HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 08:59.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 300 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Univerzalnost krscanstva? Isus: Dolazim samo Židovima
PostPostano: 29 svi 2019, 08:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30070
Robbie MO je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Ovdje sam u principu da pricamo o Kuranu. Ono sto je izvan nje me ne interesira. Hocete da mi dokazete da ljudi nisu savrseni?


Ne vjeruješ ljudima, a vjeruješ tim istim ljudima kad ti kazu da je Kuran od rijeci do rijeci, riječ nekakvog božanstva.


Kad netko petlja onda sve izgleda čudno. :zubati

Dakle ako dobro pratim, ljudi nisu savršeni, ali je savršena recitacija jednog nesavršenog čovjeka, jer je taj nesavršeni čovjek tražio da mu vjerujemo na riječ. Ima smisla, ne bi valjda lagao za novac.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Univerzalnost krscanstva? Isus: Dolazim samo Židovima
PostPostano: 29 svi 2019, 08:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32059
Robbie MO je napisao/la:
A najjače od svega je da se Allah rimuje dok prijeti. :D

Kuran se 80% sastoji od rimovanih prijetnji.

Nešto kao gangsterski rep.

Kad Robbija uhvati inspiracija :zubati

Odmakli smo se od teme...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Univerzalnost krscanstva? Isus: Dolazim samo Židovima
PostPostano: 30 svi 2019, 14:01 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Robbie MO je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Ovdje sam u principu da pricamo o Kuranu. Ono sto je izvan nje me ne interesira. Hocete da mi dokazete da ljudi nisu savrseni?


Ne vjeruješ ljudima, a vjeruješ tim istim ljudima kad ti kazu da je Kuran od rijeci do rijeci, riječ nekakvog božanstva.

Knjiga koja sadrži ne samo znanstvene netočnosti, koja se sramoti praveći amaterske greške pri prepisivanju iz Biblije, nego i gramatičke greške na arapskom koje su tipične za nepismene ljude tipa pogrešne padeže (zvuci kao da ga je stara baba pisala).



Ne vjerujem u ljude. Oni ce vas prije ili poslije razocarati. Oni su sami sebi kontradiktorni. Ako su ljudi napisali Kuran, onda ce u njemu biti isto tako kontradiktornosti. Navedite ih specificno i objasnite gresku.

Logika koju koristite mogla bi se primjeniti i na Bibliju. Navodno su ljudi grijesnici, ali su Bibliju bezgresno zapisali?!

Posto se to doista moglo desiti, duzni smo traziti logicke kontradiktornosti i u Kuranu i u Bibliji. Bog ne pravi greske, pa vam nece u jednoj uputi narediti jedno a u drugoj nesto potpuno suprotno.

Dokazite kontradiktornost i time cete oboriti taj dio Knjige!

Ako znate bilo kakvu znanstvenu netacnost Kuranu, molim vas navedite broj poglavlja i paragrafa. Bicu vam izuzetno zahvalan.

Posto ne govorim niti arapski jezik niti poznam arapsko pismo, ne mogu vam nista reci u vezi gramatike arapskog jezika.

Ali jezik jeste ziva stvar i mijenja se tokom stoljeca. Uzmite originalna Sekspirova djela i vidjecete da zvuce rogobatno u modernom engleskom jeziku...

Cak su se i zamjenice u Bibliji Kinga Jamesa promijenile, na primjer THOU u YOU...

Dakle, ako zelite specificno dikutirati o bilo kojoj uputi iz Knjige, samo naprijed!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Univerzalnost krscanstva? Isus: Dolazim samo Židovima
PostPostano: 30 svi 2019, 14:23 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Robbie MO je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:

Joe,

uvijek prvo provjerite da niste licno kontradiktorni. Ja se brinem za sebe da ne ispadnem budala.

Ne moze biti Muhamedova objava jer on tvrdi da nije njegova.

Kuran ne propisuje niti okretanje prema Jerusalemu niti prema Meki jer je Bog sveprisutan te bi takva uputa bila potpuno nelogicna.

E sada ako vi uspijete pronaci specificnu Uputu koja potvrdjuje to ste tvrdite, onda bi dokazali da sam kontradiktoran Kuranu.

Samo treba ta pronadjete Uputu koju spominjete!



Ti se praviš da ne znaš i misliš da će netko čitanjem Kurana “progledati” i konvertirati na islam. :D

Reci nam rezultate poslije 5 godina.

Mislim da ćeš imati vise uspjeha ako ponudiš ljudima besplatnu zemlju i manje poreze, nego da citaju knjigu punu bedastoća. Vi kad ste konvertirali na islam nije vam čitan Kuran, nego ponudjena zemlja, dakle materijalna korist.


Upravo suprotno!
Trazim od vas pomoc u tome da oborimo dijelove Kurana ako su netacni i ako je nesto ljudsko greskom zavrsilo u Knjizi.
Ko je bolji u tome od onih koji ce Knjigu citati izuzetno kriticki?
Da ste procitali dijelove druge debate koja se originalno zvala "NE ZNAMO NI KO SMO NI STA SMO" a kojoj je neko svojevoljno promijenio naziv u “Knjiga (Kuran), Cista Vjera (islam) i komunizam” vidjeli bi da se to i dogodilo.
Ako se dobro sjecam BOBOVAC me uputio na odredjeno poglavlje koje sam procitao. Covjek je bio u pravu. Onako kako je napisano te upute su bile kontradiktorne ostatku Knjige.
Ali to je bila LJUDSKA GRESKA, jer su drevni pustinjaci sastavljali Upute organizaciono i svojevoljno cime su iskrivili originalno znacenje.
Ako promijenite raspored tih 5-6 uputa, onda se dobija logicka cjelina koja je sukladna ostatku Knjige.
Dakle od vas samo trazim ono sto je Bobovac vec uradio...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Univerzalnost krscanstva? Isus: Dolazim samo Židovima
PostPostano: 30 svi 2019, 14:29 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Robbie MO je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Zar mislite da Bogu doista trebaju bogomolje da nam ne bi poslao detaljan nacrt takvih gradjevina precizno opisujuci kako trebaju izgledati i funkcionirati?
.


Lol, čitava poglavlja Biblije su detaljne upute, do na izgled i boju zavjesa, kako izgraditi Tabernakul, i tko može biti svećenik a tko ne.

Ako vjeruješ da je Tora sveti spis, a u Kuranu piše tako, onda...


Da iskoristim vasu logiku iz drugog komentara, zelio sam ukazati na to da Bog ne bi trosio vrijeme na izgled i boju zavjesa, a iz toga bi se moglo zakljuciti da su takvi opisi ljudska pamet a ne Bozija...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Univerzalnost krscanstva? Isus: Dolazim samo Židovima
PostPostano: 30 svi 2019, 14:47 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Robbie,

ako uspijete pronaci Uputu iz Knjige koja je znanstveno netacna, onda cete vi biti u rangu Nikole Tesle. Osvijetlicete svijet jer cete postici nesto sto ljudi nisu bili kadri ostvariti tokom zadnjih 14 stoljeca!

Time bi definitivno oborili taj dio Knjige a pravi vjernici bi vam na tome bili definitivno zahvalni jer bi ostatak Uputa postao mnogo vrijedniji!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Univerzalnost krscanstva? Isus: Dolazim samo Židovima
PostPostano: 30 svi 2019, 14:50 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68263
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:

Lol, čitava poglavlja Biblije su detaljne upute, do na izgled i boju zavjesa, kako izgraditi Tabernakul, i tko može biti svećenik a tko ne.

Ako vjeruješ da je Tora sveti spis, a u Kuranu piše tako, onda...


Da iskoristim vasu logiku iz drugog komentara, zelio sam ukazati na to da Bog ne bi trosio vrijeme na izgled i boju zavjesa, a iz toga bi se moglo zakljuciti da su takvi opisi ljudska pamet a ne Bozija...


Bolje da govori kakve zavjese hoće u hramu nego da preporučuje pijenje mokraće od deve, rezanje ruku i nogu unakrst, seksualne robinje i seksualni odnosi sa klinkama ispod 10 godina koje poslije zbog oštećenja maternice više ne mogu roditi.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Univerzalnost krscanstva? Isus: Dolazim samo Židovima
PostPostano: 30 svi 2019, 14:54 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68263
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Robbie,

ako uspijete pronaci Uputu iz Knjige koja je znanstveno netacna, onda cete vi biti u rangu Nikole Tesle. Osvijetlicete svijet jer cete postici nesto sto ljudi nisu bili kadri ostvariti tokom zadnjih 14 stoljeca!

Time bi definitivno oborili taj dio Knjige a pravi vjernici bi vam na tome bili definitivno zahvalni jer bi ostatak Uputa postao mnogo vrijedniji!


Dosadan si. Ignoriraš sve upise.

Kuran tvrdi da Sunce zalazi u muljevitom jezeru. To je znanstveno netočno, potpuno kriva i beskorisna informacija ako želiš poslati satelit na Jupiter. O Zemlji govori je "prostrta plahta" i da ima dva kraja, opisuje putovanje čovjeka na jedan kraj, da bi se vratio u suprotnom smjeru i posjetio drugi kraj. Zvijezde su maleni ukrasi. Sperma nastaje između kralježnice i prsa. Urin kamile je ljekovit. Gomila beskorisnih, glupih i netočnih informacija.

Ponašaš se kao islamski bot, uopće ne diskutiraš, biti ćeš baniran ako tako nastaviš.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Univerzalnost krscanstva? Isus: Dolazim samo Židovima
PostPostano: 30 svi 2019, 14:56 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Robbie MO je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:

Da iskoristim vasu logiku iz drugog komentara, zelio sam ukazati na to da Bog ne bi trosio vrijeme na izgled i boju zavjesa, a iz toga bi se moglo zakljuciti da su takvi opisi ljudska pamet a ne Bozija...


Bolje da govori kakve zavjese hoće u hramu nego da preporučuje pijenje mokraće od deve, rezanje ruku i nogu unakrst, seksualne robinje i seksualni odnosi sa klinkama ispod 10 godina koje poslije zbog oštećenja maternice više ne mogu roditi.


Mozete li podijeliti sa nama broj poglavlja i paragrafa koji daje takve upute? Unaprijed hvala!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Univerzalnost krscanstva? Isus: Dolazim samo Židovima
PostPostano: 30 svi 2019, 14:57 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68263
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:

Bolje da govori kakve zavjese hoće u hramu nego da preporučuje pijenje mokraće od deve, rezanje ruku i nogu unakrst, seksualne robinje i seksualni odnosi sa klinkama ispod 10 godina koje poslije zbog oštećenja maternice više ne mogu roditi.


Mozete li podijeliti sa nama broj poglavlja i paragrafa koji daje takve upute? Unaprijed hvala!


Ban 7 dana.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Univerzalnost krscanstva? Isus: Dolazim samo Židovima
PostPostano: 08 srp 2019, 11:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4387
Lokacija: Grobnik
Kad uđe u Kafarnaum, pristupi mu satnik pa ga zamoli: “Gospodine, sluga mi leži kod kuće uzet, u strašnim mukama.” Kaže mu: “Ja ću doći izliječiti ga.” Odgovori satnik: “Gospodine, nisam dostojan da uđeš pod krov moj, nego samo reci riječ i izliječen će biti sluga moj. Ta i ja, premda sam čovjek pod vlašću, imam pod sobom vojnike pa reknem jednomu: ‘Idi!’ – i ode, drugomu: ‘Dođi!’ – i dođe, a sluzi svomu: ‘Učini to’ – i učini.”
Čuvši to, zadivi se Isus i reče onima koji su išli za njim: “Zaista, kažem vam, ni u koga u Izraelu ne nađoh tolike vjere. A kažem vam: Mnogi će s istoka i zapada doći i sjesti za stol s Abrahamom, Izakom i Jakovom u kraljevstvu nebeskom, a sinovi će kraljevstva biti izbačeni van u tamu. Ondje će biti plač i škrgut zubi.

Što se tiče Starog zavjeta, na pr. kralj David nije bio čisti židov.

Također, zanimljiva je Priča o Joni, gdje Jona odbija poslušat Boga da ide propoviedat grešn im nežidovima u glavni asirski grad Ninivu i tako ih spasi. Znači, čak i po Starom Zavjetu, se Bog brinuo za nežidove.

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Univerzalnost krscanstva? Isus: Dolazim samo Židovima
PostPostano: 09 srp 2019, 22:57 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68263
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Isus za života nije napustio malu židovsku državu, kretao se na prostoru veličine Hercegbosanske županije.

Nije propovijedao nežidovima.

Ta Samaritanka koju je prvo nekoliko puta odbio i nacionalistički izvrijeđao (i primio ju tek kad je ponizila svoj narod usporedjujuci ga sa psima) je rijetki izuzetak, koji u biti potvrđuje pravilo.

Ovo danasnje kršćanstvo kao globalnu svjetsku religiju je u biti izmislio, i okrenuo ka svijetu, Pavao. Izgleda mi da Isus uopce nije pravio novu religiju, cini se po svemu a i ocekivano je da je bio najobičniji religiozni Židov, a takvi su bili i svi njegovi učenici, koji su slijediti sve naredbe iz Tore, uključujući košer hranu, Šabat, obrezivanje itd., a nisu se niti klanjali kipovima ili molili "svecima" (kroz kipove i kultove svetaca u krscanstvu je u biti rimska paganska religija do danas u mnogim elememtima prezivjela, i nije nikad izumrla). Kršćani iz prvog stoljeća su uistini bili pravi i obični Židovi, koji su imali kult mesije kao danas u Brooklynu haredi za Schneersona. Sam Isus govori da nije dosao ukinuti niti jedno slovo Zakona (Tore), znaci Isus izricito zahtijeva da se nastave prakticirati zakoni koje je Jahve dao, to znaci obrezivati, ne jesti zabranjenu hranu itd. Isto tako nigdje nikada Isus nije rekao da sebe smatra bozanstvom niti se cini da su to apostoli vjerovali, dapace Isus se molio Bogu i cak na samrti razocarano vikao "Boze sto si me ostavio", a titula "sin bozji" ili "djeca bozja" se redovito koristila kao pocasne titula u kontekstu teorije da je svaki covjek "napravljen na sliku Bozju".

Jahve izričito zabranjuje da se jede svinjetina, a Isus izričito kaže da se ne smije napustiti niti jedno slovo zakona koje je dao Jahve i tu nema prostora nikakvim interpretacijama, akrobacijama, ili apologetici koja se svodi da se taj vrlo jasni i nedvosmisleni Isusov citat i naredba pobija (?!) s nekim drugim Isusovim citatom koji je više pjesnički koji se može tumačiti kako god hoćeš i kako ti paše.
Krscanski apologetici ovakve kontradikcije "objasnjavaju" tako da pobijaju jedan Isusov citat drugim, ili Isusov citat Pavlovim. :ucelo

No poslije Isusove smrti neki drugi ljudi su preuzeli kormilo.
Pavao i ovi poslije njega su pola starijih zakona ukinuli i od tada se kršćanstvo formira kao zaista nova religija, i pocinje se mijesati s rimskom paganskom religijom.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Univerzalnost krscanstva? Isus: Dolazim samo Židovima
PostPostano: 09 srp 2019, 23:52 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
dobro, mi kršćani smo neobrezani židovi koji jedu svinjetinu, pa ajde ne zvuči tako loše :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Univerzalnost krscanstva? Isus: Dolazim samo Židovima
PostPostano: 10 srp 2019, 00:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32059
Robbie MO je napisao/la:
Isto tako nigdje nikada Isus nije rekao da sebe smatra bozanstvom niti se cini da su to apostoli vjerovali.

Apsolutno netočno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Univerzalnost krscanstva? Isus: Dolazim samo Židovima
PostPostano: 10 srp 2019, 04:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4387
Lokacija: Grobnik
Robbie MO je napisao/la:
Isus za života nije napustio malu židovsku državu, kretao se na prostoru veličine Hercegbosanske županije.

Nije propovijedao nežidovima.

Ta Samaritanka koju je prvo nekoliko puta odbio i nacionalistički izvrijeđao (i primio ju tek kad je ponizila svoj narod usporedjujuci ga sa psima) je rijetki izuzetak, koji u biti potvrđuje pravilo.

Ovo danasnje kršćanstvo kao globalnu svjetsku religiju je u biti izmislio, i okrenuo ka svijetu, Pavao. Što više o ovome čitam, to mi se više čini da Isus uopce nije pravio novu religiju, cini se po svemu a i ocekivano je da je bio najobičniji religiozni Židov, a takvi su bili i svi njegovi učenici, koji su slijediti sve naredbe iz Tore, uključujući košer hranu, Šabat, obrezivanje itd., a nisu se niti klanjali kipovima ili molili "svecima" (kroz kipove i kultove svetaca u krscanstvu je u biti rimska paganska religija do danas u mnogim elememtima prezivjela, i nije nikad izumrla). Kršćani iz prvog stoljeća su uistini bili pravi i obični Židovi, koji su imali kult mesije kao danas u Brooklynu haredi za Schneersona. Sam Isus govori da nije dosao ukinuti niti jedno slovo Zakona (Tore), znaci Isus izricito zahtijeva da se nastave prakticirati zakoni koje je Jahve dao, to znaci obrezivati, ne jesti zabranjenu hranu itd. Isto tako nigdje nikada Isus nije rekao da sebe smatra bozanstvom niti se cini da su to apostoli vjerovali, dapace Isus se molio Bogu i cak na samrti razocarano vikao "Boze sto si me ostavio", a titula "sin bozji" ili "djeca bozja" se redovito koristila kao pocasne titula u kontekstu teorije da je svaki covjek "napravljen na sliku Bozju".

Jahve izričito zabranjuje da se jede svinjetina, a Isus izričito kaže da se ne smije napustiti niti jedno slovo zakona koje je dao Jahve i tu nema prostora nikakvim interpretacijama, akrobacijama, ili apologetici koja se svodi da se taj vrlo jasni i nedvosmisleni Isusov citat i naredba pobija (?!) s nekim drugim Isusovim citatom koji je više pjesnički koji se može tumačiti kako god hoćeš i kako ti paše.
Krscanski apologetici ovakve kontradikcije "objasnjavaju" tako da pobijaju jedan Isusov citat drugim, ili Isusov citat Pavlovim. :ucelo

No poslije Isusove smrti neki drugi ljudi su preuzeli kormilo.
Pavao i ovi poslije njega su pola starijih zakona ukinuli i od tada se kršćanstvo formira kao zaista nova religija, i pocinje se mijesati s rimskom paganskom religijom.


Još malo i postat ćeš musliman s ovakvim stavovima o svinjetini i Isusovu poslanju :zubati

Isus je rekao po pitanju jedenja da grieh ne ulazi kroz usta, već izlazi kroz njih. Obćenito, Isus je rekao da je došao nadopuniti Zakone ali ne ih i ukinuti.
Primjer ti je i kako je ,,izigrao'' Zakon o kamenovanju bludnice.
Isusu je bila najvažnija poniznost, a najviše mu je smetala nečija oholost, licemjerje i umišljenost. Stoga je izkušavao Samaritanku na tu foru, a opet je i kod svojih Židova pokušao potaknut razmišljanje od drugima, a onda tu neki majstor izvlačenja iz konteksta može doslovno čitat rečenice pak navodit na tvoj zaključak. Također, vezano za Samaritance imaš još priču gdje Samaritanku traži vode iz zdenca, ter imaš priču gdje Isus priča o dobrom Samaritancu koji je pomogao orobljenom Židovu. Znači, Isus je upravo na liep i nenasilan način pokušavao kod tvrdih Židova probudit razmišljanje da su i drugi narodi dobri ljudi. Pogotovo po pitanju rimskog satnika, kojeg je pohvalio da je bolji od bilo kojeg Židova.

Što se tiče da li je Isus božanska osoba ili samo prorok. Isus je najčešće govorio u svoje ime (nije govorio poput drugih proroka da Bog nešto poručuje ili da on samo nešto prenosi), ter bi rekao JA VAM KAŽEM, ili kad je rekao TKO GOD ŽIVI I VJERUJE U MENE, NE ĆE UMRIETI NIKADA. Koji prorok bi se usudio tako govoriti?
Inače, moje razmišljanje je ovakvo. Da je Isus mislio da je za nas važno da točno razumiemo hijerarhiju na Nebu, on bi nam to tada i detaljno pojasnio. Isusu je bilo važno to da nas nauči kako da ne griešimo i kako da živimo, da vjerujemo, ter što je dobro a što loše. Bog je i u Starom i očito u Novom zavjetu odlučio ostat nedorečen po pitanju svoje pojavnosti...

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Univerzalnost krscanstva? Isus: Dolazim samo Židovima
PostPostano: 10 srp 2019, 08:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30070
Robbie MO je napisao/la:
Ta Samaritanka koju je prvo nekoliko puta odbio i nacionalistički izvrijeđao (i primio ju tek kad je ponizila svoj narod usporedjujuci ga sa psima) je rijetki izuzetak, koji u biti potvrđuje pravilo.


To nije istina.

Postoji slučaj rimskog vojnika koji ga moli za zdravlje svog sluge. Postoji i priča o dobrom Samarićaninu.

Je li pričaš na pamet ili namjerno zakuhavaš? :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Univerzalnost krscanstva? Isus: Dolazim samo Židovima
PostPostano: 10 srp 2019, 08:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32059
dane-croatia je napisao/la:
Bog je i u Starom i očito u Novom zavjetu odlučio ostat nedorečen po pitanju svoje pojavnosti...

Nedorečen? Imamo prirodu, Sveto pismo, savjest, i utjelovljenog Boga Krista.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Univerzalnost krscanstva? Isus: Dolazim samo Židovima
PostPostano: 10 srp 2019, 08:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4387
Lokacija: Grobnik
Mar-kan je napisao/la:
dane-croatia je napisao/la:
Bog je i u Starom i očito u Novom zavjetu odlučio ostat nedorečen po pitanju svoje pojavnosti...

Nedorečen? Imamo prirodu, Sveto pismo, savjest, i utjelovljenog Boga Krista.


Gdje imaš u Evanđelju ili Starom zavjetu da su Isus ili neki prorok detaljno razradili Boga, Svetog Duha i Sina, te u kojem smislu su oni međusobno povezani, koja je hijerarhija.

U Starom zavjetu ima kad se Bog objavio Mojsiju, samo rečeno ,,Ja sam onaj koji jesam''. A Isus također po Evanđelju ne pojašnjava detaljno svoju razinu u odnosu na Boga. Da je sve po tom pitanju bilo jasno i očito, ne bi bilo ni arijanizma, islama... Poznato je i koliko se sam sv. Augustin mučio s pitanjem Svetog Trojstva i promišljao o tome.
Mislim da je očito kako Isusu nije bilo važno da nam detaljno pojasni kako se odvija hijerarhija na Nebu, ter da nas promišljanje o tome ne će spasiti, već život po onome što nas je Isus više nego detaljno naučavao...

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Univerzalnost krscanstva? Isus: Dolazim samo Židovima
PostPostano: 11 srp 2019, 15:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Robbie MO je napisao/la:
Isus za života nije napustio malu židovsku državu, kretao se na prostoru veličine Hercegbosanske županije.

Nije propovijedao nežidovima.

Ta Samaritanka koju je prvo nekoliko puta odbio i nacionalistički izvrijeđao (i primio ju tek kad je ponizila svoj narod usporedjujuci ga sa psima) je rijetki izuzetak, koji u biti potvrđuje pravilo.

Ovo danasnje kršćanstvo kao globalnu svjetsku religiju je u biti izmislio, i okrenuo ka svijetu, Pavao. Izgleda mi da Isus uopce nije pravio novu religiju, cini se po svemu a i ocekivano je da je bio najobičniji religiozni Židov, a takvi su bili i svi njegovi učenici, koji su slijediti sve naredbe iz Tore, uključujući košer hranu, Šabat, obrezivanje itd., a nisu se niti klanjali kipovima ili molili "svecima" (kroz kipove i kultove svetaca u krscanstvu je u biti rimska paganska religija do danas u mnogim elememtima prezivjela, i nije nikad izumrla). Kršćani iz prvog stoljeća su uistini bili pravi i obični Židovi, koji su imali kult mesije kao danas u Brooklynu haredi za Schneersona. Sam Isus govori da nije dosao ukinuti niti jedno slovo Zakona (Tore), znaci Isus izricito zahtijeva da se nastave prakticirati zakoni koje je Jahve dao, to znaci obrezivati, ne jesti zabranjenu hranu itd. Isto tako nigdje nikada Isus nije rekao da sebe smatra bozanstvom niti se cini da su to apostoli vjerovali, dapace Isus se molio Bogu i cak na samrti razocarano vikao "Boze sto si me ostavio", a titula "sin bozji" ili "djeca bozja" se redovito koristila kao pocasne titula u kontekstu teorije da je svaki covjek "napravljen na sliku Bozju".

Jahve izričito zabranjuje da se jede svinjetina, a Isus izričito kaže da se ne smije napustiti niti jedno slovo zakona koje je dao Jahve i tu nema prostora nikakvim interpretacijama, akrobacijama, ili apologetici koja se svodi da se taj vrlo jasni i nedvosmisleni Isusov citat i naredba pobija (?!) s nekim drugim Isusovim citatom koji je više pjesnički koji se može tumačiti kako god hoćeš i kako ti paše.
Krscanski apologetici ovakve kontradikcije "objasnjavaju" tako da pobijaju jedan Isusov citat drugim, ili Isusov citat Pavlovim. :ucelo

No poslije Isusove smrti neki drugi ljudi su preuzeli kormilo.
Pavao i ovi poslije njega su pola starijih zakona ukinuli i od tada se kršćanstvo formira kao zaista nova religija, i pocinje se mijesati s rimskom paganskom religijom.



Ovo mi u dijelovima zvuči kao iz "The Historical Jesus" (Prof Bart D. Ehrman)...poprilično uvjerljiv uradak, onako znanstveno obrađen, analizirajući sam Novi Zavjet, događaje i ostale vjerske tekstove i pojave u to doba. Jednostavno su prejake indicije da se radilo o židovskom mesijanskom apokaliptičnom kultu (Isus i njegovi), kakvih je bio nemal broj. Spika da su se previše odmakli od "zakona" i Boga, te da je pred njima neminovni i skori smak svijeta. Nažalost nema prevoda na hrvatski.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Univerzalnost krscanstva? Isus: Dolazim samo Židovima
PostPostano: 11 srp 2019, 20:05 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35609
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Esenima?

Možda su imali neke veze ili kontakte, čini mi se da su ovi više cijenili Ivana Krstitelja.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Univerzalnost krscanstva? Isus: Dolazim samo Židovima
PostPostano: 11 srp 2019, 20:19 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35609
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Robbie MO je napisao/la:
Jahve izričito zabranjuje da se jede svinjetina, a Isus izričito kaže da se ne smije napustiti niti jedno slovo zakona koje je dao Jahve i tu nema prostora nikakvim interpretacijama, akrobacijama, ili apologetici

No poslije Isusove smrti neki drugi ljudi su preuzeli kormilo.
Pavao i ovi poslije njega su pola starijih zakona ukinuli i od tada se kršćanstvo formira kao zaista nova religija, i pocinje se mijesati s rimskom paganskom religijom.


U kojem izravnom obraćanju i kome?

To su propisi nastali iz praktičnih razloga jer je svinjetina meso kratkog vijeka trajanja u takvom podneblju.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Univerzalnost krscanstva? Isus: Dolazim samo Židovima
PostPostano: 11 srp 2019, 22:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Isus dolazi samo židovima to je tačno.

Bez njegova raspeća kršćanstvo nema smisla, zato i dolazi ona da je Isus se zrtvovao za grijehe sinova Adamovih.
Ali tu doktrinu uvodi Pavle.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Univerzalnost krscanstva? Isus: Dolazim samo Židovima
PostPostano: 11 srp 2019, 23:23 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68263
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
daramo je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Jahve izričito zabranjuje da se jede svinjetina, a Isus izričito kaže da se ne smije napustiti niti jedno slovo zakona koje je dao Jahve i tu nema prostora nikakvim interpretacijama, akrobacijama, ili apologetici

No poslije Isusove smrti neki drugi ljudi su preuzeli kormilo.
Pavao i ovi poslije njega su pola starijih zakona ukinuli i od tada se kršćanstvo formira kao zaista nova religija, i pocinje se mijesati s rimskom paganskom religijom.


U kojem izravnom obraćanju i kome?
.


Levitski zakonik. Svaki paragraf počinje sa “Jahve reče Mojsiju i Aaronu”.

A pitanje ti je pomalo bespredmetno. :zubati

Ako si nevjernik, onda Jahve ne postoji i nigdje se nije obraćao izravno.
Ako si vjernik judaizma ili kršćanstva, onda vjeruješ da je sve u Tori/SZ od Jahve, izravno ili neizravno inspirirano ali je poanta da ništa tamo nije bez razloga i greškom. .

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Univerzalnost krscanstva? Isus: Dolazim samo Židovima
PostPostano: 11 srp 2019, 23:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
slika


Kazu ovde da je Isus umro za grijehe ljudi, ali isto kazu da je poslan Izarelu Isus u Mateju reče.


"Matej 15,24 On reče: "Ja sam poslan samo k izgubljenim ovcama kuće Izraelove."
Matej 15,25 Uto dođe ona, pade pred njega ničice i zamoli: "Gospodine, pomozi mi!"
Matej 15,26 On reče: "Nije pravo oduzeti kruh djeci i baciti ga psićima."
Matej 15,27 "Sigurno, Gospodine", odgovori ona, "ali psići dobiju ipak od mrvica, što padnu sa stola njihovih gospodara"."


Ne znate vi bolje od svećenika koji mi objasniše da je Isus poslan Izraelćanima tj Židovima.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Univerzalnost krscanstva? Isus: Dolazim samo Židovima
PostPostano: 12 srp 2019, 04:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4387
Lokacija: Grobnik
korrisnik je napisao/la:
slika


Kazu ovde da je Isus umro za grijehe ljudi, ali isto kazu da je poslan Izarelu Isus u Mateju reče.


"Matej 15,24 On reče: "Ja sam poslan samo k izgubljenim ovcama kuće Izraelove."
Matej 15,25 Uto dođe ona, pade pred njega ničice i zamoli: "Gospodine, pomozi mi!"
Matej 15,26 On reče: "Nije pravo oduzeti kruh djeci i baciti ga psićima."
Matej 15,27 "Sigurno, Gospodine", odgovori ona, "ali psići dobiju ipak od mrvica, što padnu sa stola njihovih gospodara"."


Ne znate vi bolje od svećenika koji mi objasniše da je Isus poslan Izraelćanima tj Židovima.


Nitko ne spori da su Židovi kano izabrani narod bili u žarištu Boga Otca i Isusa, ali činjenica je da su se obraćali i drugim narodima:
Nakon molbe rimskog satnika da mu ozdravi slugu: Čuvši to, zadivi se Isus i reče onima koji su išli za njim: “Zaista, kažem vam, ni u koga u Izraelu ne nađoh tolike vjere. A kažem vam: Mnogi će s istoka i zapada doći i sjesti za stol s Abrahamom, Izakom i Jakovom u kraljevstvu nebeskom, a sinovi će kraljevstva biti izbačeni van u tamu. Ondje će biti plač i škrgut zubi.”

Znači, Isus je vrlo jasno rekao:
Mnogi nežidovi će doći sjesti za stol s Abrahamom, Izakom i Jakovom u kraljevstvu nebeskom, dok će s mnogi Židovi biti izbačeni van u tamu.

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 300 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 39 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO