HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 06:25.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 786 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 32  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Hrvatska rukometna reprezentacija
PostPostano: 31 sij 2010, 20:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23302
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Objektivno jesu Francuzi bolji. Ali stvarno.

Buntić katastrofalan, Lacković katastrofalan, Čupić loš. Ostali prosjek ili ispod prosjeka.

Balić i Alilović opet dobri. Nisu mogli njih dvojica iznijeti tekmu. Zrnić je se malo priključivao.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska rukometna reprezentacija
PostPostano: 31 sij 2010, 20:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 14:44
Postovi: 2447
Deckima svaka cast! Mozemo biti ponosni na njih! :hrvatinic :HercegBosanac

_________________
Kada vrijeme smrti dođe
Neka nitko ne zaplače za mnom
I sve što od vas u tom času tražim
U mojoj me sahranite zemlji

Samo u njoj počivat ću u miru.
Samo u njoj počivat ću mirno...

Isus će mi postelju prostrijeti
Isus će mi prostrijet odar smrti.

U susret mi Spasitelju dođi
Dođe mi u susret na pol puta
Ogrne me brižno svojim plaštom

Želim Bože da u času smrti
Ni jedno oko ne zasuzi za mnom
A jedino što ja tebe molim
Kada umrem da mi dadeš kutak... neba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska rukometna reprezentacija
PostPostano: 31 sij 2010, 20:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68994
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Bravo!

Sa srebrom sam zadovoljan.
Dolaze 3 srebra u Ljubuški. :D

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska rukometna reprezentacija
PostPostano: 31 sij 2010, 21:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 00:25
Postovi: 595
lider30 je napisao/la:
Objektivno jesu Francuzi bolji. Ali stvarno.

Buntić katastrofalan, Lacković katastrofalan, Čupić loš. Ostali prosjek ili ispod prosjeka.

Balić i Alilović opet dobri. Nisu mogli njih dvojica iznijeti tekmu. Zrnić je se malo priključivao.

U pravu si, ali kvaka je u tome da možeš biti dobar samo onoliko koliko protivnik dozvoli. A Francuzi nisu dozvolili. Za svaki naš potez imali su odgovor, tj. obranu... osim za Balića.
Utakmicu smo izgubili pri kraju prvog poluvremena, vodimo tri razlike i za dvije minute nam izjednače. Ali ni to nije greška igrača, nego greška Line.
Ovaj put nažalost slaba realizacija sedmeraca, Čupić dva promašena, Zrnić jedan... a što je najgore upravo u trenucima kad je još bilo nade... minus dva, promašen sedmerac, Francuzi zabiju... i umjesto minus jedan imaš minus tri.
Treba dodati i to da smo živi pehisti... Mirko obrani sedmerac, lopta Francuzu u ruke... Omeyer obrani, lopta isto Francuzu u ruke... i sve to nekoliko puta, obrana, stativa, bilo šta, lopta se uvijek odbije nepovoljno po nas.
Suci sve u svemu ok.

Ali, kapa dolje... najmlađi a srebrni... ovo će biti zlatna generacija! :HercegBosanac :hrvatinic

_________________
Hercegbosnizacija budućeg većinskog hrvatskog entiteta u BIH osnovni je preduvjet nastanka Trećeg!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska rukometna reprezentacija
PostPostano: 31 sij 2010, 22:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58742
Lokacija: DAZP HQ
ne treba bježati od činjenice...sa zadnjih 7 natjecanja odlazimo s porazom, 4 u finalu i 3 za treće mjesto. to nije i ne može bti slučajno, a s obzirom na naš kvalitet svih ovih godina je i nedopustivo.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska rukometna reprezentacija
PostPostano: 31 sij 2010, 22:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 00:25
Postovi: 595
Činjenica je također da sa zadnjih sedam natjecanja odlazimo sa sedam polufinala i sa četiri medalje.
Naš peh je jednostavno što smo naletili na ovu generaciju Francuza (preciznije "Francuza"), ali naša sreća je u tome što smo, a to se nakon ovog EP-a slobodno može reći, uspješno obavili smjenu generacija.

_________________
Hercegbosnizacija budućeg većinskog hrvatskog entiteta u BIH osnovni je preduvjet nastanka Trećeg!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska rukometna reprezentacija
PostPostano: 31 sij 2010, 23:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Nisam zadovoljan finalnom utakmicom. Imali smo Francuze u šaci, ali nismo iskoristili nekoliko mogućnosti matiranja protivnika. Da su sedmerci ili neki ziceri iskorišteni kako treba, sad bismo slavili zlato. Bilo je i par sudačkih odluka u korist Francuza u ključnim trenutcima.
Inače, ne bi mi toliko smetalo da smo izgubili u finalu svjetskog prvenstva ili olimpijskih igara, s obzirom da zlata s tih natjecanja imamo. Međutim, ovo je bila velika prilika da konačno uzmemo europsko zlato i tko zna kada će ta prilika opet doći.
Rezultat je u konačnici jako dobar, s obzirom na ukupnu igru koju smo prikazali, te reprezentaciju koju je Červar vodio.
Nadam se da Lino odlazi i da će doći izbornik koji će u reprezentativni kadar pozivati igrače koji su najspremniji i najkvalitetniji u danom trenutku, a ne da mu pri selekciji ključni čimbenik bude igračeva mladost, odnosno potpisani ugovor s RK Zagrebom. Također se nadam da će reprezentacija prestati biti taocem RK Zagreba i Zorana Gopca.
No, to su samo moje želje, tko zna što donosi sutra...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska rukometna reprezentacija
PostPostano: 01 vel 2010, 00:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58742
Lokacija: DAZP HQ
tješi me da idemo po zlato za dvije godine u Srbiji. :zubati

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska rukometna reprezentacija
PostPostano: 02 vel 2010, 13:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 svi 2009, 13:06
Postovi: 1627
Lokacija: Zagreb-Čapljina
Sve čestitke momcima za nastup na Europskom prvenstvu i osvojenoj medalji. Francuzi su bili iskusniji i s(p)retniji. Utakmica je bila dobro taktički postavljena i vidi se da smo nešto naučili na porazima. Vjerujem da ćemo ih pobjediti na sljedećim natjecanjima. Najviše mi je žao što na čitavom prvenstvu Lac nije ozbiljnije zaigrao a u najboljim je godinama. A realno nemamo toliku dubinu i kvalitetu da si možemo dopustiti izbivanje igrača koji su među najboljima i najiskusnijima. I mene boli činjenica da smo postali mušterije Francuzima koji ispadoše da su rukometni dream team a siluju rukomet i imaju dosta prosječnih igrača. Ali to je i problem rukometa u cjelini i ostalih reprezentacija a ne samo naš. Doduše nekad smo i mi bili lepršaviji a sad dosta toga odigramo na silu. Tješi me i to da je naša reprezentacija 3 puta na velikim natjecanjima pobjedila Francuze u polufinalu (OI Atlanta 1996, SP Tunis 2005, EP Noreveška 2008). Ono što me žalosti je 4 poraza u finalu zadnjih godina i 3 izgubljene bronce. To je jedina mrlja ove reprezentacije.

_________________
...Mostar, Stolac, Neum i Čapljina Hrvatska je stara djedovina, gdje su došli vječno će ostati to je zemlja gdje žive Hrvati...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska rukometna reprezentacija
PostPostano: 02 vel 2010, 14:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 00:25
Postovi: 595
Sve stoji, samo se nadam da je ovo u zadnjoj rečenici "mrlja", a ne mrlja.

Usporedbe radi, u Njemačkoj ima 830.000 aktivnih rukometaša... 830.000... u Francuskoj je vjerojatno slično. Znači nema tu mrlje, barem ne za nas. Pogotovo što su se mladi pokazali, a to znači da će i u budućnosti biti dobrih rezultata.

_________________
Hercegbosnizacija budućeg većinskog hrvatskog entiteta u BIH osnovni je preduvjet nastanka Trećeg!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska rukometna reprezentacija
PostPostano: 06 vel 2010, 01:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2009, 16:37
Postovi: 371
Prvo čestitam našim momcima na zasluženoj srebrenoj medalji, mada iskreno rečeno nisam osobno zadovoljan sasvim našom igrom u finalu, ali smo pokazali bolju igru nešto bolju u finalu nego prije godinu dana u finalu svjetskog prvenstva u Zagrebu, za koje mislim usput da su nas u toj utakmici, suci u dobrom dijelu oštetili svojim suđenjem.
Nisam sasvim zadovoljan ni sa igranjem pojedinaca a ni sa taktikom izbornika Lina Červara ali kojemu se ne može poreći uspjeh koji je postigao sa rukometnom reprezentacijom Hrvatske koji svakako fantastičan,
Moje osobno mišljenje da za reprezentaciju uvijek igraju najbolji bez obzira na godine, tako da mislim da je ovoj reprezentaciji svakako falio u nekim presudnim momentima falio igrać iskustva i kalibra poput Pere Metličića koji bi uz Balić znao preuzeti odgovornost momentima bitnim za igru i rezultat.
Osobno me najviše razočarao Domagoj Duvnjak koji je trećeg nastupa na velikim prvenstvima od prvog kada je zabljesnuo i kad je s pravom smatran Balićevim nasljednikom i predvodnikom mlađe generacije kad je davao u prosjeku 7-8 golova, na prošlom prvenstvu je već pao na prosjek od 5 golova po utakmici a na ovom prvenstvu ne znam da li je imao prosjek od 3 gola po utakmici, nestala je njegova prodornost, preciznost, njegova lucidnost i dobre asistencije, kad je bilo najgore stalno i uvijek je Balić preuzimao odgovornost a Duvnjak ništa u nekim momentima se i vidjelo da dvoji i da nema odlučnosti da nešto poduzme, kad Balić ne bude više mogao igrati za reprezentaciju trenutno ne vidim tko bi ga mogao zamjeniti i to je ono zabrinjavajuće


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska rukometna reprezentacija
PostPostano: 13 kol 2010, 13:33 
Offline

Pridružen/a: 05 svi 2009, 19:46
Postovi: 1701
Lokacija: Tamo gdje viori crven-bijeli plavi!
IHF: Ivano Balić najbolji rukometaš svih vremena
Ivano Balić je najbolji rukometaš svih vremena, ishod je ankete na web-stranici Međunarodnog rukometnog saveza (IHF) na kojoj je glasovalo više od 11.000 ljubitelja rukometa. Skoro polovica od tog broja - njih 48.7 posto - za najboljega igrača rukometa u povijesti je izabrala 31-godišnjeg hrvatskog reprezentativca,

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska rukometna reprezentacija
PostPostano: 24 sij 2017, 22:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58742
Lokacija: DAZP HQ
Mušterije. :zubati

slika

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska rukometna reprezentacija
PostPostano: 24 sij 2017, 23:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
Ždrijeb se otvorio kao nikada. Eh, da uđemo u finale i dobijemo one s...e, to bi bila satisfakcija za sva *** koja smo pojeli kroz godine.

Male su šanse, no ajde. Mali Mamić je zvijer. :D

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska rukometna reprezentacija
PostPostano: 27 sij 2017, 23:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 svi 2009, 22:03
Postovi: 1446
Dobro da nismo u finalu, izgubili bi negdje s 15 razlike jer ne znamo gdje smo niti što radimo. Zlaji svaka čast, dobro je sve odradio a ponekad nemaš sreće, takav je život. Želim Norveškoj da osvoje zlato protiv onih mafijaša, protiv tog kokošarskog šljama i lopova.

Nakon prodanog polufinala protiv Njemačke s Alilovićem koji ne zna braniti, nakon uništenih OI protiv Poljske kada nije znao reći igračima da izađu na pucače i nakon ove tragikomedije danas, je li napokon vrijeme da ovaj antitalent na mjestu izbornika da ostavku? U toj Norveškoj kada političar učini prekršaj tipa jedne nezakonito potrošene krune leti sa svojeg mjesta a ovaj je tu već godinama i uništava nas bez posljedica. Otiđi, nestani, odstrani se, makni se da te više ne gledamo jer ne znaš, nemaš pojma. Isto vrijedi i za onog lika što nam vodi vaterpolsku reprezentaciju. Vas dvojica ste san svakog hrvatskog suparnika, vas bi poželio svaki protiv sebe.

Dok su bili Kljaić, Červar i Rudić bilo je i zlata jer su ljudi stručnjaci i znaju. Sad se tek vidi koliko znači pravi izbornik. Dok se ne nađe netko njihove razine nema nama zlata niti u snovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska rukometna reprezentacija
PostPostano: 28 sij 2017, 09:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 lip 2015, 15:01
Postovi: 1643
khm khm khm

ne zeli da skrecem s teme ali u vaterpolu je vec duze apsolutna dominacija , generalno gledajuci dosta boljih srpskih vaterpolista, recimo to ovako : od hrvata za klasu od ostalih minimum za dve (niko te ne razbije slucajno i zato sto ima boljeg trenera dva puta po sedam razlike , kao da se igra s tobom , a da taj nije stvarno vrh vrhova)


u rukometu se hrvatska vratila gde je vec dugo i odakle je samo na kratko izasla, top 4. ostace upamcena za anale ona lekcija rukometa i neverovatno demoliranje poljaka kao domacina za sva vremena. dobili su spance, i dokazali da su opet tu, pa treba biti realan da su norvezani sad motivisani da konacno i oni nesto urade, jer je sigurno da dugo nece imati priliku posto u ovom sportu kontinuitet imaju francuzi danci hrvati spanci... ponekad se malo skrene, ali ubrzo su opet na istom putu... hrvatska prolazila kroz period "malih boginja" podmladjivanja i opet dokazala da je nepresusni talenat vrhunskih igraca u rukometu


bice to zlato vec na sledecem prvenstvu , a realno i ovo u ovom trenutku je odlicno


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska rukometna reprezentacija
PostPostano: 28 sij 2017, 09:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58742
Lokacija: DAZP HQ
Francuzi bi nas opet dobili, bez sumnje. Meni ovoj hrvatskoj repki fali vica u igri i kreacije, nema toga ni 10% u odnosu na Balićevu eru.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska rukometna reprezentacija
PostPostano: 28 sij 2017, 14:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6883
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
čim sam vidio organizirane čarter letove iz Zagreba za Pariz,za polufinale...nekakvu euforiju odmah mi je bilo jasno da ćemo izgubiti...

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska rukometna reprezentacija
PostPostano: 28 sij 2017, 15:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 svi 2009, 22:03
Postovi: 1446
kolubara je napisao/la:
khm khm khm

ne zeli da skrecem s teme ali u vaterpolu je vec duze apsolutna dominacija , generalno gledajuci dosta boljih srpskih vaterpolista, recimo to ovako : od hrvata za klasu od ostalih minimum za dve (niko te ne razbije slucajno i zato sto ima boljeg trenera dva puta po sedam razlike , kao da se igra s tobom , a da taj nije stvarno vrh vrhova)



Rezultati su tu sasvim jasni - preko vas smo osvojili svjetsko i europsko zlato. Imamo i zlato na OI bez izgubljene utakmice, sve to kada je Rudić bio izbornik. Prije njega i nakon njega nismo imali ništa a s trenutnim izbornikom čak nema niti nade za neko poboljšanje.

U rukometu je slična situacija. Prvo olimpijsko zlato i jedino svjetsko zlato osvojile su generacije koje su proglašavali propalima kao u slučaju Balića i društva ili smo bili u posvemašnjem rasulu kao kod Ćavara i njegovih. Zatim je došao stručni upravitelj i riješio probleme koji su bili posljedica nesnalaženja i neznanja.

Izbornik je zapravo toliko važna osoba da uopće nije smisleno kako se u reprezentacijama dopuštaju stranci na tom mjestu. Da nije bilo Hiddinka nikada Južna Koreja ne bi bila četvrta na nogometnom SP-u. Ante Kostelić je ni iz čega stvorio velikane svjetskog skijanja. Mourinho je sa sirotinjom osvojio Ligu prvaka. Pogledaj što su socijalistički glupani učinili od Venezuele koja danas doslovno svakodnevno jede smeće a imaju treće svjetske zalihe nafte. U svim vrstama ljudske djelatnosti vođa je ključna osoba i ako tu imaš nesposobnog diletanta slijedi raspad sustava, bez iznimke. Vaš vaterpolski savez bi ovom našem štetočini jednom trebao isplaćivati mirovinu i poslati nekakvu zahvalnicu za dobro obavljen petokolonaški posao. Najmanje da dobije nekakvu lijepo zamotanu skupocjenu čokoladu i da ga podragate u stilu dobar peso ako ništa drugo. Zaslužio je.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska rukometna reprezentacija
PostPostano: 28 sij 2017, 15:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lis 2009, 17:44
Postovi: 8154
Dobra je ova ekipa mladih rukometaša bez sumnje ali nisu za titule,
nedostaje nešto ili netko.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska rukometna reprezentacija
PostPostano: 28 sij 2017, 16:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35951
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Kao i uvijek i sa svim našim momčadskim ekipama, tu je talent ali nedostaje nešto za sami vrh.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska rukometna reprezentacija
PostPostano: 28 sij 2017, 18:11 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13476
Lokacija: ZG
Realno svaka cast momcima, cetvrtfinale je bilo objektivno sve preko toga - ne. Sami smo krivi sto nismo u finalu +2 za nas dvije-tri minute prije kraja te sedmerac u zadnjoj sekundi utakmice za pobjedu. Kad to bacis u vjetar normalno da nisi zasluzio finale - cestitke Norvezanima zasluzili su.

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska rukometna reprezentacija
PostPostano: 28 sij 2017, 22:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 svi 2009, 22:03
Postovi: 1446
Nadam se da je sada svima jasno kakav kreten je na našoj klupi. Ako za pet minuta ne da otkaz i ne odjebe u svoju ušljivu rupetinu iz koje je izgmizao onda će to samo biti još jedna potvrda da ova država nezadrživo srlja u propast zbog negativne selekcije na svim razinama.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska rukometna reprezentacija
PostPostano: 28 sij 2017, 22:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58742
Lokacija: DAZP HQ
Neš ti, svake godine neko prvenstvo, ovih bronci imamo ko blata, ne računam ako nije zlato, nije ovo nogomet.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska rukometna reprezentacija
PostPostano: 28 sij 2017, 22:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6883
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
zanima me koliki je bio koeficijent na pobjedu Slovenije live u trenutku kad je Hrvatska povela 24:16... :neznam

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 786 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 32  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO