HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 16 tra 2024, 16:28.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 3287 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 132  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Bošnjačko proljeće?
PostPostano: 08 vel 2014, 10:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
ManInBlack je napisao/la:
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Djesu rezultati divljanja u Mostaru pobješnjelih Allahovih ratnika?

Jeste se organizirali danas ako opet krenu divljati po stolnom? Samo palamudite a nič konkretno.

Stozernik vam je zbrisal' a prijatelji iz RS-a djuture na olimpijadi.

Kaj mislite VI dalje?


Tebe bi trebao više brinuti celulit, koji skupljaš pametujući po ovom forumu, nego što nisu ili kako će reagirati 'ustase' na ove muslimanske provokacije.



Ima se miraz i papiri EU, hebo celuit :D

Nego, jesi što organizirao u općini Soli?

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačko proljeće?
PostPostano: 08 vel 2014, 10:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6229
Lokacija: Izvan sebe
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Djesu rezultati divljanja u Mostaru pobješnjelih Allahovih ratnika?

Jeste se organizirali danas ako opet krenu divljati po stolnom? Samo palamudite a nič konkretno.

Stozernik vam je zbrisal' a prijatelji iz RS-a djuture na olimpijadi.

Kaj mislite VI dalje?

Imas pravo pobjegli i nisu iskoristili situaciju. Treba stolni grad prebaciti u vitez ili travnik.I poceti ponovo obecavati narodu od pocetka.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačko proljeće?
PostPostano: 08 vel 2014, 10:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Bobovac je napisao/la:
Sayuri je napisao/la:

Malo si zamijenio uloge. Vi izgarate od mržnje i molili ste Boga da Bošnjaci s istočne krenu na zapadnu da linčuju vječno ugrožene Hrvate. A ovo *** od portala laže i huška Hrvate na nas, potiče sukobe. Eno ih pale samo Hr zgrade, eto ih idu da vas pobiju, a nema policije, ustajte Hrvati, branite se, jer kad vas sravne krenuće na zapadnu Hercegovinu.



Kada je ovaj portal to objavio? Čini mi se da si se najela bunike pa haluciniraš.

Mislim da je gospođica Sayuri mislila na Poskok a ne na hb.org pošto je citirala pisanje s njega.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačko proljeće?
PostPostano: 08 vel 2014, 10:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
Old Fridolin je napisao/la:
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Djesu rezultati divljanja u Mostaru pobješnjelih Allahovih ratnika?

Jeste se organizirali danas ako opet krenu divljati po stolnom? Samo palamudite a nič konkretno.

Stozernik vam je zbrisal' a prijatelji iz RS-a djuture na olimpijadi.

Kaj mislite VI dalje?

Imas pravo pobjegli i nisu iskoristili situaciju. Treba stolni grad prebaciti u vitez ili travnik.I poceti ponovo obecavati narodu od pocetka.



Vrati se u Sarajevo i bori za svoja prava.

Markan je zaduzen za srednju Bosnu a tamo situacija mirna!

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačko proljeće?
PostPostano: 08 vel 2014, 10:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32117
A što ne zapališe SBK kanton u TR?Nije bilo niti u Goraždu palikuća?

Citat:
Načelnik Novog Travnika Refik Lendo ponudio je ostavku na tu dužnost nakon protesta koji su zahvatili BiH, saopćeno je iz te općine.

- Ukupna situacija na prostoru Bosne i Hercegovine, u svjetlu građanskih protesta, natjerala me da kao načelnik općine Novi Travnik razmotrim novonastalu situaciju i u najboljem interesu očuvanja sigurnosti svakoga pojedinca, privatne i društvene imovine, poduzmem određene korake.

Istovremeno, izražavam svoje nezadovoljstvo skupom i neefikasnom državom, lopovskom privatizacijom, velikom nezaposlenošću, raširenom korupcijom i nepravdom i siromaštvom građana - stoji u ponuđenoj ostavci.

On navodi kako je dva puta, demokratskom voljom građana Novog Travnika, dobio mandat načelnika i prihvatio kao obvezu biti servis građanima i zajednici u cjelini.

- Sve to, čini me obveznim obratiti se svakom građaninu općine Novi Travnik i ponuditi svoju ostavku - navodi Lendo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačko proljeće?
PostPostano: 08 vel 2014, 10:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6229
Lokacija: Izvan sebe
Ja mislim da ce u Mostaru naj.b... portir u zgradi HDZ-a, nije dao svoj bezvredni zivot za auto i radno mjesto milog nam stozernika( kako ga ti imenujes).

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačko proljeće?
PostPostano: 08 vel 2014, 10:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
SarajkaDjevojka je napisao/la:
ManInBlack je napisao/la:

Tebe bi trebao više brinuti celulit, koji skupljaš pametujući po ovom forumu, nego što nisu ili kako će reagirati 'ustase' na ove muslimanske provokacije.



Ima se miraz i papiri EU, hebo celuit :D

Nego, jesi što organizirao u općini Soli?


Naravno, prikupljamo novac da nagradimo dečke koji su zapalili imamovićev nedodirljivi građanski bastion

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačko proljeće?
PostPostano: 08 vel 2014, 10:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6229
Lokacija: Izvan sebe
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Old Fridolin je napisao/la:
Imas pravo pobjegli i nisu iskoristili situaciju. Treba stolni grad prebaciti u vitez ili travnik.I poceti ponovo obecavati narodu od pocetka.



Vrati se u Sarajevo i bori za svoja prava.

Markan je zaduzen za srednju Bosnu a tamo situacija mirna!

Necu ja imam drzavljanstvo najmanje jedne zapadne zemlje.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačko proljeće?
PostPostano: 08 vel 2014, 10:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6229
Lokacija: Izvan sebe
U momentu 382 posjetioca na portalu ja moram da idem, posaljite mi sms ako bude pao rekord, hocu i ja da budem prisutan.
Moj broj 00000101, birati njemacku, ide direktno sms kod merkel, ali ona je obecala da ce me obavjestiti. Pozdrav svima!

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačko proljeće?
PostPostano: 08 vel 2014, 11:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Lista zahtjeva iz Tuzle, razumno i nenacionalistički:

Citat:
Demonstranti iz Tuzle iznijeli svoje zahtjeve

"Danas se u Tuzli kreira nova budućnost! Vlada je podnijela ostavku, čime je ostvaren prvi zahtjev demonstranata i stečeni su uslovi za rješavanje postojećih problema. Ljutnja i nagomilani bijes su uzroci nasilnog ponašanja. Odnos vlasti doveo je do toga da ljutnja i bijes eskaliraju", naveli su demonstranti.

Istakli su da u novonastaloj situaciji ljutnju i bijes žele usmjeriti na izgradnju produktivnog i korisnog sistema vlasti te iznijeli svoje zahtjeve:

1. Održavanje javnog reda i mira u saradnji građana, policije i civilne zaštite, kako bi se izbjeglo bilo kakvo kriminaliziranje, politiziranje i bilo kakva manipulacija protestima.

2. Uspostavljanje tehničke vlade, sačinjene od stručnih, nestranačkih, nekompromitovanih članova, koji do sada nisu imali niti jedan mandat ni u kojem nivou vlasti, koja bi vodila TK do Izbora 2014. Ova Vlada mora imati obavezu podnošenja sedmičnih planova i izvještaja o radu i ostvariti zadate ciljeve. Rad Vlade prate svi zainteresirani građani.

3. Rješavanje, po hitnom postupku, pitanja regularnosti privatizacije firmi: Dita, Polihem, Poliolhem, Gumara i Konjuh, i to da se radnicima uveže radni staž i osigura zdravstvena zaštita; procesuira privredni kriminal i svi akteri koji su u njemu učestvovali, oduzme nelegalno stečena imovina, ponište privatizacijski ugovori, uradi revizija privatizacije, vrate fabrike radnicima i stave pod kontrolu javne vlasti u cilju očuvanja javnog interesa, i pokrene proizvodnja u onim fabrikama gdje je to moguće.

4. Ujednačavanje plata predstavnika vlasti sa platama zaposlenih u javnom i privatnom sektoru.

5. Ukidanje dodatnih plaćanja predstavnicima vlasti, uz lični dohodak, po osnovu učešća u komisijama, odborima i drugim tijelima, kao i druge nerazumne i neopravdane nadoknade mimo onih na koja imaju pravo svi zaposleni.

6. Ukidanje plata ministrima i eventualno drugim državnim službenicima nakon isteka ili prestanka mandata.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačko proljeće?
PostPostano: 08 vel 2014, 11:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24610
Lokacija: Heartbreak Hotel
Ljudi, ovo meni miriše na Lijanovićevce.
Ne znam koliko je to relevantno, ali znam da su u organizaciji prosvjeda u Hercegovini, a i danas planiraju u nekim općinama slične prosvjede. Ne kažem da su oni jedini iza toga, ali znam sigurno da su oni u to uključeni. E sad, u kolikoj mjeri, da li svugdje ili lokalno, da li se pridružuju struji ili je formiraju... to znam.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačko proljeće?
PostPostano: 08 vel 2014, 11:37 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68809
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Protestima se sada pokušavaju pridružiti Lijanovići i njihovi robovi (koji su btw u vlasti =)) ), ne treba sumnjati da će pokušat nešto ušićariti, jer izgubiti mislim da nemaju ništa.

Da gledaju da se ogrebu potvrđuje i ovaj performans:
http://www.hercegbosna.org/vijesti/bih/ ... 12800.html

Mada nema teorije da zaista podnese ostavku. Jednom su uspjeli ući u vlast, i ne sumnjam da će do zadnje minute mandata sisati Federaciju. Njima i mjesec dana vlasti znači puno jer znaju da više nikad neće bit u toj poziciji.

_________________
Bošnje kontroliraju 5% prostora Ex Yu
Vojni proračun im je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačko proljeće?
PostPostano: 08 vel 2014, 11:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
Citat:
Jerković: Šteta nastala paljenjem Arhiva BiH neprocjenjiva

Kancelarije Arhiva Federacije BiH u potpunosti su izgorile, ali još uvijek nije utvrđeno da li je izgorio i fond koji je smješten u podrumskim prostorijama - istaknuo je danas za Agenciju Fena direktor ovog arhiva Ademir Jerković.

On je danas došao do zgrade Predsjedništva BiH gdje su smještene prostorije ovog i Arhiva BiH kako bi stekao uvid u nastalu štetu, nakon što je i sinoćnjim demonstracijama zapaljen dio te zgrade.

- Kompletno je izgorila moja i kancelarija sekretarice, te saradnika. Sreća ovog Arhiva je što se nalazi na više mjesta pa nije sve uništeno - kazao je on.

Jerković naglašava da je šteta nastala paljenjem Arhiva BiH neprocjenjiva, te da ona ne može biti izmjerena novčanim iznosom.

- To što je uništeno to se novcem ne može platiti. Izgorio je dio historije BiH. Mogao bih zaplakati sada - zaključio je on.

Naglasio je da u ovim trenucima čeka predstavnike pravosudnih organa kako bi izvršili uviđaj.

http://www.avaz.ba/vijesti/iz-minute-u-minutu/jerkovic-steta-nastala-paljenjem-arhiva-bih-neprocjenjiva

:crying


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačko proljeće?
PostPostano: 08 vel 2014, 11:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Jebo vas i arhiv i "historija", neka je izgorila.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačko proljeće?
PostPostano: 08 vel 2014, 11:47 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2011, 18:10
Postovi: 255
Ne znam kako je drugdje, ali što se tiče Livna u zadnjih mjesec dana počele su se na Facebooku pojavljivati stranice koje pozivaju na nekakav bunt. U početku su napadi bili usmjereni uglavnom prema općinskom načelniku, a onda su postali malo općenitiji. Kako je prestalo korištenje neke stranice, pokretana je nova s malo izmijenjenim sadržajem:

Npr. ova je bila aktivna od 24. do 31. siječnja,

https://www.facebook.com/pages/Svi-Koji ... 6513096871

a onda je prije 7 dana pokrenuta ova:

https://www.facebook.com/pokretzaspaslivna

Nema nekih konkretnih zahtjeva, već samo pozivi na proteste i stvaranje negativne atmosfere.
1.2. su objavili i osmrtnicu za grad Livno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačko proljeće?
PostPostano: 08 vel 2014, 11:48 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35889
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Koliko sam ja čitao najviše je uništena arhiva u vremenu od AU do kraja WWII.

Stvarno žalosno i tužno, kao budale se deru volim te Bosno a pale njeno kulturno naslijeđe.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačko proljeće?
PostPostano: 08 vel 2014, 11:51 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68809
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Izgorila Ahdnama!


http://www.klix.ba/vijesti/bih/ekskluzi ... /140208018


slika

slika

_________________
Bošnje kontroliraju 5% prostora Ex Yu
Vojni proračun im je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačko proljeće?
PostPostano: 08 vel 2014, 11:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 sij 2013, 13:46
Postovi: 8149
Lokacija: Republic of Srpska
Robbie MO je napisao/la:
Ulice Pjongjanga nakon mirnih protesta.


slika

slika

slika

Komšićev ured, Titova slika izgorila:
slika

slika

slika

Homofobni grafit:
slika

Auto bačen u Miljacku (bosansko more):
slika


Sve razumijem, ali SK nema veze sa ovim. SK nije bez strukture i organizacije poput FBiH. :kava

_________________
[img]https://oi39.tinypic.com/f21vf4.jpg[/img]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačko proljeće?
PostPostano: 08 vel 2014, 11:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:29
Postovi: 162
Lokacija: iznad stadiona
gori od muslimanskog cvijeća može biti jedino Županijski odbor HDZ-a, Hercegovačko-neretvanske županije..

Kako ih nije stid ovako manipulirati... zato smo ovdje gdje jesmo. Osjećam se tužan kao Hrvat kad vidim što nam naši rade.


Gdje su sada adz mladeži i svi ostali da prozovu naše političare zbog ovakvog stanja i ove objave ??

_________________
HŠKZ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačko proljeće?
PostPostano: 08 vel 2014, 12:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13034
Lokacija: Zagreb
Citat:
Noćas (s petka na subotu) desetak minuta iza ponoći policajci su iz stana odveli profesora Josipa Milića predsjednika Unije neovisnih sindikata Federacije BiH u policijsku postaju u Mostaru.

"Kada se posljednji put javio na mobitel dvadesetak minuta iza toga rekao je kako je uhićen. Poslije toga mobitel mu je isključen", stoji u priopćenju Unije neovisnih sindikata FBiH. Pretpostavlja se kako je profesor Milić uhićen nakon jučerašnjih prosvjeda u Mostaru. Iz ove sindikalne organizacije ističu da Unija neovisnih sindikata Federacije BiH, na čijem je čelu Milić nije bila organizatorom prosvjeda. "Najvjerojatnije je uhićen po nagovoru stranačko HDZ-ovih obavještajaca koji državne obavještajne agencije kao što je SIPA koriste u stranačke svrhe u cilju očuvanja svojih kriminalnih pozicija. Milić je poznat kao organizator najviše prosvjeda pred zgradom Vlade Neretvansko-hercegovačke županije i kao borac protiv kriminala i terora oduzimanja radničkih prava kojega sprovode Dragan Čović, Miroslav Ćorić i ostala kriminalna vrhuška HDZ-a", stoji u oštrom priopćenju iz Unije. "Ovo je jasna poruka kako je uz zlouporabu obavještajno policijskih državnih institucija HDZ spreman sve protivnike na licu pravde strpati u zatvor", ističe se u priopćenju kojeg potpisuje tajnik Unije neovisnih sindikata FBiH Ivica Mustapić - a prenosi mostarski portal republikainfo.com

Neposredno prije održavanja jučerašnjih (petak, 07. veljače) prosvjeda u Mostaru čelni čovjek Unije Neovisnih Sindikata u FBiH Josip Milić, ujedno stalni kolumnist našeg portala, dao je intervju za portal Dnevno.ba u kojem se osvrnuo na posljednja zbivanja u Bosni i Hercegovini.

Naravno, ni on, kao ni ekipa našeg portala, nije mogao ni zamisliti što će se događati samo nepunih sat-dva kasnije kada je veći dio Mostara bio u plamenu pošto su mirni prosvjedi, koji su krenuli sa Španjolskog trga, prerasli u sveopći metež i uništavanje, te paljenje zgrada institucija, kao i političkih stranaka.

Milić se u ovom razgovoru osvrnuo na socijalnu situaciju u zemlji pokušavši dočarati razlike između bogatih i siromašnih, te nezadovoljstvo običnih građana koje je bivalo sve veće i veće, a kao epilog svega toga sada imamo slike iz velikih bh gradova koje svjedoče o nemilim scenama, uništenoj imovini, povrijeđenim prosvjednicima i policajcima.

"Naprosto mi nije jasno kako se ovo već ranije nije dogodilo, kako ovaj narod šuti i trpi, stvarno ima konjske živce trpiti ovakvu vlast i gutati knedle koje svakodnevno dolaze. Mislim da u povijesti nije bilo nepravednijeg i nehumanijeg sustava, da nisu bile veće razlike između onih koji su prebogati i što u preobilju žive, a na drugoj strani mnoštvo onih koji ne mogu krpiti kraj s krajem".

"Ovaj izlazak na ulice nazvao bih buntom praznih želudaca. Oni koji nemaju što jesti imaju potrebu da to iskažu na jedan ovakav način i treba ih razumjeti", kaže Milić.

On drži kako je situacija dozlogrdila, te navodi neke od primjera stvarnog stanja.

"Imali smo situaciju da je čovjek, koji je gotovo upropastio Aluminij, imao mjesečnu plaću od 20 tisuća KM, njegovi pomoćnici po 10-15 tisuća maraca, profesori na fakultetima za svoj nerad primaju po 10-11 tisuća, zastupnici u Skupštini HNŽ-a skupe se svako 2-3 mjeseca i primaju mjesečno po 2-3 tisuće maraka. Na drugoj strani imamo masu njih koji rade, crnče u svom znoju za koru kruha, plaću ne dobivaju nikako ili je dobiju periodično u pola godine na mrvice" – naveo je Josip Milić.

Predsjednik Unije Neovisnih Sindikata u FBiH zahtjev iz Tuzle smatra dobrim, jer i on drži kako treba poništiti svu privatizaciju od 1990. Na ovamo, radnicima dati poduzeća, a bahate i bogate vlastodršce staviti na minimalac, pa kad zasluže svojim rezultatima nešto bolje neka tada to i dobiju.

Na upit bi li sljedećih dana policija mogla prijeći na stranu prosvjednika Milić odgovara:

"Za očekivati je da prijeđe, ali po meni nije rješenje uzeti kamenje pa polupati zgrade vlade ili zgrade političkih stranaka. Treba mirno ustrajati, ali ne da to bude tjedan ili deset dana, blokirati prometnice, institucije vlasti, ne dopustiti im da dolaze na posao ako nisu u stanju osigurati plaće narodu. Bojim se da puškaranje neće uroditi plodom. Bahatu vlast treba razvlastiti".

Čaša se prelila, ljudi su na ulicama, no pitanje je što će biti s Republikom Srpskom?

"Nakon Tuzle i Banja Luka bi mogla biti jako veliko žarište, pa ne vjerujem da će sve izrasti u nekakve međunacionalne sukobe. Dodik je otišao u Soči na Olimpijske igre, ali ukoliko kod njih dođe do sukoba većih razmjera on će se vrlo brzo vratiti, jer je to inteligentan i mudar političar" – kazao je Josip Milić i prisjetio se kako se 07. veljače obilježava kao Dan ubojstva svećenika u Širokom Brijegu, pa je napomenuo kako je vrijeme i za ilustraciju, ako onu prijeratnu tako i za sve ono što se zbivalo zadnjih 20 godina, jer po njegovom mišljenju isti oni koji su prije rata bili gospodari života i smrti to su nastavili bit i nakon rata.

Nisam znao da je taj Josip Milić bio kolumnist Dnevnoga, kakva se tamo samo ekipa skupila.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačko proljeće?
PostPostano: 08 vel 2014, 12:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24610
Lokacija: Heartbreak Hotel
Robbie MO je napisao/la:


Joj legendo, nasmija me na sabahu! =)) =))

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačko proljeće?
PostPostano: 08 vel 2014, 12:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
daramo je napisao/la:
Koliko sam ja čitao najviše je uništena arhiva u vremenu od AU do kraja WWII.

Stvarno žalosno i tužno, kao budale se deru volim te Bosno a pale njeno kulturno naslijeđe.



Citat:
Ekskluzivne fotografije iz unutrašnjosti Arhiva BiH: Šteta je nenadoknadiva!

"Zamislite da vam je izgorio obiteljski album fotografija iz djetinjstva i koje više nikada ne možete vratiti. To se dogodilo s depoima u Arhivu BiH", kaže na početku razgovora za portal Klix.ba Siniša Domazet, arhivist Arhiva BiH.

"Ovo je zajedničko blago, moje, vaše i onih koji su ga jučer zapalili. Nekako mi ispadosmo kolateralna šteta i na kraju smo svi izgubili", kaže naš sagovornik.

Tijekom jučerašnjeg poslijepodneva stradao je depo Arhiva BiH s najvrjednijom građom.

"Tu se nalazi pretežito austrougarska građa, osobni dosjei, zbirke poklona i otkupa gdje su se nalazili prilično stari dokumenti. Problem je i to što se gasilo vodom pa je moguće da se voda slila i u donje depoe. Još uvijek ne znamo u kakvom su stanju"
, kaže Domazet.

Ugledni povjesničar i profesor Filozofskog fakulteta u Sarajevu, te član Komisije za očuvanje nacionalnih spomenika BiH, Dubravko Lovrenović, šokiran je i zabrinut zbog uništavanja arhivskih fondova čija vrijednost je neprocjenjiva.

"Zgrade, zidovi i namještaj se mogu popraviti, ali ako je točno da je stradao veliki broj arhivske građe austrougarskog razdoblja, onda je to neprocjenjiva šteta. Ti fondovi se ne mogu vratiti i smatram da je to, sa stajališta zaštite kulturnog naslijeđa, najveća šteta", kaže Lovrenović za Klix.ba.

Dodaje da se za oštećenje nacionalnog spomenika, po zakonu, može dobiti i do pet godina zatvora.

"Nedopustivo je oštećivati nacionalni spomenik bilo da je ciljano ili stihijski. Sudska instanca to mora procesuirati", naglasio je Lovrenović.

O stvarnoj šteti u Arhivu BiH znat će se više nakon uviđaja tužitelja koji čiji se dolazak očekuje tijekom dana.

http://www.klix.ba/vijesti/bih/ekskluzivne-fotografije-iz-unutrasnjosti-arhiva-bih-steta-je-nenadoknadiva/140208018

:crying


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačko proljeće?
PostPostano: 08 vel 2014, 12:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
Don Quichotte od Završja je napisao/la:
Ne znam kako je drugdje, ali što se tiče Livna u zadnjih mjesec dana počele su se na Facebooku pojavljivati stranice koje pozivaju na nekakav bunt. U početku su napadi bili usmjereni uglavnom prema općinskom načelniku, a onda su postali malo općenitiji. Kako je prestalo korištenje neke stranice, pokretana je nova s malo izmijenjenim sadržajem:

a onda je prije 7 dana pokrenuta ova:

https://www.facebook.com/pokretzaspaslivna

Nema nekih konkretnih zahtjeva, već samo pozivi na proteste i stvaranje negativne atmosfere.
1.2. su objavili i osmrtnicu za grad Livno.


Pokušali su kao simbol plasirati ruku s konturama BiH na dlanu, ali je dobila samo 23 Like-a:
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačko proljeće?
PostPostano: 08 vel 2014, 12:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Ponavlja se 1992.! Alahu čuvaj Bosnu, odo ja u Hrvatsku.

Citat:
Lipovača pobjegao u Hrvatsku, policija čuva njegovu kuću

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačko proljeće?
PostPostano: 08 vel 2014, 12:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kaj se dela ? Pita gospodin Milorad Dodik hoće li danas biti nastavak.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3287 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 132  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Fredericktown, Naša Kvačica, Robbie MO, Shchepo i 118 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO