HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 05:06.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1983 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 80  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Bh. patriote iz Gornje Maoče u "pravednoj" borbi u Siriji- pratimo njihovu priču
PostPostano: 10 lis 2013, 23:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69051
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
pozitivac je napisao/la:
BOSANSKI DŽIHAD U SIRIJI: U svojoj vjeri, na tuđoj zemlji

slika

Sarajlija Elmedin Velić, koji je prošlog mjeseca poginuo na sirijskom ratištu u dvadesetoj godini života, bio je pripadnik odreda Jaysh Muhamed Qa'atiba čiji je emir (vođa) Bajro Ikanović, osuđeni terorista i odbjegli predvodnik vehabijske zajedice u Hadžićima.

Iako je u Siriju otišao početkom godine, Ikanović je za kratko vrijeme uspio zadobiti povjerenje zapovjednika jedinice Jaysh al-Ansar al Mujaheed, najbrojnije i najmilitantnije formacije islamskog fronta Al Nusrah (a zapravo ispostave Al Qaide), koji su ga postavili za emira odreda u kojem ratuju mahom selefije s Balkana.

Ikanovićev je zamjenik Mirza Ganić uz Novog Pazara, njihovi su suborci uglavnom pristigli iz BiH, Srbije, Crne Gore, Albanije i sa Kosova, ali ima i dobrovoljaca iz kavkaskih zemalja. Sjedište im se nalazi u gradu Azazu, četrdesetak kilometara udaljenom od Alepa, uz granicu sa Turskom, gdje se u posljednjih mjesec dana stvara nova kolonija balkanskih mudžahida, koji su u ratni plijen dograbili imovinu protjeranih i izbjeglih Sirijaca.

Najprije su Bajro Ikanović i Mirza Ganić štab odreda Jaysh Muhamed Qa'atiba smjestili u veleljepnu vilu, koju su prethodno „oslobodili“ od dotadašnjeg vlasnika, visokopozicioniranog člana Sirijskog prijelaznog vijeća. Kuća ima vlastiti izvor vode, luksuzno je opremljena, između ostalog, u dvorištu se nalazi i bazen.

Budući da je osvajanje područja na sjeverozapadu Sirije pratilo i protjerivanje domicilnog stanovništva, novopristiglim su džihad ratnicima ponuđene njihove prazne kuće i imanja. No, uvjet za „rješavanje“ stambenog problema bio je da mudžahedini imaju obitelji, zbog čega su se u posljednjih mjesec dana dali u potragu za ženama.

Među prvima se šerijatski oženio emir Bajro Ikanović, koji je našao čak dvije mladenke - obje su porijeklom s Kavkaza. Ikanović je, inače, u Hadžićima ostavio suprugu, sa kojom ima i djecu, a na nove brakove se odlučio jer njegova žena nije željela otići u Siriju.

http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/107 ... emlji.html


Slikao se ispred tuđe kuće, u koju se mislio doselit sa ženom iz Bosne/Kavkaza.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bh. patriote iz Gornje Maoče u "pravednoj" borbi u Siriji- pratimo njihovu priču
PostPostano: 16 stu 2013, 10:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Jesu obezglavili kojeg slučajno?

Jučer čitam da je Al Quaida odrubila glavu krivom...kao mislili da sjeckaju vrat nekom jadnom šijitu koji se bori za Assada kad ono odfikarili glavu vođi neke "svezničke" grupe koja se bori protiv Assada.

Pa se ispričavaju...

Fini neki ljudi...

Pa da nije koji Vedator nastradao.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bh. patriote iz Gornje Maoče u "pravednoj" borbi u Siriji- pratimo njihovu priču
PostPostano: 24 stu 2013, 12:30 
Offline

Pridružen/a: 29 ruj 2013, 22:37
Postovi: 177
Još jedan se preselio:
http://www.avaz.ba/vijesti/iz-minute-u- ... n-u-siriji

Neka mu je sreća sa 72 djevice.

Citat:
Senad Kobaš iz Travnika poginuo je u Siriji, javio je portal "vijestiummeta.com".

Ovo je još jedan BH patriot koji je poginuo u sirijskom ratu. Navodno, Kobaš je ubijen u velikom okršaju sa snagama sirijskih vlasti, a u istoj akciji život je izgubilo još 20 mudžahedina.

Inače, Senad Kobaš je bio vođa jedne grupa mudžahedina u Siriji i njihov trener.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bh. patriote iz Gornje Maoče u "pravednoj" borbi u Siriji- pratimo njihovu priču
PostPostano: 24 stu 2013, 13:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69051
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Na ovakve vijesti na licu mi se ukaže osmijeh šehida. :zubati

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bh. patriote iz Gornje Maoče u "pravednoj" borbi u Siriji- pratimo njihovu priču
PostPostano: 24 stu 2013, 14:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 srp 2013, 00:08
Postovi: 485
Bice zanimljivo kako ce Muslimani sada dozivljavati ovaj rat. Mislim da im u buducem periodu sledi sklapanje mozaika u kome ce cak i sirokim narodnim masama biti jasno da su ih preveslali i iskoristili u ovom ratu. Predvidjam otreznjenje u odredjenoj meri.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bh. patriote iz Gornje Maoče u "pravednoj" borbi u Siriji- pratimo njihovu priču
PostPostano: 24 stu 2013, 19:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Robbie MO je napisao/la:
pozitivac je napisao/la:
BOSANSKI DŽIHAD U SIRIJI: U svojoj vjeri, na tuđoj zemlji

slika

Sarajlija Elmedin Velić, koji je prošlog mjeseca poginuo na sirijskom ratištu u dvadesetoj godini života, bio je pripadnik odreda Jaysh Muhamed Qa'atiba čiji je emir (vođa) Bajro Ikanović, osuđeni terorista i odbjegli predvodnik vehabijske zajedice u Hadžićima.

Iako je u Siriju otišao početkom godine, Ikanović je za kratko vrijeme uspio zadobiti povjerenje zapovjednika jedinice Jaysh al-Ansar al Mujaheed, najbrojnije i najmilitantnije formacije islamskog fronta Al Nusrah (a zapravo ispostave Al Qaide), koji su ga postavili za emira odreda u kojem ratuju mahom selefije s Balkana.

Ikanovićev je zamjenik Mirza Ganić uz Novog Pazara, njihovi su suborci uglavnom pristigli iz BiH, Srbije, Crne Gore, Albanije i sa Kosova, ali ima i dobrovoljaca iz kavkaskih zemalja. Sjedište im se nalazi u gradu Azazu, četrdesetak kilometara udaljenom od Alepa, uz granicu sa Turskom, gdje se u posljednjih mjesec dana stvara nova kolonija balkanskih mudžahida, koji su u ratni plijen dograbili imovinu protjeranih i izbjeglih Sirijaca.

Najprije su Bajro Ikanović i Mirza Ganić štab odreda Jaysh Muhamed Qa'atiba smjestili u veleljepnu vilu, koju su prethodno „oslobodili“ od dotadašnjeg vlasnika, visokopozicioniranog člana Sirijskog prijelaznog vijeća. Kuća ima vlastiti izvor vode, luksuzno je opremljena, između ostalog, u dvorištu se nalazi i bazen.

Budući da je osvajanje područja na sjeverozapadu Sirije pratilo i protjerivanje domicilnog stanovništva, novopristiglim su džihad ratnicima ponuđene njihove prazne kuće i imanja. No, uvjet za „rješavanje“ stambenog problema bio je da mudžahedini imaju obitelji, zbog čega su se u posljednjih mjesec dana dali u potragu za ženama.

Među prvima se šerijatski oženio emir Bajro Ikanović, koji je našao čak dvije mladenke - obje su porijeklom s Kavkaza. Ikanović je, inače, u Hadžićima ostavio suprugu, sa kojom ima i djecu, a na nove brakove se odlučio jer njegova žena nije željela otići u Siriju.

http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/107 ... emlji.html


Slikao se ispred tuđe kuće, u koju se mislio doselit sa ženom iz Bosne/Kavkaza.

Danas na zemlji, sutra u zemlji. =))

I ako nekim čudom uspije da preživi ovakve prvom prilikom treba hapsiti ili deportovati.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bh. patriote iz Gornje Maoče u "pravednoj" borbi u Siriji- pratimo njihovu priču
PostPostano: 24 stu 2013, 19:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13034
Lokacija: Zagreb
Za koliko islamofašista nas je dosad oslobodila hrabra vojska Bašara al-Assada??

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bh. patriote iz Gornje Maoče u "pravednoj" borbi u Siriji- pratimo njihovu priču
PostPostano: 24 stu 2013, 20:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
To nešto kao kad bi mene nagovorili da idem ubijati Protestante jer su "nevjernici".

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bh. patriote iz Gornje Maoče u "pravednoj" borbi u Siriji- pratimo njihovu priču
PostPostano: 24 stu 2013, 20:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69051
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
BBC je napisao/la:
To nešto kao kad bi mene nagovorili da idem ubijati Protestante jer su "nevjernici".


I slikaš se ispred nečije kuće u Malmeu.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bh. patriote iz Gornje Maoče u "pravednoj" borbi u Siriji- pratimo njihovu priču
PostPostano: 24 stu 2013, 22:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Slabo stoje, pušiona živa. To tamno-crveno kontroliraju ti tzv "pobunjenici", islamski manijaci. U plavom jake borbe pa je neizvjesno tko drži.

slika

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bh. patriote iz Gornje Maoče u "pravednoj" borbi u Siriji- pratimo njihovu priču
PostPostano: 24 stu 2013, 22:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Vojska Bashara Al-Assada je započela paralelno borbe oko Damaska, gdje trenutno oslobađaju posljednje kvartove koje još drže islamisti, ali i Alepa gdje su postigli najveći uspjeh deblokirajući grad i oslobađajući predgrađa od islamista, sada okružuju islamiste.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bh. patriote iz Gornje Maoče u "pravednoj" borbi u Siriji- pratimo njihovu priču
PostPostano: 24 stu 2013, 22:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Vojska Bašara el Asada, poznata i kao vojska Sirije.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bh. patriote iz Gornje Maoče u "pravednoj" borbi u Siriji- pratimo njihovu priču
PostPostano: 24 stu 2013, 22:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Možete zamisliti kolika je to stoka i životinje kad pored njih i Hezbollah izgledaju kao good guys i sekularci.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bh. patriote iz Gornje Maoče u "pravednoj" borbi u Siriji- pratimo njihovu priču
PostPostano: 24 stu 2013, 22:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Metemma je napisao/la:
Vojska Bašara el Asada, poznata i kao vojska Sirije.


Zvuči više epski kad kažem "Vojska Bashara Al-Assada" :D

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bh. patriote iz Gornje Maoče u "pravednoj" borbi u Siriji- pratimo njihovu priču
PostPostano: 24 stu 2013, 22:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13034
Lokacija: Zagreb
BBC je napisao/la:
Slabo stoje, pušiona živa. To tamno-crveno kontroliraju ti tzv "pobunjenici", islamski manijaci. U plavom jake borbe pa je neizvjesno tko drži.

slika

Evo situacije s početka godine za usporedbu...
slika

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bh. patriote iz Gornje Maoče u "pravednoj" borbi u Siriji- pratimo njihovu priču
PostPostano: 24 stu 2013, 22:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
As-Safira je bila u međuvremenu izgubljena.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bh. patriote iz Gornje Maoče u "pravednoj" borbi u Siriji- pratimo njihovu priču
PostPostano: 25 stu 2013, 00:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Zadar1993 je napisao/la:
Metemma je napisao/la:
Vojska Bašara el Asada, poznata i kao vojska Sirije.


Zvuči više epski kad kažem "Vojska Bashara Al-Assada" :D


Good one, umjesto "US Army" - snage lojalne Baraku Huseinu Obami :zubati

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bh. patriote iz Gornje Maoče u "pravednoj" borbi u Siriji- pratimo njihovu priču
PostPostano: 26 stu 2013, 16:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Luda diskusija na Avazu ispod članka. :laugh
Brote i ovi drugi, kako se već danas zovu.

Citat:
Ne uvlačite našu djecu u tuđe ratove
Sirijsko ratište: Bh. državljani idu pravo u rovove


Selvedin Beganović, imam u džematu Trnovi kod Velike Kladuše, kada je prije nekoliko dana čuo da je mladić E. P. (1993.) iz Male Kladuše otišao ratovati u Siriju, na svom Facebook profilu objavio je potresno pismo u kojem poziva selefijske vođe da prestanu slati našu djecu na sirijska ratišta. Posebno se obratio Bilalu Bosniću iz Bužima, koji važi za jednog od selefijskih vođa u BiH.

Zavođenje selefija

- Gospodine Bosniću, ko je to rekao da je neko stvoren za nauku, a neko za džihad? Poslanik, a. s., nije slao ashabe ispred sebe, niti četvorica ispravnih halifa. Po kojem to sunnetu nagovaraš momke da idu u Siriju i postanu pokretna meta visoko obučenim vojnicima Asadove vojske i iranskih specijalaca - zapitao je Beganović u svom pismu na Facebooku.

U razgovoru za "Dnevni avaz" Beganović pojašnjava da je morao dići svoj glas protiv manipulatora.

- Uvlače našu djecu u tuđe ratove. Šalju ih na nišan specijalcima Bašara el-Asada. Bio sam borac i znam šta je rat. I niko normalan ne može voljeti rat, a kamoli dijete koje nije završilo ni srednju školu i u kojem ja odmah vidim svoga sina. Zato nisam mogao to prešutjeti kada sam saznao - priča Beganović.

Naš sagovornik ističe da mladić iz Male Kladuše nije jedini s tog područja kojeg su "zavele" selefije i koji je otišao u džihad.

Ulema iz svijeta

- Čuo sam da ih ima još. Put je, kažu, znan. Prvo ta obuka u Austriji, mjesec dana, a onda na tursko-sirijsku granicu, odakle idu direktno u rovove i ginu ko zna za koga. To se mora zaustaviti i mora se što prije zakonom zabraniti da se naša djeca žrtvuju za tuđe ciljeve - ističe Beganović, koji je zbog otvorenog stava doživio i neugodnosti.

Velikokladuški imam, koji je na svom Facebook profilu dobio veliku podršku i za čije pismo mnogi kažu da je prava hrabrost, naglašava da Bošnjaci moraju shvatiti da je kompletna islamska ulema u svijetu pozvala muslimane da ne idu u rat u Siriji.

Ne trebaju nam šehidi već učenjaci

Beganović je u svom pismu, Bilalu Bosniću poručio i da prestane "s ispiranjem mozgova" te mu zamjerio što, dok šalje djecu da ginu, on u svom toplom domu uživa sa četiri žene.

- Gospodine Bosniću, ako si alim, onda moraš znati da alimi ne šalju u džihad, nego proglase džihad i kažu: Braćo, za mnom! Ovaj momak nije bio oženjen, gospodine Bosniću, a ti i ja smo u toplom pored svojih žena. Ja pored jedne, a ti pored četiri (masaAllah). Gospodine Bosniću, Bosna je izgubila 250.000 stanovnika, namjerno neću reći šehida, jer samo On zna ko je šehid. Irak broji milione, Palestina od 1948. i ne zna za broj. Nama šehidi ne trebaju, nama trebaju junaci i učenjaci. Gospodine Bosniću, molim Vas da prestanete s ispiranjem mozgova u toj vašoj paralelnoj instituciji, neću reći mesdžidu, jer mesdžidi ne mogu biti privatni, kao što je to slučaj s vašim objektom... - završio je svoje pismo na FB-u imam Beganović.

Ranija upozorenja reisu-l-uleme

Reisu-l-ulema Husein ef. Kavazović ranije je upozoravao da "muslimani razmisle čije oružje u rukama drže".

- Neka muslimani razmisle u čije su se falange upregli i čije oružje u rukama drže! - kazao je reis u hutbi u Stocu krajem avgusta.

A u hutbi za Kurban-bajram reisu-l-ulema istakao je:

- Moramo se odmaknuti od oholih i umišljenih, od imitatora i neznalica, koji smatraju da su vlasnici duhovnih istina. Bosanski muslimani ne smiju postati sluge tuđih ideologija i vođa, ne onih koji vlastite narode drže u neslobodi.

Roditelji strahuju za svoju djecu

Otac i majka mladića E. P. koji ratuje u Siriji nisu željeli govoriti za medije iz straha od osoba koje organiziraju odlazak na ratište. Otac R. P. kazao nam je kratko ispred porodične kuće da se njegova supruga boji za život svoje ostale djece te da radije ne bi govorili i da će prepustiti institucijama da riješe ove probleme.

Također, i komšije u Maloj Kladuši nisu voljne pričati o ovoj temi, ali priznaju da se ne osjećaju sigurno, jer se boje za svoju djecu. A. D.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bh. patriote iz Gornje Maoče u "pravednoj" borbi u Siriji- pratimo njihovu priču
PostPostano: 26 stu 2013, 19:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 18:37
Postovi: 3926
Lokacija: Τριβαλλοί
Da ne otvaram novu temu;

Radončić: Zakonom sankcionisati da Arapi masovno kupuju nekretnine

Citat:
"Razgovaramo sa stranim partnerima, edukujemo domaće političke partnere i djelovaćemo kao u slučaju protjerivanja iranskih diplomata koji su zloupotrebljavali službu, kada sam uveo restriktivne mjere za Iran. Tražićemo zakonska rješenja da zemlja bude odbranjena od te vrste virusa", naglasio je Radončić.


http://www.nezavisne.com/novosti/bih/Ra ... 19793.html


A nedavno su se smijuljili Dodiku kad je govorio o istoj stvari....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bh. patriote iz Gornje Maoče u "pravednoj" borbi u Siriji- pratimo njihovu priču
PostPostano: 01 pro 2013, 19:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24636
Lokacija: Heartbreak Hotel
Svijet je baš mali, ode jedan što mu familiju znam.

Blago njemu, tek 20 godina, ima da razdere sve obećane 72 djevice!! :zubati

Citat:
Bilala Berbića iz sela kod Kaknja otac otjerao u rat
Prije pogibije u Siriji napisao: "Šta čekate, omladino islama"


slika

Dvadesetogodišnji Bilal Berbić iz starog sela Brežana nadomak Kaknja poginuo je u Siriji prije dva mjeseca. Vijest o njegovoj smrti potvrđena je tek ovih dana, nakon što su u Siriju otputovali članovi uže porodice kako bi mu posjetili mezar.

Ekipa "Avaza" posjetila je staro kakanjsko selo. Vrata skromne porodične kuće Berbić niko nije želio otvoriti. Cijelo naselje zavilo se u šutnju čim je spomenuto Bilalovo ime. No, jedan od mještana htio nam je pričati o Berbićima, ali potajno. Kriomioce nas je uveo u štalu.

Na pitanje šta se ovdje dešava i kako je mladić poginuo, susjed Berbića odgovara da se o tome tiho govori, jer niko od komšija ne želi probleme s Bilalovim ocem Hajrudinom.

- Brojna omladina zavedena je njihovom pričom, ali i novcem koji se nudi za ratovanje u Siriji - kaže naš sagovornik.

On za Bilalovu smrt najviše krivi mladićevog oca, koji ga je i poslao u rat.

- Pa, to su djeca koja nisu prošla nikakvu obuku. Čujem da je on bio na nekom kratkom obučavanju u Bočinji s tamošnjim mudžahedinima i da je vrlo brzo otputovao u Siriju. Nije prošlo puno vremena kada su javili da je poginuo od snajpera - priča nam jedan od stanovnika Brežana.

http://www.avaz.ba/vijesti/teme/prije-p ... ino-islama

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bh. patriote iz Gornje Maoče u "pravednoj" borbi u Siriji- pratimo njihovu priču
PostPostano: 01 pro 2013, 20:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kakve su im te zidine oko kuća. Ni na Kosovu više nije tako.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bh. patriote iz Gornje Maoče u "pravednoj" borbi u Siriji- pratimo njihovu priču
PostPostano: 03 pro 2013, 15:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Imate na Avazu videa, ako vas zanimaju te gadosti.

Citat:
UZNEMIRUJUĆE Vehabija Mirza Ganić bez odgovora na monstruozne zločine u Siriji

Mirza Ganić, vehabija iz Novog Pazara, najglasniji u svojim prijetnjama iz Sirije. Ne samo da upozorova medije i pojedine političke lidere da će ih dići u vazduh, već priznaje da pravi spisak svih onih koji pokušaju osuditi odlazak bh. mladića u sirijski pakao.

Međutim, ovih dana na Ganićevom Facebook profilu pojavili su se linkovi videa koje je na njegov zid postavio neko pod nikom “Novi Pazar”. Na snimcima se jasno vide sve monstruoznosti i neljudskosti koje se čine u Siriji.

Odsijecanje dijelova tijela, monstruozna ubistva nedužnih civila su jasno prikazana, pa je Ganić odmah pozvao sve prijatelje da blokiraju osobu pod nikom “Novi Pazar”. Ali, nakon tog njegovog proglasa, “Novi pazar” je napisao “da je očito da Mirzu Ganića boli istina, jer vidi da je pozvao sve njegove prijatelje da ga blokiraju

- Njega malo boli istina, a što je još gore LAŽE! Nista nemoralno nisam napisao, već sam ga pitao da li ovo što se radi u Siriji propisuje Islam? I još jedno pitanje: Da li bi zaklao živog čoveka? Naravno, nije mi odgovorio.

Zašto? - Pa zato što je kukavicaaaa! Da! – stoji na profilu “Novog Pazara”.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bh. patriote iz Gornje Maoče u "pravednoj" borbi u Siriji- pratimo njihovu priču
PostPostano: 05 pro 2013, 01:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Vesela budućnost čeka Vartu. Ali jasno je da će samo Bošnjaci sa njima imati problema. Prizvali su sebi vraga.

Citat:
Za ratovanje u Siriji vehabije vrbuju siromašne i kriminalce
Smjestili se i odvojili u vrhu sela
FOTO: Avaz

Žao nam je što 2.500 ljudi, koliko broje svi džemati u Orahovici, BiH prepoznaje po nekoliko odmetnika koji su završili u Siriji, prvi je komentar starijeg mještanina kojeg zatječemo kako čeka autobus za 25 kilometara udaljenu Zenicu.

Priča o selefijama koji su otišli u rat u Siriju tabu tema je i u posve nezvaničnim razgovorima, na ulici, u dvorištima... Ljudi uglavnom odmahuju rukom i vraćaju se u kuće.

Problemi efendije

Mjesnu zajednicu Orahovica čine sela Babići, Mala Rijeka, Gornja Mahala, Rajčevići, Kovačevići, Spahići i Kovačevići. U Kovačevićima, prvim kada se dolazi iz pravca Zenice i Nemile, zatječemo kladionicu, prodavnice, kafanu i - mještane neraspoložene za razgovor. Kažu - dosta im je smrti, jer je ovo selo dalo 31 šehida u proteklom ratu.

Mještani bježe od objektiva

- Vehabije su gore, u Gornjoj Mahali. Kada je bilo otvaranje džamije 2010., napravili su incident, nisu dozvolili da se jednom mještaninu, navodno njihovom simpatizeru, dženaza klanja i ukop obavi po našim pravilima. Nije im se svidjelo ni što je došao naibu-reis Ismet ef. Spahić, koji ih je još tada javno prozvao i rekao narodu da se drži skupa, da se ne dijeli - priča nam Ismet, pokazujući pravac u kojem se nalazi Gornja Mahala i završava:

- Najbolje ti je otići u selo prekoputa, Babiće, i slikati. U Mahali daj Bože da ti daju i iz auta izaći kada čuju da si novinar.

Skeptičan je i imam džemata Kovačevići Huso Gračić. Mjesni mutevelija Huso Čolaković kratko nam je kazao:

- Ne treba tome pridavati pažnju. Ubijeđen sam da ignorisanje pomaže više od reklamiranja te pojave.

A "pojava" je da su se "vehabije, selefije, brade", kako ih sve zovu, odvojili od ostatka džemata i da su čak u šumi iznad sela napravili vlastiti mesdžid, gdje za sada petkom klanjaju džuma-namaz.

- Na livadama iznad sela vidjet ćete utabane staze. Oni su kupili ili napravili kuće na vrh sela i gore slabo ko ide. Gore se "rekreiraju". Svakog ko je imalo "svjetovno orijentisan" oni ignorišu, ne nazivaju selam, nerijetko i pljunu kad se prolazi. Efendija Edhem Aščerić, također, ima velikih problema s njima. Kako kaže natpis u selu "Trg b(i)jede", narod je uglavnom bez posla, poljoprivreda je na koljenima. Onda dođu ovi i nude putovanja u Austriju, Tursku, vozaju aute. Slatkorječiva obećanja s jedne i neimaština s druge strane. Uglavnom vrbuju problematične osobe, koje su radile ili rade s drogom ili su avanturisti bez igdje ikoga - priča nam mještanin Gornje Mahale osvrćući se prati li neko naš razgovor.

Pravo u šumu

Mještani kažu da selefijsku zajednicu u Gornjoj Mahali vodi izvjesni Senad Čolaković, čija je sestra udata za vođu - Nusreta Imamovića iz Gornje Maoče. I Imamović navrati, ali ne ode kod ženine rodbine, nego pravo u šumu, gdje im je mesdžid. Inače, sve selefije kruže na relaciji Ošve (Maglaj) - Gornja Maoča (Tuzlanski kanton) - mjesto prebivališta, tako da je skoro nemoguće tvrditi gdje, ustvari, žive i šta rade.

Naš pokušaj da odemo prema mesdžidu i kućama koje kontrolira Senad Čolaković osujećen je na početku staze, "prijateljskim savjetom" dvojice seljana da "njihove komšije s vrha sela ne vole da im se nenajavljen ide u goste".

Neka država utvrdi ko ih finansira


- U Siriji su najmanje trojica Orahovčana. Begzad Bege Spahić ili sad Ebu Derda bio je i ranjen, došao je nekoliko mjeseci u selo, sav okićen zlatom i nakitom. S njim su otišli i izvjesni Ščulić Ščula i Tutmić, koji su se tek nedavno javili porodicama da su na ratištu.

Sve počinje predavanjima poslije džuma-namaza u toj strogo kontrolisanoj zajednici. Potom odu malo u Maoču, a onda se spreme za rat. Sigurno je da za to dobivaju novac, a ko ih finansira, treba utvrditi država - kaže naš sagovornik.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bh. patriote iz Gornje Maoče u "pravednoj" borbi u Siriji- pratimo njihovu priču
PostPostano: 05 pro 2013, 12:30 
Offline

Pridružen/a: 08 srp 2009, 20:37
Postovi: 1818
Citat:
U Siriji poginuo bh. državljanin Vernes Vehabović (21, Zenica)

U Siriji je poginuo još jedan državljanin BiH. Riječ je o 21-godišnjem Vernesu Vehaboviću iz Zenice, prenosi FTV.

Vijest je objavljena na Facebooku, koji je jedan od rijetkih izvora informacija o našim građanima koji ratuju u Siriji. Kako je objavljeno, Vehabović je poginuo u noći sa utorka na srijedu, a na nekoliko dostupnih fotografija u društvu je Senada Kobaša iz Travnika, koji je nedavno također poginuo u Siriji.


Slika ratnika:
http://www.avaz.ba/vijesti/iz-minute-u- ... -vehabovic

_________________
Federacija BiH: Sveto rimsko carstvo hrvatskog naroda


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bh. patriote iz Gornje Maoče u "pravednoj" borbi u Siriji- pratimo njihovu priču
PostPostano: 05 pro 2013, 13:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 srp 2010, 12:57
Postovi: 2360
Ima li netko statistiku koliko je BH državljana poginulo u Siriji.

Trebali bi se zapitati u kakvom mi društvu živimo ako ovi idu u drugu državu da bi ratovali i to pod ekstremističkim-fundamentalnim snagama.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1983 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 80  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Tomba17 i 456 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO