HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 19:22.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1539 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 62  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 09 lip 2019, 14:53 
Offline

Pridružen/a: 09 svi 2019, 23:29
Postovi: 320
Carmello Šešelj je napisao/la:
deder je napisao/la:
Nemoj ga, sve sto ga ti vise prozivas da je nas, on se vise kocoperi i radikalizira. I novi avatar mu je u folu "nuto ja cetnik najveci".

Pa mora da se dokazuje jadan. :zubati


Neka ga, dok nam je lojalan moze se na virtuali furati da je Batko Grbavicki glavom i bradom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 09 lip 2019, 16:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
deder je napisao/la:
Da li je vama jasno da ce Srbija za osamdesetak godina imati oko 4 mio. stanovnika? Gdje, zasto i za koga da se ratuje, i prije svega - KO da ratuje? Dakle tu pocinje i zavrsava sva spika o ratu. A porediti Srbiju, danas, sa Srbijom koja je imala sav arsenal JNA na raspolaganju tokom devedesetih, ne znam...?

Vracaju vojni rok a omladina im ode.

Mislim da je danas najteze biti ono barem malo normalan a zivjeti u Srbiji.

Posto je tema o Srbiji, ni u Bosni nije nista bolje iako je lobotomija koju sprovode zrBski spindoktori i kreatori stvarnosti koji se od devedesetih pa do danasnjeg dana teoretski nisu uopste promjenili ipak jaca. Dovoljno je malo pratiti medije. Pa njima se u jutarnjem programu vec servira prica o ratu, raketama i kojekakvim "Kosarama". Onaj povampireni Lazanski i Seselj ne silaze s TV ekrana covjece.

Još nam reci zsšto to tebe uopšte interesuje i kakve veze imaš ti sa tim?

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 09 lip 2019, 16:27 
Offline

Pridružen/a: 09 svi 2019, 23:29
Postovi: 320
Interesujem se za geopolitiku, zato. A i kolektivnu psihologiju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 09 lip 2019, 16:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
deder je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Niko ne planira baš toliko dugoročno.

Tako dugoročni planovi nisu pouzdani, jer je to toliko dugo vremena da u međuvremenu može sve i svašta da se desi.

Nećemo da ukidamo vojsku zbog možda istinite projekcije šta će biti za 80 (slovima: osamdeset) godina.



Ako je USA glavni problem, onda se ceka na raspad njihovog sistema, tj. da opadne njihova moc ili da ih neko zamjeni na svjetskoj sceni. Ali ako bacimo pogled u proslost i pogledamo koliko su dogo imperije trajale, doci cemo do zakljucka da je moc USA ustvari tek u zacecima.

- Rimska imperija, nekoliko stotina godina..Vizantija ili Osmansko carstvo (iako su ovo imperije pod navodnicima jer njihova moc nikad nije bila sveobuhvatna kako rimska ili us-americka) takodjer nekoliko stotina godina, Vizant cak hiljadu

Dakle ako se to ceka, a po rijecima Kacamaka, tebe itd., ceka se, onda 80 godina nije mnogo. A za 80 godina Srba 4 miliona.

Ne znam zasto sami sebe spemate s tim Kosovom majke mi. Hajd kad prdite o RS i prikljucenju tj. rasparcavanju BiH, iako je i to prilicno nerealno, covjek bi i razumio, ali ovo u vezi Kosova je gotova prica. Pa to i Vucic zna samo jos nije siguran na koji nacin da vam kaze.

Teško je objaniti nesrbinu pojam KiM.Ti to jednostavno ne možeš da razumeš i sad raspravljati sa tobom ili nekim Hrvatom o KiM je gubljenje vremena.KiM je bitnija od Srbije.Od Beograda,bilo čega.Rat u Hrvatskoj je bio smešan za rat na teritoriji tkz.BiH kao što će rat u tkz.BiH biti smešan na spram onoga što će se desiti na KiM.SAD neće trajati još dugo.Mislim na njenu prevlast.Što se tiče broja Srba.To je sasvim nebitno.Pobeda je naša.Mi smo tu.Radimo svi na tome.Naš trenutak dolazi.Dogodine u Prizrenu. :tank

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 09 lip 2019, 16:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
deder je napisao/la:
Interesujem se za geopolitiku, zato. A i kolektivnu psihologiju.

Onda bi trebalo da se pre svega pozabaviš bosanskim muslimanima.Više pišeš ovde o njima,analiziraš.Gradiva ima na pretek.Ali to tebe ne interesuje.Brine te snaga srpskog naroda.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 09 lip 2019, 16:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
deder je napisao/la:
Da li je vama jasno da ce Srbija za osamdesetak godina imati oko 4 mio. stanovnika? Gdje, zasto i za koga da se ratuje, i prije svega - KO da ratuje? Dakle tu pocinje i zavrsava sva spika o ratu. A porediti Srbiju, danas, sa Srbijom koja je imala sav arsenal JNA na raspolaganju tokom devedesetih, ne znam...?


Kad Srbija bude imala 4 miliona stanovnika, Muslimana u BiH će biti 0.5 miliona.
I svo ovo naoružanje može završiti po vašim glavurdama ako se ne urazumite.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 09 lip 2019, 16:48 
Offline

Pridružen/a: 09 svi 2019, 23:29
Postovi: 320
Eto sam si dao odgovor u predzadnjem postu na ovo pitanje u zadnjem. Jednostavno to nikom normalnom ne moze u glavu, i onda se ljudi ibrete. Prakticno je nemoguc taj scenarij preuzimanja Kosova. I ko bi to bio spreman sutra pobiti milion i po Albanaca i koja drzava bi to mogla sprovesti i podnijeti, dok danas svaka shuga fura kameru u dzepu? A i to s tim Kosovom kao "srcem Srbije" je napuhana prica tokom devedesetih. ista fora ko i s "tri prsta" koje je uveo Vuk. Mislim ono, meni licno ni iz dzepa ni u dzep, ti Albanci su mi ionako suspektni sa svojim nacionalizmom i patrijarhalnim drustvenim vrijednostima, ali ljudi su jednostavno odradili posao vrhunski: albanski nacionalizam ga je metno srpskom. Orao metno orlu, ako cemo tako.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 09 lip 2019, 16:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2018, 00:25
Postovi: 2844
Lokacija: Apsurdistan - Distrikt Teheran
Klasicno trolanje, sa teme na temu i tako cijeli dan ...

_________________
Govorio je tad' moj debeli stric
nekad' kroz suze, a nekad' kroz smijeh
za svu vasu zajebanciju
jednom cete platiti ceh ...

Vjerski program nije obrazovni program i tačka !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 09 lip 2019, 16:50 
Offline

Pridružen/a: 09 svi 2019, 23:29
Postovi: 320
Vujadin je napisao/la:
deder je napisao/la:
Da li je vama jasno da ce Srbija za osamdesetak godina imati oko 4 mio. stanovnika? Gdje, zasto i za koga da se ratuje, i prije svega - KO da ratuje? Dakle tu pocinje i zavrsava sva spika o ratu. A porediti Srbiju, danas, sa Srbijom koja je imala sav arsenal JNA na raspolaganju tokom devedesetih, ne znam...?


Kad Srbija bude imala 4 miliona stanovnika, Muslimana u BiH će biti 0.5 miliona.
I svo ovo naoružanje može završiti po vašim glavurdama ako se ne urazumite.



iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii opet pretnje ratom

koje po redu? 292929221.?


Citat:
Klasicno trolanje, sa teme na temu i tako cijeli dan ...


Nek sam barem u tebi probudio znatizelju. Evo vec osjetim kako mi dahces za vratom ko lumpi.

Shala mala, ja barem pisem o temama i ne idem u offtopic.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 09 lip 2019, 16:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
deder je napisao/la:
Eto sam si dao odgovor u predzadnjem postu na ovo pitanje u zadnjem. Jednostavno to nikom normalnom ne moze u glavu, i onda se ljudi ibrete. Prakticno je nemoguc taj scenarij preuzimanja Kosova. I ko bi to bio spreman sutra pobiti milion i po Albanaca i koja drzava bi to mogla sprovesti i podnijeti, dok danas svaka shuga fura kameru u dzepu? A i to s tim Kosovom kao "srcem Srbije" je napuhana prica tokom devedesetih. ista fora ko i s "tri prsta" koje je uveo Vuk. Mislim ono, meni licno ni iz dzepa ni u dzep, ti Albanci su mi ionako suspektni sa svojim nacionalizmom i patrijarhalnim drustvenim vrijednostima, ali ljudi su jednostavno odradili posao vrhunski: albanski nacionalizam ga je metno srpskom. Orao metno orlu, ako cemo tako.


Albanaca nema više od milion koji de facto žive na KiM.
A od tog broja oko 70% će samo napustiti Srbiju prilikom ponovnog uspostavljanja suvereniteta na tom dijelu zemlje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 09 lip 2019, 17:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
deder je napisao/la:
Eto sam si dao odgovor u predzadnjem postu na ovo pitanje u zadnjem. Jednostavno to nikom normalnom ne moze u glavu, i onda se ljudi ibrete. Prakticno je nemoguc taj scenarij preuzimanja Kosova. I ko bi to bio spreman sutra pobiti milion i po Albanaca i koja drzava bi to mogla sprovesti i podnijeti, dok danas svaka shuga fura kameru u dzepu? A i to s tim Kosovom kao "srcem Srbije" je napuhana prica tokom devedesetih. ista fora ko i s "tri prsta" koje je uveo Vuk. Mislim ono, meni licno ni iz dzepa ni u dzep, ti Albanci su mi ionako suspektni sa svojim nacionalizmom i patrijarhalnim drustvenim vrijednostima, ali ljudi su jednostavno odradili posao vrhunski: albanski nacionalizam ga je metno srpskom. Orao metno orlu, ako cemo tako.

Samo ti dobro promitaj moj post odozgo još par puta.Očigledno ne razumeš napisano.
Što više ibrećenja sada više očaja i plača sutra.
I ne rsdi se tu samo o KiM.Tu će se u paketu rešavati i Makedonija,Crna Gora.Sve.Mir će nastati onda kada mi Srbi rešimo svoje nacionalno pitanje.Kome se ibreti od volje mu,nas to ne pogađa..Kako rekoh.Mi smo tu.Spremamo se.Čekamo.Imamo vremena.U tome svemu dali će Vučić ili bilo ko čak i priznati trenutno stanje,potpuno je nevažno.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 09 lip 2019, 17:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Vujadin je napisao/la:
deder je napisao/la:
Eto sam si dao odgovor u predzadnjem postu na ovo pitanje u zadnjem. Jednostavno to nikom normalnom ne moze u glavu, i onda se ljudi ibrete. Prakticno je nemoguc taj scenarij preuzimanja Kosova. I ko bi to bio spreman sutra pobiti milion i po Albanaca i koja drzava bi to mogla sprovesti i podnijeti, dok danas svaka shuga fura kameru u dzepu? A i to s tim Kosovom kao "srcem Srbije" je napuhana prica tokom devedesetih. ista fora ko i s "tri prsta" koje je uveo Vuk. Mislim ono, meni licno ni iz dzepa ni u dzep, ti Albanci su mi ionako suspektni sa svojim nacionalizmom i patrijarhalnim drustvenim vrijednostima, ali ljudi su jednostavno odradili posao vrhunski: albanski nacionalizam ga je metno srpskom. Orao metno orlu, ako cemo tako.


Albanaca nema više od milion koji de facto žive na KiM.
A od tog broja oko 70% će samo napustiti Srbiju prilikom ponovnog uspostavljanja suvereniteta na tom dijelu zemlje.
To dali će im se dati da napuste KiM ili će se namerno držati u okruženju do satiranja je vrlo upitno i zavisiće dobrim delom od stanja u MZ u tom trenutku jer tu problematiku valja rešiti kvalitetno.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 09 lip 2019, 17:07 
Offline

Pridružen/a: 09 svi 2019, 23:29
Postovi: 320
Dobro hajd, nek vam je sa srecom.

(Fala kurcu pa Srbi uglavnom ne govore albanski, a i Albanci sve manje i manje srpski. Kakvi bi to forumi bili mila majko.)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 09 lip 2019, 17:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Mnogo ozbiljniji problem od nekakvih ljudolikih majmuna,to nesrbi očigledno ni ne uzimaju u obzir,meni predstavlja nato zagađenje osiromašenim uranijumom na KiM i to ćemo morati zajedno sa Rusijom nekako da saniramo.To je ozbiljan problem.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 09 lip 2019, 17:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2018, 00:25
Postovi: 2844
Lokacija: Apsurdistan - Distrikt Teheran
Ulaze Žandari i "Kobre" redovno, teritorija Srbije, poslovi i zadaci Žandara i diverzanata iz "Kobri" , glupi Šiptari, imaju policiju i "vojsku" neka sprijece ... =))

Citat:
RTK: Srpska Žandarmerija ušla osam kilometara na teritoriju Kosova

Tkzv. "radio-televizija Kosovo" (RTK) sinoć je prenela da je srpska žandarmerija "nastavila" operacije protiv Kosova i da su 31. maja u udaljenima selima opštine Kamenica ušli oko osam kilometara na Kosovsku teritoriju.

Prema RTK, tim od šest graničara iz srpske žandarmerije ušao je na teritoriju Kosova i kretao se oko osam kilometara preko teritorije. Događaj se desio u selu Svirče, opština Kamenica.

„Pripadnici srpske žandarmerije ušli su na planinski put u blizini graničnog prelaza na putu „Kapi“ koji vodi do sela Svirče i ima veze sa selom Siarinom u Srbiji. Srpski žandari su se kretali preko teritorije Kosova više od osam kilometara, dok je ovaj put oko dva kilometra u vazdušnom saobraćaju na teritoriji Kosova“, prenela je RTK.

Takođe se ističe da pripadnici žandarmerije nisu zaustavljali građane koji poseduju farme u tom regionu ili se bave šumarstvom, ali su stanovnici "zabrinuti" zbog akcije srpske žandarmerije.

„Ovo je provokacija srpske države prema Kosovu, jer ovo nije prvi put da se to desi“, konstatovala je RTK.

_________________
Govorio je tad' moj debeli stric
nekad' kroz suze, a nekad' kroz smijeh
za svu vasu zajebanciju
jednom cete platiti ceh ...

Vjerski program nije obrazovni program i tačka !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 09 lip 2019, 17:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
deder je napisao/la:
Dobro hajd, nek vam je sa srecom.

(Fala kurcu pa Srbi uglavnom ne govore albanski, a i Albanci sve manje i manje srpski. Kakvi bi to forumi bili mila majko.)
Nema sreće u tome.Jednostavno to je samo prljav posao koji mora da se uradi.Kao kad isprskaš žohare u svom stanu i posle uzmeš da počistiš.Šta ćeš.Takav je život.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 09 lip 2019, 19:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 tra 2017, 21:00
Postovi: 3201
Kačamak je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:

Albanaca nema više od milion koji de facto žive na KiM.
A od tog broja oko 70% će samo napustiti Srbiju prilikom ponovnog uspostavljanja suvereniteta na tom dijelu zemlje.
To dali će im se dati da napuste KiM ili će se namerno držati u okruženju do satiranja je vrlo upitno i zavisiće dobrim delom od stanja u MZ u tom trenutku jer tu problematiku valja rešiti kvalitetno.


Jeste odlučni i opaki. Niste takvi bili kad je zaprijetila kopnena invazija NATO-a, a držali sve za čime danas slinite u svojim rukama. Niste dostojni predaka iz prvog rata, a nove generacije će po inerciji stvari bit još malodušnije i gore. Držiš Kosovo koje je idealno za obranu i gerilski rat, teritorij načičkan planinama i brdima, klancima i obroncima, imaš tamo desetine tisuća vojnika, stotine tenkova, pzo sustava, artiljerije i povučeš se bez ispaljenog metka komplet. Da se razumijemo, to bi napravilo u vašoj situaciji 90% država na svijetu, al ne glumite tu nekog kurdžiju opakog kad niste ništa posebno.

_________________
5. avgust 1995. - Dan ujedinjenja Srbijanaca i Srba iz regiona.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 09 lip 2019, 19:35 
Offline

Pridružen/a: 09 svi 2019, 23:29
Postovi: 320
Bilo bi interesantno vidjeti taj scenarij. To da se nisu povukli vec branili. Mislim da bi NATO poprilicno iskrvario, tj. USA. Ne samo zbog terena vec i zbog cinjenice sto oni tesko da bi mogli opravdati napad sa sjevera ili istoka, zapada, dakle na uzu Srbiju, pa bi morali ici preko Kosova. A tamo masa ljudi i naoruzanja + cinjenica da su to vec jednim dijelom bili iskusni vojnici. Privuklo bi sigurno i dosta dobrovoljaca iz BiH vremenom, a nakon 4 godine ratovanja po bosanskim gudurama mislim da je i svaki iole prosjecan vojnik ko komandos (moguce je da se varam ali meni je to nekako logicno) sto bi donekle izjednacilo kvalitet kod pjesadije (s jedne strane obucenost i opremljenost, a s druge koliko toliko solidna opremljenost plus iskustvo i ukopani polozaji). Ali tad bi naravno najebali ko zuti nakon izvjesnog vremena i logicno je da su se povukli (a i poprilicno glupo da rade onda ono sto su mogli i bez bombardovanja).

@Kacamak, sta da ti kazem..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 09 lip 2019, 19:52 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2018, 23:31
Postovi: 1511
Lokacija: Mareva Ljut
Neće biti nikakvog rata. Jer Vučić će priznati Kosovo.
Zamisli da anonimni forumaši da internetu misle da znaju bolje nego predsjednik Srbije :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 09 lip 2019, 19:55 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30068
Očigledno je da Vučić s vremena na vrijeme kaže neku dvosmislenu izjavu u smislu Kosovo je izgubljeno. Druga stvar je što ne smije jasno reći od Srba, ali on sam čini se ni sam ne vjeruje da će Srbija dobiti Kosovo nazad.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 09 lip 2019, 20:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
LakePlacid je napisao/la:

Citat:
RTK: Srpska Žandarmerija ušla osam kilometara na teritoriju Kosova


„Pripadnici srpske žandarmerije ušli su na planinski put u blizini graničnog prelaza na putu „Kapi“ koji vodi do sela Svirče i ima veze sa selom Siarinom u Srbiji. Srpski žandari su se kretali preko teritorije Kosova više od osam kilometara, dok je ovaj put oko dva kilometra u vazdušnom saobraćaju na teritoriji Kosova“, prenela je RTK.

Bitno da u naslovu stoji 8 km. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 09 lip 2019, 20:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Da.U dubinu su otišli dva kilometra i išli tako 8 kilometara.Takvom putanjom su imali mnogo veće šanse da se susretnu sa naoružanim šiptarskim teroristima nego da su otišli 8km u dubinu i vratili se.Jeli tako?

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 09 lip 2019, 20:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1678
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
deder je napisao/la:
Bilo bi interesantno vidjeti taj scenarij. To da se nisu povukli vec branili. Mislim da bi NATO poprilicno iskrvario, tj. USA. Ne samo zbog terena vec i zbog cinjenice sto oni tesko da bi mogli opravdati napad sa sjevera ili istoka, zapada, dakle na uzu Srbiju, pa bi morali ici preko Kosova. A tamo masa ljudi i naoruzanja + cinjenica da su to vec jednim dijelom bili iskusni vojnici. Privuklo bi sigurno i dosta dobrovoljaca iz BiH vremenom, a nakon 4 godine ratovanja po bosanskim gudurama mislim da je i svaki iole prosjecan vojnik ko komandos (moguce je da se varam ali meni je to nekako logicno) sto bi donekle izjednacilo kvalitet kod pjesadije (s jedne strane obucenost i opremljenost, a s druge koliko toliko solidna opremljenost plus iskustvo i ukopani polozaji). Ali tad bi naravno najebali ko zuti nakon izvjesnog vremena i logicno je da su se povukli (a i poprilicno glupo da rade onda ono sto su mogli i bez bombardovanja).

@Kacamak, sta da ti kazem..


Pa Srbi su tada odlučili racionalno, vratili se normalno svojim životima u matici, za nešto više od godinu dana i svrgnuli Miloševića i vratili se u zajednicu neizoliranih, normalnih zemalja. Umjesto da ginu u tisućama u eventualnoj invaziji kao Iračani ili budu u izolaciji kao da su S. Koreja ?? Zašto držati Kosovo dok ste u potpunoj izolaciji ili poginuti na Kosovu tijekom kopnenog napada NATO saveza kad možeš postat normalna zemlja i za par godina na koncert Metallice ili Madonne u Beograd ?! :thumbup1


Još se kao dijete sjećam kako se Zagreb lagano 2000. počeo otvarati stranim turistima, kako se počelo lakše disati poslije olovnih 90tih, siguran sam da je bilo tako još jače u Beogradu, koji je veći grad i međunarodno privlačniji, od 2001....

A oko sadašnjeg stanja, ako se jednog dana raspadne međunarodni sigurnosni sustav kao da je Kosovo jedino mjesto i u Europi gdje će biti krvi... :tank

I btw Kačamak ako uspoređuješ Bitku na Kosovu polju s Hrvatskom u hrvatskom je imaginariju ta bitka puno sličnija Bitki za Vukovar, a ne Oluji - ono šema hrabro žrtvovanje protiv brojčano nadmoćnijeg protivnika koji napada tvoje područje... :pistolji Drugo je sad što ta bitka 1389 po nekim izvorima nije ni bila poraz, ali govorim o slici toga u općoj svijesti... Trebao si usporediti neku vašu pobjednosnu bitku iz I. balk. rata ili Prvog svjetskog, sa tadašnjim standardnim masovnim klanjem, u odnosu na Oluju koja je ipak bila većinom zauzimanje terena, to bi bila efektivna usporedba. Ovako te se samo može poklapat da smo mi barem pobijedili ako netko želi biti "duhovit" :neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 09 lip 2019, 21:00 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2018, 23:31
Postovi: 1511
Lokacija: Mareva Ljut
Vučić shvaća da vrijeme ne radi za Albance i iznosi demografsku situaciju i analizu , zato gura razgraničenje.
Kome vjerovati, medijskoj i političkoj eliti Srbije, ozbiljnim ljudima s ozbiljnim plaćama i karijerama, ili nekim jadnicima sa foruma koji sa svog deset godina starog laptopa u izbjegličkom kampu u Zemunu lupaju neke iz guzice izvučene podatke i projekcije i to na hrvatskom forumu?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 09 lip 2019, 21:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
deder je napisao/la:
Bilo bi interesantno vidjeti taj scenarij. To da se nisu povukli vec branili. Mislim da bi NATO poprilicno iskrvario, tj. USA. Ne samo zbog terena vec i zbog cinjenice sto oni tesko da bi mogli opravdati napad sa sjevera ili istoka, zapada, dakle na uzu Srbiju, pa bi morali ici preko Kosova. A tamo masa ljudi i naoruzanja + cinjenica da su to vec jednim dijelom bili iskusni vojnici. Privuklo bi sigurno i dosta dobrovoljaca iz BiH vremenom, a nakon 4 godine ratovanja po bosanskim gudurama mislim da je i svaki iole prosjecan vojnik ko komandos (moguce je da se varam ali meni je to nekako logicno) sto bi donekle izjednacilo kvalitet kod pjesadije (s jedne strane obucenost i opremljenost, a s druge koliko toliko solidna opremljenost plus iskustvo i ukopani polozaji). Ali tad bi naravno najebali ko zuti nakon izvjesnog vremena i logicno je da su se povukli (a i poprilicno glupo da rade onda ono sto su mogli i bez bombardovanja).

@Kacamak, sta da ti kazem..
Ne znam koliko si uopšte upoznat sa događajima u tom ratu.NATo je koristio šiptare kao pešadiju,vojsku Albanije.Imali su teške gubitke bez ikakvog uspeha.
Ne treba amerikancima nikakvo opravdanje za ništa.
Napali bi Srbiju sa Severa,kopneno.Pre toga bi je pretvorili u današnju Siriju.
Narod je bio spreman za tu žrtvu i borbu do kraja.NATO bi pretpeo teške gubitke na zemlji a Srbija bi bila devastirana.O tome šta bi bilo kad bi bilo govori i činjenica da je Tuđman odbio da hrvatska vojska učestvuje u jednoj takvoj agresiji.Na kraju..ko zna šta bi bilo.Ovako oteli su KiM na prevaru i oružjem.Tako će biti i vraćeno.To je sve.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1539 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 62  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 60 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO