HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 ožu 2024, 11:24.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 106 post(ov)a ] 

Koje će se od navedenih tiskovina prva ugasiti?
Anketa je završila: 21 lis 2012, 13:11.
1. Dnevni Avaz 0%  0%  [ 0 ]
2. Oslobođenje 7%  7%  [ 2 ]
3. Večernji List (BiH izdanje) 7%  7%  [ 2 ]
4. Dnevni List 18%  18%  [ 5 ]
5. Nezavisne 0%  0%  [ 0 ]
6. Glas Srpske 4%  4%  [ 1 ]
5. Večernji List (RH izdanje) 0%  0%  [ 0 ]
6. zabranjeni List 21%  21%  [ 6 ]
7. 24 sata (RH) 7%  7%  [ 2 ]
8. Slobodna Dalmacija 11%  11%  [ 3 ]
9. Novi List 25%  25%  [ 7 ]
Ukupno glasova : 28
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Smrt dnevnih novina u BiH i RH
PostPostano: 22 stu 2012, 12:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58216
Lokacija: DAZP HQ
iskreno, nitko od nas ne bi stavio ruku u vatru za bilo kojeg našeg političara.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Smrt dnevnih novina u BiH i RH
PostPostano: 22 stu 2012, 14:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Šta je ovo?

Citat:
Jurleka: Cilj nam je urbana populacija, s njom komuniciramo

Šezdeset ljudi zaposleno je u novim dnevnim novinama '21. stoljeće' čiji je prvi broj izašao danas. Marjan Jurleka, pokretač i vlasnik novina kaže da je temeljna ideja novine da bude drugačija. Ona je ističe drugačija u svim segmentima, u poslovnom modelu, u pristupu oglasnom tržištu i kreiranju sadržaja.

Na kioscima su u četvrtak osvanule nove nacionale dnevne novine pod nazivom "21. stoljeće" koje u prvom broju na 63 stranice donose anketu u kojoj političari, ekonomisti i druge javne osobe odgovaraju na pitanje "što je dobro u Hrvatskoj", te tekst o Institutu Svete obitelji hercegovačkog fratra Joze Zovka smještenom u luksuznoj vili na Floridi.

U uvodnoj riječi glavna urednica Nada Mirković, citirajući riječi oslobođenog generala Ante Gotovine, poziva na "zajedničko okretanje prema budućnosti", te ističe kako "naša sudbina nije zapisana u zvijezdama niti ju kontroliraju sile izvan naše moći, već ju sami pišemo".

Izdavač novog dnevnika je tvrtka "Miran dan", s čijim vlasnikom i direktorom Marjanom Jurlekom smo razgovarali uoči prvog broja lista. Marjan Jurleka bio je glavni urednik 'Starta' najčitanijeg magazina u bivšoj državi, supokretač Jutarnjeg lista. Sada se pojavljuje u ulozi pokretača i vlasnika nove dnevne novine '21. Stoljeće'.

U vrijeme recesije i prevlasti elektroničkih medija, odlučili ste pokrenuti novu dnevnu novinu: 21. Stoljeće. Od kuda vam hrabrost?

Istina je da postoji kuknjava, ne može se ovo, ne može se ono. Ja sam se odvažio na ovu avanturu, uvjeren da postoji prostor na tržištu za drugačije dnevne novine. Ljudi okupljeni oko projekta dijele moj entuzijazam. Ideja novina je da potiču pozitivne vibracije i da ljudi uzmu sudbinu u svoje ruke. Na primjer, akcija samozapošljavanja, propitivanja malih poduzetničkih mogućnosti i tako dalje. Unutar industrije tiskovina vidjeli smo prostor, novine su izgubile iz fokusa čitatelja, u nekom segmentu su novine počele misliti o određenim elitama, interesnim grupama, a mnogo manje o čitateljima. Povratkom na lokaciju u Slavonsku aveniju to je i simbolički gest. Tamo je u bivšem režimu bila smještena najveća nakladnička kuća, SOUR „Vjesnik“ je u doba socijalizma funkcionirao kao da je u kapitalizmu. Prije četrnaest godina sam bio jedan od pokretača „Jutarnjeg lista“. Nada Mirković kao glavna urednica, Denis Kuljiš i drugi koji surađuju na novini su izdanak tog doba. Novine su se onda radile zbog čitatelja, kompetitivnosti i kvalitete. Tekstovi su se vraćali, morao si ponovo pisati, rijetko se događalo da si bio sretan s tekstom.

Kako ste uspjeli naći izvor financiranja?

Pokretanje novina je kolosalan projekt, u travnju, svibnju mi se počela ta ideja motati po glavi. Postoji zamor na tržištu od trenutne ponude dnevnih tiskovina koje gube tržišne udjele. To je bilo inicijalno. Postoji samorodni, strukturni problem. Projekt sam zaokružio kao mogućnost koja je izvodiva i u duljem razdoblju lukrativna, to jest da ostvaruje dobit. Trebalo je pronaći kreditore, uvjeriti ih da je novac oplodiv. Ukratko, dobio sam kredit i ja sam vlasnik novina. Kad se novine vide na kiosku bit će mnogo tog jasnije. Svašta se spominjalo, iza mene nema nikoga. Bitno je ono što će ljudi vidjeti dvadeset i drugog ovog mjeseca na kiosku.

Što će izdvajati 21. Stoljeće od drugih tiskovina na tržištu?

Temeljna ideja novine je da bude drugačija. To moramo isporučiti svojim čitateljima. Čitava kampanja se vrti oko toga. Ona je drugačija u svim segmentima, u poslovnom modelu, u pristupu oglasnom tržištu i kreiranju sadržaja. Poslovni model je zacementiran u smislu budžetske discipline. Proizvodnja je struktuirana da u upravi od pet ljudi nema debljanja. Imam direktora za distribuciju i proizvodnju, direktor prodaje, oglasa, direktorica komunikacija, direktor financija i controlinga. Nema asistenata, tajnica, pomoćnika. Najveći dio troškova izdvaja se za ljude, za redakciju. U oglasnom dijelu smo okrenuli priču, tržište je u kaosu, želimo raditi s oglasnim agencijama. Naša rabatna politika je transparentna, želimo sa svima imati jednak odnos i tako s klijentima imati transparentnu poziciju. Tako ćemo raditi i to možete od nas očekivati. Odmah je pozicija na tržištu drugačija.

Biti drukčiji u sadržaju je najteže isporučiv cilj. Ljudi dolaze iz tjednika, dnevnih novina, intoksicirani su načinom dosadašnjeg rada. Kuljiševa uloga je tu ključna, u smislu produkcije. Šezdeset ljudi je zaposleno, mnogi s burze. Novinarima obično govorim da ono što im prvo padne na pamet, a bilo je dobro za prijašnje redakcije, nije dobar pristup, treba napravit korak nazad u pozadinu priče, ono što zanima čitatelja. Novine više ne odgovaraju na stvarna pitanja čitatelja, nema 60 tema, postoje tri, četiri teme o kojima se razgovara. Vi ih samo trebate izvući. Teme na naslovnici često nisu teme od interesa.

Koji je opći stav novina?

Nije u prvom planu ideološka prepoznatljivost. U prvom planu je ono što ljude tog dana zanima. Političko-ideološki kod nije bitan. Bavit ćemo se političarima koliko su oni bitan element za priču. Cilj nam je urbana populacija, s njom komuniciramo, pri tom mislim na stanje svijesti. Naša pozicija je obitelj, mali poduzetnici. Mi adresiramo strahove koje roditelji imaju za budućnost svoje djece.

Cijena će biti najniža na tržištu?

Cijena će biti pet kuna, one coin-newspaper. Ako uspješno možete upravljati troškovnim segmentom, taj cijenovni razred čini vašu tržišnu poziciju stabilnom. Cijena prati finacijsku moć hrvatskog građanstva.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Smrt dnevnih novina u BiH i RH
PostPostano: 22 stu 2012, 15:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 svi 2010, 14:38
Postovi: 2207
moš mislit kako ideološka prepoznatljivost nije bitna. oni su drugačiji, otvoreni, drugačiji, jedinstveni, drugačiji... a onda te zalupi urbanom populacijom... seljaci, dakle, otpadaju. pa onda obitelj... budućnost djece... valjda se ruralni razmnožavaju vegetativno i ostavljaju djecu po proplancima.
šta sve čovik naklapi i ostane živ... kuljišev izbljuvak iliti advance.hr u tiskanom obliku.

_________________
16.11.2012. - "...izmjena u reprezentaciji Hrvatske, izlaze Gotovina i Markač, ulaze Čačić i Sanader..."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Smrt dnevnih novina u BiH i RH
PostPostano: 24 stu 2012, 06:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Zanimljiva promocija ovog 21. stoljeća (napali našu gangu). Nažalost ako je nilski konj Denis Kuljiš dio ekipe, nema tu selameta.


_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Smrt dnevnih novina u BiH i RH
PostPostano: 24 stu 2012, 09:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13032
Lokacija: Zagreb
Jel je itko kupio te novine? Ni najmanje me ne privlače, a budući da tvrde da su neopterećeni ideologijom i okrenuti budućnosti, pretpostavljam da su upravo suprotno od toga :kava

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Smrt dnevnih novina u BiH i RH
PostPostano: 24 stu 2012, 13:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2011, 12:01
Postovi: 3688
Lokacija: Edmonton,Alberta,Canada
Ministry of Sound je napisao/la:
Zanimljiva promocija ovog 21. stoljeća (napali našu gangu). Nažalost ako je nilski konj Denis Kuljiš dio ekipe, nema tu selameta.


U Zegeju se stvarno može svašta vidit .Neki dan kad sam bio ,vidio neku darkericu sa džonom od 10 cm. (ipak sam ja provincijalac :zubati )

_________________
"Nisu svi koji lutaju izgubljeni"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Smrt dnevnih novina u BiH i RH
PostPostano: 24 stu 2012, 13:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 svi 2009, 22:03
Postovi: 1445
Taj "21. vek" ima kategoriju koja se zove Jugosfera a u prvom izdanju Vuk Perišić piše kako Hrvatska i Srbija ne bi trebale niti postojati kao zasebne države ako bi nestalo mržnje. Novi Fekal.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Smrt dnevnih novina u BiH i RH
PostPostano: 24 stu 2012, 14:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13032
Lokacija: Zagreb
Predlažem da se stavi u anketu, predviđam pobjedu :zubati

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Smrt dnevnih novina u BiH i RH
PostPostano: 24 stu 2012, 15:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Ilirka u pravu, smeće od novina...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Smrt dnevnih novina u BiH i RH
PostPostano: 24 stu 2012, 15:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13032
Lokacija: Zagreb
Napokon kupio, Izvjestim o dojmovima...

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Smrt dnevnih novina u BiH i RH
PostPostano: 24 stu 2012, 15:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Znači opet samo poduzetnici i novinari YU fokusa imaju kapital i znanje za pokretanje dnevne tiskovine?

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Smrt dnevnih novina u BiH i RH
PostPostano: 24 stu 2012, 16:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13032
Lokacija: Zagreb
Koncepcijski vrlo čudne, bliže subotnjem prilogu (obzor, magazin ) , nego dnevnim novinama, zapravo i nema vijesti iz svijeta, sporta, iz Hrvatske samo 2 glavne vijesti koje rastegnu na desetak stranica...

Novine odišu malograđanštinom, počevši od onog tovara bodulskog pauletića, koji se zgraža nad kulturnom dekadencijom Splita, odnosno nad time što su cajke jako popularne, pa do činjenice da kultura zauzima preko 40% "novina"...

Kuljiševa kolumna je zamišljena za njegov rat sa cijelim svijetom, dok su ostali kolumnisti dosta slabi, npr. Ivan Starčević koji je napokon dobio političku kolumnu (ono u nacionalu je bilo necitljivo, politika maskirana u TV kritiku...)

Dosta veliku kolumnu ima i gost kolumnist koji se obračunava sa libertarijanizmom (neoprostivo :zubati ) na izrazito ignorantski način, stavljajući afričke države kao primjer kojem libertarijanci teže...Taj je lik profesor na filozofskom, Polšek.
Tih 5-6 tisuća studenata godišnje s filozofskog ne izlaze kao zdravi pojedinci, to sigurno :kava

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Smrt dnevnih novina u BiH i RH
PostPostano: 17 sij 2013, 18:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
slika

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Smrt dnevnih novina u BiH i RH
PostPostano: 17 sij 2013, 19:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24480
Lokacija: Heartbreak Hotel
Prije koji mjesec je bio marku pa su ga poskupljeli na 1,5. Moš` si misliti kako je onda bio čitan kad su ga kupovali samo gazde kafića da gosti imaju što čitati ili pak oni koji nisu imali na kiosku nijedne druge novina ze kupiti. I sada kada vide da nitko ne kupuje, da su ispušili, reklamiraju svoj fijasko u smislu sniženja cijene, kao da su ljudi maloumnici pa ne znaju da se samo radi o vraćanju stare cijene.
Jbt, ovaj Dnevni List kao da je izišao iz Orwelove 1984. I tamo bi smanjili sljedovanja pa onda vratili na staro i to proglašavali napretkom.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Smrt dnevnih novina u BiH i RH
PostPostano: 17 sij 2013, 19:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Znači izjednačili cijenu sa Večernjim, pa gazda kafića (jedini koji to kupuju) prestale kupovati, pa opet morali sniziti da bi za pola marke bili jeftiniji i povratili svoje staro tržište kafića (i valjda frizera - koje još ustanove kupuju dnevne novine za svoje mušterije?).

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Smrt dnevnih novina u BiH i RH
PostPostano: 17 sij 2013, 19:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24480
Lokacija: Heartbreak Hotel
Ministry of Sound je napisao/la:
Znači izjednačili cijenu sa Večernjim, pa gazda kafića (jedini koji to kupuju) prestale kupovati, pa opet morali sniziti da bi za pola marke bili jeftiniji i povratili svoje staro tržište kafića (i valjda frizera - koje još ustanove kupuju dnevne novine za svoje mušterije?).


Mada, ne znam zašto ih to brine, pa oni ionako žive od Lijanovićevih dotacija a ne od prodaje.
Istina, od plaćenih osmrtnica (jer su jeftinije nego u drugim novinama) zarade za krofne ali ipak je sve to nedovoljno...

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Smrt dnevnih novina u BiH i RH
PostPostano: 17 sij 2013, 21:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68095
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Da, žive od Lijanovića tj. reklamnih kampanja koje plaća država ne od prodaje, mada nije istina da to smeće nitko ne čita, jer u tom slučaju ne bi imalo smisla ubacivat pare u te novine ako nemaju nikakav impakt na javno mnijenje.


Preko kampanje "kupujmo domaće" Lijanović im je prošli mjesec isplatio 37.200 KM (što je dovoljno za 50 dobrih plaća).

Ovo sniženje prije je pokazatelj financijskog oporavka nakon te injekcije, uostalom nedavno sam vidio i oglas pod nazivom "Dnevni list zapošljava" gdje su raspisali natječaj za radno mjesto grafičara.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Smrt dnevnih novina u BiH i RH
PostPostano: 24 svi 2013, 18:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kakve pizdarije "Dani" rade ?

http://dnevnik.hr/showbuzz/omg/dno-dna- ... 87891.html

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Smrt dnevnih novina u BiH i RH
PostPostano: 24 svi 2013, 18:16 
Offline

Pridružen/a: 21 svi 2013, 16:03
Postovi: 970
Lokacija: Hilafet, Sarajevo
Upozorenja: -2
Dnevni list odnedavno generalni sponzor NK Sloga Ljubuški.

_________________
"Allah je naš cilj, Kur'an je naš zakon, Poslanik je naš lider, Džihad je naš način, a smrt na Allahovom putu naša najveća težnja."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Smrt dnevnih novina u BiH i RH
PostPostano: 24 svi 2013, 18:17 
Offline

Pridružen/a: 21 svi 2013, 16:03
Postovi: 970
Lokacija: Hilafet, Sarajevo
Upozorenja: -2
Dnevni list odnedavno generalni sponzor NK Sloga Ljubuški.

_________________
"Allah je naš cilj, Kur'an je naš zakon, Poslanik je naš lider, Džihad je naš način, a smrt na Allahovom putu naša najveća težnja."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Smrt dnevnih novina u BiH i RH
PostPostano: 28 svi 2013, 08:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ožu 2012, 07:39
Postovi: 1695
Načuh da je EPH jučer pokrenuo predstečajni postupak. Zna li netko više o tome? Laž ili istina?

_________________
Neću NATO
Hoću na te


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Smrt dnevnih novina u BiH i RH
PostPostano: 28 svi 2013, 08:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ožu 2012, 07:39
Postovi: 1695
limpus je napisao/la:
Zna li netko više o tome?


Zgodni i vrckavi postavljaču pitanja, znam ti ja nešto više o tome. :zubati

Citat:
EPH je odlučio da neka njegova poduzeća iskoriste zakonsku mogućnost predstečajne nagodbe i na taj način, u dogovoru s bankama, restrukturira i poboljša svoje financijsko poslovanje. Riječ je o poduzećima EPH, Gloria Grupa, 4 Media, EPH Media, Media nexus i EPH Magazini.

zdavačko i organizacijsko restrukturiranje koje smo uspješno provodili posljednjih godina omogućilo je da EPH iz godine u godinu posluje sve bolje, a da naša izdanja i naši projekti zadrže i pojačaju liderske pozicije na tržištu. Financijsko restrukturiranje je završni dio tih procesa.

U procesu predstečajne nagodbe, za koji vjerujemo da će uspješno završiti za nekoliko mjeseci, neće biti promjena u redovitom izlaženju naših izdanja niti promjena u statusu naših zaposlenika.

Predstečajnom nagodbom nisu obuhvaćena društva Slobodna Dalmacija d.d., Sportske novosti d.d., Cropix d.o.o, Europa digital d.o.o, Arena d.d., EPH direkt d.o.o i Dosis d.o.o.

Uprava EPH


http://www.zabranjeni.hr/eph--financijsko ... a/1105283/

:zastava_Hrvata

_________________
Neću NATO
Hoću na te


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Smrt dnevnih novina u BiH i RH
PostPostano: 28 svi 2013, 08:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Nemojte ići i klikati pom takvim portalima. Od vaših klikova zarađuju. Ja to prakticiram već godinama.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Smrt dnevnih novina u BiH i RH
PostPostano: 28 svi 2013, 09:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68095
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Hehe, neka neka. Najs.

Kako su opisali taj predstečajni postupak (kao da se radi o pozitivi), neko dijete bi počelo gnjaviti mamu "Mama, mama, hoću i ja u predstečajni postupak".

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Smrt dnevnih novina u BiH i RH
PostPostano: 28 svi 2013, 09:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68095
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
BBC je napisao/la:
Nemojte ići i klikati pom takvim portalima. Od vaših klikova zarađuju. Ja to prakticiram već godinama.


Ajde, možeš se počastit za jednu vijest kao što je ova. :D

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 106 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO