HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 ruj 2025, 23:36.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 95753 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 3831  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 08 lis 2009, 12:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 svi 2009, 23:03
Postovi: 1395
josip je napisao/la:
mirv je napisao/la:
S druge strane, one tri "vukojebine" u Hercegbosanskoj županiji nisu za baciti bez obzira na sve, teritorij se nikada ne baca a ovaj je velik i dostupan najlakše od svih. Knin bi dobio zaleđe, Livno lijevi bok a Jajce pozadinu, geostrateški sjajan posao za Hrvate. Baš iz tih razloga su Englezi i otjerali naše otamo a Stevan mirno gledao s Pantovčaka i lupetao gluposti kao pravi Jugoslaven.
Vise vrijedi jedno hrvatsko selo od tri kuce, nego sve te tri opcine zajedno...bas su takve sramotne price o nekoj "vaznosti" neceg glavni razlog zasto su Hrvati spusili u Daytonu iako su imali teritorija za trgovanje na pretek....geostategija...jebalavas geostrategija.

Za cuvanje boka sluzi HV a ne Drvar i Grahovo.


Pa dobro, onda tražite Posavinu nazad a jebeš one tri općine. Ja ću glasovati za Tuđmana, on vam je obećao treći entitet, pa se uz njegovu podršku borite i izborite za Posavinu. Nitko sretniji od mene ako uspijete.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 08 lis 2009, 13:02 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 11:09
Postovi: 27478
Lokacija: Heartbreak Hotel
mirv je napisao/la:

Pa dobro, onda tražite Posavinu nazad a jebeš one tri općine. Ja ću glasovati za Tuđmana, on vam je obećao treći entitet, pa se uz njegovu podršku borite i izborite za Posavinu. Nitko sretniji od mene ako uspijete.


Te tri općine su već srpske, srbi su u njima sada dominantna većina. Prije rata su bili u većini. Treba biti realan, to nije naše isto kao što Široki nije muslimanski, niti nam pripada po ikojem pravu.
Ne vidim kakvu korist hrvati imaju od njih, možda jedino što se poneki hrvat direktor uvalio te općine ali to je sve sitno.
Govoriti o tom prostoru u stilu Davora Domazeta Loše, kao geostrateškom središtu ovog regiona je deplasirano. Što je mene briga za Kninsko zaleđe ako Knjinane nije briga za jednu Derventu. Ali dobro, pretjerujem... uvijek će nas biti briga za hrvatsku i bićemo spremni na žrtve jer kako često pišem našim dušmanima, ponajviše onim "salonskim hrvatima" što nas olajavaju - nikad vi nas ne možete mrziti onoliko koliko mi Hrvatsku volimo.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 08 lis 2009, 21:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 84222
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Dok se cijeloj BiH smrkava u demografskom smislu, u ZH sviće. :HercegBosanac

Obnovljena seoska škola u Sutini
U maloj seoskoj školi u Sutini, u posuškoj općini, sa 20 osnovaca, koja je u sastavu Osnovne škole Ante Brune Bušića u Rakitnu, jučer je bilo i svečano, i radno, i veselo.

slika

Obnovljene su prostorije i vanjski izgled davno građene područne škole. Goste iz Zapadnohercegovačke županije i Općine Posušje s načelnikom Petrom Polićem i ravnateljima osnovnih i srednjih škola te župnike Rakitna i Sutine, kao i brojne mještane i osnovce pozdravio je ravnatelj središnje Osnovne škole A. B. Bušića prof. Bože Šarić.
Nadamo se i većem broju osnovaca i sve boljim uvjetima i u drugim dvjema školama - Rakitnu i Zaušju. Ministar prosvjete Zapadnohercegovačke županije Vjekoslav Camber cestitao je svima na obnovljenoj školi, što se radi i na svim stranama ZHŽ-a iako je recesija, ali je pristigla potpora Vlade da se krene u brojne obnove.

Rezanje troškova

- Moramo rezati mnoge troškove, pa i primanja prosvjetnih djelatnika. No, život se mora nastaviti, a najvažnija su ulaganja u školstvo i našu bolju budućnost. - našu djecu.
Za obnovu školskih objekata u Posušju valja istaknuti, uz ostale, zalaganje načelnika Petra Polića u svim sengmentima. Nakon blagoslova školskih prostorija i zgrade nastalo je pravo veselje, posebice roditelja ovoga kraja koji se raseljava, a škola je jedan od najvažnijih objekata za ostanak Sutinjana.

U Rakitnu veći broj djece za cijeli odjel

U Rakitnu broj djece raste jer se posuški kraj sve više razvija, pa je tek ponetko nezaposlen. U središnjoj školi u Rakitnu povećao se broj osnovaca za cijeli razredni odjel, a tako i u maloj sutinskoj školi. Šestero šestogodišnjaka krenulo je na nastavu prema devetogodišnjem osnovnom obrazovanju koje je od ove školske godine prvi put krenulo i u cijeloj Zapadnohercegovačkoj županiji.
Učitelj Pero Pavković presretan je i odmah je s djecom krenuo u bitku za što boljim znanjem. A malo Posušje, s tek nešto više od 16 tisuća stanovnika, ima gradsku školu s više od 1600 osnovaca.
http://www.hercegovina.info/vijesti/vij ... #news_view


Zapadna Hercegovina je jedini dio BiH gdje broj djece nezaustavljivo raste. Svi ostali dijelovi BiH imaju pad, često rapidan (kao u Tuzli npr.).
Ovom prilikom ćemo svečano prezentirati nove smješkove na forumu:

:HercegBosanac :HVO

_________________
Bošnjaci su primali 30 godina ogromnu političku pomoć, da ne liče na potpuni kurac.

Pomoć je presahla nažalost.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 09 lis 2009, 00:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 13:12
Postovi: 29206
Bihac-Krajina je napisao/la:
Zato sam i rekao da je najbolje da ostane ovako kako jest, ja kartu nisam pravio, ocito da ne pase nikom nikakva karta.

A kako je to kako jest ? Zelenima natalitet pada, kada dobiju vize bit će trka za Zapadom, a Srbi cementiraju svoju državicu. Jedini problem u svemu tome (nama natalitet raste :hrvatinic :zivili ) je sadašnje stanje u kojem su Hrvati obespravljeni.
Ali bar budućnost izgleda svjetla :palacgore2


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 09 lis 2009, 01:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 13:12
Postovi: 29206
Bobovac je napisao/la:
Betandwin je napisao/la:
može pajdo , ako se ti prvi javljaš dragovoljno da naseliš te pustahije


Fakat. Valjda misli na Drvar, Grahovo i Glamor. Te su općine već bile naseljene 100% pučanstvom i to u značajnom broju u Drvaru, pa sad kako je hrvatska okrenula glava, opet Srbi postadoše u njoj izrazita većina. S obzirom da eto Hrvatsku ti krajevi ne zanimaju a hrvati u BiH od njih nemaju nikakvih koristi već samo štete onda najbolje te bezvrijedne općine dati srbima, možda nam daju 3 sela u Posavini za njih, i to bi se isplatilo.
Molim? To ne odgovara Hrvatskoj zbog srba u strateškom zaleđu? Pa što onda nisu pomogli hrvatima da zadrže te općine a ne upućivali na Sarajevo da tamo rješavaju svoje probleme. Ako nije Hrvatsku briga za nas onda nije ni nas briga ako će to Hrvatskoj biti problem.
Pored toga davanjem tih općina srbima presjekli bi veze Bihaća sa federacijom i dodatno oslabili muslimane. Sjetimo se Dubrovačke rebublike koja je dala Neum Turskoj upravo da bi se sačuvala od Venecije.


Nije baš tako. U Glamoču će Hrvati kroz kojih 10ak godina postati većina, Grahovo radi mortaliteta lagano postaje nacionalni park, a ni Drvar nije daleko.
Gle, posavina je neusporedivo vredniji teritorij nego GGD samim time što je hrvatska, ali ne smijemo biti glupi.
U Daytonu se mijenjalo 5% teritorija BiH pod nadzorom HVOa; Mrkonjić (Matjaševo :hrvatinic ), Šipovo, Ribnik, Istočni Drvar i Petrovac za što? Odžak (i to ne cijeli, nego 2/3) i komadić Šamca. A razlika ti je nadoknađena tako da su muslimani dobili cijelo Sarajevo, koridor za Goražde, srpsko povlačenje s nekih istočnohercegovačkih planina i lista ide dalje.
Pa jesmo li mi glupi?
Da ne spominjem povlačenje HVOa poslije Daytona iz dijela Drvara oko Martin Broda (i priključivanje istog Bihaću), micanje sa prijelaza Oštelj kod Petrovca, povlačenja iz dijela Donjeg Vakufa uz entitetsku liniju razdvajanja (istina bog čista šuma, al je mogla biti spojnica prema Jajcu) i lista ide dalje.
Ovdje je isto 5% teritorija . Hoćemo li napraviti istu grešku?
Treba se borit za svako seoce. Samo Drvar u HBŽu je postotno dovoljan za ovaj dio Posavine u rs-u, a da Srbima ostane koridor. Dakle Brod, Derventa sa svim hrv. selima, gradom i još onih par dobojskih sela koja su nekoć bila dio derventske općine, Modriča s gradom manje srpska sela na jugu i bez poveznice s Gradačcem, Šamac s gradom, plus oni ficleki od "vukosavlja" i "Žabara". Sveskupa 1 i nešto posto BiH.
A za ostatak probat od muslimana iskamčiti neke stvari u srednjoj bosni (masa je naših sela koja su munđosi u ratu zauzeli, a dobro bi došla i spojnica sa Hercegovinom :zivili , ima tu i Komušina, sv. Stjepan Krst i neka rubna područja koja su pod Srbima Srba :zivili ), s time da bi nešto od tog teritorija trebalo ostati; hrvatsko selo Uništa kao i barem južni dio Glamoča (možda i sam grad) jer je to zaleđe Livna.
Treba i stalno spominjati ovaj teritorij s kojeg smo se povukli u Daytonu i poslje njega, jer mi smo već dali sve ustupke koje smo mogli dati.
A svako seoce je bitno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 09 lis 2009, 01:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 13:12
Postovi: 29206
mirv je napisao/la:
Vi ste mene skroz krivo razumjeli. Da se mene pita nijedan Vlah ne bi Posavine ni vidio ali bojim se da će za povratak tog područja pod hrvatsku upravu trebati novi rat. Tamo je spoj Vlahistana sa istočnim dijelom i učinit će sve da ga zadrže a dodatno teške okolnosti su i što je taj dio fizički odvojen od Hercegovine gdje su Hrvati većina te što je slab povratak Hrvata tamo budući da nitko ne želi živjeti s četnicima u susjedstvu. Poznajem dvoje ljudi koji su izbjegli iz Dervente i četnici su im oteli veliku imovinu ali se nitko od njih ne misli vratiti tamo. Kažu, što će među divljacima pa da im opet za par godina sve opet zapale, pobiju i poruše i opet ne će imati ništa. Jebiga, takvo je stanje ali ako svejedno uspijete napraviti nešto tamo onda odlično. Uvijek treba zahtijevati i više nego što se misli uzeti. S druge strane, one tri "vukojebine" u Hercegbosanskoj županiji nisu za baciti bez obzira na sve, teritorij se nikada ne baca a ovaj je velik i dostupan najlakše od svih. Knin bi dobio zaleđe, Livno lijevi bok a Jajce pozadinu, geostrateški sjajan posao za Hrvate. Baš iz tih razloga su Englezi i otjerali naše otamo a Stevan mirno gledao s Pantovčaka i lupetao gluposti kao pravi Jugoslaven.

Tako nekako. Iako mislim da za Posavinu ima šanse.
Ako odustanemo od svega naravno da čemo dobiti ništa.
Mislim da je glavnina Hrvata iz Drvara i Grahova protjerana još 1998, ali da je stevica odgovoran za preostale (u Glamoču je barem nešto ostalo, pa s natalitetom i godinama :zivili )
Kao što rekoh u prethodnom postu, svako je selo bitno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 09 lis 2009, 01:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 13:12
Postovi: 29206
josip je napisao/la:
mirv je napisao/la:
S druge strane, one tri "vukojebine" u Hercegbosanskoj županiji nisu za baciti bez obzira na sve, teritorij se nikada ne baca a ovaj je velik i dostupan najlakše od svih. Knin bi dobio zaleđe, Livno lijevi bok a Jajce pozadinu, geostrateški sjajan posao za Hrvate. Baš iz tih razloga su Englezi i otjerali naše otamo a Stevan mirno gledao s Pantovčaka i lupetao gluposti kao pravi Jugoslaven.
Vise vrijedi jedno hrvatsko selo od tri kuce, nego sve te tri opcine zajedno...bas su takve sramotne price o nekoj "vaznosti" neceg glavni razlog zasto su Hrvati spusili u Daytonu iako su imali teritorija za trgovanje na pretek....geostategija...jebalavas geostrategija.
Za cuvanje boka sluzi HV a ne Drvar i Grahovo.

Slažem se s tobom, al nemojmo davat sve u bescjenje. Idealisti prije ili kasnije uvije popuše.
Srbi su sa svojom geostrategijom dobili pola bosne a prije rata ih nije bilo ni trećinu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 09 lis 2009, 01:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 13:12
Postovi: 29206
Bobovac je napisao/la:
mirv je napisao/la:

Pa dobro, onda tražite Posavinu nazad a jebeš one tri općine. Ja ću glasovati za Tuđmana, on vam je obećao treći entitet, pa se uz njegovu podršku borite i izborite za Posavinu. Nitko sretniji od mene ako uspijete.


Te tri općine su već srpske, srbi su u njima sada dominantna većina. Prije rata su bili u većini. Treba biti realan, to nije naše isto kao što Široki nije muslimanski, niti nam pripada po ikojem pravu.
Ne vidim kakvu korist hrvati imaju od njih, možda jedino što se poneki hrvat direktor uvalio te općine ali to je sve sitno.
Govoriti o tom prostoru u stilu Davora Domazeta Loše, kao geostrateškom središtu ovog regiona je deplasirano. Što je mene briga za Kninsko zaleđe ako Knjinane nije briga za jednu Derventu. Ali dobro, pretjerujem... uvijek će nas biti briga za hrvatsku i bićemo spremni na žrtve jer kako često pišem našim dušmanima, ponajviše onim "salonskim hrvatima" što nas olajavaju - nikad vi nas ne možete mrziti onoliko koliko mi Hrvatsku volimo.

Nisu baš. U Glamoču ih ima oko 1/2, a s obzirom da su većinom starci. I inače te općine su bile crna rupa demografski prije rata su svi bježali iz njih :ujko
A što se prava tiče, pusti to. Idemo na interes i s argumentima. Pa nećemo se mi boriti za muslimane i srbe


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 15 lis 2009, 01:29 
Offline

Pridružen/a: 15 lis 2009, 01:22
Postovi: 3909
dudu je napisao/la:
podaci o migracijama s inozemstvom u prvih 6 mjeseci 2009. FBIH

http://www.fzs.ba/saopcenja/2009/14.1.1.pdf

i pade još jedan mit da se hrvati iseljavaju više od bošnjaka. odnos je otrpilike 2:1 za bošnjake. iako, ovo je daleko od potpunih migracija, ne uključuje one na privremenom radu u inozemstvu.


međukantonalne migracije u periodu od 2003.-2005.
USK -36
PŽ +44
TK -1.041
ZDK -3.020
BPK -408
SBŽ -437
HNŽ -922
ZHŽ +513
Sarajevo +5.220
HBŽ +87

broj rođenih bošnjaka u FBIH, kad se odbiju rođeni u inozemstvu, koji se po UN-u ne broje od 1998. godine.
2001. 17.340
2002. 16.672
2003. 16.517
2004. 15.978
2005. 15.981
2006. 15.760
2007. 16.252
2008. 17.357



Pozdrav, novi sam ovdje. Imaš grešku. Ovi podaci se odnose samo na BRAČNU djecu, vanbračna nisu uključena (oko 2000 godišnje). Nažalost. To znači da multietničarima treba pribrojiti još 1500 djece godišnje (ako uzmemo da su 3/4 vanbračne djece njihova).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 15 lis 2009, 08:09 
Offline

Pridružen/a: 19 ruj 2009, 12:35
Postovi: 3982
Kako ste vi Hrvati smijesni, Zapadna Hercegovina sa najvecim natalitetom u BiH :D aaaaaaaaj pito draga koja glupost. Ocito da nam treba popis.

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 15 lis 2009, 08:22 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 37185
Bihac-Krajina je napisao/la:
Kako ste vi Hrvati smijesni, Zapadna Hercegovina sa najvecim natalitetom u BiH :D aaaaaaaaj pito draga koja glupost. Ocito da nam treba popis.


Očito da treba. :palacgore1

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

1328 of 2558 - 51.92%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 15 lis 2009, 08:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 09:25
Postovi: 43721
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Sva informacija se nalazi tu i na odgovarajućim temama, a to tvoje autistično odbacivanje informacija (ograničeni i ponavljajući obrasci ponašanja) koje mu se ne sviđaju i stalno ponavljanje velikobošnjačkih mantri je zrelo za ban.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 15 lis 2009, 08:23 
Offline

Pridružen/a: 19 ruj 2009, 12:35
Postovi: 3982
Cim ste poceli sela i svakog pojedinca brojati, znaci da je super stanje u Hrvatskom korpusu.

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 15 lis 2009, 08:24 
Offline

Pridružen/a: 19 ruj 2009, 12:35
Postovi: 3982
Ministry of Sound je napisao/la:
Sva informacija se nalazi tu i na odgovarajućim temama, a to tvoje autistično odbacivanje informacija (ograničeni i ponavljajući obrasci ponašanja) koje mu se ne sviđaju i stalno ponavljanje velikobošnjačkih mantri je zrelo za ban.


Gdje to stoji, dajte neki link bilo sta, gdje ce se to potvrditi.

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 15 lis 2009, 08:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 09:25
Postovi: 43721
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Imaš temu o tome na forumu Hercegovina, pa čitaj.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 15 lis 2009, 14:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2009, 11:12
Postovi: 1261
Bihac-Krajina je napisao/la:
Kako ste vi Hrvati smijesni, Zapadna Hercegovina sa najvecim natalitetom u BiH :D aaaaaaaaj pito draga koja glupost. Ocito da nam treba popis.


Pa što ste onda samo vi protiv popisa? :neznam

Vaši pričaju kako hrvatsko stanovništvo stari, kako Hrvati odseljavaju, kad ono vi ustvari odseljavate duplo više i postotak mladih na najvažnijim područjima isti kod Hrvata i Bošnjaka. Pričate o vašem dobrom i našem katastrofalnom natalitetu, kad ono srazmjerno broju stanovnika, natalitet najbolji u zapadnoj Hercegovini. I pored svega toga, ti uporno ponavljaš svoje teze iako nemaš pojma kako stvari stoje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 15 lis 2009, 14:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 84222
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Poklapanje zapadne europe se ubrzava. :D

Avaz 02.10.2009.
Ilegalni put u EU traži 50 Bratunčana
Citat:
Prema saznanjima "Dnevnog avaza", 50 povratnika u Glogovu kod Bratunca sprema se za iseljavanje u zemlje zapadne Evrope.

Naš izvor iz Glogove, koji je govorio pod uvjetom anonimnosti, kazao nam je da se spremaju na odlazak u Francusku ilegalnim kanalima.

Cijena 6.000 KM

- Znam da su se na taj korak odlučile po četiri porodice iz Konjević-Polja i Voljavice, a iz Glogove osam. Uz njih je još desetak ljudi i žena koji odlaze sami. Ako odu bez problema, raspoloženje je takvo da će gotovo 70 posto stanovnika Glogove krenuti za njima, pogotovo porodice koje imaju nezaposlenu djecu - kaže naš izvor, ističući da se odlazak mahom krije zbog policijske istrage.

On navodi da, u prosjeku, četveročlana porodica za ilegalno prebacivanje u zemlje EU mora platiti 6.000, a pojedinac 2.000 KM.

Prebacivanje do ciljanih destinacija vrši se u tri faze, jer se mijenjaju vođe grupa.

Od Podrinjaca koji trenutno žive u Francuskoj saznali smo i kako se dolazi do te zemlje. "Prijemna" destinacija je u Švicarskoj, gdje se najčešće spominje grad Čiaso, uz južnu granicu. Pošto je tu nemoguće dobiti papire za privremeni boravak, naši ljudi odlaze u francuski grad Mec.

Iseljavanje Bosanaca i Hercegovaca je kontinuiran proces, a osnovni razlog odlaska stanovništva je teška ekonomska situacija u postratnom periodu. Odlaskom u druge zemlje mnogi očekuju zaposlenje i bolje životne uvjete.

_________________
Bošnjaci su primali 30 godina ogromnu političku pomoć, da ne liče na potpuni kurac.

Pomoć je presahla nažalost.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 15 lis 2009, 14:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 84222
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Avaz 02.10. 2009.

Citat:
Kalesija ima brojnu dijasporu

Zemlju napuštaju stanovnici gotovo svih krajeva, a najčešće to čine mladi.

Kalesiju su posljednjih desetak dana napustila trojica konobara iz diskoteke K-1 koji su završili u Švicarskoj. Nezvanično saznajemo i da se cijena za papire kreće oko 5.000 maraka.

Hazim Jusufović, pomoćnik načelnika, kaže da je Kalesija i prije bila poznata po brojnoj dijaspori - u inozemstvu živi više od 5.000 ljudi iz tog kraja.

_________________
Bošnjaci su primali 30 godina ogromnu političku pomoć, da ne liče na potpuni kurac.

Pomoć je presahla nažalost.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 15 lis 2009, 14:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 84222
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Seoba naroda :neznam


Avaz 30.09.2009.

http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/teme ... /komentari
Citat:
Bošnjaci u azilantskim centrima u Švicarskoj?

Ljudi koji ilegalno prebacuju bh. građane u zemlje EU do sada zaradili više stotina hiljada maraka...
30.09.2009. 12:01

Cijena ilegalnog odlaska u zemlje zapadne Evrope, koje je aktuelizirano posljednjih nekoliko mjeseci, prema informacijama do kojih je naš list došao iznosi između 2.000 i 2.500 maraka.

Jedan mladić koji se nakon nekoliko uzaludnih pokušaja ulaska u Sloveniju, a potom u Švicarsku, odlučio vratiti u Zvornik, otkrio je za "Avaz" da su ljudi koji ilegalno prebacuju bh. građane u zemlje EU do sada zaradili više stotina hiljada maraka.

- Strah me govoriti o tome ko su osobe koje se bave ilegalnom trgovinom ljudima, odnosno odvođenjem našeg nezaposlenog svijeta u Švicarsku i Francusku.

_________________
Bošnjaci su primali 30 godina ogromnu političku pomoć, da ne liče na potpuni kurac.

Pomoć je presahla nažalost.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 15 lis 2009, 14:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 84222
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Prije 10-ak dana pala još jedna grupa ilegalaca:

Avaz. 02.10.2009.
Kameničani "pali" na slovenskoj granici
slika
Francuska: Bošnjaci ilegalci završavali pod šatorima

Citat:
Trenutno, najaktuelnije je iseljavanje iz zvorničke općine, u kojoj je, inače, zabilježen i najveći povratak Bošnjaka. Nakon što je "pala" na slovenskoj granici, jedna grupa mladića s područja Kamenice odustala je od odlaska u Švicarsku i Holandiju i vratila se u svoje selo. Iako o tome ne žele javno govoriti, novac koji su dali za prebacivanje u zapadnu Evropu do sada im nije vraćen.

Sva iseljavanja Bošnjaka u druge zemlje, prema tvrdnjama onih koji su otišli ili žele otići iz BiH, imaju ekonomski motiv. Mnogi se pitaju kako to da države u koje oni odlaze odjednom otvore svoja vrata i daju tim ljudima status azilanata.

_________________
Bošnjaci su primali 30 godina ogromnu političku pomoć, da ne liče na potpuni kurac.

Pomoć je presahla nažalost.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 15 lis 2009, 14:43 
Offline

Pridružen/a: 08 lip 2009, 16:13
Postovi: 197
Trebali bi i mi iskoristiti svoje veze da pomognemo ljuidima da idu gdje im je bolje. I da se ne vracaju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 15 lis 2009, 14:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 84222
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
U Sloveniju se 2008. doselilo 13.000 osoba iz BiH
http://www.sarajevo-x.com/svijet/regija ... /091004060

_________________
Bošnjaci su primali 30 godina ogromnu političku pomoć, da ne liče na potpuni kurac.

Pomoć je presahla nažalost.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 15 lis 2009, 15:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 38466
Lokacija: Gl. grad regije
Ma zna se to, po podacima FZS-a kod Bošnjaka jedino rastu Kanton Sarajevo i grad Tuzla. Sve ostalo je jad i čemer.
Pa nije slučajno strah od popisa. Možda se nekom ko živi u Sarajevu ili Tuzli i čini da kipi od Bošnjaka ali nisu Sarajevo i Tuzla cijela BiH.

Kažu da je sad nakon rata 70 % Bošnjaka živi u gradovima. Pa i nije više za očekivat neki veliki natalitet.

Doista, na čemu temelje "poklapanja"?

A što će bit tek kad ne budu morali plaćat 5.000 KM za prebacivanje u EU?

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 15 lis 2009, 15:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2009, 11:12
Postovi: 1261
Tuzla se drži zbog doseljavanja, inače ima katastrofa natalitet


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 15 lis 2009, 17:33 
Offline

Pridružen/a: 19 ruj 2009, 12:35
Postovi: 3982
Starfucker226 je napisao/la:
Tuzla se drži zbog doseljavanja, inače ima katastrofa natalitet


A koliko ima Hrvata tacno ono u Bihacu u Zegaru u ulici Frane Jukica? :sega :sega :sega :sega

Vi ste gori od Serba matere mi :zubati

_________________
slika


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 95753 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 3831  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: Naša Kvačica, pakovic i 41 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO