više turista posjećuje Cancún nego višestruko ljepše Pueblu, Tlaxcalu, Oaxacu, Guadalajaru? Što toliki turisti vide u Dubaiju, u kojem je gotovo sve izgrađeno unatrag par desetljeća?


zabava. i prostitutke (Dubai). ne zanima svakoga povijest i lijepi krajolici. :D

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 29 ruj 2024, 14:16 
Offline

Pridružen/a: 25 lip 2012, 08:32
Postovi: 2521
Lokacija: United States Of Balkan
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Karte za OF, se kupuju i po 5 godina unaprijed. Kad kažem karte, to je ustvari mjesto sa stolom i pratećim doživljajima u nekom od promotivnih “šatora”. Ako ides popiti pivu negdje usput i pohvaliti se cijenom, naslikati i sl. To je cisti proser. Stoga Juka je otišao prošetao malo po “ vasaru” popio pivo i vrnuo se u Zegej.

Tako da nije doživio ni O. Ali hajde.


Čuj to. Ove godine je ovdje postalo IN da se ide na OF.
Znači idu okolo po vašaru i naslikavaju se =))

_________________
Israel


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 29 ruj 2024, 20:02 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 16:06
Postovi: 2924
Danas sam se za 13.42 eura prebacio iz Granade u Málagu. Ipak nisam razgledao Alhambru iznutra, golema je navala turista na ulaznice, treba rezervirati tjednima unaprijed. Izbjegavam znamenitosti za koje se ne može dobiti ulaznica istog dana na licu mjesta. Tako sam propustio Baziliku svetog Marka, Sikstinsku kapelu, Machu Picchu, Louvre, Eiffelov toranj itd. Tu spada i Alhambra, što nisam znao. Tako da sam joj se samo divio izvana.

Granada je prekrcana turistima i vrvi mladim ljudima, osobito studentima. Kompaktna je, povijesno središte nije veliko i imaš osjećaj kako se samo vrtiš u krug diveći se arhitekturi. Krasan grad. Pozamašna katedrala puna raskoši i pojedinosti, ulaznica 6 eura. Ulaz u arheološki muzej, smješten u građevini Casa Castril, besplatan. Iz muzeja čaroban pogled na Alhambru u sumrak.

U Granadi sam među ostalim pojeo sirijski kebab, komade mesa na štapićima koji izgledaju vrlo slično i ukus im je gotovo identičan ćevapima.

Stigao sam danas na obalu Sredozemnog mora i okupao se u toplom moru uz pješčanu plažu. More nije hladno i ne puše jak vjetar kao u Portugalu, u Cascaisu na obali Atlantika. Većinu ljeta sam proveo u Velikoj Britaniji i Irskoj, pa se nisam kupao u moru. U svibnju u Algheru, Ajacciju i Marseilleu, u kolovozu u Cascaisu, sada konačno u toplom moru u Málagi.

Grad kao da je skuplji od Seville, Córdobe i Granade, valjda jer je na moru. Hostel barem 25-30, vikendom i 50 eura, nema za 14-20 kao u unutrašnjosti. Krcato puno turista i kupača.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 29 ruj 2024, 20:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 srp 2012, 00:08
Postovi: 20767
Lokacija: među zvijezdama
Upozorenja: 1
bura je napisao/la:
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Karte za OF, se kupuju i po 5 godina unaprijed. Kad kažem karte, to je ustvari mjesto sa stolom i pratećim doživljajima u nekom od promotivnih “šatora”. Ako ides popiti pivu negdje usput i pohvaliti se cijenom, naslikati i sl. To je cisti proser. Stoga Juka je otišao prošetao malo po “ vasaru” popio pivo i vrnuo se u Zegej.

Tako da nije doživio ni O. Ali hajde.


Čuj to. Ove godine je ovdje postalo IN da se ide na OF.
Znači idu okolo po vašaru i naslikavaju se =))



Nema tu zabrane ulaska, placanja karte i sl. Ti slobodno setas okolo i sa stsndica uzmes sta zelis. Piivo, mekiku, kobaje i sl.

No ulazak u promotivne satpre za stol, ide klasicno. Dodjes prijavis se na ulazu i konobsr ti pokaze rezerviranp mjesto. Tu ti je hrana izvanredna za naruciti, pice i muzika i sl.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 29 ruj 2024, 20:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 37271
Lokacija: Gl. grad regije
I dalje najobičniji teferič. Na hrvatskom bi rekli pučka zabava.

Ja nisam ljubitelj žderanja, lokanja i zabave povezane s tim. Mislim, ne volim ja ni svadbe iz istog razloga ali kažem, ja sam ja. Većini bi bilo super. Meni je dosta bilo jednom.

U povratku sam navratio na Dachstein glečer, e to mi je bio doživljaj. Panoramska cesta pa vožnja NA kabini žičare, pa viseći most i platforme za skywalk, i ledena palača sa eksponatima, malo hajka posnijegu na malo ispod 3k m nv.

Puno bolje iskustvo od OF. Za mene.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 29 ruj 2024, 20:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 srp 2012, 00:08
Postovi: 20767
Lokacija: među zvijezdama
Upozorenja: 1
Nadji statistike posjeta te „ pucke zabave“ i sve ce ti biti jasno. Meni je kul sto danima po Minhenu Bavarci hodaju (stari i mladi) u svojim „narodnim nošnjama“. Kod nas u nekom folkloru jos mozes vidjeti takvo sto.

Ovo se ljudi ponose! Kulturom, hranom i svim.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 29 ruj 2024, 21:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 37271
Lokacija: Gl. grad regije
Ima Minhen i drugih stvari, centar je vrijedan obilaska a dat 12 € za ulaz u BMW muzej se definitivno isplati. :D

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 30 ruj 2024, 09:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 11:42
Postovi: 10951
Junuzovoj sreći nema kraja, konačno se susreo s civilizacijom haha. :D
U Minhenu što je doživio i vidio za 2-3 dana u Zagrebu nije za 30 godina. :zubati
Jesi bio na olimpijskom tornju i jesi posjetio Allianz Arenu ?

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 30 ruj 2024, 16:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2019, 17:40
Postovi: 1921
Lokacija: Cetina-Vrbas, Mosor-Vranica
München nije jedan od onih gradova koji će vas osvojiti "na prvu", ali nakon provedenih par dana ćete se teško maknuti iz njega.

_________________
Kontra mraku, kontra sili, kontra rentijerstva, kontra klijentelizma

HDZ=SKH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 30 ruj 2024, 18:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 20:27
Postovi: 17438
Lokacija: יום טוב
Munchen je jako lijep, ima svašta za vidjeti.

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 30 ruj 2024, 20:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:45
Postovi: 32967
ZGabriel je napisao/la:
Munchen je jako lijep, ima svašta za vidjeti.

Pfff.. manja mjesta u okolini su ljepša.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 30 ruj 2024, 20:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 20:27
Postovi: 17438
Lokacija: יום טוב
Mar-kan je napisao/la:
ZGabriel je napisao/la:
Munchen je jako lijep, ima svašta za vidjeti.

Pfff.. manja mjesta u okolini su ljepša.



de jbt, nemoj mi barem jednom proturiječiti. :smajl006

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 714 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO