HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 lis 2024, 00:28.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 738 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 26, 27, 28, 29, 30
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 18 lis 2024, 12:21 
Online
Avatar

Pridružen/a: 22 svi 2020, 12:40
Postovi: 4646
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Činjenica je da ja jesam ko milion dolara! Pitajte ljude s foruma. Dugogodišnje poznanike. Bar je moj izgled lako provjerljiv :) lol

Naravno da jesi, tako je kako tvoja mama kaže, ali to ne čini tvoju situaciju lakšom, nego težom.
Ako si u takvoj bezizglednoj životnoj situaciji, a kao dobro izgledaš, onda nešto stvarno ozbiljno nije u redu s tobom.

Znaš kakvi su muški, oni bi ženili i ludu i zločestu i islamistkinju, samo ako im atraktivno izgleda.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 18 lis 2024, 12:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 srp 2012, 00:08
Postovi: 20830
Lokacija: među zvijezdama
Upozorenja: 1
Bogami pitaj redovne i neredovna članove foruma: Dudu, Mrscho, Zadar, Doc, Ministar Itd Itd


Svi će dati 9,5/10 - 10. A nisam ni sa jednim od njih u strasnim relacijama. No to je realnost.

I potpuno sam u redu. 100%. :zubati

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 18 lis 2024, 12:32 
Online
Avatar

Pridružen/a: 22 svi 2020, 12:40
Postovi: 4646
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Bogami pitaj redovne i neredovna članove foruma: Dudu, Mrscho, Zadar, Doc, Ministar Itd Itd


Svi će dati 9,5/10 - 10. A nisam ni sa jednim od njih u strasnim relacijama. No to je realnost.

I potpuno sam u redu. 100%. :zubati
Zanimljivo, obično se ta faza osobnog ostvarivanja kroz muške komplimente preraste negdje u ranoj ili srednjoj adolescenciji.

Jesi li razmišljala o tome da za početak nabaviš jednu mačku?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 18 lis 2024, 12:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 srp 2012, 00:08
Postovi: 20830
Lokacija: među zvijezdama
Upozorenja: 1
Mačka je kao uvreda? Kraj ženskih težnji da bude majka? Lol imam još sigurno 5 do 8 godina fore da se ostvarim i kao supruga i kao majka. Višestruko. I da ne budem prestara. A žene rađaju i u drugoj polovici četrdesetih. Mani seoske floskule. Bude li mi to djir. Tako da si promašio fudbal. Dobri poznavatelji mene, potvrdite ti da sam ja usta od 2010. Lol pa su ti ti pokušaji nekog dijagnosticiranja glupost.

Sto se tiče “faza” ja tebi navodim činjenicu. Ne hvalim se. Lol

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 18 lis 2024, 12:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 ruj 2022, 23:01
Postovi: 2852
Danas se sve to ionako pomaklo kasnije, i ženidba i roditeljstvo, i kod momaka i kod cura.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 18 lis 2024, 13:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 37345
Lokacija: Gl. grad regije
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Činjenica je da ja jesam ko milion dolara! Pitajte ljude s foruma. Dugogodišnje poznanike. Bar je moj izgled lako provjerljiv :) lol


Znam kako izgledaš. Evo za tvoju info. Takvu ne bih s 20 ni pogledao, i to nema veze s religijom ili nacionalnošću, kad sam bio mlađi nimalo mi to nije bilo važno. No, dobro. Ja sam ostvaren na više polja, samo mi jedna stvar još fali u životu, da nema islamista u BiH. Gadno su mi se zamjerili.

Mislim općenito nisam ljubitelj religioznih, od vegana do muslimana, posebno zatucanih. No u BiH neće bit mira dok se islamiste ne neutralizira. Nespojivo je to s Europom. Lagano to i cijeli zapad uviđa.

Budi na pravoj strani, zar stvarno želiš da ti netko reže klitoris ili zamotava s 11 godina, i da cijeli život provodiš umjesto u školi izbacujući djecu koju će žrtvovat za neke ideje da mora i preostalih 1 % površine gdje semiti žive bit očišćeno.

Ima pametnijih stvari u životu.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 18 lis 2024, 13:08 
Online
Avatar

Pridružen/a: 22 svi 2020, 12:40
Postovi: 4646
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Lol imam još sigurno 5 do 8 godina fore da se ostvarim i kao supruga i kao majka. Višestruko. I da ne budem prestara. A žene rađaju i u drugoj polovici četrdesetih. Mani seoske floskule. Bude li mi to djir. Tako da si promašio fudbal. Dobri poznavatelji mene, potvrdite ti da sam ja usta od 2010. Lol pa su ti ti pokušaji nekog dijagnosticiranja glupost.

Sto se tiče “faza” ja tebi navodim činjenicu. Ne hvalim se. Lol
Na forumu si provela samo 14 godina, ali zato još imaš dugih 5 do 8 godina da se ostvariš kao supruga i majka?

Nije ni tebi lako.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 18 lis 2024, 14:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 srp 2012, 00:08
Postovi: 20830
Lokacija: među zvijezdama
Upozorenja: 1
Junuz Djipalo je napisao/la:
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Činjenica je da ja jesam ko milion dolara! Pitajte ljude s foruma. Dugogodišnje poznanike. Bar je moj izgled lako provjerljiv :) lol


Znam kako izgledaš. Evo za tvoju info. Takvu ne bih s 20 ni pogledao, i to nema veze s religijom ili nacionalnošću, kad sam bio mlađi nimalo mi to nije bilo važno. No, dobro. Ja sam ostvaren na više polja, samo mi jedna stvar još fali u životu, da nema islamista u BiH. Gadno su mi se zamjerili.

Mislim općenito nisam ljubitelj religioznih, od vegana do muslimana, posebno zatucanih. No u BiH neće bit mira dok se islamiste ne neutralizira. Nespojivo je to s Europom. Lagano to i cijeli zapad uviđa.

Budi na pravoj strani, zar stvarno želiš da ti netko reže klitoris ili zamotava s 11 godina, i da cijeli život provodiš umjesto u školi izbacujući djecu koju će žrtvovat za neke ideje da mora i preostalih 1 % površine gdje semiti žive bit očišćeno.

Ima pametnijih stvari u životu.



Dobro ba Juka, opće je poznato da su tvoj tip brkate domaćice, pozamašne tjelesne konstrukcije koje se osjete na zapršku. Pri tom ti ne smeta ni vjera ni nacija. Bitno je da šta uzmes na kasiku. S vremena na vrijeme. Pa nisam uopće pogodjena.

Plus stariji si 16 godina. Još 4 pa si mi godina Azrinih. Znaci o čemu ja i ti ljudikamo ostvareni na svim poljima?

I o kakvom islamu tuliš pobogu? Ako sam ja ekstrem., onda si ti nasikan u petak i taj ti je doping dovoljan do nedelje!

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 18 lis 2024, 14:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:45
Postovi: 32988
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:

Znam kako izgledaš. Evo za tvoju info. Takvu ne bih s 20 ni pogledao, i to nema veze s religijom ili nacionalnošću, kad sam bio mlađi nimalo mi to nije bilo važno. No, dobro. Ja sam ostvaren na više polja, samo mi jedna stvar još fali u životu, da nema islamista u BiH. Gadno su mi se zamjerili.

Mislim općenito nisam ljubitelj religioznih, od vegana do muslimana, posebno zatucanih. No u BiH neće bit mira dok se islamiste ne neutralizira. Nespojivo je to s Europom. Lagano to i cijeli zapad uviđa.

Budi na pravoj strani, zar stvarno želiš da ti netko reže klitoris ili zamotava s 11 godina, i da cijeli život provodiš umjesto u školi izbacujući djecu koju će žrtvovat za neke ideje da mora i preostalih 1 % površine gdje semiti žive bit očišćeno.

Ima pametnijih stvari u životu.



Dobro ba Juka, opće je poznato da su tvoj tip brkate domaćice, pozamašne tjelesne konstrukcije koje se osjete na zapršku. Pri tom ti ne smeta ni vjera ni nacija. Bitno je da šta uzmes na kasiku. S vremena na vrijeme. Pa nisam uopće pogodjena.

Plus stariji si 16 godina. Još 4 pa si mi godina Azrinih. Znaci o čemu ja i ti ljudikamo ostvareni na svim poljima?

I o kakvom islamu tuliš pobogu? Ako sam ja ekstrem., onda si ti nasikan u petak i taj ti je doping dovoljan do nedelje!


Juka pamti ove pjesme :laugh



Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 18 lis 2024, 14:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 srp 2012, 00:08
Postovi: 20830
Lokacija: među zvijezdama
Upozorenja: 1
hahaha Markane!
A kad bila ona cura iz Hercegovine. Klanjala i postila. No napravi serpu sarme. Njemu pljuvacka po tastaturi. Oblize serpu i rubove preko monitora! Zaboravio!

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: Jučer, , 15:47 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 16:06
Postovi: 2926
Nakon tjedan dana na Gibraltaru sutra bih trebao stići u Maroko, državu broj 28. Prvi put ću biti u arapskom svijetu i prvi put u Africi, tako da će mi od sedam kontinenata ostati samo Australija i Antarktika da nisam još bio. Posjetio sam Novi Zeland, koji ne spada ni pod jedan kontinent. Rezervirao sam prve dvije noći u Tangeru, dvije za samo 14.58 eura ukupno, znači samo 7 i nešto za jednu. U Granadi mi je djelatnik u uredu turističkih informacija rekao da je Maroko upola jeftiniji od Španjolske. Vidim da u svakom gradu ima hostela za 5 do 10 eura.

Sutra s Gibraltara pješke natrag u Španjolsku, u La Lineu. Autobusom iz La Linee u obližnji Algeciras, koji je preko puta Gibraltara, a iz Algecirasa prvim trajektom u Tanger. Plan je Tanger-plavi grad Chefchaouen-Fes-Meknes-Rabat-Casablanca-Marrakech. Agadir i Ourzazate vjerojatno ne. S Gibraltara trajekt za Tanger ima veoma rijetko, možda jednom u dva tjedna, a iz Algecirasa 10 puta dnevno svaki dan. Prvi u 9, zadnji u 17, cijena uvijek oko 30 eura. Vožnja traje samo oko pola sata. Tarifa je drugi španjolski grad koji održava trajektnu crtu s Tangerom, tamo je kanal još uži, ali cijena malo veća. 42 eura u usporedbi s 30 iz Algecirasa.

Dobio sam puno savjeta od Marokanaca u Španjolskoj i na Gibraltaru. Da mi treba gotovina jer se rijetko gdje prima kartica, osim u najsuvremenijim dijelovima i četvrtima. Valuta je marokanski dirham. Marokanska inačica arapskog jezika, zvana Darija, navodno je toliko drukčija od standardnog arapskog da se može smatrati posebnim jezikom. Marokanac donekle razumije nekoga iz Saudijske Arabije, ali ovaj ništa ne razumije Marokanca. Tako su mi otprilike rekli.

Meni bitniji podatak, budući da ja ionako ne baratam niti jednom inačicom arapskog, je da navodno malo ljudi poznaje engleski. Na sjeveru poznaju španjolski, a generalno od europskih jezika najviše Marokanaca poznaje i rabi francuski, a ja francuski uopće ne poznajem. Tek nešto malo djelatnika u turizmu u posljednje vrijeme rabi engleski, a na jugu se rabi i berberski, jezik potpuno drukčiji od arapskog.

Marokanska kuhinja je među bolje ocijenjenim na svijetu. U Granadi sam probao juhu zvanu harira, nije loše. Preporučuje se i kuskus, tagine itd. Ja volim gazirana i energetska pića, njih se može naći u supermarketima kao i u Europi. Alkohol je lokalcima zabranjen, strancima dopušten, ali ja ionako ne pijem uopće nikad alkohol. Svinjetinu jedem, ali ima i drugog dobrog mesa, može se i bez nje. Vlakovi se preporučuju više nego autobusi, a obje opcije su jeftine i dobre. Sad je pravo vrijeme za Maroko, ni prevruće ni prehladno.

Koliko vidim uopće nema ni u jednom gradu nekih skupih ulaznica, čak gotovo uopće nema ulaznica za znamenitosti. Mogu probati jahati na devi, preporučuju cjenkanje oko te usluge. Nikad nisam jahao ni na jednoj životinji. Gotovo uopće nema crkvi, tako da bitno mijenjam ambijent. Ima smisla ići od crkve do crkve, diviti se i razgledavati, te fotografirati, jer je svaka drukčija. U svakoj je puno pojedinosti, u svakoj su drukčiji kipovi, slike, mozaici, freske, nadvratnici, uresi, rezbarije, klesarije. Džamije imaju puno manju umjetničku vrijednost, može biti neke kaligrafije ili urešenih tapita. Ne vidim smisao turističkog razgledavanja od džamije do džamije koliko vidim od crkve do crkve, ali svakako ću posjetiti par džamija jer treba obići cijeli svijet upravo onakav kakav jest.

Treba obići barem 150 država, vidjeti sve i vidjeti ljepotu u svemu. I bogate i siromašne zemlje. I skupe i jeftine. I gdje je hladno i gdje je vruće. I gdje je latinica i gdje su druga pisma. I gdje su europski jezici i gdje su egzotični jezici. I gdje je ravno i gdje je brdovito. I gdje je golo i gdje je šumovito. I gdje je okruženo morem i gdje je daleko od mora. I gdje su bijelci i gdje su crnci i gdje su žuci. I gdje su visoki i gdje su niski. I gdje su kršćani i gdje su muslimani i gdje su budisti i gdje su hinduisti i gdje su konzervativci i gdje su ultraliberalni gayevi. Treba se nadiviti cijelom svijetu upravo ovakvom kakav jest, to je radost putovanja.

Neki kažu da u Maroku više drže do islama nego npr. u Dubaiju. Da niti jedna Marokanka nije oskudno odjevena na ulici, možda jest poneka turistica na plaži. Ali što je tu je, treba i to vidjeti, gdje nisu posvuda okolo gole noge i stopala i sve na izvolite. Treba se i na taj ambijent privremeno naviknuti.

Sutra najvjerojatnije započinje marokanska, arapska i afrička pustolovina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: Jučer, , 17:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 37345
Lokacija: Gl. grad regije
Atlas djeluje primamljivo za hajk. Javi ako budeš išao.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: Jučer, , 23:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 srp 2012, 00:08
Postovi: 20830
Lokacija: među zvijezdama
Upozorenja: 1
Pazi dobro šta jedes u Maroku Ateista. Nije bas sve bezbijedno. Pogotovo usputna hrana na koju budeš nailazio.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 738 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 26, 27, 28, 29, 30

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO