HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 06 lis 2024, 13:03.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 133 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Zašto se doseliti u Mostar?
PostPostano: 06 pro 2023, 21:18 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 38395
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
neretvanin je napisao/la:
Prednost Mostara nad Zagrebom je mediteranska klima, puno sunca i ne smrdi Jakuševac što je aktualno kod ovih lapana iz nemožemo.

Onda nema klupa u duginim bojama i lgbt propagande. Djecu ti neće nitko indoktrinirati.
Puno je lakši tempo života.
Osjetno je jeftiniji od rente do restorana, klubova, kafića. Ali je i manja ponuda rada i plaće.
Minus je muslimanski dio grada, ali i to će se istopiti s vremenom...

Mostar je bio jako prljav a Zagreb čist i uredan ali je sad zadnje 2 godine obrnuto. Čišći Mostar.
Mostaru nedostaje dvorana koja je "u izgradnji", moderan stadion Zrinjskog, pokoji muzej, galerija ostalo sve ima što ima i Split.


Imat će i Zagreb uskoro muslimanski i azijski dio grada.

Normalno da je glavni grad uvijek bolja opcija, ali obično nekom tko ima te malograđanske komplekse i Zagreb postane premal.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto se doseliti u Mostar?
PostPostano: 06 pro 2023, 21:19 
Offline

Pridružen/a: 23 lis 2023, 00:58
Postovi: 384
estoyAqui je napisao/la:
mijat_tomic_is_back je napisao/la:
Ne znam odakle si porijeklom, ali po ovome sto si napisao nisam siguran da ce ti se svidit zivot u mostaru, prije neka manja sredina koja gravitira mostaru tipa siroki ili citluk, okolica mostara tipa ilici, cim, ali sam centar mostara tesko. Ne preporucujem ako bas nisi nikad zivio u mo prije

Svakako da
Upoznao sam i neke urbane Mostarce koji su me razočarali kao ljudi
Imaju isti sindrom kao i Zagrepčani gdje misle da se cijeli svijet vrti oko njih. Sad cijeli svijet zna za nekog njihovog lokalnog klošara, cijeli svijet zna kad Baka Slišković ide uplatit tiket u kladionicu, cijeli svijet zna kakve su nedaće između Mostaraca s dvije strane obale pa se onda iz inata odu družit s ljudima s druge strane, 'ta će on'...
Svakako nisam razmišljao da živim u gradu, ali bih razmislio o tome da radim i doprinosim u gradu


Da, zato kazem ako vec nisi ljubitelj zivota u gradu radije idi u neku manju sredinu koja gravitira mostaru

_________________
Glup, gluplji, Made in holiday inn


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto se doseliti u Mostar?
PostPostano: 06 pro 2023, 21:21 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 38395
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Inače imam susjeda koji je doselio iz Hrvatske (Slavonija) i izabrao Mostar ispred Splita.
Nema to veze gdje si nego kako ti je, kompleksi su zeznuta stvar.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto se doseliti u Mostar?
PostPostano: 06 pro 2023, 21:21 
Offline

Pridružen/a: 23 lis 2023, 00:58
Postovi: 384
Naša Kvačica je napisao/la:
Segrt Hlapic je napisao/la:

Hajde hajde, možeš bolje ti od toga, multikulti rajo.
A mi vam više volimo ćukenja, mačke su muslimanske beštije.

:smajl025


Pa eto, vodaj ćukicu i sve ok. Što prije izumre ta beskorisna rasa tim bolje. :palacgore1


Nije ni u mostaru nesto bolje. Ta posast sa dzukelama je zadnjih 10tak godina uzela maha i u mostaru. U zg bar pociste za sobom. Da ti sad kazem koliko puta sam ugazio u *** u mostaru ne bi mi vjerovao :zubati

_________________
Glup, gluplji, Made in holiday inn


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto se doseliti u Mostar?
PostPostano: 06 pro 2023, 21:29 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 38395
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
U Mostaru nije ništa bolje, prije ćeš vidjeti da netko voda kera nego dijete.

Da se ne varamo i po anketama glavna briga Hrvata je plaća a ne kulturni sadržaj, promet i slične bedastoće.
Hrvatska je ipak razvijenija zemlja s boljim plaćama i to je glavni i osnovni nedostatak Mostara za nekoga.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto se doseliti u Mostar?
PostPostano: 06 pro 2023, 21:52 
Offline

Pridružen/a: 23 lis 2023, 00:58
Postovi: 384
Naša Kvačica je napisao/la:
mijat_tomic_is_back je napisao/la:
Slozio bi se s hlapicem oko vecine stvari. Nekoga ko je rodjen i odrastao u mostaru mozda to vrijedja ali vecinu stvari je u pravu. Zivio isto u Zg i Mo i uvijek bi odabrao Zg ako vec moram birat. Jedino se ne bi slozio glede splita. Ja ga zovem "Mostar na moru" sto dovoljno govori o njemu. Jedina prednost u odnosu na mostar je more i sto nema muslimanski dio grada pod okupacijom. Mislim to je ogromna prednost, ali nedovoljna da bi tamo se zaletio zivit :zubati


Dok židovi koloniziraju nove teritorije, Hrvati bi trebali svi sjesti u Zagreb. Taman kao da đavli neće na kraju stići i do Zagreba, u stvari već jesu.

Zašto se onda zaustaviti na Zagrebu. Od Zagreba je veći London, ili Beč, Milano. Zagreb selo, kod nas Bečlija je to sve više cool. :zubati


Nisam ja za zg, dapace ja sam odabrao da ne zivim u zg :zubati samo kazem da moram birat odabrao bi ispred mostara. Ne mrzim mostar (zapadni) ali mi nikad nije sjeo za zivjet u njemu. Da nema muslimana mozda bi bila druga prica, ovako ce vjecno ostat grad slucaj :zubati

_________________
Glup, gluplji, Made in holiday inn


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto se doseliti u Mostar?
PostPostano: 06 pro 2023, 21:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 kol 2022, 22:29
Postovi: 1838
daramo je napisao/la:
Imat će i Zagreb uskoro muslimanski i azijski dio grada.

Normalno da je glavni grad uvijek bolja opcija, ali obično nekom tko ima te malograđanske komplekse i Zagreb postane premal.

Novi Zagreb
Neki dan prolazim kroz Importanne, više vidiš Nepalce da prolaze nego naše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto se doseliti u Mostar?
PostPostano: 06 pro 2023, 22:12 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 32574
mijat_tomic_is_back je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Pa eto, vodaj ćukicu i sve ok. Što prije izumre ta beskorisna rasa tim bolje. :palacgore1


Nije ni u mostaru nesto bolje. Ta posast sa dzukelama je zadnjih 10tak godina uzela maha i u mostaru. U zg bar pociste za sobom. Da ti sad kazem koliko puta sam ugazio u *** u mostaru ne bi mi vjerovao :zubati


A je, imamo i mi ćukoljupce sada.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

974 of 2558 - 38.08%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto se doseliti u Mostar?
PostPostano: 06 pro 2023, 22:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 svi 2020, 12:40
Postovi: 4539
Kakvi su to odgovori da je Mostar dobar zato što ima mediteransku klimu?
Svako mjesto na obali, od Savudrije do Prevlake ima mediteransku klimu.

Postoje li neka mjesta na obali od kojih je Mostar bolji za život?
Mislim da lista neće biti duga, ovako napamet nabacujem: Kaštela, Plomin, Bakar, Karin.
Može li netko nastaviti niz, možemo li ih skupiti bar 10?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto se doseliti u Mostar?
PostPostano: 06 pro 2023, 22:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 kol 2022, 22:29
Postovi: 1838
Naša Kvačica je napisao/la:
estoyAqui je napisao/la:
Svakako nisam razmišljao da živim u gradu, ali bih razmislio o tome da radim i doprinosim u gradu


To je jako teško savjetovati ako ne kažeš koju vrstu posla bi radio?

Ne bih javno o mojoj struci, ali mogu reć da mi pronalazak posla s kojom bi bio zadovoljan ne bi bio nikakav problem


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto se doseliti u Mostar?
PostPostano: 06 pro 2023, 22:47 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 38395
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Koliko tih mjesta na obali ima sveučilište, bolnicu, više od 50 000 stanovnika i sve osnovno što nudi grad?

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto se doseliti u Mostar?
PostPostano: 06 pro 2023, 22:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 kol 2022, 22:29
Postovi: 1838
Više me vuče moralna nego financijska strana
Želim napravit ognjište za svoju obitelj i da puste korijene na zdravom mjestu. Kako sam već odozdola, želio bih dam svoj genetski i odgojni materijal zajednici kojoj pripadam. Želio bih da se pamti ime moje dice i naše cilo pleme za 100 godina. U ranijim je vremenima bilo da se nakon što prođu 2/3 generacije stvara novo pleme, tako se nadam da će bit i s mojim plemenom. Volio bih da prava plemena postoje kao što su nekoć u našim krajevima postojala. Znam da se ne treba pokušavat preslikat prošlost, ali sam siguran da možemo štošta dobro iz nje naučit. Takav je odgoj stvarao kvalitetne ljude i smatram da je stoput bolji od ovih novih mambo džambo gluposti. Doduše se mora i učit iz znanosti dosta stvari, ali samo iz pouzdanih izvora. Harediji su recimo uspješna priča i može se emulirat nešto od njih

Nije da puno tražim na ovom svitu, samo ostavit što bolju priču iza sebe


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto se doseliti u Mostar?
PostPostano: 06 pro 2023, 22:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 svi 2020, 12:40
Postovi: 4539
daramo je napisao/la:
Koliko tih mjesta na obali ima sveučilište, bolnicu, više od 50 000 stanovnika i sve osnovno što nudi grad?

Kaštela i Bakar s moje liste imaju (parazitirajući na susjednom većem gradu), pa su svejedno gori od Mostara.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto se doseliti u Mostar?
PostPostano: 06 pro 2023, 22:58 
Offline

Pridružen/a: 23 lis 2023, 00:58
Postovi: 384
daramo je napisao/la:
Koliko tih mjesta na obali ima sveučilište, bolnicu, više od 50 000 stanovnika i sve osnovno što nudi grad?


Ma sve malo vece selendre u rangu makarske. Samo zahvaljujuci tome sto su se hrvati uspjeli obranit mostar ima danas ono sto ima. Da su muslimani ostvarili svoj naum sve bi gurali u sarajevo, a mostar bi danas bio malo veca kasaba od recimo konjica ili bugojna :zubati

_________________
Glup, gluplji, Made in holiday inn


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto se doseliti u Mostar?
PostPostano: 06 pro 2023, 23:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 13:41
Postovi: 5538
Mostar će postat Hot Spot za turiste sad kad autocesta prođe Osijek-Ploče, jeftiniji je grad od RH dio turista će svratit na piće, ručak poslikat se na Mostu i te gluposti.

Plus i Luka će generirat dio prometa i posla, ako ništa barem će naši švercat nešto.

Međugorje je blizu, s obzirom na dekadenciju u Europi sve više ljudi će tražit duhovnu utjehu u vjeri i posjećivat sveta mjesta.
Ja sam svojima prije 15 godina govorio da kupimo u Međugorju zemlju, pa napravimo nešto ili ostavimo nek stoji. Mogo si birat di ćeš po centru, sad je sve to izgrađeno i moraš tražit okolo.

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto se doseliti u Mostar?
PostPostano: 06 pro 2023, 23:06 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 38395
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Evo ti jedna prednost, cijena kvadrata nije 4000€ kao u svim tim mjestima na obali.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto se doseliti u Mostar?
PostPostano: 06 pro 2023, 23:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 svi 2020, 12:40
Postovi: 4539
daramo je napisao/la:
Evo ti jedna prednost, cijena kvadrata nije 4000€ kao u svim tim mjestima na obali.
4000 je u Dubrovniku i Rovinju. S druge strane Šibenik, Pula ili Rijeka su tek prebacili 2000.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto se doseliti u Mostar?
PostPostano: 06 pro 2023, 23:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lip 2011, 15:09
Postovi: 2545
Lokacija: HR
Zagreb sa sadržajima i prilikama koje nudi se ne može mjeriti s bilo kime u Hrvatskoj, a ne Mostarom.

Bolje bi bilo uspoređivati Mostar sa regionalnim središtima Splitom/Osijekom/Rijekom/Zadrom...

Pokretaču teme bi preporučio da dođe u Mostar i proba biti tu godinu dana, svakako će upoznati nove ljude i čak ako i ne ostane ostat će mu bar uspomene i prijateljatva. Pomoći ćeš Mostaru i sa samo jednom godinom što ga budeš gradio, isto kao što svaki student što prođe kroz Mostar nešto donese i nešto ponese.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto se doseliti u Mostar?
PostPostano: 06 pro 2023, 23:18 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 38395
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
U Mostaru je novogradnja 1250€, starogradnja 1000€, a u okolici u prigradskim naseljima možeš i za manje kupiti kuću.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto se doseliti u Mostar?
PostPostano: 06 pro 2023, 23:20 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 38395
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
neretvanin je napisao/la:
Zagreb sa sadržajima i prilikama koje nudi se ne može mjeriti s bilo kime u Hrvatskoj, a ne Mostarom.

Bolje bi bilo uspoređivati Mostar sa regionalnim središtima Splitom/Osijekom/Rijekom/Zadrom...

Pokretaču teme bi preporučio da dođe u Mostar i proba biti tu godinu dana, svakako će upoznati nove ljude i čak ako i ne ostane ostat će mu bar uspomene i prijateljatva. Pomoći ćeš Mostaru i sa samo jednom godinom što ga budeš gradio, isto kao što svaki student što prođe kroz Mostar nešto donese i nešto ponese.


Zato kažem glupo uspoređivati s glavnim gradom koji je veći deset puta, Mostar treba uspoređivati s gradovima slične veličine u Hrvatskoj.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto se doseliti u Mostar?
PostPostano: 06 pro 2023, 23:22 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 32574
estoyAqui je napisao/la:
Više me vuče moralna nego financijska strana
Želim napravit ognjište za svoju obitelj i da puste korijene na zdravom mjestu. Kako sam već odozdola, želio bih dam svoj genetski i odgojni materijal zajednici kojoj pripadam. Želio bih da se pamti ime moje dice i naše cilo pleme za 100 godina. U ranijim je vremenima bilo da se nakon što prođu 2/3 generacije stvara novo pleme, tako se nadam da će bit i s mojim plemenom. Volio bih da prava plemena postoje kao što su nekoć u našim krajevima postojala. Znam da se ne treba pokušavat preslikat prošlost, ali sam siguran da možemo štošta dobro iz nje naučit. Takav je odgoj stvarao kvalitetne ljude i smatram da je stoput bolji od ovih novih mambo džambo gluposti. Doduše se mora i učit iz znanosti dosta stvari, ali samo iz pouzdanih izvora. Harediji su recimo uspješna priča i može se emulirat nešto od njih

Nije da puno tražim na ovom svitu, samo ostavit što bolju priču iza sebe


Ima i u Hercegovini loših stvari, daleko smo mi od tog ideala koji opisuješ.

Za bolju šansu djeci, ako se preseliš negdje ovamo obvezno ih upiši u Framu. S kim si takav si.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

974 of 2558 - 38.08%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto se doseliti u Mostar?
PostPostano: 06 pro 2023, 23:24 
Offline

Pridružen/a: 23 lis 2023, 00:58
Postovi: 384
daramo je napisao/la:
U Mostaru je novogradnja 1250€, starogradnja 1000€, a u okolici u prigradskim naseljima možeš i za manje kupiti kuću.


Ako govorimo o kvalitetnoj novogradnji cijena ide skoro i na 2000 eura. Davno su prosla ta vremena kad se novogradnja prodavala za 2500km

_________________
Glup, gluplji, Made in holiday inn


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto se doseliti u Mostar?
PostPostano: 06 pro 2023, 23:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 svi 2020, 12:40
Postovi: 4539
daramo je napisao/la:
neretvanin je napisao/la:
Zagreb sa sadržajima i prilikama koje nudi se ne može mjeriti s bilo kime u Hrvatskoj, a ne Mostarom.

Bolje bi bilo uspoređivati Mostar sa regionalnim središtima Splitom/Osijekom/Rijekom/Zadrom...

Pokretaču teme bi preporučio da dođe u Mostar i proba biti tu godinu dana, svakako će upoznati nove ljude i čak ako i ne ostane ostat će mu bar uspomene i prijateljatva. Pomoći ćeš Mostaru i sa samo jednom godinom što ga budeš gradio, isto kao što svaki student što prođe kroz Mostar nešto donese i nešto ponese.


Zato kažem glupo uspoređivati s glavnim gradom koji je veći deset puta, Mostar treba uspoređivati s gradovima slične veličine u Hrvatskoj.
To bi bili Pula, Slavonski Brod ili Karlovac, svi su tu negdje oko 50 tisuća stanovnika.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto se doseliti u Mostar?
PostPostano: 06 pro 2023, 23:26 
Online

Pridružen/a: 21 lip 2023, 14:22
Postovi: 3129
daramo je napisao/la:
neretvanin je napisao/la:
Zagreb sa sadržajima i prilikama koje nudi se ne može mjeriti s bilo kime u Hrvatskoj, a ne Mostarom.

Bolje bi bilo uspoređivati Mostar sa regionalnim središtima Splitom/Osijekom/Rijekom/Zadrom...

Pokretaču teme bi preporučio da dođe u Mostar i proba biti tu godinu dana, svakako će upoznati nove ljude i čak ako i ne ostane ostat će mu bar uspomene i prijateljatva. Pomoći ćeš Mostaru i sa samo jednom godinom što ga budeš gradio, isto kao što svaki student što prođe kroz Mostar nešto donese i nešto ponese.


Zato kažem glupo uspoređivati s glavnim gradom koji je veći deset puta, Mostar treba uspoređivati s gradovima slične veličine u Hrvatskoj.


Što se tiče cijena jeftiniji nego recimo Osijek,a u rangu sa Slavonijom.
Iako ima jedni veliku boljku,a to su muslimani.
Jest da su u susjedstvu i na drugoj strani,ali meni osobno ne paše taj orijent i arlaukanje.
Evo recimo smatram da je Osijek bolji od Mostara I da ima vise perspektive.
Bar zbog ovih nekih pomaka u zadnje vrijeme.Tko hoće može ispratiti.
I nije sve nantrpano kao u zapadnom Mostaru,im više trgova,centara,sveučilište(relativno dobro).
Bolje je uređen i opet u Hrvatskoj si.
Dok recimo Rijeka me se nije dojmila nimalo i sigurno grad koji slabi,eventualno ove luke i prometna povezanost ga mogu izvaditi,ali teško zbog stranke koja nije izgubila tu od 45-e.
Što se tiče sadržaja ništa previše.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto se doseliti u Mostar?
PostPostano: 06 pro 2023, 23:28 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 38395
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Odakle tebi podaci da Mostar ima 50 000 stanovnika?

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 133 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO