HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 08:20.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 217 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 23 kol 2014, 20:32 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
One se jedino isplate za nekog ko koristi dosta sijalica (ala lusteri i sl.) te kuce gdje zivi vise ljudi i sl. Ali opet zimi, ako cemo bas cijepidlaciti, te obicne sijalice i griju :zubati . Ovisi od navika ljudi.

Ja kako sam rekao sijalicu upalim samo kad citam (lampu od 40W cini mi se) kad sam u WC - u 25W i u kuhinji imam jedino 60W da si prste ne odrezem. :zubati Tako da meni ne bi znacilo nista da predjem na njih, a i da je veca usteda ne bih jer ih ne podnosim.

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 23 kol 2014, 21:53 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2014, 19:53
Postovi: 2159
Junuz Djipalo je napisao/la:
BGabriel je napisao/la:

To je dobro. U cipelama si često u toku dana više nego u stanu pa tako vidim opravdanost da se prilikom kupovine cipela strogo vodi računa i ne štedi.


Cipele koje ti nabiju zulj bacis i kupis druge a stan po hipotekom nije bas lako bacit... :D

Umjesto stednje na glupostima radije odvojite godinu dana za dobru kupnju nekretnine.


Ma ne mogu skupe kvalitetne cipele nabiti žulj, zato i kažem da je važno ne žaliti investirati u dobre cipele jer ako ih moram baciti pa kupiti nove, onda nisam uštedela već sam izgubila.

Cipele su najznačajnia stavka kada govorimo o udobnosti. Što se kuće/stana tiče tu se slažem, važno je pametno investirati jer se investicija iz godine u godinu uvećava.

Što se osvetljenja tiče ili jako centralno osvetljenje ili tek po koja lampa da ne kažem romantično. :zubati Ne volim sumorno, škrto svetlo i radije ću dati novac za potrošnju osvetljenja nego za nešo drugo. U kupatilu moraju goreti min. tri sijalice, da imam osećaj kao da sam na moru a i daje utisak da je tempratura za pet stepeni viša. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 23 kol 2014, 21:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2014, 02:07
Postovi: 751
Lokacija: Planet Zemlja
Kratko i jasno treba štedjeti na stavkama koje nemaju utjecaj na kvalitet življenja a takvih nije malo. A npr. piti pivo koje je jeftinije ali koje ti ne prija po meni nije ušteda.

_________________
Došao je tiho i ušao u legendu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 23 kol 2014, 22:06 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
Ima ljudi koji su na struji "kreativno" uštedjeli puno, ali naravno ne stavljanjem štednih žarulji. A mi drugi smo bedaci.

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 23 kol 2014, 22:06 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
Kamov je napisao/la:
Kratko i jasno treba štedjeti na stavkama koje nemaju utjecaj na kvalitet življenja a takvih nije malo. A npr. piti pivo koje je jeftinije ali koje ti ne prija po meni nije ušteda.


Slično je i s kavom - jeftine obično ne valjaju.

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 23 kol 2014, 22:13 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2014, 19:53
Postovi: 2159
Moja drugarica nikada ne baca vodu u kojoj je kuvala povrće. Kaže da je šteta jer su se u njoj zadržali vitamini pa tako npr. u vodu u kojoj je kuvala krompir, kelj, karbiol itd. doda začin, peršunov list i ima gotovu čorbu.

Još se nisam okušala u tom vidu štednje i verujem da nikada neću. Ima tu istine ali ima i načina da u sasvim malo vode skuvam povrće ili u expres loncu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 23 kol 2014, 22:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 tra 2012, 19:51
Postovi: 1490
Citat:
Ma ne mogu skupe kvalitetne cipele nabiti žulj,


Nakon ljeta, i najskuplja zatvorena obuća na bosu nogu može napaviti jastučić ispunjen tekućinom.






Moja susjeda štedi na grijanju. Dolazi kasno s posla i lafo umota se u deku da bi uštedjela na grijanju.
Nakon kratkog vremena potroši na prehlade, jačanje imuniteta, ovo, ono, upravo onoliko koliko je trebala platiti za struju, tj grijanje. :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 23 kol 2014, 22:52 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Divlja svinja5 je napisao/la:
Kamov je napisao/la:
Kratko i jasno treba štedjeti na stavkama koje nemaju utjecaj na kvalitet življenja a takvih nije malo. A npr. piti pivo koje je jeftinije ali koje ti ne prija po meni nije ušteda.


Slično je i s kavom - jeftine obično ne valjaju.


Ma sve je to relativno. Probao sam razne i najbolja kava je ujedno i najjeftinija. Branck. Ako ima probaj, meni izdaleka najbolja kava. Isto sam kupio neko vino, jeftino da je smijesno, ja stvarno ne primjetim razliku u odnosu na puno skuplja vina. Primjetio sam razliku u odnosu na jos jeftinije vino iste kuce, al u odnosu na ostale Blatine ne.

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 23 kol 2014, 22:53 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Divlja svinja5 je napisao/la:
Ima ljudi koji su na struji "kreativno" uštedjeli puno, ali naravno ne stavljanjem štednih žarulji. A mi drugi smo bedaci.


Mozda i jeste. :D

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 24 kol 2014, 13:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
kad ste kod štednih žarulja, je li istina da malo smrduckaju kad se tek zavrnu?

potrošila sam zalihu običnih žarulja a dvije su ovih dana krepucnule. mislila sam kupiti štedne, ionako će obične uskoro nestati s polica.
ima li tko takva iskustva?

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 24 kol 2014, 14:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Ja nisam ništa primjetio.

Moguće je da su to neke sijalice lošijeg kvaliteta. :neznam

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 24 kol 2014, 18:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
znači, jedan glas za. hvala. :D

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 19 pro 2015, 15:54 
Offline

Pridružen/a: 01 pro 2015, 22:58
Postovi: 537
Lokacija: Opčilište.org
Moja lista:

1.Ukinuti kablovsku televiziju. 99% serija mozete naci na torrentima (a titlove je lako skinuti, i relativno su brzo dostupni). Za postenije je tu Netflix (ili tako nekako). Sto placati (u mom slucaju 20KM+ mjesecno) za tonu programa koje ne gledam, niti planiram gledati (CNN, FTV, HTV...). 20x12=240KM ustede.
2.Netko je spomenuo izbjegavati cigarete. To je otprilike bar 800 kema (neka zlatna sredina).
3.Piti samo kada su izlasci (u mom slucaju, iskljucivo subota), blagdani, obiteljska okupljanja (a la Bozic) i dejtovi.
4.Izbjegavati restorane (posebno na pauzi za rucak) za vrijeme radnog vremena. Kila nekog voca (i u mom slucaju protein shake) i vozdra. Barem par stotina maraka ustede.
5.Second hand shopovi! Neka netko drugi plati punu cijenu. Samo pazite na dupljake poznatih marki, ima ih dosta (tu ne treba kriviti prodavacice, one ne znaju sto prodaju).
6.Kupovati stvari preko Ebaya (pazite na postarinu i na carinu), ili Pika. Punjace i slicne stvari kupovati na DX-u ili Banggoodu (za cijenu jednoga punjaca kod nas tamo mozete kupiti 2-3, samo treba cekati, jebat ga).

Imam jos puno napisati...ukratko, moze se znacajna lova ustedjeti. Dovoljno da uzmete novcarku od 200 maraka, da ju fino smotate i..smrcete puno krede.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 05 sij 2016, 15:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68259
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
- Internet bankarstvo: koristenje na dnevnoj razini radi nadziranja troskova. Ja kad god recimo se zateknem da sam skoro kupio neku glupost, i odustanem od kupnje, prebacim 30% vrijednosti toga artikla na posebni stedni racun (100% je ipak previse). To je nacin da pratim koliko stvarno stedim a ujedno motivira na odustajanje od kupovanja totalno nepotrebnih stvari.
- Izbacivanje sokova koji su voda + secer; poprilicna usteda plus bolja dijeta ako hocete six packs
- Odustajanje od kupnje nepotrebnih stvari
- Odazivanje na besplatne ruckove koje organizira firma, itd. :D
- Izlasci: Popiti doma prije izlaska, doci u klub polupijan. :D Ja i inace uvijek imam
pive u frizideru i bar par boca viskija, te crno vino za uz hranu.
- Iskoristavanje raznih kupona, uzimati kartice koje nude popuste, razni loyalty programs itd.
- Kupnja odredjenih stvari preko interneta (izbjegavanje dijela trgovacke marze)
- Netko je vec spomenuo izbjegavanje rucanja u restoranima, sto je meni jedno vrijeme bilo na dnevnoj razini


Moram priznati, sto sam stariji to bolje znam stediti, a jos sam poprilicno mlad (medju najmladjim forumasima kad je forum otvoren).

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 05 sij 2016, 15:26 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 13:47
Postovi: 3605
- kokain jos samo konzumiram kad me neko pozove na nekoj feshti da odemo na wc (dakle samo dzabaluk)
- sipam na jeftinijim pumpama benzin
- ne vozim vise pjan i ne placam kazne jer sam proso te faze da mi pauk kola mazne
- ne tucem se vise i ne placam kazne zbog toga
- napokon odjavio ono sranje od kablovskog digitalnog jer IONAKO nikad ne gledam TV (placo dvje godne haman svaki mjesec 20 eura bezze)

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 05 sij 2016, 15:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
ja više ne štedim. :zubati

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 06 sij 2016, 17:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
U lancu koji je ovdje kao Konzum kod vas, kupujem gift kartice sa popustom od 5% (tipa $1,000 za $950). To kupim kreditnom karticom bez naknade, a na toj potronji se zaradi od 1-5% (ovisno kako se bodovi potroše) Ionako kupujem kod njih, a ovako se godišnje uštedi i do $500. Dodatno zadovoljstvo je što kupujem proizvode čija se marža kreće od 0-5% (ovdje im je marža na mlijeku i kruhu oko 0% jer jednostavno žele da uđeš u samoposlugu jer se nadaju da nećeš kupovati samo osnovne stvari), pa na meni naprave gubitak, što meni ništa ne znači novčano, ali nije loš osjećaj.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 09 sij 2016, 01:48 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
Ako vam se pokida žica na hulahopkama nemojte ih bacati, samo odsecite pokidanu polovinu i odložite je. Kupite iste takve pa kada se i na drugima pokida žica i sa njih odsecite pokidanu polovinu a onda obucite oba para sa zdravim polovinama i eto vam novih hulahopki. :)

Odsečene pokidane polovine smotajte u meko klupko i njime glancajte cipele. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 09 sij 2016, 02:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2014, 09:58
Postovi: 2352
Lokacija: Република Српска/Republika Srpska
Ksenija je napisao/la:
Ako vam se pokida žica na hulahopkama nemojte ih bacati, samo odsecite pokidanu polovinu i odložite je. Kupite iste takve pa kada se i na drugima pokida žica i sa njih odsecite pokidanu polovinu a onda obucite oba para sa zdravim polovinama i eto vam novih hulahopki. :)

Odsečene pokidane polovine smotajte u meko klupko i njime glancajte cipele. :zubati


Ta pokidana polovina može da služi kao učvršživač raznih ukrasnih travki prilikom farbanja vaskršnjih jaja :zubati

_________________
Za dobar zivot nije rodjen svako


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 09 sij 2016, 02:13 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
lol Može samo što ja to ne radim. Jaja doma moga i uvek crvena.

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 01 sij 2018, 17:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Na nekim sitnicama na duzi vremenski period moze da se ustedi podobra svota novca.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 03 sij 2018, 15:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68259
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Vladimir RUS je napisao/la:
Na nekim sitnicama na duzi vremenski period moze da se ustedi podobra svota novca.


Ako nemas veliku placu to zaista radi, odrekni se jedne nepotrebne ili nezdrave stvari, i nakon godinu dana skupljeno ulozi u nesto, pa taman i u riskantnu stvar kao sto je kriptovaluta, ako vec nemas nikakvih drugih mogucnosti ili ideja za ulaganje. Ili jednostavno drzi na racunu za financijsku sigurnost, financijska sigurnost je lijep osjecaj i najbolji lijek za stres.

Ako imas vecu placu, bitno je ne trositi na pizdarije i ljenost, tipa stalna voznja taksijem, narucivanje i kupovanje bilo cega sto ti zapne za oko, a sto poslije bude na nekoj hrpi u ormaru, prehrana u precijenjenim restoranima, iskazivanje prevelike velikodusnosti s napojnicama itd. Ne zatrpati se nepotrebnim stvarima, stvarima koje se brzo i uludo potrose ili vremenom gube vrijednost, ili gube 50% vrijednosti 1 sekundu nakon izlaska iz prodavaonice. Sto prije rijesiti stambeno pitanje. Uzeti stan koji je u skladu s mogucnostima. Nauciti ulagati. Od dionica, do npr. ulaganja u energetsku ucinkovitost objekta gdje se zivi.

Bitno je povecavati stednju, investicije, i pokusati doci do imovine koja generira pasivne prihode. Ulagati najvise novca u razvoj sebe kao profesionalca, barem do 40 godine zivota. Ideja je da se pretvoris u zlatnu koku.

Nazad na temu stednje. Ja vise preferiram dodatno zaraditi nego rezati zivotni standard, ali na gluposti ne trosim, dosta sam skrt kada je u pitanju kupovina nepotrebnih stvari, ili stvari za koje smatram da ne vrijede onoliko kolika im je cijena. Nema sanse da me netko zajebe po tom pitanju.

Kupujem samo kvalitetu, to je jedan od nacina dugorocne stednje. Najjeftinije stvari su dugorocno najskuplje. Kvalitetne stvari traju, a mozes i veci postotak vrijednosti izvuci ako ih kasnije dalje prodas.

Pod kvalitetu ne mislim na luksuz ili placanje duple premije za "ime" brenda, mada nazalost kvaliteta uglavnom ide skupa s imenom i brendom. Ali nekad je ime "+20%" na cijenu, a nekad je to "+1000%". Postoje meanstream kvalitetni proizvodi za "visi srednji sloj", i njih se treba drzati.

Pola sam pricao o investicijama a pola o stednji, no te dvije stvari su pupcano povezane, jedna bez druge nije moguca ili nema smisla.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 03 sij 2018, 15:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68259
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Mislim da stedljivost i rasipnost ne ovisi toliko o razini bogatstva osobe. Ali nema nista gore od osobe koja sprzi malu placu prvih par dana. :(

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 03 sij 2018, 16:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58278
Lokacija: DAZP HQ
kod mene nema naprasnih kupnji bilo čega, uvijek planirano kupujem i ne zanima me ništa izvan toga. prije nego kupim, a pogotovo ako je nešto vrijednije, napravim takvu cost benefit analizu da sam gotovo pa siguran da je to best buy proizvod/usluga koja mi treba. okružen sam s ljudima koji zarađuju podjednako ili čak i više od mene, a onda me na kraju mjeseca žicaju po parsto kuna do plaće. meni je taj način življenja nezamisliv, ako na tekućem nisam u plusu bar za tri plaće mene hvata neka anksioznost.

toliko dobro upravljam s novcima da ljudi misle da zaruđujem bar duplo više od njih, na meni je uvijek kvalitetno odijelo (za mene je to investicija, što bolje izgledam, bolje se prodajem= više novca zarađujem), dijelim najbolje poklone za rođendan, širokogrudan sam prema primateljima i obitelji.

gdje štedim? zadnje sad već 3 godine nemam više trošak auta, svoj privatni sam dao bratu kad je dobio drugo dijete (primjer širokogrudnosti :zubati ) i otad se moj trošak svodi na miris za auto. teško je uopće izračunati koliko je to godišnje novca uštede, ali znam da bih odmahnuo rukom da mi netko ponudi 300-400 eura veću plaću, ali bez auta. sam sebi sam zaželio da nikad više u životu ne moram kupiti, servisirati, registrirati, točiti auto o svom trošku. :zubati

nikad nisam patio od skupocjenih mobitela ili bilo koje druge tehnike (uvijek se vodim načelom best buya).

ne patim ni od skupe markirane robe, imam svega, ali ne dajem za tenisice više od 500 kn, niti za trenirku, niti za traperice ili bilo što drugo. do tog iznosa možeš kupiti štogod hoćeš.

prestao sam i bančiti, tu su odlazili ogromni novci, više se isplati biti u vezi, jeftinije je. :zubati

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 03 sij 2018, 17:28 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
ja si priuštim najskuplje patike tako što kupim najjeftiniju trenirku. priznajem, klošar sam. :D


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 217 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 19 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO