HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 14:33.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 84754 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 3391  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 26 svi 2009, 22:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68263
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
"Recimo, samo iz Velike Kladuše i Cazina se od Daytona do danas iselilo 15.000 ljudi. Uglavnom je riječ o mladim i visoko obrazovanim ljudima, koji su najpotrebniji u procesu obnove Bosne i Hercegovine"

http://www.vjesnik.hr/html/1999/11/30/C ... ?r=van&c=7




Što ti je propaganda. Kad se nešto krije i prešućuje, ko da ni ne postoji.
A ono o čemu se naveliko priča i inzistira, čini se puno većim nego što stvarno jest.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 27 svi 2009, 20:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2503
najvece propagandno sredstvo nije laz, nego presucivanje...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 29 svi 2009, 10:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Robbie MO je napisao/la:
Evo da stavim par isječaka iz današnjeg govora Bakira Izetbegovića, na izboru za predsjednika SDA:


(...)
"Reforme su završile porazno, stanje i odnosi u koaliciji su na iviici raspada, kriza u BH društvu je zbog toga najdublja u posljednjih deset godina. Najveću štetu trpe Bošnjaci, naročito povratnici, dijaspora, omladina. Bosnu i Hercegovinu je samo u prošloj godini napustilo skoro 30.000 mladih, starosne dobi od 20 do 39 godina. To je porazan podatak, koji svakog od nas mora da zabrine."

(...)
:shock: :shock:


Ako su podaci točni ovo je katastrofa, ma kataklizma.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 29 svi 2009, 11:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5808
Ako je istina, opet se iseljavaju najnormalniji (Cazin itd.), dok
ostaju zatupljeni retardi u Travniku i dr.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 30 svi 2009, 12:07 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 23:57
Postovi: 36
Robbie MO je napisao/la:
####4) Rođeni/umrli prva 3 mjeseca 2009.

Gorazde 43/51
Jablanica 18/22
Konjic 52/64
Tuzla 269/288
Bihac 122/126
Sanski Most 48/86
Teocak 13/21
Kladanj 33/37
Vares 12/40
Olovo 21/34
Maglaj 49/62
Doboj Jug 9/12
Sarajevo Centar 134/171
Sarajevo Stari Grad 81/104
Novo Sarajevo 138/161
Trnovo 2/9


Samo mi posalji linkove sa kojih skidas ove podatke. Zahvaljujem :-top2


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 30 svi 2009, 12:28 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 23:57
Postovi: 36
dudu je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:

To je neminovno. Bugarska ima veliku nezaposlenost ko Bošnjakistan i -3 promila migracijskog salda sa Zapadnom Europom.
Ali ne samo to.
Njih je ovaj maleni mortalitet uspavao i oni uopće ne vide katastrofu dok je god pozitivna nula u priraštaju, i odmahuju na činjenicu da sve okolne zemlje (koje su u kurcu!) imaju veću stopu nataliteta.

FBiH danas ima mortalitet 8 promila, HR 12 i Srbija 14.
E sad pazi ovo.
Ako gledaš dobno-spolnu piramidu vidiš da kod bošnjaka ima duplo više 40-godišnjaka nego 60-godišnjaka.
Ovi sa preko 60 godina danas umiru, i daju mortalitet 8,3.
Zamisli kad dođu na red za umiranje ovi sa 40 godina! Mortalitet će skočit na preko 16!

Evo ove godine izgleda mortalitet skače na dosad najveći koeficijent.




upravo tako. generacije kojih je bilo oko 40 tisuća po godini (rođeni 70-tih i 80-tih koji su trenutno u fertilnoj dobi), danas rađaju manje od 20 tisuća godišnje. u zemljama poput srbije i hrvatske, koje su dobrano demografski sjebane, taj pad po generaciji iznosi najviše jednu trećinu, a kod bošnjaka čak 50%. to znači da je fertilitet vjerojatno najniži na balkanu uopće i da će ih s vremenskim odmakom dostići s vrlo visokim mortalitetom i niskom stopom nataliteta (koja je već sad zapravo niska). da bi se to izbjeglo, stopa fertiliteta mora drastično porasti, što je apsolutno nemoguće u stihijskim uvjetima.


Ne treba zaobilaziti cinjenicu da ih je oko 500.000 napustilo BiH!

U Srbiji Bosnjaci/Muslimani imaju natalitet 17,8 promila, a mortalitet 8,7 promila. Sandzaklije su uvek bolje stojale od prekodrinske brace, pa mi je malo neverovatno da ovi tamo imaju manji mortalitet (kakvih 8 promila). Za mene je dobar pokazatelj (sto sam na forum.hr analizirao) da se u RS isto radja kao u FBiH sto je dobro. E sad stope su usko povezane sa starosnom piramidom (i stopom fertiliteta, da kako), ali u drzavi gde 18 godina nije bilo popisa, a bilo je rata o cemu govoriti? Moje su licne procene da se natalitet Bosnjaka drzi na oko 11 promila, ili cak nesto vise, ali, ponavljam, treba sacekati popis.

Robbie: Imaš PP za ovo što si tražio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 30 svi 2009, 12:48 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 14:26
Postovi: 449
Ja sam davno na "onom" forumu pisao o masovnom iseljavanju Bosnjaka, koje traje vec duze od deceniju, i samo dobija na intezitetu.

Pa ljudi moji, internet jihad armija zivi gdje? u Stokholmu, Chicagu, p* materini, ne u BiH. I vi se sa njima raspravljate o toj temi, ono vas iz Skandinavije ubjedjuje u demografski bum Bosnjaka u BiH. Meni ste gori vi koji sa njima raspravljate o toj temi, nego oni. Oni su samo tragikomicni.

Iseljavaju itekako, u ratu ih je iselilo (protjerano, pobjeglo) par stotina tisuca, nakon rata jos i vise ih je iselilo. Pa nema bosnjacke obitelji koja nije prepolovljena, pola ih je vanka, od cega zive nego od novaca koje dobiju od tih svojih izvana.
Zasto taj njihov SDP na svakim izborima ima sve manje glasova, nego zato sto im glasacka baza bjezi iz drzave (mladja populacija).

I onda oni nekoga uvjeravaju kako je Hrvata sve manje a Bosnjaci se insallah umnozavaju. znate onu staru, sto se babi htilo to joj se i snilo... ili kako vec.

Bjeze jer nemaju od cega zivjeti, bosnjacka "elita" ih je ekonomski upropastila, pa sami vec neko vrijeme sve otvorenije govore u stilu "Dodik krade, ali i dize ekonomiju Srpske na noge, nasi samo kradu". I istina je, njihovi "strucnjaci" su unistili ekonomiju na "bosnjackim teritorijama", tek je u Sarajevu stanje bozepomozi, ostalo je sve propalo. Da im nema te dijaspore, od gladi bi pomrli.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 30 svi 2009, 16:31 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30081
vanjushka je napisao/la:
Ja sam davno na "onom" forumu pisao o masovnom iseljavanju Bosnjaka, koje traje vec duze od deceniju, i samo dobija na intezitetu.

Pa ljudi moji, internet jihad armija zivi gdje? u Stokholmu, Chicagu, p* materini, ne u BiH. I vi se sa njima raspravljate o toj temi, ono vas iz Skandinavije ubjedjuje u demografski bum Bosnjaka u BiH. Meni ste gori vi koji sa njima raspravljate o toj temi, nego oni. Oni su samo tragikomicni.

Iseljavaju itekako, u ratu ih je iselilo (protjerano, pobjeglo) par stotina tisuca, nakon rata jos i vise ih je iselilo. Pa nema bosnjacke obitelji koja nije prepolovljena, pola ih je vanka, od cega zive nego od novaca koje dobiju od tih svojih izvana.
Zasto taj njihov SDP na svakim izborima ima sve manje glasova, nego zato sto im glasacka baza bjezi iz drzave (mladja populacija).

I onda oni nekoga uvjeravaju kako je Hrvata sve manje a Bosnjaci se insallah umnozavaju. znate onu staru, sto se babi htilo to joj se i snilo... ili kako vec.


Za nas jednako značajno kao i iseljavanje su unutarnje migracije prema većim gradovima. U uvjetima drastičnog pada nataliteta kod Bošnjaka i velikog iseljavanja prema vani, Sarajevo i Tuzla rastu u broju stanovnika.

To može značiti samo da granice između tri etničke skupine postaju sve jasnije. :-zivio

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 30 svi 2009, 19:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58281
Lokacija: DAZP HQ
snimite ove podatke...s crnogorskom zavoda za statistiku.

U prvoj grupi, sa ispod 2% lica na radu ili boravku u inostranstvu, se nalaze opštine Plužine,
Žabljak, Kolašin, Šavnik (Sjeverna regija), zatim Danilovgrad, Cetinje i Nikšić (Središnja regija) i
najzad Budva (Južna regija). U drugu grupu, sa izrazito natprosječnim (preko 10%), ili vrlo
visokim udjelom (preko 18%) stanovništva u inostranstvu u ukupnom stanovništvu (u zemlji i
inostranstvu) su svrstane Bijelo Polje i Berane, kao i Rožaje i Plav (Sjeverna regija), a takođe Bar
i Ulcinj (Južna regija). Prema rezultatima popisa iz 2003. godine, najveće procentno učešće
građana Crne Gore u inostranstvu je u opštinama Plav (35,9%) i Ulcinj (23,6%).

Vrlo naglašene regionalne, ali i intraregionalne razlike u zastupljenosti crnogorskih građana u
inostranstvu se najočiglednije mogu povezati sa razlikama u nacionalnoj strukturi stanovništva. U
tom pogledu su najbitniji udjeli stanovništva albanske odnosno bošnjačke i muslimanske etničke
pripadnosti. Naime, udio lica u inostranstvu je najveći na područjima gdje je veliko učešće
stanovništva te tri nacionalnosti. Rezultati poslednja dva popisa stanovništva, a posebno onog iz
2003. godine, vrlo jasno upućuju na takav zaključak. Naime, 31. oktobra 2003. godine
stanovništvo te tri nacionalnosti je predstavljalo 16,8% ukupnog stanovništva zemlje (prema
definiciji popisa iz 2003), dok je istovremeno njihov udio među crnogorskim građanima u
inostranstvu (odsutnim iz zemlje duže od godinu dana) bio četiri puta veći i dostigao je 67,3%.

Posmatrano po opštinama, najveće učešće lica na radu ili boravku u inostranstvu je tamo gdje je
većinsko ili nadprosječno učešće stanovništva bošnjačke odnosno muslimanske nacionalnosti
(Plav, Rožaje, Berane, Bjelo Polje) ili stanovništvo albanske nacionalne pripadnosti (Ulcinj, Bar).
Karakteristrično je, da je u tim opštinama visoko učešće crnogorskih građana u inostranstvu samo
kod stanovništva tri navedene nacionalnosti, dok je kod stanovništva ostalih brojnijih
nacionalnosti (Crnogorci i Srbi), njihov udio nizak. Primjera radi, u Podgorici, gdje je udio lica na
radu ili boravku u inostranstvu (5,8%) ispod državnog prosjeka, ali i najveći u Središnjoj regiji,
svaki drugi stanovnik koji se nalazio van zemlje bio albanske nacionalne pripadnosti.

Objašnjenje tako naglašene etničke "obojenosti" tog vida savremenih spoljnih migracija
stanovništva u velikoj mjeri se može naći u specifičnim uslovima koji su bili prisutni tokom 1990-
ih godina, a koji su bili uzrokovani raspadom i ratovima na prostoru bivše SFRJ. Svakako, nije
zanemarljiv ni ekonomski aspekt, kao i činjenica da se pojedinac lakše odlučuje za odlazak iz
Crne Gore ukoliko u inostranstvu već postoji formirana mreža rođačkih, prijateljskih i zavičajnih
veza.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 02 lip 2009, 20:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68263
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
I u jučerašnjoj vijesti u Avazu se može pročitati o iseljavanju bošnjana u Ameriku.

http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/pano ... a-mjestane
slika
Mnoge djevojke novi dom pronašle udajom za mještane
U 48 kuća nekada boravilo 500, a danas manje od 150 prognanika
01.06.2009. 01:29
Nekada veliko izbjegličko naselje u Doborovcima kod Gračanice, sagrađeno uz pomoć Norveške narodne pomoći (NPA) sa 48 tipskih kuća, u kojem se 1994. godine smjesilo na stotine prognanika iz Podrinja, Semberije i Doboja, svakim danom sve je praznije.
Najviše prognanika su se odlučili život nastaviti u trećim zemljama, odnosno u Americi. Jedan broj se vratio u svoje obnovljene kuće u Srebrenici, Vlasenici, Bratuncu, Zvorniku, Janji. Samo je mali broj ostao i danas u Doborovcima sa neizvjesnom sudbinom.
Jedan od njih je i Mehmed Dedajić iz Rogatice. Nema se gdje vratiti, jer mu je sve popaljeno, a i porodica mu se skrasila u Gračanici.
- Ovdje je nekada bilo 500 ljudi, danas ih ima nešto manje od 150. Sedam kuća je prazno, a bit će ih još. Živi se kako se može. Ljudi u Doborovcima su dobri i pomažu nam. Kao da smo ovdje rođeni - kaže Dedajić.
I dok smo razgovarali sa rijetkim stanovncima ovog naselja, saznajemo da se na desetine djevojaka udalo u ovom selu za komšije mještane.

Idriz kao Ibišević
U naselju zatičemo i Idriza Ahmetovića (3) o kome se brine nena Timka. Njegovi roditelji Adem i Ameri su prije tri mjeseca otišli u Ameriku. U doborovačkom nogometnom klubu Mladost kažu da je Idriz najveći nogometni talenat ovih krajeva. Već sada sa loptom može uraditi sve, baš kao njegovi zemljaci Ibišević, Salihović, Muratović.


Sretan put, i ne zaboravite da nam pišete! :ymparty:

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 03 lip 2009, 09:38 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 23:57
Postovi: 36
@Robbie imas na srpskom zavodu za statistiku, etnicka pripadnost zivorodjenih i umrelih za 2007. Stope sam izveo iz popisa 2002., ako se broj Bosnjaka/Muslimana odtad povecao, ne menja znacajno stope nanize.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=424430&page=14 moj post 528


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 03 lip 2009, 11:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 14:44
Postovi: 2447
Miso62 je napisao/la:
@Robbie imas na srpskom zavodu za statistiku, etnicka pripadnost zivorodjenih i umrelih za 2007. Stope sam izveo iz popisa 2002., ako se broj Bosnjaka/Muslimana odtad povecao, ne menja znacajno stope nanize.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=424430&page=14 moj post 528



Jao Miso kuharu pa i ti si tu! :-zubati :-oleole :-oleole :-oleole

Sokole, evo ti kolege s one strane u Nemetinu! :-zivio :-zivio

_________________
Kada vrijeme smrti dođe
Neka nitko ne zaplače za mnom
I sve što od vas u tom času tražim
U mojoj me sahranite zemlji

Samo u njoj počivat ću u miru.
Samo u njoj počivat ću mirno...

Isus će mi postelju prostrijeti
Isus će mi prostrijet odar smrti.

U susret mi Spasitelju dođi
Dođe mi u susret na pol puta
Ogrne me brižno svojim plaštom

Želim Bože da u času smrti
Ni jedno oko ne zasuzi za mnom
A jedino što ja tebe molim
Kada umrem da mi dadeš kutak... neba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 06 lip 2009, 19:48 
Offline

Pridružen/a: 06 lip 2009, 19:28
Postovi: 93
Tako je, a vecina tih koje odlazi su Srbi ili Hrvati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 06 lip 2009, 20:25 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30081
Jack je napisao/la:
Tako je, a vecina tih koje odlazi su Srbi ili Hrvati


Izvor? Postoji li igdje zvanični podatak koliko ljudi svake godine napusti BiH? Ili još bolje, po nacionalnoj osnovi. :-bicedobro

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 06 lip 2009, 21:48 
Offline

Pridružen/a: 06 lip 2009, 19:28
Postovi: 93
Pa, bila je masa tih clanaka o tome.Ima jedno Samacko selo, koje je skoro pola napustilo i otislo u Srbiju, a to je vece selo

Dovoljno je samo gledati broj redovnih biraca prema izborima 2008 registrovani

I vidi se da je najveci pad kod Hrvata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 07 lip 2009, 00:41 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
Jack je napisao/la:
Pa, bila je masa tih clanaka o tome.Ima jedno Samacko selo, koje je skoro pola napustilo i otislo u Srbiju, a to je vece selo

Dovoljno je samo gledati broj redovnih biraca prema izborima 2008 registrovani

I vidi se da je najveci pad kod Hrvata


Odakle ti podaci? I kako znaš za Hrvate posebno ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 07 lip 2009, 01:32 
Offline

Pridružen/a: 06 lip 2009, 19:28
Postovi: 93
Citat:
Odakle ti podaci? I kako znaš za Hrvate posebno ?


Pa, nije tesko skopcati

Pogledati broj redovnih biraca u Hrvatskim opcinama, pogledati Bosnjacke opcine, i onda se vidi drasticna razlika.Usporedi te cifre s Cips podatcima na dan 30/4/2009, odbij uvijek malo, jer Cips se manipulise, ali pazi, u vecim gradovima samo dodaj

Evo ti primjera sad ovog

Duvno 16 305 redovnih biraca
Duvno 17 289 na Cips spisku


Cazin 46 373 redovna biraca
Cazin 49 271 na Cips spisku

-984 Za Duvno Redovni biraci-Cips
-2898 za Cazin Redovni biraci-Cips


61 000 Bosnjaka Cazin(1991)
26 000 Hrvata Duvno (1991)

Ako se sracunaju ispod 18, i pogleda se s brojem zivorodjenih

Opcina Duvno moze da ima danas ne vise od 20 000 stanovnika, od tog je oko 2500 Bosnjaka i 17 500 Hrvata

Opcina Cazin ima sigurnih preko 60 000 stanovnika, a svi su Bosnjaci, minimalan udio

Pogledati dalje

Livno 23 601 redovni birac
Livno 25 174 po Cips podatcima

Ovdje je malo veca razlika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 07 lip 2009, 01:36 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30081
@jack,

s druge strane, slučajno ili ne ;), uzimaš za primjer Tomislavgrad koji je ekstrem, loš ali istodobno i izuzetak kod Hrvata.

Zašto ne uzmeš Posušje, Kupres, Široki, Grude, Čitluk, Neum,... pa i Mostar?

Posušje je npr. poznato kao najmlađa općina u BiH. :-top

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 07 lip 2009, 01:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Jack je napisao/la:
Citat:
Odakle ti podaci? I kako znaš za Hrvate posebno ?


Pa, nije tesko skopcati

Pogledati broj redovnih biraca u Hrvatskim opcinama, pogledati Bosnjacke opcine, i onda se vidi drasticna razlika.Usporedi te cifre s Cips podatcima na dan 30/4/2009, odbij uvijek malo, jer Cips se manipulise, ali pazi, u vecim gradovima samo dodaj

Evo ti primjera sad ovog

Duvno 16 305 redovnih biraca
Duvno 17 289 na Cips spisku


Cazin 46 373 redovna biraca
Cazin 49 271 na Cips spisku

-984 Za Duvno Redovni biraci-Cips
-2898 za Cazin Redovni biraci-Cips


61 000 Bosnjaka Cazin(1991)
26 000 Hrvata Duvno (1991)

Ako se sracunaju ispod 18, i pogleda se s brojem zivorodjenih

Opcina Duvno moze da ima danas ne vise od 20 000 stanovnika, od tog je oko 2500 Bosnjaka i 17 500 Hrvata

Opcina Cazin ima sigurnih preko 60 000 stanovnika, a svi su Bosnjaci, minimalan udio

Pogledati dalje

Livno 23 601 redovni birac
Livno 25 174 po Cips podatcima

Ovdje je malo veca razlika


:-zubati

Lukavo....uzeo si jednu od najjačih bošnjačkih općina po natalitetu i uporedio sa jednim od najgorih depopulacijskih krajeva za Hrvate.

Ferrari vs Fićo :-umirem

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 07 lip 2009, 01:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Naša Kvačica je napisao/la:
@jack,

s druge strane, slučajno ili ne ;), uzimaš za primjer Tomislavgrad koji je ekstrem, loš ali istodobno i izuzetak kod Hrvata.

Zašto ne uzmeš Posušje, Kupres, Široki, Grude, Čitluk, Neum,... pa i Mostar?

Posušje je npr. poznato kao najmlađa općina u BiH. :-top


U isto vrijeme smo poslali sličan odgovor. Great minds think alike :-top2

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 07 lip 2009, 01:41 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30081
RajvoSa je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:
@jack,

s druge strane, slučajno ili ne ;), uzimaš za primjer Tomislavgrad koji je ekstrem, loš ali istodobno i izuzetak kod Hrvata.

Zašto ne uzmeš Posušje, Kupres, Široki, Grude, Čitluk, Neum,... pa i Mostar?

Posušje je npr. poznato kao najmlađa općina u BiH. :-top


U isto vrijeme smo poslali sličan odgovor. Great minds think alike :-top2


Da sam zloban, sugerirao bih da je taj manjak u Tomislavgradu dijelom prouzročen i smanjenjem procenta Bošnjaka. :-kava

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 07 lip 2009, 01:44 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
Misi mi rekao odakle ti podaci za 2008 ili ti to odoka ?

A za Tomislavgrad misliš da se iselilo 8500 Hrvata i oko 600 Bošnjaka ? :-bicedobro


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 07 lip 2009, 01:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Ma "lukavi" beg misli da se kmet rodio jučer :-evotigana

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 07 lip 2009, 18:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58281
Lokacija: DAZP HQ
pa to je još dobro za Tg. lokalni vjeruju da ima između 14 i 17 tisuća, bar sam ja čuo za takve priče. moja ide na nekih 21 tisuću. pitanje je koliko je Tg imao po novoj metodologiji 1991. sumnjam preko 25 tisuća s obzirom da je bio najiseljeničkija općina u cijeloj jugoslaviji!

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 07 lip 2009, 18:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68263
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Evo da pridružimo podacima o broju osnovaca, i najnovije podatke iz 2008 koje još nismo vidjeli, ili ih barem nismo komentirali. :-top2 Podcrtao sam zadnju školsku godinu.
Sve županije doživljavaju pad u 2008., a najmanji pad ima Hercegovačko-Neretvanska Županija (samo 0.5%).
Najveći gubitnik je ponovno Tuzlanski Kanton.

Tuzlanski kanton
2002. 56 456
2003. 55 060
2004. 55 994
2005. 54 916
2006. 54 673
2007. 52 494
2008. 50 706
-strmoglavi pad (4% zadnje godine)

Hercegovačko-Neretvanska Županija
2002. 22 376
2003. 22 549
2004. 23 070
2005. 23 451
2006. 23 296
2007. 23 110
2008. 22 980
-blagi pad. (0.5%)

Sarajevo
2002. 37 213
2003. 37 359
2004. 40 651
2005. 40 728
2006. 40 601
2007. 40 792
2008. 40 046
-popriličan pad 2008., unatoč velikom doseljavanju.

Zapadno-Hercegovačka Županija
2002. 10 019
2003. 10 155
2004. 10 373
2005. 10 438
2006. 10 443
2007. 10 283
2008. 10 124
Stabilna. (ipak 1% pad). I dalje suvereno drži rekord najvećeg % djece u stanovništvu.

USK
2002. 31 621
2003. 30 203
2004. 32 624
2005. 32 323
2006. 32 182
2007. 31 357
2008. 30 897
Treća najmlađa županija četvrtu godinu zaredom doživljava pad.

Središnja Bosna
2002. 29 225
2003. 29 257
2004. 29 747
2005. 29 451
2006. 29 341
2007. 28 769
2008. 28 519
-blagi pad (1%). pad 4. godinu za redom.

BPK
2002. 2 734
2003. 2 760
2004. 3 114
2005. 3 043
2006. 3 027
2007. 2 942
2008. 2 841
(-3%)

ZDK
2002. 44 446
2003. 44 166
2004. 46 539
2005. 44 595
2006. 45 040
2007. 43 819
2008. 43 205

HBŽ
2002. 6 495
2003. 6 428
2004. 6 658
2005. 6 551
2006. 6 541
2007. 6 846
2008. 6 654


2002. 3 879
2003. 3 873
2004. 3 853
2005. 3 734
2006. 3 746
2007. 4 038
2008. 3 927

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 84754 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 3391  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: zet i 404 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO