HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH

Sada je: ned lip 07, 2020 4:32 am.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 282 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Banja Luka
PostPostano: pon tra 29, 2019 8:46 pm 

Čovjek uči dok je živ. :zubati Danas prvi put cujem da je Quincy Jones (Michael Jackson Off the Wall (1979), Thriller (1982), Bad (1987), 1985 charity song "We Are the World" itd.) snimio pjesmu Banja Luka 1961.

https://en.wikipedia.org/wiki/Quincy_Jones
https://en.wikipedia.org/wiki/Newport_%2761

"Sva moja ljubav ide tebi, Banjaluko !" - poruka Quincy Jonesa
https://www.facebook.com/watch/?v=2268815206711263

Vrh

PostPostano: ned ruj 01, 2019 9:25 am 

Možda bi ovaj post trebao pod trčanje ali mi se čini tu prikladnije jer naglašavam političku dimenziju.

Sinoć smo imali na Bundeku u Zg veliki noćni trkački događaj. Ono što upada u oči je velika skupina, uglavnom ženskih, zgodnih brate, trkača iz Banja Luke. Pokoju sam prozborio s njima.

Uglavnom ne mogu se oteti dojmu kako su BL i ljudi u njoj najhrvatskija Srbija ili srpski Hrvati. Jednostavno su ljudi mentalitetom i govorom vrlo slični nama.

Rekao bih i da su simpatije obostrane. Probat ću doći na sljedeći PM u BL.

Vrh

PostPostano: sub ruj 07, 2019 3:18 pm 

mentalitetom svijetlosnim godinama ispred zagreba, takodjer govor neuporediv, mislim pismeni za razliku od ovih drugih

mozda si bio u diznilendu

Vrh

PostPostano: pet tra 24, 2020 5:42 am 

Princ Filip čestitao Banjalučanima Dan grada

Princ Filip Karađorđević uputio je čestitku građanima Banjaluke i gradonačelniku Igoru Radojičiću, povodom 22. aprila - Dan grada i 75 godina od oslobođenja od fašizma, u kojoj je izrazio poštovanje i podršku naporima u borbi protiv virusa korona.
slika
- Nadam se da ćete, zahvaljujući sjajnoj organizovanosti u ovoj borbi, uskoro nastaviti da razvijate Banjaluku onako kako ste to i do sada činili - navodi se u čestitki.

Princ Filip je ujedno i zaželio Radojičiću da sa svojim timom, kao i do sada, nastavi rad na razvoju Banjaluke kao administrativnog, finansijskog, univerzitetskog i kulturnog centra Republike Srpske.

Banjaluka je danas obilježila Dan grada - 22. april i 75 godina od oslobođenja u Drugom svjetskom ratu, što je ove godine, zbog epidemije virusa korona i zabrane javnih okupljanja, učinjeno znatno skromnije nego ranije
https://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php? ... U6illHkZb8

Vrh

PostPostano: pon tra 27, 2020 9:50 pm 

Junuz Djipalo je napisao/la:
Možda bi ovaj post trebao pod trčanje ali mi se čini tu prikladnije jer naglašavam političku dimenziju.

Sinoć smo imali na Bundeku u Zg veliki noćni trkački događaj. Ono što upada u oči je velika skupina, uglavnom ženskih, zgodnih brate, trkača iz Banja Luke. Pokoju sam prozborio s njima.

Uglavnom ne mogu se oteti dojmu kako su BL i ljudi u njoj najhrvatskija Srbija ili srpski Hrvati. Jednostavno su ljudi mentalitetom i govorom vrlo slični nama.

To je istina. Oblast oko Banja Luke,Lijevča Polja naginje govoru i akcentu prema Hrvatskoj i Slavoniji. Što je logično zbog blizine,uticaji su bili prisutni. Isto kod nas Hrvati iz Kiseljaka,Viteza,Vareša i Busovače dosta naginju Srbima po govoru,gestikulaciji ponašanju. Uzmi primjer Davor Badrova pa on tipično srpski melos pjeva.

Vrh

PostPostano: uto tra 28, 2020 10:31 am 

Opkoljen si sa sviju strana Bošnjače. Predaj se!

Vrh

PostPostano: sub svi 02, 2020 6:14 pm 

Lutorčina je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:

To je istina. Oblast oko Banja Luke,Lijevča Polja naginje govoru i akcentu prema Hrvatskoj i Slavoniji. Što je logično zbog blizine,uticaji su bili prisutni. Isto kod nas Hrvati iz Kiseljaka,Viteza,Vareša i Busovače dosta naginju Srbima po govoru,gestikulaciji ponašanju. Uzmi primjer Davor Badrova pa on tipično srpski melos pjeva.

O čemu ti laprdaš
Badrov pjeva ono i onako kako mu odgovara za zaradu.
Hrvati srednje Bosne su stari ikavci

Between the 16th and 19th centuries, the territory between the Una and Vrbas rivers was referred to by the name Turkish Croatia. In the 1845. was replaced by cartographers in favor of Bosanska Krajina

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 282 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: