HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 tra 2024, 07:46.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 179 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: youtube dnk rezultati
PostPostano: 30 lis 2018, 01:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Kakve ti pizdarije pišeš, Balkans na MyHeritage DNA se ne odnosi na Šiptare već na sve narode i države u jugoistočnoj i dijelom istočnoj Evropi.

Citat:
Balkan ethnicity is common in the following countries, according to MyHeritage DNA users' data.

The percentages represent the portion of MyHeritage DNA users with Balkan ethnicity in that country.

Slovenia
88.4%
Romania
86.1%
Croatia
86.1%
Bulgaria
85%
Slovakia
79.7%
Hungary
74.8%
Ukraine
72.5%
Czech Republic
70.4%
Belarus
65.7%
Austria
55%



https://www.myheritage.com/ethnicities/ ... stribution


Vrh
   
 
 Naslov: Re: youtube dnk rezultati
PostPostano: 31 lis 2018, 01:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21622
Vujadin je napisao/la:
Kakve ti pizdarije pišeš, Balkans na MyHeritage DNA se ne odnosi na Šiptare već na sve narode i države u jugoistočnoj i dijelom istočnoj Evropi.
Citat:
Balkan ethnicity is common in the following countries, according to MyHeritage DNA users' data.
The percentages represent the portion of MyHeritage DNA users with Balkan ethnicity in that country.
Slovenia
88.4%
Romania
86.1%
Croatia
86.1%
Bulgaria
85%
Slovakia
79.7%
Hungary
74.8%
Ukraine
72.5%
Czech Republic
70.4%
Belarus
65.7%
Austria
55%

https://www.myheritage.com/ethnicities/ ... stribution


?
Ukrajina 72,5% Balkana? :=))
Češka 70%?

Tebi je jasno da takve stvari nemaju smisla?

Ajde rađe reci koji ti je ydna ili mdna
Ova autosomalna zbilja ne znači ništa.

Misliš na ovo kao balkanske gene (ydna je, ne as, no :D);
https://cache.eupedia.com/images/conten ... p_EGJT.gif
Ovo su slavenski;
https://www.eupedia.com/images/content/ ... Europe.png
Ovo germanski;
https://cache.eupedia.com/images/conten ... Europe.gif
Ovo keltski;
https://cache.eupedia.com/images/conten ... Europe.gif


Koji kuki bi ovo značilo?
https://www.eupedia.com/images/content/ ... alkans.png

Imaš ovdje pokušaje objašnjenja, ali su zabrijali ;)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: youtube dnk rezultati
PostPostano: 31 lis 2018, 10:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Imaš problema sa engleskim jezikom? :biceovodobro

Citat:
Balkanski etnicitet je uobičajen u sledećim zemljama, prema podacima korisnika MyHeritage DNA.
Procenat predstavlja dio korisnika MyHeritage DNA sa balkanskim etnicitetom u toj zemlji.


Ako Češka ima 70% balkanske autosomalne DNA, to znači da 70% testiranih Čeha na MyHeritage je imalo u sebi prisutnu balkansku autosomalnu komponentu pa makar i 1%. 30% je nije imalo.

Citat:
These are the most common ethnicities in Czech Republic, according to MyHeritage DNA users' data.

The percentages represent the portion of MyHeritage DNA users in Czech Republic who have that ethnicity.
East European 85.9%
Balkan 70.4%
North and West European 41.2%
Scandinavian 28.1%
Baltic 23.2%
English 8.1%
Irish, Scottish, and Welsh 5.6%
Iberian 3.3%
Italian 2.7%
Greek 2.2%
Ashkenazi Jewish 1.8%


https://www.myheritage.com/ethnicities/ ... stribution

Zbir nije 100%, već se odnosi na procenat prisutnosti određene autosomalne komponente u ukupnoj populaciji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: youtube dnk rezultati
PostPostano: 04 stu 2018, 23:34 
Online
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4398
Samo to sto oni imaju nesta sto se zove balkan DNK to govori da je to sranje za poglupe amerikance!
Pa kako moze bit jedna grupa na balkanu kad je balkan najraunovrsniji komad europe?
Još ispadne da cesi imaju 30% te balkan group LOL.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: youtube dnk rezultati
PostPostano: 05 stu 2018, 01:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21622
vUjo, ti si fakat glup.
Jbt. završio sam elektrotehniku, bio na nekim natjecanjima iz matematike, fizike, znaš ono županijska razina i te spike, a ti sad meni objašnjavaš postotke? :D

Nije problem u sumi postotaka, nego u njihovoj naravi, jbt.

Ukrajina, Češka, Bjelorusija i slične zemlje nisu na Balkanu.
Ako one imaju 70% balkanskog miksa, to bi značilo da imaš Balkan do Baltika, dakle, ne govori apsolutno ništa.
Što ti znači činjenica da u Saudijskoj Arabiji ima 3,3% koji imaju barem jednog pretka s Balkana?
Da su se tamo prodavali slavenski robovi, ali loše?
U Kini, 3,5%, a u Japanu 9,4? =))

Po čemu definiraš "balkanski mix"?
Po tome da imaš neke kombinacije (namjerno je množina) koje se nalaze u većini stanovništva?
Da imaš sve te kombinacije markera, onda bi fino i mogao "nacrtati" granice, ali ih nemaš.

Evo, Hrvatska ima;
86,1% balkanskog
56,4% istočnoeuropskog
23,8% SZ europskog
21,8% grčkog
10,9% baltičkog
9,9% skandinavskog
5% talijanskog
4% iberijskog
3,7% britansko-keltskog
2% židovskog-aškenaza
1% engleskog

Jasno ti je koliko je tu preklapanja?
Npr. po ovom ti lako može biti da je "balkanski" faktor samo kombinacija istočnoeuropskog i grčkog, kada imaš 70% balkanskih kombinacija u Češkoj, Ukrajini, Bjelorusiji...
Pa daj, jbm, misli malo...

No da, Srbinu je i Balkan do Vladivostoka :klanjam :ucelo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: youtube dnk rezultati
PostPostano: 05 stu 2018, 02:41 
Online
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4398
Npr. po ovom ti lako može biti da je "balkanski" faktor samo kombinacija istočnoeuropskog i grčkog, kada imaš 70% balkanskih kombinacija u Češkoj, Ukrajini, Bjelorusiji...
++++++++
A to je štos!
Znaci dobro sam ja to prepoznao kao americko imenovanje grupa za poglupe amerikance ;)
Jer cim oni maju grupu za grke i za balkance znas da nesta nestima i da nemisle na balkance nego mozda na juzne slavene.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: youtube dnk rezultati
PostPostano: 05 stu 2018, 23:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Ceha je napisao/la:
vUjo, ti si fakat glup.
Jbt. završio sam elektrotehniku, bio na nekim natjecanjima iz matematike, fizike, znaš ono županijska razina i te spike, a ti sad meni objašnjavaš postotke? :D

Nije problem u sumi postotaka, nego u njihovoj naravi, jbt.

Ukrajina, Češka, Bjelorusija i slične zemlje nisu na Balkanu.
Ako one imaju 70% balkanskog miksa, to bi značilo da imaš Balkan do Baltika, dakle, ne govori apsolutno ništa.
Što ti znači činjenica da u Saudijskoj Arabiji ima 3,3% koji imaju barem jednog pretka s Balkana?
Da su se tamo prodavali slavenski robovi, ali loše?
U Kini, 3,5%, a u Japanu 9,4? =))

Po čemu definiraš "balkanski mix"?
Po tome da imaš neke kombinacije (namjerno je množina) koje se nalaze u većini stanovništva?
Da imaš sve te kombinacije markera, onda bi fino i mogao "nacrtati" granice, ali ih nemaš.

Evo, Hrvatska ima;
86,1% balkanskog
56,4% istočnoeuropskog
23,8% SZ europskog
21,8% grčkog
10,9% baltičkog
9,9% skandinavskog
5% talijanskog
4% iberijskog
3,7% britansko-keltskog
2% židovskog-aškenaza
1% engleskog

Jasno ti je koliko je tu preklapanja?
Npr. po ovom ti lako može biti da je "balkanski" faktor samo kombinacija istočnoeuropskog i grčkog, kada imaš 70% balkanskih kombinacija u Češkoj, Ukrajini, Bjelorusiji...
Pa daj, jbm, misli malo...

No da, Srbinu je i Balkan do Vladivostoka :klanjam :ucelo


Jedini koji je ispao glup si ti.

Naravno da ima preklapanja jer niko nije 100% genetski u jednoj komponenti.

Kada se kaže da 70% Ukrajinaca ima u sebi balkansku komponentu, to znači da 70 od njih stotinu ima tu balkansku komponentu u različitom intenzitetu od nivoa 1% pa do recimo 80%, a 30 njih je nema uopšte.

Zar je to tako teško utuviti u glavu?

Šta znači Balkan u MyHeritage, odgovoreno ti je ovde:

slika

Balkan u MyHeritage predstavlja južnoslovensko porijeklo, koje je nastalo miješanjem doseljenih Slovena sa starosjediocima Ilirima, Dačanima, Tračanima (iliti Vlasima). Albanci nemaju balkanski mix, jer nemaju komponentu doseljenih Slovena, pa ulaze u grčki klaster.

https://www.quora.com/What-exactly-does ... -for-Greek

Dakle ako neki Ukrajinac ima prisutnu balkansku komponentu u svojoj autosomalnoj genetici, to znači da ima vlaške krvi starosjedilaca Balkana u sebi. :001_smile


Vrh
   
 
 Naslov: Re: youtube dnk rezultati
PostPostano: 06 stu 2018, 00:12 
Online
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4398
Dakle ako neki Ukrajinac ima prisutnu balkansku komponentu u svojoj autosomalnoj genetici, to znači da ima vlaške krvi starosjedilaca Balkana u sebi. :001_smile
++++++++++++++++++++++++

Koji si ti lik XD


Vrh
   
 
 Naslov: Re: youtube dnk rezultati
PostPostano: 06 stu 2018, 00:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Eminencija je napisao/la:
Dakle ako neki Ukrajinac ima prisutnu balkansku komponentu u svojoj autosomalnoj genetici, to znači da ima vlaške krvi starosjedilaca Balkana u sebi. :001_smile
++++++++++++++++++++++++

Koji si ti lik XD


Šta ti nije jasno? Rumuni su duboko prodrli u Ukrajinu, Slovačku, pa sve do Češke.

https://en.wikipedia.org/wiki/Moravian_Wallachia

Kako su Sloveni prodirali na jug na Balkansko poluostrvo, grebenima Karpatskih planina dešavao se suprotan proces, prodor romanskog balkanskog stanovništva na sjever.

Otud tragovi balkanske komponente gore, pa makar i u najmanjim količinama.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetsko testiranje sada dostupno svima
PostPostano: 26 sij 2019, 15:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Ne znam sjeća li se ko ove teme. Kako baza podataka u 23andme raste tako im i podaci o genetskom porijeklu postaju i precizniji, mada i dalje nije riječ o velikim brojkama, pa sve uzimam s rezervom (Greek and Balkan je ime kategorije, da ne pomisli neko da sam Grk). Ipak najveća vrijednost 23andme je u markerima za genetske bolesti (MS, Alzheimer itd). Skeptičan sam i za ove postotke za sjevernu i zapadnu europu, mislim da su sjebali kauzalitet (ako tamo žive genetski rođaci (valjda emigranti) koji su im u uzorku, to ne znači da ja imam veze s tim krajevima - no nadam se da im je algoritam pametniji).

slika

slika

slika

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetsko testiranje sada dostupno svima
PostPostano: 27 sij 2019, 04:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Moji rezultati sa jednog od kalkulatora

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetsko testiranje sada dostupno svima
PostPostano: 28 sij 2019, 19:36 
Online
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4398
to ti je za amerikance koji nemaju pojma ni jesul cetvrtinu crnci ili polovinu :p
nije to za balkanske etno perfekcioniste :)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetsko testiranje sada dostupno svima
PostPostano: 29 sij 2019, 18:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: youtube dnk rezultati
PostPostano: 19 stu 2019, 15:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Vujadin je potpuno u pravu , i ja sam se iznenadio po pitanju Ukrajinaca , i što je najzanimljivije ispitanice sa najvećim postotkom balkanskog markera su crne kose i tamnije puti i očiju.
Evo primera sa youtuba:



Drugi klip je kad fudbaleri iz raznih evropskih timova proveravaju DNK , i u ovom je srpski fudbaler Dušan Tadić iz Ajaxa koji je poreklom iz dinarskih krajeva , i njegov DNK je po meni malo čudan jer nema tzv.istočnoevropski marker koji je gotovo kod svih Balkanaca prisutan u manjem ili većem postotku.
Uglavnom vrlo mu je zanimljiva krvna slika:


_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: youtube dnk rezultati
PostPostano: 19 stu 2019, 17:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Gdje se to moze testirati i kako???


Vrh
   
 
 Naslov: Re: youtube dnk rezultati
PostPostano: 10 sij 2020, 02:45 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4146
Naravno da u Ukrajini ima potomaka balkanskih migranata. Tokom 18 vijeka oko 20 000 Srba je naselilo istočnu Ukrajinu tačnije regiju Donbas. Naseljavali su je i Rumuni,Grci i Bugari. Interesantno je u okolini Odese na jugu Ukrajine postoji i mala albanska zajednica koja najbolje drži do svoje kulture i jezika.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetsko testiranje sada dostupno svima
PostPostano: 11 svi 2021, 06:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Ministry of Sound je napisao/la:
jaiv je napisao/la:

Taj fokus na mušku stranu može lako dati nerealnu situaciju genetske slike neke populacije.

Općepoznato je da su muškarci uvijek bili veći pustolovi od žena, skloniji napuštanju rodnog kraja, što zbog različitosti među spolovima što zbog odgoja. Tamo gdje bi došao taj neki muškarac Z miješao bi se s domaćim ženama, njegovi sinovi također, njihovi također itd. a ipak će i nakon nekoliko generacija ostati ta oznaka muškarca Z u Y-dna njegovih potomaka, čak i nakon x generacija. Onda ispada da su oni po genima isto što i muškarac Z, a zapravo se jaaako razlikuju jer je njegovih gena u njima preostala mrvica, a ostatak su geni populacije u koju je muškarac Z doselio.

Tako primjerice zbog specifičnosti svog prezimena znam da mi je davni predak po muškoj liniji doselio prije nekoliko generacija u Bosnu. Sam, kako su muškarci najčešće i selili iz rodnog kraja (Ako nisi najstariji sin i otac ti nije bio vele bogat...) Znam točno iz kojeg je mjesta - zapisano je u maticama odakle je iselio i gdje je doselio. Tamo se oženio domaćom curom, njegov sin također, njegov opet... Sada nakon x generacija ja imam viška novaca i napravim taj test i ispadne da sam genetski sličniji onima koji žive tamo odakle je taj moj davni predak po muškoj liniji odselio, nego domaćim ljudima gdje je doselio, a to nema veze sa stvarnošću.


Ne, poanta haplogrupe je da se utvrdi najstarije moguće porijeklo, kada su sve te grupe nastale.

Miks gena, iliti kome si genetski najsličniji je zadnji dio analize, kojeg su upravo dovršili za mene:

slika

slika


Kako im vremenom raste broj ljudi u bazi podataka, to su podaci točniji. Ispod najnovije, nestale su sve ove teže objašnjive kategorije tipa istočne Europe. Teško objašnjive jer ova klasifikacija koju koriste ide unatrag samo 100-200 godina, a ja znam da moji brđani nisu bili toliko mobilni, uglavnom s obje strane između Pelješca i Dubrovnika.

slika

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetsko testiranje sada dostupno svima
PostPostano: 11 svi 2021, 08:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Neko će ti kuću razvaliti u pretresu zbog daljnjeg rođaka serijskog ubojice.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetsko testiranje sada dostupno svima
PostPostano: 11 svi 2021, 08:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Definitivno moguće. Pozitivna strana je ta što ću se ja ipak suzdržati ubijanja ljudi jer znam da mi svaka moguća agencija ima moj DNK.

Šalu na stranu, ima dobrih stvari, pronađeš rođake u drugom i trećem koljenu na neočekivanim mjestima. Najbolja rodica Turkinja (zbrisali njeni s naših prostora 1878.) sa insajderskim info od tamo.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetsko testiranje sada dostupno svima
PostPostano: 11 svi 2021, 08:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ma nije to problem iako se šalimo. Već što te stave godinu dana na "snimanje" i onda neke druge gluposti prijave pa završiš na sudu. Kao recimo "zaboravio neke sitnice za poreznu prijavu".

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetsko testiranje sada dostupno svima
PostPostano: 24 ruj 2022, 23:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
Ministry of Sound je napisao/la:
Loša vijest za osobe koje do sada nisu obavili testiranje, a zanimali su ih zdravstveni rezultati. Sa obzirom da je riječ o području gdje je inovacija puno ispred zakonske regulative, došlo je do situacije da američka FDA želi donijeti zakone koji bi regulirali interpretaciju i rezultate genetskih zdravstvenih nalaza, i dok se to ne riješi, jedini dostupni rezultati će biti ovi za haplogrupe i genetsko porijeklo. No, sa obzirom da će i dalje korisnicima dati na uvid sve genetske markere, moguće ih je zasebno odnijeti u neku laboratoriju na analizu, no tu su troškovi mnogo veći.


Kakva je situacija s ovim zakonodavstvom? Kupio sam Ancestryjev test + taj zdravstveni ***. Došli rezultati samo za genetiku itd., ali ne zdravstveni. Ne znam da ih tužim ili da ih bijem... A platio sam kao taj dodatni paket još.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetsko testiranje sada dostupno svima
PostPostano: 24 ruj 2022, 23:15 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
Tuta je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
Loša vijest za osobe koje do sada nisu obavili testiranje, a zanimali su ih zdravstveni rezultati. Sa obzirom da je riječ o području gdje je inovacija puno ispred zakonske regulative, došlo je do situacije da američka FDA želi donijeti zakone koji bi regulirali interpretaciju i rezultate genetskih zdravstvenih nalaza, i dok se to ne riješi, jedini dostupni rezultati će biti ovi za haplogrupe i genetsko porijeklo. No, sa obzirom da će i dalje korisnicima dati na uvid sve genetske markere, moguće ih je zasebno odnijeti u neku laboratoriju na analizu, no tu su troškovi mnogo veći.


Kakva je situacija s ovim zakonodavstvom? Kupio sam Ancestryjev test + taj zdravstveni ***. Došli rezultati samo za genetiku itd., ali ne zdravstveni. Ne znam da ih tužim ili da ih bijem... A platio sam kao taj dodatni paket još.



100% serbian?

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetsko testiranje sada dostupno svima
PostPostano: 24 ruj 2022, 23:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
Amiđa je napisao/la:
Tuta je napisao/la:

Kakva je situacija s ovim zakonodavstvom? Kupio sam Ancestryjev test + taj zdravstveni ***. Došli rezultati samo za genetiku itd., ali ne zdravstveni. Ne znam da ih tužim ili da ih bijem... A platio sam kao taj dodatni paket još.



100% serbian?


Kako hoćeš se čita. Ugl, dinarska genetika prekucana, nešto sitno Baltik i Istočna Europa. Prvo su mi potonji markeri (kako se veli već) bili na razini statističke greške, to su naveli u upozorenju. Ali kako je vrijeme prolazilo, utvrdili su jedan mali procenat obje ove regije. Ali većinski Dinarac. Baltik sam dobio od jednog roditelja, a Baltik i Istočnu Europu od drugog.

S obzirom da mi je dinarska genetika vrlo jasna (imam obiteljsko stablo od sredine 17. stoljeća), živo me interesira baltik i istočna europa. Mislim, kapiram da ne mora značit da je netko baš od tuda došao, već je taj gen najviše zastupljen na Baltiku i u Istočnoj Europi, ali zanima me od koga sam ga dobio.

Zanimljivo mi je da sam našao, na moje iznenađenje, ne jednog nego nekoliko rođaka u kurčevoj Finskoj, tipičnog finskog izgleda i imena (4-6 cousin - koji god to *** značio). Par Afro Amerikanaca također. S nekima sam stupio u kontakt i dobio interesantne podatke (ništa pretjerano značajno, osim prosto zanimljivosti).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetsko testiranje sada dostupno svima
PostPostano: 24 ruj 2022, 23:31 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
Tuta je napisao/la:
Amiđa je napisao/la:


100% serbian?


Kako hoćeš se čita. Ugl, dinarska genetika prekucana, nešto sitno Baltik i Istočna Europa. Prvo su mi potonji markeri (kako se veli već) bili na razini statističke greške, to su naveli u upozorenju. Ali kako je vrijeme prolazilo, utvrdili su jedan mali procenat obje ove regije. Ali većinski Dinarac. Baltik sam dobio od jednog roditelja, a Baltik i Istočnu Europu od drugog.

S obzirom da mi je dinarska genetika vrlo jasna (imam obiteljsko stablo od sredine 17. stoljeća), živo me interesira baltik i istočna europa. Mislim, kapiram da ne mora značit da je netko baš od tuda došao, već je taj gen najviše zastupljen na Baltiku i u Istočnoj Europi, ali zanima me od koga sam ga dobio.

Zanimljivo mi je da sam našao, na moje iznenađenje, ne jednog nego nekoliko rođaka u kurčevoj Finskoj, tipičnog finskog izgleda i imena (5-8 cousin - koji god to *** značio). Par Afro Amerikanaca također. S nekima sam stupio u kontakt i dobio interesantne podatke (ništa pretjerano značajno, osim prosto zanimljivosti).



Zanimljivo. Ne čudi me Baltikum uopšte, to je dio slavenske prapostojbine. Ne čudi me ni povezanost s tim fincem, mješalo se je to davno tokom seobe naroda sa istoka na zapad.

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: youtube dnk rezultati
PostPostano: 24 ruj 2022, 23:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Lapo-lapo je napisao/la:
Gdje se to moze testirati i kako???


I mene zanima :zubati Da vidim je li me genetski promijenilo cjepivo i 5g ruter u sobi.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 179 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO