HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 23:04.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 782 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 32  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Hrvatska rukometna reprezentacija
PostPostano: 18 sij 2019, 02:46 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
IHF je jedan od najbogatijih saveza na svijetu, samo u Francuskoj na SP-u su zaradili milijardu dolara i rukomet raste diljem svijeta dok.

dobra tema koju je otvorio Makedonac o usporedbi npr europske košarka i rukometa tj koliko rukomet šiša košarku u Europi po zaradi i svemu:
https://sportnet.rtl.hr/sportnetklub/ru ... -358015/1/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska rukometna reprezentacija
PostPostano: 18 sij 2019, 05:34 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Europska kosarka je jad i bijeda naspram americke, zna se sta je uspjeh u kosarci, zavrsit u nba ligi, ovo sve drugo je nista, tako da ne cudi da u europi rukomet šije kosarku, ne znam ko gleda mrtvu euroligu osim neatleticnih kompleksasa kojima se ko fol gadi americki atraktivni stil igre.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska rukometna reprezentacija
PostPostano: 18 sij 2019, 06:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58277
Lokacija: DAZP HQ
Koliko je naših u reprezentaciji? Šego, Musa, Karačić, Mandić?

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska rukometna reprezentacija
PostPostano: 19 sij 2019, 09:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Dobri smo.. samo laganini.
Glede rukometa I kmečanja kako je nepriznat I nebitan. Pa ako su Spanjolci, Francuzi, Njemci, Skandinavci, Rusi pa Balkan pa sada I Argentina I Brazil nebitni onda niti jedan sport sem nogometa ne treba da se igra ni da se računa.
Rukomet cijenim I pratim još skolskih dana (ipak sam ja iz grada rukometa) a koliko mi je zadovoljstvo bilo gledati zlato u Atlanti sa toliko igraca Borca koje Sam u zivo gledao u dvorani Borik, zaista je neopisivo. Saračević, Čavar, Smajlagić, Jović, Puc...

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska rukometna reprezentacija
PostPostano: 19 sij 2019, 11:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lip 2011, 14:09
Postovi: 2373
Lokacija: HR
dudu je napisao/la:
Koliko je naših u reprezentaciji? Šego, Musa, Karačić, Mandić?

Krešimir Kozina iz Dervente, na prvenstvu kao pivot s malom minutažom. Igra u Gopingenu u Bundesligi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska rukometna reprezentacija
PostPostano: 20 sij 2019, 20:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lip 2011, 14:09
Postovi: 2373
Lokacija: HR
Potop protiv Brazila i 9-10 primljenih golova na prazan gol. Červar tvrdoglava levatina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska rukometna reprezentacija
PostPostano: 21 sij 2019, 10:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 14:42
Postovi: 8080
Lokacija: Na rubu egzistencije
neretvanin je napisao/la:
Potop protiv Brazila i 9-10 primljenih golova na prazan gol. Červar tvrdoglava levatina.

8.

Tako to biva, tko visoko leti, nisko pada.

Ali nije još ništa izgubljeno. Idemo danas protiv Njemačke, pa onda se nadati da će Španjolci pobijediti Nijemce.

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska rukometna reprezentacija
PostPostano: 21 sij 2019, 12:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58277
Lokacija: DAZP HQ
Červarov poraz 1/1, normalan trener nakon 2 primljena gola na prazan gol odustaje od 7 na 6, a mi smo ih primili 6 ili 7 kod rezultata 12-6. Da smo igrali normalno dobili bi ih, teško, ali bi ih slomili u drugom, ovako nas je bacio u ponor nakon 10 minuta igre.

7 na 6 ima smisla igrat ako gubiš pa riskiraš ili ako vodiš 5 razlike pa imaš sigurnost.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska rukometna reprezentacija
PostPostano: 21 sij 2019, 22:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
Što bih ja onog Červara sad namlatila.

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska rukometna reprezentacija
PostPostano: 21 sij 2019, 22:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6802
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
tko je dopustio da Danac sudi Njemcima??
to je skoro isto da Cipranin sudi Grcima...

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska rukometna reprezentacija
PostPostano: 22 sij 2019, 00:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 svi 2009, 22:03
Postovi: 1446
Rukomet je poput skijaških skokova i vaterpola jedno obično smeće od športa jer je sudac u svima njima ključni igrač utakmice i on po želji lako određuje pobjednika. Nije nikakvo čudo da je Ante Kostelić kao proslavljeni rukometni trener nakon svih šikaniranja jednostavno odlučio napustiti to sranje i da mu djeca budu skijaši jer tamo nema sudaca. Hrvatska je svima smetnja i to nisu nikakve teorije urote nego je stvar vrlo jednostavna - mi smo malo tržište od 4 milijuna ljudi a Španjolska od 50 i njihov dobar plasman je puno isplativiji, a rukometne federacije kao prvi cilj imaju veliku zaradu. Zato je s ovog prvenstva izbačeno igranje na ispadanje nakon prvih skupina i uvedene su dodatne skupine da niti slučajno neki mnogoljudni favorit rano ne završi natjecanje i zbog toga opadne zanimanje dotičnih navijača za prvenstvo i cijeli posao oko njega. Zato će Hrvatska uvijek imati tretman poput Šri Lanke a uvjeren sam da rukometni organizirani kriminal nije presretan niti s malom Danskom, Norveškom, pa niti Švedska nije baš prevelika stanovništvom... i oni će već doći na red. Hrvatska treba još samo osvojiti jedno EP tako da imamo sve naslove i onda treba napustiti ovo prodano *** i posvetiti se nečemu pametnijem, poput nogometa, tenisa, skijanja i atletike.

O onim zlatnim pričama mogli bismo ne satima, nego mjesecima.

- Ne sramim se ja nijednog svog srebra. Ionako su nas prevarili za njih tri.

Tri su nas puta pokrali

Idemo redom.

Prvo?

- Ono na EP-u u Norveškoj 2008. kad sam išao na centar da poderem crveni karton španjolskim sucima. Zar to nije hrabrost? Nije mi bilo svejedno, ali nisam mogao podnijeti da nam to rade. Da, svi smo mi malo subjektivni, uvijek želiš pobijediti, htio bi da ti suđenje paše, ali da te baš toliko kradu, to ne možeš prihvatiti. Ja sam očekivao da će me žestoko kazniti kasnije, ali ništa. Bio sam pozvan na proslavu 50 godina rukometa u Europi i vidim predsjednika EHF-a Michaela Wiederera i pitam: “A kazna? Niste me kaznili”, a on kaže: “Pa Lino, nisu te baš previše krali, samo malo.

Druga krađa?

- SP u Hrvatskoj. U finalu u Zagrebu u drugom poluvremenu Francuzi nisu imali niti jedno isključenje, a ubiše nas. Ne branim nas, imali smo svojih grešaka i ja sam možda pogriješio, dečki su bili izraubani dokraja, skroz potrošeni, ali... U siječnju mi je na SP-u u Francuskoj jedan važan čovjek iz IHF-a rekao: “Vidiš, Lino, ono u Hrvatskoj nije trebalo onako završiti.” Pa to svi znaju, samo nitko nije imao hrabrosti priznati.

Šteta što je treća krađa opisana u tiskanom izdanju, živo me zanima o čemu se radilo.

https://sportske.zabranjeni.hr/sportmix/rukomet/lino-cervar-u-intervjuu-za-sn-otkrio-veliku-tajnu-iz-hrvatske-svlacionice-i-porucio-hrvatska-je-tri-puta-prevarena-i-pokradena/6374528/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska rukometna reprezentacija
PostPostano: 22 sij 2019, 08:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 14:42
Postovi: 8080
Lokacija: Na rubu egzistencije
mirv je napisao/la:
Rukomet je poput skijaških skokova i vaterpola jedno obično smeće od športa jer je sudac u svima njima ključni igrač utakmice i on po želji lako određuje pobjednika. Nije nikakvo čudo da je Ante Kostelić kao proslavljeni rukometni trener nakon svih šikaniranja jednostavno odlučio napustiti to sranje i da mu djeca budu skijaši jer tamo nema sudaca. Hrvatska je svima smetnja i to nisu nikakve teorije urote nego je stvar vrlo jednostavna - mi smo malo tržište od 4 milijuna ljudi a Španjolska od 50 i njihov dobar plasman je puno isplativiji, a rukometne federacije kao prvi cilj imaju veliku zaradu. Zato je s ovog prvenstva izbačeno igranje na ispadanje nakon prvih skupina i uvedene su dodatne skupine da niti slučajno neki mnogoljudni favorit rano ne završi natjecanje i zbog toga opadne zanimanje dotičnih navijača za prvenstvo i cijeli posao oko njega. Zato će Hrvatska uvijek imati tretman poput Šri Lanke a uvjeren sam da rukometni organizirani kriminal nije presretan niti s malom Danskom, Norveškom, pa niti Švedska nije baš prevelika stanovništvom... i oni će već doći na red. Hrvatska treba još samo osvojiti jedno EP tako da imamo sve naslove i onda treba napustiti ovo prodano *** i posvetiti se nečemu pametnijem, poput nogometa, tenisa, skijanja i atletike.


:D

već na primjeru španjolske sam sebe demantiraš.

nije sve ni u kratkoročnoj tržišnoj valorizaciji nečega. šta misliš koliku potencijalnu tržišnu zaradu nogometu donosi plasiranje hrvatske u finale. lijepa je to priča. a rukomet, koji nije planetarni sport poput nogometa svakako bi trebao imati interesa da npr. Brazil pobjedi Hrvatsku.

uglavnom, nismo ni zaslužili pobijediti, i to samo zbog izrazito lošeg napada. da se nije ukazao Šipić bilo bi i preko 5 razlike za Njemačku. Ovako smo nešto pokušali iščupati, ali nije išlo. Kod +1 za nas sam mislio imamo ih, ali eto. Neki sudački poguranci za Nijemce su možda i presudili, ali da smo imali napad kakav je imala Njemačka ne se sad o tome govorilo. Pa nama je "svaki" napad bio na individualno kvalitetu pojedinaca ili na silu.

A tako je kako je.

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska rukometna reprezentacija
PostPostano: 22 sij 2019, 09:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Definitivno su nas one Červarove debilane kontra Brazila sjebale I gurnule van dometa medalja. Jučer I nije bilo toliko loše s obzirom da su domaći sudili domaćinu. Vidjeli ste sve

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska rukometna reprezentacija
PostPostano: 22 sij 2019, 12:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Ajd, daj Bože da i to sranje od sporta, kojeg naravski ne pratim, krahira u RH pa da se perspektivni mladi preusmjere natrag u košarku.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska rukometna reprezentacija
PostPostano: 22 sij 2019, 14:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Sta su opet Hrvati igrali strategijom lako cemo ?

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska rukometna reprezentacija
PostPostano: 22 sij 2019, 14:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13033
Lokacija: Zagreb
Ministry of Sound je napisao/la:
Ajd, daj Bože da i to sranje od sporta, kojeg naravski ne pratim, krahira u RH pa da se perspektivni mladi preusmjere natrag u košarku.

Nije da se bazeni za rukomet i košarku pretjerano preklapaju, osim u Zagrebu. Tradicionalno, rukometne sredine su Zagreb, Metković, Rijeka, Bjelovar, Našice, dok je košarka više bila u Dalmaciji.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska rukometna reprezentacija
PostPostano: 22 sij 2019, 15:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Tijesna utakmica. Moglo je svakako završiti. Što znači da su namučili Nijemce.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska rukometna reprezentacija
PostPostano: 22 sij 2019, 16:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Ministry of Sound je napisao/la:
Ajd, daj Bože da i to sranje od sporta, kojeg naravski ne pratim, krahira u RH pa da se perspektivni mladi preusmjere natrag u košarku.



Sto se mene tiče taj hebeni balet za dvometrase mogu ukinuti

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska rukometna reprezentacija
PostPostano: 23 sij 2019, 02:21 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Tulkas je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
Ajd, daj Bože da i to sranje od sporta, kojeg naravski ne pratim, krahira u RH pa da se perspektivni mladi preusmjere natrag u košarku.



Sto se mene tiče taj hebeni balet za dvometrase mogu ukinuti


Kosarka stvarno jest vrlo diskriminatorski sport, sanse za uspjeh ako si ispod 190 (kao ogromna vecina populacije) se mjere u promilima.
Od 20ak hrvatskih kosarkasa koji su igrali u nba samo 3 su bila ispod 2 metra visine, medju njima petrovic, "slavni" ukic, a treci je bio tolko dobar da sam mu zaboravio ime. Uglavnom od njih 20ak prosjecna visina je 209cm. Let that sink in. Jebenih 209. Pa to su karikature (bez uvrede dvometrasima ako ih ima ovdje).
That being said, kosarka mi je puno zanimljivija i ljepsa i za igrat i za gledat, pogotovo kad bi se smanjili timeouti zbog kojih su utakmice uzivo cesto negledljive. U rukometu i vaterpolu jesmo standard medju najboljima ali meni su to cirkus sportovi koje mi je dosadno igrat kamoli gledat. Neodredjena pravila di sudci zovu faule kako im dodje i sve ostalo, nema atraktivnih driblinga, dodavanja, zakucavanja, itd sto kosaraka nudi (izuzev suteva u rukometu ali sve ostalo je neusporedivo)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska rukometna reprezentacija
PostPostano: 23 sij 2019, 07:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 14:42
Postovi: 8080
Lokacija: Na rubu egzistencije
Nikad kosarka nece moc nadmasit dinamiku i zanimljivost rukometa.

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska rukometna reprezentacija
PostPostano: 23 sij 2019, 11:25 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Graničar Jozo je napisao/la:
Nikad kosarka nece moc nadmasit dinamiku i zanimljivost rukometa.


u čemu se ogleda ta dinamka i zanimljivost? u rukometu praktički ne možeš driblat loptu i samo zbog toga ne može parirat košarci, a drugi problem su nejasni kriteriji šta je faul a šta ne pa se tako nakon svake utakmice neko osjeća pokraden. košarku definitivno jebu timeouti i nisam nikakav apologet sporta u kojem nemaš šta tražit ako nisi panj od 2 metra, ali čisto objektivno, rukomet je cirkus od sporta kume


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska rukometna reprezentacija
PostPostano: 23 sij 2019, 11:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 14:42
Postovi: 8080
Lokacija: Na rubu egzistencije
s one strane dinare je napisao/la:
Graničar Jozo je napisao/la:
Nikad kosarka nece moc nadmasit dinamiku i zanimljivost rukometa.


u čemu se ogleda ta dinamka i zanimljivost? u rukometu praktički ne možeš driblat loptu i samo zbog toga ne može parirat košarci, a drugi problem su nejasni kriteriji šta je faul a šta ne pa se tako nakon svake utakmice neko osjeća pokraden. košarku definitivno jebu timeouti i nisam nikakav apologet sporta u kojem nemaš šta tražit ako nisi panj od 2 metra, ali čisto objektivno, rukomet je cirkus od sporta kume


pogledaj prosječnu utakmicu košarke i rukometa.

meni, koji sam trenirao košarku, jednostavno je negledljiva. toliko je dosadna da su i reklame u tim timeoutima zanimljivije. nikakvih poteza nema, nikakve žustrine. a da ne govorim da smo u tom sportu propali u potpunosti. i to pored onakvih talenata koji igraju u nba-u. košarka je najbolja za upalit teletekst i vidit rezultate. i čao.

s druge strane imaš rukomet (a i to sam malo trenirao) gdje je tempo igranja ubitačan. to što prosječan gledatelj ne zna pravila ne znači da ne postoje.

http://www.ihf.info/files/Uploads/NewsA ... ame_GB.pdf
http://www.zrsizp.hr/dokumenti/Medunaro ... 16-1.1.pdf

ovaj put nama to nije išlo na ruku (iako je pitanje i regularnosti kontra Nijemaca) , ali i slobodne sudačke procjene daju čar toj igri, kao i u nogometu. s tim da je meni izrazito ostala u sjećanju krađa u zagrebu 2009. godine.

jbt, u košarci kad igrač ide sam prema košu dođe i zakuca. a u rukometu ipak postoji golman koji i najjednostavnije zicere skida. šego, barem ovaj put, x puta. ili onaj omeier, teško da ćemo ga zaboraviti.

u košarci te igrač ne smije pipnut odmah faul. rukomet je prava muška igra. zato su francuzi i najbolji. em su tehnički potkovani, em su pokretljivi grmalji gdje 1 na 1 dobivaju u većini slučajeva. vidit ćeš i večeras.

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska rukometna reprezentacija
PostPostano: 23 sij 2019, 12:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
Graničar Jozo je napisao/la:

u košarci te igrač ne smije pipnut odmah faul. rukomet je prava muška igra. zato su francuzi i najbolji. em su tehnički potkovani, em su pokretljivi grmalji gdje 1 na 1 dobivaju u većini slučajeva. vidit ćeš i večeras.


otkako je rukomet postao makljaža grmalja, izgubio je svu ljepotu.
sjećam se Tunisa 2005, polufinale HRV-FRA. koja je to ljepota od utakmice bila. ovo danas je koma.

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska rukometna reprezentacija
PostPostano: 23 sij 2019, 13:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 14:42
Postovi: 8080
Lokacija: Na rubu egzistencije
ZGabriel je napisao/la:
Graničar Jozo je napisao/la:

u košarci te igrač ne smije pipnut odmah faul. rukomet je prava muška igra. zato su francuzi i najbolji. em su tehnički potkovani, em su pokretljivi grmalji gdje 1 na 1 dobivaju u većini slučajeva. vidit ćeš i večeras.


otkako je rukomet postao makljaža grmalja, izgubio je svu ljepotu.
sjećam se Tunisa 2005, polufinale HRV-FRA. koja je to ljepota od utakmice bila. ovo danas je koma.


sad je pitanje zašto je to postala makljaža grmalja. možda je to taktika koja daje najbolje rezultate. to je taktika kojom francuzi drmaju već desetljeće. ali tako je to na crti u svim ekipama.

ali ima i drugačijih ekipa, dovoljno je pogledati Dance i ljepotu lepršavosti igre.

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska rukometna reprezentacija
PostPostano: 23 sij 2019, 14:06 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Graničar Jozo je napisao/la:
s one strane dinare je napisao/la:

u čemu se ogleda ta dinamka i zanimljivost? u rukometu praktički ne možeš driblat loptu i samo zbog toga ne može parirat košarci, a drugi problem su nejasni kriteriji šta je faul a šta ne pa se tako nakon svake utakmice neko osjeća pokraden. košarku definitivno jebu timeouti i nisam nikakav apologet sporta u kojem nemaš šta tražit ako nisi panj od 2 metra, ali čisto objektivno, rukomet je cirkus od sporta kume


pogledaj prosječnu utakmicu košarke i rukometa.

meni, koji sam trenirao košarku, jednostavno je negledljiva. toliko je dosadna da su i reklame u tim timeoutima zanimljivije. nikakvih poteza nema, nikakve žustrine. a da ne govorim da smo u tom sportu propali u potpunosti. i to pored onakvih talenata koji igraju u nba-u. košarka je najbolja za upalit teletekst i vidit rezultate. i čao.

s druge strane imaš rukomet (a i to sam malo trenirao) gdje je tempo igranja ubitačan. to što prosječan gledatelj ne zna pravila ne znači da ne postoje.

http://www.ihf.info/files/Uploads/NewsA ... ame_GB.pdf
http://www.zrsizp.hr/dokumenti/Medunaro ... 16-1.1.pdf

ovaj put nama to nije išlo na ruku (iako je pitanje i regularnosti kontra Nijemaca) , ali i slobodne sudačke procjene daju čar toj igri, kao i u nogometu. s tim da je meni izrazito ostala u sjećanju krađa u zagrebu 2009. godine.

jbt, u košarci kad igrač ide sam prema košu dođe i zakuca. a u rukometu ipak postoji golman koji i najjednostavnije zicere skida. šego, barem ovaj put, x puta. ili onaj omeier, teško da ćemo ga zaboraviti.

u košarci te igrač ne smije pipnut odmah faul. rukomet je prava muška igra. zato su francuzi i najbolji. em su tehnički potkovani, em su pokretljivi grmalji gdje 1 na 1 dobivaju u većini slučajeva. vidit ćeš i večeras.


šta je prosječna utakmica? zna se šta je košarka, nba liga. europljani su previše jadni atletski da bi igrali tim run & gun stilom igre, zato i nema toliko atraktivnih poteza, duplo je manje poena, igra se zona, itd.
ali u svakom slučaju tvrditi da je tempo igre i "ubitačnost" manja u košarci je smiješno, ne znam di si igrao kad si došao do tog zaključka, trenirao sam i ja i rukomet i košarku i nema tu neke razlike, moraš bit aktivan cijelo vrijeme bilo u napadu bilo u obrani, bilo s loptom bilo bez nje. na pro levelu u bilo kojem sportu je ubijačina, u nba ligi se igra svako drugu večer, praktički je i nemoguće igrat na toj razini bez raznih sokića i tabletica i svega ostalog čime ih šopaju.
što se tiče "muške igre", kome je do udaranja i "pencilina" i ostalih prljavih poteza treba ga poslat u mma pa nek se tamo mlati. pa baš zbog toga je rukomet bezveze. a samog guranja u košarci nema ništa manje nego u rukometu, ne znam koje to utakmice si ti gledao i igrao, guzlanje i laktanje su košarka 101. a igrača s loptom se ne smi dirat i normalno da je tako inače bi bilo nula atraktivnih poteza tj imao bi drugu verziju rukometa. :D

čuj slobodne sudačke procjene daju čar igri, pa upravo to je najveći minus.
spominješ kontre, hahah, pa upravo ta kucanja iz kontre su glavna atrakcija



ma smiješno da uopće raspravljam, ali s ovim si me posebno nasmijao
Citat:
rukomet je prava muška igra. zato su francuzi i najbolji.
:D :D


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 782 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 32  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO