HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 22:24.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 316 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 16 ruj 2019, 09:03 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
novovrijeme je napisao/la:
A istoričari su zakljucili da su Četnici bili Antifašisti. Ni jedan rat nije crno - bijelo.


Pa cetnici su bili antifasisti. Presvukli se u partizane i klali i ubijali 'narodne neprijatelje'. A i prije su bili antifasisti kada su ubijali katolicke svecenike.

A ni Ratko Mladic nije crno-bijeli. Prije nego sto je dao pobit muslimane davao je djeci cokoladice. Onima koji su prezivjeli tako je ostao u lijepom stjecanju.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 16 ruj 2019, 09:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4387
Lokacija: Grobnik
novovrijeme je napisao/la:
dane-croatia je napisao/la:

Ekipica poput tebe se malo poziva na neka svjetska pozitivna stajališta (i većinom to bude na osnovu nekih pojedinih primjera), a malo kuka da se cieli sviet urotio protiv Srba...
Inače, u skoro svakom stranom slikopisu ili nizanki, Srbi kano sporedni likovi budu prikazani kano neki plaćeni ubojice, mafijaši, teroristi... Toliko o svietu i Srbima.


Bilo kako bilo, mi se drzimo svog stava bez obrzira na misljenje svijeta. Jebo svijet, svijet danas priča jedno, sutra drugo.
Juče je svijet pljuvao po Četnicima, danas ih dizu u nebesa.
Danas svijet pljuje po Slobi, Radovanu i Ratku, sutra ce ih dizati u nebesa.
Ne mogu Paddy Pantsdown i njemu slični haški klošari promjeniti istinu. Kontaš?


Ja se s ovim okvirno i slažem, jerbo sviet ne može imat pristup činjenicama kano neki domaći iztraživač. Zato i je bezveze da na naše činjenice o četnicima, odgovaraš na način kako tko iz svieta misli o četnicima...

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 16 ruj 2019, 09:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
dane-croatia je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:

Bilo kako bilo, mi se drzimo svog stava bez obrzira na misljenje svijeta. Jebo svijet, svijet danas priča jedno, sutra drugo.
Juče je svijet pljuvao po Četnicima, danas ih dizu u nebesa.
Danas svijet pljuje po Slobi, Radovanu i Ratku, sutra ce ih dizati u nebesa.
Ne mogu Paddy Pantsdown i njemu slični haški klošari promjeniti istinu. Kontaš?


Ja se s ovim okvirno i slažem, jerbo sviet ne može imat pristup činjenicama kano neki domaći iztraživač. Zato i je bezveze da na naše činjenice o četnicima, odgovaraš na način kako tko iz svieta misli o četnicima...


Pomijem svijet jer je to vama bitno.
Nas boli *** za svijet. Mi smo svijet.
Bitno je samo sto mi mislimo o odredjenim licnostima i kako cemo ih pamtiti u istoriji. Ako narod ne vjeruje u svoju istoriju, gotovo je.
Zato se tome kod nas pristupa krajnje ozbiljno.
A vi se okrecete kako vjetar duva i pristrasni ste, istorija vam je politika tako da ni vlastiti narod ne mozete uvjeriti u vlastitu istoriju i imate hiljdau verzija koje uzimate kako vam u kojem periodu odgovara.
Pavelic vam je heroj, pa nije heroj, pa ZDS je hrvatski pozdrav, pa je nacisticki pozdrav, pa se smije, pa se ne smije... i raspametili ste narod.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 16 ruj 2019, 09:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4387
Lokacija: Grobnik
novovrijeme je napisao/la:
horus je napisao/la:

Ajmo prvo ustanoviti jel živimo u istoj dimenziji, može?

Novovrijeme smatram te među normalnijim pripadnicima tvoga rada.
zato me stvarno zanima je po tebi postojala suradnja četnik i talijanskih fašista, ili je to pak "komunistička propaganda"?
Jel tebi svaka borba protu Hrvata "srpski antifašizam"?


Pa ne mozes generalizovati.
Rat je bio, haos.
Ako je npr. Drenovic saradjivao sa Ustasama, ne mozes raci da su svi Četnici saradjivali sa Ustasama. Ako je Komsic bio u ArBiH, ne mozes reci da su Hrvati bili u ArBiH.
Sa druge strane Drenovic je sačuvao Srbe Manjače.
Krajnji zakljucak ne mozemo dati ja i ti nego istoričari. A istoričari su zakljucili da su Četnici bili Antifašisti. Ni jedan rat nije crno - bijelo.


Imaš razno raznih ,,istoričara'', a samo nepismen čovjek puši zaključke istoričara bez provjere činjenica i uvažavanja i drugih povjestničara... Ima kod nas ,,uglednih hrvatskih historičara'' koji su zaključili da Tito nije bio diktator, nego demokrat kojem su ipak dozvolili mogućnost da je bio pomalo autokratski nastrojen...
Za četnike možemo reći da jesu bili antihrvatski, a sliedom toga i antiustaški nastrojeni, ali govoriti da su bili antinacistički a pogotovo antifašistički, jest protivno brojnim argumentima.

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 16 ruj 2019, 09:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4387
Lokacija: Grobnik
novovrijeme je napisao/la:
dane-croatia je napisao/la:

Ja se s ovim okvirno i slažem, jerbo sviet ne može imat pristup činjenicama kano neki domaći iztraživač. Zato i je bezveze da na naše činjenice o četnicima, odgovaraš na način kako tko iz svieta misli o četnicima...


Pomijem svijet jer je to vama bitno.
Nas boli *** za svijet. Mi smo svijet.
Bitno je samo sto mi mislimo o odredjenim licnostima i kako cemo ih pamtiti u istoriji. Ako narod ne vjeruje u svoju istoriju, gotovo je.
Zato se tome kod nas pristupa krajnje ozbiljno.
A vi se okrecete kako vjetar duva i pristrasni ste, istorija vam je politika tako da ni vlastiti narod ne mozete uvjeriti u vlastitu istoriju i imate hiljdau verzija koje uzimate kako vam u kojem periodu odgovara.
Pavelic vam je heroj, pa nije heroj, pa ZDS je hrvatski pozdrav, pa je nacisticki pozdrav, pa se smije, pa se ne smije... i raspametili ste narod.


Znam da je vas briga i za sviet i za činjenice, pogotovo kad ste naoružani do zuba, a protivnik nema ništa...
Tako i Albance na Kosovu boli briga za činjenice, koji znaju da vi možete do bezsviesti palamuditi o srbskim manastirima i srbskim carevima, ali Kosovo ostaje albansko. Kako siješ tako žanješ...

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 16 ruj 2019, 11:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2503
novovrijeme je napisao/la:
horus je napisao/la:

Ajmo prvo ustanoviti jel živimo u istoj dimenziji, može?

Novovrijeme smatram te među normalnijim pripadnicima tvoga rada.
zato me stvarno zanima je po tebi postojala suradnja četnik i talijanskih fašista, ili je to pak "komunistička propaganda"?
Jel tebi svaka borba protu Hrvata "srpski antifašizam"?


Pa ne mozes generalizovati.
Rat je bio, haos.
Ako je npr. Drenovic saradjivao sa Ustasama, ne mozes raci da su svi Četnici saradjivali sa Ustasama. Ako je Komsic bio u ArBiH, ne mozes reci da su Hrvati bili u ArBiH.
Sa druge strane Drenovic je sačuvao Srbe Manjače.
Krajnji zakljucak ne mozemo dati ja i ti nego istoričari. Ni jedan rat nije crno - bijelo.

Mvac je imao oko 20 tisuća pripadnika, od čega cca 18 tisuća pravoslavaca Srba i oko dvije tisuće katolika Hrvata i Slovenaca.
Tako da...

Nije to jedan pišljivi komšić, kojem je btw dida bio četnik. :sega


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 16 ruj 2019, 12:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Instruktor je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:
A istoričari su zakljucili da su Četnici bili Antifašisti. Ni jedan rat nije crno - bijelo.


Pa cetnici su bili antifasisti. Presvukli se u partizane i klali i ubijali 'narodne neprijatelje'. A i prije su bili antifasisti kada su ubijali katolicke svecenike.

A ni Ratko Mladic nije crno-bijeli. Prije nego sto je dao pobit muslimane davao je djeci cokoladice. Onima koji su prezivjeli tako je ostao u lijepom stjecanju.


Šta će vam ovakve srbofilne teme na HRHB, nije mi jasno. :neznam Čemu se BiH Hrvati nadaju, da će dobiti pokrajinu u okviru nezavisne RS?

Jedina perspektiva BiH Hrvata je dodatna županija u okviru RH, sve drugo je nerealno. Ili zakažite kod Amfilohija, da vas pošizmati. Imamo već tu jednog posrnulog brata koji je podlegao...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 16 ruj 2019, 14:33 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
buenos aires je napisao/la:

Šta će vam ovakve srbofilne teme na HRHB, nije mi jasno. :neznam


Pa nisu Srbi = cetnici. U Srbiji se nogometni klubovi zovu Partizan i Crvena zvezda, a ne Cetnik i Kokarda.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 16 ruj 2019, 16:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Instruktor je napisao/la:
buenos aires je napisao/la:

Šta će vam ovakve srbofilne teme na HRHB, nije mi jasno. :neznam


Pa nisu Srbi = cetnici. U Srbiji se nogometni klubovi zovu Partizan i Crvena zvezda, a ne Cetnik i Kokarda.


Naboko sam se ja tog kruva već, i nas malo Hrvata koji smo tu još ostali.

Blic prezentacije ko je četnik a ko nije, meni ne tribaju. To s grbovima sportski društava, ovamo onamo... FK Obilić nije FK Kobilić.

Ista je sve to bratija. Naročito kad triba pljuvat sve katoličko, alias hrvatsko.

Isto misle i isto bi postupili, samo da im se ukaže zgoda. Kad su primljeni posli Oluje, nije prošlo ni dvi godine bacili su ručnu bombu na ulazna vrata franjevačke crkve. Pisali po gradu grafite da će nas poklati. To se ne zaboravlja. Došli su u miran grad, doneli sa sobom rakaš neoprani gaća i duh mržnje...

Kod mene ta Srbofilija za koju se vi vaćate ko davljenik za slamku nema prođu, s đavolom tikve sadite ako se nadate nekom životu u post bosanskom scenariju. A s blagoslovom iz BL. Uzdajte se u sebe i Zagreb, sve drugo je pišanje uz vitar...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 16 ruj 2019, 17:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1678
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
buenos aires je napisao/la:
Instruktor je napisao/la:

Pa nisu Srbi = cetnici. U Srbiji se nogometni klubovi zovu Partizan i Crvena zvezda, a ne Cetnik i Kokarda.


Naboko sam se ja tog kruva već, i nas malo Hrvata koji smo tu još ostali.

Blic prezentacije ko je četnik a ko nije, meni ne tribaju. To s grbovima sportski društava, ovamo onamo... FK Obilić nije FK Kobilić.

Ista je sve to bratija. Naročito kad triba pljuvat sve katoličko, alias hrvatsko.

Isto misle i isto bi postupili, samo da im se ukaže zgoda. Kad su primljeni posli Oluje, nije prošlo ni dvi godine bacili su ručnu bombu na ulazna vrata franjevačke crkve. Pisali po gradu grafite da će nas poklati. To se ne zaboravlja. Došli su u miran grad, doneli sa sobom rakaš neoprani gaća i duh mržnje...

Kod mene ta Srbofilija za koju se vi vaćate ko davljenik za slamku nema prođu, s đavolom tikve sadite ako se nadate nekom životu u post bosanskom scenariju. A s blagoslovom iz BL. Uzdajte se u sebe i Zagreb, sve drugo je pišanje uz vitar...


Prvo, ateist je drag i normalan dečko, te vrlo inteligentna osoba koja samo slijedi dokaze i istraživanja.

A oko ovoga što pišeš, naravno da je frustrirajuće i ljuti te kad u miran više srednjoeuropski grad dođu bijesni krajišnici ili kad ona spodoba iz Donjeg Lapca ili od kuda koja nije ni rođena u Srbiji i koju su dovezli ko slinavca od 4 god sada prijeti vama ili Muslimanima iz Sandžaka koji živite tamo stotinama godinama. I upravo zato moraš što prije otići. Za tebe Srbija nije zdravo okruženje, jer se i sam radikaliziraš na suprotnom smjeru, za neke te postove o bombama i Srbiji mogao Vujadin komotno prijaviti i očekivati da to prođe. Ako nećeš proći u Austriji dođi u RH makar kruha bio gladan, tamo te barem nitko neće poprijeko gledati zbog toga koje si nacionalnosti i vjere.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 16 ruj 2019, 17:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1678
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
novovrijeme je napisao/la:

Juče je svijet pljuvao po Četnicima, danas ih dizu u nebesa.


Vi stvarno kad nešto zajunete tu povratka ili promjene nema, koliko god bilo netočno. Oni odaju počast onima koji su spasili živote njihovih vojnika, kao i svaki normalan svijet. To je daleko od toga da svijet "četnike diže u nebesa" lol. Chetnik je na Zapadu pejorativan pojam, i gori no ustasha.

Vama treba za iduće ratove bolji PR. Npr ovi iz Donbassa su tu posve deklasirali Ukrajince 2014./2015. sa Motorolom i Givijem, koji su, iako su zapravo bili buzdovani koji nisu znali ništa o ničemu i nisu bili ozbiljni vojnici, bili dovoljno simpatični i otkačeni da imaju fanove i u Juznoj Americi. Tako biste vi trebali pronaći par takvih ljudi ako ikad nešto duže zaratite i samo s njima na YT, svaki dan stavljat po barem jedan video, i da vidiš. To vrijedi više nego 1,000 pravih boraca.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 16 ruj 2019, 20:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
NiceBoyZg je napisao/la:
buenos aires je napisao/la:

Naboko sam se ja tog kruva već, i nas malo Hrvata koji smo tu još ostali.

Blic prezentacije ko je četnik a ko nije, meni ne tribaju. To s grbovima sportski društava, ovamo onamo... FK Obilić nije FK Kobilić.

Ista je sve to bratija. Naročito kad triba pljuvat sve katoličko, alias hrvatsko.

Isto misle i isto bi postupili, samo da im se ukaže zgoda. Kad su primljeni posli Oluje, nije prošlo ni dvi godine bacili su ručnu bombu na ulazna vrata franjevačke crkve. Pisali po gradu grafite da će nas poklati. To se ne zaboravlja. Došli su u miran grad, doneli sa sobom rakaš neoprani gaća i duh mržnje...

Kod mene ta Srbofilija za koju se vi vaćate ko davljenik za slamku nema prođu, s đavolom tikve sadite ako se nadate nekom životu u post bosanskom scenariju. A s blagoslovom iz BL. Uzdajte se u sebe i Zagreb, sve drugo je pišanje uz vitar...


Prvo, ateist je drag i normalan dečko, te vrlo inteligentna koji samo slijedi dokaze i istraživanja.

A oko ovoga što pišeš, naravno da je frustrirajuće i ljuti te kad u miran više srednjoeuropski grad dođu bijesni krajišnici ili kad ona spodoba iz Donjeg Lapca ili od kuda koja nije ni rođena u Srbiji i koju su dovezli ko slinavca od 4 god sada prijeti vama ili Muslimanima iz Sandžaka koji živite tamo stotinama godinama. I upravo zato moraš što prije otići. Za tebe Srbija nije zdravo okruženje, jer se i sam radikaliziraš na suprotnom smjeru, za neke te postove o bombama i Srbiji mogao Vujadin komotno prijaviti i očekivati da to prođe. Ako nećeš proći u Austriji dođi u RH makar kruha bio gladan, tamo te barem nitko neće poprijeko gledati zbog toga koje si nacionalnosti i vjere.


Di sam ja spominjo ateistu? Nemoj mi prigovarat za nešto što nisam ni napiso, nemam ja ništa protiv tog čovika.

Samo sam kazo ovim mojima doli (koji su van matice ko i ja) da se ne zanose dogovorima sa Srbima. To puca čim Gedžo procini da više nije glavni bidža u baraci...

Na kulturnoj distanci, optimalno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 17 ruj 2019, 16:22 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
Loso u Bujici tvrdi da su cetnici s talijanskim fasistima u Trstu osnovali organizaciju 'Nacionalni stroj', da je u Rijeci osnovana nedavno masonska podruznica Grand Orient Francuske. U 10 istarskih gradova i dvije opcije su osnovane četnike udruge.

Admiral podsjeca da su najvece zlocine prema ne-Srbima u WWII radili cetnici uz podršku talijanskih fasista.

https://m.youtube.com/watch?v=otnZdSHBJ80&t=2983s

Znanimljivo da se antife ne javljaju. Zapravo je ocekivano jer su se mnogi cetnicki koljaci presvukli u partizane i tako ih kompromitirali.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 02 lis 2019, 09:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4387
Lokacija: Grobnik
Izvrstan članak o načinu djelovanja četnika
https://narod.hr/kultura/2-listopada-19 ... ih-ciljeva

Bit djelovanja je da su četnici čuvali stanovničtvo u granicama Srbije od ratnih stradanja (surađivali s okupatorima, bez pokušaja prave obrane ili dizanja ustanka), a izvan Srbije su radili kaos i genocid nad drugim narodima kako bi oslobađali prostor za Srbe i širenje svoje države.

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 02 lis 2019, 09:23 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
dane-croatia je napisao/la:
Izvrstan članak o načinu djelovanja četnika
https://narod.hr/kultura/2-listopada-19 ... ih-ciljeva

Bit djelovanja je da su četnici čuvali stanovničtvo u granicama Srbije od ratnih stradanja (surađivali s okupatorima, bez pokušaja prave obrane ili dizanja ustanka), a izvan Srbije su radili kaos i genocid nad drugim narodima kako bi oslobađali prostor za Srbe i širenje svoje države.


Naoruzavani od talijanskih fasista umjesto da su ratovali protiv njih. A suradnjivali s partizanima dok se nisu posvadjali oko toga tko ce bit glavni Tito ili Draza.

A u Srbiji nije bilo hrvatske drzave koju je trebalo rusit.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 02 lis 2019, 12:08 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
novovrijeme je napisao/la:
dane-croatia je napisao/la:

Ja se s ovim okvirno i slažem, jerbo sviet ne može imat pristup činjenicama kano neki domaći iztraživač. Zato i je bezveze da na naše činjenice o četnicima, odgovaraš na način kako tko iz svieta misli o četnicima...


Pomijem svijet jer je to vama bitno.
Nas boli *** za svijet. Mi smo svijet.
Bitno je samo sto mi mislimo o odredjenim licnostima i kako cemo ih pamtiti u istoriji. Ako narod ne vjeruje u svoju istoriju, gotovo je.
Zato se tome kod nas pristupa krajnje ozbiljno.
A vi se okrecete kako vjetar duva i pristrasni ste, istorija vam je politika tako da ni vlastiti narod ne mozete uvjeriti u vlastitu istoriju i imate hiljdau verzija koje uzimate kako vam u kojem periodu odgovara.
Pavelic vam je heroj, pa nije heroj, pa ZDS je hrvatski pozdrav, pa je nacisticki pozdrav, pa se smije, pa se ne smije... i raspametili ste narod.


Jedan veliki problem kod tih raznih interpretacija povijesti je famozni "antifašizam". Razne ideologije i pripadajući režimi od demokracije, fašizma do komunizma itd. su odgovorne za sve varijante svih mogućih zločina i radi se o velikim ciframa žrtava. Ako pogledamo povijest zemalja antifašističke koalicije vrlo brzo ćemo uvidjeti da su počinile grozne zločine, kako prije tako i tijekom 2. svj. rata, da su mijenjale savezništva "kako vjetar puše". Usprkos tome danas ne postoji "antikomunizam", "antidemokracija", "antimonarhizam" itd. Iza pojma "antifašizam" se često skrivaju još veći radikalisti. Antifašizam je anti-vrijednost iza koje može stajati bilo tko i bilo što. To je jedna emocionalna ideologija koja se bazira na osjećajima straha, paranoje, ugroze, na predrasudama, unaprijed postavljenim pred-miskoncepcijama. Pojam fašist se danas pripisuje svakome s kim se netko ne slaže. To je postao općenit pojam za bilo kakvu tiraniju, bilo kakvo postavljanje autoriteta, za bilo koga tko je u našim očima negativac. Antifašizam se osim toga temelji na ratnoj propagandi, često preuveličanoj, često licemjernoj od strane onih koji su pobijedili i napisali povijest. Antifašizam kod nas se uvelike temelji na komunističkoj propagandi, mitologiji, na unaprijed izmišljenoj propagandi iz Valerijanovog memoranduma.

Komunisti iz SSSR-a su likvidirali 20 milijuna svojih ljudi. S Njemačkom su podijelili Poljsku. U Kini 70 milijuna, u Jugi 500 000. Jesmo li zato antikomunisti? Britanci i Francuzi su kolonizirali pola svijeta, Napoleon cijelu Europu skoro, jesmo li zato antimonarhisti? Francuska i američka revolucija, opet masovni milijunski genocidi i protjerivanja, znamo za sve šta je SAD napravila do sad, jesmo li antidemokrati i antiglobalisti? Izrael i Palestinci, robovlasništvo i trgovina robovima od Amerike do Europe, jesmo li anticionisti?

Dakle to skrivanje iza "antifašizma", pravljenje babaroga, priče o urođenim psihopatima i genocidašima koje su najobičnije karikature, to je teška glupost. Isto tako i preuveličavanje žrtava množenje po 10 puta brojki koje su sami komunisti falsificirali i koje se iz dana u dan povijesnim i osnovnim matematičkim analizama dokazuju kao teške gluparije i opasne klevete.

Takve iracionalno-emocionalne ideologije i njihovi kult lideri ne dopuštaju nikakvu objektivnu analizu povijesti. Naravno tu su i moderni neo-marksisti frankfurtske škole koji neobjektivno relativiziraju i kritički dekonstruiraju nacionalnu povijest do potpunog besmisla i zbog nekog razlog smatraju da je njihovo minimaliziranje (osim aspekte koje smatraju negativnima, njih uveličavaju do mitskih razmjera) zapravo "objektivno" i "ispravno". Imaju poptuno pristran, smiješan i nelogičan pristup historiografiji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 02 lis 2019, 12:22 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30070
Kako Amerika prikazuje četnike je potpuno nebitno.

Hrvatima ne smetaju četnici zbog mišljenja Amerike, nego zbog toga što su ti četnici radili Hrvatima. Da su četnici spašavali Hrvate kao što su spašavali te američke pilote, i mi bi im dali orden.

Međutim, četnici su se ponašali loše prema Hrvatima, i zato su za Hrvate loši, bez obzira koliko su spasili američkih pilota.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 02 lis 2019, 14:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
Naša Kvačica je napisao/la:
Kako Amerika prikazuje četnike je potpuno nebitno.

Hrvatima ne smetaju četnici zbog mišljenja Amerike, nego zbog toga što su ti četnici radili Hrvatima. Da su četnici spašavali Hrvate kao što su spašavali te američke pilote, i mi bi im dali orden.

Međutim, četnici su se ponašali loše prema Hrvatima, i zato su za Hrvate loši, bez obzira koliko su spasili američkih pilota.


To je na neki način u redu, ali da se samo na tome završi. Međutim, vi gradite neverovatne sumanute konstrukcije, na osnovu toga.

Vidi šta Dane Brutalni kaže:
Citat:
Bit djelovanja je da su četnici čuvali stanovničtvo u granicama Srbije od ratnih stradanja (surađivali s okupatorima, bez pokušaja prave obrane ili dizanja ustanka), a izvan Srbije su radili kaos i genocid nad drugim narodima kako bi oslobađali prostor za Srbe i širenje svoje države.

Zašto je ovo sumanuto? Pa zato, što ako su četnici sarađivali sa okupatorima, onda su bili sa ustašama u savezu, pa su u tom sevezu radili kaos i genocid nad drugim narodima zapadno od Drine, ergo i ustaše su radile genocid nad Hrvatima da bi pomogli širenje srpske države...

To je bolesno jer iz tih reči se vidi da među vama ima onih (i to značajan broj) koji su spremni na sve. Trenutno će rečima, ma kako sumenute bile, pokušati da napakoste Srbima, a sutra ukoliko bude uslova, i na drugi način.

E zato je bitno šta Ameri kažu. Od 2004. kad je predsednik Buš, kćerci generala Mihailovića dodelio priznanje zbog zasluga njenog oca, Amerikanci pokušavaju da preko obeležavanja operacije Halijard u Srbiji poprave odnose koji su pokvareni devedesetih. I od tada svake godine američki ambasador ide u Paranjane da bi odao poštu pripadnicima JVO.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 02 lis 2019, 15:45 
Online
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20462
aleksije radicevic je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:
Kako Amerika prikazuje četnike je potpuno nebitno.

Hrvatima ne smetaju četnici zbog mišljenja Amerike, nego zbog toga što su ti četnici radili Hrvatima. Da su četnici spašavali Hrvate kao što su spašavali te američke pilote, i mi bi im dali orden.

Međutim, četnici su se ponašali loše prema Hrvatima, i zato su za Hrvate loši, bez obzira koliko su spasili američkih pilota.


To je na neki način u redu, ali da se samo na tome završi. Međutim, vi gradite neverovatne sumanute konstrukcije, na osnovu toga.

Vidi šta Dane Brutalni kaže:
Citat:
Bit djelovanja je da su četnici čuvali stanovničtvo u granicama Srbije od ratnih stradanja (surađivali s okupatorima, bez pokušaja prave obrane ili dizanja ustanka), a izvan Srbije su radili kaos i genocid nad drugim narodima kako bi oslobađali prostor za Srbe i širenje svoje države.

Zašto je ovo sumanuto? Pa zato, što ako su četnici sarađivali sa okupatorima, onda su bili sa ustašama u savezu, pa su u tom sevezu radili kaos i genocid nad drugim narodima zapadno od Drine, ergo i ustaše su radile genocid nad Hrvatima da bi pomogli širenje srpske države...

To je bolesno jer iz tih reči se vidi da među vama ima onih (i to značajan broj) koji su spremni na sve. Trenutno će rečima, ma kako sumenute bile, pokušati da napakoste Srbima, a sutra ukoliko bude uslova, i na drugi način.

E zato je bitno šta Ameri kažu. Od 2004. kad je predsednik Buš, kćerci generala Mihailovića dodelio priznanje zbog zasluga njenog oca, Amerikanci pokušavaju da preko obeležavanja operacije Halijard u Srbiji poprave odnose koji su pokvareni devedesetih. I od tada svake godine američki ambasador ide u Paranjane da bi odao poštu pripadnicima JVO.

Amerikanci tamo odaju počast svojim pilotima a ne vama, vi ste samo nuspojava. Četnici su bili dio sila osovine i to se ne može promjeniti. To što se etiketiraju kao antifašisti a surađivali s Hitlerom samo ima logike u Srbiji izgleda.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 03 lis 2019, 01:52 
Online
Avatar

Pridružen/a: 15 srp 2019, 20:21
Postovi: 837
Četnici su na terenu bili pičkice koje su mlatili i partizani, i ustaše, i švabi i svatko tko je stigao.
Četnike nije mlatio samo onaj tko se s njima nije susreo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 03 lis 2019, 04:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4387
Lokacija: Grobnik
aleksije radicevic je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:
Kako Amerika prikazuje četnike je potpuno nebitno.

Hrvatima ne smetaju četnici zbog mišljenja Amerike, nego zbog toga što su ti četnici radili Hrvatima. Da su četnici spašavali Hrvate kao što su spašavali te američke pilote, i mi bi im dali orden.

Međutim, četnici su se ponašali loše prema Hrvatima, i zato su za Hrvate loši, bez obzira koliko su spasili američkih pilota.


To je na neki način u redu, ali da se samo na tome završi. Međutim, vi gradite neverovatne sumanute konstrukcije, na osnovu toga.

Vidi šta Dane Brutalni kaže:
Citat:
Bit djelovanja je da su četnici čuvali stanovničtvo u granicama Srbije od ratnih stradanja (surađivali s okupatorima, bez pokušaja prave obrane ili dizanja ustanka), a izvan Srbije su radili kaos i genocid nad drugim narodima kako bi oslobađali prostor za Srbe i širenje svoje države.

Zašto je ovo sumanuto? Pa zato, što ako su četnici sarađivali sa okupatorima, onda su bili sa ustašama u savezu, pa su u tom sevezu radili kaos i genocid nad drugim narodima zapadno od Drine, ergo i ustaše su radile genocid nad Hrvatima da bi pomogli širenje srpske države...

To je bolesno jer iz tih reči se vidi da među vama ima onih (i to značajan broj) koji su spremni na sve. Trenutno će rečima, ma kako sumenute bile, pokušati da napakoste Srbima, a sutra ukoliko bude uslova, i na drugi način.

E zato je bitno šta Ameri kažu. Od 2004. kad je predsednik Buš, kćerci generala Mihailovića dodelio priznanje zbog zasluga njenog oca, Amerikanci pokušavaju da preko obeležavanja operacije Halijard u Srbiji poprave odnose koji su pokvareni devedesetih. I od tada svake godine američki ambasador ide u Paranjane da bi odao poštu pripadnicima JVO.


Ustaše i četnici su bili u savezu protiv komunista, jednako kano što su Iran i Izrael saveznici protiv ISILa. :kava

Članak koji sam stavio, liepo argumentira da su četnici bili saveznici sa svima pomoću kojih su mogli izbjeći žestoki rat i na taj način izbjeći smanjenje broja Srba. Drugim riečima, četnicima su Bog i vrag jednako poželjni, samo da Srbija izbjegne ratna djelovanja. Dokaz tome je apel srbskom narodu od strane srbijanskih svećenika i intelektualaca.

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 03 lis 2019, 11:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9834
Clint Eastwood je napisao/la:
Četnici su na terenu bili pičkice koje su mlatili i partizani, i ustaše, i švabi i svatko tko je stigao.
Četnike nije mlatio samo onaj tko se s njima nije susreo.

Četnici i ustaše su se tokom 2.svj.rata sukobili samo 2 puta. Prvi put 1942.kad je crna legija porazila Dangićeve četnike i izašla na Drinu,i 1945.na Lijevča Polju.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 03 lis 2019, 18:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7952
Clint Eastwood je napisao/la:
Četnici su na terenu bili pičkice koje su mlatili i partizani, i ustaše, i švabi i svatko tko je stigao.
Četnike nije mlatio samo onaj tko se s njima nije susreo.

Osim velikog hrvatskog vojskovodje , vojvode Momcila Djujica, koji je sve ustase otjerao sa svog terena i tim cinom se kvalifikovao za najuspjesnijeg hrvatskog antifasistu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 03 lis 2019, 21:55 
Online
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20462
bezimeni12 je napisao/la:
Clint Eastwood je napisao/la:
Četnici su na terenu bili pičkice koje su mlatili i partizani, i ustaše, i švabi i svatko tko je stigao.
Četnike nije mlatio samo onaj tko se s njima nije susreo.

Osim velikog hrvatskog vojskovodje , vojvode Momcila Djujica, koji je sve ustase otjerao sa svog terena i tim cinom se kvalifikovao za najuspjesnijeg hrvatskog antifasistu.

Jel to isti onaj što je ponizno molio Antišu da ga pusti do Slovenije? :zubati
Što se išao predati saveznicima kad je bio dio njihove antihitlerovske koalicije? :kava

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 04 lis 2019, 01:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
weasel je napisao/la:
Amerikanci tamo odaju počast svojim pilotima a ne vama, vi ste samo nuspojava. Četnici su bili dio sila osovine i to se ne može promjeniti. To što se etiketiraju kao antifašisti a surađivali s Hitlerom samo ima logike u Srbiji izgleda.


Vidim, okupio se trust mozgova da podeli sa nama, prostim svetom, svoja dragocena razmišljanje. Ne zna se ko više briljira. =))

Evo, lepi, taze članci sa američkih vojnih sajtova, pa ti vidi kome odaju počasti, i koga doživljavaju kao saveznike.
https://www.usafe.af.mil/News/Press-Rel ... niversary/
https://www.marines.mil/News/News-Displ ... -americans
https://www.warhistoryonline.com/instan ... lyard.html
https://www.army.mil/article/88429/us_h ... friendship

Sad ti njima lepo javi da isprave ove greške i da se usaglase sa hrvatskim izučavanjem istorije. =))

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 316 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 33 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO