HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 09:16.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 291 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 16 lis 2019, 14:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Citat:
Trenutno su sudionici doigravanja za EURO:

Liga A: Švicarska, Island, Bugarska/Izrael/Rumunija*
Liga B: Bosna i Hercegovina, Vels, Slovačka, Sjeverna Irska
Liga C: Škotska, Norveška, Srbija, Bugarska/Izrael/Rumunija*
Liga D: Gruzija, Sjeverna Makedonija, Kosovo, Bjelorusija

* UEFA je objavila da će dodatni žrijeb odlučiti koje dvije reprezentacije od Bugarske, Izraela i Rumunije će u doigravanje Lige A, a koja u dodatne kvalifikacije Lige C.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 16 lis 2019, 16:16 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
dudu je napisao/la:
Pa naravno da se ne mogu uspoređivati, zato izbornika i zovemo izbornikom, a ne trenerom reprezentacije, to su 2 različita posla i to što je netko vrhunski klupski trener nije baš nikakva garancija za reprezentaciju i obrnuto.

Daliću možemo naći 100 mana, ali jako malo koji se tiču same reprezentacije, više po pitanju pedigrea.


S tim da je pitanje, kakav bi bio trener. Čisto sumnjam u njegove trenerske kvalitete, da dobije klub, pa godinu dana snjima na svim frontovima odigrati 50 utakmica.

Onaj njegov Sveti Ante/dobrica stil pali ovdje, jer dođu izraubani (i vrhunski) igrači, koje treba samo motivirati i posložiti u momčad.
Zato je Niko Kovač bolji za trenera, a ovaj za izbornika. Isto tako je i Ćiro bio idealan izbor za izbornika iako nisam oduševljen s njim i njegov im stručnim trenerskim vještinama.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 19 lis 2019, 09:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Vidiš jako zanimljiva ideja. Hrvatska bi trebala prestati priznavati neovisne Njemačku, Francusku, Italiju i Englesku.

Citat:
UEFA zabranila utakmice ruskih i kosovskih klubova i reprezentacija

lis 19, 2019

Unija europskih nogometnih saveza (UEFA) objavila je kako je zabranila utakmice reprezentacija i klubova iz Rusije i Kosova.
Kako su naveli iz sjedišta UEFA-e, ovu odluka je donesena iz sigurnosnih razloga.
Rusija nije priznala Kosovo kao nezavisnu državu, te ju je UEFA svrstala zajedno sa Srbijom i BiH na popis zemalja koje ne smiju igrati protiv kosovskih klubova ili reprezentacije.

Ženska reprezentacija Rusije je trebala gostovati u Prištini 4. listopada kod Kosova u okviru kvalifikacija za EURO 2021. godine, no susret je odgođen zbog gore navedenog razloga.
UEFA je odlučila da će, s obzirom da su kvalifikacije već u tijeku, ovo biti prvi, a ujedno i posljednji susreti reprezentacija Rusije i Kosova.
Susreti će biti odigrani na neutralnom terenu.

Dnevnik.ba

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 15 stu 2019, 23:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ispušili "zmajevi od džamije". Hajde, drago mi je, jako.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 16 stu 2019, 00:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30070
Kaftanzoglio je napisao/la:
Grčka je kao Turska, južnjačka reprezentacija koja može imati padove u igri od nekoliko godina, ali gdje je liga jaka, narod temperamentan, masovno se prati nogomet, ne može se nikad protiv njih unaprijed upisati 3 boda.

Ja bi čak tu dodao i Hrvatsku u taj mentalitet iako mi imamo bolje igrače trenutno koji igraju u velikim klubovima, ali i dalje nema sustavnog rada jer da smo sustavni onda bi najuspješniji izbornik bio Niko Kovač, a ne Dalić ili Ćiro koji nemaju pojma o nogometu, ali su dobri u prosipanju patetične demagogije.


Demagogija je pola taktike u nogometu. Ubijediti igrače da su bolji nego što jesu, pa onda gle čuda na terenu i budu bolji nego što jesu. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 16 stu 2019, 00:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30070
BBC je napisao/la:
Vidiš jako zanimljiva ideja. Hrvatska bi trebala prestati priznavati neovisne Njemačku, Francusku, Italiju i Englesku.

Citat:
UEFA zabranila utakmice ruskih i kosovskih klubova i reprezentacija

lis 19, 2019

Unija europskih nogometnih saveza (UEFA) objavila je kako je zabranila utakmice reprezentacija i klubova iz Rusije i Kosova.
Kako su naveli iz sjedišta UEFA-e, ovu odluka je donesena iz sigurnosnih razloga.
Rusija nije priznala Kosovo kao nezavisnu državu, te ju je UEFA svrstala zajedno sa Srbijom i BiH na popis zemalja koje ne smiju igrati protiv kosovskih klubova ili reprezentacije.

Ženska reprezentacija Rusije je trebala gostovati u Prištini 4. listopada kod Kosova u okviru kvalifikacija za EURO 2021. godine, no susret je odgođen zbog gore navedenog razloga.
UEFA je odlučila da će, s obzirom da su kvalifikacije već u tijeku, ovo biti prvi, a ujedno i posljednji susreti reprezentacija Rusije i Kosova.
Susreti će biti odigrani na neutralnom terenu.

Dnevnik.ba


Njemačka i Italija nam leže. :zubati

Za Francusku se slažem. :smajl026

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 16 stu 2019, 23:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Naša Kvačica je napisao/la:
Kaftanzoglio je napisao/la:
Grčka je kao Turska, južnjačka reprezentacija koja može imati padove u igri od nekoliko godina, ali gdje je liga jaka, narod temperamentan, masovno se prati nogomet, ne može se nikad protiv njih unaprijed upisati 3 boda.

Ja bi čak tu dodao i Hrvatsku u taj mentalitet iako mi imamo bolje igrače trenutno koji igraju u velikim klubovima, ali i dalje nema sustavnog rada jer da smo sustavni onda bi najuspješniji izbornik bio Niko Kovač, a ne Dalić ili Ćiro koji nemaju pojma o nogometu, ali su dobri u prosipanju patetične demagogije.


Demagogija je pola taktike u nogometu. Ubijediti igrače da su bolji nego što jesu, pa onda gle čuda na terenu i budu bolji nego što jesu. :zubati


Tu filozofiju vi na forumu koristite pa Vladimir usere stvar.
Jesmo to direktno prošli na turnir ?

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 17 stu 2019, 00:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lip 2011, 14:09
Postovi: 2373
Lokacija: HR
Idemo na Euro kao prvoplasirani, nadamo se prvom potu da izbjegnemo najjače...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 17 stu 2019, 00:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6802
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
neretvanin je napisao/la:
Idemo na Euro kao prvoplasirani, nadamo se prvom potu da izbjegnemo najjače...


Mislim da nikako ne možemo biti u prvom potu,vjerovatnije ipak u drugom...

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 17 stu 2019, 07:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58279
Lokacija: DAZP HQ
Možemo na Talijane, Engleze, Nijemce ili Španjolce. Najbolje bi bilo na Nijemce jer onda igramo u Münchenu i Budimpešti.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 17 stu 2019, 11:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
NAKON DEBAKLA "ZMAJEVA": Prosinečki: Nešto hitno treba promijeniti...

Ne možeš imati dobar team od igrača koji dok igraju misle na đemosajde i Srebrenice. To je pokvareno beyond repair.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 17 stu 2019, 12:44 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
Prvi put nakon ne znam koliko godina (vise desetljeca) da se Austrija plasirala na EP. Ucestvovala je i 2008. ali zbog toga sto je EP tad bio u CH i Austriji.

https://www.klix.ba/sport/nogomet/austr ... ook+status

Ne znam zaista sta BiH fali pa nikako da preskoce tu magicnu liniju. Kvalitet imaju, imaju i navijace, bili su vec na SP, ali ja mislim da ne postoji ekipa s boljim igracima a da daje tako lose rezultate. Pa jos i kad je legendarni Salihamidzic (sad velika faca u Bajernu) igrao nisu uspjeli da se kvalificiraju.

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 17 stu 2019, 13:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lip 2011, 14:09
Postovi: 2373
Lokacija: HR
BiH nema dobre igrače, imala je jedan period ali se dogodila smjena generacija. Ostali su samo Džeko i Pjanić, plus i Kolašinac igra u Arsenalu. Svi ostali su 2-3 klase ispod njih.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 17 stu 2019, 14:47 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
neretvanin je napisao/la:
BiH nema dobre igrače, imala je jedan period ali se dogodila smjena generacija. Ostali su samo Džeko i Pjanić, plus i Kolašinac igra u Arsenalu. Svi ostali su 2-3 klase ispod njih.


Pa uzmi koliko kosta BiH reprezentacija a koliko Finska primjera radi. Jednostavno kvalitet ne korelira s rezultatima. Pa kad su bili i najjaci po individualnom kvalitetu rezultati nisu bili bogzna (Ibisevic, Misimovic, Spahic, Dzeko, Pjanic - i opet kapak). Ima tu nesto drugo, ja ne mogu da dokucim a godinama pratim fudbal. Kako Vels rasturi a imali su ustvari samo jednog igraca koji je bio iole poznat.

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 17 stu 2019, 14:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Islam.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 17 stu 2019, 15:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lip 2011, 14:09
Postovi: 2373
Lokacija: HR
KASAP je napisao/la:
neretvanin je napisao/la:
BiH nema dobre igrače, imala je jedan period ali se dogodila smjena generacija. Ostali su samo Džeko i Pjanić, plus i Kolašinac igra u Arsenalu. Svi ostali su 2-3 klase ispod njih.


Pa uzmi koliko kosta BiH reprezentacija a koliko Finska primjera radi. Jednostavno kvalitet ne korelira s rezultatima. Pa kad su bili i najjaci po individualnom kvalitetu rezultati nisu bili bogzna (Ibisevic, Misimovic, Spahic, Dzeko, Pjanic - i opet kapak). Ima tu nesto drugo, ja ne mogu da dokucim a godinama pratim fudbal. Kako Vels rasturi a imali su ustvari samo jednog igraca koji je bio iole poznat.

Kad su svi ti nabrojani bili na vrhuncu plasirali su se na Svjetsko prvenstvo u Brazilu 2014., i 3 puta u baraž gdje su 2 puta izgubili od Portugala i jednom od Irske. To je solidan uspjeh, da je malo sreće bilo mogli su još jedno natjecanje odigrati osim Brazila.
Sad kad su se svi ti igrači oprostili Džeko i Pjanić nemaju s kime igrati, sve su to panjevi 3 klase iapod njih.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 17 stu 2019, 15:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lip 2011, 14:09
Postovi: 2373
Lokacija: HR
Fincima je ovo prvi plasman na veliko natjecanje u povijesti, iskoristili su pad Grčke i BiH na niske grane. Pa ta Grčka ni Lihtenštajn na Farske Otoke (2puta) ne može dobiti a uzela je bodove BiH.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 17 stu 2019, 15:25 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
U slucaju BiH, do selektora je. Jednostavno, kita je od motivatora.

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 17 stu 2019, 18:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32059
Amiđa je napisao/la:
U slucaju BiH, do selektora je. Jednostavno, kita je od motivatora.

Kako svi diplite isto, borgovi :zubati
Par realnih dobro reče - kita od igrača i repke.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 17 stu 2019, 19:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Naša predsjednica.

slika

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 18 stu 2019, 14:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1678
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
KASAP je napisao/la:
Prvi put nakon ne znam koliko godina (vise desetljeca) da se Austrija plasirala na EP. Ucestvovala je i 2008. ali zbog toga sto je EP tad bio u CH i Austriji.



bila je i 2016 u francuskoj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 18 stu 2019, 16:21 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35610
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
kiler je napisao/la:
neretvanin je napisao/la:
Idemo na Euro kao prvoplasirani, nadamo se prvom potu da izbjegnemo najjače...


Mislim da nikako ne možemo biti u prvom potu,vjerovatnije ipak u drugom...


Komplicirano je, u drugom smo sigurno, iako postoje neke male šanse da na kraju završimo i u prvom.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 18 stu 2019, 17:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30070
Citat:
Navijači BiH ne vjeruju ni u pobjedu Zmajeva protiv Lihtenštajna


=)) =)) =))

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 18 stu 2019, 17:55 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35610
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Lako za Austriju ja se ne sjećam kad je bila Finska?

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 18 stu 2019, 17:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 4916
Super, bilo je dobro, najviše me brinulo vrijeme, da ne bude nekog pljuska, lokvi, glupi golova il ozljede igrača...

Kad su poveli, bio sam miran, znao sam da ćemo okrenut, jer se točno vidi da smo uigrani (ne skroz, al osnove smo polovili)

E sad se vraćamo na Dalića...

Sjedim na terasi u bircu i kroz priču o nogometu, kažem da nisam bio za Čačića, al sad nek odradi mandat do kraja (to je bilo prije Finske...) a reko da se mene pita, ja bi Cicu (mog lieblinga) il Ivankovića od stariji il nekog mlađeg ko zna radit s mladim igračima, a tu mi je prvi pik (Vartex) Dalić.
Kad sam to reko, čovjek se razveseli i krene priča... to mi je prijatelj, znamo se i tako o tim uvjetima po Bliskom istoku, Arabiji...više se i ne sjećam.
Kad za mjesec-dva Dalić postade izbornik...

Sve super do izbora igrača za SP., gotovo pa da nema nikog od mlađi, na moje čuđenje...isto to se nastavilo i za EP, srećom odma smo loše krenuli, pa je kreno i pritisak na Dalića.
Potpuno opravdano, jer tek sad nakon godinu i pol smo uigrali te mlade igrače i bez njih nebi bilo ni EP...

Zašto ovo pišem? Radi neke samopromocije, naravno da ne, nego da bi se naučilo nešto...

npr.
- jedan Livaković za mjesec dana priprema i mjesec dana SP je toliko napredovo, da od jednog talenta sad spada u sam vrh golmana u svijetu.
Kakvi bi danas bili Brekalo il Sosa (Moro je bio ozlijeđen) da su bili na SP?

Svakako treba zapamtit da bi uigrao igrače u pravu ekipu, trebaš puno vremena. Mi smo to imali zahvaljujući lakšoj grupi. Realno slovaci i mađari su klasa ispod nas, Azeri su treća klasa, jedino Wales je nezgodna ekipa, koja svakog može iznenaditi...

Moro bi po meni trebo bit među Vatrenima, al ovo što igra kod Bišćana vezni-graditelj, nikako ovo iz Dinama di 2-3 godine krpa poziciju zadnjeg veznog...prije svega radi svog šuta, nešto neviđeno, još od vremena Prosinečkog i Bobana. Naravno o kombinatorici i proigravanjima ne treba pričat, al ono što ga još diže je ta čvrstina u duelu.

Po meni treba nam još Bočkaj ili Majer za desno krilo-vezu i mali Bradarić na boku, momak je čudo, ko ga je gledo zna...

Šta vi kažete?

btw.
Halil je ispuco sve šanse ili... mislim kod njega je više stvar psihe, fali mu taj naš mentalitet ko Brekalo, Moro itd.

Idem gledat U21 u 18h počinje...

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 291 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 15 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO