HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 16 kol 2024, 07:29.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 1615 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 65  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Hrvatska - makroekonomski pokazatelji
PostPostano: 04 vel 2017, 12:41 
Offline

Pridružen/a: 26 sij 2010, 12:13
Postovi: 671
dudu je napisao/la:
neki dan sam vidio da se mirovinski doprinosi uplaćuju za 1.44 milijuna ljudi. nama bi na ovu populacija trebalo između 1.8 i 2 milijuna zaposlenih da bi bili na projecima razvijenih zemalja. Slovenija ima gotovo milijun zaposlenih.



Da, ima tih podataka koji se razlikuju moja osobna pretpostavka možda sam u krivu je da pomorci prave tu razliku jer su na stranim tvrtkama.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska - makroekonomski pokazatelji
PostPostano: 04 vel 2017, 12:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 59681
Lokacija: DAZP HQ
ne moraju biti ni svi u radnom odnosu, mogu si ljudi sami prije mirovine uplaćivati kako bi ispunili određene uvjete za bolju mirovinu, ali ne znam jel to ulazi u ovu statistiku jer su to uobičajno jednokratne uplate. možda su nekakvi obrti ili j.d.o.o. koji ne moraju imati nijednog zaposlenog.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska - makroekonomski pokazatelji
PostPostano: 04 vel 2017, 13:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 vel 2017, 10:23
Postovi: 972
Ronaldinho je napisao/la:
dudu je napisao/la:
sve upućuje da se gospodarski rast ubrzao u zadnjem kvartalu preko 3%. industrijska proizvodnja u prosincu narasla rekordnih ikad 14,9% na godišnjoj razini, potrošnja porasla 5,8% najviše od mjeseca u 2007. godini, promet u trgovini na malo povećan 4%.

Povecana je produktivnost u industriji 5% sto ce takoder znacit i veci profit. Ako ne bude velikih turbulencija u svijetu mislim da kroz tri-cetri god mozemo ocekivati da nezaposlenost padne na nekih 150 000, poslodavci vec sad kukaju da se povecaju non-EU kvote da bi mogli nastavit derat radnike u gradevini i ugostitrljstvu.

Ocekujem brzi rast placa jer ce konacno poslodavci svatit da je jeftinije dobrog radnika platiti posteno. Ova godina je bila odlicna, imamo dobar suficit platne bilance, javni dug pada, gradani se ubrzano razduzuju u bankama. Imamo konacno rast na realnin osnovama, ne treba zaboravit da izvozimo 40% vise nego prije krize.


Smanjenje nezaposlenosti i rast plaća sigurno dolazi.
S tim da će ovo prvo ići puno brže.
Rast plaća će se povećavati sukladno povećanju konkurentnosti firmi (poslodavaca).
Što se tiče kvota mislim da su već nešto povećane.
Apsurd je što u kompletnoj građevini fali radnika, čini se više nego u predkriznom vremenu.

_________________
Hrvatska politika mora i može bolje
neka uzor bude Izrael.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska - makroekonomski pokazatelji
PostPostano: 04 vel 2017, 13:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 59681
Lokacija: DAZP HQ
ima višak pola milijuna muslimana u BIH koji nemaju posla, ni perspektive, potencijalnih građevinaca za dva nova Dubaija.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska - makroekonomski pokazatelji
PostPostano: 04 vel 2017, 13:13 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 17:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
Ja jebote divote i miline, a ja na ulicama Geteborga čujem sve više milozvučnog novohrvatskog govora. :D

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska - makroekonomski pokazatelji
PostPostano: 04 vel 2017, 14:36 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 21:01
Postovi: 13633
Lokacija: ZG
Ronaldinho je napisao/la:
dudu je napisao/la:
neki dan sam vidio da se mirovinski doprinosi uplaćuju za 1.44 milijuna ljudi. nama bi na ovu populacija trebalo između 1.8 i 2 milijuna zaposlenih da bi bili na projecima razvijenih zemalja. Slovenija ima gotovo milijun zaposlenih.



Da, ima tih podataka koji se razlikuju moja osobna pretpostavka možda sam u krivu je da pomorci prave tu razliku jer su na stranim tvrtkama.


Pomorci si sami placaju davanja (socijalno, zdravstveno) i sigurno ih nema 500.000. Nema ih ni 50.000.

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska - makroekonomski pokazatelji
PostPostano: 04 vel 2017, 15:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 svi 2009, 23:03
Postovi: 1449
Ronaldinho je napisao/la:
Još jedan zanimljiv podatak o zaposlenosti u RH.

Prosinac 2015

Zaposleni: 1 307 030
Nezaposleni: 285 468

Prosinac 2016

Zaposleni: 1 360 052
Nezaposleni: 236 617

Svi znamo da je prosinac najgori kod nezaposlenosti, ali je vidljivo da je broj zaposlenih samo prošle godine porastao za 50 000 ljudi.

http://www.dzs.hr/Hrv_Eng/publication/2015/09-02-01_12_2015.htm
http://www.dzs.hr/Hrv_Eng/publication/2016/09-02-01_12_2016.htm


Ako se ovo nastavi još samo par godina nezaposlenost će se smanjiti na vrlo prihvatljivu razinu a s obzirom na trenutne gospodarske pokazatelje za to su jako dobri izgledi. Za sada sve upućuje da će 2017. godina biti puno bolja od predhodne.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska - makroekonomski pokazatelji
PostPostano: 04 vel 2017, 15:58 
Offline

Pridružen/a: 26 sij 2010, 12:13
Postovi: 671
PCM je napisao/la:
Ronaldinho je napisao/la:


Da, ima tih podataka koji se razlikuju moja osobna pretpostavka možda sam u krivu je da pomorci prave tu razliku jer su na stranim tvrtkama.


Pomorci si sami placaju davanja (socijalno, zdravstveno) i sigurno ih nema 500.000. Nema ih ni 50.000.


Niko nije ni barata cifrom od pola milijuna dok bi 50 000 bia dobar broj dosta mladih je zbog krize obavilo prekvalifikacije ja ih u Splitu znan desetke. Samo ne snam jel se oni vode u zavodu kao zaposleni ili oni cine dobar dio razlike izmedu zaposlenih i ljudi koju uplacuju mirovinsko.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska - makroekonomski pokazatelji
PostPostano: 04 vel 2017, 16:52 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 21:01
Postovi: 13633
Lokacija: ZG
Vjerovatno se vode kao zaposleni, pola ekipe su mi pomorci bas cu ih pitat.

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska - makroekonomski pokazatelji
PostPostano: 04 vel 2017, 19:51 
Offline

Pridružen/a: 26 sij 2010, 12:13
Postovi: 671
PCM je napisao/la:
Vjerovatno se vode kao zaposleni, pola ekipe su mi pomorci bas cu ih pitat.


Oni bi se odlicno uklopili u racunicu jer oni tehnicki odrade par miseci ugovora pa su "nezaposleni" par, a placaju za svih 12.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska - makroekonomski pokazatelji
PostPostano: 06 vel 2017, 19:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 vel 2017, 10:23
Postovi: 972
Amiđa je napisao/la:
Ja jebote divote i miline, a ja na ulicama Geteborga čujem sve više milozvučnog novohrvatskog govora. :D


Ima li gore u Geteborgu, kavih dobrih majstora, tesara, zidara, fasadera, keramičara, knaufera? Jako nam fali u Zgu i na moru za nova dva veća projekta, a ovdje ste ipak malo bliže doma.

_________________
Hrvatska politika mora i može bolje
neka uzor bude Izrael.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska - makroekonomski pokazatelji
PostPostano: 07 vel 2017, 00:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 vel 2017, 00:34
Postovi: 1764
Lokacija: Zagreb
Hrvatska se definitivno gospodarski oporavlja, dokaz za to je i jačanje kune u ovim zimskim mjesecima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska - makroekonomski pokazatelji
PostPostano: 07 vel 2017, 09:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:11
Postovi: 23656
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Čitava kombinacija pokazatelja raste. Industrijska proizvodnja, izvoz, zarada od turizma (po visokim stopama), građevinski sektor, tako da rast BDP-a uopće nije potaknut državnom ili građanskom potrošnjom (većinom zaduživanjem), nego na održivim i zdravim parametrima.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska - makroekonomski pokazatelji
PostPostano: 07 vel 2017, 16:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 svi 2009, 23:03
Postovi: 1449
Trebala je golema kriza da dođemo pameti i ne poklanjamo novac po svijetu kao da spavamo na njemu ali bolje ikad nego nikad. Batina je zaista iz raja izašla.

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska - makroekonomski pokazatelji
PostPostano: 07 vel 2017, 23:32 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 12:38
Postovi: 3966
Nije vrijeme za slavlje jer još uvijek ima puno firmi koji su negdje na rubu provalije među najvećim poslodavcima i održavaju se raznoraznim državnim inženjeringom i prelijevanjem iz šupljeg u prazno.
INA - neizvjesna budućnost, tehnički gledano rafinerija u Sisku je bila zastarjela još 70-ih godina.
HŽ Cargo, ulaze strani operateri i uzimaju teret na profitabilnim linijama.
Isto će se dogoditi Jadroliniji sljedeće godine ide liberalizacija u pomorskom prometu a samo valjda 5 linija od 50 je profitabilno tijekom cijele godine i onda će sigurno stranci navaliti na tih 5.
Brodogradilišta, prividno su riješena, ali u sljedećim godinama će se pokazati da i nisu baš.
Petrokemija Kutina
Hrvatske autoceste
itd.

sve to što sam nabrojao biti će sve veći problem i slijedećih godina idu ili otpuštanja ili nova zaduživanja a ako se otpusti 50 000 ljudi treba puno guslati u realnom sektoru da se oni ponovno zaposle

mislim da su zemlje u okruženju Mađarska, Slovačka , Poljska riješile ove probleme odnosno tamo je već propalo sve što je trebalo propasti


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska - makroekonomski pokazatelji
PostPostano: 08 vel 2017, 10:16 
Offline

Pridružen/a: 26 sij 2010, 12:13
Postovi: 671
Kaftanzoglio je napisao/la:
Nije vrijeme za slavlje jer još uvijek ima puno firmi koji su negdje na rubu provalije među najvećim poslodavcima i održavaju se raznoraznim državnim inženjeringom i prelijevanjem iz šupljeg u prazno.
INA - neizvjesna budućnost, tehnički gledano rafinerija u Sisku je bila zastarjela još 70-ih godina.
HŽ Cargo, ulaze strani operateri i uzimaju teret na profitabilnim linijama.
Isto će se dogoditi Jadroliniji sljedeće godine ide liberalizacija u pomorskom prometu a samo valjda 5 linija od 50 je profitabilno tijekom cijele godine i onda će sigurno stranci navaliti na tih 5.
Brodogradilišta, prividno su riješena, ali u sljedećim godinama će se pokazati da i nisu baš.
Petrokemija Kutina
Hrvatske autoceste
itd.

sve to što sam nabrojao biti će sve veći problem i slijedećih godina idu ili otpuštanja ili nova zaduživanja a ako se otpusti 50 000 ljudi treba puno guslati u realnom sektoru da se oni ponovno zaposle

mislim da su zemlje u okruženju Mađarska, Slovačka , Poljska riješile ove probleme odnosno tamo je već propalo sve što je trebalo propasti


Triba negdi povuć rez i prestat financirat gubitaše, negdi san vidia da smo od neovisnosti utukli u škverove preko 5 milijardi eura. Privatizirat sve šta se može i pustit tržisštu da obavi svoje ili napravit rezove u samim tvrtkama, Petrokemija može poslovati ako prestane služiti kao socijalni amortizer smanji broj radnika i krene u modernizaciju uz nekog partnera.

Šta se tiće suficita to je opet najmanje "naša" zasluga ljudi su samo prestali trošiti novce koje nemaju na uvoznu robu i rast turizma zbog kraha ponude u nekim zemljama. Ako krene zapošljavanje i kreditni bum opet ćemo bez povećanja proizvodnje i izvoza zaronit u minus.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska - makroekonomski pokazatelji
PostPostano: 08 vel 2017, 12:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:10
Postovi: 4463
Ronaldinho je napisao/la:
Triba negdi povuć rez i prestat financirat gubitaše, negdi san vidia da smo od neovisnosti utukli u škverove preko 5 milijardi eura.



Što je ironično nedavno je izašao jedan članak koji tvrdi da najveći škverovi rade u pozitivi i da imaju gomilu narudžbi...


Citat:
Hrvatska brodograđevna industrija u ovom trenutku ima vrlo stabilnu poziciju, kako u europskim tako i u svjetskim razmjerima. Govoreći u brojkama, hrvatska brodogradilišta trenutačno imaju u knjizi narudžbi 44 plovna objekta s ukupno oko 635.000 tdw (tona nosivosti) ili oko 614.000 cGT (kompenziranih bruto tona). Vrijednosti tih ugovorenih plovnih objekata iznosi više od 1,8 milijardi američkih dolara.



http://www.zabranjeni.hr/globus/Globus-bi ... o/5597979/

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska - makroekonomski pokazatelji
PostPostano: 08 vel 2017, 12:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 21:35
Postovi: 13040
Lokacija: Zagreb
Navozi su puni, grade se kvalitetni brodovi s visokom dodanom vrijednošću, know-how i dalje među najboljima na svijetu. Pozitivna privatizacijska priča.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska - makroekonomski pokazatelji
PostPostano: 08 vel 2017, 14:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 vel 2017, 10:23
Postovi: 972
Kaftanzoglio je napisao/la:
Nije vrijeme za slavlje jer još uvijek ima puno firmi koji su negdje na rubu provalije među najvećim poslodavcima i održavaju se raznoraznim državnim inženjeringom i prelijevanjem iz šupljeg u prazno.
INA - neizvjesna budućnost, tehnički gledano rafinerija u Sisku je bila zastarjela još 70-ih godina.
HŽ Cargo, ulaze strani operateri i uzimaju teret na profitabilnim linijama.
Isto će se dogoditi Jadroliniji sljedeće godine ide liberalizacija u pomorskom prometu a samo valjda 5 linija od 50 je profitabilno tijekom cijele godine i onda će sigurno stranci navaliti na tih 5.
Brodogradilišta, prividno su riješena, ali u sljedećim godinama će se pokazati da i nisu baš.
Petrokemija Kutina
Hrvatske autoceste
itd.

sve to što sam nabrojao biti će sve veći problem i slijedećih godina idu ili otpuštanja ili nova zaduživanja a ako se otpusti 50 000 ljudi treba puno guslati u realnom sektoru da se oni ponovno zaposle

mislim da su zemlje u okruženju Mađarska, Slovačka , Poljska riješile ove probleme odnosno tamo je već propalo sve što je trebalo propasti


Donekle da, ali nemogu se svi ovi subjekti staviti u isti koš, posebno ne HŽ i auto ceste.
Auto ceste će svoje dati u sinergiji sa drugim branšama, povećanje turizma i industrije će biti veće i zaslugom autocesta.
Prevoz roba i usluga će se povećati, gradi se luka Gaženica a i drugima se nudi veća mogućnost zbog autocesta, broj zaposlenih treba svuda optimizirati pa i u autocestama.
Za autocestu radi vrijeme, slična je situacija sa Jadrolinijom, tu nisu moguće nikakve turbulencije, nek uđu neki novi prevoznici, povećat će se svakako i količina prometa zbog povećanja turizma i industrije.
Petrokemija će ovisiti o poljoprivredi, ali moguć je veći izvoz, treće zemlje su gladne takvih proizvoda, postoji perspektiva samo treba dobra uprava.
Za HŽ neznam, mislim da trenutno netreba ulagat u tu infrastrukturu, osim eventualno dati u koncesiju.

_________________
Hrvatska politika mora i može bolje
neka uzor bude Izrael.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska - makroekonomski pokazatelji
PostPostano: 08 vel 2017, 14:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 vel 2017, 10:23
Postovi: 972
Da, zaboravio sam brodogradnju, problemi su prošlo vrijeme, svima fali radnika, zavarivača itd.
Raste i mala brodogradnja, novi mali proizvoči raznih zanimljivih plovila.

_________________
Hrvatska politika mora i može bolje
neka uzor bude Izrael.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska - makroekonomski pokazatelji
PostPostano: 08 vel 2017, 14:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 vel 2017, 10:23
Postovi: 972
Još građevina, najgore prošla u recesiji, stvari se popravljaju.
Povećanje broja izdanih građevinskih dozvola od prošle godine, veći broj zahtjeva za nove, energetska obnova zgrada financirana i iz fondova, oko 40 hotela je izgrađeno u prošle dvije godine na jadranu.
Stanogradnja neće brzo doći na razinu 2008 god ali gradnja proizvodnih pogona, infrastrukture i obnova već jesu.
U građevini nedostaje radnika, tako da nisu moguće nikakve turbulencije, stvari će ići nabolje, samo neznamo kojom brzinom
Odobrene su i veće kvote za uvoz stranih radnika, uglavnom iz Bih, ali ni to nije dovoljno, tako da plaće u građevini sigurno idu gore.

_________________
Hrvatska politika mora i može bolje
neka uzor bude Izrael.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska - makroekonomski pokazatelji
PostPostano: 08 vel 2017, 14:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 ruj 2016, 19:10
Postovi: 1624
volvoks je napisao/la:
Navozi su puni, grade se kvalitetni brodovi s visokom dodanom vrijednošću, know-how i dalje među najboljima na svijetu. Pozitivna privatizacijska priča.


Privatizirali su brodogradilišta?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska - makroekonomski pokazatelji
PostPostano: 08 vel 2017, 15:14 
Offline

Pridružen/a: 26 sij 2010, 12:13
Postovi: 671
BAN-2020 je napisao/la:
Još građevina, najgore prošla u recesiji, stvari se popravljaju.
Povećanje broja izdanih građevinskih dozvola od prošle godine, veći broj zahtjeva za nove, energetska obnova zgrada financirana i iz fondova, oko 40 hotela je izgrađeno u prošle dvije godine na jadranu.
Stanogradnja neće brzo doći na razinu 2008 god ali gradnja proizvodnih pogona, infrastrukture i obnova već jesu.
U građevini nedostaje radnika, tako da nisu moguće nikakve turbulencije, stvari će ići nabolje, samo neznamo kojom brzinom
Odobrene su i veće kvote za uvoz stranih radnika, uglavnom iz Bih, ali ni to nije dovoljno, tako da plaće u građevini sigurno idu gore.



Građevina je bila predimenzionirana prije krize je radilo u njoj 240 000 ljudi šta je neodrživo. To za nedostatak radnika je glupost u državi u kojoj je stopa nezaposlenosti 15%. Radi se o medijskom pranju mini mozgova da krenu s uvozon svjetskog škarta koji će nama rušiti cijenu rada da bi poslodavci mogli brat ogromne profite. Prvo je krenilo s turizmom, mi Hrvati smo nezahvalni šta ne želimo radit 12-16 sati dnevno za 5000kn kako nas nije sram.

Pogledajte malo članke i svi se žale kako fali radnika Hrvati lini evo u Osijeku nedostaje IT stručnjaka. Samo što zaborave spomenuti da iste plaćaju po 4000 kuna što naravno niko neće radit.

http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=65767


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska - makroekonomski pokazatelji
PostPostano: 08 vel 2017, 15:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 ruj 2016, 19:10
Postovi: 1624
Radnika ne fali. Ali zato fali većih plaća. A fali ih jer ih država suzbija. Što veću plaću daš, to te država više kažnjava tj. više otima. Progresivno, ne linearno.

Todorić naravno plaća piskarala po novinama da pišu da fali radnika da bi isposlovao uvoz jeftinije radne snage. Već viđeni recept sa Zapada.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska - makroekonomski pokazatelji
PostPostano: 08 vel 2017, 15:47 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 12:38
Postovi: 3966
otkrit ću ti tajnu je napisao/la:
volvoks je napisao/la:
Navozi su puni, grade se kvalitetni brodovi s visokom dodanom vrijednošću, know-how i dalje među najboljima na svijetu. Pozitivna privatizacijska priča.


Privatizirali su brodogradilišta?


Privatizirali su tako da su riječko poklonili pulskom, a splitsko eksentričnom prodavaču vijaka iz Samobora koji radi neke fantomske brodove za vlastitu flotu i tako nabija promet i bruto tone. Sa stranim naručiteljima je uglavnom završio na sudu.

Nisam vidio neke specijalne brodove, nešto u Puli ali to je 1 brod u par godina, zadnji je u Rijeci isporučen tanker, kruzere nisam vidio , a 80-ih godina su se gradili i dobivali su nagrade u struci https://en.wikipedia.org/wiki/MS_Amorella

Općenito je to statistika za neuku javnost kad brojiš brodove, tone i bruto iznos a nitko izvan sustava ne zna koja je zarada i ima li je. Isto kao da imaš ugostiteljski objekt pa brojiš koliko ti je ljudi išlo i koliko imaju kila, a ne koliko su potrošili u objektu.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1615 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 65  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO