HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 21:24.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 43 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: "Rat za mir" - Dubrovnik!
PostPostano: 30 lis 2017, 11:24 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
https://www.youtube.com/watch?v=whsRTPXreVQ
Svaka čast onima koji su pjavali:"Sa Lovćena vila kliče,oprosti nam Dubrovniče".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Rat za mir"-Dubrovnik!
PostPostano: 30 lis 2017, 13:34 
Offline

Pridružen/a: 25 lis 2017, 17:25
Postovi: 147
Jednostavno ne mogu da se nacudim (prije svega intervjui, primjera radi one dvije zene) dozi primitivizma, gluposti, zavedenosti..koja napaljena, zaludjena marva.

Kao da nije bilo SFRJ i njenog skolstva..propagande..ideologije, pa i cistki nakon 1945. godine..kao da sve to nije postojalo..ili je samo bilo neka vrsta plasta preko neceg puno dublje ukorijenjenog. Kakva gadost, mozes samo biti zaprepasten i nista drugo. Mislim, radi se IPAK tek o 1990. i 1991. godini.
Vojska srpskocrnogorskih seljaka se bukvalno shljegla s okolnih planina. Bukvalno. Da tamani povampirene ustase.

Odlican momenat takodjer kad novinar veli da je pobijeno 800 a ranjeno 35 ustasa. Koja sciencefiction brojka. A vjerovalo se sve, SVE sto kazu na tim dnevnicima..svi ti Ristodjogovi.

I sta se onda moglo ocekivati u Bosni...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Rat za mir"-Dubrovnik!
PostPostano: 30 lis 2017, 13:46 
Offline

Pridružen/a: 25 lis 2017, 17:25
Postovi: 147
Da, "otsijecanje prstiju i cupanje noktica srpskoj deci" u Hrvatskoj je tad bio glavni hit (onaj cica rezervista veli). Sjecam se da sam to jos u skoli (BiH) mogao cuti od jednog skolskog druga koji je ocigledno malo bolje bio upucen u politiku nego ja. :D Ja..ono..samo gledam i buljim i pitam se o cemu ovo ovaj..ko..gdje..sta.. :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Rat za mir"-Dubrovnik!
PostPostano: 30 lis 2017, 14:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Darth Golubovic je napisao/la:
Jednostavno ne mogu da se nacudim (prije svega intervjui, primjera radi one dvije zene) dozi primitivizma, gluposti, zavedenosti..koja napaljena, zaludjena marva.

Kao da nije bilo SFRJ i njenog skolstva..propagande..ideologije, pa i cistki nakon 1945. godine..kao da sve to nije postojalo..ili je samo bilo neka vrsta plasta preko neceg puno dublje ukorijenjenog. Kakva gadost, mozes samo biti zaprepasten i nista drugo. Mislim, radi se IPAK tek o 1990. i 1991. godini.
Vojska srpskocrnogorskih seljaka se bukvalno shljegla s okolnih planina. Bukvalno. Da tamani povampirene ustase.

Odlican momenat takodjer kad novinar veli da je pobijeno 800 a ranjeno 35 ustasa. Koja sciencefiction brojka. A vjerovalo se sve, SVE sto kazu na tim dnevnicima..svi ti Ristodjogovi.

I sta se onda moglo ocekivati u Bosni...

To neka nova taktika, da opet ne poplaviš? :zubati

Nije da želim da poplaviš, nego samo primećujem neke stvari. :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Rat za mir"-Dubrovnik!
PostPostano: 30 lis 2017, 15:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Darth Golubovic je napisao/la:
Jednostavno ne mogu da se nacudim (prije svega intervjui, primjera radi one dvije zene) dozi primitivizma, gluposti, zavedenosti..koja napaljena, zaludjena marva.

Kao da nije bilo SFRJ i njenog skolstva..propagande..ideologije, pa i cistki nakon 1945. godine..kao da sve to nije postojalo..ili je samo bilo neka vrsta plasta preko neceg puno dublje ukorijenjenog. Kakva gadost, mozes samo biti zaprepasten i nista drugo. Mislim, radi se IPAK tek o 1990. i 1991. godini.
Vojska srpskocrnogorskih seljaka se bukvalno shljegla s okolnih planina. Bukvalno. Da tamani povampirene ustase.

Odlican momenat takodjer kad novinar veli da je pobijeno 800 a ranjeno 35 ustasa. Koja sciencefiction brojka. A vjerovalo se sve, SVE sto kazu na tim dnevnicima..svi ti Ristodjogovi.

I sta se onda moglo ocekivati u Bosni...

To ti je ono:sta ovaj profesor men sere i filzofiira bolje zna moj djedo ja cu njega pitat.

A u ostalom jos 80-tih u beogradu je bio neki sprovod srbinu nekom i sad pop drzi govor,fali ga,nabraja i u jednom trenutku kaze a sta je najvaznije bio je iz cetnicke familije....

Pricala mi jedna banjalucanka :neznam

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Rat za mir"-Dubrovnik!
PostPostano: 30 lis 2017, 15:37 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
Heero je napisao/la:
Darth Golubovic je napisao/la:
Jednostavno ne mogu da se nacudim (prije svega intervjui, primjera radi one dvije zene) dozi primitivizma, gluposti, zavedenosti..koja napaljena, zaludjena marva.

Kao da nije bilo SFRJ i njenog skolstva..propagande..ideologije, pa i cistki nakon 1945. godine..kao da sve to nije postojalo..ili je samo bilo neka vrsta plasta preko neceg puno dublje ukorijenjenog. Kakva gadost, mozes samo biti zaprepasten i nista drugo. Mislim, radi se IPAK tek o 1990. i 1991. godini.
Vojska srpskocrnogorskih seljaka se bukvalno shljegla s okolnih planina. Bukvalno. Da tamani povampirene ustase.

Odlican momenat takodjer kad novinar veli da je pobijeno 800 a ranjeno 35 ustasa. Koja sciencefiction brojka. A vjerovalo se sve, SVE sto kazu na tim dnevnicima..svi ti Ristodjogovi.

I sta se onda moglo ocekivati u Bosni...

To ti je ono:sta ovaj profesor men sere i filzofiira bolje zna moj djedo ja cu njega pitat.

A u ostalom jos 80-tih u beogradu je bio neki sprovod srbinu nekom i sad pop drzi govor,fali ga,nabraja i u jednom trenutku kaze a sta je najvaznije bio je iz cetnicke familije....

Pricala mi jedna banjalucanka :neznam

Nakon rata sam radio u tom kraju na zračnoj luci,90 % kuća od Prevlake do Cavtata spaljeno.I dalje,oko Dubrovnika.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Rat za mir"-Dubrovnik!
PostPostano: 30 lis 2017, 15:50 
Offline

Pridružen/a: 25 lis 2017, 17:25
Postovi: 147
Carmello Šešelj je napisao/la:
Darth Golubovic je napisao/la:
Jednostavno ne mogu da se nacudim (prije svega intervjui, primjera radi one dvije zene) dozi primitivizma, gluposti, zavedenosti..koja napaljena, zaludjena marva.

Kao da nije bilo SFRJ i njenog skolstva..propagande..ideologije, pa i cistki nakon 1945. godine..kao da sve to nije postojalo..ili je samo bilo neka vrsta plasta preko neceg puno dublje ukorijenjenog. Kakva gadost, mozes samo biti zaprepasten i nista drugo. Mislim, radi se IPAK tek o 1990. i 1991. godini.
Vojska srpskocrnogorskih seljaka se bukvalno shljegla s okolnih planina. Bukvalno. Da tamani povampirene ustase.

Odlican momenat takodjer kad novinar veli da je pobijeno 800 a ranjeno 35 ustasa. Koja sciencefiction brojka. A vjerovalo se sve, SVE sto kazu na tim dnevnicima..svi ti Ristodjogovi.

I sta se onda moglo ocekivati u Bosni...

To neka nova taktika, da opet ne poplaviš? :zubati

Nije da želim da poplaviš, nego samo primećujem neke stvari. :D


Da samo znas koliko me zaboli ona stvar da li cu "poplaviti" ili ne. Ja sam ovdje najvjerovatnije jedini od aktivnijih kojeg ne interesuje nikakva vrsta taktiziranja forumskog. Stavise, obozavam biti kontra. Dok se svi vi, pogotovo istocnjaci, uvlacite s vremena na vrijeme (kako koji), vecinsko forumskom pucanstvu. ;)

U slucaju ovakvih pojava kod njih, ili kod onih "anamo", osjecam istu vrstu gadjenja. Pa i cudjenja. Kao da se nisam rodio i zivio u istoj toj drzavi i pitam se jednostavno odakle je sve to izmigoljilo odjednom a ja do devedesete mislio da smo mi svi ustvari Jugosloveni.

Ljudi zaboravljaju, a ovakvi snimci pokazuju o cemu se ustvari radilo tamo na pocetku svog tog sranja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Rat za mir"-Dubrovnik!
PostPostano: 30 lis 2017, 15:57 
Offline

Pridružen/a: 25 lis 2017, 17:25
Postovi: 147
I da, sto je najbolje, vatreno smo navijali za Zvezdu kad su ono pobijedjivali Bayern München, i u finalu one Francuze. Ma ono..jugoslovenska ekipa (iako sam ja licno eto navijao za Hajduk). :D Sjecam se slavlja, euforije. A Srbi i Hrvati se vec gledali preko puske, odavno. Kakva naivnost.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Rat za mir"-Dubrovnik!
PostPostano: 31 lis 2017, 10:15 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
Darth Golubovic je napisao/la:
I da, sto je najbolje, vatreno smo navijali za Zvezdu kad su ono pobijedjivali Bayern München, i u finalu one Francuze. Ma ono..jugoslovenska ekipa (iako sam ja licno eto navijao za Hajduk). :D Sjecam se slavlja, euforije. A Srbi i Hrvati se vec gledali preko puske, odavno. Kakva naivnost.


Ja nisam.
navijao sam za Bajern.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Rat za mir"-Dubrovnik!
PostPostano: 31 lis 2017, 10:17 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
"Ustaše pale gume u Gradu"
https://www.youtube.com/watch?v=whsRTPXreVQ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Rat za mir"-Dubrovnik!
PostPostano: 02 stu 2017, 00:52 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2840
Novi dvodijelni dokumentarac prvi put prikazan u subotu i nedjelju, Deblokada Dubrovnika.





Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Rat za mir"-Dubrovnik!
PostPostano: 09 stu 2017, 16:17 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
Ateist je napisao/la:
Novi dvodijelni dokumentarac prvi put prikazan u subotu i nedjelju, Deblokada Dubrovnika.




Super,baš taj drugi dio nisam gledao!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Rat za mir" - Dubrovnik!
PostPostano: 19 srp 2018, 20:00 
Online
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21288
Tu sam ti već odgovorio;
http://www.forum.hr/showpost.php?p=7084 ... count=1696

A ovo je zanimljiva karta;
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... tinuum.png

Neka je daleko Srbima nas i obratno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Rat za mir" - Dubrovnik!
PostPostano: 14 pro 2018, 01:24 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2840
U Beogradu je, u 86. godini života, 12. prosinca preminuo zlikovački general Strugar. On je, nakon Kadijevića, drugi mrtvi zapovjednik napada na Dubrovnik. Još su živi Miodrag Jokić, Milan Zec i Vladimir Kovačević-Rambo.

https://www.24sata.hr/news/umro-dubrova ... rad-604667


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Rat za mir" - Dubrovnik!
PostPostano: 28 sij 2019, 14:50 
Offline

Pridružen/a: 27 sij 2019, 20:22
Postovi: 204
ĐUKANOVIĆ O HRVATIMA: Milo Đukanović - Nametnuti rat sa ustašama ćemo dobiti! (1991)


https://www.youtube.com/watch?v=Wrs4PpOWQEg

_________________
.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Rat za mir" - Dubrovnik!
PostPostano: 28 sij 2019, 15:21 
Offline

Pridružen/a: 27 sij 2019, 20:22
Postovi: 204
patriot_1 je napisao/la:
https://www.youtube.com/watch?v=whsRTPXreVQ
Svaka čast onima koji su pjavali:"Sa Lovćena vila kliče,oprosti nam Dubrovniče".


To je posljedica borbe za vlast dve srpske dinastije karadjordjevica i petrovica iz 1918 i 1919
Crnogorski kralj Nikola Petrovic je bio mnogo gori i opasniji srpski nacionalista od svog zeta kralja Petra Karadjordjevica i unuka srbijanskog kralja Aleksandra Karadjordjevica cija je majka bila najstarija Nikolina cerka Zorka.Inace kralj Aleksandar je rodjen i odrastao na Cetnju
Nikola je u mladosti bio pripadnik srpske nacionalisticke organicacije ujedinjene omladine srpske,pisao je srpske nacionalisticki pjesme kao sto je onamo onomo ili Ljep li je Srpska Boka itd i sanjao da vlada srbima i uspostavi srpsko carstvo nad jugoslovemskim narodima,jako opasan srpski nacionalista
1918 Jedan dio crnogoraca je stao uz Karadjordjevice a drugi uz Petrovica i doslo je do oruzanih sukoba bozicna pobuna u cg,podjele na bjelase i zelenase,a srbijanci su ucestvovali u krvavim sukobima i rasturanju pobune pristalica dinastije Petrovic tako je nastao taj animozitet prema srbijancima na Cetinju koje je bilo sjediste CG Nikole Petrovica i zariste bozicne pobune ,ta podjela je jos uvjek plamti CG
U svakom slucaju povjesno gledano za Hrvate je bolje da je medju Srbima prevagnula umjerenije dinastija Karadjordjevica nego Petrovica

_________________
.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Rat za mir" - Dubrovnik!
PostPostano: 26 ruj 2019, 00:30 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2840
Je li stradanje povijesne jezgre ipak malo preuveličano s naše strane? Mnogi su na televiziji čuli kako je Grad sravnjen sa zemljom, a onda se došavši začudili kako nije srušena niti jedna cijela zgrada i Grad izgleda skoro identično kao na prijeratnim fotografijama i snimkama. Kako to da nije pao niti jedan kip svetog Vlaha? Kako nije srušena niti jedna crkva? Kako se nije odlomio niti jedan kip, nadvratnik, natpis, ukras, arhitektonska pojedinost ni s jedne crkve? Kako nije uništena niti jedna arhitektonska pojedinost Kneževa dvora, Sponze, neke palače? Niti jedan IHS, niti jedan uklesani motiv. Nije pao Orlandov kip, nije pao Gundulićev spomenik. To je bilo tako loše granatiranje da gotovo ništa nije uništeno. Najveća je šteta devet baroknih palača čija je unutrašnjost izgorjela, ali ni one nisu u cijelosti razoreni objekti. Stradalo je i puno krovova. Kako Lokrum, koji je 90% šuma, nije izgorio?

Kako nije poginulo puno civila? Na Wikipediji na hrvatskom piše da su poginula 92 civila, a na engleskom 82-88. To je neusporedivo manje nego u Vukovaru (1131 mrtvi civil), Sarajevu (5434 mrtva civila), Mostaru (par stotina mrtvih civila) itd. Pogrješno je stavljati stradanje Dubrovnika u istu rečenicu sa stradanjem Vukovara. Mi uopće nismo tako strašno fasovali, koliko su neki drugi gradovi. Na dubrovačkom bojištu su skroz izostale svireposti poput klanja nožem, kidanja udova motornom pilom i sl. Je li zabilježeno iti jedno sadističko brutalno ubojstvo ovdje? Je li itko doslovno zaklan? Nisam čuo da je itko. Za razliku od vukovarskog kraja, ovdje nisu paljene ni crkve. Cijelo bi selo bilo spaljeno, ali ne bi crkva. Spaljene su pretežno privatne kuće, skoro ništa nije uništeno od vrijednih kulturno-povijesnih arhitektonskih umjetničkih spomenika.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Rat za mir" - Dubrovnik!
PostPostano: 27 ruj 2019, 12:37 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2840
Baš sam pregledao snimke Grada iz 1992., 1995. i 1997. na YouTube-u. Šteta je stvarno minimalna, ne vide se tragovi nikakvog golemog razaranja.









Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Rat za mir" - Dubrovnik!
PostPostano: 27 ruj 2019, 13:48 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2840
Dubrovnik 1997. Gotovo nikakvih tragova razaranja nema.



Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Rat za mir" - Dubrovnik!
PostPostano: 03 lis 2019, 04:28 
Online
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4387
Lokacija: Grobnik
https://narod.hr/hrvatska/nacelnik-kona ... u-agresori

U Trebinju podignuta kapelica u spomen ,,na 28 godina od početka ratnih dejstava na području našeg grada, kao jednog od najtežih i najtužnijih ratnih dana, kada “su granate hrvatskih paravojnih jedinica ubile 19 pripadnika Jugoslovenske narodne armije'' (navod iz trebinjelive.info)

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Rat za mir" - Dubrovnik!
PostPostano: 03 lis 2019, 07:02 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68218
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Ateist je napisao/la:
Baš sam pregledao snimke Grada iz 1992., 1995. i 1997. na YouTube-u. Šteta je stvarno minimalna, ne vide se tragovi nikakvog golemog razaranja.









Drugačiji su kriteriji kod kulturnih dobara i rijetkih ili kolekcionarskih predmeta.

Ako u ratu granata napravi rupu u zidu nečije moderne betonske kuće, šteta je možda 5%.
Ako u sred slike baroknog umjetnika napraviš rupu od 2cm, vrijednost joj padne za 70%.

Nije isto kad delikvent izrezbari svoje ime na zidu nečijeg dvorišta, ili kad isto izrezbari na freski u Knossosu.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Rat za mir" - Dubrovnik!
PostPostano: 03 lis 2019, 14:13 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2840
Izložba o stradanju povijesne jezgre.



Intervju povodom 28. obljetnice napada na Grad (1. listopada), gosti ratni zamjenik zapovjednika Odreda naoružanih brodova Vlado Onofri i načelnik Saniteta zapovjedništva obrane Dubrovnika Vicko Mihaljević.



Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Rat za mir" - Dubrovnik!
PostPostano: 04 lis 2019, 17:11 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2840
Baš razgledah ovu izložbu u Lazaretima. Nisam prije znao da je bila probijena kupola velikog zvonika, ni da je znatno stradao Samostan Sigurata.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Rat za mir" - Dubrovnik!
PostPostano: 26 lis 2019, 17:27 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2840
https://www.cdm.me/hronika/otac-i-sin-n ... pili-kola/

Konavljani, otac i sin, opljačkali prodavaonicu zračne luke i otišli na ručak u Igalo, kod pljačkaša zračne luke. Četnici koji su sve opljačkali i uništili, napravivši milijune eura štete, sasvim slobodno šeću Igalom i nitko im ništa ne može. Nitko ih ne procesuira, prošli su savršeno nekažnjeno. A dva Konavljanina Hrvata bit će osuđena zbog ukradenih 100 000 eura sa zračne luke.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Rat za mir" - Dubrovnik!
PostPostano: 28 lis 2019, 08:19 
Online
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4387
Lokacija: Grobnik
Ateist je napisao/la:
https://www.cdm.me/hronika/otac-i-sin-nakon-pljacke-u-dubrovniku-otisli-u-igalo-na-rucak-i-kupili-kola/

Konavljani, otac i sin, opljačkali prodavaonicu zračne luke i otišli na ručak u Igalo, kod pljačkaša zračne luke. Četnici koji su sve opljačkali i uništili, napravivši milijune eura štete, sasvim slobodno šeću Igalom i nitko im ništa ne može. Nitko ih ne procesuira, prošli su savršeno nekažnjeno. A dva Konavljanina Hrvata bit će osuđena zbog ukradenih 100 000 eura sa zračne luke.


Isto je sa silovanim ženama ili s ubijanjima žena i djece u ostalim dielovima Hrvatske...

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 43 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 23 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO