HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 20:00.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 5425 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132 ... 217  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 10 vel 2018, 14:58 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
VUKsaJUGA je napisao/la:
Zadar, gine li iko ?



Ginu kurdski teroristi.

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 10 vel 2018, 22:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
VUKsaJUGA je napisao/la:
Zadar, gine li iko ?

Amiđa je napisao/la:
Ginu kurdski teroristi.


Ginu i jedni i drugi. Turci su jučer imali napokon mali pomak linije na jugozapadnom dijelu gdje su po 3. put zauzeli Hamam ali ovaj put su uspjeli i okolna sela pa se sada u njima vode borbe. Turci žele napredovati u smjeru Jandarisa frontalno iz smjera zapada i južnim obuhvatom iz smjera Idliba. Jandaris je bitan jer je najveći grad prije Afrina te se nalazi u istoj dolini kao i Afrin, čime Turci zaobilaze visoke brijegove koje dijele dolinu Afrina od sjevernog dijela kantona.

Problem je što nigdje nema odlučujučeg puknuća obrane niti naznake da Turci to mogu iskoristiti. Rajo je već 5 dana u poluokruženju pa Turci ne uspijevaju ući. Jandaris je daleko veći od Rajoa te će tamošnje bitke ličiti na prave gradske borbe za razliku od Bulbula i Rajoa.

Prestao sam brojati Leoparde koje Kurdi uništavaju. Sada su prešli na helikoptere. Oborili su danas prvi.

Turci razočaravaju već 21 dan. Uskoro će mjesec dana od početka operacije koja dokazuje da je Turska tigar od papira.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 10 vel 2018, 23:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
di pratiš te vijesti?

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 13 vel 2018, 10:49 
Online

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4367
Russia Today ja pratim ali nije ovako opsirno kao sto to Zadar napise, ali nemam ja vremena ni svaki dan pratit pa mozda propustim nesto.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 13 vel 2018, 23:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 srp 2010, 16:04
Postovi: 1885
Lokacija: Stara Hercegovina
Zadar1993 je napisao/la:
VUKsaJUGA je napisao/la:
Zadar, gine li iko ?

Amiđa je napisao/la:
Ginu kurdski teroristi.


Ginu i jedni i drugi. Turci su jučer imali napokon mali pomak linije na jugozapadnom dijelu gdje su po 3. put zauzeli Hamam ali ovaj put su uspjeli i okolna sela pa se sada u njima vode borbe. Turci žele napredovati u smjeru Jandarisa frontalno iz smjera zapada i južnim obuhvatom iz smjera Idliba. Jandaris je bitan jer je najveći grad prije Afrina te se nalazi u istoj dolini kao i Afrin, čime Turci zaobilaze visoke brijegove koje dijele dolinu Afrina od sjevernog dijela kantona.
...

Riješit će to Turci ka i Srbi, sistemom spržene zemlje. Geni su čudo. :sega

_________________
Čovjek je neprijatelj onoga što ne poznaje. (Ali ibn Ebu Talib)

Borba za slobodu čovjeka i nije drugo nego borba za oslobođenje od predrasuda. (Miroslav Krleža)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 19 vel 2018, 08:29 
Online

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4367
Assad pristao na to da pomogne Kurdima u Afrinu i salje vojsku u Afrin. Sad ce Sultanu gorit pod nogama kad mu Sirijci budu jebavali mater tamo. SAA je bolje opremljena od Kurda u Afrinu i konacno ce se imat cime i branit, bit ce jebeno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 19 vel 2018, 10:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Stanje u području Afrin nakon mjesec dana od početka velikoturske agresije.


Privitak/ci:
olive.png
olive.png [ 226.87 KiB | Pogledano 5700 put/a. ]

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 19 vel 2018, 16:04 
Online

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13387
Lokacija: ZG
Sporo to nesto turcima ide

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 19 vel 2018, 17:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Stvarno se dobro nose kurdi,ko bi reko!
Ja sam mislio da ce to bit katastrofa ako se turska ukljuci jer su i vece kurdske ustanke kršili u turskoj,još sam racuna da ce se uskladit protiv kurda razni igraci i da su gotovi.
Svaka cast kurdima.

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 22 vel 2018, 09:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Gotovo je, vrlo vjerojatno Turska je izgubila.

Zašto?

Da, turska vojska i pobunjenici su imali najbolje rezultate zaprekjučer i prekjučer. Jučer su uzeli samo 1 selo ponovno.

slika

Problem je u tome što su bili toliko spori, da su omogućili Kurdima i Asadu postizanje dogovora o slanju kontigenta SAA u Afrin, zauzvrat Kurdi i YPG Afrina se podvrgava vrhovnom zapovjedništvu SAA. To i nije neki problem Kurdima s obzirom da vrhovno zapovjedništvo SAA već sada zapovijeda nad desetcima samostalnih jedinica sa vlastitiom unutarnjom autonomijom, uz obvezu sudjelovanja u zajedničkim operacijama. Paralelno s ovim vjerojatno će se Shehik Masquud distrikt Alepa predati SAA kao kompenzacija.

Prekjučer je konvoj SAA i pridruženih paravojnih postrojbi ušao u Afrinski kanton, odmah su raspoređeni na južni front kod Jidneresa te u samom Afrinu. Turci su bombardiranjem konvoja pokušali zaustaviti njihovo postrojavanje u kantonu. Nisu uspjeli. Kroz par dana će se poslati dodatne snage koje će se rasporediti i na sjeveru kantona.

Već se javljaju izvori iz Ankare koji tvrde da će se sad pribjeći osiguranju čitave granice (dakle još ovih par sela uz granicu s turskom koja nisu u rukama turske vojske/pobunjenika), a da sam Afrin i većina kantona ne će više biti u igri.

Citat:
With a direct advance into the mountainous heartland of the Afrin now blocked by the presence of pro-Damascus forces (who are to serve as border guards once affairs are properly settled), the Turkish Army and allied proxy militias will now turn their attention to securing the last handful of villages along the stretch of Syrian-Turkish border than runs through the region.
Once securing the immediate depth of the Syrian-Turkish border, Ankara will most likely call victory and disengage from the active phase of its offensive operation in Afrin.

https://www.almasdarnews.com/article/turkish-army-allies-undertake-new-strategy-afrin-following-syrian-forces-intervention-map-update/

Rezultat: Ovo je ogroman strateški gubitak za Tursku, svojevrsni njihov Vukovar kojeg nisu uspjeli osvojiti. Sravnili su ogromna područja samog grada Afrina, kao i Rajoa i Jinderesa. Jedini manji gradić i sjedište distrikta kojeg su uspjeli osvojiti je Bulbul no on je do dan danas grad na prvoj crti . brdašca južno od grada kontroliraju Kurdi.
Jedno od temeljnih načela NATO udara i doktrine zračno kopnenih bitki glasi - odsjeci glavu neprijatelju, tj. uništi mu živčani sustav u prvom udaru. Dakle Turci koji su napali Afrin sa 72 F-16 su u prvom naletu trebali opaliti po komunikacijskim centrima YPGa u Afrinu. Nisu uspjeli.
Za usporedbu HV je upravo to uspio u prvih par sati Oluje, bez navođenih raketa u zastarjelim Mig-21bis(20ak komada tada) koji su morali većinu vremena biti u niskom letu zbog strateškog iznenađenja neprijatelja.

Kako Tursku nakon ovoga smatrati ozbiljnim igračem? Nikako. YPGovci, paravojska bez zapadnjačke obuke su ih uspjeli zaustaviti u Afrinu. U srazu sa iole obučenijom vojskom poput SDFa na istoku Sirije Turci bi prošli puno gore, a vrlo vjerojatno bi se našli u defenzivi u kurdskim područjima Turske. Ovo je bio pokušaj stavljanja Turske glede Sirije na istu razinu kao SADa i Rusije. Nije uspjelo. Budućnost Sirije će odlučiti SAD i Rusija. Turska će dobiti mrvice sa stola.

Ujedno dobar pokazatelj što očekuje one koji sva jaja stavljaju u Erdoganovu košaru. Bit će pušteni niz vodu. Erdogan je u ovih mjesec dana uspio uništiti ostatke odnosa sa zapadom (EU i SAD). Destabilizirati odnose sa Rusijom, dovesti se u polu-ratno stanje sa Iranom i Sirijom, otvorenom ratu sa Kurdima te mogućem pomorskom i trgovačkom ratu sa Ciprom, Egiptom i Izraelom (glede plinskih polja istočnog Mediterana). Prije dva tjedna je glasnogovornik turskog predsjednika otvoreno prijetio Grcima i grčkom premijeru kako će mu "Polomiti noge". Lud narod, lud vožd.

Čestitke Bakiru. Uspio se zajebati gdje god je stigao pouzdajući se u Erdogana.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 22 vel 2018, 10:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 14:42
Postovi: 8080
Lokacija: Na rubu egzistencije
samo da pratim temu.

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 22 vel 2018, 13:12 
Online

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4367
Koliko pomoci Kurdi u Afrinu imaju od Kurda sa drugi krajeva (Istocna Sirija, Irak itd.) ? Jel im dozvolio assad da prebacuju tehniku preko njegove teritorije, stim da im i on sam pomaze vjerovatno jest ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 22 vel 2018, 13:56 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
Zadar1993 ima agendu i ni za sekundu mu ne vjerujem.

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 22 vel 2018, 14:07 
Online

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4367
Nisam explicitno samo njega pitao i ti smijes napisat ako mislis da nesto znas.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 23 vel 2018, 12:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Erdogan The Man. Vjerska vizija, dignuta čela. Zar nas povijest nije naučila kako to uvijek završi u muslimanskim državama ? Al eto, Erdo misli da može bolje.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 23 vel 2018, 15:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Amiđa je napisao/la:
Zadar1993 ima agendu i ni za sekundu mu ne vjerujem.


Jasno. Destrukcija neoosmanizma je agenda svakog samosvjesnog Hrvata.
Doduše ja samo prenosim ono što se događa na tlu Sirije. Erdogan sam uništava neoosmanizam bolje od ikoga.

To što u procesu ugrožava čitavu istočnu Tursku, kao i što je uništio imidž turske vojske kao ozbiljne vojne sile NATOa, je kolateralna šteta. Dobrodošla u kratkoročnom aspektu sa naših stajališta.

BBC je napisao/la:
Erdogan The Man. Vjerska vizija, dignuta čela. Zar nas povijest nije naučila kako to uvijek završi u muslimanskim državama ? Al eto, Erdo misli da može bolje.


Erdogan pokušava stvoriti od Turske regionalnu silu kako bi u daljnjem tijeku pokušao stvoriti i silu ekvivalentnu Rusiji. Problem je što istočni Turci koji su mu glavno biračko tijelo nisu gradivno tkivo za iole ozbiljnu državu a kamoli regionalnu silu ili ekvivalent Rusiji.

Rusko zrakoplovstvo trenutno manjka pilota. Zašto ? Većina ih je u zatvoru, a i da ih se pusti sutra iz kazamata niti jedan od njih ne bi letio za Tursku dok je Erdogan predsjednik. Operacija u Afrinu je prvenstveno spektakularan neuspjeh turskih zračnih snaga koje nisu uspjele ni nakon mjesec dana uništiti PZO lokacije u Afrinu, niti prekinuti neprijateljeve zapovjedne linije.

Ujedno čitav ovaj scenarij isuviše podsjeća na Rusko-Finski Zimski rat. Kroničari tog razdoblja navode kako Hitler nije ni kanio napadati SSSR tako skoro, dok nije vidio blamažu Crvene Armije u Finskoj.

Tko bi kažete usudio se napasti članicu NATOa? Pa oni koji nemaju državu, ali imaju vojsku i gerilu. Kurdi. Rat je u današnjim uvjetima asimetričan u većini slučajeva. Tako bi bio i ovaj. Ne treba se dogoditi ništa, osim da dio oružja koje Ameri dostavljaju Kurdima završi u Turskoj.

Ne treba zaboraviti ni na Armence i Irance koji samo čekaju povoljan trenutak za razračunavanje sa turskim saveznicima Azerbajdžanom.

Osobno smatram da za Tursku najteže vrijeme nastupa u trenutku američko-ruskog dogovora oko Sirije. Ameri su pragmatičan narod i grade savezništva s onima kojima se pokazuju efikasnima u zaštiti njihovih interesa u danom području.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 23 vel 2018, 15:20 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 14:13
Postovi: 1747
Meni izglada kada bi danas Kurdi zakuhali u Turskoj, 12-14 mil kurda, za jedan dan bi se raspala.

_________________
https://youtu.be/sJnJi5tcqxQ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 23 vel 2018, 16:01 
Online

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4367
Citat:
Rusko zrakoplovstvo trenutno manjka pilota. Zašto ? Većina ih je u zatvoru, a i da ih se pusti sutra iz kazamata niti jedan od njih ne bi letio za Tursku dok je Erdogan predsjednik. Operacija u Afrinu je prvenstveno spektakularan neuspjeh turskih zračnih snaga koje nisu uspjele ni nakon mjesec dana uništiti PZO lokacije u Afrinu, niti prekinuti neprijateljeve zapovjedne linije.


Mislis na Tursko ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 23 vel 2018, 16:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
VUKsaJUGA je napisao/la:
Citat:
Rusko zrakoplovstvo trenutno manjka pilota. Zašto ? Većina ih je u zatvoru, a i da ih se pusti sutra iz kazamata niti jedan od njih ne bi letio za Tursku dok je Erdogan predsjednik. Operacija u Afrinu je prvenstveno spektakularan neuspjeh turskih zračnih snaga koje nisu uspjele ni nakon mjesec dana uništiti PZO lokacije u Afrinu, niti prekinuti neprijateljeve zapovjedne linije.


Mislis na Tursko ?


Lapsus, dakako da mislim na Tursko. Nisam primjetio do sad pogrešku pa nek moderacija ispravi u originalnom postu.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 24 vel 2018, 00:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Danas turski vojni brodovi blokirali put tankerima iz EU. Bušotine nafte i plina ne na turskoj strani Cipra. Ovi iz Brisela popizdili. Počet će pucati jedni na druge. Turska izgleda nema namjeru prestati da gura vojne brodove na put ovima.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 24 vel 2018, 00:31 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2018, 23:31
Postovi: 1511
Lokacija: Mareva Ljut
Ogromni blam turske vojske: kurdska cura raznosi turski Leopard: https://www.funker530.com/girl-destroys-turkish-leopard-tank/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 25 vel 2018, 00:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21288
Zadre :zivili

SAA ulazi u kurdska naselja;
http://syria.liveuamap.com/en/2018/24-f ... -and-fafin

U UNu se traži izbacivanje Turaka;
http://syria.liveuamap.com/en/2018/24-f ... -ceasefire

Turke možda napadne i Al quida;
http://syria.liveuamap.com/en/2018/24-f ... ne-between

Inače, Turci su i koja 4 mjeseca osvajali Al Bab.
Toliko o "2.sili u NATOu"

Tu je i nova karta;
https://en.wikipedia.org/wiki/Turkish_m ... Branch.svg


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 25 vel 2018, 13:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Turci ratuju sa tim džihad majmunima iz Sirije. Pa imaju i dobre rezultate kakvi su ovi.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 26 vel 2018, 11:07 
Online

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4367
Ma puno je tu Turske vojske, te majmune koriste kao pijune. Sumnjam da je Erdo njima dao da mu voze Tenkove, Helikopter itd.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 26 vel 2018, 11:36 
Offline

Pridružen/a: 25 vel 2018, 21:09
Postovi: 235
http://www.nspm.rs/hronika/redzep-tajip ... cenik.html

Islamisticka stoka, bi da zrtvuje devojcice u rat......На конгресу своје Странке правде и развоја (АКП) у Кахраманмарашу, турски председник Реџеп Тајип Ердоган извео је на бину девојчицу у војничкој униформи и упитао је да ли жели да буде мученик.

Како извештавају опозициони турски лист “Џумхуријет” и информативна платформа Хабердар, детету, коме су сузе кренуле на очи објаснио је да војници не плачу:
- Ако погинеш, прекрићемо те заставом, спремна си на све, зар не? - рекао је Ердоган.

Он је у говору бранио офанзиву на покрајину Африн у Сирији

slika


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 5425 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132 ... 217  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: VUKsaJUGA i 36 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO