HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 11:22.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 485 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: AMA (Ask Me Anything): Sve o forumu, bilo čemu
PostPostano: 02 lis 2019, 11:53 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30076
horus je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
Prgavi horus popio bananu pa neće sudjelovati, ali svejedno ostadoh dužan za odgovor.


Prgavi?
Znači čašćenje?


Za mene svi govore "onaj ludi". :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: AMA (Ask Me Anything): Sve o forumu, bilo čemu
PostPostano: 02 lis 2019, 11:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Naša Kvačica je napisao/la:
horus je napisao/la:

Prgavi?
Znači čašćenje?


Za mene svi govore "onaj ludi". :zubati

Ko to kaže? Za mene si sasvim ok, jedan od najboljih admina. Ne smijem reci najbolji...da nebi bilo.....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: AMA (Ask Me Anything): Sve o forumu, bilo čemu
PostPostano: 02 lis 2019, 11:58 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30076
Lapo-lapo je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Za mene svi govore "onaj ludi". :zubati

Ko to kaže? Za mene si sasvim ok, jedan od najboljih admina. Ne smijem reci najbolji...da nebi bilo.....


Puno hvala za lijepe riječi u ovom okrutnom svijetu.

Ajde reci i horusu da uopće nije toliko prgav kao što se priča po čaršiji. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: AMA (Ask Me Anything): Sve o forumu, bilo čemu
PostPostano: 02 lis 2019, 12:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Ma prgav je ukrasni pridjev za njega. Treba mu koja vaspitna, lijevo, desno i malo za magareće....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: AMA (Ask Me Anything): Sve o forumu, bilo čemu
PostPostano: 02 lis 2019, 12:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2503
Naša Kvačica je napisao/la:
horus je napisao/la:

Prgavi?
Znači čašćenje?


Za mene svi govore "onaj ludi". :zubati


Ne radi se o tome, nego želim službeno očitovanje od "muhamedanskih oružanih snaga"... :kava :zubati

Trenutno su mi četiri slova na pameti: D###. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: AMA (Ask Me Anything): Sve o forumu, bilo čemu
PostPostano: 02 lis 2019, 12:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2503
Lapo-lapo je napisao/la:
Ma prgav je ukrasni pridjev za njega. Treba mu koja vaspitna, lijevo, desno i malo za magareće....


Majne si uračunljiva od mog četverogodišnjeg sina, te skromnijih kognitivnih sposobnosti, za odraslu osobu koja ima punoljetno dijete to pak predstavlja dostignuće.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: AMA (Ask Me Anything): Sve o forumu, bilo čemu
PostPostano: 02 lis 2019, 12:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
horus je napisao/la:
Lapo-lapo je napisao/la:
Ma prgav je ukrasni pridjev za njega. Treba mu koja vaspitna, lijevo, desno i malo za magareće....


Majne si uračunljiva od mog četverogodišnjeg sina, te skromnijih kognitivnih sposobnosti, za odraslu osobu koja ima punoljetno dijete to pak predstavlja dostignuće.

Ćuj tvoj sin? Jesi li siguran? Ako je uračunljiv tvoj nije definitivno.
Očito da si mlad, pa ti opraštam za nenormalnu količinu prostakluka koji si prosuo na ovom forumu. Šta glumiš? Siledžiju forumskog?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: AMA (Ask Me Anything): Sve o forumu, bilo čemu
PostPostano: 02 lis 2019, 12:23 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30076
Ne kvarite ministru temu molim.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: AMA (Ask Me Anything): Sve o forumu, bilo čemu
PostPostano: 02 lis 2019, 12:23 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24535
Lokacija: Heartbreak Hotel
Naša Kvačica je napisao/la:

Za mene svi govore "onaj ludi". :zubati


:zubati

Zovu i mene kad džogiram pokraj Neretve ili kad idem na hiking.
Zato idem na Japansku stazu prema Gorancima, gdje me nitko ne vidi.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: AMA (Ask Me Anything): Sve o forumu, bilo čemu
PostPostano: 02 lis 2019, 12:27 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30076
Bobovac je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Za mene svi govore "onaj ludi". :zubati


:zubati

Zovu i mene kad džogiram pokraj Neretve ili kad idem na hiking.
Zato idem na Japansku stazu prema Gorancima, gdje me nitko ne vidi.


Eee kolega, ti misliš da te ne vide. Ovamo svi pričaju i krste se. :sega

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: AMA (Ask Me Anything): Sve o forumu, bilo čemu
PostPostano: 02 lis 2019, 12:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
ministre, kvačica ti polako preuzima temu. ako ovako nastavi, preuzet će i forum, pa šta ćeš onda?


ozbiljno pitam. :kava

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: AMA (Ask Me Anything): Sve o forumu, bilo čemu
PostPostano: 02 lis 2019, 12:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2503
Lapo-lapo je napisao/la:
horus je napisao/la:

Majne si uračunljiva od mog četverogodišnjeg sina, te skromnijih kognitivnih sposobnosti, za odraslu osobu koja ima punoljetno dijete to pak predstavlja dostignuće.

Ćuj tvoj sin? Jesi li siguran? Ako je uračunljiv tvoj nije definitivno.
Očito da si mlad, pa ti opraštam za nenormalnu količinu prostakluka koji si prosuo na ovom forumu. Šta glumiš? Siledžiju forumskog?


Nema me tjedan dana, ostavim poruku za mosa, ti prva naletiš.

Zašto bi normalna osoba tražila pažnju od osobe, za koju tvrdi da je prgava i "siledžija"?

Kako opisat psihološku potrebu te vrste?

To su retorička pitanja, ne odgovaraj na njih.
Također slobodno me zaobiđi u širokom luku

Cheerio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: AMA (Ask Me Anything): Sve o forumu, bilo čemu
PostPostano: 02 lis 2019, 14:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Eradicator je napisao/la:
Zar nisi investicijski bankar u peMziji u ranim 40-tim, koji se vratio u Hercegovinu iz Australije? Nisam baš pratio upise, pa ne znam. Pardon ako sam pogriješio u procjeni.


Što se četvrti tiče, na žalost, nismo baš susjedi. Moji su, isto na temelju radne zasluge, dobili stan u Čengić Vili II-ci (bili prije u Hrasnomu), gdje su zgrade gradili Slovenci ranih osamdesetih - puno su kvalitetnije napravljene u usporedbi sa commieblock-ovima na Otoci, dobrom dijelu Hrasna i tako dalje. Stoga, nije bilo potrebe za odlaskom. Za razliku od tebe, mene je čista sreća spasila da ne budem gradŽanin - Euro 2008 mi je otvorio oči. A 2006, kada sam još bio balavac, mi je bilo drago što je Sejdo dobio izbore za predsjednika. Nevjerojatno!


Imam podatke da je Aztec pustio bradu i počeo malo previše vremena provoditi u onoj saudijskoj džamiji na Alipašinom. Sada se doziva na ime Abdullah i glasao je, navodno, za Komšića prošle godine. Nevjerojatno šta žensko od čovjeka napravi.

Ne brini za mene, pretvrda sam meta za njih. Zašto...to je već druga priča, i nije baš za foruma.


40 je "stara škola"? Fuck you, you little shit. :D

Izgleda ipak da smo bili susjedi, ima nas nekoliko forumaša koji smo išli u crkvu Presvetog trojstva. Nisam bio unutar tih zgrada u CV, ali su one gore na ciglanama bile fantazija u odnosu na naš neboder iz 70ih.

Što se tiče toga što si rekao o Sejdi i repki BiH, šta ćeš, rado prihvaćamo odbjegle ovčice ali me stvarno jeza uhvati kad pomislim koliko još ima naših ljudi ispranog mozga i kojima treba dobro deprogramiranje i život punim plućima na slobodnoj teritoriji. Pokušavam ne suditi previše, prežestoka je to presija medija, okoline, "prijatelja" itd. Gledam neke moje jade kako se pokušavaju dokazivati promjenama privremenih FB profilnih...svi imaju skriptu koja ko švicarski sat 10. ili 11. srpnja nabacuje srebrenički cvijet kao potvrdu da su prava raja. No, može to i bolje, prave katoličke patriote se podvrgavaju detektoru laži pod paskom SDA.

Što se tiče Azteca, iako je privremeno pao dok je dejstvovao duboko u neprijateljskoj pozadini, ipak mislim da se preselio u Zegej. Možda se i tu dobro uklopio pa se sad zgrožava nad Bosancima i Hercegovcima koji drmaju Zegejom.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: AMA (Ask Me Anything): Sve o forumu, bilo čemu
PostPostano: 02 lis 2019, 14:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Naša Kvačica je napisao/la:
Ja sve mislim zezate se to za Azteca. Koji jadnik.

@Ministar,

Zašto si liberal kad vidiš da današnji liberali nisu baš sasvim čisti u glavi, a njihova politika vodi u velike probleme?


Citat:
Slon i slijepci

Šest slijepaca susreće slona. Htjeli su shvatiti kako slon izgleda. Prvi mu dodiruje nogu i kaže da je slon poput palminog stabla, drugi mu dodiruje bok i kaže da je slon poput grubog zida. Treći mu opipava rep i kaže da je slon poput komada užeta. Četvrti je slijepac uhvatio slona za uho i zaključio da je slon najsličniji lepezi. Peti slijepac nakon dodira slonove surle izjavljuje da je slon poput velike zmije. Svaki je, došavši u dodir s drugim dijelom slona, uvjeren da je njegovo vlastito objašnjenje točno te da su drugi u krivu. Nitko od njih nije shvatio da svi doživljavaju samo jedan dio slona i da nijedno od njihovih objašnjenja nije potpuno.


Bilo bi dovoljno ostaviti samo to i većina bi skontala, ali da objasnim.

Da me pitaš o imigraciji (ilegalnoj a djelimično i legalnoj), smjestio bi me vjerojatno u krajnju desnicu.

Da me pitaš o radničkim pravima, krupnim kapitalistima i "slobodnoj" trgovini, zaključio bi da me je odgojio Marx i da ću glasati za Bernie Sandersa na SAD izborima.

Da me pitaš o legalizaciji marihuane, gej brakovima/pravima, eutanaziji, religijama i pojedinim osobnim slobodama pomislio bi da stojim iza stvari koje nijedna liberalna stranka ne smije staviti u program na ovim prostorima jer su preradikalne čak i za njih.

Da me liberal pita o dobrim stranama kolektivizma, društvenih i povijesnih tradicija, te prije svega o mom mišljenju da je većem dijelu plebsa potrebno paternalističko pokroviteljstvo da ih se zaštiti od vlastite gluposti i katastrofalnih izbora u životu, odrekli bi me se i otjerali u Kinu i Japan.

Moj neki savjet svima bi bio da ne gledaju na sva pitanja kroz vizuru ideologije koju su odabrali. Najgore je biti pročitana knjiga (ne bih tu predvidljivost izjednačavao s konzistentnošću, nego sa sljepilom po onoj "kad ti je u ruci čekić, sve liči na ekser"). Za dobar dio forumaša, i recimo Ninu Raspudića točno znaš u bobu koji će imati stav o bilo kojem gorućem pitanju i prije nego što otvore usta. Dosadno, lijeno, šablonizirano. Jedina nepoznanica se odnosi na vratolomije i jezičke konstrukcije kojima će braniti unaprijed zadani "zaključak".

Apropos "liberala", ne bih zapao u semantiku o definicijama, ali bih dodao da većina debilizma i zla dolazi od snaga koje se definiraju (i nastupaju u klubu zastupnika) kao "socijaldemokrati" i "zeleni".

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: AMA (Ask Me Anything): Sve o forumu, bilo čemu
PostPostano: 02 lis 2019, 14:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
horus je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
Prgavi horus popio bananu pa neće sudjelovati, ali svejedno ostadoh dužan za odgovor.


Prgavi?
Znači čašćenje?


Mislim da je to OK pridjev, ne doživljavam ga kao upućenu uvredu. Onako, imaš (pre)agresivan nastup, čak je i avatar perfektno u skladu s nastupom. Zbog tebe sam morao dodati par novih uvreda u filter.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: AMA (Ask Me Anything): Sve o forumu, bilo čemu
PostPostano: 02 lis 2019, 14:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
ZGabriel je napisao/la:
ministre, kvačica ti polako preuzima temu. ako ovako nastavi, preuzet će i forum, pa šta ćeš onda?


ozbiljno pitam. :kava


Iz tvojih usta u Božje uši, konačno da se kutarišem obveze.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: AMA (Ask Me Anything): Sve o forumu, bilo čemu
PostPostano: 02 lis 2019, 18:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2503
Ministry of Sound je napisao/la:
horus je napisao/la:

Prgavi?
Znači čašćenje?


Mislim da je to OK pridjev, ne doživljavam ga kao upućenu uvredu. Onako, imaš (pre)agresivan nastup, čak je i avatar perfektno u skladu s nastupom. Zbog tebe sam morao dodati par novih uvreda u filter.


Vidi ti njega faglorda, prvo ide vrijeđat a sad mi laska.:sega
Šća je novo u filteru?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: AMA (Ask Me Anything): Sve o forumu, bilo čemu
PostPostano: 02 lis 2019, 20:22 
Offline

Pridružen/a: 01 pro 2015, 22:58
Postovi: 537
Lokacija: Opčilište.org
Haha, malkice sam se pogrešno izrazio! Moje skromno mišljenje je da su 30-te i 40-te (rekao bih i 50-te) najbolje godine za muškarca, ako se drži u formi, i ako nije kokuz teški.


Pod tom "starom školom", sam mislio na nešto drugo. To "nešto drugo" je veoma teško da opišem riječima (jedino teže je usmeno to reći), ali, JAKO pojednostavljeno - lako je prepoznati Sarajlice kada pišu. Ima tu "ono nešto".


Moji nisu išli u tu crkvu (ili bilo koju drugu), jer mi je djed bio komunjara. Zahvaljujući tome, on je imao jako dobar posao, stan, a i dosta je putovao vani. Da je iko od njegovih išao, u crkvu, sve što je godinama stvarao bi otišlo kvragu. Hvala Bogu, nije se, poput većine 1991, upisao u nacionalne stranke. Ali...nerijetko ga uhvatim da gleda Bujicu(!!!). Na sreću, gleda ju prije iz neke dosade - nisam primijetio da ona nešto utjecalo na njega.


Što se ostalih stvari tiće...nisam te (ne)sreće, pa da imam rodbinu i prijatelje (ne-Muslimane), koji lijepe te cvjetove i pravdaju maltene fašizam prema ne -Muslimanima. Znam za onog hadalja (mislim da je čak i SDA-ovac) kojeg si spomenuo - nevjerojatno. No... hvala Bogu, većina mojih je otprdila ćim im se ukazala prilika. Ne zamjeram im uopće - Sarajevo je, na žalost, jako toksična sredina - u duhovnom i u fizičkom smislu. Na žalost, radi dobre poslovne prilike, prisiljen sam biti tu do isteka ugovora. Šta ćeš...život ne čeka. Ali...nakon što odradim to, vraćam se u Hercegovinu prvom prilikom -koliko vidim, neko na forumu je prije spominjao da dovodi neku internacionalku u Mostar. Ako ne bude hajra od toga - da se OK živjeti od web designa.


Ovaj post bih volio završiti ovim pitanjem - da li je ovaj forum utjecao na poboljšanje položaja Hrvata u BIH u odnosu na 2009./2010. godinu, te na upoznavanje javnosti u Hrvatskoj sa prijetnjama koje dolaze od BH Muslimana?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: AMA (Ask Me Anything): Sve o forumu, bilo čemu
PostPostano: 03 lis 2019, 15:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Eradicator je napisao/la:
Haha, malkice sam se pogrešno izrazio! Moje skromno mišljenje je da su 30-te i 40-te (rekao bih i 50-te) najbolje godine za muškarca, ako se drži u formi, i ako nije kokuz teški.


Pod tom "starom školom", sam mislio na nešto drugo. To "nešto drugo" je veoma teško da opišem riječima (jedino teže je usmeno to reći), ali, JAKO pojednostavljeno - lako je prepoznati Sarajlice kada pišu. Ima tu "ono nešto".


Moji nisu išli u tu crkvu (ili bilo koju drugu), jer mi je djed bio komunjara. Zahvaljujući tome, on je imao jako dobar posao, stan, a i dosta je putovao vani. Da je iko od njegovih išao, u crkvu, sve što je godinama stvarao bi otišlo kvragu. Hvala Bogu, nije se, poput većine 1991, upisao u nacionalne stranke. Ali...nerijetko ga uhvatim da gleda Bujicu(!!!). Na sreću, gleda ju prije iz neke dosade - nisam primijetio da ona nešto utjecalo na njega.


Što se ostalih stvari tiće...nisam te (ne)sreće, pa da imam rodbinu i prijatelje (ne-Muslimane), koji lijepe te cvjetove i pravdaju maltene fašizam prema ne -Muslimanima. Znam za onog hadalja (mislim da je čak i SDA-ovac) kojeg si spomenuo - nevjerojatno. No... hvala Bogu, većina mojih je otprdila ćim im se ukazala prilika. Ne zamjeram im uopće - Sarajevo je, na žalost, jako toksična sredina - u duhovnom i u fizičkom smislu. Na žalost, radi dobre poslovne prilike, prisiljen sam biti tu do isteka ugovora. Šta ćeš...život ne čeka. Ali...nakon što odradim to, vraćam se u Hercegovinu prvom prilikom -koliko vidim, neko na forumu je prije spominjao da dovodi neku internacionalku u Mostar. Ako ne bude hajra od toga - da se OK živjeti od web designa.


Ovaj post bih volio završiti ovim pitanjem - da li je ovaj forum utjecao na poboljšanje položaja Hrvata u BIH u odnosu na 2009./2010. godinu, te na upoznavanje javnosti u Hrvatskoj sa prijetnjama koje dolaze od BH Muslimana?


Ako nije tajna, iz koje regije ti je dida, i kako je postao komunjara? Rijetka biljka u BiH, da nije bio porijeklom neki "kuferaš"? Ovdje sam par puta napisao da mi je jednog didu koji se uspio vratiti u Hercegovinu s križnog puta spasio otac Slobodana Praljka (svi znaju da je bio OZNAš), tako da na neki način njemu dugujem moje postojanje.

Apropos tvoga pitanja, možda treba dublja analiza i malo drukčije formulirano pitanje. Je li politički, medijski i ekonomski položaj zbog postojanja ovoga foruma:

a) Isti
b) Bolji
c) Gori

S obzirom da mislim da možemo eliminirati opciju C jer koliko god razmišljao, ne vidim kako bi postojanje ovoga foruma pogoršalo poziciju bh. Hrvata. To nam ostavlja opcije a) Isti i b) Bolji

Idemo dalje.

Ukoliko je položaj bolji, onda dakako treba nastaviti s djelovanjem foruma.

Ukoliko bi položaj bio isti, a postojanje foruma pričinjava neko zadovoljstvo broju ljudi koji je veći od 0 (definirano kao broj korisnika ili posjetitelja), onda ga isto tako treba ostaviti.

To bi bio neki decision tree za ostaviti ili ugasiti.

Google prati posjete portalu od prosinca 2009. a posjete forumu dosta kasnije, mislim tek od 2014. Google bilježi 3.26 milijuna jedinstvenih posjetitelja. Kad se izbace različiti uređaji ili npr doda brisanje cookie-ja, to možda padne na nekih milijun pravih posjetitelja tijekom toga vremena, što je dobar broj. U kontekstu činjenice da smo medijski bili u žestokoj banani, to je vrijedna stvar sama po sebi.

Za neke konkretnije stvari i inicijative, o tome bolje ne pričati, ali definitivno mogu reći da HDZ-ovci ne prate forum (niti znaju za njega), većina ne znaju ni upaliti konpiJuter. Nema nikoga ko ofirno nastupa kao stranački bot.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: AMA (Ask Me Anything): Sve o forumu, bilo čemu
PostPostano: 03 lis 2019, 21:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6802
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Bobovac je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Za mene svi govore "onaj ludi". :zubati


:zubati

Zovu i mene kad džogiram pokraj Neretve ili kad idem na hiking.
Zato idem na Japansku stazu prema Gorancima, gdje me nitko ne vidi.


a ti si ono bio neki dan??
imbretom sam se imbretio kad sam vidio da netko trči... :zubati

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: AMA (Ask Me Anything): Sve o forumu, bilo čemu
PostPostano: 05 lis 2019, 19:07 
Offline

Pridružen/a: 01 pro 2015, 22:58
Postovi: 537
Lokacija: Opčilište.org
Ministry of Sound je napisao/la:
Eradicator je napisao/la:
Haha, malkice sam se pogrešno izrazio! Moje skromno mišljenje je da su 30-te i 40-te (rekao bih i 50-te) najbolje godine za muškarca, ako se drži u formi, i ako nije kokuz teški.


Pod tom "starom školom", sam mislio na nešto drugo. To "nešto drugo" je veoma teško da opišem riječima (jedino teže je usmeno to reći), ali, JAKO pojednostavljeno - lako je prepoznati Sarajlice kada pišu. Ima tu "ono nešto".


Moji nisu išli u tu crkvu (ili bilo koju drugu), jer mi je djed bio komunjara. Zahvaljujući tome, on je imao jako dobar posao, stan, a i dosta je putovao vani. Da je iko od njegovih išao, u crkvu, sve što je godinama stvarao bi otišlo kvragu. Hvala Bogu, nije se, poput većine 1991, upisao u nacionalne stranke. Ali...nerijetko ga uhvatim da gleda Bujicu(!!!). Na sreću, gleda ju prije iz neke dosade - nisam primijetio da ona nešto utjecalo na njega.


Što se ostalih stvari tiće...nisam te (ne)sreće, pa da imam rodbinu i prijatelje (ne-Muslimane), koji lijepe te cvjetove i pravdaju maltene fašizam prema ne -Muslimanima. Znam za onog hadalja (mislim da je čak i SDA-ovac) kojeg si spomenuo - nevjerojatno. No... hvala Bogu, većina mojih je otprdila ćim im se ukazala prilika. Ne zamjeram im uopće - Sarajevo je, na žalost, jako toksična sredina - u duhovnom i u fizičkom smislu. Na žalost, radi dobre poslovne prilike, prisiljen sam biti tu do isteka ugovora. Šta ćeš...život ne čeka. Ali...nakon što odradim to, vraćam se u Hercegovinu prvom prilikom -koliko vidim, neko na forumu je prije spominjao da dovodi neku internacionalku u Mostar. Ako ne bude hajra od toga - da se OK živjeti od web designa.


Ovaj post bih volio završiti ovim pitanjem - da li je ovaj forum utjecao na poboljšanje položaja Hrvata u BIH u odnosu na 2009./2010. godinu, te na upoznavanje javnosti u Hrvatskoj sa prijetnjama koje dolaze od BH Muslimana?


Ako nije tajna, iz koje regije ti je dida, i kako je postao komunjara? Rijetka biljka u BiH, da nije bio porijeklom neki "kuferaš"? Ovdje sam par puta napisao da mi je jednog didu koji se uspio vratiti u Hercegovinu s križnog puta spasio otac Slobodana Praljka (svi znaju da je bio OZNAš), tako da na neki način njemu dugujem moje postojanje.

Apropos tvoga pitanja, možda treba dublja analiza i malo drukčije formulirano pitanje. Je li politički, medijski i ekonomski položaj zbog postojanja ovoga foruma:

a) Isti
b) Bolji
c) Gori

S obzirom da mislim da možemo eliminirati opciju C jer koliko god razmišljao, ne vidim kako bi postojanje ovoga foruma pogoršalo poziciju bh. Hrvata. To nam ostavlja opcije a) Isti i b) Bolji

Idemo dalje.

Ukoliko je položaj bolji, onda dakako treba nastaviti s djelovanjem foruma.

Ukoliko bi položaj bio isti, a postojanje foruma pričinjava neko zadovoljstvo broju ljudi koji je veći od 0 (definirano kao broj korisnika ili posjetitelja), onda ga isto tako treba ostaviti.

To bi bio neki decision tree za ostaviti ili ugasiti.

Google prati posjete portalu od prosinca 2009. a posjete forumu dosta kasnije, mislim tek od 2014. Google bilježi 3.26 milijuna jedinstvenih posjetitelja. Kad se izbace različiti uređaji ili npr doda brisanje cookie-ja, to možda padne na nekih milijun pravih posjetitelja tijekom toga vremena, što je dobar broj. U kontekstu činjenice da smo medijski bili u žestokoj banani, to je vrijedna stvar sama po sebi.

Za neke konkretnije stvari i inicijative, o tome bolje ne pričati, ali definitivno mogu reći da HDZ-ovci ne prate forum (niti znaju za njega), većina ne znaju ni upaliti konpiJuter. Nema nikoga ko ofirno nastupa kao stranački bot.



Općina Grude.


To što je postao komunjara nije ništa neobično - pogotovo za Hercegovce koje su odselili u veće gradove, poput Zagreba, Sarajeva, Mostara.... .
U to doba, ako je neko htio imati dobar posao, napredovati u hijerarhiji jačih firmi te dobiti dobar stan, morao je biti član Partije. Zato je on tu gdje je sad. Moj drugi djed (koji nije ni Hercegovac, a ni Hrvat), koji je također radio u bukvalno istoj firmi, nije bio član Partije, je postigao puno manje u odnosu na prethonog - lošiji i manji stan, niža pozicija i tako. To vjerojatno objašnjava zašto tvoj stari nije dobio stan na Ciglanama.


Žalosno je što neke "krupnije ribe" ne prate forum, mogli bi dosta toga naučiti, i samim time, popraviti položaj Hrvata u BiH. Ali... dok ne stasaju neke nove generacije, i dok ove komunjare, koje su 1991 preko noći postali 'Rvatine, ne odu u mirovinu, neće biti nekog pomaka (mislim...realno, uradili su nešto u odnosu na 2010-tu, ali nedovoljno, jedva za neku prolaznu ocjenu).


I to dovodi do slijedećeg pitanja...da li se, po tebi, položaj Hrvata popravio u odnosu na period od prije 10-tak godina? Ako jeste, da li je to zahvaljujući prvenstveno medijima (ovaj forum, Poskok...), lobiranju u Hrvatskoj (i samim time u EU), ili geopolitičkim promjenama u svijetu (dosta dobar topic bi bio ovo na Politici)? Ili od svega pomalo?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: AMA (Ask Me Anything): Sve o forumu, bilo čemu
PostPostano: 07 lis 2019, 14:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Eradicator je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:

Ako nije tajna, iz koje regije ti je dida, i kako je postao komunjara? Rijetka biljka u BiH, da nije bio porijeklom neki "kuferaš"? Ovdje sam par puta napisao da mi je jednog didu koji se uspio vratiti u Hercegovinu s križnog puta spasio otac Slobodana Praljka (svi znaju da je bio OZNAš), tako da na neki način njemu dugujem moje postojanje.

Apropos tvoga pitanja, možda treba dublja analiza i malo drukčije formulirano pitanje. Je li politički, medijski i ekonomski položaj zbog postojanja ovoga foruma:

a) Isti
b) Bolji
c) Gori

S obzirom da mislim da možemo eliminirati opciju C jer koliko god razmišljao, ne vidim kako bi postojanje ovoga foruma pogoršalo poziciju bh. Hrvata. To nam ostavlja opcije a) Isti i b) Bolji

Idemo dalje.

Ukoliko je položaj bolji, onda dakako treba nastaviti s djelovanjem foruma.

Ukoliko bi položaj bio isti, a postojanje foruma pričinjava neko zadovoljstvo broju ljudi koji je veći od 0 (definirano kao broj korisnika ili posjetitelja), onda ga isto tako treba ostaviti.

To bi bio neki decision tree za ostaviti ili ugasiti.

Google prati posjete portalu od prosinca 2009. a posjete forumu dosta kasnije, mislim tek od 2014. Google bilježi 3.26 milijuna jedinstvenih posjetitelja. Kad se izbace različiti uređaji ili npr doda brisanje cookie-ja, to možda padne na nekih milijun pravih posjetitelja tijekom toga vremena, što je dobar broj. U kontekstu činjenice da smo medijski bili u žestokoj banani, to je vrijedna stvar sama po sebi.

Za neke konkretnije stvari i inicijative, o tome bolje ne pričati, ali definitivno mogu reći da HDZ-ovci ne prate forum (niti znaju za njega), većina ne znaju ni upaliti konpiJuter. Nema nikoga ko ofirno nastupa kao stranački bot.



Općina Grude.


To što je postao komunjara nije ništa neobično - pogotovo za Hercegovce koje su odselili u veće gradove, poput Zagreba, Sarajeva, Mostara.... .
U to doba, ako je neko htio imati dobar posao, napredovati u hijerarhiji jačih firmi te dobiti dobar stan, morao je biti član Partije. Zato je on tu gdje je sad. Moj drugi djed (koji nije ni Hercegovac, a ni Hrvat), koji je također radio u bukvalno istoj firmi, nije bio član Partije, je postigao puno manje u odnosu na prethonog - lošiji i manji stan, niža pozicija i tako. To vjerojatno objašnjava zašto tvoj stari nije dobio stan na Ciglanama.


Žalosno je što neke "krupnije ribe" ne prate forum, mogli bi dosta toga naučiti, i samim time, popraviti položaj Hrvata u BiH. Ali... dok ne stasaju neke nove generacije, i dok ove komunjare, koje su 1991 preko noći postali 'Rvatine, ne odu u mirovinu, neće biti nekog pomaka (mislim...realno, uradili su nešto u odnosu na 2010-tu, ali nedovoljno, jedva za neku prolaznu ocjenu).


I to dovodi do slijedećeg pitanja...da li se, po tebi, položaj Hrvata popravio u odnosu na period od prije 10-tak godina? Ako jeste, da li je to zahvaljujući prvenstveno medijima (ovaj forum, Poskok...), lobiranju u Hrvatskoj (i samim time u EU), ili geopolitičkim promjenama u svijetu (dosta dobar topic bi bio ovo na Politici)? Ili od svega pomalo?


Ja nisam imao nikoga u partiji, ali ne ističem to. Tvom didi se može halalit, ukoliko nije proganjao Hrvate. Najviše mi smetaju oni koji profitiraju u svakome sustavu i kad je u pitanju prelazak iz komunizma u nacionalizam, pa onda u globalizam (ima ih dosta u RH, na pamet padaju "dinastije" Josipović i Milanović, kao i djeca nekoliko krupnijih poduzetnika). Jebote, na vrhu su u čak tri različita sustava?! Ono, OK, orgija se desetljećima, ali kad god se ispromiješaju pozicije, mi njima pušimo, pa kako to?

Što se tiče praćenja foruma, ne trebamo si previše laskati, ima nekoliko ljudi koji dobro kuže stvari i imaju specifične savjete (i razvalili bi u politici), a ostalo je na razini "jebem im mater nesposobnu i izdajničku" x 100 (neovisno o kontekstu).

Apropos položaja Hrvata BiH u 2009. u odnosu na 2019. da vidimo (objektivno) po nekoliko važnih parametara:

Demografija - Broj Hrvata u BiH se u zadnjih 10 godina smanjio za nekih 20%, ali jebiga, EU je udarac koji nas je svakako čekao. Usprkos tome, izgleda da je postotak donekle stabilan a popis stanovništva je dokazao da možemo donekle računati na onih 400.000 Hrvata koji su rođeni u BiH a žive u RH. Sada vidjeti što čeka komšije, moguće da njih čeka nešto neočekivano ubitačno - otvaranje tržišta za rad ali bez dobrih strana EU (fondova).

Politička scena bh. Hrvata - 2009. su Lijanović, daidžansko krilo HDZ-1990 i HSP bili skoro ravnopravni HDZ-u. Lijanović, eeej?! Te stranke danas više ne postoje, a ono što oporbe imamo je hrvatskog profila (HRS, HSS). Izgleda da nema snage za neku novu platformu, u koju bi ušla neka hrvatska koalicija s barem četvrtinom izbornog legitimiteta kao smokvin list. Ukoliko Muslimani žele uništiti Hrvate, ipak će morati u otvoreni rat, formiranje vlasti gdje bi hrvatski dio kolača držala SDA, SDP i DF. S te strane je pozicija bolja, ali vrijeme je da se stvori prava hrvatska snaga koja bi na određeno vrijeme srušila i "provjetrila" HDZ. No, to je teško vidjeti u dogledno vrijeme.

Ustavno-politička pozicija bh. Hrvata - Nakaradni predsjednički izborni sustav nam je ostavljen kao nagazna mina u samom Daytonu (hvala pregovaračima iz RH na nepoznavanju muslimana) a derogiranje ustavne pozicije u FBiH datira od 2000. No u zadnjih 9 godina su odnesene dvije velike pobjede kroz odluku Ustavnog Suda u Mostaru, kao i u slučaju Ljubić koje predstavljaju ogroman politički kapital (no, nikad neće doći do implementacije, ali neka muslimani blokiraju), pa i potvrdu da nam stranci ipak ne žele u potpunosti izbrisati trag. Kao i pozitivu bih dodao da presuda šestorci u Haagu (samo su totalni naivci mogli očekivati da ćemo se i mi izvući nakon oslobađajuće presude Gotovini i Markaču) nije pretvorena u oružje kojima bi nas mlatili politički. Jeza me je hvatala i 2013 i 2017, ali evo fakat izgleda da ništa ne mijenja.

Ekonomska pozicija - Ne znam, nema nekih većih događaja osim Aluminija. Nisam od 2013. pogledao prihode firmi u hrvatskom vlasništvu.

Republika Hrvatska i opća geopolitika - Prije 10 godina smo na vlasti imali tandem Mesić - Kosor, eej? Nakon toga dna, svaka promjena (kako predsjednička, tako i premijerska) je bila na bolje. I tu bih čak najviše pohvalio Šušnjara (i nekoliko naših forumaša), bio je neumoran i ostvario kontakte tako da hrvatska ljevica barem nije bila otvoreno neprijateljska. I Čović je napravio dobar posao, jednostavno se u BiH shvatilo da ne možemo dozvoliti da se Muslimani sližu s hrvatskom ljevicom (imamo još negdje njihove komentare kad je na vlast dolazio Milanović - Muslimani su se oblizivali i najavljivali anihilaciju BiH Hrvata, čemu je ZG kao trebao kumovati (kao što je bio i slučaj za vrijeme "šestorke" i Mesića)). Tu su Muslimani žestoko ispušili te ovo njihovo neprijateljstvo prema cijeloj RH ima korije u tome (znaju da im je džaba čekati da HDZ izgubi izbore u RH) A desnica se bolje informira kroz forum, portale i puno više toga se u RH prenosi s Dnevnik.ba, tako da je javnost puno bolje informirana nego prije. Kao što si vidio na drugoj temi, navijam za Kolindu i Plenkija, uglavnom jer mi je potvrđeno koliko žele pomoći i što rade. Sve ostalo je rizik. A opće geopolitičko okružje je definitivno bolje, svijet je dosta multipolarniji i kompleksniji (SAD ima hrpu problema i doma i po svijetu). Ne najavljujem nikakve propasti zapada i sl. ali se u BiH osjeća da je američka čizma koja nam je na grlu popustila barem nekih 20%.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: AMA (Ask Me Anything): Sve o forumu, bilo čemu
PostPostano: 12 lis 2019, 11:58 
Offline

Pridružen/a: 01 pro 2015, 22:58
Postovi: 537
Lokacija: Opčilište.org
Ma nee...dedo mi je, kao i 90% partijaša, pristupio partiji radi nekih benefita. Isto kao i prije par stotina godina, kada su se ljudi turčili iz istih razloga. Ali opet...dobar dio tih partijaša ipak nisu proganjali svoje dojučerašnje rođake. Evo...Praljak, Tuđman, Bobetko...su, kada je bilo stani-pani, ipak stali na stranu svojih.


Kao i tebe, i mene poprilično nervira što bivše komunjare kontrolišu maltene sve političke opcije - od HDZ-a (i naš i Perecijanski) pa sve do HSP (koliko mi je poznato onaj predsjednik njihov, zaboravih mu ime, je bio krupna riba u SKOJU, Juričić neki). Da se sada Tito vrati kao Zombi, svi bi odmah vadili partijske knjižice iz podruma! Ali...ruku na srce, ovo bi se desilo u svakoj državi -na primjer, u bivšem DDR-u su ex-nacisti i SS-ovci bili na visokim pozicijama - jednostavno su se prešaltali sa jedne strane na drugu, i vjerojatno bi opet, ako bi Hićo uskrsnuo. Ima cijela knjiga posvećena toj tematici, ali nije prevedena na engleski.


Što se položaja Hrvata u nas tiče, potpisujem sve šta si rekao.


Apropos Amerikanaca, za Trumpa sam navijao isključivo iz razloga jer je on najavio svojim biračima da će se posvetiti prvenstveno problemima koje tište Amerikance (America first), kao i obuzdavanje Kine - što znači da će Amerikanci svoju pažnju usmjeriti van Balkana, što je za Hrvate u BiH jako, jako dobra vijest. Rezultat toga je vidljiv zadnjih godina - slabija podrška iste fašističkoj politici Muslimana i puno manje parički NGO-vnarima, koji su, u BIH, udarna igla velikobošnjačke ideologije. Naravno, pored toga, za njega sam bio zbog njegovih obečanja u vezi Jeruzalema i Golana, koja su za mene, osobno, jako važna. Zašto...nije za javnost.


Sa druge strane, da je Klintonica došla, nadrljali bi. No...na svu sreću, ona je prošlost, a i šanse da Trump dobije novi mandat su jako velike. To znači bar još 4 godine relativnog smiraja za nas. I naravno, ove trzavice između Amerike i Turske su jako dobre za nas, jer je Amerika u BiH slijedila naputke Turske. Sada vidim da sve više slijede naputke Hrvatske.




Da li se osječaš regionalno više kao Bosanac, ili kao Hercegovac?

I da li misliš da će položaj Hrvata ostati isti, ili će se polagano poboljšavati?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: AMA (Ask Me Anything): Sve o forumu, bilo čemu
PostPostano: 13 lis 2019, 16:04 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
Jesi imao gripu i kakvo je općenito stanje s gripom kod vas? Naši mediji prenose da je vrlo jaka epidemija i da će tako vjerojatno biti i ovdje.

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: AMA (Ask Me Anything): Sve o forumu, bilo čemu
PostPostano: 14 lis 2019, 10:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Divlja svinja5 je napisao/la:
Jesi imao gripu i kakvo je općenito stanje s gripom kod vas? Naši mediji prenose da je vrlo jaka epidemija i da će tako vjerojatno biti i ovdje.


Nisam jako dugo imao gripu. Inače ovdje jako puno promoviraju imunizaciju (ne znam da je to baš adekvatan termin) protiv gripe, većina poslodavaca nudi besplatne vakcine. Inače, grupe koje su na udaru su djeca i đuturumi, tako mi za sad još nije problem. Neka moja zadnja runda imunizacija je bila 2013 prije putovanja u razne vukojebine, nema šta mi nisu dali, uključujući i opskurne bolesti koje su na zapadu eliminirane prije više od 50 godina.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 485 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 16 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO