HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 16:43.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1783 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 72  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 13 lis 2018, 13:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Aztec je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:

Pozdrav efendijo. Mislim da sam je ja već preporučio, pa evo opet...za one koji su fanovi Breaking Bad, ovo će im se svidjeti 100%.


Ministre :zivili

E, evo još jedna preporuka. Valjda se ovo nije spominjalo... :neznam



Ja je nisam uspio završiti...stao sam negdje epizodu-dvije prije kraja.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 14 lis 2018, 01:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4352
Ovaj taboo se emitira na HRT-u


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 22 stu 2018, 14:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69023
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
American Horror Story, itko?

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 22 stu 2018, 17:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4352
Robie zar ti?
Gledo prvu epizodu vdio da je dekadentno fujjj.
Šalim se :D dosadna mi je serija neznam mozda ima boljeg seksa u kasnijim epizodama ;)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 23 stu 2018, 00:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69023
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Sezone su jako razlicite, sto je dobro, ali neke preskacem ako su mi price dosadne, ne gledam kronoloskim redom.

Vrlo "decentralizirana" i labavo povezana serija, prakticki jedino sto ih veze su isti glumci.

Pogledao sam ovu zadnju Apocalypse. A npr. za slijedecu sezonu se spekulira da ce biti u buducnosti ili nesto sa Aliens.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 23 stu 2018, 22:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10157
Lokacija: Banja Luka





obe dobre

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 26 stu 2018, 23:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2016, 15:19
Postovi: 285
Preporučio bih dvije serije koje sam pogledao nedavno i koje su vrijedne preporuke, ali vjerujem da je većina več naletjela na njih iako su nedavno izašle.

Tom Clancy's Jack Ryan - zanimljiva serija, malo na tragu 24 i sličnih američkih antiterorističkih serija i filmova. Iako mi se obično ne dopadnu takve i slične serije zbog uobičajene patetike, moram reći da mi se ova dopala. Svidjelo mi se to što su uvezali u seriju trenutno goruće teme kao što su migrantska kriza ili nedavno ubojstvo katoličkog svećenika u Francuskoj. Ne bi previše u detalje o onome što mi se nije svidjelo u seriji da ne pokvarim gledanje nekome, ali mi se nije previše dopalo to što svaki inteligentni prijedlog ili rješenje dolazi od Jacka Ryana, no pretpostavljam da tako treba biti u serijama ovakvog karaktera, niti odluke negativca/terorista gdje većinu terorističkih akcija provode on ili njemu bliske osobe, iako ima razgranatu mrežu sljedbenika... Ali sve u svemu, gledljiva serija.



Narcos: Mexico - pretpostavljam da ne treba previše objašnjavati što se događa u Narcosima ako ste gledali prijašnje tri sezone u Kolumbiji, a vjerujem da većina jest. Samo što se sada radnja prebacuje u Meksiko u doba stvaranja prvog meksičkog narko-kartela. Novi likovi svakako su dobrodošli da se osvježi serijal, jer su mi Kolumbijci pomalo dosadili, druga sezona se opet vrtjela oko Escobara, a treća je bila o Kali kartelu koji su također bili dobro zastupljeni u prve dvije sezone. Makar, očekivao sam malo više okrutnih scena kojima se šalje neka poruka npr. nečija odsječena glava, s obzirom na reputaciju tih narko-kartela u drugim serijama i filmovima, a takva je samo jedna scena. No pretpostavljam da je tako što je tek na početku stvaranja narko-kartela. Uglavnom, preporuka.


_________________
Ori svoju njivu najbolje što možeš!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 25 pro 2018, 19:59 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24635
Lokacija: Heartbreak Hotel
Odlična srpska serija "Koreni". Prikaz srbijanskog društva sa konca 19. stoljeća.



Fantastični glumci: Žarko Laušević, Nenad Jezdić, Goran Šušljik, Igor Đorđević... Fenomenalna kamera, dobra režija ( mada ponekad pomalo šteka, mora se priznati, osobito u zadnjem dijelu serijala). Prekrasna glazba sa etno motivima...

Osim povremeno (ali samo povremen) slabije režije glavni minusi bi bili nedostatak sredstava zza masovnije scene jer pojedini prizori sukoba naroda sa vojskom izgledaju bijedno jer imamo po desetak ljudi na obje strane umjesto bar 2-3 puta više, pa mi nije jasno kako se nije našlo još malo sredstava da se to pokrije. Druga slabost serije bi bila glavni ženski lik - Sloboda Mićalović. Ta gluma odudara od glume glavnih likova po kvaliteti, površna, više na razini sapunica.
Da nije ova dva nedostatka, da su našli bolju glavnu glumicu i malo sredstava za masovne scene, ovo bi bila jedna od par najkvalitetnijih serija sa prostora EX YU (a i šire) ikad. Ali i bez toga je odlična, čak i više nego odlična.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 14 sij 2019, 14:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Ne mogu još preporučiti jer sam pogledao tek pola prve epizode, ali na HBO je s emitiranjem krenula i treća sezona True Detective. Meni su i prva i druga bile vrhunske (mada je druga sezona žestoko kritizirana).

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 18 sij 2019, 14:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2016, 15:19
Postovi: 285
Pogledao sam "domaću" seriju iz HBO produkcije, koja se jako promovirala posljednjih mjesec i više dana i ostavila me potpuno ravnodušnim. :neznam

S obzirom da je riječ o HBO produkciji, tehničke stvari su na visokoj razini - montaža, uvodna špica, efekti, fotografija... Ali to je uglavnom to što se tiče pozitivnih stvari. Gluma me nije oduševila, ali nije ni loša. Ono što mi se nimalo ne sviđa je priča, koja nema apsolutno nikakve stvarne veze s područjem bivše Jugoslavije tj. područja za koji je snimana. Čini mi se kao da su kupili neki generički scenarij u kojem su bila prazna mjesta za imena likova, pa su u njega samo ubacili "domaća" imena (Kristijan, Haris, Danilo...). Nema nikakve lokalne autentičnosti, priča se bez ikakvih značajnijih izmjena može odvijati i u Moskvi, Berlinu ili Amsterdamu, samo bi se izmijenila imena likova. Ukratko, ništa posebno, u nekakvim regionalnim okvirima (iako ne gledam previše domaće serije) čak i ispodprosječna serija.

_________________
Ori svoju njivu najbolje što možeš!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 06 vel 2019, 22:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10157
Lokacija: Banja Luka
Dobra .

slika

Lagani sci-fi , koji samo sto nam nije stigao ...pametna , produkcijski solidno odradjena. Svaka epizoda ''sama za sebe'', sto mi je posebno drago( ne moram gledati po pet komada odjednom)

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 16 vel 2019, 14:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Lethal Weapon, Sezona 3, epizoda 13.

Kadar (flashback) se otvara u mrtvačnici gdje lik mladom Riggsu otkriva leš neke žene (njegove majke, ratne fotografkinje):

Natpis: Bosnia, 2002

Riggs: How did it happen?
Doktor: A rocket attack, in Čitluk, not far from the fighting...
Riggs: Sounds like some place she'd be.

Pa da nisu mogli investirati 30 sekundi da provjere kad je trajao rat u BiH, i lokacije.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 23 ožu 2019, 20:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Malo starije, o po meni je neverovatno da nije bila popularnija. Dune 2000 i Children of Dune.


Nenormalno dobra pesma za soundtrack. Obavezno poslušati.



Izuzetno dobra serija (ako zanemariš CGI iz 2000. Mnogo su bolje preneli knjige nego Dejvid Linč što je i normalno jer su snimili miniseriju od šest epizoda po sat i po vremena po epizodi. I opet fali gomila toga, neke stvari površno obrađene i mogu da budu jasne samo onima koji su pročitali knjige. Žao mi je samo što nisu odradili tri epizode za "Boga Imperatora", tu imaš dijaloge između Leta II tirana i ghole Dankana Idahoa i Majordoma Monea, koji ti na momente lede krv u žilama svojom okrutnošću (razgovori sa tiranom Letom II, Bogom Imperatorom) i razgovori gorepomenutih Dankana i Monea, koji su neverovarno zanimljivi.

Inače, danas je počeo da se snima novi Dune, i nadajmo se da će biti bar trilogija. Mada, da pi preneo onako kompleksnu i dugačku priču na ekran, treba ti serija u nekoliko sezona tipa GoT.

I romani su Mont Everst naučne fantastike, nema boljih Sci fi knjiga od ovoga i tačka. Možete da mi pominjete rahmetli Klarkove i Isakove (koje takođe jako cenim, ali saga o Duni je saga o Duni, sviđa mi se čak i "Planet Chapterhouse deo, po kojem mnogi seru.)

Jedva čekam da pogledam remake filmova (kažu da će biti trilogija). U međuvremenu, pogledajte ovu minisiriju jer ima stvarno priču koja dosta odgovara knjizi (ne u svemu, razume se) i ignorišite niskobudžetnu produkciju i mogućnosti kompjutera da prave CGI pre 19 godina, fokusirajte se na priču, koja je genijalna.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 24 ožu 2019, 11:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Nekako samo uvijek propuštao da shvatim genijalnost knjige... serija mi je bila onako, solidna...

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 24 ožu 2019, 11:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Knjige se najviše bave manipulacijom vlasti i religijom, a i samom prirodom čoveka, možda nisu teme koje te previše zanimaju. A obradio ih je, po meni, genijalno. Najbolja SF priča ikada, po meni. May Shai Hooloud clear your path!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 24 ožu 2019, 11:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Znaš šta isto preporučijem? "Vremensku odiseju" koju su pisali Artur Klark pred smrt i Stiven Bakster zajedno. Fantastična trilogija. Nažalost, pročitao sam samo prve dve knjige i sad jurim treću.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 24 ožu 2019, 12:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Tell me about waters of your homeland, Muad Dib :)

A, Klarku odavno planiram da se vratim ali nikako da stignem.

Čestitam, ujurio si...

https://www.kupindo.com/Naucna-fantasti ... en-Bakster

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 24 ožu 2019, 12:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ja oću džabe.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 24 ožu 2019, 12:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Carmello Šešelj je napisao/la:
Ja oću džabe.


Иди у библиотеку

http://www.vbs.rs/scripts/cobiss?id=1243515394860844

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 24 ožu 2019, 12:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Lenj. Hoću da je ujurim u ležeći na krevetu u
pdf formatu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 24 ožu 2019, 13:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Čitaj Kurir.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 24 ožu 2019, 13:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Imam ja šta da čitam, a da nije Kurir, ne boj se. I imam strpljenja dok ne nabasam na piratovanu verziju knjige. Ne plaćam nešto što ne moram, stvar principa.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 24 ožu 2019, 14:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Zajebavam se, pomogao sam koliko sam mogao :D

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 24 ožu 2019, 14:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Hvala, iako znam da mogu da je kupim u knjžari, ne žurim nigde i nabaviću je na srpskom u pdf formatu kad, tad. Ali stvarno velika preporuka, po meni jedna od njegovih najboljih knjiga. Mada, nije ih pisao sam i imao je trista godina kada ih je pisao.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 24 ožu 2019, 14:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Vidim da je rasprodato u knjižarama, za godinu dana pojavljivaće se jedna u 6 mjeseci na limundu i tražiće za nju 3000, kao što za trilogiju već traže 5500, a ti kako hoćeš :)

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1783 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 72  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO