HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 16:28.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 128 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Koji su znameniti Muslimani/Bošnjaci svjetonazorski ili biološki podrijetlom Hrvati?
PostPostano: 19 ruj 2021, 12:43 
Offline

Pridružen/a: 28 srp 2020, 18:32
Postovi: 890
pomocnik kuhara je napisao/la:
Orion je napisao/la:
Na TV Kalendaru sam čuo da svi Muslimani koji se prezivaju Filipović su potomci Franja Filipovića, jednog zagrebačkog đakona i izdajnika koji je prebjegao Turcima i dao se po-turčiti.

Zna li netko koliko je to točno?

Točno je za Tarika filipovića jer sam to tvrdi. Za druge Filipoviće ne znam.

Ozbiljno? Sada sam tražio po Google, nisam našao ništa o tome.

Za Tarika bih rekao da je jedan od rijetkih pro-hrvatskih Bošnjaka. Za razliku od većina glumaca koji su anti-Hrvati, ne ističe nikakve političke stavove.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koji su znameniti Muslimani/Bošnjaci svjetonazorski ili biološki podrijetlom Hrvati?
PostPostano: 19 ruj 2021, 12:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ožu 2021, 21:37
Postovi: 741
Edin Džeko i Senijad Ibričić....

Ako ništa, naginju Hrvatima i dobro se osjećaju u Hrvatskoj...

_________________
"Trgovac ti laže sa smijehom, žena laže suze prosipljući, a niko krupno ka Turčin ne laže."
Petar Petrović Njegoš


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koji su znameniti Muslimani/Bošnjaci svjetonazorski ili biološki podrijetlom Hrvati?
PostPostano: 19 ruj 2021, 12:56 
Offline

Pridružen/a: 24 ožu 2019, 11:50
Postovi: 933
Lokacija: Mostar.......nekad
erosahuma je napisao/la:
Nema takvih....

Mainstream muslimanska politika je originalna srpska...

Od Živkovića, Sebija, Sefer, Radončića, Ganića, Hadžifejzović, Cikotić, Buza, Bojadžić, Ćibo, Zuka,...Pa i Čampare, Zvizdići,... su istočno hercegovačka tj srpska linija...

Ne vidim niti jednog hrvatskog muslimana ni u daljini...

Dok je god tako, nema nikakve šanse za bilo kakav popravak odnosa...


Ma kakva srpska linija, mrze nas više nego vas. Davno su oni Srbi bili, pokušavaju svom silom da to izbrišu iz pamćenja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koji su znameniti Muslimani/Bošnjaci svjetonazorski ili biološki podrijetlom Hrvati?
PostPostano: 19 ruj 2021, 13:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30493
erosahuma je napisao/la:
Nema takvih....

Mainstream muslimanska politika je originalna srpska...

Od Živkovića, Sebija, Sefer, Radončića, Ganića, Hadžifejzović, Cikotić, Buza, Bojadžić, Ćibo, Zuka,...Pa i Čampare, Zvizdići,... su istočno hercegovačka tj srpska linija...

Ne vidim niti jednog hrvatskog muslimana ni u daljini...

Dok je god tako, nema nikakve šanse za bilo kakav popravak odnosa...


Ne bi ni to pomoglo, svi ti koje si nabrojao nisu nimalo popravili odnose sa Srbijom.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koji su znameniti Muslimani/Bošnjaci svjetonazorski ili biološki podrijetlom Hrvati?
PostPostano: 19 ruj 2021, 14:58 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6816
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
U geografskom smislu riječi postoje srpski,srbijanski,hrvatski,slovenački ... muslimani.U smislu da su stanovnici Srpske,Srbije,Hrvatske,Slovenije.
U političkom smislu ne postoje ni srpski ni hrvatski ni drugi muslimani jer muslimanima je pojam nacije potpuno stran,nepotreban i štetan.Porijeklo tu ne igra nikakvu ulogu.Musliman ako, je musliman,to je njegovo političko biće.Nema ništa iznad toga ni pored toga što opredjeljuje njegove političke stavove.Nema nacija,nema klasa nema ničega drugog.Muslimani su medjusobno braća.To jedna religija i ideologija istovremeno.Poslednja velika živa religija i poslednja velika ideologija masa.One druge ideolgije masa kao što su fašizam,nacizam i komunizam su već sišli sa istorijske scene.

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koji su znameniti Muslimani/Bošnjaci svjetonazorski ili biološki podrijetlom Hrvati?
PostPostano: 19 ruj 2021, 16:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30493
Srpsčanin je napisao/la:
U geografskom smislu riječi postoje srpski,srbijanski,hrvatski,slovenački ... muslimani.U smislu da su stanovnici Srpske,Srbije,Hrvatske,Slovenije.
U političkom smislu ne postoje ni srpski ni hrvatski ni drugi muslimani jer muslimanima je pojam nacije potpuno stran,nepotreban i štetan.Porijeklo tu ne igra nikakvu ulogu.Musliman ako, je musliman,to je njegovo političko biće.Nema ništa iznad toga ni pored toga što opredjeljuje njegove političke stavove..


Točno, i sramota što se ovo mora još uvijek objašnjavati.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koji su znameniti Muslimani/Bošnjaci svjetonazorski ili biološki podrijetlom Hrvati?
PostPostano: 19 ruj 2021, 21:15 
Online

Pridružen/a: 02 stu 2009, 21:36
Postovi: 1812
Lars Dietrich je napisao/la:
Srpsčanin je napisao/la:
Larsudin


Danas nažalost nije moguće zvanično biti Hrvatom iz Sarajeva i BiH, a zvati se Mujo i ne biti kršten. Međutim, meni i svima koji misle kao ja nitko ne može zabraniti da se osjećamo dijelom hrvatskog svijeta kulturološki, jezički, emocionalno, pa i imati velike simpatije prema Hrvatskoj izvan dnevne politike i svega onoga što je HDZ radio tri desetljeća.

Preduboke su naše veze da bi na Hrvatsku i hrvatstvo gledali kroz prizmu uskogrude HDZ politike. Previše je krvi palo za sve to. Previše se propatilo. Ovi sada političari će proći, a Hrvatska će ostati.
Ja sam odrastao sa Hrvatima katolicima, dijelili smo dobro i zlo, bili ko prst i nokat, pazili se dobro, učinili su mi mnogo dobra u životu, pa i kada nisu ne treba zamjeriti, jer je politika sve zatrovala.

Bilo je zla sa obje strane, ali dobro nadilazi i nadvisuje zlo, višestruko.


Poštovanje prema tvojim osobnim osjećajima i stavovima.

Uključujući i zaj da nema danas u Sa Hrvata iskamske vjeroispovijesti.

Aki pitanje je bilo, ima li znamenitih Bošnjaka kroatofila ili da su hrvatskog podrijetla koji jasno obznanuju.
- 80ih do rata
- raz
- 1996-2021g

Hvala na pošiljci

Dalje

Zbog Muslimana u Srb i CG, t j iz iste su srpske biološke mase i srpskog svjetonazlra kao establishment u Sa, uvije i vazda će čekati i tražiti deal sa Srbijom.
I dok je tako Lars je samo iznimka koja potvrđuje pravilo kod “neznamenitih” Bošnjaka

_________________
"Ne funkcionira BiH zato sto je podjeljena, vec je podjeljeljena zato sto ne funkcionira"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koji su znameniti Muslimani/Bošnjaci svjetonazorski ili biološki podrijetlom Hrvati?
PostPostano: 19 ruj 2021, 21:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27491
Tomba17 je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:
Imamo rahmetli Muhameda Tunju Filipovića.


I ja sam istog tog mišljenja, vidi moj prvi tekst, ali mišljenje njegovo je bitnije, jer on se odrekao svake vrste kroatofilije, dapače vazda je isticao srbofiliju. Ne samo i jedino kroz radove ili intervjue, već najvažnije i kroz djela, vidi sporazum njega, Adila sa Srbijom.


Da. Stalno je kukao da je Tuđman preveslao Aliju
i odvratio ga od tzv. Historijskog sporazuma sa Srbima.
Tunjo je glavom i bradom bio srbofil.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koji su znameniti Muslimani/Bošnjaci svjetonazorski ili biološki podrijetlom Hrvati?
PostPostano: 19 ruj 2021, 22:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27491
Esad Ćimić, jedan od sigurno najvećih kroatofila.
Na veliko od komunista i muslimana proganjan.

Autor poznate rečenice:

"Ja sam Hrvat i ne mogu nacije mijenjati kao košulje. Muslimani su zakasnili da budu narod i preuranili da budu nacija."

https://hr.wikipedia.org/wiki/Esad_%C4%86imi%C4%87

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koji su znameniti Muslimani/Bošnjaci svjetonazorski ili biološki podrijetlom Hrvati?
PostPostano: 19 ruj 2021, 22:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27491
Košarkaš Jusuf Nurkić, kroatofil.

https://www.rtl.hr/vijesti-hr/novosti/h ... juna-kuna/

:zubati
https://twitter.com/bosnianbeast27/stat ... F210413022

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koji su znameniti Muslimani/Bošnjaci svjetonazorski ili biološki podrijetlom Hrvati?
PostPostano: 19 ruj 2021, 22:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27491
Orion je napisao/la:
pomocnik kuhara je napisao/la:
Točno je za Tarika filipovića jer sam to tvrdi. Za druge Filipoviće ne znam.

Ozbiljno? Sada sam tražio po Google, nisam našao ništa o tome.

Za Tarika bih rekao da je jedan od rijetkih pro-hrvatskih Bošnjaka. Za razliku od većina glumaca koji su anti-Hrvati, ne ističe nikakve političke stavove.


Meni se čini da je on dosta lukav i izbjegava političke izjave,
jer bi time možda ugrozio karijeru.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koji su znameniti Muslimani/Bošnjaci svjetonazorski ili biološki podrijetlom Hrvati?
PostPostano: 19 ruj 2021, 23:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 stu 2018, 13:21
Postovi: 4112
Tarik Filipović bi i mogao biti prohrvatski orijentiran, mada ne daje političke izjave, a Enis Bešlagić je li se to može reći i za njega?

_________________
Slava Ukrajini!
Nema predaje!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koji su znameniti Muslimani/Bošnjaci svjetonazorski ili biološki podrijetlom Hrvati?
PostPostano: 19 ruj 2021, 23:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 stu 2018, 13:21
Postovi: 4112
Postoje prohrvatski orijentirani muslimani premda su malobrojni, međutim nitko od muslimanske političke ili vojne elite nije hrvatskog porijekla niti je prohrvatski orijentiran.

_________________
Slava Ukrajini!
Nema predaje!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koji su znameniti Muslimani/Bošnjaci svjetonazorski ili biološki podrijetlom Hrvati?
PostPostano: 20 ruj 2021, 04:09 
Online

Pridružen/a: 02 stu 2009, 21:36
Postovi: 1812
novem je napisao/la:
Esad Ćimić, jedan od sigurno najvećih kroatofila.
Na veliko od komunista i muslimana proganjan.

Autor poznate rečenice:

"Ja sam Hrvat i ne mogu nacije mijenjati kao košulje. Muslimani su zakasnili da budu narod i preuranili da budu nacija."

https://hr.wikipedia.org/wiki/Esad_%C4%86imi%C4%87


:palacgore1

_________________
"Ne funkcionira BiH zato sto je podjeljena, vec je podjeljeljena zato sto ne funkcionira"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koji su znameniti Muslimani/Bošnjaci svjetonazorski ili biološki podrijetlom Hrvati?
PostPostano: 20 ruj 2021, 06:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35318
Lokacija: Gl. grad regije
Dutch01 je napisao/la:
Tarik Filipović bi i mogao biti prohrvatski orijentiran, mada ne daje političke izjave, a Enis Bešlagić je li se to može reći i za njega?


100x si mogao pročitat da umjetnici nemaju naciju. Ovi iznad su prije svega kunofili. :D

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koji su znameniti Muslimani/Bošnjaci svjetonazorski ili biološki podrijetlom Hrvati?
PostPostano: 20 ruj 2021, 15:12 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2013, 10:02
Postovi: 716
Orion je napisao/la:
pomocnik kuhara je napisao/la:
Točno je za Tarika filipovića jer sam to tvrdi. Za druge Filipoviće ne znam.

Ozbiljno? Sada sam tražio po Google, nisam našao ništa o tome.

Za Tarika bih rekao da je jedan od rijetkih pro-hrvatskih Bošnjaka. Za razliku od većina glumaca koji su anti-Hrvati, ne ističe nikakve političke stavove.

Koliko se sjećam, u jednom talk showu je rekao otprilike to da se selidbom u ZG vratio svojim davnim korjenima, a što je bilo povijesno zabilježeno. Tada nije spominjao kanonika Filipovića, ne znam je li u nekoj drugoj prilici. Po Dinamu, Ćiri, hrvatskoj nogometnoj reprezentaciji,... se vidi da diše prohrvatski.. politički je vjerojatno pristaša lijeve građenske opcije, što je i razumljivo za doseljenike druge nacije.

_________________
lifetime ignore: 3 members (reason: personal insults). Since 24.11.2021. one less


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koji su znameniti Muslimani/Bošnjaci svjetonazorski ili biološki podrijetlom Hrvati?
PostPostano: 20 ruj 2021, 19:35 
Offline

Pridružen/a: 22 pro 2020, 20:34
Postovi: 1886
Tomba17 je napisao/la:
Lars Dietrich je napisao/la:

Danas nažalost nije moguće zvanično biti Hrvatom iz Sarajeva i BiH, a zvati se Mujo i ne biti kršten. Međutim, meni i svima koji misle kao ja nitko ne može zabraniti da se osjećamo dijelom hrvatskog svijeta kulturološki, jezički, emocionalno, pa i imati velike simpatije prema Hrvatskoj izvan dnevne politike i svega onoga što je HDZ radio tri desetljeća.

Preduboke su naše veze da bi na Hrvatsku i hrvatstvo gledali kroz prizmu uskogrude HDZ politike. Previše je krvi palo za sve to. Previše se propatilo. Ovi sada političari će proći, a Hrvatska će ostati.
Ja sam odrastao sa Hrvatima katolicima, dijelili smo dobro i zlo, bili ko prst i nokat, pazili se dobro, učinili su mi mnogo dobra u životu, pa i kada nisu ne treba zamjeriti, jer je politika sve zatrovala.

Bilo je zla sa obje strane, ali dobro nadilazi i nadvisuje zlo, višestruko.


Poštovanje prema tvojim osobnim osjećajima i stavovima.

Uključujući i zaj da nema danas u Sa Hrvata iskamske vjeroispovijesti.

Aki pitanje je bilo, ima li znamenitih Bošnjaka kroatofila ili da su hrvatskog podrijetla koji jasno obznanuju.
- 80ih do rata
- raz
- 1996-2021g

Hvala na pošiljci

Dalje

Zbog Muslimana u Srb i CG, t j iz iste su srpske biološke mase i srpskog svjetonazlra kao establishment u Sa, uvije i vazda će čekati i tražiti deal sa Srbijom.
I dok je tako Lars je samo iznimka koja potvrđuje pravilo kod “neznamenitih” Bošnjaka


Bilo je dosta Bošnjaka kroatofila ili Hrvata muslimana 80tih godina do rata, uključujući intelektualce, ali nisu poznati, jer Jugoslavija nije dozvoljavala takvim ljudima da naprave javnu karijeru u BiH i šire. To je bilo nepoželjno i društveno opasno ponašanje, jer je politika SFRJ bila da se hrvatski korpus u BiH razbije, a muslimani postanu nacija.

Hrvatski jezik je bio službeni jezik Islamske Vjerske Zajednice SFRJ, nije nigdje pisalo, ali sve od udžbenika za osnovno vjersko obrazovanje do teoloških rasprava je bilo na hrvatskom, čak na korienskom hrvatskom iz vremena NDH!
To se jako smanjilo kada je generacija Sandžaklija preuzela veću vlast u Islamskoj zajednici kada se počeo upotrebljavati srpsko-hrvatski u drugoj polovici 80tih.

U ratu na početku je došlo prvo do dogovora Tuđman-Izetbegović, da se katolici izjasne kao Hrvati, a muslimani kao Muslimani, pa onda Bošnjaci od 1993. Svjedok je Ševko Omerbašić. Nakon toga je bio sukob u kome je netko u HDZ naprečac odlučio da su svi "muslimani" neprijatelji (sve ih potušite, Bog će poznat tko je njegov), a na bošnjačkoj strani je došlo do otklona od hrvatstva zbog ratnog sukoba sa HVO, pa nije bilo uputno forsirati hrvatstvo pod prijetnjom veleizdaje. Sve hrvatsko je prisvojio HDZ/HVO, sem nekih ostataka HOS na teritorijama pod kontrolom ABiH. Broj Hosovaca koji je bio do 20% diljem BiH dovoljno govori koliko muslimana je htjelo da vodi rat pod hrvatskim stijegom. Mogli su odmah raspustiti HOS i ući u ABiH, čak i ako odbijemo takiju, opet je barem 10%. Svaki deseti barem. Čak i u vrijeme sukoba sa HVO. Sad pa sad kad bi se formirao HOS u BiH, opet bi se našlo ljudi, ne kao 90tih, ali sasma dovoljno barem za jednu brigadu, u to ne treba sumnjati.

Krajem rata i nakon rata je Republika Hrvatska usvojila princip da Hrvat mora biti katolik i kršten, a čim nemaš državljanstvo, nisi Hrvat. Na stranu politička podjebavanja kad se netko u Goraždu izjasni kao Hrvat. U realnom svijetu van virtualnog sustava države BiH, domovnica tj. krštenica je jedina vododjelnica nacije.

Ne smije se ništa nametati, u identitetu nema prisile.
Kakav bi to apsurd bio da netko istupa kao Hrvat musliman, pa bio bi sa zemljom sastavljen od HDZ i SDA medija i derivata. To je most koji bi pregazile i zapalile obje strane i tako rade i dan danas, svaka iz svojih razloga.

Ne lezi vraže, ipak je BiH previše zaljevena hrvatskom krvlju da ipak i taj hrvatsko muslimanski korov negdje ne izraste ponovo i ponovo.

_________________
Vidimo se u Hrvatskoj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koji su znameniti Muslimani/Bošnjaci svjetonazorski ili biološki podrijetlom Hrvati?
PostPostano: 20 ruj 2021, 19:38 
Offline

Pridružen/a: 30 tra 2020, 17:35
Postovi: 10444
Lars Dietrich je napisao/la:
U ratu na početku je došlo prvo do dogovora Tuđman-Izetbegović

Nije bilo nikakvog dogovora sa B Alijom Izetbegovićem.

_________________
Sproću judeonacizma!

daramo: ja bi bez problema mahao zastavom Izraela


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koji su znameniti Muslimani/Bošnjaci svjetonazorski ili biološki podrijetlom Hrvati?
PostPostano: 20 ruj 2021, 19:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58908
Lokacija: DAZP HQ
Dutch01 je napisao/la:
Tarik Filipović bi i mogao biti prohrvatski orijentiran, mada ne daje političke izjave, a Enis Bešlagić je li se to može reći i za njega?



_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koji su znameniti Muslimani/Bošnjaci svjetonazorski ili biološki podrijetlom Hrvati?
PostPostano: 20 ruj 2021, 19:40 
Offline

Pridružen/a: 22 pro 2020, 20:34
Postovi: 1886
HHerceg je napisao/la:
Lars Dietrich je napisao/la:
U ratu na početku je došlo prvo do dogovora Tuđman-Izetbegović

Nije bilo nikakvog dogovora sa B Alijom Izetbegovićem.


Ma je, kako nije. Ševko Omerbašić je bio svjedok, neki dan je u tisku bilo.

_________________
Vidimo se u Hrvatskoj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koji su znameniti Muslimani/Bošnjaci svjetonazorski ili biološki podrijetlom Hrvati?
PostPostano: 20 ruj 2021, 19:45 
Offline

Pridružen/a: 22 pro 2020, 20:34
Postovi: 1886
https://www.vecernji.hr/premium/u-libiji-sam-se-iskrcao-bas-na-dan-kad-je-gadafi-izveo-puc-kasnije-sam-prevodio-za-nase-tvrtke-u-toj-zemlji-i-za-5-mjeseci-zaradio-za-stan-1505321

Tuđman mi je govorio da je za jedinstvo, ali Izetbegović nije htio da Muslimani idu pod kapu hrvatstva

Tuđman ponudio, Alija odbio, Tuđman slego ramenima, i pristao. Eto ti dogovora.
Nisu imali ni jedan ni drugi pravo da odluče o tome.
Tuđman kao ponudio, Alija kao odbio.
:wacko

_________________
Vidimo se u Hrvatskoj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koji su znameniti Muslimani/Bošnjaci svjetonazorski ili biološki podrijetlom Hrvati?
PostPostano: 20 ruj 2021, 20:01 
Offline

Pridružen/a: 24 ožu 2019, 11:50
Postovi: 933
Lokacija: Mostar.......nekad
Srpsčanin je napisao/la:
U geografskom smislu riječi postoje srpski,srbijanski,hrvatski,slovenački ... muslimani.U smislu da su stanovnici Srpske,Srbije,Hrvatske,Slovenije.
U političkom smislu ne postoje ni srpski ni hrvatski ni drugi muslimani jer muslimanima je pojam nacije potpuno stran,nepotreban i štetan.Porijeklo tu ne igra nikakvu ulogu.Musliman ako, je musliman,to je njegovo političko biće.Nema ništa iznad toga ni pored toga što opredjeljuje njegove političke stavove.Nema nacija,nema klasa nema ničega drugog.Muslimani su medjusobno braća.To jedna religija i ideologija istovremeno.Poslednja velika živa religija i poslednja velika ideologija masa.One druge ideolgije masa kao što su fašizam,nacizam i komunizam su već sišli sa istorijske scene.


Pa tako slično je bilo u krišćanstvu prije stvaranja nacija. Znači može se reći da zaostaju bar 300 godina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koji su znameniti Muslimani/Bošnjaci svjetonazorski ili biološki podrijetlom Hrvati?
PostPostano: 20 ruj 2021, 20:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 kol 2020, 20:26
Postovi: 1779
Lars Dietrich je napisao/la:
https://www.vecernji.hr/premium/u-libiji-sam-se-iskrcao-bas-na-dan-kad-je-gadafi-izveo-puc-kasnije-sam-prevodio-za-nase-tvrtke-u-toj-zemlji-i-za-5-mjeseci-zaradio-za-stan-1505321

Tuđman mi je govorio da je za jedinstvo, ali Izetbegović nije htio da Muslimani idu pod kapu hrvatstva

Tuđman ponudio, Alija odbio, Tuđman slego ramenima, i pristao. Eto ti dogovora.
Nisu imali ni jedan ni drugi pravo da odluče o tome.
Tuđman kao ponudio, Alija kao odbio.
:wacko


Sevko, Sevko, stari takijas, vidjao sam ga po kavanama oko Marticeve, gdje mu je centrala.
Sad nesto palamudi, ala naknadna pamet, a bijese najzesci unitarista-gradjanista..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koji su znameniti Muslimani/Bošnjaci svjetonazorski ili biološki podrijetlom Hrvati?
PostPostano: 20 ruj 2021, 20:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35318
Lokacija: Gl. grad regije
Tko je trebao imat mandat ako nisu Franjo i Alija. Inače, probalo se s hrvaćenjem u Zenici (nije prošlo).

Svojatanje muslimana bi bilo ustašovanje a od toga smo bježali. Dobra je ta distinkcija, s tim što su Bošnje mogli pucat na to da budu što su Vojvođani u Srbiji. To bi prošlo i kod Hrvata. No, nisam nikad primjetio takve namjere u Trokutu nego samo pucanje na cijelu BiH i podčinjavanje Srba i Hrvata.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koji su znameniti Muslimani/Bošnjaci svjetonazorski ili biološki podrijetlom Hrvati?
PostPostano: 21 ruj 2021, 02:12 
Offline

Pridružen/a: 22 pro 2020, 20:34
Postovi: 1886
Junuz Djipalo je napisao/la:
Tko je trebao imat mandat ako nisu Franjo i Alija. Inače, probalo se s hrvaćenjem u Zenici (nije prošlo).

Svojatanje muslimana bi bilo ustašovanje a od toga smo bježali. Dobra je ta distinkcija, s tim što su Bošnje mogli pucat na to da budu što su Vojvođani u Srbiji. To bi prošlo i kod Hrvata. No, nisam nikad primjetio takve namjere u Trokutu nego samo pucanje na cijelu BiH i podčinjavanje Srba i Hrvata.


Uz dužno poštovanje prema pokojnim Franji i Aliji kao povijesnim osobnostima, ali mi nismo plemena da nam poglavice govore gdje će tko. Ovo je ipak vrijeme slobode i demokracije. Njih dvojica nisu imali kapacitet da donesu tako dalekosežne odluke koje se tiču pojedinaca. Identitet mora u osnovi biti slobodan osobni izbor, bez nametanja odozgo.

Drugo, ako je HDZ provodio hrvaćenje, sa svojim komunističkim metodama, nije čudo da nije prošlo. To je moglo samo proći iz baze pa nagore, a nikako mi ćemo vam reć kako ćete vi. :wacko

Naravno da je prva hrvatska država RH bježala od reminiscencija na NDH, ali tako su ipak percepirani, pa da su šumadijsko kolo igrali na Pantovčaku. Promašen kompleks nakon 45 godina jugoslavenstva.

Niti je bilo značajnih integracijskih pokreta ka Hrvatskoj iz trokuta, niti je Hrvatska bila spremna na nešto takvo. Obostrano je loša politika bila i ostala. Kamikaza politika preko leđa običnih ljudi.

_________________
Vidimo se u Hrvatskoj.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 128 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Eminencija, Fredericktown, iprodano, Jean Luc Picard, Majestic-12 [Bot], Patriota, VBA2024, zet i 511 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO