HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 20:09.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 291 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: EURO 2020.
PostPostano: 02 pro 2018, 13:53 
Online
Avatar

Pridružen/a: 12 lis 2009, 17:44
Postovi: 8100
Kvalifikacije za EURO

Izvučene su grupe:

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO
PostPostano: 02 pro 2018, 14:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58271
Lokacija: DAZP HQ
Poslati U21 u kvale, nek se senatori pripremaju za titulu.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO
PostPostano: 02 pro 2018, 14:49 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35589
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Plitak potok, blizu gostovanja što je dobro za navijače.
Fina natjecateljska grupica, ostatak ekipe je tu negdje kvalitetom.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO
PostPostano: 02 pro 2018, 14:53 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35589
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Što se tiče komšiluka, Srbi će se potući s Ukrajincima koji su se digli, bit će to zanimljiva borba za Euro.
Muslimani opet na Grke, bome neće lako preko njih niti ovaj put.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO
PostPostano: 02 pro 2018, 14:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2017, 13:26
Postovi: 1198
Ako Srbi izguraju Ukrajince, a Irci Dance, reprezentaciji Bejha neće biti lagano do Eura niti kroz Play off Lige nacija.

_________________
Djela su bitnija od rijeci.

Muslimanski SDP i Sejdo Komsic vode BiH u raspad. Njihov sam fan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO
PostPostano: 02 pro 2018, 15:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 svi 2009, 22:03
Postovi: 1446
Ako Hrvatska odigra ozbiljno prolazi skupinu kao prva bez poraza. Sad je prava prilika da se počnu uvoditi nadareni mladi igrači. Jedvaj, Ćaleta-Car, Brekalo i Vlašić su već unutra, Borna Sosa mora igrati umjesto Pivarića a Antu Ćorića staviti na klupu da se dobro pripremi za odlazak Modrića nakon 2020.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO
PostPostano: 02 pro 2018, 16:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Hrvatska ladno prolazi, Srbija ima sansu iako je grupa poprilicno jaka ali nazlost i Muslimani imaju sansu jer im je grupa opet debilna.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO
PostPostano: 02 pro 2018, 16:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lip 2011, 14:09
Postovi: 2373
Lokacija: HR
Ante Ćorić ima 19 minuta u Serie A, a i lani je grijao klupu u Dinamu, kakva reprezentacija...

Ontopic
Plitak potok da će Hrvatska bit među prve 2 u grupi, a vjerujem i prva!!!

Što se tiće BiH, Italija kao nositelj je najpovoljniji ždrijeb, nisu se na Svjetsko plasirali i nemaju nekih klasa u ekipi. Finska je iz pota 3 najpoželjnija ekipa i tu su imali sreće, al se sve to vratilo s Grčkom koja je najgori izbor iz pota 4. Igraju prljavo, dosadno, izležavaju se, zabiju iz jedinog udarca u 90 minuta.
Armenija i Lihtenštajn su autsajderi kao i svi ostali iz tih potova.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO
PostPostano: 24 ožu 2019, 19:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
U gusto. Tu je to negdje.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO
PostPostano: 24 ožu 2019, 20:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 lip 2015, 15:01
Postovi: 1643
junopot

ujvideki opicio kroasane.

ovo je kladionicarska patka verovatno, pod rezijom rvata... njihov prolazak nije u pitanju ali da se muce protiv debila azerbejdzana i madjarske je van pameti...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO
PostPostano: 25 ožu 2019, 12:57 
Offline

Pridružen/a: 25 ožu 2019, 12:47
Postovi: 125
Njemacka se izgleda jucerasnjom pobjedom vratila u zivot. 3:2 protiv Holandije.

Austrija, povedu, izgube 4:2 protiv Izraela. Dzaba Arnautovic, dzaba Alaba.

BiH rasturila Armeniju, steta zbog penala. 2 Srbina, 2 gola (jos i Milosevic - mashallah).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 25 ožu 2019, 13:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Već 15 godina strijepim zbog mogućeg sunovrata hrvatskog nogometa, ali hvala Bogu još nisu razočarali. Što mislite, je li ovo trenutak tog pada? Imamo povijest najvećih padova nakon najvećih uspjeha, pa kad se u obzir uzmu i odlasci (ipak Mandžo puno fali) i možda neka zasićenost Rakitića i možda Modrića, je li ovo taj trenutak - na prvi pogled nemogući neodlazak na Euro 2020 iz ove grupe? Mislili smo da je Liga Nacija možda poništila (odnosno da smo očekivane loše rezultate odradili kroz tu ligu nacija, a ne kroz kvalifikacije) onu našu tendenciju da se katastrofalno loše kreće u Euro kvalifikacije nakon dobrih SP-a, ali evo, vidjeli smo i mučenje protiv Azerbajdžana pa i (povijesni) prvi poraz protiv Mađarske. Nema više onog osjećaja da smo izraziti favoriti u gostima protiv bilo koje od četiri ostale ekipe, a doma su mogući kiksevi. Ne znam koliko je dobra ova mlada generacija, mada uspjeh Dinama možda pokazuje da tu ima prinova.

Možda prerano reagiram. Nadajmo se da će se Wales, Mađarska i Slovačka međusobno iscrpiti i poništiti, da se ne profiliraju 2 jake ekipe kako bi strijepili za to drugo mjesto u ovoj grupi.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 25 ožu 2019, 14:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58271
Lokacija: DAZP HQ
Nema ni naznake sunovratu našeg nogometa, lako za ove kvale, mi smo dizelaši i naravno da ćemo se mučiti osim ako Dalić ne krene odmarati senatore i ubaci svježe krvi željne dokazivanja i transfera u veće klubove.

Naravno da će jednog dana biti teško zamjeniti Modrića i ekipu i da će se tako jaki igrači na lopti teško ponovno pojaviti, ali to ne znači da nećemo biti u vrhu, dapače toliko je nadolazećih igrača da nema druge nego da ostanemo sila, ali ćemo vjerojatno igrati drugim stilom.

Silom prilika sam povezan s pionirskim nogometom u Zagrebu, Lokomotiva i Dinamo, i to kako rade klinci danas je SF u odnosu na moje vrijeme. To je profesionalizam od najranijih godina, moje kumče i nećak koji ima 12 godina već ima svog kondicijskog trenera i fizioterapeuta, a klinci su brutalno talentirani i igraju strašan nogomet. Kad gledaš klince od 10 godina kako igraju presing, drže loptu, izgledaju bolje od velikih. U međunarodnoj konkurenciji sve metu s 5+ razlike, gledah jednom Lokomotivu s Mariborom, Slovenci nisu mogli iznijeti loptu preko centra, nijednom, ovi kao osice na njih čim golman doda loptu.

Brekalo mi izgleda kao prototip te nove generacije igrača, tehnički jaki, brzi i okomiti bez pimplanja i s konstantnim presingom.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 25 ožu 2019, 14:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
A dobro, ti si klasa optimist, pa kad je od tebe, mora se narativ podijeliti s minimum koef 2...slične priče o talentima koji dolaze slušamo već 20 godina u košarci. Ne mislim dovoditi te sportove u paralelu, ali "mean reversion" je jedna od najjačih sila prirode...morat ćemo aterirati u nogometu kad-tad, pitanje je li to sad ili za 5-10 godina.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 25 ožu 2019, 15:15 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30068
Svako malo pomislim evo ga konačno hrvatski nogomet je gotov, bilo je lijepo dok je trajalo. Pa se onda od nikud pojave novi talenti, preuzmu igru i naprave rezultat. Tako da sam optimist na osnovu iskustva.

Ovo s Mađarskom je možda trebalo da se otvore oči i shvatimo da je završilo svjetsko prvenstvo.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 25 ožu 2019, 15:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ministry of Sound je napisao/la:
Već 15 godina strijepim zbog mogućeg sunovrata hrvatskog nogometa, ali hvala Bogu još nisu razočarali. Što mislite, je li ovo trenutak tog pada? Imamo povijest najvećih padova nakon najvećih uspjeha, pa kad se u obzir uzmu i odlasci (ipak Mandžo puno fali) i možda neka zasićenost Rakitića i možda Modrića, je li ovo taj trenutak - na prvi pogled nemogući neodlazak na Euro 2020 iz ove grupe? Mislili smo da je Liga Nacija možda poništila (odnosno da smo očekivane loše rezultate odradili kroz tu ligu nacija, a ne kroz kvalifikacije) onu našu tendenciju da se katastrofalno loše kreće u Euro kvalifikacije nakon dobrih SP-a, ali evo, vidjeli smo i mučenje protiv Azerbajdžana pa i (povijesni) prvi poraz protiv Mađarske. Nema više onog osjećaja da smo izraziti favoriti u gostima protiv bilo koje od četiri ostale ekipe, a doma su mogući kiksevi. Ne znam koliko je dobra ova mlada generacija, mada uspjeh Dinama možda pokazuje da tu ima prinova.

Možda prerano reagiram. Nadajmo se da će se Wales, Mađarska i Slovačka međusobno iscrpiti i poništiti, da se ne profiliraju 2 jake ekipe kako bi strijepili za to drugo mjesto u ovoj grupi.


Što možeš kad su Mađari igrali autobus pred svojim golom. 2 bezvezna gola postigli. Hrvatska je bila daleko kvalitetnija iako nisam zadovoljan, ali nebitno.

Onako, Lovren se previše ufurao. Protivnik inercijom odlazi od našeg gola, okrenut leđima, lopta van kontrole. Lovren ga gurne u leđa, obori i jako opasna situacija za ubačaj pred naš gol. To Lovrenovo je seoska liga, ne smiju se njemu takve stvari događati.

A inače ta tradicionalna boljka da premalo pucaju u okvir gola. Svi bi neke zihere ili glavom iz kornera.
2 udarca u okvir gola, Mađari imali 8 udaraca. Samo je Kipar jučer imao manje, i Kazahstan isti broj udaraca.

Ne znam samo jel ih to treneri savjetuju ili su sami kukavice i ziheraši.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 25 ožu 2019, 15:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58271
Lokacija: DAZP HQ
Ministry of Sound je napisao/la:
A dobro, ti si klasa optimist, pa kad je od tebe, mora se narativ podijeliti s minimum koef 2...slične priče o talentima koji dolaze slušamo već 20 godina u košarci. Ne mislim dovoditi te sportove u paralelu, ali "mean reversion" je jedna od najjačih sila prirode...morat ćemo aterirati u nogometu kad-tad, pitanje je li to sad ili za 5-10 godina.


Naše najcrnje doba je bilo od 2002.-04. pa smo i tada bili i na svjetskom o europskom. U međuvremenu se gubi ekskluzivnost velikih natjecanja, sad doslovno pola Europe ide na Euro, a vjerojatno već od idućeg prvenstva 16 na Mundijal.

Jedina pozicija koja nam je upitna i za koju se ne vidi rješenje u bliskoj budućnosti je ona centralnog napadača, ovog ostalog imamo kao blata, za par godina nećemo znati što od silnih lijevih bekova (veći problem će biti desni), mladih stopera na visokoj razini imamo već sad (Benković, Pongračić, Ćaleta Car), veznjaka i krilnih napadača kao dreka, a u špici nikog da mi pada na pamet kao top talent.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 25 ožu 2019, 15:34 
Online
Avatar

Pridružen/a: 12 lis 2009, 17:44
Postovi: 8100
Rezultat je manje bitan sad na početku kvalifikacija jer se još sve može popraviti,
mene više brine rasprodaja ugleda. Mađari su limitirana momčad bez jasne filozofije igre.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 25 ožu 2019, 15:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 14:42
Postovi: 8080
Lokacija: Na rubu egzistencije
Naša Kvačica je napisao/la:
Svako malo pomislim evo ga konačno hrvatski nogomet je gotov, bilo je lijepo dok je trajalo. Pa se onda od nikud pojave novi talenti, preuzmu igru i naprave rezultat. Tako da sam optimist na osnovu iskustva.

Ovo s Mađarskom je možda trebalo da se otvore oči i shvatimo da je završilo svjetsko prvenstvo.


To se govorilo i nakon Lige nacija.

Nama očito nedostaje taj završni dio igre, tj. zabijanje golova.

Kao da previše filozofiramo oko toga.

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 25 ožu 2019, 15:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 14:42
Postovi: 8080
Lokacija: Na rubu egzistencije
i_jopet je napisao/la:
Rezultat je manje bitan sad na početku kvalifikacija jer se još sve može popraviti,
mene više brine rasprodaja ugleda. Mađari su limitirana momčad bez jasne filozofije igre.


bit će međusobnih ogleda walkesa, slovačke i mađarske, pa će se i tu podijeliti dosta bodova.

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 25 ožu 2019, 16:17 
Online
Avatar

Pridružen/a: 12 lis 2009, 17:44
Postovi: 8100
Graničar Jozo je napisao/la:
i_jopet je napisao/la:
Rezultat je manje bitan sad na početku kvalifikacija jer se još sve može popraviti,
mene više brine rasprodaja ugleda. Mađari su limitirana momčad bez jasne filozofije igre.


bit će međusobnih ogleda walkesa, slovačke i mađarske, pa će se i tu podijeliti dosta bodova.


Treba 15 bodova, 4 pobjede kod kuće i jedna u gostima, trebalo bi biti ostvarivo, još su tri gostovanja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 25 ožu 2019, 17:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 14:42
Postovi: 8080
Lokacija: Na rubu egzistencije
Graničar Jozo je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:
Svako malo pomislim evo ga konačno hrvatski nogomet je gotov, bilo je lijepo dok je trajalo. Pa se onda od nikud pojave novi talenti, preuzmu igru i naprave rezultat. Tako da sam optimist na osnovu iskustva.

Ovo s Mađarskom je možda trebalo da se otvore oči i shvatimo da je završilo svjetsko prvenstvo.


To se govorilo i nakon Lige nacija.

Nama očito nedostaje taj završni dio igre, tj. zabijanje golova.

Kao da previše filozofiramo oko toga.


Da se nadovozem...

https://www.facebook.com/36929784643635 ... 095032940/

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 25 ožu 2019, 17:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 4912
Ne znam šta da kažem...

3-4 mjeseca prije nego je Dalić došo za izbornika, baš sam razgovaro s jednim njegovim poznanikom (čovjek se iznenadio koliko dobro pamtim njegov rad) o tome kako mu je tamo s arapima i o tim njihovim običajima itd.
Meni je Dalić bio jedan od favorita za izbornika (već tada svako ko razumije nogomet je znao da će Čačić bit bivši) jer je u Vartexu forsiro mlade igrače ko što je Šafarić, Jertec, Benko itd.

Mene je Dalić osobno razočaro, jer na SP nije vodio ni jednog mladog igrača. (a moro je bar jednog, a mogo je dvojicu)
S obzirom da je Moro bio ozljeđen, ja bi furo Benkovića i Brekala

Nakon one sramote protiv Španjolske (6-0) trebo je dobit otkaz...
Mi ni na SP nismo igrali nešto posebno osim protiv Argentine, jedino smo presing igrali dobro cijelo SP.
Mi smo ubiti bili najsličniji Italiji, bez neke posebne igre uz pun kufer sreće skoro smo osvojili SP.

- protiv "jel" Kameruna smo pospremili 2 odbijanca
- protiv Islanda nas spasio Kale
- protiv Danske i Rusije smo prošli na guzove (penale)
- engleze smo prošli zasluženo...
- protiv francuza stavi ozljeđenog Subašića i na tu desnu stranu (desni gležanj) popije dva gola, umjesto da uvede zamjene on čeka zuji tamo uz aut crtu (ko Bilić protiv Turske) stavi bilo koga svježeg, umjesto Rakete, Modrića...

Dalić je bivši, samo je pitanje vremena kad će dobit otkaz, po rezultatima bi već 100% dobio nogu, al se izvlači na viceprvaka svijeta...

Sljedeće tekme su na kraju sezone i početku, to mu isto neće ići na ruku što zbog umora senatora, što zbog hvatanja forme na početku sezone.
Prvi na redu je Wales u Gradskom vrtu daleko najjača ekipa od svih protivnika, a onda Slovačka i Azer u gostima...
S tim da protiv Wales-a 09.06. najvjerojatnije neće igrat ni Brekalo ni Vlašić, jer svi oni idu na EP U21 u Italiji, a prva tekma je 18.06. a prije tog imaju zadnju pripremnu 12.06.

Koga zanima danas u 18:30 na HNTV
U21 ITALIJA - HRVATSKA

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 25 ožu 2019, 17:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58271
Lokacija: DAZP HQ
Evo ga, nije prošlo ni godinu dana i već Hrvati pišu da smo slučajni viceprvaci, da ga izvlači to što smo viceprvaci, da je zreo za otkaz. Još jednom respekt Franji Tuđmanu da je od nas i od ovakvog materijala stvorio državu.

Za mene je Dalić Bog, Isus, kralj šta god napravi do kraja života, nikad mu neću zaboraviti ljeto 2018. i tu neopisivu sreću koju nam je donio.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 25 ožu 2019, 18:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ima Dalić svojih grešaka. Ali nisam vidio trenera koji ih nema.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 291 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO