HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 15 kol 2024, 02:12.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 87 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: HOS - Hrvatske obrambene snage
PostPostano: 07 lip 2009, 22:21 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 23:40
Postovi: 278
TomislavM je napisao/la:
okobrb je napisao/la:

Ponuđeneo da se stavi pod zapovjedništvo HVO-a, a ovaj to odbio. Metak u čelo i nikakvih incidenata nakon toga. Sve prešlo u HVO. Eto koliko se držalo i koliko je važan bio. Da se mene pita trebalo ga je likvidirati već za proglasa kad je unio nemir u jeku priprema za Čagalj.


Da nisu HOS vodili pametni i razumni ljudi, taj bi zločin izazvao hrvatski građanski rat, genije. Eto na što je vrh "HZ Herceg-Bosne" bio spreman samo kako bi uništio vojsku koju su vodili istinski Hrvati. I zašto bi se Blaž stavljao pod zapovjedništvo HVO-a, da mu naređuju Boban i slične komunjare koje su se do jučer klele u Tita, idioti koji su Srbe nazivali braćom po Kristu? Ali platit će svi njegovi ubojice kad tad.



Tomislav, ti si vjerojatno u pravo , ali shvati da u ratnoj situaciji nema demokracije, sluša se jednog pa makar taj jedan bio Tuđman i bio u krivu..Blaž Kraljevič je vjerojatno htio najbolje ali na najgori način kao što je Tuđman okruživši se krivim ljudima ,Šuškom,Boljkovcem ,Manolićem,Bobanom pa na kraju krajeva i Tutom, imao svoju viziju najboljeg puta za Hrvatsku i Hrvate BIH.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=wUvnedzHJqM&feature=channel_page


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HOS - Hrvatske obrambene snage
PostPostano: 07 lip 2009, 23:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2009, 11:12
Postovi: 1281
TomislavM je napisao/la:
I zašto bi se Blaž stavljao pod zapovjedništvo HVO-a, da mu naređuju Boban i slične komunjare koje su se do jučer klele u Tita, idioti koji su Srbe nazivali braćom po Kristu?


umjesto toga stavio se pod zapovjedništvo bivšeg Srbina Alije Izetbegovića, odabrao je neprijateljsku stranu, nije htio hrvatske komunjare, al je zato htio muslimanske komunjare, islamiste i bivše Srbe...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HOS - Hrvatske obrambene snage
PostPostano: 07 lip 2009, 23:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 22:46
Postovi: 87
TomislavM je napisao/la:
okobrb je napisao/la:

Ponuđeneo da se stavi pod zapovjedništvo HVO-a, a ovaj to odbio. Metak u čelo i nikakvih incidenata nakon toga. Sve prešlo u HVO. Eto koliko se držalo i koliko je važan bio. Da se mene pita trebalo ga je likvidirati već za proglasa kad je unio nemir u jeku priprema za Čagalj.


Da nisu HOS vodili pametni i razumni ljudi, taj bi zločin izazvao hrvatski građanski rat, genije. Eto na što je vrh "HZ Herceg-Bosne" bio spreman samo kako bi uništio vojsku koju su vodili istinski Hrvati. I zašto bi se Blaž stavljao pod zapovjedništvo HVO-a, da mu naređuju Boban i slične komunjare koje su se do jučer klele u Tita, idioti koji su Srbe nazivali braćom po Kristu? Ali platit će svi njegovi ubojice kad tad.


Kakav građanski rat? De mi pokaži ko bi to ginuo za Alijine ciljeve? Takvog u Herc nema.
Kažeš zašto bi se stavljao po HVO i komunjare, a stavi se pod Delića i halila koji su samo malo ranije orgijali po RH.
Bola idi i poklopi se. U prvi tren je bilo mauvanja al kad se ČULO I VIDILO da je isti stao na Alijinu stranu nikog više to nije češalo.
I kžeš zašto se staviti pod HVO nasuprot Armije? Pa ako ti nije jasno da je HDZ nadmoćno pobjedio, pogotovo u općinama gdje je Kraljević htio vlast,

ako ti nije jasno da poslije ST sporazuma samo HVO i ABiH legalni i da je HOS svoj status mogao legalizirati podčinjavanju jednim ili drugim

I ako ti nije jasno da je uz ovo dvoje on stao uz Aliju te timer i zaslužio ono što ga je snašlo onda ti ništa u životu nikada neće biti jasno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HOS - Hrvatske obrambene snage
PostPostano: 07 lip 2009, 23:54 
Offline

Pridružen/a: 07 lip 2009, 23:15
Postovi: 14
Mislim da ova tema nije za ovog foruma.HOS i Herceg-Bosna su koliko god bile hrvatske ideje,zapravo suprostavljene.To je više jasno i krokodilima u Neretvi (kojih i nema).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HOS - Hrvatske obrambene snage
PostPostano: 08 lip 2009, 00:57 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 23:40
Postovi: 278
Hrvatina je napisao/la:
Mislim da ova tema nije za ovog foruma.HOS i Herceg-Bosna su koliko god bile hrvatske ideje,zapravo suprostavljene.To je više jasno i krokodilima u Neretvi (kojih i nema).



To je jasno tebi i krokodilima, jer ideja HercegBosne i HOS-a nisu suprostavljene nego su paralelne do jednog dijela gdje HOS ide i dalje te pokušava sa teško dezorijentiranim muslimanima uzet cijelu BIh u situaciji gdje ovi još nisu sigurni dali je uopče rat počeo i kako če se sutra kad se probude zvat. Po tom principu HRHB je daleko realniji projekt i ide maximalno do zaštite vitalnih interesa Hrvata BIH.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=wUvnedzHJqM&feature=channel_page


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HOS - Hrvatske obrambene snage
PostPostano: 08 lip 2009, 01:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2009, 17:59
Postovi: 892
Lokacija: Čaršija
Što se tiče HOS-a, nisam baš upoznat sa njihovim programom, al znam da se u njihovim redovima nalazio dobar broj muslimana.

Vjerujem da je B.Kraljević bio protiv rata sa muslimanima, te je zbog toga i smaknut, i da se zalagao za neku vrstu konfederacije između Hrvatske i BIH...

Možda je imao neku viziju prijateljstva između hrvata i muslimana :-zivio


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HOS - Hrvatske obrambene snage
PostPostano: 08 lip 2009, 01:08 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 23:40
Postovi: 278
Sultan je napisao/la:
Što se tiče HOS-a, nisam baš upoznat sa njihovim programom, al znam da se u njihovim redovima nalazio dobar broj muslimana.

Vjerujem da je B.Kraljević bio protiv rata sa muslimanima, te je zbog toga i smaknut, i da se zalagao za neku vrstu konfederacije između Hrvatske i BIH...

Možda je imao neku viziju prijateljstva između hrvata i muslimana :-zivio



Nismo mi ratovali sa Muslimanima, već sa Bošnjacima,Turcima,Bosancima i Hercegovcima...bilo vas je tri - četiri vrste, sad vas je možda i više...

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=wUvnedzHJqM&feature=channel_page


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HOS - Hrvatske obrambene snage
PostPostano: 08 lip 2009, 01:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2009, 17:59
Postovi: 892
Lokacija: Čaršija
Easternborder je napisao/la:
Sultan je napisao/la:
Što se tiče HOS-a, nisam baš upoznat sa njihovim programom, al znam da se u njihovim redovima nalazio dobar broj muslimana.

Vjerujem da je B.Kraljević bio protiv rata sa muslimanima, te je zbog toga i smaknut, i da se zalagao za neku vrstu konfederacije između Hrvatske i BIH...

Možda je imao neku viziju prijateljstva između hrvata i muslimana :-zivio



Nismo mi ratovali sa Muslimanima, već sa Bošnjacima,Turcima,Bosancima i Hercegovcima...bilo vas je tri - četiri vrste, sad vas je možda i više...



Vidi se da ti Blaž Kraljević nije uzor :-zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HOS - Hrvatske obrambene snage
PostPostano: 08 lip 2009, 12:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:13
Postovi: 565
Lokacija: Hrvatska; Osijek, Zadar
okobrb je napisao/la:
TomislavM je napisao/la:

Da nisu HOS vodili pametni i razumni ljudi, taj bi zločin izazvao hrvatski građanski rat, genije. Eto na što je vrh "HZ Herceg-Bosne" bio spreman samo kako bi uništio vojsku koju su vodili istinski Hrvati. I zašto bi se Blaž stavljao pod zapovjedništvo HVO-a, da mu naređuju Boban i slične komunjare koje su se do jučer klele u Tita, idioti koji su Srbe nazivali braćom po Kristu? Ali platit će svi njegovi ubojice kad tad.


Kakav građanski rat? De mi pokaži ko bi to ginuo za Alijine ciljeve? Takvog u Herc nema.
Kažeš zašto bi se stavljao po HVO i komunjare, a stavi se pod Delića i halila koji su samo malo ranije orgijali po RH.
Bola idi i poklopi se. U prvi tren je bilo mauvanja al kad se ČULO I VIDILO da je isti stao na Alijinu stranu nikog više to nije češalo.
I kžeš zašto se staviti pod HVO nasuprot Armije? Pa ako ti nije jasno da je HDZ nadmoćno pobjedio, pogotovo u općinama gdje je Kraljević htio vlast,

ako ti nije jasno da poslije ST sporazuma samo HVO i ABiH legalni i da je HOS svoj status mogao legalizirati podčinjavanju jednim ili drugim

I ako ti nije jasno da je uz ovo dvoje on stao uz Aliju te timer i zaslužio ono što ga je snašlo onda ti ništa u životu nikada neće biti jasno.


Kakvi Alijini ciljevi? Znaš li ti kakva je situacija bila u Ljubuškom kad se saznalo za Blaževo ubojstvo? U potpunoj pripravnosti na desetke naoružanih ljudi i pred stožerom HOS-a i pred stožerom HVO-a. Da je netko slučajno ispalio jedan metak u zrak bilo bi krvi do koljena. Kakav crni Alija te spopao?

Kakav Delić i Halil? Ako misliš na Rasima Delića, on je od srpnja 90. do travnja 92. bio u zapovjedništvu 4. korpusa JNA u Sarajevu, nije ni vidio rata u Hrvatskoj. Malo si prekontroliraj izvore.

Poklopi ti sebe i to jednom velikom telefonskom slušalicom. Da, HDZ pobjedio, na čelu sa
Stjepanom Kljujićem, ne sa Matom Bobanom. Zamisli, još gore kuće po Vukovaru a Boban govori vodstvu HSP-a u Hercegovini da treba skupa sa Srbima "sjebati Muslimane". Koji idiot.

I nije Blaž nigdje tražio vlast, Blaž je poštivao legalne vlasti BiH. Što se tiče legalnosti HOS-a, HOS je bio prva vojska Hrvata BiH, i samim time legalna vojska. HOS je prvi organizirao obranu i pripremu za rat Hrvata BiH, 4/5 mjeseci prije nego što je HVO uopće nastao. Usprkos tome, Blaž je uvijek bio otvoren za razgovore sa vojnim vodstvom HVO-a, o čemu svjedoče njegovi brojni sastanci sa generalom Praljkom i ostalima. Ali sumnjam da će tebi ovo biti jasno.

I za kraj jedan isječak iz Blaževog intervjua za nizozemske novine ,"de Volkskrant'", intervjua koji je dao samo dan prije nego što je ubijen.

Tu sam da štitim ove ljude i to ću i činiti ili poginuti. Nismo katolička vojska jer u redovima HOS-a imate 30 ili 40 posto Muslimana. Mi smo vojska Bosne i Hercegovine. Osobno bih želio vidjeti Hrvatsku do Drine, ali o tome će odlučiti ovi ljudi ovdje, stanovništvo BiH, kada rat završi. Što se HSP-a i HOS-a tiče, svi koji nisu ekstremisti i nisu okrvavili ruke mogu ostati živjeti ovdje i mi ćemo ih štititi. Štitit ćemo i Srbe i Muslimane i Hrvate od svakog vanjskog neprijatelja, jer smo uz narod. Što se tiče tih vanjskih mišljenja o nama, pa i njihovim interesima, interesi Njemačke ili Velike Britanije za nas ovdje su podpuno nevažni, jer ja brinem samo za ovdašnje ljude.

_________________
VIVE LA LIBERTE!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HOS - Hrvatske obrambene snage
PostPostano: 08 lip 2009, 12:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:13
Postovi: 565
Lokacija: Hrvatska; Osijek, Zadar
Easternborder je napisao/la:
TomislavM je napisao/la:

Da nisu HOS vodili pametni i razumni ljudi, taj bi zločin izazvao hrvatski građanski rat, genije. Eto na što je vrh "HZ Herceg-Bosne" bio spreman samo kako bi uništio vojsku koju su vodili istinski Hrvati. I zašto bi se Blaž stavljao pod zapovjedništvo HVO-a, da mu naređuju Boban i slične komunjare koje su se do jučer klele u Tita, idioti koji su Srbe nazivali braćom po Kristu? Ali platit će svi njegovi ubojice kad tad.



Tomislav, ti si vjerojatno u pravo , ali shvati da u ratnoj situaciji nema demokracije, sluša se jednog pa makar taj jedan bio Tuđman i bio u krivu..Blaž Kraljević je vjerojatno htio najbolje ali na najgori način kao što je Tuđman okruživši se krivim ljudima ,Šuškom,Boljkovcem ,Manolićem,Bobanom pa na kraju krajeva i Tutom, imao svoju viziju najboljeg puta za Hrvatsku i Hrvate BIH.


Samo jedno pitanje, šta ima Franjo Tuđman u Hrvatskoj naređivati Blažu Kraljeviću u Bosni i Hercegovini?

_________________
VIVE LA LIBERTE!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HOS - Hrvatske obrambene snage
PostPostano: 08 lip 2009, 13:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 19:19
Postovi: 4407
ko neće da mu Franjo naređuje, naređivat će mu Alija.

već smo ustanovili da se uglavnom popišamo na priznanje HOS a od strane Alije jer je Alija bio zapovjednik samo muslimanske armije i ničega više. On je 92-ge treba predati predjsedništvo članu iz reda hrvatskog naroda, jer je tako pisalo u Ustavu. A nije to uradio. dakle, državni udar.

i prst mi titra na da ova tema ode pod ključ ili da se komplet izbriše. Podjele u hrvata i muslimansko-srpski štosevi nam ne trebaju. Ko insistira na tome nek odjebe i ide tamo gdje mu je bolje.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HOS - Hrvatske obrambene snage
PostPostano: 08 lip 2009, 13:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:17
Postovi: 3827
Lokacija: Nanya Lakes
Vala i ja kažem. Dosta je bilo, ovo prelazi neke granice.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 87 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO