HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 tra 2024, 22:21.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 153 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Forum.hr u egzilu
PostPostano: 15 lip 2009, 16:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 14:25
Postovi: 644
Lokacija: Meksiko
mara je napisao/la:
jationo je napisao/la:

Samo tvoje viđenje, jer ti po defaultu smatraš da je bilo kakva optužnica za ratni zločin protiv nekog Hrvata nebuloza. Ako griješim, molim te ispravi me. Ali mene zanima misliš li ti da su zločini iz Osijeka izmišljeni?



Grijesis grdno, al nemam te namjeru uvjeravati u nesto, tvoj vidokrug je ogranicen po pitanju nekih stvari!

Citava afera oko "zlocina" u Osijeku je izmisljena!


Oko kojih je stvari moj vidokrug ograničen?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seciranje Hrvata
PostPostano: 15 lip 2009, 16:30 
Offline

Pridružen/a: 02 lip 2009, 19:40
Postovi: 264
U svezi snajpera moram reć da ih nije bilo.Ako policija kaže da nije dobila nikakvu prijavu u vezi snajpera,prva pomoć kaže da nikad nisu obradili ranu od snajpera nameće se logičan zaključak da ih nije ni bilo :-bicedobro


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Forum.hr u egzilu
PostPostano: 15 lip 2009, 16:59 
Online
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
jationo je napisao/la:
Ja ti ne vjerujem u te priče o pronađenom oružju. Stvarno ne znam tko to može povjerovat. Jesi li sreo ijednog Srbina koji je spreman na samoubilački napad (a pucanje snajperom iz zgrade po okolici je upravo to)? Ajde da je bio neki Arap, Japanac, oni možda imaju takav mentalitet, ali Srbi?!

Ti ne vjeruješ, ja vjerujem. Tu je kraj priče. Optuživanje o podlijeganju propagandi ne će ti pomoći, niti ima smisla jer ja mogu tebe optužiti za istu stvar, odnosno propagandu sa suprotnim predznakom, i tako se vrtimo u krug.
jationo je napisao/la:
Zar ti stvarno vjeruješ da su Srbi iz Osijeka izvodili samoubilačke napade. Ja mislim da su bili manji od makovog zrna i da su pazili i da im ne izleti neka "strana" riječ, a ne da su pucali po drugima. Ovo tvoje viđenje stvari pokazuje mi da si podlegao utjecaju ratne propagande.

Po pitanju snajperista nemam što vjerovati ili ne vjerovati. Jednostavno znam da je u Osijeku bilo snajperista, a bilo je i poginulih od snajperskog metka. To su činjenice. O tome da su Srbi bili manji od makovog zrna dovoljno govore situacije iz tvrtki u kojima su bili zaposleni moji roditelji, gdje se naveliko četnikovalo, sastančilo i govorilo o granicama VKK, te o "ustaškoj bandi" koja se buni. Kad su pičke vidjele da se pruža organizirani otpor, zbrisali su glavom bez obzira u najvećem broju slučajeva, iako je bilo smeća koje je ostalo. O propagandi sam ti već napisao gore.
jationo je napisao/la:
Jer imaš sljedeći stav:
Niti jedan Hrvat iz Osijeka nije ništa nažao učinio nijednom Srbinu, osim ako je ovaj ubijao. Većina Srba su bili spremni žrtvovati i svoje živote kako bi ubili par Hrvata. Zar stvarno misliš da su svi Srbi potencijalni ubojice, a da niti jedan Hrvat nije spreman na takvo što? Zar nije logičniji zaključak, ako se zna mentalitet ovdašnjih ljudi, da je netko iskoristio mržnju prema Srbima da bi neke od njih pobio i opljačkao i poslije se izvukao nekažnjeno, jer su ljudi pod utjecajem propagande (a bogami i granata sa suprotne strane) bili spremni povjerovati u bilo kakve isprike. Uvijek postoje psi rata, a u ratu se najčešće istaknu luđaci i ubiojice, a ne samaritanci..

Psihološke analize nečijih stavova ostavi za svoju ekipu na kavi. :-kava
Nastranu to, naravno da je moguće iskoristiti rat za stvari koje navodiš, no tu se onda ne radi o ratnim zločinima, već o zločinima koji su počinjeni tijekom rata, ali iz nekih drugih razloga. Druga stvar, ništa me dosad nije uvjerilo kako se u slučaju "Glavaševih žrtava" radilo uopće o žrtvama koje su likvidirane s takvim motivom, već o teroristima i petokolonašima, upravo iz već navedenih razloga. Također, ništa me nije uvjerilo kako je Branimir Glavaš uopće odgovoran za smrt navedenih osoba. Jedino u što sam uvjeren je to da se radilo o montiranom političkom procesu u režiji Ive Sanadera i HDZ-a. Ako su mu htjeli nešto prikrpati, bilo je tu privrenog kriminala i uništenih tvrtki, ali oni su se odlučili baciti ljagu na Domovinski rat i herojsku obranu Osijeka. Fuj. :-rigam
jationo je napisao/la:
Također, ne vjerujem da je riječ o samo nekoliko ljudi. Baš me zanima koliki je postotak "žrtava agresije" iz Osijeka bio srpske nacionalnosti...

Ako te zanima, baci se na istraživanje. :-kava
Mene iskreno više zanima hoće li tko ikada odgovarati za granatiranje Osijeka i ubojstvo preko 1200 mojih sugrađana, civila, ubijenih od strane agresora.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seciranje Hrvata
PostPostano: 15 lip 2009, 17:00 
Online
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Viper gts je napisao/la:
U svezi snajpera moram reć da ih nije bilo.Ako policija kaže da nije dobila nikakvu prijavu u vezi snajpera,prva pomoć kaže da nikad nisu obradili ranu od snajpera nameće se logičan zaključak da ih nije ni bilo :-bicedobro

Notorna laž.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seciranje Hrvata
PostPostano: 15 lip 2009, 17:03 
Offline

Pridružen/a: 02 lip 2009, 19:40
Postovi: 264
Pessimus dux je napisao/la:
Viper gts je napisao/la:
U svezi snajpera moram reć da ih nije bilo.Ako policija kaže da nije dobila nikakvu prijavu u vezi snajpera,prva pomoć kaže da nikad nisu obradili ranu od snajpera nameće se logičan zaključak da ih nije ni bilo :-bicedobro

Notorna laž.

Kažu načelnici MUP-a i prva pomoć u zagrebu i splitu :-bicedobro


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seciranje Hrvata
PostPostano: 15 lip 2009, 17:04 
Online
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Viper gts je napisao/la:
Pessimus dux je napisao/la:
Notorna laž.

Kažu načelnici MUP-a i prva pomoć u zagrebu i splitu :-bicedobro

Govorimo o Osijeku. :-kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Forum.hr u egzilu
PostPostano: 15 lip 2009, 17:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2009, 16:37
Postovi: 371
jationo je napisao/la:
Pessimus dux je napisao/la:
Ne želim raspravljati o tome radi li se o "Glavaševim žrtvama" ili ne jer to ne znam, ali da su ubijeni nevini, to su potpune bedastoće. Samo naivan ili zloban čovjek može u takvo što povjerovati, s obzirom da je u ratnom Osijeku u najmanju ruku živjelo nekoliko stotina, ako ne i par tisuća Srba. Ubijeno ih je nekoliko (ne desetaka, ne stotina, već doslovno par), a kod većine njih pronađeno je vatreno i hladno oružje te razna druga aparatura za terorističku djelatnost i svjetlosnu signalizaciju. Govori li ti to što? Meni dovoljno, poznavajući situaciju u ratnom Osijeku i snajpersko djelovanje.
A što se tiče doktora na kojega, pretpostavljam, aludiraš, njemu su kolege u osječkoj bolnici na vrijeme savjetovali da se ostavi četnikovanja i tajnog sastančenja, budući da mu je žena Hrvatica, a sin studira (u to vrijeme) u Zagrebu.


Ja ti ne vjerujem u te priče o pronađenom oružju. Stvarno ne znam tko to može povjerovat. Jesi li sreo ijednog Srbina koji je spreman na samoubilački napad (a pucanje snajperom iz zgrade po okolici je upravo to)? Ajde da je bio neki Arap, Japanac, oni možda imaju takav mentalitet, ali Srbi?!
Zar ti stvarno vjeruješ da su Srbi iz Osijeka izvodili samoubilačke napade. Ja mislim da su bili manji od makovog zrna i da su pazili i da im ne izleti neka "strana" riječ, a ne da su pucali po drugima. Ovo tvoje viđenje stvari pokazuje mi da si podlegao utjecaju ratne propagande. Jer imaš sljedeći stav:
Niti jedan Hrvat iz Osijeka nije ništa nažao učinio nijednom Srbinu, osim ako je ovaj ubijao. Većina Srba su bili spremni žrtvovati i svoje živote kako bi ubili par Hrvata. Zar stvarno misliš da su svi Srbi potencijalni ubojice, a da niti jedan Hrvat nije spreman na takvo što? Zar nije logičniji zaključak, ako se zna mentalitet ovdašnjih ljudi, da je netko iskoristio mržnju prema Srbima da bi neke od njih pobio i opljačkao i poslije se izvukao nekažnjeno, jer su ljudi pod utjecajem propagande (a bogami i granata sa suprotne strane) bili spremni povjerovati u bilo kakve isprike. Uvijek postoje psi rata, a u ratu se najčešće istaknu luđaci i ubiojice, a ne samaritanci..
Također, ne vjerujem da je riječ o samo nekoliko ljudi. Baš me zanima koliki je postotak "žrtava agresije" iz Osijeka bio srpske nacionalnosti...


Koliko si ti godina imao kad je počeo rat, mislim da rata nisi osjetio a čak nisi služio vojni rok jer ne bi snajpersko djelovanje uporedio sa samoubilačkim napadom ali to bi predugo trajalo.
Vidim da se spominje suđenje Glavašu a ja bih spomenuo jednu bitnu činjenicu a to krunski svjedok Fehir kojeg bi svaki normalni sud smatrao nevjedostojnim jer je barem tri puta putem tv-a dao tri oprećne izjave o slučaju "garaža" ili pet ako se računa dva intervjua data u dnevnim novinama znači sve skupa barem pet verzija istog događaja a vrhunac je prijetnja koju je on putem SMS-a poslao novinaru D. Heidlu u kojoj prijeti smrču novinaru i sebi. Pametnom dosta


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seciranje Hrvata
PostPostano: 15 lip 2009, 17:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2009, 16:37
Postovi: 371
Viper gts je napisao/la:
Pessimus dux je napisao/la:
Notorna laž.

Kažu načelnici MUP-a i prva pomoć u zagrebu i splitu :-bicedobro


Nikad čuo da se ijedan načelnik Policije izjašnjavao o tome, a koliko se sječam da je po Zagrebu bilo djelovanje snajperista


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Forum.hr u egzilu
PostPostano: 16 lip 2009, 08:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9562
Lokacija: HR HB
jationo je napisao/la:
Meni je nevjerojatno da su zločine činili neki divljaci, huligani, bez znanja i uplitanja nekog s vrha i onda godinama ostali nekažnjeni zbog toga. Očito su, ako ništa drugo imali barem zaštitu od kaznenog progona, što onda povezuje onoga tko im je tu zaštitu omogućio s istim tim zločinima.


Onda je tebi promakao rat, ili si ga gledao na TVu,... B-)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seciranje Hrvata
PostPostano: 16 lip 2009, 09:04 
Offline

Pridružen/a: 02 lip 2009, 19:40
Postovi: 264
DEFENSE je napisao/la:
Viper gts je napisao/la:
Kažu načelnici MUP-a i prva pomoć u zagrebu i splitu :-bicedobro


Nikad čuo da se ijedan načelnik Policije izjašnjavao o tome, a koliko se sječam da je po Zagrebu bilo djelovanje snajperista

Jel to slučaj čovjeka sa tomosom koji je mislio da je metak pao negdje u krugu 10m od njega :-zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seciranje Hrvata
PostPostano: 16 lip 2009, 09:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2009, 16:37
Postovi: 371
Viper gts je napisao/la:
DEFENSE je napisao/la:

Nikad čuo da se ijedan načelnik Policije izjašnjavao o tome, a koliko se sječam da je po Zagrebu bilo djelovanje snajperista

Jel to slučaj čovjeka sa tomosom koji je mislio da je metak pao negdje u krugu 10m od njega :-zubati


Pokušavaš biti sarkastičan :-zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Forum.hr u egzilu
PostPostano: 16 lip 2009, 09:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
jationo je napisao/la:

Ja ti ne vjerujem u te priče o pronađenom oružju. Stvarno ne znam tko to može povjerovat. Jesi li sreo ijednog Srbina koji je spreman na samoubilački napad (a pucanje snajperom iz zgrade po okolici je upravo to)? Ajde da je bio neki Arap, Japanac, oni možda imaju takav mentalitet, ali Srbi?!
Zar ti stvarno vjeruješ da su Srbi iz Osijeka izvodili samoubilačke napade. Ja mislim da su bili manji od makovog zrna i da su pazili i da im ne izleti neka "strana" riječ, a ne da su pucali po drugima. Ovo tvoje viđenje stvari pokazuje mi da si podlegao utjecaju ratne propagande. Jer imaš sljedeći stav:
Niti jedan Hrvat iz Osijeka nije ništa nažao učinio nijednom Srbinu, osim ako je ovaj ubijao. Većina Srba su bili spremni žrtvovati i svoje živote kako bi ubili par Hrvata. Zar stvarno misliš da su svi Srbi potencijalni ubojice, a da niti jedan Hrvat nije spreman na takvo što? Zar nije logičniji zaključak, ako se zna mentalitet ovdašnjih ljudi, da je netko iskoristio mržnju prema Srbima da bi neke od njih pobio i opljačkao i poslije se izvukao nekažnjeno, jer su ljudi pod utjecajem propagande (a bogami i granata sa suprotne strane) bili spremni povjerovati u bilo kakve isprike. Uvijek postoje psi rata, a u ratu se najčešće istaknu luđaci i ubiojice, a ne samaritanci..
Također, ne vjerujem da je riječ o samo nekoliko ljudi. Baš me zanima koliki je postotak "žrtava agresije" iz Osijeka bio srpske nacionalnosti...


Ovo zvuči logično, neutralno ali teorija ima ozbiljnih problema.

Pod prvo, lociranje vještog snajpera je jedan vrlo nezahvalan zadatak, pogotovo kada se govori o nekome ko operira obučen kao civil i koristi sve moguće pogodnosti zaklona koje pruža jedna urbana cjelina. Kada se tome doda kaos, zamračenja, puste ulice i prostori, ne vidim zašto jedan dobro obučen snajper ne bi mogao operirati mjesecima.

Sjeti se samo snajpera koji je terorizirao Washington i koliko im je dugo trebalo da njega lociraju.

Što se tiče malo manje vještih, dovoljan je i dobar prigušivač i možeš dejstvovati po gradu maltene iz svoje fotelje.

Osim toga, govoriš iz današnjeg, racionalnog kuta, dok je u ono doba vladala mržnja, indoktrinacija i strah - dakle stvari koje su pojedince mogle pretvoriti u petu kolonu.

Što se tiče zločina kojih je valjda i bilo, je li moguće da su i zločine napravljene zbog pljačke ili koristoljublja upakovali u zločine sa ciljem etničkog čišćenja?

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Forum.hr u egzilu
PostPostano: 16 lip 2009, 13:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 14:25
Postovi: 644
Lokacija: Meksiko
Pessimus dux je napisao/la:
jationo je napisao/la:
Ja ti ne vjerujem u te priče o pronađenom oružju. Stvarno ne znam tko to može povjerovat. Jesi li sreo ijednog Srbina koji je spreman na samoubilački napad (a pucanje snajperom iz zgrade po okolici je upravo to)? Ajde da je bio neki Arap, Japanac, oni možda imaju takav mentalitet, ali Srbi?!

Ti ne vjeruješ, ja vjerujem. Tu je kraj priče. Optuživanje o podlijeganju propagandi ne će ti pomoći, niti ima smisla jer ja mogu tebe optužiti za istu stvar, odnosno propagandu sa suprotnim predznakom, i tako se vrtimo u krug.
jationo je napisao/la:
Zar ti stvarno vjeruješ da su Srbi iz Osijeka izvodili samoubilačke napade. Ja mislim da su bili manji od makovog zrna i da su pazili i da im ne izleti neka "strana" riječ, a ne da su pucali po drugima. Ovo tvoje viđenje stvari pokazuje mi da si podlegao utjecaju ratne propagande.

Po pitanju snajperista nemam što vjerovati ili ne vjerovati. Jednostavno znam da je u Osijeku bilo snajperista, a bilo je i poginulih od snajperskog metka. To su činjenice. O tome da su Srbi bili manji od makovog zrna dovoljno govore situacije iz tvrtki u kojima su bili zaposleni moji roditelji, gdje se naveliko četnikovalo, sastančilo i govorilo o granicama VKK, te o "ustaškoj bandi" koja se buni. Kad su pičke vidjele da se pruža organizirani otpor, zbrisali su glavom bez obzira u najvećem broju slučajeva, iako je bilo smeća koje je ostalo. O propagandi sam ti već napisao gore.
jationo je napisao/la:
Jer imaš sljedeći stav:
Niti jedan Hrvat iz Osijeka nije ništa nažao učinio nijednom Srbinu, osim ako je ovaj ubijao. Većina Srba su bili spremni žrtvovati i svoje živote kako bi ubili par Hrvata. Zar stvarno misliš da su svi Srbi potencijalni ubojice, a da niti jedan Hrvat nije spreman na takvo što? Zar nije logičniji zaključak, ako se zna mentalitet ovdašnjih ljudi, da je netko iskoristio mržnju prema Srbima da bi neke od njih pobio i opljačkao i poslije se izvukao nekažnjeno, jer su ljudi pod utjecajem propagande (a bogami i granata sa suprotne strane) bili spremni povjerovati u bilo kakve isprike. Uvijek postoje psi rata, a u ratu se najčešće istaknu luđaci i ubiojice, a ne samaritanci..

Psihološke analize nečijih stavova ostavi za svoju ekipu na kavi. :-kava
Nastranu to, naravno da je moguće iskoristiti rat za stvari koje navodiš, no tu se onda ne radi o ratnim zločinima, već o zločinima koji su počinjeni tijekom rata, ali iz nekih drugih razloga. Druga stvar, ništa me dosad nije uvjerilo kako se u slučaju "Glavaševih žrtava" radilo uopće o žrtvama koje su likvidirane s takvim motivom, već o teroristima i petokolonašima, upravo iz već navedenih razloga. Također, ništa me nije uvjerilo kako je Branimir Glavaš uopće odgovoran za smrt navedenih osoba. Jedino u što sam uvjeren je to da se radilo o montiranom političkom procesu u režiji Ive Sanadera i HDZ-a. Ako su mu htjeli nešto prikrpati, bilo je tu privrenog kriminala i uništenih tvrtki, ali oni su se odlučili baciti ljagu na Domovinski rat i herojsku obranu Osijeka. Fuj. :-rigam
jationo je napisao/la:
Također, ne vjerujem da je riječ o samo nekoliko ljudi. Baš me zanima koliki je postotak "žrtava agresije" iz Osijeka bio srpske nacionalnosti...

Ako te zanima, baci se na istraživanje. :-kava
Mene iskreno više zanima hoće li tko ikada odgovarati za granatiranje Osijeka i ubojstvo preko 1200 mojih sugrađana, civila, ubijenih od strane agresora.


Ma jes, ti znaš da je bilo snajperista, vjerojatno i znaš tko su oni bili... Ajde probaj načas ostavit po strani činjenicu da si Hrvat, domoljub, ponosan na svaki metak ispaljen u DR i razmisli malo. Svrha HTV-a s početka devedesetih nije bilo informiranje, već indoktriniranje, kao i drugih medija na ovim prostorima. To je donekle razumljivo u samom razdoblju rata, zbog jačanja morala u narodu, ali mora se priznati da su zbog te vrste indoktrinacije stradavali nevini ljudi. Jer neki je nadobudni momak na tabletama, malo slabijih živaca, u svom susjedu Milivoju s trećeg kata vidio opakog snajperista. U slučaju da je to privuklo pažnju medija, siroti je Milivoje uistinu posthumno postao snajperist, jer HRT u to vrijeme nije imao kao opciju nevinog Srbina...

Osvrnut ću se nakratko i na ovo četničenje i sastančenje... To je bilo vrijeme "stvaranja demokracije", samo su vladajuće strukture imale neko svoje , pomalo čudno viđenje demokracije... Tako da su svi Srbi koji su iskoristili svoje demokratsko pravo na neku vrstu udruživanja ili izražavanje mišljenja bili proglašeni četnicima i teroristima, što je istovremeno značilo i poziv na linč tih ljudi. Epitet "četnik" se dijelio šakom i kapom, kao i onaj "ustaša" s druge strane. Srbi su tada svakog Hrvata što je mislio kako Hrvatska treba biti samostalna smatrali ustašom, a Hrvati svakog Srbina što je smatrao da bi bilo dobro da na ulazu u njegovo (97% srpsko) selo stoji i natpis na ćirilici, shvaćali kao četnika. Takav potpuni nedostatak bilo kakvog nijansiranja na kraju je i doveo do shvaćanja da je svaki Srbin u Osijeku potencijalni terorist i snajperist, jer u medijima su potpuno isto prikazivani uglavnom racionalni Rašković i potpuni psihički bolesnik Šešelj... Za Srbe u Hrvatskoj to nije predstavljalo nikakvu demokraciju, jer u Titovo je vrijeme, zbog izražavanja mišljenja koje vlasti nije po volji dobio par mjeseci na Golom, dak je u Tuđmanovo, zbog istog delikta postojala realna opasnost da ga proguta mrak...

Što se tiče bacanja ljage na DR, to je radio upravo Glavaš i njemu slični sa svojim "ratnim" djelatnostima. Čak i da nije Glavaš kriv, netko jest. Civili su ubijani i nitko za to nije kažnjen. Raščišćavanje takvih slučajeva i njihovo sankcioniranje skida ljagu s ukupnog ratnog djelovanja. Jednostavno ne kužim onog dobrovoljca iz rata, što je najveći dio rata pretrpio na svojoj koži u prvim redovima, a za to na kraju nije dobio apsolutno ništa, kad brani nekog profitera i zločinca i poistovjećuje se s njim. Njemu je u interesu da se krivica raščisti i skine kolektivna krivnja. Naravno da je zločincu u interesu zamagljivanje i kolektiviziranje krivnje, jer za zločine koje je počinio neće odgovarati, a u kolektivu će zadržati titulu heroja. Ali ne kužim kako oni koji zločine nisu radili pristaju na tu vrstu manipulacija i stavljanje heroja i zločinaca u isti koš...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seciranje Hrvata
PostPostano: 16 lip 2009, 14:13 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 22:54
Postovi: 587
po cemu taj raskovic racionalan i kakva je u biti razlika izmedju njega i seselja?zar to nije onaj raskovic koji tvrdija da hrvati nisu sposobni vladati sami sobon,i da su slabi.zar to nije ona bradata spodoba koja je prije nego sto je umrla sama priznala da su on i celnici sds krivi za sve,da su namjerno uvaljivali strah u kosti svojoj braci srbima.znaci seselj je psihicki bolesnik,a ovaj drugi nije?istina,razlika je sljedeca:seselju bi bilo najdraze poklati hrvate,dok bi raskovicu bilo najdraze vladati nad hrvatima,pisati in povijest i omalozavat ih.

koja je razlika tu za hrvate?i jedna i druga opcija znaci smrt-jedna tjelesna,druga dusevna.

kako se tribalo prikazivati toga u hrvatskin medijama?kao nekog gandhija?

ni jedna,ni jedna srpska politicka opcija nije tada bila prihvatljiva za hrvate,pocevsi od cetnika draskovica,do prikirvenog cetnika djindjica.ovaj zadnji ima dobar imidz u hrvatskoj,posto se ja pitan zasto.ja se sican jedne dokumentacije di mu je pokazana titula jedne knjige.na njoj su bile:rs.rsk.srbija/jugoslavija.

znaci,to nije posa ni jednog srbina,da odredjuje hrvatima ko ce im biti heroj,a ko nece.to ce hrvati odlucivati sami,kao sto i mene nije brige koga ce srbi slaviti.jednostavno me boli ***.

_________________
"Imamo svoju Hrvatsku!"Franjo Tudjman

http://www.youtube.com/watch?v=XW1ICWXU ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Forum.hr u egzilu
PostPostano: 16 lip 2009, 14:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 14:25
Postovi: 644
Lokacija: Meksiko
RajvoSa je napisao/la:
jationo je napisao/la:

Ja ti ne vjerujem u te priče o pronađenom oružju. Stvarno ne znam tko to može povjerovat. Jesi li sreo ijednog Srbina koji je spreman na samoubilački napad (a pucanje snajperom iz zgrade po okolici je upravo to)? Ajde da je bio neki Arap, Japanac, oni možda imaju takav mentalitet, ali Srbi?!
Zar ti stvarno vjeruješ da su Srbi iz Osijeka izvodili samoubilačke napade. Ja mislim da su bili manji od makovog zrna i da su pazili i da im ne izleti neka "strana" riječ, a ne da su pucali po drugima. Ovo tvoje viđenje stvari pokazuje mi da si podlegao utjecaju ratne propagande. Jer imaš sljedeći stav:
Niti jedan Hrvat iz Osijeka nije ništa nažao učinio nijednom Srbinu, osim ako je ovaj ubijao. Većina Srba su bili spremni žrtvovati i svoje živote kako bi ubili par Hrvata. Zar stvarno misliš da su svi Srbi potencijalni ubojice, a da niti jedan Hrvat nije spreman na takvo što? Zar nije logičniji zaključak, ako se zna mentalitet ovdašnjih ljudi, da je netko iskoristio mržnju prema Srbima da bi neke od njih pobio i opljačkao i poslije se izvukao nekažnjeno, jer su ljudi pod utjecajem propagande (a bogami i granata sa suprotne strane) bili spremni povjerovati u bilo kakve isprike. Uvijek postoje psi rata, a u ratu se najčešće istaknu luđaci i ubiojice, a ne samaritanci..
Također, ne vjerujem da je riječ o samo nekoliko ljudi. Baš me zanima koliki je postotak "žrtava agresije" iz Osijeka bio srpske nacionalnosti...


Ovo zvuči logično, neutralno ali teorija ima ozbiljnih problema.

Pod prvo, lociranje vještog snajpera je jedan vrlo nezahvalan zadatak, pogotovo kada se govori o nekome ko operira obučen kao civil i koristi sve moguće pogodnosti zaklona koje pruža jedna urbana cjelina. Kada se tome doda kaos, zamračenja, puste ulice i prostori, ne vidim zašto jedan dobro obučen snajper ne bi mogao operirati mjesecima.

Sjeti se samo snajpera koji je terorizirao Washington i koliko im je dugo trebalo da njega lociraju.

Što se tiče malo manje vještih, dovoljan je i dobar prigušivač i možeš dejstvovati po gradu maltene iz svoje fotelje.

Osim toga, govoriš iz današnjeg, racionalnog kuta, dok je u ono doba vladala mržnja, indoktrinacija i strah - dakle stvari koje su pojedince mogle pretvoriti u petu kolonu.

Što se tiče zločina kojih je valjda i bilo, je li moguće da su i zločine napravljene zbog pljačke ili koristoljublja upakovali u zločine sa ciljem etničkog čišćenja?


Naravno da je mogao djelovati neki snajperist, ali treba malo razmisliti. Prvo, početkom rata su oficiri JNA, za koje bi se moglo pretpostavit da su neki od njih bili vješti na snajperu, uglavnom otišli u Srbiju, ili obukli hrvatsku uniformu, pošto se na njih nije gledalo blagonaklono i glava im je praktički bila u torbi. Izuzmimo odmah tu i neke obučene UDBA-ine agente, jer oni sigurno nisu gubili vrijeme na nasumično pucanje po gradu. Dakle ostaju nam "amateri", neki poštari, liječnici, taksisti, koji bi trebali sa svojih balkona pucati po prolaznicima. Time bi taj potencijalni snajperist direktno ugrozio ne samo svoj, već i živote svoje djece i drugih članova obitelji. Sad, koliko je ljudi spremno to učiniti? Znači, ne uzeti pušku i otići u rat, gdje možeš poginut, već direktno živote svoje djece staviti u torbu, kako bi ubio slučajnog prolaznika..

Sad, koliko dugo bi netko mogao operirati kao snajperist? Ako je vješt, kao što i sam kažeš, vjerojatno bi proteklo dosta vremena dok bi ga našli. Ali pitanje je koliko bi građanin srpske navcionalnosti, koji je primio dobru vojnu obuku može ostati neprimijećen. I zaboravio si u teoriji napomenuti jednu stvar. Da je to bio sukob između Hrvata različitih viđenja, mogao bi biti bilo tko i snajperista bi bilo teško naći. Ali, nije se radilo o takvom slučaju, već o pripadniku manjine. Dakle, kad netko padne od snajpera u tom kvartu, što će se uraditi? Jednostavno, pošto se zna tko je koje nacionalnosti, pretražit će se srpski stanovi, a ne svi mogući u kvartu. To jako sužava izbor i nekakvo dugoročno skrivanje snajperista čini nemogućim. Dakle, nasumično pucanje iz vlastitog stana moglo bi se okarakterizirati kao samoubilački napad. A koliko Srba je spremno na takav čin, čak i u uvjetima brutalne propagandne indoktrinacije, posebno ako uzmemo u obzir da time ne ubijaju samo sebe već i vlastitu djecu?

Što se tiče motiva zločina i prikladnih termina za njih, to je teže za odredit, ali po meni nije ni toliko bitno. Netko dakle ubije Srbina i uspuit ga i opljačka. Možemo onda reći da je motiv koristoljublje, ali ima i puno veze s etničkom pripadnošću, jer je izabrao Srbina zato što je u tom slučaju šansa da bude sankcioniran neznatna.. Po meni to niti nije toliko bitno, jer imamo žrtvu i imamo ubojicu, a ubojica treba biti kažnjen...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seciranje Hrvata
PostPostano: 16 lip 2009, 14:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 14:25
Postovi: 644
Lokacija: Meksiko
puntar je napisao/la:
po cemu taj raskovic racionalan i kakva je u biti razlika izmedju njega i seselja?zar to nije onaj raskovic koji tvrdija da hrvati nisu sposobni vladati sami sobon,i da su slabi.zar to nije ona bradata spodoba koja je prije nego sto je umrla sama priznala da su on i celnici sds krivi za sve,da su namjerno uvaljivali strah u kosti svojoj braci srbima.znaci seselj je psihicki bolesnik,a ovaj drugi nije?istina,razlika je sljedeca:seselju bi bilo najdraze poklati hrvate,dok bi raskovicu bilo najdraze vladati nad hrvatima,pisati in povijest i omalozavat ih.

koja je razlika tu za hrvate?i jedna i druga opcija znaci smrt-jedna tjelesna,druga dusevna.

kako se tribalo prikazivati toga u hrvatskin medijama?kao nekog gandhija?

ni jedna,ni jedna srpska politicka opcija nije tada bila prihvatljiva za hrvate,pocevsi od cetnika draskovica,do prikirvenog cetnika djindjica.ovaj zadnji ima dobar imidz u hrvatskoj,posto se ja pitan zasto.ja se sican jedne dokumentacije di mu je pokazana titula jedne knjige.na njoj su bile:rs.rsk.srbija/jugoslavija.

znaci,to nije posa ni jednog srbina,da odredjuje hrvatima ko ce im biti heroj,a ko nece.to ce hrvati odlucivati sami,kao sto i mene nije brige koga ce srbi slaviti.jednostavno me boli ***.


Baš sam pričao o tom problemu nerazlikovanja nijansi kod onih drugih. Ovo je kao da tebe neki Srbi postavi pitanje koja je uopće razlika između Račana i Parage, pošto su i jedan i drugi za samostalnu Hrvatsku koja će kontrolirati Srbe...

Ajmo po redu, prvo, jasna razlika između Raškovića i Šešelja je u izlaganju. Rašković je svoje stavove racionalno izlagao, dok je Šešelj urlao i spominjao vađenje očiju zahrđalim kašikama. Druga je razlika u načinu na koji bi svoje zamisli proveli u djela. Rašković se zalagao isključivo za pregovore i nije bio za barikade, puškaranje i zastrašivanje, dok je Šešelj sakupljao odrede koljača koji bi silom zauzimali područja na koja je bacio oko. A treća je razlika što se Šešelj zalagao isključivo za veliku Srbiju u granicama KKV, dok je Rašković u obzir uzimao više opcija, pa i najširu moguću srpsku autonomiju. I zadnja razlika, Rašković je Srbin, a Šešelj Hrvat.. :D

Ovakvo "boli me ***" razmišljanje i dovodi do sukoba, kad sve ljude sa suprotne strane svrstaš u isti koš i zaključiš kako se s nikim ne može pregovarati, zato što najekstremniji među njima odbijaju pregovore.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seciranje Hrvata
PostPostano: 16 lip 2009, 14:43 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 22:54
Postovi: 587
da "treba malo promislit" i na kraju ce izpasti da su hrvati sami pucali na sebe da bi imali razlog koknuti srbe.valjda kao sto su muslimani tukli sami po sebi u sarajevu?ali eto,na kraju krajeva:srbi izpali naivne ali dobrocudne budale,koji malo od svoje propgande,malo od ustasa bre potjerani u rat,a hrvati zlikavci koji opljackaju srbina,samo sto je srbin.ako ga ne ubiju odma hladnokrvno.jeste vi mudri,svaka cast.

_________________
"Imamo svoju Hrvatsku!"Franjo Tudjman

http://www.youtube.com/watch?v=XW1ICWXU ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seciranje Hrvata
PostPostano: 16 lip 2009, 14:52 
Offline

Pridružen/a: 16 lip 2009, 13:37
Postovi: 900
Neki se ovdje razbacuju floskulama, ovo vezano za snajpere.

Ono sto ja osobno znam, samo primjer, moj prvi susjed je iz Sarajeva izasao u vozilu hitne pomoci, prije rata je bio nekakav SDS operativac, u stanu mu je pronadjen arsenal naoruzanja. Drugi susjed je ubio zenu i dijete ispod zgrade prvih dana rata, niko nije imao pojma ko je pucao, tek kada je otisao na drugu stranu u stanu mu je pronadjen snajper.

Ovaj sto je izasao u vozilu hitne pomoci, to i nije bilo vozilo hitne pomoci vec su sa tim vozilom i jos par slicnih SDS paramilitarci jezdili gradskim ulicama pocetkom rata i pucali na prolaznike, koristili guzvu, a logicno da nikome od policije ili tada TO nije padalo na pamet zaustavljati vozila hitne pomoci.

Da ne govorim sad o susjedima Crnogorcima iz Dubrovnika, koji su pregrmili rat na hrvatskoj strani, imali i neugodnosti, ono svako misli ma ok je taj, nije njihov, do sada bi otisao tamo. U nekom momentu, nakon sto doticni ode u Crnu Goru, nakon rata, pronadju mu u kuci kojekakve zapovjedi sa Ivanjice, u tus kadu uzidan snajper, i slicno.

Pa peta kolona je normalna stvar u ratnim uvjetima ljudi moji, pa SDS je pazljivo planirao petokolonaske aktivnosti, muslimani su se pocetkom rata u Sarajevu naoruzali pretresima stanova clanova SDS-a, cak su svecenici pravoslavni duzili oruzje.

I sad neko dodje i kaze da je nebuloza da postoje snajperisti po gradovima. Itekako su postojali, jedino mi je zao nevinih Srba koji su bili premlacivani neki i ubijeni, pod optuzbom da su petokolonasi. Nerijetko je bilo likvidiacija pod laznim optuzbama, ali sa osobnim motivima. Onako, nekada prije rata se doticni Srbin nekom zamjerio, a onda dosao rat, i taj neko dobio pusku u ruke, pa deri iz osvete.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seciranje Hrvata
PostPostano: 16 lip 2009, 14:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 14:25
Postovi: 644
Lokacija: Meksiko
puntar je napisao/la:
da "treba malo promislit" i na kraju ce izpasti da su hrvati sami pucali na sebe da bi imali razlog koknuti srbe.valjda kao sto su muslimani tukli sami po sebi u sarajevu?ali eto,na kraju krajeva:srbi izpali naivne ali dobrocudne budale,koji malo od svoje propgande,malo od ustasa bre potjerani u rat,a hrvati zlikavci koji opljackaju srbina,samo sto je srbin.ako ga ne ubiju odma hladnokrvno.jeste vi mudri,svaka cast.


Samo me zanima odakle si izvukao ove nebuloze... Treba malo promisliti, naravno da treba i treba preispitivati, kako svoje tako i tuđe stavove. Ovakvo crno-bijelo viđenje stvari baš ti i ne otvara neke vidike..

Na ovakav ti post samo mogu reći da se malo smiriš, razmisliš, sabereš, pa izložiš svoje stavove, što racionalnije i sa što manje emocija, koje jelte, zamućuju razum...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seciranje Hrvata
PostPostano: 16 lip 2009, 14:56 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 22:54
Postovi: 587
jationo je napisao/la:
puntar je napisao/la:
po cemu taj raskovic racionalan i kakva je u biti razlika izmedju njega i seselja?zar to nije onaj raskovic koji tvrdija da hrvati nisu sposobni vladati sami sobon,i da su slabi.zar to nije ona bradata spodoba koja je prije nego sto je umrla sama priznala da su on i celnici sds krivi za sve,da su namjerno uvaljivali strah u kosti svojoj braci srbima.znaci seselj je psihicki bolesnik,a ovaj drugi nije?istina,razlika je sljedeca:seselju bi bilo najdraze poklati hrvate,dok bi raskovicu bilo najdraze vladati nad hrvatima,pisati in povijest i omalozavat ih.

koja je razlika tu za hrvate?i jedna i druga opcija znaci smrt-jedna tjelesna,druga dusevna.

kako se tribalo prikazivati toga u hrvatskin medijama?kao nekog gandhija?

ni jedna,ni jedna srpska politicka opcija nije tada bila prihvatljiva za hrvate,pocevsi od cetnika draskovica,do prikirvenog cetnika djindjica.ovaj zadnji ima dobar imidz u hrvatskoj,posto se ja pitan zasto.ja se sican jedne dokumentacije di mu je pokazana titula jedne knjige.na njoj su bile:rs.rsk.srbija/jugoslavija.

znaci,to nije posa ni jednog srbina,da odredjuje hrvatima ko ce im biti heroj,a ko nece.to ce hrvati odlucivati sami,kao sto i mene nije brige koga ce srbi slaviti.jednostavno me boli ***.


Baš sam pričao o tom problemu nerazlikovanja nijansi kod onih drugih. Ovo je kao da tebe neki Srbi postavi pitanje koja je uopće razlika između Račana i Parage, pošto su i jedan i drugi za samostalnu Hrvatsku koja će kontrolirati Srbe...

Ajmo po redu, prvo, jasna razlika između Raškovića i Šešelja je u izlaganju. Rašković je svoje stavove racionalno izlagao, dok je Šešelj urlao i spominjao vađenje očiju zahrđalim kašikama. Druga je razlika u načinu na koji bi svoje zamisli proveli u djela. Rašković se zalagao isključivo za pregovore i nije bio za barikade, puškaranje i zastrašivanje, dok je Šešelj sakupljao odrede koljača koji bi silom zauzimali područja na koja je bacio oko. A treća je razlika što se Šešelj zalagao isključivo za veliku Srbiju u granicama KKV, dok je Rašković u obzir uzimao više opcija, pa i najširu moguću srpsku autonomiju. I zadnja razlika, Rašković je Srbin, a Šešelj Hrvat.. :D

Ovakvo "boli me ***" razmišljanje i dovodi do sukoba, kad sve ljude sa suprotne strane svrstaš u isti koš i zaključiš kako se s nikim ne može pregovarati, zato što najekstremniji među njima odbijaju pregovore.


ma kakav racan?racan?!ti mislis da su raskovic i racan bili politicki ekvivalent?racan komunist,raskovic ucitelj anti-titoisticke srpske elite.racan sve,samo ne nacionalist.raskovic-srpski nacionalist.i de mi navedi jeli racan spominje za srbe,da nisu sposobni vladati sami sobon?

i koji su mu to stavovi tako racionalni?vrijedjanje cilog hrvatskog naroda na psiholoskoj osnovi?time i pripremljanje mase srba nad tome sto bi tribalo doci.to je ista fora koju koriste radikalni cetnici:hrvati su srbi katolici,nece biti bre srbi,nek nece,ali njihova je zemlja nasa.moralno opravdati zlocin.isto to je radija raskovic.samo na "finiji" nacin.i za drugi cilj.taj raskovic je bija u istinu srpski kompleksas,koji nikad nije moga podnit,kao i drugi srpski intelektualci,da ih vodi upravo-hrvat.komunjara hrvat titek ih vodi,a srbi ga vole vise nego boga.to ih je proganjalo,peklo,bolilo. :-ujko

znas ti zasto se raskovic zalaga za pregovore?jer nije bija glup.zna je on kakva ce biti sudbina "rsk" srba ako se to pokusa.zbog toga je i umra.od muke.nije se on zalaga jer je neki pacifista,ili miroljubiv covik.

a najiskrenije da ti kazen,za ovo zadnje.ne mogu vas smislit.organski vas ne podnosin.

_________________
"Imamo svoju Hrvatsku!"Franjo Tudjman

http://www.youtube.com/watch?v=XW1ICWXU ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seciranje Hrvata
PostPostano: 16 lip 2009, 15:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 14:25
Postovi: 644
Lokacija: Meksiko
Crni bombarder je napisao/la:
Neki se ovdje razbacuju floskulama, ovo vezano za snajpere.

Ono sto ja osobno znam, samo primjer, moj prvi susjed je iz Sarajeva izasao u vozilu hitne pomoci, prije rata je bio nekakav SDS operativac, u stanu mu je pronadjen arsenal naoruzanja. Drugi susjed je ubio zenu i dijete ispod zgrade prvih dana rata, niko nije imao pojma ko je pucao, tek kada je otisao na drugu stranu u stanu mu je pronadjen snajper.

Ovaj sto je izasao u vozilu hitne pomoci, to i nije bilo vozilo hitne pomoci vec su sa tim vozilom i jos par slicnih SDS paramilitarci jezdili gradskim ulicama pocetkom rata i pucali na prolaznike, koristili guzvu, a logicno da nikome od policije ili tada TO nije padalo na pamet zaustavljati vozila hitne pomoci.

Da ne govorim sad o susjedima Crnogorcima iz Dubrovnika, koji su pregrmili rat na hrvatskoj strani, imali i neugodnosti, ono svako misli ma ok je taj, nije njihov, do sada bi otisao tamo. U nekom momentu, nakon sto doticni ode u Crnu Goru, nakon rata, pronadju mu u kuci kojekakve zapovjedi sa Ivanjice, u tus kadu uzidan snajper, i slicno.

Pa peta kolona je normalna stvar u ratnim uvjetima ljudi moji, pa SDS je pazljivo planirao petokolonaske aktivnosti, muslimani su se pocetkom rata u Sarajevu naoruzali pretresima stanova clanova SDS-a, cak su svecenici pravoslavni duzili oruzje.

I sad neko dodje i kaze da je nebuloza da postoje snajperisti po gradovima. Itekako su postojali, jedino mi je zao nevinih Srba koji su bili premlacivani neki i ubijeni, pod optuzbom da su petokolonasi. Nerijetko je bilo likvidiacija pod laznim optuzbama, ali sa osobnim motivima. Onako, nekada prije rata se doticni Srbin nekom zamjerio, a onda dosao rat, i taj neko dobio pusku u ruke, pa deri iz osvete.


Ove priče su mi sve neke rekla kazala, posjećaju na one lavove u sarajevskom ZOO-u. Te netko bio, te netko pronašao. Jedan čuje nešto, maloi doda, pa drugi dalje priča, doda nešto svoje i na kraju zahrđala zračnica postaje arsenal oružja. Ne kažem da uopće nije bilo nikakvih snajperista, ali prilično sam siguran da im je broj bio zanemariv...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seciranje Hrvata
PostPostano: 16 lip 2009, 15:02 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 22:54
Postovi: 587
jationo je napisao/la:
puntar je napisao/la:
da "treba malo promislit" i na kraju ce izpasti da su hrvati sami pucali na sebe da bi imali razlog koknuti srbe.valjda kao sto su muslimani tukli sami po sebi u sarajevu?ali eto,na kraju krajeva:srbi izpali naivne ali dobrocudne budale,koji malo od svoje propgande,malo od ustasa bre potjerani u rat,a hrvati zlikavci koji opljackaju srbina,samo sto je srbin.ako ga ne ubiju odma hladnokrvno.jeste vi mudri,svaka cast.


Samo me zanima odakle si izvukao ove nebuloze... Treba malo promisliti, naravno da treba i treba preispitivati, kako svoje tako i tuđe stavove. Ovakvo crno-bijelo viđenje stvari baš ti i ne otvara neke vidike..

Na ovakav ti post samo mogu reći da se malo smiriš, razmisliš, sabereš, pa izložiš svoje stavove, što racionalnije i sa što manje emocija, koje jelte, zamućuju razum...


citan ja tebe,a ovaj tvoj liberalni,profinjeni fazon mozda prolazi kod naivaca.kod mene ne bas.ne moze biti svak tako "racionalan" kao ti i tvoj uzor raskovic. :-ujko

_________________
"Imamo svoju Hrvatsku!"Franjo Tudjman

http://www.youtube.com/watch?v=XW1ICWXU ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seciranje Hrvata
PostPostano: 16 lip 2009, 15:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 14:25
Postovi: 644
Lokacija: Meksiko
puntar je napisao/la:
jationo je napisao/la:

Baš sam pričao o tom problemu nerazlikovanja nijansi kod onih drugih. Ovo je kao da tebe neki Srbi postavi pitanje koja je uopće razlika između Račana i Parage, pošto su i jedan i drugi za samostalnu Hrvatsku koja će kontrolirati Srbe...

Ajmo po redu, prvo, jasna razlika između Raškovića i Šešelja je u izlaganju. Rašković je svoje stavove racionalno izlagao, dok je Šešelj urlao i spominjao vađenje očiju zahrđalim kašikama. Druga je razlika u načinu na koji bi svoje zamisli proveli u djela. Rašković se zalagao isključivo za pregovore i nije bio za barikade, puškaranje i zastrašivanje, dok je Šešelj sakupljao odrede koljača koji bi silom zauzimali područja na koja je bacio oko. A treća je razlika što se Šešelj zalagao isključivo za veliku Srbiju u granicama KKV, dok je Rašković u obzir uzimao više opcija, pa i najširu moguću srpsku autonomiju. I zadnja razlika, Rašković je Srbin, a Šešelj Hrvat.. :D

Ovakvo "boli me ***" razmišljanje i dovodi do sukoba, kad sve ljude sa suprotne strane svrstaš u isti koš i zaključiš kako se s nikim ne može pregovarati, zato što najekstremniji među njima odbijaju pregovore.


ma kakav racan?racan?!ti mislis da su raskovic i racan bili politicki ekvivalent?racan komunist,raskovic ucitelj anti-titoisticke srpske elite.racan sve,samo ne nacionalist.raskovic-srpski nacionalist.i de mi navedi jeli racan spominje za srbe,da nisu sposobni vladati sami sobon?

i koji su mu to stavovi tako racionalni?vrijedjanje cilog hrvatskog naroda na psiholoskoj osnovi?time i pripremljanje mase srba nad tome sto bi tribalo doci.to je ista fora koju koriste radikalni cetnici:hrvati su srbi katolici,nece biti bre srbi,nek nece,ali njihova je zemlja nasa.moralno opravdati zlocin.isto to je radija raskovic.samo na "finiji" nacin.i za drugi cilj.taj raskovic je bija u istinu srpski kompleksas,koji nikad nije moga podnit,kao i drugi srpski intelektualci,da ih vodi upravo-hrvat.komunjara hrvat titek ih vodi,a srbi ga vole vise nego boga.to ih je proganjalo,peklo,bolilo. :-ujko

znas ti zasto se raskovic zalaga za pregovore?jer nije bija glup.zna je on kakva ce biti sudbina "rsk" srba ako se to pokusa.zbog toga je i umra.od muke.nije se on zalaga jer je neki pacifista,ili miroljubiv covik.

a najiskrenije da ti kazen,za ovo zadnje.ne mogu vas smislit.organski vas ne podnosin.


Ponovo pročitaj šta sam rekao. Nisam rekao da su Rašković i Račan slični, samo sam rekao da ne treba trpati sve u isti koš. Eto, ako ti je lakše, stavi umjesto Račana Budišu, kao umjerenog hrvatskog nacionalista..

A da ja isto tebi najiskrenije nešto kažem. Zaboli me *** koga ti podnosiš, a koga ne... :-kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seciranje Hrvata
PostPostano: 16 lip 2009, 15:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 14:25
Postovi: 644
Lokacija: Meksiko
puntar je napisao/la:
jationo je napisao/la:

Samo me zanima odakle si izvukao ove nebuloze... Treba malo promisliti, naravno da treba i treba preispitivati, kako svoje tako i tuđe stavove. Ovakvo crno-bijelo viđenje stvari baš ti i ne otvara neke vidike..

Na ovakav ti post samo mogu reći da se malo smiriš, razmisliš, sabereš, pa izložiš svoje stavove, što racionalnije i sa što manje emocija, koje jelte, zamućuju razum...


citan ja tebe,a ovaj tvoj liberalni,profinjeni fazon mozda prolazi kod naivaca.kod mene ne bas.ne moze biti svak tako "racionalan" kao ti i tvoj uzor raskovic. :-ujko


Potpuno si fulao, Jovo mi nije uzor, niti je bio. Zar mi netko mora biti uzor ako kažem da se razlikuje od psihopatskog vojvode?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seciranje Hrvata
PostPostano: 16 lip 2009, 15:08 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 22:54
Postovi: 587
"I feel responsible because I made the preparations for this war, even if not the military preparations. If I hadn’t created this emotional strain in the Serbian people, nothing would have happened.
"My party and I lit the fuse of Serbian nationalism not only in Croatia but everywhere else in Bosnia-Herzegovina. It's impossible to imagine an SDP (Serbian Democratic Party) in Bosnia-Herzegovina or a Mr. Karadzic in power without our influence.
"We have driven this people and we have given it an identity. I have repeated again and again to this people that it comes from heaven, not earth." - Jovan Rašković

_________________
"Imamo svoju Hrvatsku!"Franjo Tudjman

http://www.youtube.com/watch?v=XW1ICWXU ... re=related


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 153 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 207 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO