HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 14:06.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 217 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 06 kol 2019, 13:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
Kvačice, govoriš li iz vlastitog iskustva?

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 06 kol 2019, 13:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Inflacija CPI je 2% godišnje. Računao sam kod Euro od uvođenja je CPI bio iznos od 1,98% dugogodišnji prosjek. CPI označava kupovnu moć, odnosno inflacija mjerena po CPI označava gubljenje kupovne moći novca na godišnjoj razini.

Štednja često nije opcija. Ovisno o kamatnim stopama na štednju.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 07 kol 2019, 02:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Kvacice, zivot je jedan, cemu toliko ,,napredovanje,,?
Fino izlozeni argumenti za usavrsavanje i napredak, ali meni odudaraju od ne-realnog svijeta u kojem zivim. I taj ,,planski zivot,,???!!! Vise sam za spontani zivot, pa kako bude. Smisao zivota jeste u traganju i stvaranju, ali zivot cine i mnoge druge stvari,koje su mozda i najbolje, a to su one neplanirane i na ruletu dobivene. Kako god, slazem se da ne treba ici glup kroz zivot, ali ne treba se ni opterecivati nepotrebnim informacijama. Probrati iz zivota ono sto ti prija, a novac ce dolaziti i odlaziti...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 07 kol 2019, 06:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Lapo-lapo je napisao/la:
Kvacice, zivot je jedan, cemu toliko ,,napredovanje,,?
Fino izlozeni argumenti za usavrsavanje i napredak, ali meni odudaraju od ne-realnog svijeta u kojem zivim. I taj ,,planski zivot,,???!!! Vise sam za spontani zivot, pa kako bude. Smisao zivota jeste u traganju i stvaranju, ali zivot cine i mnoge druge stvari,koje su mozda i najbolje, a to su one neplanirane i na ruletu dobivene. Kako god, slazem se da ne treba ici glup kroz zivot, ali ne treba se ni opterecivati nepotrebnim informacijama. Probrati iz zivota ono sto ti prija, a novac ce dolaziti i odlaziti...


Planski život nije nešto loše, ako imaš viši cilj vrijedan odricanja i predvidljivosti novog dana. Rim nije sagrađen preko noći.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 07 kol 2019, 08:24 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30055
ZGabriel je napisao/la:
Kvačice, govoriš li iz vlastitog iskustva?


Govorim iz svog iskustva, ali ne samo svog nego i desetina drugih ljudi koje poznajem. Neke čak i na ovom forumu. :palacgore1

Nije to ništa posebno. Svatko zna čitati i svatko nešto misli po cijeli dan. Nemojte da vas uvuku u zabludu o inteligenciji ili talentiranosti. Inteligencija je precijenjena i koncentracija je uvijek pobijedi.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 07 kol 2019, 09:05 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30055
Lapo-lapo je napisao/la:
Kvacice, zivot je jedan, cemu toliko ,,napredovanje,,?
Fino izlozeni argumenti za usavrsavanje i napredak, ali meni odudaraju od ne-realnog svijeta u kojem zivim. I taj ,,planski zivot,,???!!! Vise sam za spontani zivot, pa kako bude. Smisao zivota jeste u traganju i stvaranju, ali zivot cine i mnoge druge stvari,koje su mozda i najbolje, a to su one neplanirane i na ruletu dobivene. Kako god, slazem se da ne treba ici glup kroz zivot, ali ne treba se ni opterecivati nepotrebnim informacijama. Probrati iz zivota ono sto ti prija, a novac ce dolaziti i odlaziti...


To je odlično pitanje i sasvim OK stav.

Pitanje filozofije i smisla života. Stavovi su naravno različiti od asketizma koji prezire materijalni svijet, do hedonizma, i bezbroj pravaca između.

Praktično je identičan problem kao štednja. Ok, štedimo i recimo da smo uštedjeli 100KM. Zašto će nam tih 100KM? Pa da ih potrošimo naravno.

Koji je onda smisao štednje ako ćemo te pare svakako potrošiti, nego jedino da budemo sigurni da za svoj novac dobijemo ono što je nama važno. I onda uđemo u prodavnicu i vidimo cijene proizvoda i izaberemo što nam se sviđa. Netko će odabrati stvar A, a netko drugi će odabrati stvar B. Ono što nam treba biti jasno je da ne možemo kupiti cijelu prodavnicu sa 100KM. Ako ćemo kupiti stvar A, onda ne možemo B i obrnuto. Štednja je dakle, svjesna kupovina umjesto impulsivne.

Na isti način je i odgovor zašto napredovati. Netko npr. voli svirati violinu, netko mrzi svirati violinu. Netko voli planinariti, netko na more, a netko otići na koncert. Ali ne možeš istovremeno otići u planinu i na more. Moraš izabrati jedno, hoćeš li na mjesto A ili na mjesto B. Taj dugi put je sam život, pa se napredovati isplati samo zbog zadovoljstva napredovanja, nikako zbog nagrade na kraju.

Svakoga dana kao i svi drugi, dobiješ 24 sata da ih potrošiš. Ta 24 sata su kao onih 100KM u prodavnici. Ne možeš kupiti cijelu prodavnicu, moraš izabrati. Tako i sa ova 24 sata, ili 1440 minuta. Gdje ćeš potrošiti današnjih 1440 minuta. Svi mi nešto radimo cijeli dan, ali nema nitko 48 sati danas ili 500 sati dnevno. Svi imamo samo 24 sata danas.

Gdje ih potrošiti ovisi o tome što želimo. Sve ima svoju cijenu. Ako ćemo otići na kavu, to košta (kod nas u Hercegovini :zubati ) barem sat vremena. Ako ćemo raditi kako treba na vlastitom biznisu to danas košta 10 sati vremena.

Onda je sve što treba uraditi:
1. Odlučiti što želimo kupiti u prodavnici
2. Vidjeti koja je cijena toga što želimo, i prihvatiti da se treba platiti cijena.

Možda je to što želimo spontani život. To je sasvim OK, možemo kupiti ili jedno ili drugo ili nešto deseto. Samo je problem što ne možemo sve, kao što ne možemo kupiti cijelu prodavnicu za 100KM tako ne možemo ni za dan uraditi ogromni spisak ciljeva. Ljudske mogućnosti su ograničene, vrijeme danas je ograničeno na 24 sata i ni sekunde više.

Isto kao što želiš za 100KM kupiti ono što je za tebe najvažnije, tako ima smisla i današnja 24 sata potrošiti onako kako misliš da je najbolje. Prihvaćaš odgovornost za sebe, svaka aktivnost ima cijenu, gledaš cijenu svake svoje aktivnosti i svjesno trošiš.

Problem nastaje jedino kad se ne prihvata ova realnost. Realnost je i dalje tu, ali puno ljudi je ne može prihvatiti. Onda bježe od stvarnosti. Nezadovoljstvo zbog stvarnosti uzrokuje bježanje od stvarnosti koje je uzrok mnoštva problema, netko bježi od stvarnosti u razne ovisnosti, nego u ljenčarenje, netko nešto drugo.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 07 kol 2019, 09:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
Naša Kvačica je napisao/la:
Nije to ništa posebno. Svatko zna čitati i svatko nešto misli po cijeli dan. Nemojte da vas uvuku u zabludu o inteligenciji ili talentiranosti. Inteligencija je precijenjena i koncentracija je uvijek pobijedi.


to je živa istina. ja nikad nisam znala crtati, mijenjala sam faks zbog toga, a 30 godina kasnije crtam ko velika (na računalu, jelte :D )

i sve ostalo što si napisao stoji. ali lakše je reći krivi su drugi - država, loš obrazovni sistem, korupcija, itd. najlakše je odustati i pustiti da te okolnosti usmjeravaju. a to većina i radi, jer misle da će netko drugi napraviti sve za njih. neće.

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 07 kol 2019, 11:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
Naša Kvačica je napisao/la:
Lapo-lapo je napisao/la:
Kvacice, zivot je jedan, cemu toliko ,,napredovanje,,?
Fino izlozeni argumenti za usavrsavanje i napredak, ali meni odudaraju od ne-realnog svijeta u kojem zivim. I taj ,,planski zivot,,???!!! Vise sam za spontani zivot, pa kako bude. Smisao zivota jeste u traganju i stvaranju, ali zivot cine i mnoge druge stvari,koje su mozda i najbolje, a to su one neplanirane i na ruletu dobivene. Kako god, slazem se da ne treba ici glup kroz zivot, ali ne treba se ni opterecivati nepotrebnim informacijama. Probrati iz zivota ono sto ti prija, a novac ce dolaziti i odlaziti...


To je odlično pitanje i sasvim OK stav.

Pitanje filozofije i smisla života. Stavovi su naravno različiti od asketizma koji prezire materijalni svijet, do hedonizma, i bezbroj pravaca između.

Praktično je identičan problem kao štednja. Ok, štedimo i recimo da smo uštedjeli 100KM. Zašto će nam tih 100KM? Pa da ih potrošimo naravno.

Koji je onda smisao štednje ako ćemo te pare svakako potrošiti, nego jedino da budemo sigurni da za svoj novac dobijemo ono što je nama važno. I onda uđemo u prodavnicu i vidimo cijene proizvoda i izaberemo što nam se sviđa. Netko će odabrati stvar A, a netko drugi će odabrati stvar B. Ono što nam treba biti jasno je da ne možemo kupiti cijelu prodavnicu sa 100KM. Ako ćemo kupiti stvar A, onda ne možemo B i obrnuto. Štednja je dakle, svjesna kupovina umjesto impulsivne.

Na isti način je i odgovor zašto napredovati. Netko npr. voli svirati violinu, netko mrzi svirati violinu. Netko voli planinariti, netko na more, a netko otići na koncert. Ali ne možeš istovremeno otići u planinu i na more. Moraš izabrati jedno, hoćeš li na mjesto A ili na mjesto B. Taj dugi put je sam život, pa se napredovati isplati samo zbog zadovoljstva napredovanja, nikako zbog nagrade na kraju.

Svakoga dana kao i svi drugi, dobiješ 24 sata da ih potrošiš. Ta 24 sata su kao onih 100KM u prodavnici. Ne možeš kupiti cijelu prodavnicu, moraš izabrati. Tako i sa ova 24 sata, ili 1440 minuta. Gdje ćeš potrošiti današnjih 1440 minuta. Svi mi nešto radimo cijeli dan, ali nema nitko 48 sati danas ili 500 sati dnevno. Svi imamo samo 24 sata danas.

Gdje ih potrošiti ovisi o tome što želimo. Sve ima svoju cijenu. Ako ćemo otići na kavu, to košta (kod nas u Hercegovini :zubati ) barem sat vremena. Ako ćemo raditi kako treba na vlastitom biznisu to danas košta 10 sati vremena.

Onda je sve što treba uraditi:
1. Odlučiti što želimo kupiti u prodavnici
2. Vidjeti koja je cijena toga što želimo, i prihvatiti da se treba platiti cijena.

Možda je to što želimo spontani život. To je sasvim OK, možemo kupiti ili jedno ili drugo ili nešto deseto. Samo je problem što ne možemo sve, kao što ne možemo kupiti cijelu prodavnicu za 100KM tako ne možemo ni za dan uraditi ogromni spisak ciljeva. Ljudske mogućnosti su ograničene, vrijeme danas je ograničeno na 24 sata i ni sekunde više.

Isto kao što želiš za 100KM kupiti ono što je za tebe najvažnije, tako ima smisla i današnja 24 sata potrošiti onako kako misliš da je najbolje. Prihvaćaš odgovornost za sebe, svaka aktivnost ima cijenu, gledaš cijenu svake svoje aktivnosti i svjesno trošiš.

Problem nastaje jedino kad se ne prihvata ova realnost. Realnost je i dalje tu, ali puno ljudi je ne može prihvatiti. Onda bježe od stvarnosti. Nezadovoljstvo zbog stvarnosti uzrokuje bježanje od stvarnosti koje je uzrok mnoštva problema, netko bježi od stvarnosti u razne ovisnosti, nego u ljenčarenje, netko nešto drugo.


Ovo je na tragu motivacijskih govora Arnolda Schwarzenegera. :zubati on je zagovornik da se spava samo 6h, neki mu vele da ne mogu bez 8 h, a on im kaže: sleep faster.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 07 kol 2019, 14:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
kažu da je za postati ekspert u nekom području potrebno 10.000 sati.
za 1 sat saznaš osnovne informacije
za 10 sati naučiš malo više
za 100 sati imaš dobar temelj
za 1000 sati si neki napredni nivo
za 10000 sati imaš sve u malom prstu

tako da ovo što Vaša Kvačica veli ima smisla.

offtopic: jednom sam računala koliko sam vremena provela u labosu i uz sva moguća umanjenja došla do oko 20000 h. prije će biti 30,ali rekoh umanjenja. :D
da sam ostala tamo, sad biste se svađali s nobelovkom :zubati

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 07 kol 2019, 14:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Naša Kvačica je napisao/la:
Pitanje filozofije i smisla života.

To i jeste glavno pitanje u životu, tzv sustav vrijednosti. Duhovni ili materijalni. Iz tog izbora izlaze svi drugi naši izbori i odluke, koje grade naš karakter.



Naša Kvačica je napisao/la:
Nezadovoljstvo zbog stvarnosti uzrokuje bježanje od stvarnosti koje je uzrok mnoštva problema, netko bježi od stvarnosti u razne ovisnosti, nego u ljenčarenje, netko nešto drugo.


Nezadovoljstvo nastaje zbog pogrešnog odabira sustava vrijednosti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 07 kol 2019, 14:25 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30055
ZGabriel je napisao/la:
kažu da je za postati ekspert u nekom području potrebno 10.000 sati.
za 1 sat saznaš osnovne informacije
za 10 sati naučiš malo više
za 100 sati imaš dobar temelj
za 1000 sati si neki napredni nivo
za 10000 sati imaš sve u malom prstu

tako da ovo što Vaša Kvačica veli ima smisla.

offtopic: jednom sam računala koliko sam vremena provela u labosu i uz sva moguća umanjenja došla do oko 20000 h. prije će biti 30,ali rekoh umanjenja. :D
da sam ostala tamo, sad biste se svađali s nobelovkom :zubati


Da si ostala sad ne bi htjela razgovarati s nama. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 07 kol 2019, 14:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Naša Kvačica je napisao/la:
ZGabriel je napisao/la:
kažu da je za postati ekspert u nekom području potrebno 10.000 sati.
za 1 sat saznaš osnovne informacije
za 10 sati naučiš malo više
za 100 sati imaš dobar temelj
za 1000 sati si neki napredni nivo
za 10000 sati imaš sve u malom prstu

tako da ovo što Vaša Kvačica veli ima smisla.

offtopic: jednom sam računala koliko sam vremena provela u labosu i uz sva moguća umanjenja došla do oko 20000 h. prije će biti 30,ali rekoh umanjenja. :D
da sam ostala tamo, sad biste se svađali s nobelovkom :zubati


Da si ostala sad ne bi htjela razgovarati s nama. :zubati

Protraćila bi još 20k sati :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 07 kol 2019, 14:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
samo sam tebe čekala :smajl006

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 07 kol 2019, 14:43 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30055
Mar-kan je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:
Nezadovoljstvo zbog stvarnosti uzrokuje bježanje od stvarnosti koje je uzrok mnoštva problema, netko bježi od stvarnosti u razne ovisnosti, nego u ljenčarenje, netko nešto drugo.


Nezadovoljstvo nastaje zbog pogrešnog odabira sustava vrijednosti.


Mislim da sam to i rekao, ili barem htio reći. :zubati

Nije stvar u odabiru između dva ili više sustava vrijednosti nego odabiru između jednog sustava vrijednosti ili raznih devijacija tj. zastranjenja.

Stvarnost je apsolutna. S druge strane new age autori pokušavaju prodati priču o relativnoj stvarnosti. Po toj ideji postoji moja i tvoja stvarnost, i svaka osoba stvara vlastitu stvarnost.

Iz toga slijedi i da svatko stvara i vlastiti moral i vlastiti sustav vrijednosti, nastaje tzv. moralni relativizam. Sve je jednako vrijedno. Je li nešto dobro ili loše je samo tvoje osobno mišljenje. I tako nastade današnja tolerancija prema svakakvoj gluposti.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 07 kol 2019, 15:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Naša Kvačica je napisao/la:
Ideja stednje je pogrešna.

Jeftinija stvar najčešće ispadne skuplja.

Ako zelite ostvariti maksimalni potencijal, treba gledati siru sliku. Koliko ste novca izgubili gledajuci televiziju, prateći sport, gledajuci filmove i serije?

Prosjecni covjek beskorisnim trosenjem vremena izgubi milijune. Neoptimalnim radom i neznanjem izgubi dodatne milijune. Bukvalno milijune.

Smijesno je gledati gdje ustedis 10KM a ovamo zivot prolazi prosječno.

Za 5-7 godina moze se postati svjetska klasa u izabranoj aktivnosti. Tko god to ne uradi pljačka sam sebe.

Sjecam se kad sam stedio, ja i zena pazljivo isplaniramo budzet za mjesec, i uz veliku disciplinu ustedimo 100KM. A satrali se.
Nema od stednje nista. Ok bolja je nego rastrosnost, ali ako hocete napraviti razliku pocnite uciti. Svaki tjedan jedna knjiga u izabranoj struci i garantiram duplo vecu placu svake godine.


U načelu se slažem, i uvijek sam postupao vođen zvijezdom vodiljim da je puno unosnije povećati prihodnu stranu bilance nego smanjiti rashodnu. No, na ovoj temi je riječ o asimetričnim uštedama, gdje relativno malo vremena/truda dovodi do dobrih rezultata. A tu je i intelektualna komponenta, nadmudrivanje s korporacijama i trgovcima, i lijep je osjećaj izvući pobjedu u srazu s njima. Zadnja ušteda je bila cirka 4.000 KM (oko 12%) na kupovini novog auta, a da sam pri tome bio 99.99% siguran da je cijena snižena do same granice profitabilnosti za autokuću....odlična metoda.

Sa svim ostalim se slažem, 10.000 hours and all that. Mada bih ljudima to upakirao ne kao projekt od 7 godina koji zahtijeva ogromnu količinu volje i vjere, nego u princip svakodnevnog poboljšanja u odabranoj aktivnosti u malim inkrementima od 1%, što je mnogo lakše za svariti.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 07 kol 2019, 17:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Naša Kvačica je napisao/la:
Mislim da sam to i rekao, ili barem htio reći. :zubati

Nije stvar u odabiru između dva ili više sustava vrijednosti nego odabiru između jednog sustava vrijednosti ili raznih devijacija tj. zastranjenja.

Stvarnost je apsolutna. S druge strane new age autori pokušavaju prodati priču o relativnoj stvarnosti. Po toj ideji postoji moja i tvoja stvarnost, i svaka osoba stvara vlastitu stvarnost.

Iz toga slijedi i da svatko stvara i vlastiti moral i vlastiti sustav vrijednosti, nastaje tzv. moralni relativizam. Sve je jednako vrijedno. Je li nešto dobro ili loše je samo tvoje osobno mišljenje. I tako nastade današnja tolerancija prema svakakvoj gluposti.


Pa imaš 2 sustava, jedan ispravan - istinit - točan i drugi - neispravan - lažan -netočan.
Drugi sustav ima mali milijun podvarijanti.

Ako zeliš "percipirati" stvarnost, trebaju ti tzv. preduvjeti razumljivosti - to je nešto što već mora da bude točno da bi mi saznali bilo što o bilo čemu, a to su zakoni logike, uniformnost u prirodi i apsolutna moralnost.
Procjenjuješ pogled na svijet prema uvjetima koje on sam postavlja, tako dođeš do znanja. Ako imaš znanje, onda ti ne treba puno materijalnog u životu, prihvataš biblijski pogled na svijet, prihvataš i ispravan sustav vrijednosti, nećeš biti prevaren od new agera, pa kupovati ono što ti ne treba :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreativni načini uštede
PostPostano: 07 kol 2019, 20:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
sad se sjetih. imam neku opciju s karticom da pri svakom plaćanju karticom određeni iznos ide u "štednju". i započnem ja to, uz rok od 6 mjeseci i skužim usput koliko trošim. :D pozitivna strana je da ću tim novcem pokriti putovanje :D

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 217 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 26 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO