HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 16 tra 2024, 19:51.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 196 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Dobitnik Nobelove nagrade: Drago mi je da se Srbi ne raduju samo zbog Đokovića
PostPostano: 14 lis 2019, 19:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2019, 17:55
Postovi: 245
Lokacija: Banja Luka
Diablo je napisao/la:
KristijanBL je napisao/la:

Ja sve sto bih sada rekao, bio bih banovan.

Samo cu ti reci jednu stvar - nisi u pravu. Ne poznajes istoriju i to je to.

Vjerojatno budete banovani sto svaku politicku temu usirete s povijesti , u cemu prednjacis upravo ti i caterpillar(vjerojatno isti profil). Odes fino na temu o povijesti gdje neces bit banovan i komentiras,pa da vidimo sta imas


Nisam pisao na toj temi jos ali sam je vise puta citao. Banovali ste svakog Srbina koji je iznio cinjenice. Ne vjerujem da bih i ja prosao drugacije.

I ja ne mogu da prednjacim jer sam na ovom forumu tek koju sedmicu. Ok, mozda prednjacim sad, ali sigurno nisam prednjacio ranije niti u istoriji ovog foruma.

Ali ok, evo da vam ustedim trud, samo-odjavljujem se.

_________________
Venac besmrtne slave
srpska ti vila plete,
nad tvojim grobom, Vojo,
komitske plaču čete.

Voja Tankosić 1880-1915


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dobitnik Nobelove nagrade: Drago mi je da se Srbi ne raduju samo zbog Đokovića
PostPostano: 14 lis 2019, 19:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
KristijanBL je napisao/la:
novem je napisao/la:

Ja samo znam da smo vam mi neku vašu kraljevinu sjebali. Od tada
vam ni čitanje ovakvih djela nije pomoglo.


Ima kod nas jedna poslovica: "Cega se pametan stidi, budala se ponosi."

Ali nije to vasa najveca sramota - vi se ponosite i Jasenovcem, od cega i nacisti peru ruke....


Dosadni ste više s tim logorom od pre 70 godina, da ste pritisli malo te vaše amoralne droljetine mogli ste se pet puta više nakotiti do danas.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dobitnik Nobelove nagrade: Drago mi je da se Srbi ne raduju samo zbog Đokovića
PostPostano: 14 lis 2019, 19:52 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6283
KristijanBL je napisao/la:
Diablo je napisao/la:
Vjerojatno budete banovani sto svaku politicku temu usirete s povijesti , u cemu prednjacis upravo ti i caterpillar(vjerojatno isti profil). Odes fino na temu o povijesti gdje neces bit banovan i komentiras,pa da vidimo sta imas


Nisam pisao na toj temi jos ali sam je vise puta citao. Banovali ste svakog Srbina koji je iznio cinjenice. Ne vjerujem da bih i ja prosao drugacije.

I ja ne mogu da prednjacim jer sam na ovom forumu tek koju sedmicu. Ok, mozda prednjacim sad, ali sigurno nisam prednjacio ranije niti u istoriji ovog foruma.

Ali ok, evo da vam ustedim trud, samo-odjavljujem se.

Nitko nije baniran zbog cinjenica ma kakve one bile, vec vjerojatno zbog pokušaja vrijeđanja,spamanja itd . Pitaj vujadina kako to ide ako te zanima ban...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dobitnik Nobelove nagrade: Drago mi je da se Srbi ne raduju samo zbog Đokovića
PostPostano: 14 lis 2019, 20:25 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
buenos aires je napisao/la:
Instruktor je napisao/la:
Vezano za diskusiju o jeziku Vuk Karadjic je složio srpski iz hrvatskih rječnika i hrvatske književnosti. Zbog čega je koristio hrvatske, a ne istočnodrinske je nagradnoj pitanje. Marko Marulić (1450. - 1524.) je zapisao da piše hrvatskim jezikom. U BIH je SPC dosao s okupatorima Osmanlijama. Austro-Ugarskoj je odgovaralo slabiti Hrvate, pa Hrvatima nisu baš pomagali u ratu s Osmanlijama, a od Vlaha su napravljeni Srbi, a Kalaj je u BIH stvarao bosansku/bosnjačku naciju.


Nemojmo zaboraviti ni Dalmatinski riječnik, Fausta Vrančića, iz 1595.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Dictionarium_quinque_nobilissimarum_Europae_linguarum,_latinae,_italicae,_germanicae,_dalmaticae_et_ungaricae


Umnogome zajednički leksik hrvatskoga i srpskoga jezika proizlazi iz dvaju glavnih razloga: južnoslavenske srodnosti dotičnih jezika i uz to zlosretne okolnosti da je Vuk Karadžić, što je i sâm priznao, svoj Srpski rječnik pisao prepisujući i kompilirajući građu iz rječnikâ hrvatskih autora, koje zvao je “Šokci”. Ponajprije Fausta Vrančića, koji bijaše homo universalis (hrvatski bismo rekli svestranik), potom brojnih isusovačkih leksikografa: Bartola Kašića, kojega s pravom zovemo “otac hrvatskoga jezikoslovlja”, te Jakova Mikalje, Jurja Habdelića, Ardelija Della Belle i Andrije Jambrešića. K tome se u Vukovim prisvajačkim rukama našlo i ino oknjiženo blago jezika hrvatskoga. Rječnike hrvatskih leksikografa ustupio je Karadžiću Slovenac Jernej Kopitar kao “šokačke”, a slovenski jezikoslovac dobio ih je od zagrebačkoga biskupa Maksimilijana Vrhovca.

https://narod.hr/hrvatska/marito-mihovi ... oga-jezika

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dobitnik Nobelove nagrade: Drago mi je da se Srbi ne raduju samo zbog Đokovića
PostPostano: 14 lis 2019, 20:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Instruktor je napisao/la:
buenos aires je napisao/la:


Umnogome zajednički leksik hrvatskoga i srpskoga jezika proizlazi iz dvaju glavnih razloga: južnoslavenske srodnosti dotičnih jezika i uz to zlosretne okolnosti da je Vuk Karadžić, što je i sâm priznao, svoj Srpski rječnik pisao prepisujući i kompilirajući građu iz rječnikâ hrvatskih autora, koje zvao je “Šokci”. Ponajprije Fausta Vrančića, koji bijaše homo universalis (hrvatski bismo rekli svestranik), potom brojnih isusovačkih leksikografa: Bartola Kašića, kojega s pravom zovemo “otac hrvatskoga jezikoslovlja”, te Jakova Mikalje, Jurja Habdelića, Ardelija Della Belle i Andrije Jambrešića. K tome se u Vukovim prisvajačkim rukama našlo i ino oknjiženo blago jezika hrvatskoga. Rječnike hrvatskih leksikografa ustupio je Karadžiću Slovenac Jernej Kopitar kao “šokačke”, a slovenski jezikoslovac dobio ih je od zagrebačkoga biskupa Maksimilijana Vrhovca.

https://narod.hr/hrvatska/marito-mihovi ... oga-jezika


Pa fino, malo od Hrvata malo od Save Mrkalja... Eto tebi osnovnih škola i ulica po Srbiji, eto tebi sabora u Tršiću. :D

Lopina ćopava.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dobitnik Nobelove nagrade: Drago mi je da se Srbi ne raduju samo zbog Đokovića
PostPostano: 14 lis 2019, 20:55 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
buenos aires je napisao/la:

Pa fino, malo od Hrvata malo od Save Mrkalja... Eto tebi osnovnih škola i ulica po Srbiji, eto tebi sabora u Tršiću. :D

Lopina ćopava.


Austrijancima je bilo komplicirano imat vise jezika u carstvu, pa im je Vuk Karađić naučio Srbe kulturi iz hrvatskog jezićnog blaga. I nema veze, al se to mora znati.

Pikanterija je da je Vuk Karađić bio za austrijsku službu označen kao osoba od povjerenja koja se može koristiti kao agent.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dobitnik Nobelove nagrade: Drago mi je da se Srbi ne raduju samo zbog Đokovića
PostPostano: 15 lis 2019, 03:05 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Srbi su oteli naš jezični standard u krajevima koje su naseljavali s Turcima preko Vuka i proglasili ga svojim uz jezik jer kako drugačije dokazati da im ti krajevi pripadaju?

Cijela povijest im je fejk, imali su jednog Dušana koji je bio 1/48 Srbin i vlada 5 godina i da nije bilo Turaka nikada se nebi širili pod našim prostorima tj sve bi na Balkanu pripadalo uglavnom Hrvatima, Bugarima i Helenima


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dobitnik Nobelove nagrade: Drago mi je da se Srbi ne raduju samo zbog Đokovića
PostPostano: 15 lis 2019, 03:17 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Turci su nas uništili samo jer smo katolici, Srbima je npr pod Turcima po njihovim povjesničarima "bilo super" dok su nas sveli na ostatke ostataka sam zbog Pape koji im je bio prvi neprijatelj, tamo gdje su Hrvati nestali Srbi su došli.

Tako smo u 17 stoljeću nakon paljenja Sarajeva od strane Eugena Savojskog došli do toga da su Turci protjerali desetine tisuća Hrvata i Srbi su postali većina, isto vrijedi i za Boku ili Vojvodinu.

Nakon Krbavskog polja su Turci odveli desetine tisuća hrvatske djece u roblje i Vlasi/Srbi su sklopili dogovor sa AU i kolonizirali taj kraj

Da ovdje nije bilo Turaka Srbi nebi postojali na ovom prostoru, čak i nakon dolaska Arpadovića i poklapanja dijela Hrvata od strane Ugara ostatak Hrvata iz Bosne je kontrolirao gotovo sve Srbe na Balkanu

Srbi bi završili kao Makedonci da nije bilo Turaka, pojeli bi ih jer su bili jednostavno manji ali su im okolnosti međunarodne išle na njihovu ruku


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dobitnik Nobelove nagrade: Drago mi je da se Srbi ne raduju samo zbog Đokovića
PostPostano: 15 lis 2019, 06:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 lis 2009, 09:48
Postovi: 482
Jel ti to iz glave ili citas onekle?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dobitnik Nobelove nagrade: Drago mi je da se Srbi ne raduju samo zbog Đokovića
PostPostano: 15 lis 2019, 06:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Instruktor je napisao/la:
buenos aires je napisao/la:

Pa fino, malo od Hrvata malo od Save Mrkalja... Eto tebi osnovnih škola i ulica po Srbiji, eto tebi sabora u Tršiću. :D

Lopina ćopava.


Austrijancima je bilo komplicirano imat vise jezika u carstvu, pa im je Vuk Karađić naučio Srbe kulturi iz hrvatskog jezićnog blaga. I nema veze, al se to mora znati.

Pikanterija je da je Vuk Karađić bio za austrijsku službu označen kao osoba od povjerenja koja se može koristiti kao agent.


Pa, to je i bio.



Vridi pogledat i komentare, šta Srbi lipo imaju kazat o svojem velikanu...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dobitnik Nobelove nagrade: Drago mi je da se Srbi ne raduju samo zbog Đokovića
PostPostano: 15 lis 2019, 06:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2019, 17:55
Postovi: 245
Lokacija: Banja Luka
bobanovski je napisao/la:
Turci su nas uništili samo jer smo katolici, Srbima je npr pod Turcima po njihovim povjesničarima "bilo super" dok su nas sveli na ostatke ostataka sam zbog Pape koji im je bio prvi neprijatelj, tamo gdje su Hrvati nestali Srbi su došli.

Tako smo u 17 stoljeću nakon paljenja Sarajeva od strane Eugena Savojskog došli do toga da su Turci protjerali desetine tisuća Hrvata i Srbi su postali većina, isto vrijedi i za Boku ili Vojvodinu.

Nakon Krbavskog polja su Turci odveli desetine tisuća hrvatske djece u roblje i Vlasi/Srbi su sklopili dogovor sa AU i kolonizirali taj kraj

Da ovdje nije bilo Turaka Srbi nebi postojali na ovom prostoru, čak i nakon dolaska Arpadovića i poklapanja dijela Hrvata od strane Ugara ostatak Hrvata iz Bosne je kontrolirao gotovo sve Srbe na Balkanu

Srbi bi završili kao Makedonci da nije bilo Turaka, pojeli bi ih jer su bili jednostavno manji ali su im okolnosti međunarodne išle na njihovu ruku


Bukvalno nista od ovog nije tacno, ali bukvalno nista.

Nevjerovatno je u kakvom vi filmu zivite, ok, znao sam da vam je istorija i identitet projektovan, ali ovo.....

_________________
Venac besmrtne slave
srpska ti vila plete,
nad tvojim grobom, Vojo,
komitske plaču čete.

Voja Tankosić 1880-1915


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dobitnik Nobelove nagrade: Drago mi je da se Srbi ne raduju samo zbog Đokovića
PostPostano: 15 lis 2019, 07:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
KristijanBL je napisao/la:
bobanovski je napisao/la:
Turci su nas uništili samo jer smo katolici, Srbima je npr pod Turcima po njihovim povjesničarima "bilo super" dok su nas sveli na ostatke ostataka sam zbog Pape koji im je bio prvi neprijatelj, tamo gdje su Hrvati nestali Srbi su došli.

Tako smo u 17 stoljeću nakon paljenja Sarajeva od strane Eugena Savojskog došli do toga da su Turci protjerali desetine tisuća Hrvata i Srbi su postali većina, isto vrijedi i za Boku ili Vojvodinu.

Nakon Krbavskog polja su Turci odveli desetine tisuća hrvatske djece u roblje i Vlasi/Srbi su sklopili dogovor sa AU i kolonizirali taj kraj

Da ovdje nije bilo Turaka Srbi nebi postojali na ovom prostoru, čak i nakon dolaska Arpadovića i poklapanja dijela Hrvata od strane Ugara ostatak Hrvata iz Bosne je kontrolirao gotovo sve Srbe na Balkanu

Srbi bi završili kao Makedonci da nije bilo Turaka, pojeli bi ih jer su bili jednostavno manji ali su im okolnosti međunarodne išle na njihovu ruku


Bukvalno nista od ovog nije tacno, ali bukvalno nista.

Nevjerovatno je u kakvom vi filmu zivite, ok, znao sam da vam je istorija i identitet projektovan, ali ovo.....


Projektovana je i vama (nema naroda kojem nije samo treba čitati!), izdajnicima iz sopstvenih redova. Koje ste vazda imali (a imate i danas). Svita političkih poltrona oko Tita - Srbi! Rastakali ste i pljuvali rođenu crkvu pod krinkom petokrake. A instalirani patrijarh German se vozi u autiću za golf sa Titom po Braču... Cirkus.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dobitnik Nobelove nagrade: Drago mi je da se Srbi ne raduju samo zbog Đokovića
PostPostano: 15 lis 2019, 07:27 
Offline

Pridružen/a: 03 ruj 2019, 16:24
Postovi: 131
KristijanBL je napisao/la:
bobanovski je napisao/la:
Turci su nas uništili samo jer smo katolici, Srbima je npr pod Turcima po njihovim povjesničarima "bilo super" dok su nas sveli na ostatke ostataka sam zbog Pape koji im je bio prvi neprijatelj, tamo gdje su Hrvati nestali Srbi su došli.

Tako smo u 17 stoljeću nakon paljenja Sarajeva od strane Eugena Savojskog došli do toga da su Turci protjerali desetine tisuća Hrvata i Srbi su postali većina, isto vrijedi i za Boku ili Vojvodinu.

Nakon Krbavskog polja su Turci odveli desetine tisuća hrvatske djece u roblje i Vlasi/Srbi su sklopili dogovor sa AU i kolonizirali taj kraj

Da ovdje nije bilo Turaka Srbi nebi postojali na ovom prostoru, čak i nakon dolaska Arpadovića i poklapanja dijela Hrvata od strane Ugara ostatak Hrvata iz Bosne je kontrolirao gotovo sve Srbe na Balkanu

Srbi bi završili kao Makedonci da nije bilo Turaka, pojeli bi ih jer su bili jednostavno manji ali su im okolnosti međunarodne išle na njihovu ruku


Bukvalno nista od ovog nije tacno, ali bukvalno nista.

Nevjerovatno je u kakvom vi filmu zivite, ok, znao sam da vam je istorija i identitet projektovan, ali ovo.....

Obrazovani ljudi ne pišu ovakve budalaštine i nikad ne napadaju. Nemaju potrebe, znaju da su pametni i jaki. Slabići uvijek napadaju. Njima su potrebna glupa opravdanja za sopstvenu nemoć.
Ovakve gluposti mogu prosipati samo svojoj nepismenoj sirotinji u mahali, i onima koji žele u to da vjeruju, iako dobro znaju da je istorija nešto drugačija i davno ispisana u mnogim evropskim knjigama (Britanica enciklopedija, Francuska istorija, češke istorijske knjige...)
I zato, nikad se ne raspravljaj sa budalama. Ljudi neće uočiti razliku, jer budale imaju veliku prednost pred pametnim ljudima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dobitnik Nobelove nagrade: Drago mi je da se Srbi ne raduju samo zbog Đokovića
PostPostano: 15 lis 2019, 07:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2019, 17:55
Postovi: 245
Lokacija: Banja Luka
buenos aires je napisao/la:
KristijanBL je napisao/la:

Bukvalno nista od ovog nije tacno, ali bukvalno nista.

Nevjerovatno je u kakvom vi filmu zivite, ok, znao sam da vam je istorija i identitet projektovan, ali ovo.....


Projektovana je i vama (nema naroda kojem nije samo treba čitati!), izdajnicima iz sopstvenih redova. Koje ste vazda imali (a imate i danas). Svita političkih poltrona oko Tita - Srbi! Rastakali ste i pljuvali rođenu crkvu pod krinkom petokrake. A instalirani patrijarh German se vozi u autiću za golf sa Titom po Braču... Cirkus.


Nama je dosta istorijskih dogadjaja projektovano, ali je nacionalni identitet ono sto je istinito.

Na primjer, ja sam u nedelju bio na dogadjaju koji je spominjao 800 godina od osnivanja samostalne srpske pravoslavne Crkve. To je jedan dogadjaj koji je istinit i stvaran. U masi drugih istinitih i stvarnih, koje priznaje 99 % istoricara i ljudi na ovoj planeti, na svim kontinentima i svim nacijama.

Sa druge strane, vi ste, kao i muslimani u zadnjih 150 godina najmanje 3 ili 4 puta mijenjali svoj nacionalni identitet:

1) Od XVII vijeka do recimo Ante Starcevica ste tvrdili: Balkan naseljava jedan narod koji se zove Iliri, Dalmatinci, Slaveni itd
2) A. Starcevic i ustase u 2 sv ratu: da, postoji jedan narod, ali su to Hrvati. Srbi su pravoslavni Hrvati koje je Sv Sava odveo iz katolicanstva
3) Tito i YU: Hrvati i Srbi su dva naroda koji govore isti jezik
4) Moderna Hrvatska: Hrvati i Srbi ne govore isti jezik. Srbi su od Hrvata ukrali jezik. Jasenovac se nije desio i Srbi su izmislili sve.

Sve ove gore navedene faze nisu stvorene u Zagrebu vec u Vatikanu i Becu, i implementirane putem par pojedinaca na terenu (Frank, Starcevic, Radic, Pavelic, Tito, Tudjman itd). Zato vam je istoriografija sizofrena i kontradiktorna, a odatle i nacionalni identitet rastrgan, netolerantna i iskljuciv. Iskljucivoscu i agresijom se branite od istine, jer samo u iskljucivosti gdje nema suocavanja sa istinom mozete kao entitet da postojite. Samo u cauri i svom izolovanom svijetu mozete da postojite, u svom oblaku.

Logicna posljedica toga je totalno gubljenje kontakta sa realnoscu, i povlacenje nekih nevjerovatnih poteza, poput docekivanja Hitlera sa cvijecem u Zagrebu 1941. godine, kad je cijeli svijet bio protiv nacizma i fasizma. I kad su cak i oni koji su bili uz Hitlera, nisu to tako otvoreno i javno pokazivali.

_________________
Venac besmrtne slave
srpska ti vila plete,
nad tvojim grobom, Vojo,
komitske plaču čete.

Voja Tankosić 1880-1915


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dobitnik Nobelove nagrade: Drago mi je da se Srbi ne raduju samo zbog Đokovića
PostPostano: 15 lis 2019, 09:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27350
KristijanBL je napisao/la:

Na primjer, ja sam u nedelju bio na dogadjaju koji je spominjao 800 godina od osnivanja samostalne srpske pravoslavne Crkve. To je jedan dogadjaj koji je istinit i stvaran.


Istina je da ste skoro šest stoljeća bili izvan Opće pravoslavne crkve, praktički - pravoslavna sekta.

https://hercegbosna.org/forum/post1229528.html#p1229528

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dobitnik Nobelove nagrade: Drago mi je da se Srbi ne raduju samo zbog Đokovića
PostPostano: 15 lis 2019, 10:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1680
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
Prijatelj Tvoj je napisao/la:
KristijanBL je napisao/la:

Bukvalno nista od ovog nije tacno, ali bukvalno nista.

Nevjerovatno je u kakvom vi filmu zivite, ok, znao sam da vam je istorija i identitet projektovan, ali ovo.....

Obrazovani ljudi ne pišu ovakve budalaštine i nikad ne napadaju. Nemaju potrebe, znaju da su pametni i jaki. Slabići uvijek napadaju. Njima su potrebna glupa opravdanja za sopstvenu nemoć.
Ovakve gluposti mogu prosipati samo svojoj nepismenoj sirotinji u mahali, i onima koji žele u to da vjeruju, iako dobro znaju da je istorija nešto drugačija i davno ispisana u mnogim evropskim knjigama (Britanica enciklopedija, Francuska istorija, češke istorijske knjige...)
I zato, nikad se ne raspravljaj sa budalama. Ljudi neće uočiti razliku, jer budale imaju veliku prednost pred pametnim ljudima.


Načela su ti dobra, ali primjeni ih malo i kod svog velepametnog sunarodnjaka. Genije se ne može odlučiti ni jel se mi to Jasenovcem ponosimo, umanjujemo broj žrtava ili ga negiramo. To su tri vrlo različite stvari, a on ih izmjenuje tolikom brzinom da mogu samo pretpostaviti da su mu istoznačnice.

Onda spominje broj od 700k samo u Jasenovcu i bome nisam upoznao nijednog Hrvata koji vjeruje u to, ali ne vjeruju ni zapadni izvori, a on očito nije konzultirao ni, recimo za početak, englesku Wikipediju. Da 98 % planete lol. Ja sam upoznao ljude koji su zadnjih godinama na temelju znanstvenog istraživanja stavljali ili micali ljude s te liste i nema govora o tako visokom broju, ali gdje će to razuvjeriti to čime mu prali mozak u školi ili medijima.

I naravno da službena RH ne negira Jasenovac već ga državni vrh komemorira (to bi on valjda znao nije kroz RH par puta samo prošao, ako je i to), a što pričaju neke budaletine to me isto zaboli, ja sam za slobodu govora i da se ne kažnjava negiranje tih stvari.

A Hitlera su 1941. sa cvijećem dočekali čitav Baltik i zapadna Ukrajina, a 1940. se o njemu pozitivno izražavao i Ghandi, ali što je očekivat da bi ovaj znalac trebao znati takve detalje...

Ove teze koje pridaješ modernoj Hrv (kako vidimo, dijelom netočno) sigurno nisu smišljene ni u Vatikanu ni u Beču već u Zagrebu iz političkih razloga nakon neovisnosti itd.

I tako. Puno netočnosti, uz lirski izraz kao " Iskljucivoscu i agresijom se branite od istine, jer samo u iskljucivosti gdje nema suocavanja sa istinom mozete kao entitet da postojite. Samo u cauri i svom izolovanom svijetu mozete da postojite, u svom oblaku."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dobitnik Nobelove nagrade: Drago mi je da se Srbi ne raduju samo zbog Đokovića
PostPostano: 15 lis 2019, 10:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2019, 17:55
Postovi: 245
Lokacija: Banja Luka
novem je napisao/la:
KristijanBL je napisao/la:

Na primjer, ja sam u nedelju bio na dogadjaju koji je spominjao 800 godina od osnivanja samostalne srpske pravoslavne Crkve. To je jedan dogadjaj koji je istinit i stvaran.


Istina je da ste skoro šest stoljeća bili izvan Opće pravoslavne crkve, praktički - pravoslavna sekta.

https://hercegbosna.org/forum/post1229528.html#p1229528


:zubati Izvor: link ka temi na ovom forumu.

Izvor za jezik: link ka wikipediji na kome je jezik proglasen Deklaracijom iz 1967

Izvor za tacnost deklarice: ISO certifikat 903

Izvor za negiranje Jasenovca: wikipedija

I tako dalje......

Smijurija....

_________________
Venac besmrtne slave
srpska ti vila plete,
nad tvojim grobom, Vojo,
komitske plaču čete.

Voja Tankosić 1880-1915


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dobitnik Nobelove nagrade: Drago mi je da se Srbi ne raduju samo zbog Đokovića
PostPostano: 15 lis 2019, 10:24 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24612
Lokacija: Heartbreak Hotel
...

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dobitnik Nobelove nagrade: Drago mi je da se Srbi ne raduju samo zbog Đokovića
PostPostano: 15 lis 2019, 10:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27350
KristijanBL je napisao/la:
...


Ti si jednostavno glup! Takvima ne trebaju izvori. Lijepo ti piše da vam je crkva zapravo
sekta sve do 1922.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dobitnik Nobelove nagrade: Drago mi je da se Srbi ne raduju samo zbog Đokovića
PostPostano: 15 lis 2019, 10:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2019, 17:55
Postovi: 245
Lokacija: Banja Luka
NiceBoyZg je napisao/la:
Prijatelj Tvoj je napisao/la:
Obrazovani ljudi ne pišu ovakve budalaštine i nikad ne napadaju. Nemaju potrebe, znaju da su pametni i jaki. Slabići uvijek napadaju. Njima su potrebna glupa opravdanja za sopstvenu nemoć.
Ovakve gluposti mogu prosipati samo svojoj nepismenoj sirotinji u mahali, i onima koji žele u to da vjeruju, iako dobro znaju da je istorija nešto drugačija i davno ispisana u mnogim evropskim knjigama (Britanica enciklopedija, Francuska istorija, češke istorijske knjige...)
I zato, nikad se ne raspravljaj sa budalama. Ljudi neće uočiti razliku, jer budale imaju veliku prednost pred pametnim ljudima.


Načela su ti dobra, ali primjeni ih malo i kod svog velepametnog sunarodnjaka. Genije se ne može odlučiti ni jel se mi to Jasenovcem ponosimo, umanjujemo broj žrtava ili ga negiramo. To su tri vrlo različite stvari, a on ih izmjenuje tolikom brzinom da mogu samo pretpostaviti da su mu istoznačnice.

Onda spominje broj od 700k samo u Jasenovcu i bome nisam upoznao nijednog Hrvata koji vjeruje u to, ali ne vjeruju ni zapadni izvori, a on očito nije konzultirao ni, recimo za početak, englesku Wikipediju. Da 98 % planete lol. Ja sam upoznao ljude koji su zadnjih godinama na temelju znanstvenog istraživanja stavljali ili micali ljude s te liste i nema govora o tako visokom broju, ali gdje će to razuvjeriti to čime mu prali mozak u školi ili medijima.

I naravno da službena RH ne negira Jasenovac već ga državni vrh komemorira (to bi on valjda znao nije kroz RH par puta samo prošao, ako je i to), a što pričaju neke budaletine to me isto zaboli, ja sam za slobodu govora i da se ne kažnjava negiranje tih stvari.

A Hitlera su 1941. sa cvijećem dočekali čitav Baltik i zapadna Ukrajina, a 1940. se o njemu pozitivno izražavao i Ghandi, ali što je očekivat da bi ovaj znalac trebao znati takve detalje...

Ove teze koje pridaješ modernoj Hrv (kako vidimo, dijelom netočno) sigurno nisu smišljene ni u Vatikanu ni u Beču već u Zagrebu iz političkih razloga nakon neovisnosti itd.

I tako. Puno netočnosti, uz lirski izraz kao " Iskljucivoscu i agresijom se branite od istine, jer samo u iskljucivosti gdje nema suocavanja sa istinom mozete kao entitet da postojite. Samo u cauri i svom izolovanom svijetu mozete da postojite, u svom oblaku."


Naravno da zivite u oblaku, pa vi niste u stanju da otrpite naslovnu stranu knjige Gideona Grajfa, vec brisete sa teme.

Veoma mi je zanimljivo pratitit kretanje moderne Hrvatske u smjeru reafirmacije i rehabilitacije ideja i prakse NDH, jer ce Hrvatska biti zvanicno prva drzava na svijetu koja negira Holokaust i rehabilituje svoj nacisticki rezim iz 2 sv rata. Dakle, ne Njemacka, ne Italija, Hrvatska ce biti prva.

Bice veoma zanimljivo vidjeti odnos svjetske javnosti prema tom fenomenu, posebno drzave Izrael.

To sam i htio da cujem iz tvojih usta - da, skoro da ne postoji nijedan Hrvat danas koji ne negira Jasenovac. Skoro svi ste totalno ispranog mozga i zadojeni idejama Ante Starcevica. Ideologijom mrznje, bjezanja iz realnosti i istorijskih i nacionalnih konstukata.

Zato i nije cudo sto malo komplikovanije teme, poput jezika, tako brutalno i bezocno fasifikujete, kad faktografsku stvar kao sto je Jasenovac negirate, nesto sto je neopsorno u svakoj drzavi na svijetu, od New Yorka do Tel Aviva, Moskve, Berlina i Tokija.

A koliko ste konstukt-nacija i projekat, pokazuje cak i taj Jasenovac odnosno NDH. Nezavisna DH. Cak i ustase nisu govorile onako kako vi govorite danas. Govorile su vise "srpski", u medjuvremenu vam je konstruisanje i fabrikovanje jezika doslo do "neovisnosti". Ante Pavelic je govorio "nezavisna" (imaju radio zapisi njegovih govora uzivo), vi danas govorite "neovisna".

That feeling kad ti je Ante Pavelic umjereniji od modernih Hrvata.... :klanjam

_________________
Venac besmrtne slave
srpska ti vila plete,
nad tvojim grobom, Vojo,
komitske plaču čete.

Voja Tankosić 1880-1915


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dobitnik Nobelove nagrade: Drago mi je da se Srbi ne raduju samo zbog Đokovića
PostPostano: 15 lis 2019, 10:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 lis 2009, 09:48
Postovi: 482
@novem,tvoje misljenje.
Moje vidjenje je da ste sekta od velikog raskola pa opet postujem vas zemljisno knjiski ulozak i boli me *** za vasim vecim BDP-om od stotinjak evra vise kad ste skrbavi kao i mi samo sto glumatete gospon Fulira kolektivno


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dobitnik Nobelove nagrade: Drago mi je da se Srbi ne raduju samo zbog Đokovića
PostPostano: 15 lis 2019, 10:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2019, 17:55
Postovi: 245
Lokacija: Banja Luka
novem je napisao/la:
KristijanBL je napisao/la:
...


Ti si jednostavno glup! Takvima ne trebaju izvori. Lijepo ti piše da vam je crkva zapravo
sekta sve do 1922.


Vi bukvalno sve okrece suprotno - nacija vam je "suprotna".

Zapravo je sekta rimokatolicka crkva koja je 1054 otpala od Hriscanske crkve, u kojoj je Sveti Duh.

I ta sekta je poslije izlazenja knjige Marva Orbinija od XVII vijeka krenula da projektuje hrvatsku naciju.

Pravoslavna crkva na Balkanu je nastavila da postoji i nakon dolaska Turaka, a 1922 se desilo ujedinje u obnovljenu pecku patrijarsiju. Sekta je ona vjerska organizacija koja nema blagodat Svetog duha, sto je RC od 1054.

_________________
Venac besmrtne slave
srpska ti vila plete,
nad tvojim grobom, Vojo,
komitske plaču čete.

Voja Tankosić 1880-1915


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dobitnik Nobelove nagrade: Drago mi je da se Srbi ne raduju samo zbog Đokovića
PostPostano: 15 lis 2019, 10:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27350
Moderacija, de maknite upis ovog krkana glede HR.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dobitnik Nobelove nagrade: Drago mi je da se Srbi ne raduju samo zbog Đokovića
PostPostano: 15 lis 2019, 10:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27350
stratilat je napisao/la:
@novem,tvoje misljenje.
Moje vidjenje je da ste sekta od velikog raskola pa opet postujem vas zemljisno knjiski ulozak i boli me *** za vasim vecim BDP-om od stotinjak evra vise kad ste skrbavi kao i mi samo sto glumatete gospon Fulira kolektivno


A vi sekta od sekte.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dobitnik Nobelove nagrade: Drago mi je da se Srbi ne raduju samo zbog Đokovića
PostPostano: 15 lis 2019, 10:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27350
KristijanBL je napisao/la:
..


Dobili ste službeno izopćenje - sekta ste bili skoro 6 stoljeća. Džaba pravdanje.
U Carigradu su vas odbacili pa ste ponovno tražili priznanje.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 196 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 38 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO