HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 20:47.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 195 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Sukob u Livnu 1993
PostPostano: 19 svi 2010, 09:16 
Offline

Pridružen/a: 16 svi 2010, 00:42
Postovi: 53
bumbar92 je napisao/la:
delta je napisao/la:
vi ste kranuli kao i duvnu pa pade 9 zivota.jebu andabakovi ****** mater i kasnije daj puske.vi ste krivi a to je sve krenulo od ubistva pokojnog blaza.ti to znas bolje od mene


da bilo je muslimana u hrvatskim kućama iz kojih su pucali, a prvo što su uradili kada su ušli slomili su križ u toj kući, a ti to dobro znaš da su ti Hrvati bili vaši taoci, a ne štićenici. To da nemam muda da spominjem imena onih koji su ubili te policajce i pucali po nama, uključujući i tebe, zašto neću napisati vaša imena iz jedinog razloga što imate obitelji i rodbine u Livnu pa da ne bi bilo odmazda. Zato začepi i ne vuci me za jezik.

Blaž, TuDŽman, agresija, ustaše, Boban sve se sastalo toga jutra ispod starog grada da uzmu oružje koje su vam zadužili...

ne trabunjaj više i ne pravi se nevinašce lako je pokazivat muda heroju iz dijaspore.

Laka noć.

pitaj ti oni ljudi za koje sam te pitao neki dan.ko je bio uz njih .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob u Livnu 1993
PostPostano: 19 svi 2010, 09:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9554
Lokacija: HR HB
delta je napisao/la:
pitaj ti oni ljudi za koje sam te pitao neki dan.ko je bio uz njih .


čuj, da ste pošli ubijati Hrvate civile koje ste držali kao taoce, sigurno se ne bi završilo kako se završilo ili ti misliš da ste mogli proći bolje nego što jeste. Da je bilo po našem ne bi nitko stradao, niti bi bio ispaljen jedan metak. Predaj oružje i ajde kući, tako je bilo sa većinom, ali eto našao se "gazija"...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob u Livnu 1993
PostPostano: 19 svi 2010, 09:51 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
delta je napisao/la:
bumbar92 je napisao/la:

da bilo je muslimana u hrvatskim kućama iz kojih su pucali, a prvo što su uradili kada su ušli slomili su križ u toj kući, a ti to dobro znaš da su ti Hrvati bili vaši taoci, a ne štićenici. To da nemam muda da spominjem imena onih koji su ubili te policajce i pucali po nama, uključujući i tebe, zašto neću napisati vaša imena iz jedinog razloga što imate obitelji i rodbine u Livnu pa da ne bi bilo odmazda. Zato začepi i ne vuci me za jezik.

Blaž, TuDŽman, agresija, ustaše, Boban sve se sastalo toga jutra ispod starog grada da uzmu oružje koje su vam zadužili...

ne trabunjaj više i ne pravi se nevinašce lako je pokazivat muda heroju iz dijaspore.

Laka noć.

pitaj ti oni ljudi za koje sam te pitao neki dan.ko je bio uz njih .


jedno pitanje bih te pitao.
koliko ste vi muslimani morali biti glupi, da ne rabim teži izraz, da su to vrijeme, na tom mjestu, kao totalna manjina toliko razbahatite da počnete skidati oznake hvo-a i barikadirat se u svom dijelu grada?
mislim, manje vas je, slabiji ste, svud okolo hrvati i srbi, prvi muslimani pun *** kilometara daleko....
šta ste htjeli postići?
jel vam netko prodao priču kako je herojska armija nadomak grada?
ili ste mislili enklavirat u livnu?
zar niste mogli u stratu skužiti da vam je bolje šutiti a ne izazivat đavla budući je već debelo trajala muslimanska agresija na hrvatske prostore?
u posavini se to lako riješilo.
nasuprot uvriježenom mišljenju o ondašnjem bratstvu i jedinstvu, jasno im je bilo rečeno; počnite srat i nema vas!
budite uz nas, poštujte nas i nikome neće faliti dlaka s glave.
ali tamo nije bilo bacanja hvo oznaka niti stavljanja barikada.

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob u Livnu 1993
PostPostano: 19 svi 2010, 10:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
mislim da je bilo dosta, em je čovjek nepismen pa ga se ni razumjeti ne može, em provocira,

a Za onu izjavu kako su Livnjaci bili gori jer su podjelili par šamara od Bugojanaca koji i dan dans neće reć gdje su 22 čovjeka, za to treba imati obraz koji dotični očito nema..

a tek vječni muslimanski..pokvareni, idiotski, maloumni argument u vidu Blaža

dakle... dosta sranja..

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob u Livnu 1993
PostPostano: 19 svi 2010, 11:11 
Offline

Pridružen/a: 14 lip 2009, 15:27
Postovi: 490
što se tiče Gornjeg Grada koji je tih par dana bio pod muslimanskom upravom i oni su bili napravili neku vrstu zatvora za hrvate GG u sadašnjim prostorijama merhameta hahaha i pokupili sve one jadne starce sa Fere i strpali ih u zatvor ahahahaha


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob u Livnu 1993
PostPostano: 28 ruj 2011, 09:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2010, 08:39
Postovi: 361
Dudu ili neko od duvnjaka moreteli mi rec sta je bilo sa nasim duvanjskim muslimanima? jesu li oni bili u ratu? na kupresu, jablanici? ako nisu sta su onda radili citav rat dok su nasi ginuli?

http://www.youtube.com/watch?v=-Wou0Jrt ... D08B2CD003


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob u Livnu 1993
PostPostano: 28 ruj 2011, 09:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58776
Lokacija: DAZP HQ
ne znam, pokoji je bio u HVO-u, a ovi sta su oformili ABIH su postrojeni i razoruzani kod stare gimnazije i kod robne kuce u isto vrijeme kad se i u Livnu to dogadja. sto se nakon toga dogadja s tim ljudima, ne znam, al sumnjam da su mrdali iz svojih kuca.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob u Livnu 1993
PostPostano: 28 ruj 2011, 10:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2010, 08:39
Postovi: 361
dudu je napisao/la:
ne znam, pokoji je bio u HVO-u, a ovi sta su oformili ABIH su postrojeni i razoruzani kod stare gimnazije i kod robne kuce u isto vrijeme kad se i u Livnu to dogadja. sto se nakon toga dogadja s tim ljudima, ne znam, al sumnjam da su mrdali iz svojih kuca.

znaci oni su oformili ABIH u TG? pa koje su oni bili inteligencije?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob u Livnu 1993
PostPostano: 28 ruj 2011, 10:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 kol 2009, 10:00
Postovi: 1736
Lokacija: ...................
TGrad je napisao/la:
Dudu ili neko od duvnjaka moreteli mi rec sta je bilo sa nasim duvanjskim muslimanima? jesu li oni bili u ratu? na kupresu, jablanici? ako nisu sta su onda radili citav rat dok su nasi ginuli?

http://www.youtube.com/watch?v=-Wou0Jrt ... D08B2CD003


Bilo ih je nešto malo u HOS-u i par njih u HVO-u, kao što reće dudu nakon što se zakuhala situacija između nas i muslimana svi su oni razoružani a i pravljene su racije po muslimanskim kučama kako bi se oduzelo oružje, koliko sam cuo po pričama par muslimana iz duvna je ratovalo na strani Arbih, prvo u bugojnu a kasnije su išli u Uskoplje, sto se tice samog sukoba na području TG-a njega nije ni bilo, ako se nevaram tek poslje rata, 1997 su srušene džamije u Stipanjićima i u samom gradu, a mislim da je 93 ili 94 pobijena muslimanska obitelj u nekom selu, nisam siguran jesu li omerovići ili nešto drugo

_________________
Cuius regio, eius religio


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob u Livnu 1993
PostPostano: 28 ruj 2011, 10:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 kol 2009, 10:00
Postovi: 1736
Lokacija: ...................
TGrad je napisao/la:
dudu je napisao/la:
ne znam, pokoji je bio u HVO-u, a ovi sta su oformili ABIH su postrojeni i razoruzani kod stare gimnazije i kod robne kuce u isto vrijeme kad se i u Livnu to dogadja. sto se nakon toga dogadja s tim ljudima, ne znam, al sumnjam da su mrdali iz svojih kuca.

znaci oni su oformili ABIH u TG? pa koje su oni bili inteligencije krista ti isusa?


Ma nisu oformili ABIH, nego nešto slično kao TO(teritorijalna obrana), uglavnom nisu stvarali previše problema pošto su bili u debeloj manjini

_________________
Cuius regio, eius religio


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob u Livnu 1993
PostPostano: 28 ruj 2011, 10:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2010, 08:39
Postovi: 361
TG-B.B.B je napisao/la:
TGrad je napisao/la:
Dudu ili neko od duvnjaka moreteli mi rec sta je bilo sa nasim duvanjskim muslimanima? jesu li oni bili u ratu? na kupresu, jablanici? ako nisu sta su onda radili citav rat dok su nasi ginuli?

http://www.youtube.com/watch?v=-Wou0Jrt ... D08B2CD003


Bilo ih je nešto malo u HOS-u i par njih u HVO-u, kao što reće dudu nakon što se zakuhala situacija između nas i muslimana svi su oni razoružani a i pravljene su racije po muslimanskim kučama kako bi se oduzelo oružje, koliko sam cuo po pričama par muslimana iz duvna je ratovalo na strani Arbih, prvo u bugojnu a kasnije su išli u Uskoplje, sto se tice samog sukoba na području TG-a njega nije ni bilo, ako se nevaram tek poslje rata, 1997 su srušene džamije u Stipanjićima i u samom gradu, a mislim da je 93 ili 94 pobijena muslimanska obitelj u nekom selu, nisam siguran jesu li omerovići ili nešto drugo

u mokronogama... znam i od koga. osim tih par u ABIH ostali nisu znaci bili u ratu. picke jedne... zamisli ti koje su to baje isli u rat protiv hrvata a cetnici im na kupresu. jesu li ostali onda u bugojnu oni?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob u Livnu 1993
PostPostano: 28 ruj 2011, 10:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 kol 2009, 10:00
Postovi: 1736
Lokacija: ...................
TGrad je napisao/la:
TG-B.B.B je napisao/la:

Bilo ih je nešto malo u HOS-u i par njih u HVO-u, kao što reće dudu nakon što se zakuhala situacija između nas i muslimana svi su oni razoružani a i pravljene su racije po muslimanskim kučama kako bi se oduzelo oružje, koliko sam cuo po pričama par muslimana iz duvna je ratovalo na strani Arbih, prvo u bugojnu a kasnije su išli u Uskoplje, sto se tice samog sukoba na području TG-a njega nije ni bilo, ako se nevaram tek poslje rata, 1997 su srušene džamije u Stipanjićima i u samom gradu, a mislim da je 93 ili 94 pobijena muslimanska obitelj u nekom selu, nisam siguran jesu li omerovići ili nešto drugo

u mokronogama... znam i od koga. osim tih par u ABIH ostali nisu znaci bili u ratu. picke jedne... zamisli ti koje su to baje isli u rat protiv hrvata a cetnici im na kupresu. jesu li ostali onda u bugojnu oni?


Nije da ih nije bilo na Kupresu al ih možeš nabrojat na prste jedne ruke, a ovi što su ratovali za Abih na uskopaljskom ratištu se poslje više nisu ni pojavljivali u TG-u, znali su da bi najebali da se vrate a i ovi naši su točno znali o kome se radi, da se razumijemo ne radi se o velikom broju, njih desetak iz grada je 93 otišlo za bugojno, inače za vrijeme cijelog rata u duvnu su bili manji od makova zrna, da ih je bilo malo više, ka primjerice u Livnu i kod nas bi oni bunu digli a ovako su samo šutili i kaferisali :kava

_________________
Cuius regio, eius religio


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob u Livnu 1993
PostPostano: 28 ruj 2011, 15:46 
Offline

Pridružen/a: 19 srp 2011, 16:55
Postovi: 150
I mentioned this briefly on my blog (in English).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob u Livnu 1993.
PostPostano: 24 kol 2019, 12:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Je li ovo ubleha ili su doista formirali ovo u Livnu 91. ili 92. mimo HVO-a?

Citat:
Ministar Bukvarević na godišnjici osnivanja Patriotske lige Livno

LIVNO, 24. kolovoza (FENA) -Federalni ministar za pitanja branitelja i invalida Domovinskog rata Salko Bukvarević nazočio je svečanoj akademiji u povodu obilježavanja formiranja Patriotske lige Livno.

Obraćajući se nazočnima ministar Bukvarević je objasnio rad i zalaganje Ministarstva u donošenju Zakona o pravima demobiliziranih branitelja i članova njihovih obitelji te ih upoznao kako će sljedećega tjedna biti organiziran sastanak sa svim županijskim ministrima kako bi se iznašlo adekvatno rješenje i bili zbrinuti branitelji koji imaju manje od 57 godina, a koji nisu ostvarili prava kroz doneseni federalni zakon.

S obzirom na to da je ministar upoznat s problemom priznavanja ranije izdanih rješenja i izdavanjem novih u Odjelu odbrane u Livnu, pozvao je nazočne da svoja prava traže zakonski definiranim procedurama, da pišu tužbe, molbe, zahtjeve i koriste sve raspoložive pravne lijekove jer je, kako je kazao, to jedini put za rješavanje ovakvih i sličnih problema.

Uz čestitke organizatorima u povodu godišnjice formiranja Patriotske lige, ministar je kazao i da su "Bošnjaci u Livnu heroji budući se susreću s nizom problema ali istrajavaju i ne napuštaju svoja ognjišta".

Prisutnima su se još obratili, u ime domaćina Mujo Sitnić i Sakib Halilović u ime Patriotske lige BiH, a svečanost je popraćena prigodnim kulturno-umjetničkim programom, priopćeno je iz Kabineta ministra Bukvarevića.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob u Livnu 1993.
PostPostano: 24 kol 2019, 12:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Na vojnom savjetovanju u Mehurićima kod Travnika (7. - 8.2.1992. g.) ustanovljeno je da Patriotska liga raspolaže sa 60 do 70.000 naoružanih članova.

Za pretpostaviti je da jest.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob u Livnu 1993.
PostPostano: 24 kol 2019, 15:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24635
Lokacija: Heartbreak Hotel
Sjećam se nekih snimki srpske TV sa područja Livna 1992. Prikazali su jednu grupu zarobljenika ali ne HVO vojnika već, kako su izvjestili, Teritorijalne Obrane. Imali su i različite odore od HVO. Znači, jedini logički zaključak je da su to bili muslimani Livna, koji su dakle tada imali neku svoju posebnu vojnu formaciju.
Pri tomu treba imati u vidu da se Armija BiH prvih tjedana rata zvala TO a većina ljudstva u taj TO je ušla iz Patriotske Lige

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob u Livnu 1993.
PostPostano: 24 kol 2019, 19:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9554
Lokacija: HR HB
Ministry of Sound je napisao/la:
Je li ovo ubleha ili su doista formirali ovo u Livnu 91. ili 92. mimo HVO-a?

Citat:
Ministar Bukvarević na godišnjici osnivanja Patriotske lige Livno

LIVNO, 24. kolovoza (FENA) -Federalni ministar za pitanja branitelja i invalida Domovinskog rata Salko Bukvarević nazočio je svečanoj akademiji u povodu obilježavanja formiranja Patriotske lige Livno.

Obraćajući se nazočnima ministar Bukvarević je objasnio rad i zalaganje Ministarstva u donošenju Zakona o pravima demobiliziranih branitelja i članova njihovih obitelji te ih upoznao kako će sljedećega tjedna biti organiziran sastanak sa svim županijskim ministrima kako bi se iznašlo adekvatno rješenje i bili zbrinuti branitelji koji imaju manje od 57 godina, a koji nisu ostvarili prava kroz doneseni federalni zakon.

S obzirom na to da je ministar upoznat s problemom priznavanja ranije izdanih rješenja i izdavanjem novih u Odjelu odbrane u Livnu, pozvao je nazočne da svoja prava traže zakonski definiranim procedurama, da pišu tužbe, molbe, zahtjeve i koriste sve raspoložive pravne lijekove jer je, kako je kazao, to jedini put za rješavanje ovakvih i sličnih problema.

Uz čestitke organizatorima u povodu godišnjice formiranja Patriotske lige, ministar je kazao i da su "Bošnjaci u Livnu heroji budući se susreću s nizom problema ali istrajavaju i ne napuštaju svoja ognjišta".

Prisutnima su se još obratili, u ime domaćina Mujo Sitnić i Sakib Halilović u ime Patriotske lige BiH, a svečanost je popraćena prigodnim kulturno-umjetničkim programom, priopćeno je iz Kabineta ministra Bukvarevića.


Dakako da je ubleha i to ona kafanska vjerojatno da se nekom od ovih pobrojanih osigura neki borački status ili šta već hoće sa ovim hauškarenjem jer takvo što u Livnu 1991 jednostavno nije postojalo u praktičnom smislu, nabavka oružja, držanje straža...
To da se teferičilo po kafanama i preljevalo iz šupljeg u prazno dok se tenkovski bataljon sa srpskim rezervistima premještao oko trokuta Livno-TG- Kupres, naravno da jeste uz kahvu i rahatlokumom.
Gdje su oni pucali? Šta su obranili, ko su ti likovi to valjda nitko još ne zna, ali će se saznati jer će morebiti i knjigu napisati..., a i djeca će u školama početi učiti. :D

Možda su bili među onima što su srpskim rezervistima nosili pite i pive, plesali kozaračka kola dok su tenkovi još bili okićeni jugoslavenskim zastavama.

Kako rekoh, uhljebljivanje AIDovaca i ostalih zaslužnih patriJota na razne fore, jer eto može im se dok ublehe prolaze.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob u Livnu 1993.
PostPostano: 24 kol 2019, 19:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9554
Lokacija: HR HB
Bobovac je napisao/la:
Sjećam se nekih snimki srpske TV sa područja Livna 1992. Prikazali su jednu grupu zarobljenika ali ne HVO vojnika već, kako su izvjestili, Teritorijalne Obrane. Imali su i različite odore od HVO. Znači, jedini logički zaključak je da su to bili muslimani Livna, koji su dakle tada imali neku svoju posebnu vojnu formaciju.
Pri tomu treba imati u vidu da se Armija BiH prvih tjedana rata zvala TO a većina ljudstva u taj TO je ušla iz Patriotske Lige


Muslimani u Livnu su u početku bili u sklopu TO, kasnije HVO zajedno sa Hrvatima, a bilo je i nešto Srba, svo naoružanje i oprema bila je iz Hrvatske i sve je bilo pod HV/O zapovjedništvom. Tih nazovi "patriota" je možda i bilo ali u mišijim rupama i kafanama takvih nije bilo u borbama i prvim crtama...
Neki od mobiliziranih su u početku nosili i "ljiljane", a većina ih nije ništa nosila jer amblema u početku nije ni bilo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob u Livnu 1993.
PostPostano: 11 ruj 2019, 16:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009, 20:30
Postovi: 462
Lokacija: desno kod placa
Pozz ljudi.
U Livnu 92 Je bila jedna postrojba muslimana
Iz Bihaća, ima li su drugačije uniforme od varteksovih.
Kao i oznake sa polumjesecom.
To je bilo sredinom 4 mjeseca.
Navodno su se spremali za Bihać pješke.!
U 5 mjesecu ih vise nisam vidjao.

_________________
Gotovina i Markač Hrvatski heroji domovinskog rata, p.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob u Livnu 1993.
PostPostano: 26 ruj 2020, 18:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2013, 22:25
Postovi: 4783
Tog dana iz Splita nije išao inače redovni autobus za Livno.

Računali su Muslimani napraviti izboriti neku UN-ovu zaštićenu zonu tzv. safe heaven, kao što su bili dobili za Srebrenicu, Žepu, Goražde, Sarajevo, Tuzlu i Bihać. Znali su da međunarodna zajednica jedva čeka napakostiti Hrvatima. Stoga su računali napraviti u Livnu neku svoju zonu i čekati da dođe UNPROFOR, da zacementira stanje pa da UN to proglasi zaštićenom zonom. Od Hrvata bi UN odmah tražio sigurnosni odmak od 20 km bez oružja pa bi od čaršijice u Livnu došlo da bi jedino bili naoružani Muslimani i onda bi cijelo Livno s okolicom ispalo muslimanska enklava.

Navodno se isto spremalo i u Ljubuškom, samo su Hrvati naučili lekciju u Livnu i nisu čekali da sijevne oružje i da opet bude mrtvih.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 195 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 23 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO