HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 20:43.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 1547 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 62  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Islamski komunizam: "Knjiga" (Kuran), "Cista Vjera" (islam) i komunizam
PostPostano: 20 tra 2019, 08:22 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30069
Iz svega rečenog, očigledno je dokle god smo glupi najpametnije da se podijelimo.

Ujediniti se možemo tek nakon što svi eventualno evoluiramo u viši stupanj svijesti.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islamski komunizam: "Knjiga" (Kuran), "Cista Vjera" (islam) i komunizam
PostPostano: 20 tra 2019, 13:19 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Naša Kvačica je napisao/la:
Iz svega rečenog, očigledno je dokle god smo glupi najpametnije da se podijelimo.

Ujediniti se možemo tek nakon što svi eventualno evoluiramo u viši stupanj svijesti.


I kada smo se prvi put dijelili milioni ljudi su nepotrebno nastradali. Nova podjela bi u crno zavila dodatnih stotine tisuca ljudi i protjerala ih iz njihovih domova. Nema potrebe da se opametimo recimo tek u iducem stoljecu. Mozemo to uraditi i danas prije nove runde zrtava i stradanja. Ako si dozvolimo da smo ispunjeni mrznjom samo cemo unistiti nase sopstvene zivote. Niko nas ne moze promijeniti na bolje osim nas samih. To ce uvijek biti i ostati iskljucivo licni izbor. A ako se na ovim prostorima zivjelo u zajednistvu prije pola vijeka, moze se i danas. Nisu nam valjda preci bili bolje od nas da je to za njih bilo lako a za nas nemoguce...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islamski komunizam: "Knjiga" (Kuran), "Cista Vjera" (islam) i komunizam
PostPostano: 20 tra 2019, 20:35 
Offline

Pridružen/a: 10 tra 2019, 15:28
Postovi: 246
Ja mislim da Bosnjacima nece ovo nikako ici u glavu sto cu reci ali hajd. Ja sam uvjerenja da se moramo podijeliti da bi se ujedinili, tj. Hrvatima dati autonomiju, cak sta mislim, bezobrazno je pitati sta oni hoce. Ova drzava je 1/3 nije samo Bosnjacka. Tako i u ustavu stoji. Sad sto svak desifruje dejtonski kako njemu odgovara to je druga stvar. Recenica iz dejtonskog: Vlast cine tri konsitutivna naroda, kao i svi njeni gradzani. Bosnjaci na multi kulti fazon hoce sad pod gradzanima da naprave unitaristicku drzavu. Tj. desifrovali su dejtonsko ono "gradzanski" kao skrivenu poruku za njihovu buducu politicku i neznam kakvu usmjerensot ka stvaranju unitarsiticke Bosne. Pa isto su i Srbi radili u proslom vremenu, mozda su i bili iskreni sto se tice Jugosvlavije, mozda i nisu, a kad smo se poceli razdvajat, imam osjecaj da su uz inat poceli veliko srpku politiku. Sta i da imaju Hrvati pravu autonomiju, i dalje ostaje sistem koncenzusa. Jedino se Bosna moze podijeliti ako i Bosnjaci konzensusom odluce o tom.

_________________
Izučavaći budalizma su budalisti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islamski komunizam: "Knjiga" (Kuran), "Cista Vjera" (islam) i komunizam
PostPostano: 20 tra 2019, 20:48 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30069
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:
Iz svega rečenog, očigledno je dokle god smo glupi najpametnije da se podijelimo.

Ujediniti se možemo tek nakon što svi eventualno evoluiramo u viši stupanj svijesti.


I kada smo se prvi put dijelili milioni ljudi su nepotrebno nastradali. Nova podjela bi u crno zavila dodatnih stotine tisuca ljudi i protjerala ih iz njihovih domova. Nema potrebe da se opametimo recimo tek u iducem stoljecu. Mozemo to uraditi i danas prije nove runde zrtava i stradanja. Ako si dozvolimo da smo ispunjeni mrznjom samo cemo unistiti nase sopstvene zivote. Niko nas ne moze promijeniti na bolje osim nas samih. To ce uvijek biti i ostati iskljucivo licni izbor. A ako se na ovim prostorima zivjelo u zajednistvu prije pola vijeka, moze se i danas. Nisu nam valjda preci bili bolje od nas da je to za njih bilo lako a za nas nemoguce...


Ne dijelimo se mi jer to želimo, nego smo prisiljeni iz razloga jer su Bošnjaci poludjeli. To je potpuno ista stvar kao sa Srbima u Jugoslaviji. Milošević je svojim ponašanjem prisilio Hrvate na nepopularno ponašanje. Ja sam stvarno želio opstanak Jugoslavije, da se svi volimo i pazimo :palacgore1 , no kad imaš posla sa agresivnim primitivcem jedino rješenje prema takvima je distanca.

Ako slučajno Bošnjaci dođu pameti, mi ćemo se vrlo rado zadovoljiti multietničkom federalnom jedinicom sa hrvatskom većinom. :zivili

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islamski komunizam: "Knjiga" (Kuran), "Cista Vjera" (islam) i komunizam
PostPostano: 20 tra 2019, 21:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 tra 2019, 20:00
Postovi: 4
Naša Kvačica je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:

I kada smo se prvi put dijelili milioni ljudi su nepotrebno nastradali. Nova podjela bi u crno zavila dodatnih stotine tisuca ljudi i protjerala ih iz njihovih domova. Nema potrebe da se opametimo recimo tek u iducem stoljecu. Mozemo to uraditi i danas prije nove runde zrtava i stradanja. Ako si dozvolimo da smo ispunjeni mrznjom samo cemo unistiti nase sopstvene zivote. Niko nas ne moze promijeniti na bolje osim nas samih. To ce uvijek biti i ostati iskljucivo licni izbor. A ako se na ovim prostorima zivjelo u zajednistvu prije pola vijeka, moze se i danas. Nisu nam valjda preci bili bolje od nas da je to za njih bilo lako a za nas nemoguce...


Ne dijelimo se mi jer to želimo, nego smo prisiljeni iz razloga jer su Bošnjaci poludjeli. To je potpuno ista stvar kao sa Srbima u Jugoslaviji. Milošević je svojim ponašanjem prisilio Hrvate na nepopularno ponašanje. Ja sam stvarno želio opstanak Jugoslavije, da se svi volimo i pazimo :palacgore1 , no kad imaš posla sa agresivnim primitivcem jedino rješenje prema takvima je distanca.

Ako slučajno Bošnjaci dođu pameti, mi ćemo se vrlo rado zadovoljiti multietničkom federalnom jedinicom sa hrvatskom većinom. :zivili

Svidja mi se razmisljanje Zeljane Zovko. „Međutim, jedino pravo rješenje je u rukama tri zajednice, a ne Europske unije. Mi možemo dati prijedloge, ali na vođama je ova tri naroda da međusobno dogovore rješenja, žele li da Bosna i Hercegovina opstane i nadajmo se jednog dana i krene naprijed.“
Usput, kolega, iz kojeg ste vi plemena?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islamski komunizam: "Knjiga" (Kuran), "Cista Vjera" (islam) i komunizam
PostPostano: 20 tra 2019, 23:20 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30069
poganka je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Ne dijelimo se mi jer to želimo, nego smo prisiljeni iz razloga jer su Bošnjaci poludjeli. To je potpuno ista stvar kao sa Srbima u Jugoslaviji. Milošević je svojim ponašanjem prisilio Hrvate na nepopularno ponašanje. Ja sam stvarno želio opstanak Jugoslavije, da se svi volimo i pazimo :palacgore1 , no kad imaš posla sa agresivnim primitivcem jedino rješenje prema takvima je distanca.

Ako slučajno Bošnjaci dođu pameti, mi ćemo se vrlo rado zadovoljiti multietničkom federalnom jedinicom sa hrvatskom većinom. :zivili

Svidja mi se razmisljanje Zeljane Zovko. „Međutim, jedino pravo rješenje je u rukama tri zajednice, a ne Europske unije. Mi možemo dati prijedloge, ali na vođama je ova tri naroda da međusobno dogovore rješenja, žele li da Bosna i Hercegovina opstane i nadajmo se jednog dana i krene naprijed.“
Usput, kolega, iz kojeg ste vi plemena?


Iz plemena starih Azra, što za ljubav glavu gube, i umiru kada ljube. :yes

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islamski komunizam: "Knjiga" (Kuran), "Cista Vjera" (islam) i komunizam
PostPostano: 21 tra 2019, 07:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 tra 2019, 20:00
Postovi: 4
Naša Kvačica je napisao/la:
poganka je napisao/la:
Svidja mi se razmisljanje Zeljane Zovko. „Međutim, jedino pravo rješenje je u rukama tri zajednice, a ne Europske unije. Mi možemo dati prijedloge, ali na vođama je ova tri naroda da međusobno dogovore rješenja, žele li da Bosna i Hercegovina opstane i nadajmo se jednog dana i krene naprijed.“
Usput, kolega, iz kojeg ste vi plemena?


Iz plemena starih Azra, što za ljubav glavu gube, i umiru kada ljube. :yes


O, jedna romanticna dusica na ovom okrutnom forumu??!!!
U Jemenu postoji staro pleme koje se zove Azra (devica). Ukoliko mladićima iz tog plemena nije dozvoljeno ili nije moguće da ostvare svoju ljubav prema voljenoj, oni odlaze u pustinju ili u rat da bi što pre umrli zaljubljeni jer ne žele da žive bez ljubavi. Ova legenda je ostavila snažan utisak na Hajnriha Hajnea i inspirisala ga da napiše pesmu Azra.
Pa sta ste izabrali? Pustinju ili rat?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islamski komunizam: "Knjiga" (Kuran), "Cista Vjera" (islam) i komunizam
PostPostano: 21 tra 2019, 08:43 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30069
poganka je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Iz plemena starih Azra, što za ljubav glavu gube, i umiru kada ljube. :yes


O, jedna romanticna dusica na ovom okrutnom forumu??!!!
U Jemenu postoji staro pleme koje se zove Azra (devica). Ukoliko mladićima iz tog plemena nije dozvoljeno ili nije moguće da ostvare svoju ljubav prema voljenoj, oni odlaze u pustinju ili u rat da bi što pre umrli zaljubljeni jer ne žele da žive bez ljubavi. Ova legenda je ostavila snažan utisak na Hajnriha Hajnea i inspirisala ga da napiše pesmu Azra.
Pa sta ste izabrali? Pustinju ili rat?


Hmm, osobno ipak preferiram kozumiranje ljubavi prema voljenoj. :zubati

Ako bih ipak morao birati pustinja ili rat, pa onda sigurno pustinja. Nema smisla mučit druge jer meni mala ne da, to ono baš nije cool. Dakle pustinja. :palacgore1

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islamski komunizam: "Knjiga" (Kuran), "Cista Vjera" (islam) i komunizam
PostPostano: 22 tra 2019, 01:32 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Naša Kvačica je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:

I kada smo se prvi put dijelili milioni ljudi su nepotrebno nastradali. Nova podjela bi u crno zavila dodatnih stotine tisuca ljudi i protjerala ih iz njihovih domova. Nema potrebe da se opametimo recimo tek u iducem stoljecu. Mozemo to uraditi i danas prije nove runde zrtava i stradanja. Ako si dozvolimo da smo ispunjeni mrznjom samo cemo unistiti nase sopstvene zivote. Niko nas ne moze promijeniti na bolje osim nas samih. To ce uvijek biti i ostati iskljucivo licni izbor. A ako se na ovim prostorima zivjelo u zajednistvu prije pola vijeka, moze se i danas. Nisu nam valjda preci bili bolje od nas da je to za njih bilo lako a za nas nemoguce...


Ne dijelimo se mi jer to želimo, nego smo prisiljeni iz razloga jer su Bošnjaci poludjeli. To je potpuno ista stvar kao sa Srbima u Jugoslaviji. Milošević je svojim ponašanjem prisilio Hrvate na nepopularno ponašanje. Ja sam stvarno želio opstanak Jugoslavije, da se svi volimo i pazimo :palacgore1 , no kad imaš posla sa agresivnim primitivcem jedino rješenje prema takvima je distanca.

Ako slučajno Bošnjaci dođu pameti, mi ćemo se vrlo rado zadovoljiti multietničkom federalnom jedinicom sa hrvatskom većinom. :zivili


"Dana 22. prosinca 1990. godine Hrvatski Sabor je donio prvi demokratski Ustav neovisne Republike Hrvatske kojim je naša Domovina ustanovljena kao suverena država hrvatskoga naroda i pripadnika drugih naroda i manjina i zemlja vladavine prava, parlamentarne demokracije i tržišnog gospodarstva"

Mi stariji se malo bolje prisjecamo historijskih fakata. U tom trenutku Hrvatska nije bila neovisna nego sastavni dio federalne Jugoslavije. Tim dokumentom je dakle preglasavanjem izbacen kljucne dio dotadasnjeg ustava Hrvatske kojim se ona definisala kao drzava hrvatskog naroda, srpskog naroda u Hrvatskoj itd itd. Dakle, cistim nadglasavanjem su Srbi izbaceni kao konstitutivni narod. To nas tjera da se zapitamo sta je to pokrenulo rat u nekadasnjoj SFRJ. Gluho bilo, da neko preglasavanjem izbaci Hrvate iz ustava BiH kao konstitutivni narod, da li bi to bio opravdan razlog za rat?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islamski komunizam: "Knjiga" (Kuran), "Cista Vjera" (islam) i komunizam
PostPostano: 22 tra 2019, 01:34 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Fali nam i vjere i pameti!
Normalno, ovo je trik tvrdnja. Vjera i pamet su jedno te isto jer su bukvalno nerazdvojivi. Nikada ne mozete imati jedno bez drugog.
Sada bi ovo trebalo i dokazati, zar ne?
Da krenemo od Isusove pouke i poruke ”Mrzi grijeh a voli grijesnika”. Da li uopste razumijemo sta nam to govori?
Ako mrzimo grijesnika, onda nikada necemo razumjeti uzrok problema. Smatracemo da je taj pojedinac uzrok svih nedaca i nikada se necemo pozabaviti samom sustinom.
Ovdje katastrofalno grijese svi – i kler i intelektualci i sudstvo.
Niko od njih nije bio kadar razumjeti sustinu problema te se isto stradanje ponavlja vijekovima.
Sta je uzrok ratova na Balkanu devedesetih? Sta je uzrok stradanja u Drugom Svjetskom Ratu a sta u Prvom?
Ako za pokolje optuzimo Milosevica, Tudjmana, Aliju, Srbe, Hrvate, Bosnjake, islam, katolicanstvo ili pravosavlje nikada necemo razumjeti grijeh. Ako volite grijesnika, moracete se pozabaviti grijehom te cete se onda i rijesiti problema zauvijek.
Sta je grijeh? Mrznja, podjele, netrpeljivost…
U rat su nas gurnule podjele. Podjele su bile i stvaranje nacionalnih stranaka i osamostaljenje Bosne i stvaranje RS stvaranje HB i stvaranje NDH. Ne mozete za dvije podjele reci da su dobre a za tri lose. To je i nevjernicki i glupo, zar ne?
Kada koristite vlast da se obogatite i prisvojite sebi ono sto pripada drustvu, svim ljudima, navlacite si nesrecu na ledja. Ako koristite osvajanja da zgrabite ogromne zemljisne posjede, stvarate uslove za istragu Muslimani a i istragu posrbica jer su i Osmanlije i Solunci sebe izdasno nagradjivali tudjom zemljom. Isto tako su u Drugom Svjetskom Ratu krvavo nastradali i oni koji su koristili banke da si natrpaju u dzepove pare koje su pripadale drugima.
Da ste bili najsiromasniji sloj drustva koji je bezrezervno pomagao druge citav zivot, niko vas nikada ne bi proganjao zato sto se musliman, katolik, pravoslavac ili jevrejin.
Oni koji pljackaju druge nemaju u sebi ni vjere ni pameti jer stvaraju preduslove da im se na sopstvenoj djeci slome kola.
Kada neko optuzi Srbe, Hrvate i Bosnjake da su genocidni, onda si stvara tako milione neprijatelja. Da bi ih unistili, morate zrtvovati milione svojih sunarodnika.
Malo je onih toliko blentavih koji ce poput Biljanje Plavsic javno izjaviti da su voljni zrtvovati sest miliona svojih sunarodnika da bi se definitivno podijelili od svojih komsija i susjeda. U tom slucaju ne dijelite se od svoji bliznjih nego od sopstvenog zivota, zar ne?
Bez obzira sto je Plavsicka stekla naziv doktora nauka, da li se za takvu osobu moze reci da je vjernik i pametna?
Da li se moze za Aliju Izetbegovica reci da je vjernik i pametan ako svom narodu govorio da se referendumom odijeli od svojih bliznjih a da rata nece biti u trenutku kada se JNA vec ukopala na brdima oko Sarajeva?
Kako to da podjela Juge nije uzrok za rat ali podjela Bosne jeste?!
Da li se za Kucana, Tudmana, Izetbegovica i Gligorova moze reci da su vjernici i pametni ako su dozvolili da zajednicko naoruzanja SFRJ zavrsi u Milosevicevim rukama?
Dakle, ako krivite iskljucivo Milosevica, necete biti u stanju da prepoznati sustinski grijeh i svoje mnogobrojne greske.
Radi toga vam je Isus i rekao da mrzite grijeh a volite grijesnika. Ako volite najvece krivce, onda cete se morati suociti i sa sopstvenim zabludama, greskama i propustima.
Upiranje prstom u druge vam koristi da prikrijete svoje grijehe te da se predstavite savrsenim i bezgrijesnim.
To nije karakteristika ni pametnih ni vjernih, zar ne?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islamski komunizam: "Knjiga" (Kuran), "Cista Vjera" (islam) i komunizam
PostPostano: 22 tra 2019, 12:30 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Nemamo mi ni vjere ni pameti (ili to jedno te isto, kako god da se zvalo), a ovdje govorimo i o jednim i o drugim i o trecim.

Glasali smo za lidere koji su nas prevarili, napunili mrznjom, medjusobno podijelili, gurnuli u rat te na kraju opljackali, a mi ih zbog toga obozavamo i spomenike im dizemo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islamski komunizam: "Knjiga" (Kuran), "Cista Vjera" (islam) i komunizam
PostPostano: 23 tra 2019, 12:58 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Vjera i pamet su jedno te isto jer oznacavaju sposobnost da uradite ono sto je u vasem najboljem interesu.

I prakticno i teoretski su nerazdvojni. Ne mozete biti pametni bez vjere ili biti vjerni bez pameti.

A zasto postoje dva termina za jedno te isto? Pa vjera oznacava sistem vrijednosti a pamet njegovu prakticnu implementaciju.

Biti inteligentan nije ni vjera ni pamet. To je nekakva druga vrsta sposobnosti. Inteligentni su bili i Hitler i Pavelic i Draza i Slobo i Franjo i Alija. Bili su kadri srusiti stari sistem te ubijediti desetine miliona ljudi da ih slijepo slijede ali su na kraju samo unesrecili i sebe i druge te milione sunarodnika otjerali u smrt i stradanje.

Inteligentni su bili i Karadzic i Koljevic i Plavsicka – doktori nauke, medicine i autori koji su samo gurnuli svoje glasace u bratoubilacki rat te bili voljni zrtvovati sest miliona svojih bliznjih da bi se razdvojili nakon suzivota od nekoliko vijekova. Da li je to pamet i vjera?

Zasto se ljudi mole Bogu i prave bogomolje? Sta ocekuju da ce se desiti? Cudo nevidjeno?

Da li ocekuju da ce im Svevisnji napraviti puteve, kuce, fabrike, skole, pruge, aerodrome, bolnice? Da se to ikada desilo, bogomolje bi bile genijalna investicija. Napravite jednu zgradu, a Bog sve ostalo! Ali nije se nikada dogodilo u historiji pa nece ni ubuduce!
Sta onda “vjernici” ocekuju? Savjet od Svemoguceg?!

Pa zar im nije Bog rekao da novog Poslanika, dakle ni jednog jedinog savjeta, nece biti dok se Isus ne vrati na Zemlju. Trenutak povratka ne odredjuju ljudi nego Bog, te se dzaba molite...

Ta je svrha molitve? Pa da sami sebe podsjetite sta je doista vazno u zivotu i cega se trebate pridrzavati. Ako cete zbog toga ici u bogomolju da to tamo odradite, onda nemate u sebi ni vjere ni pameti.

Ko vam je osvijetlio kuce i napravio elektricne motore da vam olaksa zivot? Nikola Tesla! Gdje je njegova ulica ili skola u Sarajevu? Zar ne razumijete ko vam je pomogao svojom dobrotom?

Ko je izmislio telefon a ko antibiotike? Gdje su njihove ulice?

Po kome zovete bogomolje? Po slugama stranih osvajaca koji su vas ugnjetavali i opljackali pa djelic vratili nazad da sebi licno “otvore vrata raja” a ne vama. Oteto je prokleto, bilo i ostalo!

Dizete spomenike te nazivate ulice i aerodrome po onima koji su vas podijelili, napunili mrznjom i odveli u rat u kojem je nastradalo nekoliko stotina tisuca ljudi, unistena materijalna dobra stvarana generacijama, obogaljeni tjelesno i duhovno milioni vasih sugradjana jer je mrznja ostala u njima kojom sada ispiru mozak i buducim generacijama.
Takvi su posttraumatski stresni poremecaji. Truju dusu sopstvenim potomcima sa koljena na koljeno i prave nove narastaje duhovnim nakazama koje mrze svoje bliznje.

I kako zovete takvo samoubilacko ponasanje?

Vjerom i pamecu?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islamski komunizam: "Knjiga" (Kuran), "Cista Vjera" (islam) i komunizam
PostPostano: 23 tra 2019, 14:01 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30069
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Ne dijelimo se mi jer to želimo, nego smo prisiljeni iz razloga jer su Bošnjaci poludjeli. To je potpuno ista stvar kao sa Srbima u Jugoslaviji. Milošević je svojim ponašanjem prisilio Hrvate na nepopularno ponašanje. Ja sam stvarno želio opstanak Jugoslavije, da se svi volimo i pazimo :palacgore1 , no kad imaš posla sa agresivnim primitivcem jedino rješenje prema takvima je distanca.

Ako slučajno Bošnjaci dođu pameti, mi ćemo se vrlo rado zadovoljiti multietničkom federalnom jedinicom sa hrvatskom većinom. :zivili


"Dana 22. prosinca 1990. godine Hrvatski Sabor je donio prvi demokratski Ustav neovisne Republike Hrvatske kojim je naša Domovina ustanovljena kao suverena država hrvatskoga naroda i pripadnika drugih naroda i manjina i zemlja vladavine prava, parlamentarne demokracije i tržišnog gospodarstva"

Mi stariji se malo bolje prisjecamo historijskih fakata. U tom trenutku Hrvatska nije bila neovisna nego sastavni dio federalne Jugoslavije. Tim dokumentom je dakle preglasavanjem izbacen kljucne dio dotadasnjeg ustava Hrvatske kojim se ona definisala kao drzava hrvatskog naroda, srpskog naroda u Hrvatskoj itd itd. Dakle, cistim nadglasavanjem su Srbi izbaceni kao konstitutivni narod. To nas tjera da se zapitamo sta je to pokrenulo rat u nekadasnjoj SFRJ. Gluho bilo, da neko preglasavanjem izbaci Hrvate iz ustava BiH kao konstitutivni narod, da li bi to bio opravdan razlog za rat?


Želiš reći da su Hrvati naopaki?

Pa ja bih se složio s time. I to je još jedan argument za podjelu.

Lijepo si objasnio da se vjernici čiste vjere ujedinjuju. Obzirom da smo mi loši vjernici i da nemamo pojma o čistoj vjeri, najbolje da ostanemo podijeljeni dok ne dođemo pameti. :palacgore1

Naravno, ako nekad budemo napredovali u vjeri, onda ćemo se naravno ujedinjavati. :zivili

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islamski komunizam: "Knjiga" (Kuran), "Cista Vjera" (islam) i komunizam
PostPostano: 23 tra 2019, 14:31 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Naša Kvačica je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:

"Dana 22. prosinca 1990. godine Hrvatski Sabor je donio prvi demokratski Ustav neovisne Republike Hrvatske kojim je naša Domovina ustanovljena kao suverena država hrvatskoga naroda i pripadnika drugih naroda i manjina i zemlja vladavine prava, parlamentarne demokracije i tržišnog gospodarstva"

Mi stariji se malo bolje prisjecamo historijskih fakata. U tom trenutku Hrvatska nije bila neovisna nego sastavni dio federalne Jugoslavije. Tim dokumentom je dakle preglasavanjem izbacen kljucne dio dotadasnjeg ustava Hrvatske kojim se ona definisala kao drzava hrvatskog naroda, srpskog naroda u Hrvatskoj itd itd. Dakle, cistim nadglasavanjem su Srbi izbaceni kao konstitutivni narod. To nas tjera da se zapitamo sta je to pokrenulo rat u nekadasnjoj SFRJ. Gluho bilo, da neko preglasavanjem izbaci Hrvate iz ustava BiH kao konstitutivni narod, da li bi to bio opravdan razlog za rat?


Želiš reći da su Hrvati naopaki?

Pa ja bih se složio s time. I to je još jedan argument za podjelu.

Lijepo si objasnio da se vjernici čiste vjere ujedinjuju. Obzirom da smo mi loši vjernici i da nemamo pojma o čistoj vjeri, najbolje da ostanemo podijeljeni dok ne dođemo pameti. :palacgore1

Naravno, ako nekad budemo napredovali u vjeri, onda ćemo se naravno ujedinjavati. :zivili


Nasa Kvacice, znam ja dobro da ste vi i pametni i vjerni te da se samo salite. Znate vi odlicno da ne bih nikada nista ruzno rekao o Hrvatima jer se bavim univerzalnim vrijednostima.

Rekao sam da su sve strane preokrenule curak te da su sami sebi kontradiktorni u vezi onoga sto su govorili prije tri decenije.

Oni koji su tada preglasavali su sada protiv preglasavanja. Oni koji su tada bili za zajednicku drzavu su sada protiv zajednistva. Oni koji su tada tvrdili da podjela zajednicke drzave nije uzrok za rat sada tvrde suprotno...

Zar ne vidite da ste slicni jedni drugima kao jaje jajetu...

Zar je mogla opstati federacija u kojoj je jedna republika imala u predsjednistvu tri glasa a ostale samo po jedan?

Zar je mogla opstati drzava u kojoj su akademici najveceg naroda tvrdili da je stetna po taj narod?

Zar je mogla opstati ako je drzavna bezbijednost raspirivala medjunacionalnu netrpeljivost i pomagala osnivanje nacionalnih stranaka?

Zar je mogla opstati ako je vojska koja je 45 godina trenirana da stiti zajednistvo podrzala nacionalistickog vodju?

Zar je mogla opstati drzava u kojoj su "demokratski izabrani lideri" razbijali zajednistvo po svakoj mogucoj osnovi - nacionalno, ideoloski, politicki, kulturno, jezicki, alfabetski i religiozno...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islamski komunizam: "Knjiga" (Kuran), "Cista Vjera" (islam) i komunizam
PostPostano: 23 tra 2019, 14:38 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30069
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Želiš reći da su Hrvati naopaki?

Pa ja bih se složio s time. I to je još jedan argument za podjelu.

Lijepo si objasnio da se vjernici čiste vjere ujedinjuju. Obzirom da smo mi loši vjernici i da nemamo pojma o čistoj vjeri, najbolje da ostanemo podijeljeni dok ne dođemo pameti. :palacgore1

Naravno, ako nekad budemo napredovali u vjeri, onda ćemo se naravno ujedinjavati. :zivili


Nasa Kvacice, znam ja dobro da ste vi i pametni i vjerni te da se samo salite. Znate vi odlicno da ne bih nikada nista ruzno rekao o Hrvatima jer se bavim univerzalnim vrijednostima.

Rekao sam da su sve strane preokrenule curak te da su sami sebi kontradiktorni u vezi onoga sto su govorili prije tri decenije.

Oni koji su tada preglasavali su sada protiv preglasavanja. Oni koji su tada bili za zajednicku drzavu su sada protiv zajednistva. Oni koji su tada tvrdili da podjela zajednicke drzave nije uzrok za rat sada tvrde suprotno...

Zar ne vidite da ste slicni jedni drugima kao jaje jajetu...

Zar je mogla opstati federacija u kojoj je jedna republika imala u predsjednistvu tri glasa a ostale samo po jedan?

Zar je mogla opstati drzava u kojoj su akademici najveceg naroda tvrdili da je stetna po taj narod?

Zar je mogla opstati ako je drzavna bezbijednost raspirivala medjunacionalne netrpeljivost i pomagala osnivanje nacionalnih stranaka?

Zar je mogla opstati ako je vojska koje je 45 godina trenirana da stiti zajednistvo podrzala nacionalistickog vodju?

Zar je mogla opstati drzava u kojoj su "demokratski izabrani lideri" razbijali zajednistvo po svakoj mogucoj osnovi - nacionalno, ideoloski, politicki, kulturno, jezicki, alfabetski i religiozno...


Pa ja se sve slažem s tobom.

Nisam ni mislio da si rekao da su Hrvati jedini naopaki, obzirom da si prije toga rekao da su Bošnjaci krivi jer su većina. Ostaju Srbi, ali oni su svakako nešto krivi. :zubati

Dakle, na kraju, svi smo krivi slažem se. Svi smo naopaki, to je očigledno ako se samo pogleda na što liče ove nove države koje smo stvorili.

Da su Hrvati nešto bolji od drugih, pa bila bi i Hrvatska kao država napredna, ne bi i Hrvati bježali iz nje.

Samo kažem, dokle god smo svi takvi naopaki, bolje da se ne ujedinjujemo jer to ne može dobro završiti. Uvijek prije mora doći napredak na unutarnjem nivou, pa tek poslije toga može ići manifestacija na vanjskom nivou.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islamski komunizam: "Knjiga" (Kuran), "Cista Vjera" (islam) i komunizam
PostPostano: 23 tra 2019, 14:50 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Naša Kvačica je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:

Nasa Kvacice, znam ja dobro da ste vi i pametni i vjerni te da se samo salite. Znate vi odlicno da ne bih nikada nista ruzno rekao o Hrvatima jer se bavim univerzalnim vrijednostima.

Rekao sam da su sve strane preokrenule curak te da su sami sebi kontradiktorni u vezi onoga sto su govorili prije tri decenije.

Oni koji su tada preglasavali su sada protiv preglasavanja. Oni koji su tada bili za zajednicku drzavu su sada protiv zajednistva. Oni koji su tada tvrdili da podjela zajednicke drzave nije uzrok za rat sada tvrde suprotno...

Zar ne vidite da ste slicni jedni drugima kao jaje jajetu...

Zar je mogla opstati federacija u kojoj je jedna republika imala u predsjednistvu tri glasa a ostale samo po jedan?

Zar je mogla opstati drzava u kojoj su akademici najveceg naroda tvrdili da je stetna po taj narod?

Zar je mogla opstati ako je drzavna bezbijednost raspirivala medjunacionalne netrpeljivost i pomagala osnivanje nacionalnih stranaka?

Zar je mogla opstati ako je vojska koje je 45 godina trenirana da stiti zajednistvo podrzala nacionalistickog vodju?

Zar je mogla opstati drzava u kojoj su "demokratski izabrani lideri" razbijali zajednistvo po svakoj mogucoj osnovi - nacionalno, ideoloski, politicki, kulturno, jezicki, alfabetski i religiozno...


Pa ja se sve slažem s tobom.

Nisam ni mislio da si rekao da su Hrvati jedini naopaki, obzirom da si prije toga rekao da su Bošnjaci krivi jer su većina. Ostaju Srbi, ali oni su svakako nešto krivi. :zubati

Dakle, na kraju, svi smo krivi slažem se. Svi smo naopaki, to je očigledno ako se samo pogleda na što liče ove nove države koje smo stvorili.

Da su Hrvati nešto bolji od drugih, pa bila bi i Hrvatska kao država napredna, ne bi i Hrvati bježali iz nje.

Samo kažem, dokle god smo svi takvi naopaki, bolje da se ne ujedinjujemo jer to ne može dobro završiti. Uvijek prije mora doći napredak na unutarnjem nivou, pa tek poslije toga može ići manifestacija na vanjskom nivou.


Nasa Kvacice, sve se slazem sa vama.

Ne moze se u srednju skolu dok se osnovna ne zavrsi. Ne mozemo pomagati drugima dok prvo sami sebi ne pomognemo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islamski komunizam: "Knjiga" (Kuran), "Cista Vjera" (islam) i komunizam
PostPostano: 24 tra 2019, 13:00 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Vjera obezbjedjuje sve neophodno za dobar zivot – od pameti i samokritike, preko sistema vrijednosti, znatizelje, podrske za sticanje znanja, istrazivacke motivacije, timskog duha, do optimizma, solidarnosti, marljivosti, postenja, jakog karaktera i radne etike.

Vjera vas upozorava i cega da se cuvate – laznih idola – a tu spadaju kvazidrzavnici, politicari, svestenstvo, te raznorazne druge vrste selebritija i spasitelja. Takvi vas uvijek iskoristavaju. Kada se takvi lideri bore za vas, oni zavrse u foteljama a vi u rovovima i protjerani iz sopstvenih domova.

Kako se ponasate kada vam fali vjere? Probleme i rjesenje problema trazite u drugima. E da drugi urade ovo ili ono, e da su oni drugaciji, a kada bi neko naredio, ili kada bi bilo ko to napravio - i tako protracite stoljeca cekajuci da se problemi rijese sami od sebe. Da ne zaboravimo, u tu grupu nevjernika spadaju i oni koji se redovno mole da im Bog licno obezbijedi sve ono sto im treba. Pa nije On vama sluga da vam sve donese servirano na zlatnoj tacni. U vjeri vi radite ono sto vam je propisano a ne zahtijevate od Boga da rjesava vase licne probleme.

Kako razmisljaju takvi nevjernici?

Pa glasaju listom za nacionalisticke stranke a onda optuzuju druge da su nacionlisti i da su srusili slogu iz zajednistvo. Krive druge da su se odijelili a nisu kadri prepoznati sopstvene gluposti.

Prihvate stranu kulturu, tudja licna imena, inozemnu tradiciju, strani melos, prekomorsku arhitekturu, a onda okrivljuju svoje bliznje za istovjetno ponasanje...

Oni kojima fali vjere licno placaju za sopstvene greske visedecenijskim i stoljetnim patnjama.

Ne stavlja vas Bog na kusnju kako sami sebe lazete nego vam fali vjere da prepoznate i ispravte sopstvene greske.

Kako to mislite, da je Bog stvorio Zemlju i kosmos, ali se opet uzda upravo u vas da mu vi napravite bogomolje?!
I onda vijekovima ratujete oko onoga sto se od vas ne zahtijeva?

Pravite skole jer vam znanje treba!

Bogu ne treba nista od nas, pa ni vasi hvalospjevi ni molitve. Samo vjerno implementirajte ono sto vam je propisano u zivotu. Ne trebaju Bogu sluge jer je Svemoguc, zar ne?

Pomozite sami sebi...

Boga svakodnevno postujete tamo gdje zivite i radite, a ne u “bogomoljama”.

Onako usput, zar vam nije striktno zabranjeno da bespotrebno spominjete Bozije ime? Kada kazete “bogomolja” spominjete Bozije ime zar ne? Ako unutra raspirujete mrznju protiv svojih bliznjih zato sto govore drugacijim jezikom, to je direktno suprotno Bozijim Uputama, zar ne? Kada vas kler huska da glasate za ove ili one politicare, time podrzavaju lazne idole i spasitelje, zar ne? Kada kler govori u Bozije ime da se molite iskljucivo na ovom ili onom jeziku, time se izmisljaju Bozije naredbe i vrsi najgora vrsta bogohuljenja, zar ne?

Da imate vjere u sebi, zar bi tamo mirno sjedili i slusali takve notorne gluposti od onih koji nisu bolji od vas?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islamski komunizam: "Knjiga" (Kuran), "Cista Vjera" (islam) i komunizam
PostPostano: 24 tra 2019, 13:13 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Zasto pokorno slusate svestenstvo? Zato sto su bolji vjernici od vas?! Pa sto se onda odmah licno ne popravite tako da ne budu vise te da ne morate posjecivati “bogomolje”? Odlaskom u te objekte ne velicate Boga nego covjeka koji stoji pred vama i koji tvrdi da je bolji vjernik od ostalih... A ako takav nije bolji vjernik, kako ga nije stid da vam drzi predavanja o vjeri? I kako ce obicni smrtnik znati ko je najbolji vjernik medju vama? Neki drugi covjek mu je izdao papir kojim se potvrdjuje da je bolji vjernik od ostalih? A kako si bilo koji smrtnik i pravi vjernik moze uzeti za pravo da izdaje takvu vrstu potvrda?!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islamski komunizam: "Knjiga" (Kuran), "Cista Vjera" (islam) i komunizam
PostPostano: 24 tra 2019, 13:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9486
Lokacija: HR HB
Jel to mejtef dova preseljena u virtualu?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islamski komunizam: "Knjiga" (Kuran), "Cista Vjera" (islam) i komunizam
PostPostano: 24 tra 2019, 13:35 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
bumbar92 je napisao/la:
Jel to mejtef dova preseljena u virtualu?


Na zalost, ne znam sta znaci ni mejtef ni dova. Ne govorim arapski jezik...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islamski komunizam: "Knjiga" (Kuran), "Cista Vjera" (islam) i komunizam
PostPostano: 24 tra 2019, 13:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9486
Lokacija: HR HB
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
bumbar92 je napisao/la:
Jel to mejtef dova preseljena u virtualu?


Na zalost, ne znam sta znaci ni mejtef ni dova. Ne govorim arapski jezik...


Govorim i tvojim bosanskim jezikom, a ti kao sarajlija, bosanac, a uz to i intelektualac, europljanin, za nas sitnu buraniju gotovo vanzemaljac,... to trebaš znati, a ne taqijati u modu titovog islamiste.

Znači, bosanac nisi, niti govoriš bosanskim jezikom,... mesija bez imena, onaj koji nas vodi u svijetlu budućnost prosvijetljenu tvojim besjedama na nepoznatom jeziku.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islamski komunizam: "Knjiga" (Kuran), "Cista Vjera" (islam) i komunizam
PostPostano: 24 tra 2019, 14:02 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Wikipedia kaze da mejtef ili mekteb znaci skola.

Ali ako vas u mejtefu uce arapskoj kulturi, jeziku i obicajima to onda nije skola. Ako vas u takvoj skoli uce Bozijoj Knjizi, cemu skola za jednu jedinu knjigu? Tome ih mogu i njihovi roditelji nauciti, zar ne? To im je kljucna obaveza! Mogu je i sami procitati ako zele i ako su pismeni, barem knjige danas nisu skupe.

Znaci u mektebu vas u biti uce da bespogovorno slusate kler...

Za dovu tvrde da znaci molitva. Ali cemu molitva ako Bog kao Svemoguci zna i nase naskrivenije misli i teznje? Ako je svrha molitve da se dobije odgovor i pomoc od Boga, zar ne znaju da u Bozijoj Knjizi jasno pise da niti poruka niti Poslanika vise nece biti...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islamski komunizam: "Knjiga" (Kuran), "Cista Vjera" (islam) i komunizam
PostPostano: 24 tra 2019, 14:18 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
bumbar92 je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:

Na zalost, ne znam sta znaci ni mejtef ni dova. Ne govorim arapski jezik...


Govorim i tvojim bosanskim jezikom, a ti kao sarajlija, bosanac, a uz to i intelektualac, europljanin, za nas sitnu buraniju gotovo vanzemaljac,... to trebaš znati, a ne taqijati u modu titovog islamiste.

Znači, bosanac nisi, niti govoriš bosanskim jezikom,... mesija bez imena, onaj koji nas vodi u svijetlu budućnost prosvijetljenu tvojim besjedama na nepoznatom jeziku.


Bosanac jesam, ali kako sam se skolovao u Titinom sistemu tamo nas nisu ucili arapskom jeziku tako da sam tek zbog ovog portala naucio znacenje rijeci kao sto su mekteb, dova i takija.

Nisam ni mesija jer sve sto sam rekao je i vama samima trebalo biti odavno jasno i poznato.

Apsolutno nista novo nisam otkrio te nikoga nigdje ne vodim nego samo podsjecam sta je to vjera...

Ali nesto vam moram priznati. Da sam procitao definiciju rijeci MEJTEF i DOVA prije jedno cetiri decenije, imale bi mi potpuno drugacije znacenje jer sam u medjuvremenu puno toga naucio te mnoge stvari ne prihvatam kao sveto slovo...

Poslije rata devedesetih u Bosni ne vjerujem slijepo ni politicarima ni kleru ni novinarima ni drzavnicima. Na svojoj kozi sam osjetio koliko su pamenti i sposobni...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islamski komunizam: "Knjiga" (Kuran), "Cista Vjera" (islam) i komunizam
PostPostano: 24 tra 2019, 14:53 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Ja sam intelektualno na nivou francuskog bastovana koji je otkrio armirani beton.

Nije bio zadovoljan onim sto je imao na raspolaganju za pravljenje velikih saksija te je pomijesao cvrsti beton koji ne podnosi zatezanje sa celikom kojem je to jaca strana.

Dobio je izvanredan proizvod koji je promijenio svijet.

Zasto ne ukrstiti komunizam, svjetovni sistem koji je ukinuo idoliziranje kapitalista i kapitala kao necega sto hrani citav svijet, sa vjerom koja teoretski zabranjuje idoliziranje obicnih smrtnika i stvaranje laznih idola...

Testirate ono sto dobijete.

Ako je bolje od starog sistema, pocnete ga masovno koristiti. Ako nije, i dalje pokusavate stvoriti nesto bolje, pravednije, jace i funkcionalnije...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islamski komunizam: "Knjiga" (Kuran), "Cista Vjera" (islam) i komunizam
PostPostano: 24 tra 2019, 15:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Jel kod tebe mozak tako funkcionira ? Radi, radi, pa stop, zid. Onda se nakon 5 minuta sjetiš da si htio još nešto reći.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 1547 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 62  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 61 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO