HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH

Sada je: čet ruj 19, 2019 5:11 pm.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 287 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Hrvatski komunisti. Kako ih REALNO (od 1919-1991) ocijeniti?
PostPostano: sri ruj 11, 2019 11:37 pm 

Ne znam što su njih dvojica pričali i ne mislim na ubijanje pod razaranja. Pod razaranja je uništavanje zgrada, pruga , mostova, termoelektrana, rafinerija. Koliko mi je poznato i ceste i pruge sjever-jug kroz RSK su bile tehnički upotrebljive praktički prvi dan nakon Oluje. Možda bi Srbi nešto i razorili u povlačenju da su imali vremena, ali nisu.

Vrh

PostPostano: čet ruj 12, 2019 8:21 am 

Kaftanzoglio je napisao/la:
Ne znam što su njih dvojica pričali i ne mislim na ubijanje pod razaranja. Pod razaranja je uništavanje zgrada, pruga , mostova, termoelektrana, rafinerija. Koliko mi je poznato i ceste i pruge sjever-jug kroz RSK su bile tehnički upotrebljive praktički prvi dan nakon Oluje. Možda bi Srbi nešto i razorili u povlačenju da su imali vremena, ali nisu.

Za neke objekte Hrvati su Srbe sprijecili, za neke nisu. Slobodan Praljak je s timom napravio procjene stete.

Sto Vi u 2019. ne znate znali su satiricari 90-tih. A na videu se vidi do koje mjere je danasnjim Hrvatima ispran mozak sto se tice nasljedja komunizma. Tad se znalo danas se nezna.

"Kad sam bio civil, ‘ranio sam svinje,
Nikad nisam video naše more sinje,
al’ je došlo vreme, Srbija se širi
sa hrvatskom Savom niki se ne miri!

Bre, bre, bre…Bre, bre, bre…

Zaš’ da ode krava koju sam ja muz’o?
Zaš’ da ode Hrvat, pa pred nama je puzo!
Meni teritorij, njemu komunizam,
Kad se braniš od nas, to je šovinizam!

Gradovi i sela hrvatska se pale
Iz šume ih tučem, to je radost brale!
Ceo se svet dere, za civile noću
Mo’š mislit brate, pa ja to i ‘oću!

Nihove su crkve meni draga meta,
A ni moja crkva meni nije sveta,
Primirje mi treba, kad me Garda ćera,
Za Slovence spremam ludog guvernera!

Mupovci i Garda stežu oko vrata
Kad me hapsu, plačem:„Nater’o me tata!“,
Hrvatska se brani, već me briga fata
Nisam tol’ko bež’o još od Drugog rata!

U šumi sad živim, jedem gljive lude,
MUP-ovci me lovu, ‘oće da mi sude,
Komovača ljuta snagu da nam daje,
Posmatrači beli pitaju se:„Šta je!?”

Kad mi dadu MIG-a, meni i mom dečku,
Rasturit ću Zagreb kao beba zvečku!
Ceo svet k’o baba samo nešto guče
Pa nije ni čudo, niki njih ne tuče!

Ja više ne mogu, Armiji je kraj,
Ali posle čete –komunizam nevrdaj (never die!)
Komunizam nevrdaj!
Komunizam nevrdaj!
"

Vrh

PostPostano: čet ruj 12, 2019 4:32 pm 

Danas sam govorio s jednim starijim domaćim čovikom iz okolice Opatije, koji se u popriličnoj mjeri još bavi poljoprivredom i za razliku od gotovo 99% tamošnjih ljudi, prezire građevinsko zemljište, a cieni ono poljoprivredno zemljište.
Ovako mi je odprilike govorio za vrieme Jugoslavije:
,,Va to vreme ki se j mučil i živel od svoje muki i svojega dela, testega bi još dodatno stisnuli, ter je takov čovek moral 100 let čekat da mu dopeju struju i vodu, a partijcu, ki je bežal od dela, bi odmah dopejali struju i vodu, bez da in je palo na pamet da store kakov odvojak od 200 metri do nekega drugega ki ni bil va partiji. Kad su delali vodospremu za vodovod, nasilno su ju storili na mojoj zemji (stalno je pri tome govorio: ,,u ime naroda, bez naroda''), a potla su mi dali neku smešnu naknadu. Zeli su mi moju zemju blizu mora (nacionalizacija), a va RH su mi ju vrnuli nazad, aš san tad odbil podpisat da se s tin slažen. Danaska još vavik tako delaju. Eko, sad mi ucrtavaju cestu kako bi nekimi judimi povećali cenu građevinskog zemljišta, na način da meni bez odštete zamu komad moje zemje. Sad će moj mići putić, kega san ja sam z mukun probil i storil preko svoje zemji, izkoristit za put do parceli bez da me bilo kako obeštete. Tako će po temu putiću kroz moji vinogradi i ulike prohajat čuda autih, kamioni...''

Uglavnom, poanta je, da pravi seljak, koji je živio od svog rada i volio svoju zemlju, nikad se nije volio s komunistima i uviek im je bio trn u oku. Dobar seljak je bio samo onaj koji bi zapustio zemlju (možda uzput nešto obrađivao koliko bi stigao) i otišao raditi u grad u neku od bezkoristnih tvornica. Slično, niti privatni obrtnici nisu dobro kotirali u komunizmu, koje bi onda derali s ogromnim porezima.

Vrh

PostPostano: čet ruj 12, 2019 10:09 pm 

@dane-croatia, pa komunizam ideoloski mrzi seljaka. Jer on ima mogucnost biti samodostatan i mislit svojom glavom. Ne mogu ga ucjenjivat. Pa ga tako ne mogu ni indoktrinirat sotonskim boljsevizmom. Zakljucno, takav im ne treba pa ga treba unistit ili drzat na rubu egzistencije. Takvi su bili, takvi jesu i ako se nastavi takvi ce i bit rezultati u poljoprivredi u RH po komunistickoj ideoloskoj matrici.

Ovi komunisti na vlasti u RH od 2000-te trebaju dozivjet katarzu da bi se stvari u RH pokrenule. Oni imaju kazalisni sustav parlamentarne demokracije po kojem su uvijek na vlasti. Dva glavna glumca (HDZ/SDP), nekolicina sporednih (HNS, HSS, HSLS) i naravno uvijek pripremljene mesijanske stranke (Laburisti, Most, Zivi zid, Kolakusic itd.).

A gledamo li predsjednicke izbore od 2000-te jugokomunist Stjepan Mesic, jugokomunist Ivo Josipovic, s neba pala i smusena Kolinda Grabar Kitarevic okruzena detudjmanizatorima i jugodiplomatima. Karamarko je bio iznimka, jedini antikomunist. A sadasnji Plenkovic je izbjegao rat, u formaticnoj fazi se odusevljavao komunizmom, a htio se uclanit izgleda u SDP.

Ali to tko je na vlasti je manje bitno. Bitnije je da komunisti preziru poslovni uspjeh nekomunista jer se hrvatski komunisti s njima ne mogu identitetski poistovjetit. Pa potencijalne uspjesne gospodarstvenime reketare i unistavaju uz podrsku institucija. Oni imaju prezir prema trzistu, jer trziste dovodi one izvrsnije u bolju poziciju. A komunisti u gospodarstvu su uglavnom mediokriteti koji ne mogu bez politike iz svojih ledja, pa nesposobniji isplivaju kao govna u vodi na vrh. E sada, u toj poziciji si umisle da su sposobni, a materijalni status im je tu kao droga.

Vrh

PostPostano: pet ruj 13, 2019 11:45 am 

Kakav narod takvi politicari. Vi Pereci ste 90% zagrizeni socijalisti. Takve su vam i stranke.

Vrh

PostPostano: pet ruj 13, 2019 11:49 am 

gušter je napisao/la:
Kakav narod takvi politicari. Vi Pereci ste 90% zagrizeni socijalisti. Takve su vam i stranke.

Vise od Slovenaca, manje od Srba i muslimana. Muslimani su najvise za Titu i socijalizam.

Vrh

PostPostano: pet ruj 13, 2019 11:55 am 

Muslimani to nisu iz uvjerenja. Oni su za svaku ideologiju koja im omogućava da parazitiraju
na račun drugih.

Vrh

PostPostano: pet ruj 13, 2019 11:56 am 

Instruktor je napisao/la:
gušter je napisao/la:

Vise od Slovenaca, manje od Srba i muslimana. Muslimani su najvise za Titu i socijalizam.

Tito je danas nebitan.

Slovenski socijal-demokrati su manje socijalisti od vasih "desnicara". Ne pricam o folkloru (Tito, petokrake), vec o sustini koja je odraz mentaliteta naroda. Po tome ste u ravnini sa Muslimanima i Srbima, nimalo iznad.

Vrh

PostPostano: pet ruj 13, 2019 12:04 pm 

novem je napisao/la:
Muslimani to nisu iz uvjerenja. Oni su za svaku ideologiju koja im omogućava da parazitiraju
na račun drugih.

Nisu li takvi svi socijalisti? Samo je problem svakoj socijalistickoj drzavi kada joj ponestane tudjih novaca za namirenje neradnika.

Vrh

PostPostano: pet ruj 13, 2019 12:47 pm 

gušter je napisao/la:

Tito je danas nebitan.

Tito je bosanskim muslimanima nesto kao Muhamed. Oba su bila covjeka. Muhamed im je dao vjeru. Tito naciju i teritorij koji dijele s Hrvatima i Srbima. A sada sto je napravio najvecu muslimansku grobnicu 1945. i sto ih je Titina armija JNA istrebljivala 90-tih to su mu muslimani halalili.

Vrh

PostPostano: pet ruj 13, 2019 1:27 pm 

Ti si glup.

Vrh

PostPostano: pet ruj 13, 2019 3:51 pm 

gušter je napisao/la:
Instruktor je napisao/la:

Tito je danas nebitan.

Slovenski socijal-demokrati su manje socijalisti od vasih "desnicara". Ne pricam o folkloru (Tito, petokrake), vec o sustini koja je odraz mentaliteta naroda. Po tome ste u ravnini sa Muslimanima i Srbima, nimalo iznad.

Slovenci poprilično zakrče Kumrovec, čak više od Hrvata...

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 287 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: master_mind_ i 14 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: