HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 ožu 2024, 11:42.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 553 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Znate li što jedete?
PostPostano: 28 lip 2012, 11:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32013
Sayuri je napisao/la:
Ojjjjjjj dragi markane voljela bih da ovo nisam pročitala. Ukrast ću ti ovaj tekst. Ja ti pojma nisam imala kako se pravi stočno brašno.
Jednom sam gledala dokumentarac o kokošima negdje u SAD. Sve skupa u jednoj kao sali, sve bijele boje, rasčupane, a toliko ih je onako zbijenih da neke nikako ne dodiruju pod. I onda kad se razbole i krepaju niko ih ne izbacuje, nego ostaju tu među "zdravim" kokama. Užas. Nešto slično je i sa puranima koji se na silu tove pred Dan zahvalnosti.

Što se tiče moje porodice, meso kupujemo u mesarama Husić. Oni imaju svoje stado u Podveležju i meso je zdravo.


Imaš u ovom dokumentarcu o toj temi,samo ogadiće ti se piletina:)

http://vimeo.com/44187648


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znate li što jedete?
PostPostano: 29 lip 2012, 22:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 sij 2012, 02:15
Postovi: 5115
Lokacija: Mali noćni razgovori
Ma nema šanse da pogledam. Crvenog mesa ionako nisam ljubitelj (osim ćevapa), al zato baš volim piletinu.

_________________
Pomozite mi da vas ne ubijem!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znate li što jedete?
PostPostano: 10 pro 2012, 14:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32013
Žalosno,vidio sam svašta,ali ovo je stvarno gadno kako se odnose prema životinjama...
Nemojte gledati ako vam je slab stomak...

http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/video- ... njure.html


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znate li što jedete?
PostPostano: 10 pro 2012, 14:32 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Mar-kan je napisao/la:
Aztec je napisao/la:

Pa ne mora biti nuzno na ustrb ni kvalitete, ni zdravlja... stvar je kao sto rekoh da losije namirnice kostaju manje. Moze potpuno prirodna namirnica biti nezdrava, Nema tu nikakvog mudrovanja.

Proslo je vrijeme klasicnog uzgoja zivotinja i sl., treba sav svijet prehraniti... i danas su mnogi ljudi gladni...


Kako objašnjavaš nezdravu prehranu kao 1. uzrok smrti,prije alkohola i pušenja?


Kako mislis, kako objasnjavam? Pa ne postoji jednoznacan odgovor, nego vise njih.

Kao prvo, umire ih vise, prije sveg iz cisto brojcanog razloga sto na svijetu svi ne puse, niti svi piju, al svakako svi jedu.

Druga stvar je to i sto je veci problem sto se ljudi prezderavaju (a ne sta jedu), a uz to je fizicka aktivnost pri nuli.

Po svakoj statistici ljudi danas zive bitno duze, i ugodnije no ikad prije... Jos kad se ne bi trovali cigarama, stresom, alkoholom manjom aktivnosti brojke bi bile jos bolje.

A je l ti Markane recimo znas da u komadu domaceg, dimljenog mesa imas daleko vise vrsta, i u vecim kolicinama kancerogeni tvari no u nekoj industrijskoj sunki u ovitku? Npr. u dimljenom mesu, siru itd se nalaze isti kancerogeni kao i u duhanskom dimu.

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znate li što jedete?
PostPostano: 10 pro 2012, 14:34 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Mar-kan je napisao/la:
Žalosno,vidio sam svašta,ali ovo je stvarno gadno kako se odnose prema životinjama...
Nemojte gledati ako vam je slab stomak...

http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/video- ... njure.html


Ja nisam ni gledao... Meni je to grozno. Ja znam kako su kod mene na selu kad bi isli klati to uvijek radili maksimalno pazljivo i brzo da se zivotinja sto manje muci, i nikad nikom to nije bilo drago raditi... Jesti se mora, al nije potrebno muciti ziva bica koja sve to osjecaju.

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znate li što jedete?
PostPostano: 10 pro 2012, 14:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32013
Aztec je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:

Kako objašnjavaš nezdravu prehranu kao 1. uzrok smrti,prije alkohola i pušenja?


Kako mislis, kako objasnjavam? Pa ne postoji jednoznacan odgovor, nego vise njih.

Kao prvo, umire ih vise, prije sveg iz cisto brojcanog razloga sto na svijetu svi ne puse, niti svi piju, al svakako svi jedu.

Druga stvar je to i sto je veci problem sto se ljudi prezderavaju (a ne sta jedu), a uz to je fizicka aktivnost pri nuli.

Po svakoj statistici ljudi danas zive bitno duze, i ugodnije no ikad prije... Jos kad se ne bi trovali cigarama, stresom, alkoholom manjom aktivnosti brojke bi bile jos bolje.

A je l ti Markane recimo znas da u komadu domaceg, dimljenog mesa imas daleko vise vrsta, i u vecim kolicinama kancerogeni tvari no u nekoj industrijskoj sunki u ovitku? Npr. u dimljenom mesu, siru itd se nalaze isti kancerogeni kao i u duhanskom dimu.


Da li ljudi danas žive duže i ugodnije,veoma je diskutabilno.Gdje nema higijene,nema niti zdravlja.Uvođenjem kanalizacije i vodovoda znatno su smanjenje epidemije,a ne jednostranim napretkom medicine npr.Vidimo da i danas u lošim i nehigijenskim uvjetima imamo pojavu bolesti za koje se mislilo da su iskorijenjene.Pogotovo u gradovima.

Znam što se nalazi u dimljenom mesu,rijetko to jedem.Industrijska šunka i dimljeno meso-isto sranje ajmo reć'.Nezdravo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znate li što jedete?
PostPostano: 10 pro 2012, 14:57 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Mar-kan je napisao/la:
Aztec je napisao/la:

Kako mislis, kako objasnjavam? Pa ne postoji jednoznacan odgovor, nego vise njih.

Kao prvo, umire ih vise, prije sveg iz cisto brojcanog razloga sto na svijetu svi ne puse, niti svi piju, al svakako svi jedu.

Druga stvar je to i sto je veci problem sto se ljudi prezderavaju (a ne sta jedu), a uz to je fizicka aktivnost pri nuli.

Po svakoj statistici ljudi danas zive bitno duze, i ugodnije no ikad prije... Jos kad se ne bi trovali cigarama, stresom, alkoholom manjom aktivnosti brojke bi bile jos bolje.

A je l ti Markane recimo znas da u komadu domaceg, dimljenog mesa imas daleko vise vrsta, i u vecim kolicinama kancerogeni tvari no u nekoj industrijskoj sunki u ovitku? Npr. u dimljenom mesu, siru itd se nalaze isti kancerogeni kao i u duhanskom dimu.


Da li ljudi danas žive duže i ugodnije,veoma je diskutabilno.Gdje nema higijene,nema niti zdravlja.Uvođenjem kanalizacije i vodovoda znatno su smanjenje epidemije,a ne jednostranim napretkom medicine npr.Vidimo da i danas u lošim i nehigijenskim uvjetima imamo pojavu bolesti za koje se mislilo da su iskorijenjene.Pogotovo u gradovima.

Znam što se nalazi u dimljenom mesu,rijetko to jedem.Industrijska šunka i dimljeno meso-isto sranje ajmo reć'.Nezdravo.


Nije diskutabilno tu nista. To je cinjenica. A gdje ljudi zive losije i umiru relativno mladi je upravo u nerazvijenim zemljama. Ti uostalom, na policama imas kupiti jeftinu i zdravu hranu, a da l ces se ti tim hraniti je tvoj izbor. Hoces li ti konzumirati nemasno mlijeko ili punomasno, hoces li ti jesti neku masnu kobasicu ili purecu sunku, hoces li sta ja znam, kospice nekog voca za grickanje ili ces smoki itd... I tvoj je izbor naravno hoces li se prezderavati i sjediti citav dan u kuci.

Industrijska sunka uopce nije isto sranje, vec je zdrava namirnica bogata proteinima a siromasna s masti. U tim se sunkama koristi E 250 kao konzervans, te E 300 (vitamin C) kao antioksidans i nista vise. E 250 je potencijalno kancerogen, medjutim, ono sto ljudi koji prebiraju te etikete ne znaju da ga ima visestruko vise u vecini povrca nego u toj konzerviranoj sunki.

Dimljeno meso spominjem jer masa ljudi govori kako je domace zdravo, a u trgovini bi za recimo E 300 rekli da je neki dodatak i da je to fuj, a u biti se radi o obicnom vitaminu C. Ili kako zvake sadrze umjetne secere koji su otrov i kako je tu neka zavjera bla bla bla... S druge strane dimljeno meso sadrzi benzen, formaldehaid itd... Al oni su uvjereni da oni jedu zdravije, jer je eto prirodno. Tako i za domace mlijeko koje je puno masti i bakterije, u odnosu na sterilizirano i obrano.

Kako nedavno jedan "strucnjak" prica mojim kako on nikad ne bi pio mlijeko koje moze toliko dugo stajati, jer bog te pitaj sta se tu stavlja. :001_rolleyes A u biti se radi o obicnoj sterilizaciji, odnosno zagrijavanju mlijeka cim se ubiju bakterije, pa onda moze duze i stajati bez da se pokvari, nista vise.

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znate li što jedete?
PostPostano: 10 pro 2012, 15:11 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
Aztec je napisao/la:
Kako nedavno jedan "strucnjak" prica mojim kako on nikad ne bi pio mlijeko koje moze toliko dugo stajati, jer bog te pitaj sta se tu stavlja. :001_rolleyes A u biti se radi o obicnoj sterilizaciji, odnosno zagrijavanju mlijeka cim se ubiju bakterije, pa onda moze duze i stajati bez da se pokvari, i nista vise.


Dobro kaže taj lik. Tetrapak od trajnog mlijeka se šprica antibiotikom ili čime već i onda ide mlijeko. A ni ta sterilizacija nije najpoželjnija jer se time uništavaju hranjive tvari.




Min. 18.-20.

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znate li što jedete?
PostPostano: 10 pro 2012, 15:16 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Ne znam je l se sprica antibiotikom, sumnjam. Antibiotici se daju zivotinjama, pa su oni vec u malim kolicinama prisutni u smamom mlijeku. Tako da je to glupost. Antibiotici u tim kolicinama pa i da ih ima ti nece nista napraviti, dok konzumiranje masnog mlijeka i bakterija hoce.

Sto se sterilizacije tice... Tocno je da se nesto unisti vitamina, ali to je tako neznatno da je smijesno i spominjati. Unisti se puno vise tog kad kuhas povrce, dobrog ali i loseg.

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znate li što jedete?
PostPostano: 10 pro 2012, 15:27 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Malo gledam ovaj video... Pa di ih nadju samo.

Gledam ovo za krompir, i kako se domaci krompir brze kvari (koji je btw. nepecen) od onog "nedomaceg" koji je kao pomfrit. I onda palamude o konzervansima. :zubati A konzervansa u pomfitu nikako nema i jedini razlog sto moze toliko dugo bez da se pokvari je kao sto svi znamo pomfri przen i veoma slan (sto ovaj "domaci" krompir nije bio), a sol je konzervans sama po sebi. Eto.

Pomfri je def. nezdrav, al ne zbog "konzervansa", vec sto je pun ulja i soli.

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znate li što jedete?
PostPostano: 10 pro 2012, 15:42 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
Nego, koje je tvoje mišljenje o soli? Negdje sam pročitao da je dovoljna sol koju pojedemo u kruhu, mesu i drugim namirnicama, pa je nije potrebno posebno dodavati?

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znate li što jedete?
PostPostano: 10 pro 2012, 16:03 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Divlja svinja5 je napisao/la:
Nego, koje je tvoje mišljenje o soli? Negdje sam pročitao da je dovoljna sol koju pojedemo u kruhu, mesu i drugim namirnicama, pa je nije potrebno posebno dodavati?


Ma ne znam. :zubati Solim ono sto mi nije slano i to je to. :zubati U biti i ne solim sunke i te gotove stvari, vec samo svjeze namirnice kad ja nesto pripremam.

Al sam pimjetio kad ja solim da nemam potrebu za puno vode, dok kad jedem one odvratne pilece parizere (kojih se ponekad zazelim :zubati ) popijem dvi litre ko nista. Sto znaci da su krcte solju (i mascu).

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znate li što jedete?
PostPostano: 10 pro 2012, 16:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32013
Aztec je napisao/la:
Kako nedavno jedan "strucnjak" prica mojim kako on nikad ne bi pio mlijeko koje moze toliko dugo stajati, jer bog te pitaj sta se tu stavlja. :001_rolleyes A u biti se radi o obicnoj sterilizaciji, odnosno zagrijavanju mlijeka cim se ubiju bakterije, pa onda moze duze i stajati bez da se pokvari, nista vise.


Kakva bolan obična sterilizacija?Sterilizacija je kad i domaće mlijeko prokuhaš.S tim da se domaće ukiseli za 2 dana,a kupovno ni za 5 dana...Raspitaj se što rade sa neprodanim mlijekom...

Veći problem jeste sama ishrana i smještaj krava.Krava koja jede travu,slobodno se kreće na zraku ili krava koja stoji u hangaru,jede tko zna što...Kod nas još i nekako mogu proći,ali npr. što se radi po SAD,pogledaj onaj film na prethodnim stranicama.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znate li što jedete?
PostPostano: 10 pro 2012, 16:47 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
Nisi u pravu, Markane. Sterilizacija se radi na određenoj jako visokoj temperaturi. Tako se tretira trajno mlijeko, i time se ubijaju ne samo svi mikroorganizmi, nego i nihove klice. Svježe mlijeko, ono koje traje 5-10 dana se pasterizira, tj. termički obrađuje na manjoj temperaturi. Time se uništavaju bakterije, ali ne i njihove klice.

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znate li što jedete?
PostPostano: 10 pro 2012, 16:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32013
Divlja svinja5 je napisao/la:
Nisi u pravu, Markane. Sterilizacija se radi na određenoj jako visokoj temperaturi. Tako se tretira trajno mlijeko, i time se ubijaju ne samo svi mikroorganizmi, nego i nihove klice. Svježe mlijeko, ono koje traje 5-10 dana se pasterizira, tj. termički obrađuje na manjoj temperaturi. Time se uništavaju bakterije, ali ne i njihove klice.


Šta se podrazumijeva kad mlijeko kuvamo na +100 C?

Opet napominjem-nije poanta u obradi mlijeka,nego šta to mlijeko sadrži,a što direktno ovisi o prehrani,smještaju,dodacima za povećanje mliječnosti itd.

Kao kad mi neko hvali kupovni kruh,sa volumenom x većim u odnosu na domaći,a ista količina brašna?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znate li što jedete?
PostPostano: 10 pro 2012, 17:04 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
Nisam ni ja upoznat u detalje, ali po onome što čitam, to je vrsta pasterizacije. Kod sterilizacije postoje 2 vrste; jedna ne na temp. 115-120 °C, i traje 20-30 min., a druga na temp. 125-138, i traje 2-4 sekunde.

"Toplotna obrada pri temperaturama do 100°C, određeno vrijeme, nazivase pasterizacija, a pri temperaturama višim od 100
C, određeno vrijeme, nazivase sterilizacija."

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znate li što jedete?
PostPostano: 10 pro 2012, 18:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32013
Divlja svinja5 je napisao/la:
Nisam ni ja upoznat u detalje, ali po onome što čitam, to je vrsta pasterizacije. Kod sterilizacije postoje 2 vrste; jedna ne na temp. 115-120 °C, i traje 20-30 min., a druga na temp. 125-138, i traje 2-4 sekunde.

"Toplotna obrada pri temperaturama do 100°C, određeno vrijeme, nazivase pasterizacija, a pri temperaturama višim od 100
C, određeno vrijeme, nazivase sterilizacija."


Mi smo nekad pravili sve to,od sireva,maslaca-putera,pavlake...Popio sam litre i litre neobrađenog mlijeka,mater pomuze kravu i imao sam svoj lončić,uvijek spreman :zivili

Ali,kravama se nije davala kemija,hranile se zdravo,nije se prskala trava (sa voćnjaka),uvijek su bile na svježem zraku...
Nikakve alergije,nikakvi problemi sa probavom.Danas popiješ kupovno mlijeko...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znate li što jedete?
PostPostano: 10 pro 2012, 20:15 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Mar-kan je napisao/la:
Aztec je napisao/la:
Kako nedavno jedan "strucnjak" prica mojim kako on nikad ne bi pio mlijeko koje moze toliko dugo stajati, jer bog te pitaj sta se tu stavlja. :001_rolleyes A u biti se radi o obicnoj sterilizaciji, odnosno zagrijavanju mlijeka cim se ubiju bakterije, pa onda moze duze i stajati bez da se pokvari, nista vise.


Kakva bolan obična sterilizacija?Sterilizacija je kad i domaće mlijeko prokuhaš.S tim da se domaće ukiseli za 2 dana,a kupovno ni za 5 dana...Raspitaj se što rade sa neprodanim mlijekom...

Veći problem jeste sama ishrana i smještaj krava.Krava koja jede travu,slobodno se kreće na zraku ili krava koja stoji u hangaru,jede tko zna što...Kod nas još i nekako mogu proći,ali npr. što se radi po SAD,pogledaj onaj film na prethodnim stranicama.


Mislio sam da je ocito...

I sterilizirano mlijeko ce se pokvariti u roku od par dana kad ga jednom otvoris, zar ne. A to je zato sto tad udju bakterije opet u njega, kad ga otvoris jednom. Boce (i tetrapak) se pune u sterilnim uvjetima di nema bakterija ni prisustva kisika mislim i onda se boca/terapak tako zatvori. Ti i kad prokuhas mlijeko, ti to ne cinis, zar ne. Mlijeko je i dalje u dodiru s okolinom i bakterijama, pa je i sasvim logicno da ce se brze pokvariti. Uz to je i puno masti pa i uzegne lakse. Domace se i nece bas pokvariti za dva dana, ako ga dobro skladistis. Znam kod bake kad bi pili mlijeko onako iz lonca a gore se uhvati kajmak. moglo je stajati na hladnom bitno vise od dva dana.

I to se Markane ne odnosi samo na mlijeko, nego na sokove i jos brdo drugih proizvoda. Primjetio si da kad jednom nesto otvoris da mu se odmah bitno smanji rok trajanja.


Sto se ishrane zivotinja tice, to je istina. Puno je bolje jesti i piti mlijeko zivotinje koja se hrani na otvrenom, daleko od prometa i zagadjivaca jer sve sto ona pojede, pojedemo i mi. Ali i masovna proizvodnja moze biti dobra, ako ne i bolja ako se zeli i radi kako treba. Ja recimo jedem piletinu od proizvodjaca koji ima te certifikate za zdravu proizvodnju i ishranu zivotinja.

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znate li što jedete?
PostPostano: 10 pro 2012, 21:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32013
Aztec je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:

Kakva bolan obična sterilizacija?Sterilizacija je kad i domaće mlijeko prokuhaš.S tim da se domaće ukiseli za 2 dana,a kupovno ni za 5 dana...Raspitaj se što rade sa neprodanim mlijekom...

Veći problem jeste sama ishrana i smještaj krava.Krava koja jede travu,slobodno se kreće na zraku ili krava koja stoji u hangaru,jede tko zna što...Kod nas još i nekako mogu proći,ali npr. što se radi po SAD,pogledaj onaj film na prethodnim stranicama.


Mislio sam da je ocito...

I sterilizirano mlijeko ce se pokvariti u roku od par dana kad ga jednom otvoris, zar ne. A to je zato sto tad udju bakterije opet u njega, kad ga otvoris jednom. Boce (i tetrapak) se pune u sterilnim uvjetima di nema bakterija ni prisustva kisika mislim i onda se boca/terapak tako zatvori. Ti i kad prokuhas mlijeko, ti to ne cinis, zar ne. Mlijeko je i dalje u dodiru s okolinom i bakterijama, pa je i sasvim logicno da ce se brze pokvariti. Uz to je i puno masti pa i uzegne lakse. Domace se i nece bas pokvariti za dva dana, ako ga dobro skladistis. Znam kod bake kad bi pili mlijeko onako iz lonca a gore se uhvati kajmak. moglo je stajati na hladnom bitno vise od dva dana.

I to se Markane ne odnosi samo na mlijeko, nego na sokove i jos brdo drugih proizvoda. Primjetio si da kad jednom nesto otvoris da mu se odmah bitno smanji rok trajanja.


Sto se ishrane zivotinja tice, to je istina. Puno je bolje jesti i piti mlijeko zivotinje koja se hrani na otvrenom, daleko od prometa i zagadjivaca jer sve sto ona pojede, pojedemo i mi. Ali i masovna proizvodnja moze biti dobra, ako ne i bolja ako se zeli i radi kako treba. Ja recimo jedem piletinu od proizvodjaca koji ima te certifikate za zdravu proizvodnju i ishranu zivotinja.


Mislio sam i ja da je očito,ali konzumerizam je prejak...Eto npr.,uzmi kupovno mlijeko i napravi sir-javi rezultate.

Industrijski obrađeno mlijeko je kemija (većina,ima i izuzetaka).Masovna proizvodnja u većini slučajeva nije dobra za zdravlje,jer se npr. krave hrane što jeftinijom hranom,da ne ulazimo u detalje sa čime,a najmanje sa travom...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znate li što jedete?
PostPostano: 11 pro 2012, 16:11 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Eto, opet se vrtimo u krug... Na iznesene cinjenice se jednostavno odgovori "konzumerizam je prejak". :zubati Konzumerizam ili ne, ja u stanu ne mogu drzati krave.


Vec smo na pocetku rekli da te cinjenice opovrgavaju jer ljudi danas zive duze i kvalitetnije no ikad. U slabo razvijenim zemljama, tocnije zemljama treceg svijeta i ne zive bas tako kvallitetno. Naravno, po radi velikog broja covjecanstva neki se ustupci moraju napraviti, kao sto je masovna proizvodnja, al sve u svemu danas je zivot kvalitetniji no ikad.


A "kemija" je sve, i to je tako jedan odgovor da ne znam kako bih ga nazvao... Neki najgori otrovi za covjeka su 100% "prirodni"...

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znate li što jedete?
PostPostano: 11 pro 2012, 16:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32013
Aztec je napisao/la:
Eto, opet se vrtimo u krug... Na iznesene cinjenice se jednostavno odgovori "konzumerizam je prejak". :zubati Konzumerizam ili ne, ja u stanu ne mogu drzati krave.


Vec smo na pocetku rekli da te cinjenice opovrgavaju jer ljudi danas zive duze i kvalitetnije no ikad. U slabo razvijenim zemljama, tocnije zemljama treceg svijeta i ne zive bas tako kvallitetno. Naravno, po radi velikog broja covjecanstva neki se ustupci moraju napraviti, kao sto je masovna proizvodnja, al sve u svemu danas je zivot kvalitetniji no ikad.


A "kemija" je sve, i to je tako jedan odgovor da ne znam kako bih ga nazvao... Neki najgori otrovi za covjeka su 100% "prirodni"...


Koja je cijena tog "kvalitetnog" života?Što reče Buchan- Suvremeni život je predstavljen tihom gomilom komotnog naroda koji ne prestaje da se zavarava...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znate li što jedete?
PostPostano: 12 pro 2012, 12:33 
Offline

Pridružen/a: 24 lis 2011, 13:53
Postovi: 2140
Danas, friški čvaraka sa sela. :zubati

Generalno, znam da ne znam.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znate li što jedete?
PostPostano: 12 pro 2012, 13:51 
Offline

Pridružen/a: 24 lis 2011, 13:53
Postovi: 2140
Zanimljivi članak, vezano za temu.

http://www.politika.rs/rubrike/potrosac/Aditivi-i-u-belom-hlebu.lt.html


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znate li što jedete?
PostPostano: 12 pro 2012, 16:12 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Mar-kan je napisao/la:
Aztec je napisao/la:
Eto, opet se vrtimo u krug... Na iznesene cinjenice se jednostavno odgovori "konzumerizam je prejak". :zubati Konzumerizam ili ne, ja u stanu ne mogu drzati krave.


Vec smo na pocetku rekli da te cinjenice opovrgavaju jer ljudi danas zive duze i kvalitetnije no ikad. U slabo razvijenim zemljama, tocnije zemljama treceg svijeta i ne zive bas tako kvallitetno. Naravno, po radi velikog broja covjecanstva neki se ustupci moraju napraviti, kao sto je masovna proizvodnja, al sve u svemu danas je zivot kvalitetniji no ikad.


A "kemija" je sve, i to je tako jedan odgovor da ne znam kako bih ga nazvao... Neki najgori otrovi za covjeka su 100% "prirodni"...


Koja je cijena tog "kvalitetnog" života?Što reče Buchan- Suvremeni život je predstavljen tihom gomilom komotnog naroda koji ne prestaje da se zavarava...


Kako koja je cijena tog zivota? Pa nema nikakve cijene. Ja nakon posla, faxa ili sta ja znam mogu otici u trgovinu i kupiti sta zelim, kako zdrave tako i nezdrave namirnice. A kupit cu si 200 grama purce sunke, 200 grama nemasnog sira, nemasni jogurt (koje i vise volim no masne), kecap, paradjz, krastavce i napravit si jedan bogovski i zdrav sendvic te uzivati u njemu umjesto da se skinem gol i s kopljem po brdima Sarajeva lovim divlje zivotinje za veceru i onda ako je ulovim pokupim neku zarazu.

Jesi ti Markane ikad isao u bolnicu, pio antibiotike, dobio cijepivo itd? A ti Markane onda se ostavi interneta, struje, nemoj ni uzgajati zivotinje, jer ni to nije "prirodno". Nemoj ni zube prati. Idi van i pij kisnicu (kad se nakapa), a ne vodu iz vodovoda. S cime cistis kupatilo, stan... Stocarstvo i zemljoradnja je isto covjekov izum. Covjek je prije bio lovac i sakupljac, a ne ratar. Pa fino koplje i idi lovi. Covjek prije nije jeo ni kruh, povrce itd. Tebi bi bez tog suvremenog zivota vise od 95% namirnica sto jedes, a sto su zdrave bilo potpuno nepoznato. Ne bi ni znao sto je a sto nije zdravo.

Ma mislim, glupost.

A ti filozofi su mi se uvijek gadili i uvijek sam prezirao predmete di to moram uciti. I taj filozof sto osudjuje suvremeni zivot, tu svoju misao je stavio na komad papira zahvaljujuci suvremenom zivotu.

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znate li što jedete?
PostPostano: 12 pro 2012, 16:36 
Offline

Pridružen/a: 24 lis 2011, 13:53
Postovi: 2140
Aztec, razumno argumentiraš neke stvari, ali nije ni Mar-kan bez argumenata...
Optimum je, po mom skromnom mišljenju, negdje između vaših razmišljanja.

Nije dobro biti ni potrošački zombi koji ništa ne umije sam uraditi da bi preživio, ni biti Robinson Crusoe u dobu tehnokratije. Nema potrebe za tim, ali ako netko ipak želi, treba ga pustiti da tako živi, bez stigmatiziranja i osude. Live and let live...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 553 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO