HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 14:57.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 36816 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 593, 594, 595, 596, 597, 598, 599 ... 1473  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 04 svi 2019, 18:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ja ovde ne potpisujem predsednički ukaz, ja vam samo kažem kako svi ostali Srbi gledaju na to vaše vređanje, i pokušavam da vam objasnim koliko nam to smešno deluje. A ti slobodno dopuštaj da ti predsednik formira mišljenje, to pravo ne mogu da ti oduzmem.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 04 svi 2019, 18:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Carmello Šešelj je napisao/la:
Ja ovde ne potpisujem predsednički ukaz, ja vam samo kažem kako svi ostali Srbi gledaju na to vaše vređanje, i pokušavam da vam objasnim koliko nam to smešno deluje. A ti slobodno dopuštaj da ti predsednik formira mišljenje, to pravo ne mogu da ti oduzmem.


To od Vučića nisam čuo.
Tvoja se ne računa ko ni Čedina.
Kad umjesto Vučića budu takvi kao ti tad ni od spajanja sa RS neće biti ništa.
Ti ili neki Sakib, mala je razlika. Daleko i jednom i drugom kuća od moje RS.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 04 svi 2019, 18:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
E vidiš, Vučić je posle sastanka sa Dodikom pre par godina prokomentarisao baš to, parafraziram "Moj otac je bosanski Srbin, ja sam beogradski Srbin, ne razumem u čemu je problem".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 04 svi 2019, 18:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Carmello Šešelj je napisao/la:
E vidiš, Vučić je posle sastanka sa Dodikom pre par godina prokomentarisao baš to, parafraziram "Moj otac je bosanski Srbin, ja sam beogradski Srbin, ne razumem u čemu je problem".


Vučić: Ne postoji bosanski Srbin, mi smo jedan narod
https://srpskainfo.com/vucic-ne-postoji ... dan-narod/

Sakibe ne laži.
Lažeš, vrijeđaš, pravi si Sakib.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 04 svi 2019, 18:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 lis 2009, 09:48
Postovi: 482
trica je napisao/la:
stratilat je napisao/la:
Googo Lazarevic je veliki demagog i nula.pokoj mu dusi.


Razumijem tvoj animozitet prema gospodinu Lazarevicu,vama clanovima snsda ,jugokomunistima,djeci iz banjaluckih mjesanih srpskohrvatskih brakova,anacionalnim likovima itd je zaista bilo tesko zivjeti pod tadasnjom srpskom vlascu.

Vama clanovima SDS-a krstenim u periodu 1990.-1996.djeci rodjenih van crkvenih (a vevinom i van gradjanskih)brakova,koji nacionalizam mijesaju sa patriotizmom,lakocu ili tezinu zivljenja vezujete iskljucivo za ucesce u vlasti


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 04 svi 2019, 18:22 
Offline

Pridružen/a: 27 sij 2019, 20:22
Postovi: 204
Carmello Šešelj je napisao/la:
E vidiš, Vučić je posle sastanka sa Dodikom pre par godina prokomentarisao baš to, parafraziram "Moj otac je bosanski Srbin, ja sam beogradski Srbin, ne razumem u čemu je problem".


Ne postooje nikakvi bosanski Srbi vec samo Srbi ,geografski mi smo bosansci ili krajisnici ili posavci ili semberci itd
Neprijatelj je taj termin u ratu koristio ,zapadni mediji i muslimani,hrvati da nas podjeli bosanski srbi kao da smo mi nekakav zaseban narod

_________________
.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 04 svi 2019, 18:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
novovrijeme je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
E vidiš, Vučić je posle sastanka sa Dodikom pre par godina prokomentarisao baš to, parafraziram "Moj otac je bosanski Srbin, ja sam beogradski Srbin, ne razumem u čemu je problem".


Vučić: Ne postoji bosanski Srbin, mi smo jedan narod
https://srpskainfo.com/vucic-ne-postoji ... dan-narod/

Sakibe ne laži.
Lažeš, vrijeđaš, pravi si Sakib.

A dobro, Dodik ga ubedio, ali ovo što sam rekao nije laž, Vučić je stvarno to izjavio nakon prvog susreta sa Dodikom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 04 svi 2019, 18:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
trica je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
E vidiš, Vučić je posle sastanka sa Dodikom pre par godina prokomentarisao baš to, parafraziram "Moj otac je bosanski Srbin, ja sam beogradski Srbin, ne razumem u čemu je problem".


Ne postooje nikakvi bosanski Srbi vec samo Srbi ,geografski mi smo bosansci ili krajisnici ili posavci ili semberci itd
Neprijatelj je taj termin u ratu koristio ,zapadni mediji i muslimani,hrvati da nas podjeli bosanski srbi kao da smo mi nekakav zaseban narod

Ne može tebi neprijatelj da određuje koji si narod. Naravno da smo svi Srbi, Stvar je u tome da se niko osim vas ne stidi svog regionalnog porekla.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 04 svi 2019, 18:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 18:37
Postovi: 3926
Lokacija: Τριβαλλοί
Carmello Šešelj je napisao/la:
Ne može tebi neprijatelj da određuje koji si narod. Naravno da smo svi Srbi, Stvar je u tome da se niko osim vas ne stidi svog regionalnog porekla.


Nije to baš tako, ja ću ti reći kao Srbin iz Hrvatske da smo mi (prije rata) Srbe iz BiH zvali samo Srbima, a Hrvate iz BiH samo Hrvatima, termin bosanac je bio rezerviran - za Muslimane... I to je bio uvredljiv termin, nešto slično kao u Srbiji "šiptar".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 04 svi 2019, 18:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
A ja ću ti reći kao neko kome je otac iz BiH i kome pola familije živi u RS, da to nije tačno. To je možda važilo samo za vas Srbe iz Hrvatske.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 04 svi 2019, 18:41 
Offline

Pridružen/a: 27 sij 2019, 20:22
Postovi: 204
stratilat je napisao/la:
trica je napisao/la:
Vama clanovima SDS-a krstenim u periodu 1990.-1996.djeci rodjenih van crkvenih (a vevinom i van gradjanskih)brakova,koji nacionalizam mijesaju sa patriotizmom,lakocu ili tezinu zivljenja vezujete iskljucivo za ucesce u vlasti


Mene su roditelji krstili u komunizmu , ja kad sam se u 1990 uclanio u SDS nisam ni pomisljao na vlast ili neke povlastice kao sto se danas radi to je bilo vise u rodoljubivom zanosu

_________________
.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 04 svi 2019, 18:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 18:37
Postovi: 3926
Lokacija: Τριβαλλοί
Carmello Šešelj je napisao/la:
A ja ću ti reći kao neko kome je otac iz BiH i kome pola familije živi u RS, da to nije tačno.


Rekao sam "kao" Srbin iz Hrvatske, i Hrvati pogotovo ovi kajkavci isto, termin bosanac je bio je nešto kao politički korektniji izraz od turčina.... i bio je pogrdan izraz.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 04 svi 2019, 18:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
ZlatkoZG je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
A ja ću ti reći kao neko kome je otac iz BiH i kome pola familije živi u RS, da to nije tačno.


Rekao sam "kao" Srbin iz Hrvatske, i Hrvati pogotovo ovi kajkavci isto, termin bosanac je bio je nešto kao politički korektniji izraz od turčina.... i bio je pogrdan izraz.

Editovao sam post u međuvremenu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 04 svi 2019, 18:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 lis 2009, 09:48
Postovi: 482
@ trica?nesto kao Radoslav Brdjanin,Stevandic,Vukelic,Sandic...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 04 svi 2019, 20:26 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6791
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
Carmello Šešelj je napisao/la:
Ja ovde ne potpisujem predsednički ukaz, ja vam samo kažem kako svi ostali Srbi gledaju na to vaše vređanje, i pokušavam da vam objasnim koliko nam to smešno deluje. A ti slobodno dopuštaj da ti predsednik formira mišljenje, to pravo ne mogu da ti oduzmem.

Vidi međede,ovde u Srpskoj,s izuzetkom Muslimana i šačice stranih plaćenika Bosnu i pridjev bosanski niko i ne spominje.Do 1990 tih postojala je nekakva nazovi država Jugoslavija i većina ovdašnjih Srba je tu tvorevinu opažala kao neku svoju zemlju .Ni u to vrijeme Bosnu i bosanstvo niko od Srba nije spominjao .Od 1992 postoji Republika Srpska koju više od 99 % nas opaža kao našu zemlju.To kako nas zovu u Vranju,Hong Kongu,Islamabadu ili u Lesotu,za nas nema nikakvog značaja.

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 04 svi 2019, 20:41 
Offline

Pridružen/a: 27 sij 2019, 20:22
Postovi: 204
Velika greska je napravljena u Dejtonu sto je muslimanima dozvoljeno da se zovu Bosnjaci.Koristeci ovaj termin muslimani pokusavaju da nametnu sebe kao autohtoni narod BIH.Bosanici ili Bosnjaci je ustvari geografska odrednica za stanovnike Bosne a bosanski Turci i Muslimani su to ime prisvojili za sebe.Srpska i hrvatska politika je napravila strahovitu gresku sto je ovo dozvolila..

U BIH postoje samo Srbi,Hrvati i Turci nikakvi nacionalni Bosnjaci


Evo sta kaze enciklopedija britanika ,11. izdanje , 1910, knjiga 4, str 281, naslov Bosnia and Herzegovina, podnaslov Population and National Characteristic


The natives are officialy described as Bosniaks, but classify themselves according to religion. Thus the Roman Catholics PREFER the name of CROATS, Hrvats or Latins; the Orthodox, of SERBS; THE MOSLEMS, OF TURKS.
All alike belong to the Serbo-Croatian branch of the Slavonic race; and all speak a language almost identical to Serbian, though written by the Roman Catholics in Latin instead of Cyrillic letters.
TO AVOID OFFENDING EITHER "SERBS" OR "CROATS," IT IS OFFICIALLY DESIGNATED "BOSNITCH." ... The Bosnians or Bosniaks resemble their Serbian kindfolk in both appearance and character. They have the same love for poetry, music and romance; the same *intense* pride in their race and history; many of the same superstitions and customs. The Christians retain the Serbian costume, modified in detail, as the occasional use of the turban or fez. The "Turkish" women have in some districts abandoned the veil; but in others they even cover the eyes when they leave home.

_________________
.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 04 svi 2019, 21:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9834
Carmello Šešelj je napisao/la:
To ima kakve veze sa činjenicom da je Bosna srpska zemlja i srpsko ime i da ispadate smešni što se vređate na pojam "bosanski Srbin". Crnogorski Srbin se ne vređa na pojam "crnogorski Srbin", Šumadinac se ne vređa na pojam "šumadijski Srbin", Vojvođanin se ne vređa na pojam "vojvođanski Srbin", ja se ne vređam na pojam "beogradski Srbin". Zašto dopuštate i pomažete muslimanima da vam kradu istoriju. Grci su tri decenije jebali Makedonce da ne mogu da se zovu Makedonci, a vi drage volje prepuštate ime stare srpske zemlje i dozvoljavate im da se zovu "Bošnjaci".

Ali se zato vrijeđate na pojam srbijanac.
Prema tome daj više prestani s tim jugo pojmovima bosanci,bosanski itd.
Prošlo svršeno vrijeme.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 04 svi 2019, 21:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9834
Carmello Šešelj je napisao/la:
E vidiš, Vučić je posle sastanka sa Dodikom pre par godina prokomentarisao baš to, parafraziram "Moj otac je bosanski Srbin, ja sam beogradski Srbin, ne razumem u čemu je problem".

Ne postoje bosanski ni hrvatski Srbi. Postoje samo Srbi.
Ne postoje bosanski ni hrvatski pravoslavci,postoje Srbi pravoslavci.
Aj prestani više nametat većini Srba te nazive koji nikad nisu postojali,osim u nečijoj praznoj glavi.
Jesi ti Srbijanac ili Srbin ?

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 04 svi 2019, 21:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 sij 2013, 13:46
Postovi: 8149
Lokacija: Republic of Srpska
Ne vrijeđajte Carmela da ne bih bacao bombe.
Nema potrebe.

Kao što nema potrebe ni da jedan ološ poput Obrena Petrovića bude SNSD kadar.

Republika Srpska ispred svega, tako je treba posmatrati, a političke opcije sagledavati kroz manje zlo. Nikako drugačije.

_________________
[img]https://oi39.tinypic.com/f21vf4.jpg[/img]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 04 svi 2019, 21:31 
Offline

Pridružen/a: 24 sij 2019, 19:33
Postovi: 2183
Nema potrebe da se svadjate. Vi ste i onako mjesavina Turaka i Vlaha a ono Srba sto je bilo je pobijeno ili asimilacijom uklonjeno nakon 1389. Zato polahko.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 04 svi 2019, 21:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 sij 2013, 13:46
Postovi: 8149
Lokacija: Republic of Srpska
Bitno je da ti znaš kako ti se zvao đed. Sve ostalo, drugom prilikom.

_________________
[img]https://oi39.tinypic.com/f21vf4.jpg[/img]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 04 svi 2019, 22:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 lis 2009, 09:48
Postovi: 482
Ovi prostori su prepuni lokalnih legendi i toponima o djevojkama koje su spasavajuci cast pred lojavima zivot okoncavale skakajuci s mostova,litica i bezdana...u zlosutna vremena jako tesko je bilo ishraniti i sopstvenu celjad tako da su po pravilu (tako pricaju) nedonoscad zavrsavala pred psima i krmcima.Urodilo je samo mrznjom prema vama za na vijeki vjekov.opet vama dobrovoljnim davaocima pitzke i guzice lobanje su kupoglave i donja vilica blago opustena


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 05 svi 2019, 00:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Graničar18 je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
To ima kakve veze sa činjenicom da je Bosna srpska zemlja i srpsko ime i da ispadate smešni što se vređate na pojam "bosanski Srbin". Crnogorski Srbin se ne vređa na pojam "crnogorski Srbin", Šumadinac se ne vređa na pojam "šumadijski Srbin", Vojvođanin se ne vređa na pojam "vojvođanski Srbin", ja se ne vređam na pojam "beogradski Srbin". Zašto dopuštate i pomažete muslimanima da vam kradu istoriju. Grci su tri decenije jebali Makedonce da ne mogu da se zovu Makedonci, a vi drage volje prepuštate ime stare srpske zemlje i dozvoljavate im da se zovu "Bošnjaci".

Ali se zato vrijeđate na pojam srbijanac.
Prema tome daj više prestani s tim jugo pojmovima bosanci,bosanski itd.
Prošlo svršeno vrijeme.

Odakle ti to da se vređamo!? Niko iz Srbije neće za sebe da kaže da je Srbijanac, ali neće ni da se uvredi kada mu neki prečanin kaže da je Srbijanac. A svi prečani nas zovu Srbijancima. Moji rođaci iz RS, svi do jednog me zovu Srbijanac. Jel se vređam zbog toga, ne nimalo. A vama kad Srbijanac kaže bosanski Srbin, vi čupate kosu i histerišete kao mentalni pacijenti. Zašto takvo kretensko ponašanje sa vaše strane?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 05 svi 2019, 00:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2018, 00:25
Postovi: 2844
Lokacija: Apsurdistan - Distrikt Teheran
Ti šaljivi Holanđani u Srebrenici ...

slika

_________________
Govorio je tad' moj debeli stric
nekad' kroz suze, a nekad' kroz smijeh
za svu vasu zajebanciju
jednom cete platiti ceh ...

Vjerski program nije obrazovni program i tačka !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 05 svi 2019, 01:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9834
Carmello Šešelj je napisao/la:
Odakle ti to da se vređamo!? Niko iz Srbije neće za sebe da kaže da je Srbijanac, ali neće ni da se uvredi kada mu neki prečanin kaže da je Srbijanac. A svi prečani nas zovu Srbijancima. Moji rođaci iz RS, svi do jednog me zovu Srbijanac. Jel se vređam zbog toga, ne nimalo. A vama kad Srbijanac kaže bosanski Srbin, vi čupate kosu i histerišete kao mentalni pacijenti. Zašto takvo kretensko ponašanje sa vaše strane?

Doživio lično. Rekli mi da je naziv Srbijanac hrvatsko-vatikanska zavijera. :zubati
Jesi ti Srbin,il Srbijanac ?

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 36816 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 593, 594, 595, 596, 597, 598, 599 ... 1473  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: 3AJE6, crni_bombarder, iprodano, kily, Patriota, Revizija, Tomba17 i 281 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO