HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 05:52.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 982 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 40  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Gospodarstvo Hercegbosne
PostPostano: 23 ožu 2019, 09:35 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
"Postoje određene visinske razlike za pojedine discipline. Recimo, za slalom je to 250 metara, veleslalom 350, a spust 500 metara. Za Trebević su izračunali da bi ta razlika bila 270 metara, što je sasvim dovoljno za slalomsku utrku. Ni sljeme ne može organizovati spust. Slalom je tehnička disciplina koju voze najbolji skijaši, dok je 'formula 1 skijanja' spust, jer je to najjača disciplina. Ipak, slalom je atraktivan i jedna od najjačih disciplina u svjetskom kupu",
Cincar sasvim sigurno ima ogromnu visinsku razliku jer mu je vrh preko 2000, a pogledajte oblik planine, ovu blagu strminu s istocne strane i dokle seze...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodarstvo Hercegbosne
PostPostano: 23 ožu 2019, 09:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Tebi neko donio notebook iz Njemačke pa nemaš ni hrvatsku tipkovnicu. I razbacivao bi se tuđim milijunima.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodarstvo Hercegbosne
PostPostano: 23 ožu 2019, 09:43 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
BBC je napisao/la:
Tebi neko donio notebook iz Njemačke pa nemaš ni hrvatsku tipkovnicu. I razbacivao bi se tuđim milijunima.

Kopirao sa clanka na klixu : https://www.klix.ba/sport/skijanje/dire ... /190313082
Ja sam samo dao zanimljivu ideju,nista vise a ko ce znat s cijim se milijunima i oni razbacuju...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodarstvo Hercegbosne
PostPostano: 23 ožu 2019, 09:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Takve stvari radi županija ili općina uz pomoć države. A kako su svi zaduženi u kreditima preko glave.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodarstvo Hercegbosne
PostPostano: 04 tra 2019, 14:17 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
Čapljinska Lasta na tržište izbacila i čuvene štrudle od smokava
https://www.jabuka.tv/capljinska-lasta- ... d-smokava/
Usrat cu se od njih :D

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodarstvo Hercegbosne
PostPostano: 04 tra 2019, 22:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 4916
Prije svega treba gledat tržište...

Nisam u zadnje vrijeme gledo podatke, al do prije par godina deficitarni proizvodi u RH (najbliže tržište) a i u EU su bili pršuti i lišnjak

Pogotovo Dalmatinski pršut (znači ovaj prostor od Like do Hercegovine, ubiti izvorna stara Dalmacia) znači svinje uzgojene i obrađene, na stari način, visoka nadmorska visina i sušnje mesa na Buri. Što daje specifičan miris i okus mesu, zbog svih trava i peludi što Bura nanese.
Zato to nije moguće napravit u umjetnim uvjetima i ne ko Lijanović i te spike s uvozom i mućke.

Znam da je EU tražila da se meso izvana koje se suši u Dalmaciji, može brendirat ko Dalmatinski pršut, međutim naši nisu dali, ne znam kako je to završilo.

Mediteranska Liska znači onaj manji lišnjak, ne ovi kontinentalni veći koji nemaju okusa. Lišnjak (ko i kakao) je deficitarna kultura u EU zbog sve veće potražnje, tako da industrija slatkiša traži nove izvore.
Ferrero je mislim u Vojvodini kupio velika zemljišta, na kojima će saditi plantaže liske, za Nuttelu i ostale gluposti. (međutim tamo mogu sadit samo kontinentalnu lisku, ne mediteransku)
S obzirom da kinesko tržište sve više otkriva slatkiše (njima je to prije zbog standarda bilo nepoznato) Kina je i velikim dijelom i uzrokovala manjak kakaa i lišnjaka na tržištu.

Ne znam kakvi su uvjeti za izvoz iz Herc.u EU, al pretpostavljam da bi trebali biti jednostavniji zbog manjka te robe na tržištu.

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodarstvo Hercegbosne
PostPostano: 05 tra 2019, 08:23 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
Brane je napisao/la:
Prije svega treba gledat tržište...

Nisam u zadnje vrijeme gledo podatke, al do prije par godina deficitarni proizvodi u RH (najbliže tržište) a i u EU su bili pršuti i lišnjak

Pogotovo Dalmatinski pršut (znači ovaj prostor od Like do Hercegovine, ubiti izvorna stara Dalmacia) znači svinje uzgojene i obrađene, na stari način, visoka nadmorska visina i sušnje mesa na Buri. Što daje specifičan miris i okus mesu, zbog svih trava i peludi što Bura nanese.
Zato to nije moguće napravit u umjetnim uvjetima i ne ko Lijanović i te spike s uvozom i mućke.

Znam da je EU tražila da se meso izvana koje se suši u Dalmaciji, može brendirat ko Dalmatinski pršut, međutim naši nisu dali, ne znam kako je to završilo.

Mediteranska Liska znači onaj manji lišnjak, ne ovi kontinentalni veći koji nemaju okusa. Lišnjak (ko i kakao) je deficitarna kultura u EU zbog sve veće potražnje, tako da industrija slatkiša traži nove izvore.
Ferrero je mislim u Vojvodini kupio velika zemljišta, na kojima će saditi plantaže liske, za Nuttelu i ostale gluposti. (međutim tamo mogu sadit samo kontinentalnu lisku, ne mediteransku)
S obzirom da kinesko tržište sve više otkriva slatkiše (njima je to prije zbog standarda bilo nepoznato) Kina je i velikim dijelom i uzrokovala manjak kakaa i lišnjaka na tržištu.

Ne znam kakvi su uvjeti za izvoz iz Herc.u EU, al pretpostavljam da bi trebali biti jednostavniji zbog manjka te robe na tržištu.

A šta mi u hercegovini imamo s dalmacijom pa da brendiramo pršut kao njihov? Razumijem ja da imamo kvalitetu,mozda cak i bolju od njihove al njega prodaje ime jer na kakvo ces ti trziste izac sa "hercegovackim" prsutom? Neces imat cijenu kao dalmatinski i moras poci sve iz pocetka, sto su dalmatinci zavrsili prije 10 godina. Što se tiče lješnjaka mediteranskog koja to svjetska industrija trazi isti,a i da ga trazi jednom u 3 godine ces imat urod zbog raznih problema (rani mraz,vruce ljeto,bolest itd) . Smatram da bi u dojnjoj Hercegovini trebalo pojacat sadnju vinove loze(autohtone) a u gornjoj(Široki,Posušje) uzgoj koza jer sir ima strasnu cijenu(30 km) te se isto jako isplati a pravog sira gotovo da i nema na trzistu, pogotovo naseg iz misine...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodarstvo Hercegbosne
PostPostano: 05 tra 2019, 11:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 4916
O Dalmaciji-Hercegovini možemo na nekoj drugoj temi...

Dalmatinci nisu nikad proizvodili pršut (do zadnji 50-ak godina) jer nisu imali uvjete za to škrta zemlja, sol itd, nego samo vino...
Pršut se uvijek proizvodio u Hercegovini, jer su imali blago zbog veliki pašnjaka...
Tradicija je da i najsiromašnije obitelji bi za Božić morale imat makar mali pršut i Dalmatinsko vino, po koje bi se išlo na piacu u manja mista u dalmatinskom zaleđu ili veća Sinj i tamo minjalo pršut za vino ili šta si već imo, sa ovima što bi došli sa mora.
Kolko god to suludo zvučalo, Dalmatinski pršut je najorginalniji i najtradicionalniji proizvod Hercegovine. (ako se mene pita)

Evo lokalni primjer što se tiče liske, vjerovatno nije mediteranski, al opet...
https://www.agrobiz.hr/agrovijesti/neka ... snjak-5913

Ne slažem se za vinovu lozu, jer tržište EU ima i viška vina, nema zemlje koja ne proizvodi vino od veliki plantaža do manjih exkluzivni, čak mislim da imaš i limite u EU da se ne mogu sadit nove nasade.
Uostalom šta nije nedavno prodana plantaža vinove loze doli negdje u Hercegovini, ako se ne varam neki arapi su to kupili.

Ova ideja sa kozama je dobra, osim sira, mlika i meso jaretine je jako kvalitetno i na cijeni potražnja je čak veća od janjetine. Samo rijetko ga ima za kupit...
http://www.hazud.hr/jarece-meso-zdravij ... gih-vrsta/

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodarstvo Hercegbosne
PostPostano: 05 tra 2019, 12:33 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
Brane je napisao/la:
O Dalmaciji-Hercegovini možemo na nekoj drugoj temi...

Dalmatinci nisu nikad proizvodili pršut (do zadnji 50-ak godina) jer nisu imali uvjete za to škrta zemlja, sol itd, nego samo vino...
Pršut se uvijek proizvodio u Hercegovini, jer su imali blago zbog veliki pašnjaka...
Tradicija je da i najsiromašnije obitelji bi za Božić morale imat makar mali pršut i Dalmatinsko vino, po koje bi se išlo na piacu u manja mista u dalmatinskom zaleđu ili veća Sinj i tamo minjalo pršut za vino ili šta si već imo, sa ovima što bi došli sa mora.
Kolko god to suludo zvučalo, Dalmatinski pršut je najorginalniji i najtradicionalniji proizvod Hercegovine. (ako se mene pita)

Evo lokalni primjer što se tiče liske, vjerovatno nije mediteranski, al opet...
https://www.agrobiz.hr/agrovijesti/neka ... snjak-5913

Ne slažem se za vinovu lozu, jer tržište EU ima i viška vina, nema zemlje koja ne proizvodi vino od veliki plantaža do manjih exkluzivni, čak mislim da imaš i limite u EU da se ne mogu sadit nove nasade.
Uostalom šta nije nedavno prodana plantaža vinove loze doli negdje u Hercegovini, ako se ne varam neki arapi su to kupili.

Ova ideja sa kozama je dobra, osim sira, mlika i meso jaretine je jako kvalitetno i na cijeni potražnja je čak veća od janjetine. Samo rijetko ga ima za kupit...
http://www.hazud.hr/jarece-meso-zdravij ... gih-vrsta/

Reci mi sto se tice Dalmacije i prsuta jel ti zivis u 60-im, 70 im godinama u jugoslaviji gdje nema granica il zivis u 2019 gdje je jasno određeno tržište te administrativne granice. Dalmatincu se vise isplati uzet sirovi prsut od slavonca jer na isti ne placa porez nit ima problema sa papirologijom kakvih bi bilo da uzima od nas . Ako bi pak mi proizvodili i susili u hercegovini, jednostavno nemamo ime ni brend kao dalmatinci da bi istog izvezli u EU, samim time nema ni cijene te ekonomske opravdanosti.
Kad smo kod vinove loze vidi ovo https://www.jabuka.tv/iz-paoce-za-kinu- ... a-andrija/

https://www.vecernji.ba/vijesti/prilika ... te-1160899

Ova lijeska(industrijska) sto si napisao je jako isplativa,al to je za gornje krajeve(Tomislavgrad,Livno,dio Kupresa)
Također pored kozarstva moze se krenut i u vađenje kamena te slanje blokova za Kinu gdje za onaj manje kvalitete dobijes 100-150 eura a za onaj vece imas 500-600 e . Mislim da samo u ZHŽ imas 40 koncesija za vađenje istog...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodarstvo Hercegbosne
PostPostano: 05 tra 2019, 14:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 4916
Svaka čast Andrija...
Nisam ni znao za ova potapanja, super ideja za promovirat vino.

Kina je enormno tržište, nadam se da je ovaj Pelješki most bio neka trampa za otvaranje kineskog tržišta nama. Vidit ćemo šta će bit od ovog poslovnog foruma Kina+16 u Dubrovniku.

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodarstvo Hercegbosne
PostPostano: 05 tra 2019, 15:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68249
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Kineze naviknite na prsut, oni jedu svinjetinu.

Na sir se vec lagano navikavaju.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodarstvo Hercegbosne
PostPostano: 05 tra 2019, 19:20 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
Robbie MO je napisao/la:
Kineze naviknite na prsut, oni jedu svinjetinu.

Na sir se vec lagano navikavaju.

Nećemo im nudit svinjske papke ko Vučić :zubati
http://mondo.rs/a1133186/Info/Ekonomija ... icama.html

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodarstvo Hercegbosne
PostPostano: 29 svi 2019, 09:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Zar ovo nije mogao dobiti SOKO Mostar?

https://www.dnevnik.ba/vijesti/pokraj-z ... zrakoplove

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodarstvo Hercegbosne
PostPostano: 29 svi 2019, 09:49 
Offline

Pridružen/a: 26 sij 2010, 11:13
Postovi: 649
lider30 je napisao/la:
Zar ovo nije mogao dobiti SOKO Mostar?

https://www.dnevnik.ba/vijesti/pokraj-z ... zrakoplove


Bescarinska zona, bolja infrastruktura, kvalitetnija radna snaga, investicije zaobilaze BiH.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodarstvo Hercegbosne
PostPostano: 29 svi 2019, 09:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30070
Zato jer ga nema? Zar Soko Zrakoplovstvo uopće postoji više?

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodarstvo Hercegbosne
PostPostano: 29 svi 2019, 12:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58277
Lokacija: DAZP HQ
lider30 je napisao/la:
Zar ovo nije mogao dobiti SOKO Mostar?

https://www.dnevnik.ba/vijesti/pokraj-z ... zrakoplove


Ovo je glavni partner zagrebačke firme Enikon Aerospace, kako FACC ima jako dobra iskustva s njima tako su i svoju tvornicu doveli u Hrvatsku. Nije to iz vedra neba, za to sam čuo prije godinu dana.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodarstvo Hercegbosne
PostPostano: 29 svi 2019, 12:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58277
Lokacija: DAZP HQ
Meni je zanimljivije da je šibenski TLM doveo investitora za proizvodnju avio dijelova i dijelova za automobile.

To je industrija koju može i Mostar dovesti.

Citat:
U Šibeniku krenula proizvodnja za BMW i Samsung, uskoro će se raditi i dijelovi za avione

Svečano je bilo u srijedu u pogonu Hladne valjaonice Impol TLM-a Šibenik. Ministar gospodarstva Slovenije Zdravko Počivalšek i državni tajnik Ministarstva gospodarstva Hrvatske Mario Antonić pustili su rad novu proizvodnu liniju na kojoj će se proizvoditi aluminijski finalni proizvodi za strukturne dijelove automobilske industrije. Riječ o kombiniranoj razreznoj liniji 'Salico' namijenjenom obradi aluminijskih svitkova od O,5 do šest milimetara debljine za potrebe specijaliziranih tržišta auto-industrije, a u koju je Impol Grupa iz Slovenske Bistrice investirala 6,5 milijun eura.

Ovo je još jedna u nizu najavljenih naših investicija otkako smo prije tri godine preuzeli šibenski TLM Aluminium u stečaju. Do sada smo u Impol TLM uložili 100 milijuna eura i zaposlili ukupno 425 radnika. Inače, u našim tvornicama Sinal u Slovenskoj Bistrici i Seval u Sevojnu proizvodili smo prešane aluminijske auto-dijelove za potrebe Samsunga i BMW-a. Ovom novom linijom u Šibeniku, koja će mjesečno izbacivati tri tisuće tona proizvoda različitog spektra, proširit ćemo naše tržište na ostale velike tvrtke automobilske industrije u Europi i svijetu – kazao je Andrej Kolmanič, glavni izvršni direktor Impol Grupe. Dodao je kako je šibenski Impol TLM godišnje proizvodio 90 tisuća tona valjanih proizvoda, a u 2021. godine planira se proizvodnja od 200 tisuća tona i zapošljavanje novih radnika. Do 2025. godine u šibensku Valjaonicu namjeravamo uložiti dodatnih 180 milijuna eura, zaključio je Andrej Kolmanič.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodarstvo Hercegbosne
PostPostano: 29 svi 2019, 12:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30070
dudu je napisao/la:
Meni je zanimljivije da je šibenski TLM doveo investitora za proizvodnju avio dijelova i dijelova za automobile.

To je industrija koju može i Mostar dovesti.


To je već realno. Feal je sigurno upoznat s ovim. :palacgore1

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodarstvo Hercegbosne
PostPostano: 17 lip 2019, 17:38 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
Grudska Violeta kupila čapljinsku Lastu
https://www.jabuka.tv/grudska-violeta-k ... sku-lastu/
Podic ce ovo gruđanin na noge...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodarstvo Hercegbosne
PostPostano: 17 lip 2019, 19:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68249
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Diablo je napisao/la:
Grudska Violeta kupila čapljinsku Lastu
https://www.jabuka.tv/grudska-violeta-k ... sku-lastu/
Podic ce ovo gruđanin na noge...


Bravo.

Sigurno ima dobre planove za Lastu. Možda Čapljina dobije jaku firmu.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodarstvo Hercegbosne
PostPostano: 17 lip 2019, 19:52 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13387
Lokacija: ZG
Ovaj potez vise vrijedi nego 5 hb televizija. To treba biti putokaz svim nasim poduzetnicima.

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodarstvo Hercegbosne
PostPostano: 17 lip 2019, 19:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30070
Još da je Feal isto učinio sa Aluminijem, ali što je tu je.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodarstvo Hercegbosne
PostPostano: 17 lip 2019, 21:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 4916
dudu je napisao/la:
Meni je zanimljivije da je šibenski TLM doveo investitora za proizvodnju avio dijelova i dijelova za automobile.

To je industrija koju može i Mostar dovesti.

Citat:
U Šibeniku krenula proizvodnja za BMW i Samsung, uskoro će se raditi i dijelovi za avione

Svečano je bilo u srijedu u pogonu Hladne valjaonice Impol TLM-a Šibenik. Ministar gospodarstva Slovenije Zdravko Počivalšek i državni tajnik Ministarstva gospodarstva Hrvatske Mario Antonić pustili su rad novu proizvodnu liniju na kojoj će se proizvoditi aluminijski finalni proizvodi za strukturne dijelove automobilske industrije. Riječ o kombiniranoj razreznoj liniji 'Salico' namijenjenom obradi aluminijskih svitkova od O,5 do šest milimetara debljine za potrebe specijaliziranih tržišta auto-industrije, a u koju je Impol Grupa iz Slovenske Bistrice investirala 6,5 milijun eura.

Ovo je još jedna u nizu najavljenih naših investicija otkako smo prije tri godine preuzeli šibenski TLM Aluminium u stečaju. Do sada smo u Impol TLM uložili 100 milijuna eura i zaposlili ukupno 425 radnika. Inače, u našim tvornicama Sinal u Slovenskoj Bistrici i Seval u Sevojnu proizvodili smo prešane aluminijske auto-dijelove za potrebe Samsunga i BMW-a. Ovom novom linijom u Šibeniku, koja će mjesečno izbacivati tri tisuće tona proizvoda različitog spektra, proširit ćemo naše tržište na ostale velike tvrtke automobilske industrije u Europi i svijetu – kazao je Andrej Kolmanič, glavni izvršni direktor Impol Grupe. Dodao je kako je šibenski Impol TLM godišnje proizvodio 90 tisuća tona valjanih proizvoda, a u 2021. godine planira se proizvodnja od 200 tisuća tona i zapošljavanje novih radnika. Do 2025. godine u šibensku Valjaonicu namjeravamo uložiti dodatnih 180 milijuna eura, zaključio je Andrej Kolmanič.

Šta oni proizvode, kakve prešane dijelove za BMW?
Uložili 100 mil. € u šta točno ???
Ne znam koja je pozadina ovog posla, ali sam uvjeren da oni ne proizvode za BMW i čisto sumnjam da su uložili 100 mil. €...

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodarstvo Hercegbosne
PostPostano: 17 lip 2019, 21:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24535
Lokacija: Heartbreak Hotel
......


Privitak/ci:
29571376_10156167919544454_7071899652344547926_n.jpg
29571376_10156167919544454_7071899652344547926_n.jpg [ 296.56 KiB | Pogledano 4107 put/a. ]

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodarstvo Hercegbosne
PostPostano: 19 lip 2019, 17:43 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
Odlična priča iz Hercegovine: Posjetili smo plantažu od 300 000 rajčica u blizini Širokog Brijega
https://abcportal.info/novosti/abc-plus ... -u-blizini

Ako ovima uspije,dogodine ocekujte nesto slicno smiljomaniji... :D

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 982 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 40  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO