HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 lip 2026, 16:37.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 8090 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148 ... 324  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 19 srp 2015, 11:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2014, 09:58
Postovi: 2333
Lokacija: Република Српска/Republika Srpska
Evo čitam danas: Vučić kaže da je zabrinut zbog referenduma, ali da donekle razumije Dodika.
.... lud zbunjenog ....
I dalje mislim da će se postići dogovor da referenduma ne bude, ali neće prije septembra. Dodik će se pohvaliti da je uspio da se izbori sa MZ, MZ će da likuje kako je diplomatija i pregovori najbolji način za napredak, a Bakir će da se hvali kako je uspio svojim vezama pritisnuti Dodika da se smiri. Sve u svemu - sabiranje političkih poena

_________________
Za dobar zivot nije rodjen svako


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 19 srp 2015, 12:41 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2013, 16:10
Postovi: 3040
Ako se dogovorom dodje do cilja onda referenduma neće biti.Ne moze sud BiH biti pod večitom upravom SDA i muslimana,da sudi samo Srbima,većini za ništa,a muslimanske krvoloke i pse rata da spašava,prvo tako što preuzima slučajeve od pravosudja RS,a zatim stavljajuči predmete u fioke i nikad više.Ako ne bude dogovora referenduma će biti jer ovako dalje ne moze i neće moći.Uostalom,dejtonskim sporazumom i ustavom BiH nema BiH ama baš nikakvu nadleznost u sudstvu,pravosudje je iskljiučiva izvorna nadleznost entiteta.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 19 srp 2015, 12:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 lip 2009, 08:42
Postovi: 2188
Lokacija: Beograd
chubura je napisao/la:
Ako se dogovorom dodje do cilja onda referenduma neće biti.Ne moze sud BiH biti pod večitom upravom SDA i muslimana,da sudi samo Srbima,većini za ništa,a muslimanske krvoloke i pse rata da spašava,prvo tako što preuzima slučajeve od pravosudja RS,a zatim stavljajuči predmete u fioke i nikad više.Ako ne bude dogovora referenduma će biti jer ovako dalje ne moze i neće moći.Uostalom,dejtonskim sporazumom i ustavom BiH nema BiH ama baš nikakvu nadleznost u sudstvu,pravosudje je iskljiučiva izvorna nadleznost entiteta.


Pravosudje nije naznaceno u dejtonu da bude deo drzavne strukture sto automatski znaci da je u nadlezonsti entiteta.Ono sto zabrinjava je ponasanje opozicije u Srpskoj,uznemiravajuci je stav opozicije da se strani uticaj mora priznati i slusati, taj njihov poltronski puzajuci odnos,oni se plase zapada ucenjeni su,to je vrsta rezonovanja koje zagovara potcinjenost i odbacuje hrabro preuzimanje odgovornosti za Srpsku.

_________________
Čevo ravno, gnjijezdo junačko,
a krvavo ljudsko razbojište,
mnoge li si vojske zapamtilo,
mnoge li si majke ojadilo!
Ljudske su te kosti zatrpale,
ljudskom si se krvlju opjanilo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 19 srp 2015, 13:00 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2013, 16:10
Postovi: 3040
daxt je napisao/la:
chubura je napisao/la:
Ako se dogovorom dodje do cilja onda referenduma neće biti.Ne moze sud BiH biti pod večitom upravom SDA i muslimana,da sudi samo Srbima,većini za ništa,a muslimanske krvoloke i pse rata da spašava,prvo tako što preuzima slučajeve od pravosudja RS,a zatim stavljajuči predmete u fioke i nikad više.Ako ne bude dogovora referenduma će biti jer ovako dalje ne moze i neće moći.Uostalom,dejtonskim sporazumom i ustavom BiH nema BiH ama baš nikakvu nadleznost u sudstvu,pravosudje je iskljiučiva izvorna nadleznost entiteta.


Pravosudje nije naznaceno u dejtonu da bude deo drzavne strukture sto automatski znaci da je u nadlezonsti entiteta.Ono sto zabrinjava je ponasanje opozicije u Srpskoj,uznemiravajuci je stav opozicije da se strani uticaj mora priznati i slusati, taj njihov poltronski puzajuci odnos,oni se plase zapada ucenjeni su,to je vrsta rezonovanja koje zagovara potcinjenost i odbacuje hrabro preuzimanje odgovornosti za Srpsku.

Delimično da,bosićeva frakcija SDS-a je u tome najdoslednija,zato im se partija i raspada,ostali se udaljavaju od takve pozicije,neki otvoreno priznajući,neki uzdrzano ćuteći.Dogadjaji u Srebrenici su bili šamar za otreznjenje.Uostalom,opozicija danas ne bi dobila ni peti deo glasova koji su dobili u oktobru.Glasači su odavno shvatili da ih je SDS prevario.Opozicija ne moze da utiče na odrzavanje referenduma i na njegov ishod.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 20 srp 2015, 15:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43696
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
U ovakvoj društvenoj i ekonomskoj situaciji u BiH tresnuti 200.000+ (čak iako su uduplali procjenu, isto je) KM na svadbu (za "nezaposlenog" sina) mi se ne čini kao najmudriji PR potez (to say the least).

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 20 srp 2015, 17:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15511
Kod bosanskih Srbalja ne pretjerano loš. Opozicija će srati, ali zna se, sin je sin...

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 20 srp 2015, 20:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 sij 2013, 13:46
Postovi: 8208
Lokacija: Republic of Srpska
Ništa bolje nego kad se Dragan Čavić dohvati priče o djeci i tuđim parama... Čestitke gosn Dodiku, akobogda da dočeka i unuke. Što više njih.

_________________
[img]https://oi39.tinypic.com/f21vf4.jpg[/img]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 20 srp 2015, 21:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2014, 09:58
Postovi: 2333
Lokacija: Република Српска/Republika Srpska
Ministry of Sound je napisao/la:
U ovakvoj društvenoj i ekonomskoj situaciji u BiH tresnuti 200.000+ (čak iako su uduplali procjenu, isto je) KM na svadbu (za "nezaposlenog" sina) mi se ne čini kao najmudriji PR potez (to say the least).


Ministre, na obicnu svadbu ode 10.000 (nazovi je sirotinjskom).
Ja ću kod drugara 01.08. biti na svadbi gdje je 350 gostiju. Cijena po mjestu je 35 KM.
Klasična kuhinja, domaća pića i td. Muzika ne ulazi u to.

_________________
Za dobar zivot nije rodjen svako


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 21 srp 2015, 10:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2014, 09:58
Postovi: 2333
Lokacija: Република Српска/Republika Srpska
Citat:
Dodik: Spreman sam na kompromis o referendumu

Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je da nije protiv kompromisa kada je reč o održavanju referenduma o radu pravosudnih institucija BiH.

IZVOR: TANJUG

Ukoliko se nađe rešenje parlament može ponovo odlučivati o tome, rekao je Dodik.

On je za RTRS podsetio da je još pre četiri godine sa tadašnjom evropskom komesarkom Ketrin Ešton dogovorio reformu pravosuđa BiH.

Napominjući da je referendum u svim državama moguć, Dodik ističe da stranci ne dozvoljavaju da Srpska ide na referendum da narod ne bi shvatio da se time, kako je rekao, rešavaju stvari.

Inače, odluka Narodne skupštine Republike Srpske o održavanju referendum o radu Suda i Tužilaštva BiH izazvala je burna reagovanja predstavnika međunarodne zajednice, a bošnjački predstavnici u vlasti Srpske zatražili su juče od visokog predstavnika Valentina Incka da tu odluku poništi.

_________________
Za dobar zivot nije rodjen svako


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 21 srp 2015, 10:30 
Offline

Pridružen/a: 22 ožu 2011, 00:44
Postovi: 1617
Lokacija: big shit
Dodik previse laprda.Narod u Srpskoj je stvari rijesavao referendumom dok se nije pojavio on vireci ispod suknje Medlin Odvrajt.
1993 je narod na referenudmu odbacio Vens Ovenov plan, 1994 Oven Stoltenbergov plan

_________________
Potpisi Alija neka je ko avlija!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 21 srp 2015, 15:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 19:22
Postovi: 5970
storaB je napisao/la:
Ništa bolje nego kad se Dragan Čavić dohvati priče o djeci i tuđim parama... Čestitke gosn Dodiku, akobogda da dočeka i unuke. Što više njih.

Nije ovo emisija želja i pozdrava.

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 21 srp 2015, 16:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10452
Lokacija: Banja Luka
Ministry of Sound je napisao/la:
U ovakvoj društvenoj i ekonomskoj situaciji u BiH tresnuti 200.000+ (čak iako su uduplali procjenu, isto je) KM na svadbu (za "nezaposlenog" sina) mi se ne čini kao najmudriji PR potez (to say the least).



Babske price ... da su svate zabavljali Hulio i Enrike Iglesijas , ne bi toliko kostalo .

Inace iole solidna svadba sa dvjestotinjak gostiju nije izvodiva bez 15 , 20 hiljada .
Mile je oduvjek bogat covjek , naravno da je odrjesio kesu ( bas ko sto bi i sam i vecina drugih ).
Da je uradio drugacije , onda bi krenule price da je stipsa prema sinu jedincu .

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 31 srp 2015, 12:32 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 25367
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Fragmenti Bakirovog intervjua beogradskom listu NIN. Bosna postoji preko 1.000 godina argument. =)) Dalmacija postoji dulje, Hercegovina/Hum se spominje prije Bosne i stotine područja u Europi se spominju dulje u kontinuitetu, kakav je to argument za neophodnu državnost? :neznam

Citat:
Izetbegović: Naš najveći problem je Dodik

NIN: Sudstvo je dio problema sa RS. Šta su ključni problemi Federacije sa RS i Srbijom?


Ključni problem Federacije, koji se zatim prenosi na BiH, pa i na regiju je destruktivna, konfliktna politika Milorada Dodika. Ta politika je zaustavila reformski i europski put BiH, otjerala investitore i strani kapital, narod dovela do siromaštva, a sad prijeti i da ga dovede do sukoba. Dok god Srbija ne podržava takvu politiku, problem će ostati samo unutar BiH i neće biti problema među državama.

NIN: Vjerujete li da se Dodik nije konzultirao s Beogradom prije što je Skupština RS donijela odluku o referendumu?

IZETBEGOVIĆ: Vjerujem da Beogradu ne odgovara protuustavan referendum u BiH i sve što on može prouzročiti.

NIN: Zašto je za vas neprihvatljiva Dodikova ideja o ocijepljenju RS? Pa Vaš otac je bio za samostalnu Bosnu?

IZETBEGOVIĆ: Bosna postoji preko 1000 godina, i ona je svoj suverenitet unijela u jugoslavensku zajednicu. Republika srpska postoji dva desetljeća i ona ne posjeduje izvorni suverenitet, ona je samo entitet unutar države Bosne i Hercegovine, i ako dovede u pitanje prvi stav Daytonskog mirovnog sporazuma koji se zove «Kontinuitet BiH» , dovest će u pitanje i svoj opstanak.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 31 srp 2015, 12:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 lip 2015, 15:01
Postovi: 1608
šta je čudno, za njega život u bosni je počeo od dolaska turbana i fildzana...

pre toga nista postojalo nije...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 31 srp 2015, 12:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 sij 2013, 13:46
Postovi: 8208
Lokacija: Republic of Srpska
Reformski put... :sega

_________________
[img]https://oi39.tinypic.com/f21vf4.jpg[/img]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 01 kol 2015, 14:58 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 25367
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Dodik: Cormac je ambasador Bošnjaka u BiH. :zubati

Citat:
Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik zahvalio je američkoj veleposlanici u BiH Maureen Cormac što je otvoreno priopćila da svih proteklih godina nije bilo iskrene namjere da se očuva izvorni Dejtonski mirovni sporazum, nego da se ide na njegovo ukidanje i unitarizaciju BiH, te poručio da u tom slučaju Srpska ima pravo vratiti svoju državnost koju je unijela u taj međunarodni ugovor.

Dodik je napomenuo da je Republika Srpska u Daytonski sporazum “unijela svoju državnost, teritoriju, institucije, volju naroda, da se žrtvovala da bi uspostavila mir”.

“Srpska je postojala prije ovakve BiH i starija je od nje ovakve. Srpska, ako netko tvrdi da Dejton treba ukinuti, ima pravo na sve ono što je prije toga imala – svoj teritorij i granicu, svoju graničnu policiju, svoju vojsku, svoje poreze. .. “, istakao je Dodik u intervjuu Srni, ponovivši da Srpska nije za ukidanje Dejtonskog sporazuma, nego za njegovo očuvanje i dosljednu primjenu.

Govoreći o stavovima koje je američka veleposlanica u BiH Maureen Cormac iznijela u svojoj najnovijoj kolumni – da je zbog članstva u EU potrebna ustavna reforma u BiH, te da je ostvaren prvobitni cilj Dejtona – da okonča rat i da se sada postavlja pitanje njegove uloge danas, Dodik je rekao da je neuobičajeno da veleposlanik SAD na ovaj način pokazuje svoj odnos prema međunarodnom ugovoru i da je vidljivo da gospođa Cormac ili oni koji su u njeno ime pisali tu kolumnu pokazuju potpuno nepoznavanje stvari “koje seže daleko u politički i pravni diletantizam”.

“Njoj vjerojatno nije poznato da postoji konvencija o međunarodnim sporazumima potpisana u Beču, koja govori o tome da se međunarodni sporazumi moraju poštovati i primjenjivati ​​i da u tom pogledu nema nikakve dileme”, kaže Dodik.

On je napomenuo da potpisivanje Daytonskog sporazuma nije bilo samo u funkciji mira, što naravno jeste jedna od stvari koja je bila vrlo važna, nego je na taj način uspostavljen i politički sustav u BiH koji je preciziran Ustavom.

“Govoreći o tome da oni koji su taj međunarodni mirovni sporazum pisali u SAD nisu očekivali da će on uspjeti u smislu održivosti, američki veleposlanik nam priopćava da je to od početka s američke strane bila prevara, a da smo jedini problem mi Srbi, koji smo uporni da branimo svoju autonomiju i Srpsku “, smatra Dodik.

Dodik je ocijenio da Cormack očito želi potpuno razgraditi izvorni Dejton, da nestane Republike Srpske, da nestanu njena prava, a da napravi unitarnu BiH, te upozorio da BiH neće preživjeti ovakve veleposlanike koji ne poštuju međunarodne ugovore.

“Ona nema pojma gdje je došla … Konačno bi nešto trebala pročitati od svega toga da bi mogla razumijeti, ako uopće može shvatiti, i da se ponaša u skladu s praksom i dokumentima ove zemlje kao što je Ustav, a ne da se na ovakav način pokušava uplesti u unutarnje stvari jedne zemlje “, ističe Dodik.

Dodik napominje da je Cormack od početka prihvatila koncept unitarizacije i da sve što se može čuti od lidera SDA Bakira Izetbegovića može se čuti i od nje – tu nema nikakve razlike.

“Ona konačno mora postati veleposlanik SAD, a ne da bude ambasador Bošnjaka u BiH. Ako uspije to učiniti, možda će nešto i naučiti i neće otići odavde ne shvaćajući ni zašto je došla, niti gdje je bila”, navodi Dodik u inervjuu Srni.

Prema njegovim riječima, Cormackova će otići iz BiH i postati prošlost kao i mnogi drugi veleposlanici, a mi ćemo ostati suočeni s potrebom da očuvamo Daytonski sporazum po svaku cijenu upravo zbog takvih diplomata poput Kormaka.

“Ipak, hvala joj za priopćenje da su njeni prethodnici u Americi smatrali da je Daytonski sporazum privremen i da ga treba rušiti. Mi smo uvijek mislili da je to najveći uspjeh američke administracije, ne samo u tom vremenu nego i danas, ali očito postoje neke skrivene namjere koje nam je ona priopćila na jedan vrlo otvoren način. I pored razočaranja njenim stavovima, moram joj biti zahvalan što je otvorila oči mnogima koji ne vjeruju da je upravo ono što je ona napisala jedna strateška politika koju smo gledali kod mnogih veleposlanika “, naveo je Dodik.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 01 kol 2015, 15:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 19:22
Postovi: 5970
Grmalj

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 01 kol 2015, 19:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 19:22
Postovi: 5970
Citat:
ČETNIČKA RAPSODIJA – Radmanović pokušava smijeniti Dodikove ljude na Palama
August 1st, 2015 | by admin
ČETNIČKA RAPSODIJA – Radmanović pokušava smijeniti Dodikove ljude na Palama
OTVORENA PISMA
Nebojša Radmanović izgubio je gotovo svaki uticaj u Savezu nezavisnih socijaldemokrata i to ličnim angažmanom Milorada Dodika.
Po Dodikovom naređenju svi Radmanovićevi kadrovi su, manje više, uklonjeni sa značajnijih pozicija, a nikom od njegovih najvjernijih ljudi nije obezbijeđena nikakva bitnija funkcija.
Imenovanje Željka Kovačevića, najbližeg Radmanovićevog saradnika, na mjesto predsjednika NO „Pošte Srpske“ samo to potvrđuje, jer je ta institucija potpuno uništena. I već odavo je trebalo da ode u stečaj.
Radmanović se ne predaje: ako ne ide preko Vrha, možda prođe preko Lokala. To mu je deviza pod kojom pokušava Miroslava Vujičića, svog nekadašnjeg šefa kabineta u Predsjedništvu BiH, smjestiti u fotelju direktora Zavoda za zapošljavanje Republike Srpske.
Na toj poziciji trenutno je Milko Čolaković, kojeg je Vlada RS imenovala na sjednici 20.10.2011. godine.
Čolaković više nikom u SNSD-u nije potreban, pa je pozicija direktora Zavoda za zapošljavanje RS (ZZZRS) pripala Demokratskom narodnom savezu.
DNS je to mjesto predvidio za svog člana Nenada Nešića. Nešić je donedavno bio pozicioniran u Stranci Nova Srpska Adama Šukala, koja je bila sastavni dio koalicije sa DNS-om.
Šukalo je napustio koaliciju, ali je ostao Nešić. Koji sada očekuje da ga Pavić zbrine.
Nešiću, koji je policajac i “biznismen”, nikako ne odgovara funkcija direktora ZZZRS, jer mu ne pada na pamet da ikoga uposli sem sebe. Zato on insistira na funkciji direktora “Elektrodistribucije” Pale.
Prijeti da će iskoristiti svoj uticaj unutar DNS-a i razbiti koaliciju, ali i skupštinsku većinu u opštini Istočno Sarajevo. Nešić kontroliše nekoliko odbornika SNSD-a.
Na poziciji direktora “Elektrodistribucije” Pale nalazi se Ljubomir Mrda, funkcioner SNSD-a, veoma blizak Staši Košarcu.
Sada Radmanović pravi kombinaciju prema kojoj će mrdnuti Mrdu sa čela “Elektrodistribucije” i postaviti Nešića umjesto njega. To bi mu otvorilo prostor da Vujičića imenuje na čelo ZZZRS umjesto otpisanog i nikom potrebnog Čolakovića.
Na taj način Radmanović bi pridobio Nešića za sebe, a istovremeno uposlio i Vujičića. Dupli dobitak.
Radmanović je već sve dogovorio sa Pavićem oko ove kombinatorike, ali bez Dodikovog znanja i odobrenja.
Cijeloj igri oštro se suprotstavlja Staša Košarac, pa se sve svelo na direktan sukob njega i Radmanovića. I biće zaista interesantno vidjeti da li će Radmanović, uz pomoć Nešića, rastočiti Košarca “na njegovom terenu”. Ili će, pak, Košarac Radmanovića poslati u “staro gvožđe”.
U proteklih par nedelja slučaj „Mrdanje Mrde“ dva puta je bio kandidovan na sjednicama Vlade RS, ali je oba puta skinut sa dnevnog reda.
Treći Radmanovićev udar na Mrdu „zakazan“ je za sledeću sjednicu Vlade RS.
Epilog ovog slučaja nije uopšte bezazlen i ne završava na smjeni/postavljenju Mrde/Nešića/Vujičića, već će biti i pokazatelj u kolikoj mjeri je Radmanović uspio da digne sopstvenu infrastrukturu unutar SNSD-a. Sa kojom ima namjeru do kraja godine „krenuti“ na Dodika.
Piše:Slobodan Vasković

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 01 kol 2015, 19:57 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2013, 16:10
Postovi: 3040
Čim ovo piše Vasković znači da je sve u najboljem redu u SNSD.Serbez.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 03 kol 2015, 12:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 19:22
Postovi: 5970
Istetovirao sebi Milorada Dodika na guzici da ga više nikad ne vidi

http://balkanbreakingnews.com/istetovir ... d-ne-vidi/

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 03 kol 2015, 13:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 25801
Lokacija: СРПСКА
hehe
Tipična šnjakbo frustracija gospodinom Miloradom.
I kako taj admin zna da mu je tetovaža na guzici, mora da mu je pušio kurčekanju pa je zapazio.
Koji bolesnici jebote, jebo ih gospodin Milorad u usta škrbava.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 05 kol 2015, 11:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2014, 09:58
Postovi: 2333
Lokacija: Република Српска/Republika Srpska
Citat:
Dodik: Na referendum u Srpskoj spremno da izađe 80 odsto građana

Na referendum u Srpskoj spremno je da izađe 80 odsto građana od čega bi čak 75 odsto glasalo protiv nametnutih odluka visokog predstavnika, posebno o Sudu i Tužilaštvu BiH, izjavio je predsjednik Srpske Milorad Dodik za "Euroblic".


http://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=162475

_________________
Za dobar zivot nije rodjen svako


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 08 kol 2015, 06:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2014, 09:58
Postovi: 2333
Lokacija: Република Српска/Republika Srpska
Citat:
Dodik: Vučićevu inicijativu treba podržati

Predsednik RS Milorad Dodik naveo je da treba podržati inicijativu Aleksandra Vučića o uspostavljanju jednog dana sećanja na žrtve na prostoru bivše Jugoslavije


http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=08&dd=07&nav_category=11&nav_id=1024734

_________________
Za dobar zivot nije rodjen svako


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 09 kol 2015, 18:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 108291
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
:laugh

Citat:
Dodik: Bez RS nema života za Srbe u BiH

Dodik je ocijenio da je BiH “kretenska” država, “neozbiljna stvar”, koja ne može preživjeti.


Objavljeno 08.08. - 10:27

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik ocijenio je sinoć kako bez RS nema života za Srbe na prostoru BiH, dodajući da bi bili “očišćeni” kao Srbi na Kosovu i Metohiji, a možda i još gore.

On je, gostujući u emisiji “Pravac” TV Pink, naglasio da bi čak i smanjenjem prava RS Srbi izgubili mogućnost da žive u tom dijelu BiH i kako je zbog toga važno voditi borbu u kontinuitetu.

S tim u vezi je rekao da je referendum, koji se treba održati u RS, usmjeren na vraćanje prava RS, i da se mora eliminirati pravno nasilje visokog predstavnika.

On je podsjetio kako Ustav BiH ne predviđa pravo BiH na sud i tužiteljstvo, koje je nametnuo visoki predstavnik, te da je to demontaža RS.

“Ne smijemo izgubiti naš identitet. Ako to prihvatimo dozvolili bi demontažu RS. Srbima tamo više ne bi bilo kao u Hrvatskoj, a i bili bi marginalizirani kao u Sloveniji, Crnoj Gori i drugim dijelovima bivše Jugolslavije”, naglasio je Dodik.

On je izrazio uvjerenje da će Ustavni sud do kraja mjeseca donijeti odluku ugrožavaju li se raspisivanjem referenduma vitalni interesi Bošnjaka, te će nakon toga odluka o raspisivanju biti objavljena u Službenom glasniku, kada će nakon 50 dana biti održano izjašnjavanje.

Dodik je ocijenio da je BiH “kretenska” država, “neozbiljna stvar”, koja ne može preživjeti.

“Postoji povijest koja ne dozvoljava zaključiti ništa drugo nego da BiH nema šanse preživjeti. Raduje me što u bošnjačkim krugovima govore sve više kako je to zemlja od koje nema ništa”, dodao je on. Ističe kako o BiH odlučuju strani veleposlanici umjesto izabrane političke elite. U takvoj zemlji se, navodi on, ne može živjeti, napraviti ekonomija.

Predsjednik Republike Srpske istaknuo je da treba podržati inicijativu srpskog premijera Aleksandra Vučića o uspostavljanju jednog dana sjećanja na žrtve na prostoru bivše Jugoslavije. Naglasio je da je to dobra inicijativa premijera Vučića, koja dolazi u pravom trenutku i dio je kontinuiteta mirovnih napora koje Srbija čini na jačanju pomirenja i suradnje u regiji.

Dodik je izjavio kako ga visoki predstavnik u BiH Valentin Inzko ne može smijeniti, već to eventualno može učiniti jedino narod, koji ga je i izabrao.

“Može Inzko donijeti tu odluku, samo ne znam tko će je prihvatiti. Ja neću jer on me nije ni izabrao, ja nisam njemu partner”, rekao je Dodik.

Prema njegovim riječima, visoki predstavnik u BiH je “institucija koja je kršila međunarodni sporazum na štetu Republike Srpske”, da ne može biti partner te kako pokazuje aroganciju, umjesto da se sjedne i razgovara./HMS/

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milorad Dodik
PostPostano: 09 kol 2015, 18:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 sij 2013, 13:46
Postovi: 8208
Lokacija: Republic of Srpska
Pa ništa novo nije rekao, već ono što svi znaju, samo što se neki prave da ne znaju.

_________________
[img]https://oi39.tinypic.com/f21vf4.jpg[/img]


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8090 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148 ... 324  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Fredericktown, Tomba17 i 52 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO